Wordt het ooit nog wat met de Wozoco's...? Concert bij Kaarslicht Winterse maaltijd Pizza's! Contactavond Jubilee Campaign Democratisch Platform Nederland op de bres voor Flakkee Historische lezing bij 'De IVIotte' EIIAI1D0I.I1IEUW5 EIIAnDEII-IIIElJWS Activiteiten fotoclub 'De Rarekieli' Afsclieid van Ma en Jo van Oosten brugge op CNS Zomerland Gespreicsbijeenltomst Crohn en Colitis Ulcerosa Het leek donderdag een korte raadsvergadering te worden in Goedereede. Een blik op de agenda leerde ons dat er dit keer niet over de inmiddels vertrouwde Woon zorgcomplexen (Wozoco's) gespro ken zou worden. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan... Een advertentie in Eilanden-Nieuws lieeft altijd succes..! Eind vorige maand was het, na eenen dertig trouwe jaren, de laatste keer dat Ma en Jo van Oostenbrugge de CNS Zomerland schoonmaakten. Lijsttrekker uit Sommelsdijk'^ Lijsttrekker Lucas Hartong van het Democratisch Platform Nederland neemt zeer weloverwogen deel aan de Provinciale Staten verkiezingen van komende 11 maart (lijst 8). Tijdens de verkiezingsdebatten die door de pro vincie Zuid-Holland worden georga niseerd verdedigt hij daarbij steeds de belangen van Goeree-Overfïakkee. Kleurrijk Extra koopa-v. do. 27 f eb. en •s^o<z. 5 maart. PAGINA 2 DINSDAG 25 FEBRUARI 2003 Het perceel aan de Molenweg in Ouddorp waar eventueel een woonzorgcomplex zou kunnen worden gevestigd. VVD, PvdA en ChristenUnie wilden toch graag nog een agendapunt voor bespreking toevoegen. En Iaat dit nu juist gaan over... de wozoco's. Op hun zoektocht naar geschikte locaties voor dergelijke com plexen waren enige tijd terug college en raad een perceel tegengekomen aan de Molenweg ter hoogte van nummer 17 in Ouddorp. Na advies te hebben gevraagd aan de huisadvi seur van de gemeente, het RBOI, bleek dit advies niet in goede aarde te zijn gevallen bij de genoemde fracties. Graag zouden ze hier over met elkaar van gedachten wisselen tij dens de raadsvergadering. Uit het rapport van het RBOI blijkt dat dit instituut de locatie aan de Molenweg heeft onderzocht op de bouw van een complex met verschillende bouwlagen. Dit heeft de woede gewekt van de drie fracties want dit bleek juist niet de bedoeling te zijn. Zij waren in de veronderstelling dat er gewone laagbouw zou worden gepleegd. En juist daar wilden zij het college over ondervra gen. Met in het achterhoofd de waarschu wing aan het college om vooral haast te maken. Want spoed lijkt hun niet overbodig want door renovatie van 'de Vliedberg' zul len binnen afzienbare tijd de wozoco's broodnodig blijken te zijn. Het zag er niet naar uit dat plaatsing van dit agendapunt zou doorgaan. De SGP die 'haar' wethouder al eens eerder tot wat spoed aanmaande durfde het niet aan om dit nog eens te herhalen. Noorthoek vond het nu nog te vroeg. "Het plan Molenweg is één mogelijkheid; maar er zijn zeker nog plan- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv* of "adm") tarief per mm 0.27; conlracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sliiitingstertnijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 nen waar wij niet van weten. Wij wachten liever op een nuttige discussie", aldus de SGP-er. Ook P. Feller van het VGB, sloot zich bij de SGP aan, ook hij wacht liever op de andere plannen, zodat er dan een zinvolle discussie kan worden gevoerd. "Repeterende breuk" Een ander lid van de coalitie (waar sommi gen in Goerees' raad nog ondualistisch van spreken), CDA'er H.T. van Oostenbrugge, noemde de de wozoco-discussie een 'repete rende breuk'. Hij erkende wel dat het moment nog niet daar is om er een uitge breide discussie over te voeren; maar toch wilde hij de partijen de ruimte geven om hun zegje te doen tijdens de raadsvergadering. Namens de drie genoemde fracties zette VVD'er H. van der Meer uiteen wat de zor gen zijn van de fracties. Een in de ogen van de raad geschikte locatie krijgt een negatief advies van het RBOI. In het rapport wordt wel op andere locaties gewezen, zoals de Achterweg, het terrein van garage NEBO en de Dorpstienden. Of de situatie daar zo geweldig is?, vraagt Van der Meer zich af. "Het wordt tijd dat wij als raad zelf met