Zendings- en knutselmiddag in Ouddorp groot succes De Visser Zendings- en knutselmiddag in Ouddorp groot succes GEZOND WEL Bewegen een noodzaak Ds. J. Willemsen neemt afscheid van de Samaritaan ULV te water VERKOOPMEDEWERKSTER Voorjaarsshow in Nieuwe Tonge www.buijze.nl Onjuiste alarmering KNRM :m] EIMlDEn-raEUliaf altoos in de EIIIVI1DEt1-niEUW5 visitekaartjes H H H H M H N H H H N H N H N H H H N N H N. KRANSSE KRIJN GRINWIS "Liefde is geschonken om door te geven Tijdens een druk bezochte afscheids- dienst, waarbij zowel de Lukaskapel als de recreatiezaal van 'De Samari taan' vrijwel geheel gevuld waren, nam ds. J. Willemsen afscheid als geestelijk verzorger van de HDG. Verzoening Dankwoord Meer dan 150 kinderen in actie voor de Balkanzending Het was vrijdag 28 februari jl. gezellig druk in het hervormd verenigingsge bouw 'Eben-Haëzer' in Ouddorp. De Commissie Verenigingswerk van de hervormde gemeente Ouddorp orga niseerde deze middag een zendings- en knutselmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Deze middag stond in het teken van de Balkanzending, waarvoor de Ouddorpers al eerder een actie hielden. De leiding van deze middag was voornamelijk in handen van de Meisjesvereniging 'Mirjam'. Buijze Financial Consultai^ Kies Ook voor rendement en regel viw deelname vandaag. gebruikte hoeden Bestel uw Gebr. de Waal GEVRAAGD: 32 uur in brood en banketwinkel te Dirksland Ben je gemotiveerd om met mensen om te gaan en alle voorkomende werkzaamheden te verrichten? Dan is dit vast de baan die je zoekt! Spreekt ditje aan, solliciteer dan schriftelijk naar: Voorstraat 5,3247 GD DIRKSLAND 'Mêïböii (0187) 601417 Gezamenlijke bedrijven houden open dag Na een koude winter gaat het bij velen vaak weer behoorlijk kriebe len. De koude dagen zijn dan mis schien nog wel niet voorbij maar wie verlangt er nog niet naar zonnige dagen, het zonnetje in de achtertuin een dagje zee en strand of lekker met de auto er opuit? Met het oog op het komende voorjaar periode gaan een viertal bedrijven de bloemetjes in Nieuwe Tonge op industrieterrein 'de Tram' weer eens uitgebreid bui ten zetten. En wel op zaterdag 8 en 15 maart 2003. Meer dan 150 kinderen in actie voor de Balkanzending Het was vrijdag 28 februari jl. gezellig druk in het hervormd verenigingsge bouw 'Eben-Haëzer' in Ouddorp. De Commissie Verenigingswerk van de hervormde gemeente Ouddorp orga niseerde deze middag een zendings- en knutselmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Deze middag stond in het teken van de Balkanzending, waarvoor de Ouddorpers al eerder een actie hielden. De leiding van deze middag was voornamelijk in handen van de Meisjes vereniging 'Mirjam'. U Gezondheid en Welzijn op de Zuidhollandse eilanden Ook 55-plussers zijn nog lang niet uitgesport Dat voldoende lichaamsbeweging gezond is, is inmiddels algemeen be kend. Voor velen hoort bewegen dan ook tot de dagelijkse bezigheden. Een eindje fietsen of lopen, een par tijtje tennis of een paar baantjes zwemmen. Bewegen hoort er ge woon bij. Toch zijn er nog steeds mensen die maar moeilijk uit hun luie stoel kunnen komen. Jongeren, die vinden dat ze geen tijd hebben om te sporten, maar vooral ook veel ouderen die menen dat sport iets is wat alleen bij de jeugd hoort. Uiter aard is dit niet waar. Bewegen is be langrijk voor iedereen. En er is altijd wel een manier te vinden waarop bewegen gezond, ontspan nend en leuk kan zijn. 1^ Gezond voor lichaam en geest Regelmatig bewegen Tips Nederland in beweging U Ook zieken kunnen bewegen PAGINA^ DINSDAG 4 MAART 2003 FAMILIEBERICHTEN Zondagsschoolvereniging Goedereede heeft met droefheid kennis genomen van het overlijden van