Kerstmannetjes op zoek naar geschikt rendier...? De Ramp en 'het Stellegors' Voorzitter Joppe neemt na bijna 30 jaar afsclieid van de HDG Rita Maliepaard stopt als bestuurslid van Stichting Dorpsgemeenschap Nieuws van de wereldwinkel Uitslag Limiet-tweekamp zwemciub De Scliotejil EIIAIliat-IIIEUWS Met Wereldcon tact naar Zuid- Afrika en Namibië Werkzaamheden Nieuwe-Tonge Uitslagen Manege Oostmoer Theo Jacobs in Flakkeecialiteiten "A, Cursus leren masseren Damvereniging 'Dirksland' Oud papieractie Dirl(sland PAGINA 11 ■sss^WE VRIJDAG 28 FEBRUARI 2003 Bijna dertig jaar lang is de heer G. Joppe als bestuurslid verbonden geweest aan de Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg Goeree- Overflakkee (HDG>. Eerst als alge meen bestuurslid en secretaris, en sinds 1998 als voorzitter van het bestuur. Een hele periode dus waarin veel bestuursactiviteiten hebben plaatsgehad, maar de heer Joppe heeft gemeend er goed aan te doen om daar per 1 februari jl. een punt achter te zetten. Daarom werd hem vorige week donderdagmiddag een afscheidsreceptie aangeboden in de recreatiezaal van verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk. Een afscheid waarvan Joppe zei "dit te willen plaatsen in het kader van 'dankbaarheid'. Na dertig jaar genie ten m'n vrouw en ik nog een goede gezondheid; en daarom sta ik hier als een gelukkig mens!" Als het aan de heer Joppe had gelegen, had aan dit afscheid niet ai te veel gedaan gewor den. Wél als anderen het verdienden om in het zonnetje gezet te worden, zette hij zich Wercldcontact is een grote landelijke ver eniging met een eigen reisorganisatie en heeft bijna 50.000 leden. Voor al die leden vormt Wereldcontact op non-profit basis een belangrijke schakel tussen Nederland en verre landen, waaronder de USA, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, Zuide lijk Afrika, het verre Oosten en andere ver re bestemmingen. Leden van Wereldcontact kunnen, gratis een beroep doen op de specialistische ken nis van de medewerkers en regiovrijwilli- gers. Wereldcontact heeft verstand van vene reizen! Regiovrijwilligers zijn enthousiaste reizigers, die uit eigen erva- daar krachtig vour in; maar zelf hoeft hij niet zo nodig in de belangstelling. En dat tekent de heer Joppe wel een beetje: zelf niet voor op lopen, een bescheiden mens dus, maar wel in de weer zijn voor het belang van anderen. Eén toespraakje tijdens zijn afscheid vond hij al meer dan genoeg, had hij gezegd, maar 't waren er donderdagmid dag toch drie; al hielden ze het kort. Allereerst was dat vice-voorzitter van de HDG de heer A.A. Quist. Hij bracht in her innering dat Joppe begin 1975 bij de HDG kwam; eerst als Stichtingsraadslid en later als bestuurslid en secretaris, waarna hij per 1 januari 1998 voorzitter van het bestuur werd, als opvolger van de overleden ds. Cazander. "Daarmee was Joppe de eerste voorzitter die geen predikant is", zo merkte Quist op. Hij typeerde Joppe als "een goede voorzitter, die op uitstekende wijze leiding heeft gegeven aan de vergaderingen, en met wie het plezie rig samenwerken was". Een hartelijk woord van dank richtte hij dan ook tot hem én zijn vrouw, want zij heeft haar man in al die jaren héél wat uren aan de HDG 'af moeten staan'. "We wensen jullie samen nog veel goede jaren toe", zo sprak Quist ten afscheid. Ook de heer H.L. van Kampenhout voegde de heer Joppe enkele goede woorden toe bij zijn vertrek. Samen hebben ze regelmatig ring hun reisverhalen vertellen en daar naast praktische reistips geven. Verder weten zij alles over de voordelen en de extra's die het lidmaatschap van Wereld contact biedt. De regiovrijwilliger voor Zeeland en Bra bant is Leny Marinussen-Koole. Zij zal namens Wereldcontact een diapresentatie verzorgen over een prachtige vakantie in Zuid-Afrika en Namibië, deels verzorgd en deels avontuurlijk. De avond wordt gehouden