Amnesty International zet zich in voor rechten van vrouwen in Rusland EIIAtltlgrf-IIIEUlMS Damvereniging ENEO '52 Melissant Bowlen met ZAJW Creatieve workshop Groei&Bloei 8 maart 2003 actie in Nieuwe Tonge dira ill <JtW« GOEDEREEDE »1*M GEMEENTE DIRKSLAND PAGMA 10 AG 28 FEBRUARI 2003 Op de internationale vrouwendag, 8 maart a.s, voert de actieve achterban van Amnesty International massaal actie voor de naleving van mensen rechten van vrouwen in Rusland. De Amnesty-actie is het derde moment waarop de organisatie aandacht vraagt voor Rusland, na de start van de Rusland-campagne op 29 oktober en de landelijke actie op 10 december 2002. Meer dan 250 Amnesty-groepen doen mee aan de actie, dikwijls in samenwerking met lokale vrouwenor ganisaties. Op 18 maart zal de Groep Scheveningen van Amnesty Interna tional, zoals elk jaar rond internatio nale vrouwendag, in de Tweede Kamer handtekeningen van kamerle den verzamelen. Dit jaar staat deze actie in het teken van geweld tegen vrouwen in de Russische Federatie, inclusief huiselijk geweld. Kamerle den worden uitgenodigd een brief met aanbevelingen te ondertekenen ge richt aan de Russische autoriteiten. Huiselijk geweld Dat vrouwen in Rusland geregeld slachtoffer zijn van geweld door de politie, stelde Amnesty eerder aan de kaak. Nog veel meer vrouwen lijden echter onder huiselijk geweld. Jaarlijks sterven meer dan 14.000 vrouwen in Rusland aan de gevolgen van huiselijk geweld. Dit enige bekende 'officië le cijfer' is afkomstig van de regering zelf. Het getal komt voor in een rapport over de situatie van vrouwen dat Rusland opstelde voor het toezichthoudend comité bij het VN- vrouwenverdrag. Het VN-comité sprak naar aanleiding van het rapport zijn bezorgdheid uit over de heersende opvatting, ook bij poli tie en justitie, om huiselijk geweld niet als een misdaad maar als privé aangelegenheid te beschouwen. Omgerekend naar de Neder landse situatie zou deze schaal van geweld 1400 doden betekenen. Inzicht in de schaal van geweld tegen vrou wen zonder dodelijke afloop, zoals ver krachting, bestaat niet in Rusland. Russische vrouwenorganisaties stellen dat slechts een fractie van de slachtoffers aangifte doet. Dit ligt volgens deze organisaties aan het diepe wantrouwen dat heerst tegen de overheid, in het bijzonder jegens politie en justitie. Amnesty Internationalgroepen sturen brie ven met aanbevelingen aan Russische auto riteiten. Amnesty vraagt onderzoek naar klachten van huiselijk geweld en berechting van daders. Tevens wil de organisatie dat de Russische overheid huiselijk geweld veroor deelt, dat er voorlichting over gegeven wordt, en er gegevens verzameld worden die openbaar worden gemaakt. Actie in Nieuwe Tonge De zaak van Marina T., die Amnesty onder zocht, illustreert waarom slachtoffers politie en justitie niet vertrouwen. Manna (20) werd in 1999 door de verkeerspolitie aangehou den op verdenking van dronkenschap, Op het politiebureau werd ze door twee agenten en de verkeersagenten meerdere keren ver kracht. De volgende dag kreeg ze een boete opgelegd voor openbare dronkenschap. De rechter zei niets over de verwondingen in haar gezicht. Later die dag diende ze een klacht in over haar marteling. Er werd een onderzoek ingesteld, maar dit werd ook weer afgesloten wegens gebrek aan bewijs. Er werd een nieuw onderzoek geopend naar lichtere overtredingen: ambtsmisbruik met geweld. Nu, drie jaar later, loopt het proces nog. Twee andere agenten die Marina ver krachtten werden nooit in staat van beschul diging gesteld. Amnesty-groepen vragen het Nederlandse publiek massaal actiekaarten te versturen naar de voorzitter van het Russische parle- mentscomité voor vrouwenzaken. Hem wordt gevraagd om grondig onderzoek, ver volging van daders en het serieus nemen van het probleem van discriminatie van vrouwen in de naleving van de wet. Daarom staat zaterdag 8 maart de Flakkeese Amnesty- groep op de vrouwendag in Nieuwe Tonge met een stand, waar u de actiekaarten kunt Uitslagen van maandag 24 februari 2003 (zesde bekerronde) J. Looij - T. Goedegebuur 2-0 H. de Geus - B. Visbeen 0-2 J, Non - J. Koppelman0-2 B. van Nimwegen - A. 