mevrouw in de leeftijd van 91 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij dat zij onze zon dagsschool met de haar geschonken gaven 60 jaar heeft mogen dienen. De Heere vertrooste de achtergebleven familie. Bestuur, leiding en kinderen van de zondagsschool te Goedereede Goedereede, 1 maart 2003 Vrijdagmorgen vernamen wij dat plotseling over leden is onze buurman echtgenoot van Adriaantje Lena Meijer We wensen buurvrouw Jaan veel sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. Rijk en Willy Piet en Jo Jaap en Rachel Jan en Petra Hans en Rosi Leen en Gonda en kinderen Ouddorp, 28 februari 2003 De tekst van de afscheidspreek koos ds. Wil lemsen uit 1 Johannes 4 vers 10 en 11: "Hierin is de liefde, niet dat wij God liefge had hebben, maar dat Hij ons lief heeft gehad en Zijn Zoon gezonden heeft tot een verzoening voor onze zonden. Geliefden, indien God ons zó lief heeft gehad, zo zijn ook wij schuldig elkander lief te hebben". Dominee Willemsen, die dertien jaar aan de HDG verbonden is geweest, wees zijn gehoor op het meest nodige in allerlei omstandigheden: "De liefde van God". "Wij hebben ons door de zondebreuk met God buiten Zijn liefde geplaatst. Dit is niet alleen de nood van ons, maar ook de nood van de wereld", aldus de scheidend pastor. Volgens Willemsen kunnen we door die zondebreuk vanuit onszelf niet tot God komen, want wij lopen vast! Hij bemoedig de de toehoorders echter door er op te wijzen dat de muur tussen God en de mens is door broken door de Heere Zelf. "God heeft na de zondeval niet gezegd: Zoek het zelf maar uit. Maar Hij zond zijn Zoon naar de wereld. God komt naar ons toe om ons te reddden". Willemsen schilderde Gods liefde voor de mensen: "God zoekt en vraagt naar ons en om ons te redden heeft het Lam Gods ver zoening teweeg gebracht tussen God en mensen. En dat geeft hoop voor de toe komst". De toehoorders werden uitgenodigd om zich door God te laten redden. "Onze liefde tot God is vragen naar de wil van de Heere in ons leven". En deze houding komt dan tot uiting in ons dagelijks leven, onder alle omstandigheden. Willemsen noemde het een kenmerk van de ware kerk als er ware liefde heerst. Gods liefde is geschon ken om door te geven. Deze liefde moet ook betuigd worden tegenover mensen met een wat 'moeilijker karakter', aldus Willemsen. "Want juist deze mensen hebben we nodig om bij ons zelf de scherpe kantjes wat af te vlakken". De mensen die de gemeenschap met God kennen, mogen leven vanuit de vergeving. Dan is er ook een roeping om de liefde te betrachten in de naaste omgeving. Dit laatste is volgens Willemsen moeilijker dan 'liefde ver weg' te geven. "We leven gemakkelijk voorbij aan mensen met problemen in onze directe omgeving", aldus Willemsen. De predikant wees de aanwezigen erop dat heel belangrijk is dat God het eerst tot ons komt; "want dan kan God door ons werken". Dat werkt dient dan in de navolging van Jezus, die de voeten waste van zijn discipe len, in alle nederigheid te geschieden. We moeten ons laten reinigen door Hem". Wel waarschuwde de geestelijk verzorger ervoor dat men zich in het betuigen van lief de voor de andere zichzelf nooit helemaal mag wegcijferen. Daar worden we nooit tot opgeroepen. Als verdere troost gaf hij de toehoorders mee dat straks in de nieuwe hemel en nieuwe aar de de ware liefde wordt gevonden. "Tot eer van Zijn Naam!" In zijn persoonlijk dankwoord na de predi king richtte dominee Willemsen zich tot de aanwezigen. Hij dankte allen waarmee hij een prettige samenwerking in de afgelopen jaren heeft gehad. Ook dankte hij de kerken- raden op het eiland waar hij in alle gemeen ten heeft voorgegaan. Toch heeft hij veel meer