op dinsdag 1 april in 'De Wiek', Ring 57 te Dirksland. Aanvang 19.30 uur, de zaal gaat om 19.00 uur open. Iedereen is van harte welkom! Leden heb ben gratis toegang en niet-leden betalen 2,50. Graag van tevoren aanmelden bij de afdeling ledenservice tel. 0343-0530555 of e-mail vereniging@wereldcontact.nl. Of bij de regiovrijwilliger tel. 0113- 215231 of e-mail marikoo® zeelandnet.nl. met elkaar te maken gehad. Immers, ook Van Kampenhout heeft in het bestuur van de HDG gezeten; bovendien hadden hij en Jop pe nóg regelmatig met elkaar te maken omdat de HDG en woningbouwvereniging 'Sommelsdijk' - waar Van Kampenhout voorzitter van is - gezamenlijk bemoeienis sen hebben ora 'wonen' en 'zorg' te combi neren in nieuwbouwprojecten. Namens de bouwvereniging bedankte ook hij Joppe voor al diens inzet en voor de goede wijze waarop mocht worden samengewerkt. Van Kampenhout maakte van de gelegenheid gebruik om aan te geven dat hij graag met de HDG mee blijft denken in het realiseren van nieuwe bouwprojecten. Namens het GBO en het ziekenhuis sprak tenslotte de heer R. van Putten. Van hun kin derjaren af kennen Joppe en Van Putten elkaar al in familieverband, maar later heb ben ze elkaar ook als bestuurders leren ken nen, beide bij de Rabobank. "Een scherp, inventief en vasthoudend man", moest Van Putten bekennen. "Als bestuurders van de Rabobank waren we het beslist niet altijd met elkaar eens". Wel konden ze zich volle dig in elkaar vinden als het ging om de vor ming van de Stichting ZorgSaam. Ook Van Putten bedankte Joppe voor al het werk dat hij in de achterliggende jaren heeft verricht. Joppe zelf zei de lovende woorden, die tot hem waren gericht, maar liever terug te wil len spelen naar het bestuur. "We hebben het immers gezamenlijk gedaan", verduidelijkte hij. Zijn werk bij de HDG bekende hij altijd met veel plezier te hebben gedaan. "Ér was ook steeds maar heel weinig heibel. We heb ben altijd geprobeerd om op één lijn te blij ven zitten." En nu vertrekt hij. Niet dat hij het zat is, "maar het is beter datje er zelf een punt ach ter zet, dan dat ze op gegeven moment tegen je gaan zeggen dat je weg móet", zo ver klaarde hij. Eigenlijk had Joppe erop gere kend dat op het moment waarop hij zou ver trekken de HDG een nieuwe pastor zou heb ben, na het vertrek van ds. Willemsen, én dat de realisatie van Stichting ZorgSaam dan ook rond had geweest. Maar van beide zaken zou blijken dat ze op 1 februari nog niet voor elkaar zijn. Want ondanks dat een predikant al een beroep van de HDG had aangenomen, liet deze het alsnog afweten; en ook bij de vorming van ZorgSaam lijkt één onderhan delingspartner het af te laten weten. Met het oog op dit laatste riep donderdagmiddag de scheidende voorzitter voor de laatste maal alle betrokken organisaties op om vooral toch mee te doen met het realiseren van de Stichting ZorgSaam en om daar creatief over te blijven denken. "Maak desnoods een Memorie van afspraken" zo pleitte hij, "maar ga niet straks allemaal een eigen weg". STAD AAN 'T HARINGVLIET - Vanaf 1985 was mevrouw R. Maliepaard-Baas - bij een ieder in 'Stad' bekend als Rita - het aanspreekpunt voor het huren van zaalruimte in verenigingsgebouw 't Trefpunt aldaar. Ze zorgde als beheerster voor een zo goed moge lijk invulling van de verhuurcapaciteit. Al die jaren was ze tevens penningmeester van de Stichting Dorpsgemeenschap, die voor de gemeente het gebouw exploiteert. Ook stuurde ze beide conciërges aan. Met die activiteiten stopt Rita nu, al vinden haar collega's in het bestuur dat niet leuk. Maar begrijpen doen ze 't wel, gelet op de andere werkzaamheden die ze verricht bij onder andere de plaatselijke zangvereniging en de kerk. Voorzitter D. Huizer van de Stichting Dorpsgemeenschap nam op de ledenvergadering van jl. maandagavond afscheid van Rita met welgemeende woorden van dank en met een