't Jonk2-0 H. Visbeen - E. v. d. Slik2-0 H. van Heukeien - A. VisbeenO- 2 R Kom - T. de Geus2-0 Er moet nog één ronde worden gespeeld en dan is de bekerronde ten einde. J. Looij, die van het begin af aan al koplo per is geweest, heeft zijn positie deze avond weer verder versterkt. In een boei ende partij gaf hij T. Goedegebuur weinig kans om gevaarlijk te worden. Goedege buur kwam een schijf achter te staan en dat koste hem ook de partij. H. de Geus, die het overigens in deze bekerronde uitstekend doet, heeft tegen B. Visbeen het onderspit moeten delven. Door deze winstpartij staat Visbeen slechts één puntje achter op zijn rivaal Looij. In de laatste ronde zal dan ook de beslissing moeten vallen. J. Koppelman had deze avond niet veel energie nodig om tot winst te komen tegen ondertekenen en informatie kunt krijgen over deze en andere acties van Amnesty International. Het programma begint om 19.30 uur in het Dorpshuis te Nieuwe Tonge. J. Non. Door een onoplettendheid van Non kon Koppelman met weinig moeite de damlijn van zijn tegenstander bereiken zodat de partij in zijn voordeel kon worden beslist. B. van Nimwegen heeft tegen één van de sterkste spelers van de eerste afdeling een huzarenstukje uitgehaald. Nadat Bemad- ette door een fraaie afwikkeling een schijf van haar tegenstander wist te ontfutselen, speelde zij het eindspel foutloos uit. A. 't Jonk ging dan ook roemloos ten onder. Knap gedaan! E. V. d. Slik moest in H. Visbeen haar meerdere erkennen. In een goed gesloten stelling wist Evelien toch nog tamelijk lang haar tegenstander van zich af te hou den. Maar in een onbewaakt ogenblik gaf ze Visbeen te veel ruimte, zodat deze de winst naar zich toe kon halen. H. van Heukeien speelde tegen A. Visbeen erg voortvarend, zodat zijn schijven behoorlijk los op het bord kwamen te staan. Hiervan maakte Visbeen handig gebruik door met een mooie slagzet enke le schijven winst te forceren. Niet lang hierna gooide Van Heukeien de handdoek in de ring. T. de Geus kon, ondanks haar kranige ver weer, niet voorkomen dat P. Kom met de puntjes ging strijken. Mevr De Geus zag een door Kom uit te voeren damcombina- tie over het hoofd, zodat deze de partij tot winst om kon zetten. Twee partijen konden door omstandighe den geen doorgang vinden, zodat deze op een later tijdstip worden uitgespeeld. Zaterdag 1 maart a.s. staat bij ZAJW te Nieuwe Tonge bowlen op het programma. De avond begint om 19,30 uur bij vereni gingsgebouw "Elim" aan de Zuiddijk, Deel namekosten bedragen 5 euro per persoon, incl. een warme hap en drinken. De KMTP/Groei&Bloei, afdeling Goeree- Overflakkee, organiseert een Workshop Vlinder van wilgentenen'Tijdens deze leu ke workshop kunt u uw creativiteit uiten. Of u nu handig bent of niet, aan het eind van de avond gaat u met een eigen handgemaakte wilgentenen vlinder naar huis! Datum: 27 maart 2003; Plaats: Verenigingsgebouw Oostdam te Goedereede; Aanvang: 19.30 uur; Kosten: 15, excl. koffie of thee; Opgeven bij: Marjan van Noordennen, tel. 0187-682432. Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee nzameling kiein gevaarlijk afvai Chemokar zaterdag in de gemeente Oostflakkee Het schema voor de standplaatsen van het mobiele depot voor het inleveren van klein gevaarlijk afval is als volgt: datum kern 01-03-'03 Den Bommel, Incl. Zuidzijde Ooitgensplaat locatie tijden 09.00- Kaai 9.45 uur bij't Centrum 10.00- 12,00 uur 08-03-'03 Achthuizen, 09.00- incl. Langstraat bij R,K. Kerk 9.45 uur Oude Tonge Kaai 10.00- 12.00 uur U kunt ook klein wit- en bruingoed tot de groofle van een stofzuiger inleveren bij de chemokar. Wet milieubeheer Mededeling, namens burgemeesters en wethouders van de hier genoemde gemeenten, van het dagelijks bestuur van het ISGO, Meldingen 1Drogisterij Santif'ort, Oranjeplein 8 te Stellendam (Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieu beheer); 2, Camping De Goede Ree, Doelsweg 35 te Goede reede (Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtin gen milieubeheer); 3, Tandartspraktijk Ouddorp, Spaanseweg 4 te Oud- dorp (Besluit tandartspraktijken milieubeheer); 4, Hangsterfer's Benelux B,V,, Nijverheidsweg 13Ate Stellendam (Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer); 5, E, Nieuwlaat, Achterweg 12 te Melissant (Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer); 6, Eneco Energie, Klinkerlandse Zeedijk/Groeneweg te Herkingen (Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 3 maart 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9,00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur op de gemeentekantoren van Goedereede (nr. 12, 3 en 4) en Dirksland (nr 5 en 6). Besluiten ingevolge artikel 8.19 Wet milieubeheer Op 17 februari 2003 (verzonden d.d. 18 februari 2003) is het besluit genomen om de navolgende meldingen te accepteren: GEMEENTE Vergaderingen - 4 maart 2003 om 19.30 uur: Raadscommissie Grond gebiedzaken - 6 maart 2003 om 19.30 uur: Raadscommissie Pu- bliekzaken Ter Inzage De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Facilitaire Zaken, gemeentehuis, Tramlijnweg 2 te Goedereede. Tevens liggen de stukken ook ter inzage in de bibliotheek, Hof dijksweg 20 te Ouddorp. Spreekrecht Burgers Na de opening van de vergadering bestaat voor bur gers de gelegenheid om gedurende maximaal vijf minuten het woord te voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie hiervan gebruik wil maken meldt dit tenminste 48 uur vóór de aanvang van de vergadering aan de griffier, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het onderwerp waarover men wenst te spreken. Agenda De agenda staat vermeld op de gemeentelijke inter netpagina: www.goedereede.nl. Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 14 februari 2003 voor: 7. B.V. Voorne Gas aan de Boomvliet 9 te Dirksland; de melding heeft betrekking op de uitbreiding van de opslagplaats van het gasflessendepot. 8. SeaSpirit Port Zélande, Port Zélande 2 te Ouddorp; de melding heeft betrekking op het uitbreiden van de inrichting met een dieseltank (capaciteit 425 liter) t.b.v. een dieselpomp voor een sprinklerinstallatie. Wij zijn van mening dat voornoemde veranderingen niet zullen leiden tot andere of grotere nadelige gevol gen voor het milieu dan die de inrichtingen ingevolge de verleende vergunningen en de daaraan verbonden beperkingen en voorschriften mogen veroorzaken en niet leiden tot het ontstaan van andere inrichtingen dan waarvoor vergunning is verleend. De besluiten en de bijbehorende meldingen liggen ter inzage vanaf 3 maart 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Dirksland (nr 7) en Goe dereede (nr. 8). Tegen dit besluit kunnen belangfiebbenden binnen zes weken na de verzenddatum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Dirksland, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland (nr. 7) en bij burgemeester en wethouders van Goedereede, p/a Postbus 313, 3240 AH Middelharnis (nr. 8). Daarnaast kan de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Zo'n verzoek kan overigens alleen worden gedaan als tevens een bezwaarschrift is ingediend. De besluiten treden in werking met ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt voor het indienen van een bezwaarschrift. Indien gedurende die termijn bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet in werking voordat op dat ver zoek is beslist. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO, tel. 0187-48 81 11. Kantoor gestoten Op donderdag 6 maart 2003 is het ISGO-kantoor de gehele dag gesloten. - het plaatsen van een berging op het perceel Mr Iman Caustraat 81 te Stellendam; op 19 februari 2003 voor: - het wijzigen van de gevels van de woning op het per ceel Nieuweweg 69 te Stellendam; - het vernieuwen van de kozijnen in de voorgevel van de woning op het perceel Nieuweweg 69 te Stellen dam; op 20 februari 2003 voor: - het plaatsen van een dakkapel (t.v.v.) aan de achter zijde van de woning op het perceel Nieuweweg 48 te Stellendam; op 21 februari 2003 voor: - het verplaatsen van de schutting op het perceel Cat- harinastraat 1 te Goedereede; - het uitbreiden van de berging en het bouwen van een volière op het perceel Oudenhil 13 te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 14 februari 2003 voor: - het plaatsen van een sprinklertank met toebehoren en het bouwen van een kleppenruimte aan het hoofd gebouw op het perceel Port Zélande 2 te Ouddorp; op 17 februari 2003 voor: - het verbouwen van de woning op het perceel Nieu weweg 53 te Stellendam; op 18 februari 2003 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de woning op het perceel Dorpsweg 60 te Ouddorp; op 19 februari 2003 voor: - het bouwen van een woning met garage op het per ceel Eendrachtsdijk 10a te Stellendam; - het uitbreiden van de woning en het bouwen van een berging op het perceel Altena 16 te Goedereede; op 20 februari 2003 voor: - het uitbreiden van de recreatiewoning Haringvliet 23 (Noordzeepark) te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 4 maart 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadenng is openbaar De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 12 maart 2003 in het gemeentehuis te Zierikzee. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Voorgerïomeri bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 1 van het Besluit op de Commissievergaderingen - commissie Grondgebied en Economische Zaken: dinsdag 4 maart 2003 om 19.00 uur; - commissie Maatschappelijke Aangelegenheden en Middelen: donderdag 6 maart 2003 om 19.00 uur. Van deze vergaderingen is vijf dagen voor de verga derdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen worden op verzoek vérstrekt door de secretarissen van de betreffende commissies. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om reguliere bouwvergunning is binnenge komen van: - R.N.J. van Loon voor het vergroten van een woning op het perceel Emmalaan 10, Dirksland; - H. Kap voor het oprichten van een gasflessendepot op het perceel Boomvliet 9, Dirksland. lll> GEMEENTE'^ I D D E L H A R N I S Beslissingen ASgemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - L. en K, van der Velde, Nieuwlandsedijk 1, Som- melsdijk - verbranden snoeihout (200203) - D,D,H, van Es, Langeweg 1, Nieuwe-Tonge - ver branden snoeihout (200203) - Familie Groen, Zernikeweg 23, Middelharnis - op richten bedrijfswoning (200203) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - H. Vos voor het oprichten van een garage op het per ceel Battenoordsedijk 1 te Nieuwe-Tonge (180203) Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - Woongoed Flakkee voor het oprichten van een ser re op het perceel Boudewijnstraat 23 te Stad aan 't Haringvliet (17-02-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar ruimtelijke ordening reguliere bouwvergunning te ver lenen voor: - het bouwen van een garage op het perceel Witte straat 23, kadastraal bekend Gemeente Ouddorp, sectie E nummer 5577. Het college is tevens voornemens bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden en verbouwen van de woning op het perceel Oudelandseweg 5, kadastraal bekend gemeente Ouddorp, sectie E, nummer 3703. Bovengenoemde bouwplannen liggen ingaande 3 maart 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster VROM. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verlenen, schriftelijk zijn ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders, Post bus 38, 3253 ZG Ouddorp. ft>mi<:Ji>ir«^>iiiM Iet nm 4? IJitó/fa 49 M ::i|«i*5«|ta:m 1/» i, OSM 12.00 e» (3.00 - XiMm.litmllOOml Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. Voornemen verlenen bouv/vergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken bekend dat met toepassing van de vrijstellingsbepa ling als omschreven in artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het college voornemens is bouwvergunning te vertonen aan: - J.C. Koppelman voor het oprichten van een tuinhuis op het perceel Fabiusstraat 20, Melissant. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken lig gen van 3 maart tot en met 31 maart 2003 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage en gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit plan schriftelijk zijn zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. 'f0ê0^rtii/i£vMAlfiinMun.3CiMUMm. Kapvergunning verleend aan: - T.W, de Coo voor het kappen van een krulhazelaar op het perceel Lijster 14, Sommelsdijk (24-02-2003). (Derde)belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders, Postbus 13240 AA Middelharnis, Indien binnen twee weken na deze publicatie bezwaar wordt gemaakt, wordt de werking van de kapvergun ning opgeschort. Nadere informatie is verkrijgbaar op de secretarie, telefoon 0187 - 47 55 79 - 47 55 88. Openbare voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gemeenteraad voor te stellen de Verordening subsi diebeleid WIW en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz te wijzigen. De wijziging betreft een aantal regels voor subsidiëring van kinderopvang en buiten schoolse opvang t.b.v alleenstaande ouders in de bij stand. Overeenkomstig de Verordening Cliëntenparticipatie sociale zaken en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht is besloten terzake een openbare voor bereidingsprocedure te volgen. Het voorontwerp van de wijzigingsverordening ligt met ingang van 27 februari 2003 tot en met 27 maart 2003 op het gemeentehuis ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende een periode van vier weken na deze datum hun zienswijze schriftelijk of mondeling aan burgemeester en wethouders bekendmaken. Voorgenomen sioopvergunning Rectificatie Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen van: - J.A, de Wit voor het slopen van asbestplaten en nok- stukken op het perceel Battenoordsedijk 5A te Nieu we-Tonge (10-02-2003); Voorgenomen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 9, lid ld van de bestemmingsplanvoor schriften van het bestemmingsplan 'Oostplaat' bouwvergunning te verlenen aan: - Esselink Beheer B.V. voor het oprichten van een bedrijfswoning met kantoor op het perceel Industrie weg te Middelharnis. artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - Dijkers en Pijl B.V. voor het oprichten van een Artikeltg, iidSWRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vertenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de ruimtelijke ordening, bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Bom- melsedijk 39 te Achthuizen. De stukken betreffende de bouwaanvraag