begrafenisdiensten in de andere plaat sen geleid dan dat hij in kerkdiensten is voorgegaan. Hij wees erop dat hij in de afge lopen dertien jaar zo'n vierhonderd begrafe nissen heeft geleid. Hij dankte het bestuur voor alle medewerking die hij de afgelopen jaren heeft gekregen. Hij kreeg veel vrijheid en maakte de kanttekening hierbij dat dit hem wel wat eenzaam maakte. Van het personeel kreeg hij eerder al een boekje waarin werd ingegaan op zijn vrien delijkheid. "Het kan niet waar zijn dat ik zo vriendelijk ben", vroeg Willemsen zichzelf af. Op zijn beurt prees hij het personeel van de HDG. "Als iemand de hemel verdient dan moet het wel het personeel zijn. Maar ik weet vanuit de Heilige Schrift dat er alleen door genade zalig geworden kan worden!" aldus Willemsen. Namens het bestuur, ring en classis sprak voorzitter Quist de scheidende predikant toe. Hij schilderde de predikant als iemand die het stempel heeft gezet aan sterf- en ziek bedden waar hij het evangelie heeft verkon digd "met grote nauwgezetheid en trouw". Hij wees ook op werklust van de pastor en herinnerde aan het feit dat een vrije dag er bij Willemsen maar weinig inzat. Het altijd maar bezig zijn voor de HDG ontlokte Quist wel eens de uitspraak: "Jan wil toch nog niet stug gelijk een paard weerstreven". Tenslotte liet hij de aanwezigen de predikant psalm 121 vers 4 toezingen. Waarna domi nee Willemsen voor het laatst als geestelijk verzorger de zegen op deze bijzondere gemeente legde. Kinderen van 4 t/m 12 jaar konden zich eer der deze maand opgeven via de school voor deze knutselmiddag. De organisatie werd dan ook bedolven onder de vele aanmeldin gen. Meer dan 150 kinderen waren deze middag present. Onder begeleiding van de verenigingsleden konden ze figuurzagen, verven, spaarpotten maken, bloemboeketjes maken, dia's bewonderen of een puzzel maken. Het enthousiasme van sommige jon ge deelnemers ging zo ver, dat er zelfs ondersteboven werd gefiguurzaagd. Daar naast werd er een Servisch lied ingestudeerd, dat na afloop werd gezongen. Ouders kon den vanaf 16.00 uur een kijkje nemen. Diverse verkooptafels waren ingericht. De organisatie kan terug kijken op een bij zondere geslaagde middag, waarvan de bru to opbrengst ruim 700 euro bedroeg. Op de jaarlijkse afsluiting van het vergaderseizoen zal t.z.t. het bedrag van de diverse acties worden overhandigd aan het bestuur van de Balkanzending. Irikometis- en \i'rmogensplanning Ook ill JAituari ig het weer goed duidelijk geworden: Het Prigiiw Plu« Fonds behaalde een resultaat van plus ï.2i% tegenover een daling van de AEX van 8.6 Bel (01S7) 470121 voor een alspraak en Hadere informatie ol Kijk op de website. lijlreitten-pcimiocnen.hjpotheken-belessiiigen- inïesferingen-vermogeHsbeheer-verjeekeringen, ;ijlta1:en>ut hït verleden biedes g**" gsr^inrifs voor de toekomït. De verkoop van gaat gewoon door. Restanten nieuwe zomerhoeden en mutsen Woe. Don. 1-5 uur en afspraak Omstreeks 12.15 uur gisterermiiddag werd het station Ouddorp van de KNRM opge piept door de Kustwacht post Ouddorp met de mededeling dat er in de zee, vóór de Brouwersdam, een Ultra licht vliegtuigje in het water was beland. De bemanning van de reddingboot 'Griend' is naar het vliegtuigje gevaren, terwijl over het strand het voertuig 'Unimog' naar de opgegeven locatie ging. De piloot bleek al aan wal te zijn gekomen. Ook politie en ambulancepersoneel waren al aanwezig, terwijl tevens de politie te water ter plekke kwam. De piloot werd door het ambulancepersoneel onderzocht, maar bleek geen nadelige gevolgen aan de crash te heb ben overgehouden. Het vliegtuigje werd door de 'Griend' naar het strand gesleept. De dienst