bloemetje. Ook wethouder G. de Jong van de gemeente Middelhamis was aanwezig en sprak namens het college van B&W woorden van waardering uit voor alles was Rita voor de Stadse gemeenschap heeft gedaan en betekend. Tijdens de ledenvergadering werd haar opvolging als volgt geregeld. De heer Fr. van der Valk is het bestuur benoemd als penningmeester en boekhouder van de Stichting. Beheer ster van 't Trefpunt is geworden mevrouw J. Waarts, bij wie men vanaf heden terecht kan voor inlichtingen over of het reserveren van zaalruimte in het verenigingsgebouw. Het adres van mevrouw Waarts is: Burg. Sterkstraat 15, Stad aan 't Haringvliet, telefoon: (0187)611550. Gezondheid Service, onderdeel van de Zorg en Welzijn Groep, organiseert de cursus Leren Masseren. De cursus wordt gegeven in Nieuwe Tonge en start op dinsdagavond 18 maart 2003. Heerlijk weg dromen. Ervoor zorgen dat een ander zich eens helemaal ontspant. Dat kan tijdens de cursus 'Leren Masseren'. Gedu rende deze cursus leert u op een verantwoor de wijze de kuit, rug, nek en schouders te masseren. Voordat u begint met masseren wordt in een theoretisch gedeelte de opbouw van deze lichaamsdelen uitgelegd. Behalve dat een massage prettig is, wordt de stofwisseling gestimuleerd, blijft het lichaam in een goede conditie en is de kans op blessures kleiner. De cursus De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeen komsten van anderhalf uur. De kosten voor de cursus bedragen: 110,- per persoon; 193,- per paar voor leden van Gezondheid Service. 174,- per persoon; 320,- per paar voor niet-leen. Deze prijs is inclusief het cursusboek. Meer informatie? Voor meer informatie of aanmelden kunt u op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur terecht bij Bureau Groepsactiviteiten van Gezondheid Service, tel. (0181) 626226. Op maandag 3 maart 2003 wordt er begon nen met de uitvoering van het plan Duur zaam Veilig in de dorpskern Nieuwe-Tonge. Dit plan bestaat uit het aanbrengen van een 24-tal verkeersremmende maatregels. Aan nemingsbedrijf Dijkers&Pijl te Middelhar- nis gaat het werk uitvoeren. Gestart wordt met het aanbrengen van twee verkeerspla teau's op de Duivenwaardsedijk. Voor de andere aan te brengen verkeersremmende maatregels zal de aannemer de bewoners daar ter plaatse vooraf schriftelijk op de hoogte stellen over het tijdstip van uitvoe ring, het eventueel afsluiten van de straat, e.d. Medio juni 2003 zullen de werkzaamhe den worden opgeleverd. Eventuele vragen over de uitvoering van de werkzaamheden, e.d., kunt u stellen aan de heer G. Noteboom van de afdeling Grondgebied van de Gemeente Middelhamis. Hij is te bereiken via telefoonnunmier 0187-475589. Uitslagen van maandag 17 februari 2003. Afdeling 1 J. Knöps - Joh. Wolfert 0-3 Jac. Wolfert - H. Keuvelaar1-1 Beker C. van Prooyen - D. Wolfert 0-3 Afdeling 2 W. Nieuwland - H. de Munck0-3 J. van de Groef - W. Stolk1-1 Zo af en toe komt de familie A. Vlietland uit Ouddorp wel eens in Kopenhagen. Zo ook rond de afgelopen kerstdagen, 't Is dan al wel wat langer geleden, maar tijdens een bezoek aan de dierentuin aldaar trof hem een aandoenlijk tafereeltje van kleine peii- tertjes, allemaal met feestmuts getooid, die zó onder de indruk waren van al die grote dieren, dat Vlietland er een plaatje van maakte en aan die kleintjes zelfs beloofde z'n best te zullen doen om dit in Vlietland's streekkrant in het verre Holland geplaatst te krijgen. Dan zou hij 'n exemplaar van Eilanden Nieuws naar Kopenhagen sturen. Bij deze dus! Uitslag van de springwedstrijd klassiek parcours, verreden op zaterdag 22 febru ari jl. in Manege Oostmoer, Oostmoerse- dijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Rubriek O, Beginners pony 's en shetlanders, 20-40 cm: 1. Arenda Evers, Fleur; 2. Sylvia de Waard, Brenda. Rubriek 1, Beginners pony's, 30-60 cm: 1. Marlinka v. Vliet, Yentel; 