liggen met ingang van 28 februari 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de bibliotheek van het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tus sen 18.00 en 19.30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 1, 3255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Aangevraagde vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het bouwen van een tuinhuis op het achtereri van het perceel Rooseveltstraat 3 te Oude-Tonge (ontvangen op 13 februari 2003); - het aanbouwen van een bijkeuken aan de woning op het perceel Galathesedijk 2 te Ooitgensplaat (ont vangen 14 februari 2003), Een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het veranderen van de gevel op het perceel Pieter Biggestraat 37 te Ooitgensplaat (ontvangen op 13 februari 2003). Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor: - het slopen van de bijkeuken ten behoeve van een nieuw te realiseren aanbouw bij de woning op het perceel Galathesedijk 2 te Ooitgensplaat (ontvangen op 14 februari 2003). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning en de sloopver gunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuis vesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publi catie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te infor meren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een lichte bouwvergunning is verieend voor - het aan de achterzijde uitbreiden van de woning op het perceel Mariniersweg 10 te Oude-Tonge (besluit verzonden 18 februari 2003). Een bouwvergunning is verieend voor: - het bouwen van een schuur op hef perceel Pastoor van Luenenstraat 2d te Achthuizen (besluit verzon den 18 februari 2003); - het bouwen van een kantoor en het uitbreiden van een loods op het perceel tramweg 11 te Oude-Tonge (besluit verzonden 21 februari 2003). Nadere informatie over de verteende lichte bouwver gunning en de bouvKvergunningen, is op te vragen bij bedrijfsgebouw met kantoor op het perceel Indus trieweg hoek Edisonweg te Middelharnis. Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 3 maart 2003 gedurende twee weken voor iedereen ter inza ge. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen de bouwplannen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Middelhar nis, Postbus 13240 AA Middelharnis. H (mnv SS SS /lil 47 5517 /e-«»I MieéHeHamjil OiamgiliiiiKm t/m OU Hl UM m !3M W UM m. het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wel bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het be streden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee, Algemene plaatselijke verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat mei toepassing van artikel 2,1,1, van de 'Brandbeveili gingsverordening' een gebruiksvergunning met een tij delijke instandhoudipgstermijn is verleend voor het pand Kade 15 te Den Bommel ten behoeve van het Oranje Comité Den Bommel op 3/4 mei 2003, Tevens is door de burgemeester op grond van de bepalingen van de Algemene Plaatselijke Verordening vergunning verieend ten behoeve van het houden van een schuur- feest in dit pand Nadere informatie over de gebruiksvergunning is ver krijgbaar bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu en voor de vergunning op grond van Algemene Plaatselijke Verordening bij hel taakgebied Burger, Bestuur, Communicatie en Orga nisatie. N.B,: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wel bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voortopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het bes treden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voortopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en ovei de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij de taakgebieden VROM/BBCO van de gemeente Oostflakkee Drank- en Horeoawet Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee maken bekend, dat zij ingevolge de bepalin gen van de Drank- en Horecawet vergunning hebben verleend aan de Stichting Verenigingsgebouw 'Bom melstee' voor het uitoefenen van een horecabedrijf in de inrichting Schaapsweg 34 te Den Bommel. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen zes weken na bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Post bus 75, 3255 ZH OUDE-TONGE. Tevens staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om binnen bovenstaande termijn bij de voorzieningenrechter te Rotterdam, sector bestuurs recht. Postbus 509513007 BM ROTTERDAM een verzoek om een voorlopige voorziening in te dienen. BK**»*» I, CMliirs TS, m ZH ftufe-fm^. hiemi: i™*.i»s»ïiitt».n( Opaifejiffc»» t/m wMMln nMis IIM »t UM m, t&eeash m

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10