Luchtvaartpolitie verricht onderzoek naar de oorzaak van het ongeval, waar- schijnHjk motorstoring. Vrijdag 28 februari werd een EPIRB signaal opgevangen. Dat gaf aan dat ergens in de buurt van de Kop van Schouwen of Goeree- Overflakkee een schip in nood verkeerde, of zelfs vergaan was. De reddingboot van Burghsluis, de "Koopmansdank" voer uit en zocht de gehele avond, maar er werd niets gevonden. Zaterdagmorgen bleek dat het signaal nog steeds werd ontvangen en werd de Stellendamse reddingboot "Prinses Mar griet" gealarmeerd. Tevens werd gedurende de hele nacht vanaf de wal een peilmeting uitgevoerd. Ook vanaf de peilmeting door de reddingboot bleek dat het signaal afkomstig moest zijn vanaf de binnenhaven van Stel- lendam. Ook de reddingboot voor het Haringvliet, de John Stegers, was in actie. Uiteindelijk bleek dat een afgekeurd EPIRB systeem door de eigenaar ergens was neer- gegooid en daar was geactiveerd, waardoor het signaal was veroorzaakt. Een EPIRB systeem zorgt er voor dat er een signaal wordt afgegeven als een schip vergaat. Dat signaal wordt automatisch afgegeven als het in het water terecht komt. Het kan ook hand matig worden geactiveerd als er een noodsi tuatie is. Alle zeegaande schepen moeten dat aan boord hebben, maar het is natuurlijk wel zaak daar zorgvuldig mee om te gaan en geen valse alarmeringen door onzorgvuldig gebruik te laten ontstaan. Met hartelijke groeten en dank voor plaatsing van dit bericht. bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 De Waal Hoveniers zet zich weer volledig in als Erkend Hovenier en laat u de mooi ste planten en alles voor uw tuin zien. Kadoshop 'Onder de Luifel' te Herkingen is aanwezig heeft een uitgebreide collectie aan tuinmeubilair en heeft aantrekkelijke aanbiedingen op het gehele assortiment. Karels Autoservice Volvo heeft een ruime keus aan nieuwe Volvo's en met name de zogenaamde jong gebruikte Volvo Selec ted Used Ccirs staan bijzonder in de belangstelling. Van der Velde Watersport toont liefheb bers van het water een aantal interessante producten op het gebied van recreatie en watersport. Speciaal voor de kinderen worden (zowel bij mooi als wisselvallig weer) diverse activiteiten georganiseerd. Kortom, de bloemetjes buiten, stoelen op het terras, de auto startklaar en de mogelijkheid om alvast eens te denken aan de komende recreatieactiviteiten! In Nieuwe Tonge staan de gezamenlijke bedrijven voor u en uw kinderen klaar. Iedereen is hartelijk welkom! Kinderen van 4 t/m 12 jaar konden zich eer der deze maand opgeven via de school voor deze knutselmiddag. De organisatie werd dan ook bedolven onder de vele aanmeldin gen. Meer dan 150 kinderen waren deze middag present. Onder begeleiding van de verenigingsleden konden ze figuurzagen, verven, spaarpotten maken, bloemboeketjes maken, dia's bewonderen of een puzzel maken. Het enthousiasme van sommige jon ge deelnemers ging zo ver, dat er zelfs ondersteboven werd gefiguurzaagd. Daar naast werd er een Servisch lied ingestudeerd, dat na afloop werd gezongen. Ouders kon den vanaf 16.00 uur een kijkje nemen. Diverse verkooptafels waren ingericht. De organisatie kan terug kijken op een bij zondere geslaagde middag, waarvan de bru to opbrengst ruim 700 euro bedroeg. Op de jaarlijkse afsluiting van het vergaderseizoen zal t.z.t. het bedrag van de diverse acties worden overhandigd aan het bestuur van de Balkanzending. Bewegen is niet alleen belangrijk om fit te blijven maar heeft veel meer gunstige effecten op het lichaam. Wie goed be weegt verkleint daarmee de kans op diver se aandoeningen als hart- en vaatziekten omdat een goede conditie van het hart en vaten een bloeddrukverlagend effect