2. Kirsten v. Rumpt, Femke; 3. Diedrik Hoek, Quint; 4. Marielle Smit, Javlin; 5. Antonia Hoek, Suzie; 6. Irina v. Namen, Daisy; 7. Alice Troost, Daisy. Rubriek 2, Pony's, 40-70 cm: 1. Melissa v. Leenen, Blowie; 2. Willianne Hoek, Jessica; 3. Yoni Hoekstra, Foxy Lady; 4. Ilona v. Rumpt, Femke; 5. Evelien Almekinders, Sascha; 6. Samantha Lugthart, Sparky; 7. Christina Troost, Djengiz; 8. RachefRocha, Jessie. Rubriek 3, Pony's, 60-80 cm: 1. Jaleesa v. Vliet, Sam; 2. Mariska Markus, Kamaroen; 3. Evelien Almekinders, Anouschka; 4. Juliette Kamp, Amber; 5. Carola v. Leenen, Stavant. Rubriek 4, Beginners Paarden, 60-80 cm: 1 Karina Hendrikx, Debbie; 2. Laura Bal, Jim my; 3. Auke Hoekstra, Santana. Rubriek 6, Paarden, 100-120 cm: 1. Roxan- ne de Ruiter, Hidalgo. Heeft u ook zo'n zin in verse salades en rauwkost? Dit wordt natuurlijk extra lek ker met een goede dressing. De Wereldwinkel heeft uit Zuid-Afrika een heerlijke wijnazijn, met basilicum en knof look. Ze komt van de boerderij De Slange Rivier, en daai' hebben ze oog voor hun arbeid(st)ers. Zo heeft elke woning elektrici teit en schoon water en heeft iedereen een alfabetiseringscursus kunnen volgen. Recept voor een dressing: 1 eetlepel wijna zijn, 4 eetlepels (olijf)olie, peper en zout, 1 dessertlepel grove mosterd. Doe alle ingre diënten in een (jam)pot en schud alles goed door elkaar. Variatie: in plaats van de mosterd 1 Spaanse peper fijngesneden en 1 teentje knoflook uit geperst. De Wereldwinkel kunt u vinden achter de Winkeldiek, aan de parkeerplaats op het Spuiplein in Middelhamis. ledere zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur, en iedere vrijdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag 1 maart is er van 09.00 tot 10.00 uur weer een nieuwe gast in de studio van Radio Flakkee. Het is de 70-jarige Theo Jacobs uit Den Bommel. Hij zal dan in het praatprogramma 'Flakkeecialiteiten' zijn levensverhaal vertellen aan de presentator Jan Lodder. Theo werd geboren in Den Bommel, maar in de oorlog woonde hij in I Bergen op Zoom. Later kwam hij weer terug I naar Den Bommel. Zijn brood verdiende hij i op zijn eigen boerderij met veelteelt en land- bouw. De oorlog en de watersnoodramp van 1953 heeft hij heel bewust meegemaakt. Hij kan zich daar nog veel van herinneren. Nu is hij met pensioen en gebruikt hij het moderne hulpmiddel (internet) om te schrijven naar zijn familie in Amerika. Dinsdag tussen I 18.00 en 19.00 uur is de herhaling. Aanstaande zaterdag wordt in Dirksland het oud papier weer opgehaald. U wordt ver- i zocht het papier vóór 8.30 uur goed gebun deld buiten te zetten. Bij voorbaat dank i namens de vrijwilligers van de Ned. Herv. 1 Gemeente van Dirksland. Zaterdag 22 februari jl. heeft zwemciub De Schotejil uit Middelhamis, samen met De Geul uit Papendrecht, een vriendschappelij ke Limiettweekamp gehouden, waarin onder meer een aantal minder voorkomende zwemnummers werd gezwommen. In het zwembad van de Staver kwamen ongeveer 40 Schotejilzwemmers in actie en werden vele persoonlijke en een aantal clubrecords verbeterd. Conny Wielaard verbeterde het clubrecord bij de dames op de 50m school slag naar 39.40. Leander Jongejan zwom een clubrecord bij de jongens tot 16 jaar op de 50m vrij in 26.76. Behalve Conny Wielaard, die de 50m schoolslag bij de dames won, zwom ook Jenny Jongejan een sterke tijd met 39.87. Bij de heren zwom Leander Noordijk op de 50m vlinderslag een tijd van 29.10 en werd hier mee tweede. Martijn van der Kamp zette op deze afstand overigens ook een mooie tijd van 31.44 op de klokken. Op de 200m vlin derslag zwommen Iris Oostdijk (16) en Rhiana'van Kempen (13) een 'nek aan nek" race. Uiteindelijk werd Iris Oostdijk eerste in 3.01.78 en Rhiana van Kempen tweede in 3.01.91. Door de heren werd nog 200m schoolslag gezwommen. Ook hier was het een spannende wedstrijd tussen Arthur Stolk (16) en Thijs Tromper (15). Arthur Stolk zwom uiteindelijk naar een fors p.r. in 3.03.11. Thijs Tromper zwom 3.04.09. Op de 200m vrij bij de dames werd door Danielle Hagoort een p.r. gezwommen in 2.28.95, waarmee ze eerste werd. Anne Vol- werk (12) zwom eveneens een mooie p.r.- tijd op dit nummer in 2.56.11De 200m rug slag bij de heren werd gewonnen door Lean der Noordijk, die met zijn tijd van 2.24.89 in ieder geval weer op het 'gebruikelijk' niveau presteerde. Er was bij de heren ook nog een 200m wisselslag te verzwemmen. Hier bleek Arthur Stolk andermaal in goede doen en won met een fors p.r. in een tijd van 2.48.44. Ook Martijn van der Kamp zwom wederom een p.r, in 2.50.22. Rhiana van Kempen zwom op de lOOm wis selslag bij de dames in 114.42 naar een eer ste plaats. Bij de heren was nog een 400m vrij inge pland, waarop Mark Nolet (12) debuteerde met een prima tijd van 6.04.10. Ook in de categorie tot 12 jaar was de Scho tejil goed vertegenwoordigd, getuige een aantal mooie resultaten. Op de lOOm vlin derslag verbeterde Mark Costeris 10) zijn tijd met ca. 5 seconden naar 1.43.63. Hij werd hiermee tweede achter Sebastiaan Rosendaal (12), die op de lOOm vlinder een tijd van 1.27.28 zwom. Op de 50ni school slag werd door Marielle de Gast (11) een tijd van 45.59 gezwommen, hetgeen haar een p.r. en de eerste plaats opleverde. De 50m vrij werd gewonnen door Mark Costeris in 34.20. Johan van Nimwegen (11) weid op dit nummer tweede in 37.14. Op de lOOm vrij voor de meisjes werd Nienke Steenhuis (10) eerste in 1.29.43 (p.r.). Op de lOOm wisselslag zwommen Marielle de Gast (11) en Miranda Osseweijer (9) nagenoeg dezelf de tijd. Marielle de Gast werd tweede in 1.49.22 en Miranda Osseweijer werd derde in 1.49.40. Op de lOOm schoolslag zwom Johan van Nimwegen in 1.41.56 naar de eer ste plaats en Jelle Steenhuis (12) in 1.47.40 naar de tweede plaats. Voor de mei.sjes stond tenslotte ook nog een 200m vrij op het pro gramma. Joliza van Nimwegen (9) zwom dit nummer voor het eerst en realiseerde meteen al een prima tijd van 3.15.16, goed voor de 3e plaats. Ook Nicole Nolet (10) en Nienke Steenhuis (10) zwommen dit nummer voor het eerst en behaalden goede resultaten in resp. 3.20.62 en 3.24.48. 't e^.. ^OTi^-v^l-fen .vi>tn. fud-woAe^ Rondom het onderwerp 'water' maakten de kinderen van o.b.s. 'het Stellegors' te Stellendam een speciale schoolkrant. Van de school ontvingen we enkele fragmenten en een teke ning. Mariska, groep 8 (naar aanleiding van verhaal van opa Spuy): In de nacht van 31 januari op 1 februari om half drie: windkracht 13! Het water kwam en kwam! Ik schrok wakker, keek uit het raam en zag water... Mijn ouders en ik renden richtingpostkantoor. Er kwam een bootje aan. Dat bracht ons naar de Molenkade. Daarna zijn we naar Den Haag gegaan, waar een verzamelplaats was waar we werden opgevangen. Mijn broer en zus kwamen ons ophalen. We gingen naar Rotterdam. Ik ben daar gebleven totdat het water zover gezakt was dat we terag konden naar Stellendam. Melissa, groep 6: "Je moet slapen", zegt vader. "Kom, eerst je tanden poetsen. Ik heb gepoetst en zit nu in bed. Ik kan maar niet slapen. Ik hoor de zee en de wind; de bomen kraken. Ik ben bang: ik hoor de zee steeds dichterbij komen. Ik sta op en ga naar beneden. Op de grond zie ik een heleboel water. Mijn vader en moeder roepen: "ga naar de zolder!" Sanne, groep 7 (welk dierbaar ding zou je meenemen?): Vluchten... Ik hoor paniek! Ik spring uit mijn bed, ren naar het raam en zie mensen staan. Ik ren naar papa en mama en maak ze wakker. "Mama, er ligt water in de gang! En ik ben zo bang!" Papa zegt: "neem snel twee dingen mee, niet te zwaar en niet te groot." Ik neem een dier met één poot. Het is Teddy. Ik heb hem al heel lang. Ik was nog maar een kind. Zo lang is hij al mijn vrind.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11