heeft. De kans op een beroerte wordt daar door een stuk kleiner. Daarnaast wordt ook de kans op osteoporose (botontkal- king) kleiner. Door beweging waardoor uw beendergestel gewicht moet dragen wordt het natuurlijke proces van botont- kalking afgeremd. Ook de suikerstofwis seling zal beter gaan werken waardoor ouderdomssuiker zich minder snel zal voordoen. Tal van voordelen dus, dat bewegen. Maar dat is nog niet alles. Terwijl u met uw lichaam in de weer bent kunnen spannin gen naar de achtergrond verdwijnen. Even hoeft u niet aan uw eventuele zorgen te denken. En, wie beweegt, slaapt lekker der, waardoor men 's ochtends weer fit en ontspannen een nieuwe dag tegemoet kan zien. Om voldoende te bewegen is het nodig dat u vijf keer per week een halfuurtje aan uw conditie werkt. Natuurlijk mag twee keer een kwartier of drie keer tien minu ten ook. Hierbij geldt wel dat de bewe- gingsvorm op een redelijk intensieve manier moet gebeuren. Hierbij geldt wel dat de bewegingsvorm op een redelijk intensieve manier moet gebeuren. Het moet dus wel een beetje inspannend zijn, zonder daarbij buiten adem te moeten geraken. 'Redelijk inspannend' is voor iedereen verschillend. Wie nooit wandelt of fietst, zal sneller het gevoel hebben een inspan ning te moeten leveren, dan iemand die regelmatig een eindje rondtoert. Iedereen zal dus voor zichzelf moeten uitmaken welke mate van bewegen het gewenste effect heeft. Bewegen hoort leuk te zijn. Het is dan ook belangrijk een ontspanningsvorm te kie zen die bij je past. De mogelijkheden zijn talrijk: binnen of buiten, alleen of met anderen. De gemeentegidsen in Nederland geven aan welke activiteiten in de buurt worden aangeboden. Wie niet voor het verenigingsleven ge schikt is moet bedenken dat ook op de fiets boodschappen doen een prima vorm van bewegen is. Een aantal tips zorgt ervoor dat uw spor- Op werkdagen is om 09.10 uur bij de U AVRO op Nederiand 1 het televisiepro- gramma Nederland in beweging! te zien. U De inhoud van dit programma bestaat uit eenvoudige bewegingsoefeningen, wetens- H waardigheden over beweging en tips over een gezonde en actieve leefstijl. Het pro- gramma, dat gepresenteerd wordt door W Olga Commandeur en Karl Noten, maakt H deel uit van een campagne die in 1995 U gestart is om Nederianders meer te laten bewegen. Voor meer informatie omtrent U de campagne kunt u terecht op www .avro.nl/bewegen. H Ook via www.seniorweb.nl zijn er diverse i i links te vinden naar pagina's die meer H informatie hebben met betrekking tot een U tieve activiteiten optimaal kunt uitoefe nen: - beweeg de eerste week zo'n 10 tot 15 minuten per dag en bouw deze duur gedurende de volgende weken lang zaam op - gebruik het goede schoeisel om bles sures te voorkomen - luister vooral goed naar uw eigen lichaam. Bij klachten kunt u advies aan een begeleider of aan de huisarts vra gen. Vaak wordt gedacht dat zieke mensen veel moeten rusten en vooral niet te veel mogen bewegen. Dat is een misverstand. Bij veel aandoeningen is het juist goed om - even tueel met wat aanpassingen - te bewegen. In vele gevallen kan bewegen zelfs tot af name van de klachten leiden. Zo zijn acti viteiten in het zwembad en in de"natuur zeer geschikt voor mensen met chronische longaandoeningen en kunnen aquajoggen en een hartziekte uitstekend hand in hand gaan. Verwarmd water werkt zeer ont spannend bij reuma en de werking van insuline wordt door beweging versterkt. In Nederiand zijn er diverse sportgroepen voor mensen met een bepaalde ziekte of aandoening. De huisarts of fysiotherapeut kan u van goed advies hieromtrent voor zien. gezond leven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4