ideeën naar voren komen en die uitwerken". Ook G. Moerkerk en T. Bakelaar van respec tievelijk de Christenunie en PvdA, wezen erop dat op dat perceel zeker laagbouw moet komen. Bakelaar ziet in het negatieve advies van het RBOI weer een tegenslag voor de bouw van woningen voor ouderen. Hij riep de raadsleden op om het college - met de woningbouwvereniging - de opdracht te geven om planvorming aan de Molenweg te starten. Ondanks het negatieve RBOI- advies. Later vroeg hij zijn collega's zelfs af of er niet naar een concurrerend adviesbu reau moet worden overgestapt. Voor de heer Human van de SGP is het niet nodig om nu al op planvorming aan te drin gen, "we hebben afgesproken dat het college met een onderzoek zal komen, ook voor Fotoclub 'de Rarekiek' bruist van de activi teiten. Momenteel zijn er twee tentoonstel lingen van leden: Fons Kern exposeert in Ebbe en Vloed te Oude Tonge en in de gan gen van verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk hangt werk van Wim Weeda en Annemarie Vermaal. Laatstgenoemde volgde op 21 februari Ton van der Laan als voorzitter op, die na 22 jaar het bestuur ver laat. Ook werd door twee leden, Fons Kern en Theo Mastenbroek, meegedaan aan het internationale fotosalon Festicolor in Ant werpen, waar beiden acceptaties haalden en Fons Kern bovendien een medaille. Interna tionaal is de club actief door een uitwisseling van foto's via het Internet met clubs uit Engeland, Canada, Brazilië en Polen. In maart beoordelen de clubs op die manier werk van elkaar en begin april worden alle commentaren verzameld en naar de deelne mende clubs gestuurd. De armoede in de Oekraïne kwam op de club schrijnend in beeld via de dia's van Herman van Wezel, die namens de stichting Onderhng Zorg Oekraïne half februari op bezoek was bij De Rarekiek en liet zien wat hij daar aantrof, maar ook hoe de stichting actief is om de ergste nood voor de allerarmsten te lenigen. Het waren indrukwekkende beelden. Het is gebruikelijk dat de club per seizoen ten min ste een andere club uitnodigt voor een bezoek. Aanstaande vrijdag komt Fotowerk groep Ommoord op bezoek om met een aan tal leden te laten zien hoe men daar fotogra fisch bezig is. De clubavonden in maart op vrijdag 14, 21 en 28 maart, staan vooral in het teken van het eigen fotowerk en de bespreking van de digitale beelden van de buitenlandse clubs, die binnenkort op de website (www.rarekiek.n!) te zien zullen zijn. Voor meer inlichtingen: 0187-611298 of rarekiek@flakkee.net. OOLTGENSPLAAT - De SWO organiseert in samenwerking met Hans de Vos van 't Centrum op woensdag 5 maart a.s. een win terse maaltijd voor 50-plussers van Oolt- gensplaat. Op het menu staat erwtensoep. De kosten bedragen 5,50 incl. consumptie, toetje en een kopje koffie. De maaltijd begint om 18.00 uur. U kunt zich aanmelden tot 28 februari bij mevr. De Bonte, tel. 63 13 00. Vanaf 17.30 uur bent u welkom in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10. andere plaatsen in Ouddorp, en die uitslag wachten we liever af'. Voor de heer Van Oostenbrugge "hoeft het boek Molenweg nog niet dicht". Want vol gens hem bestaat er voor de doelgroep van de wozoco's woningnood en zal er toch snel iets moeten gebeuren. Wel wil hij ook ande re plaatsen mee laten spelen. Voortdurende zorg De verantwoordelijke wethouder A.C. Lok ker was deze avond verhinderd om de verga dering bij te wonen. Wethouder Van Ooster om maakte - als vervanger - de raad deel van de voortdurende zorg van het college rondom de bouw van de wozoco's. "Er wordt binnen het college genuanceerd over het RBOI-rapport gedacht", volgens Van Oosterom. Het college wordt volgens Van Oosterom door veel partijen benaderd die hun zorgen hebben over de huisvestiging van ouderen. Hij verzekerde de raad "dat we al een heel eind op weg zijn" en ontraadde daarom de motie die door de drie partijen werd ingediend. In de motie overwegen de partijen onder andere dat er een lange wachtlijst is van woonzorgvragers in de gemeente en dat de Woningbouwvereniging medewerking heeft gevraagd aan de bouw van wozoco's aan de Molenweg. De motie dringt er op aan op korte termijn in overleg met de Woning bouwvereniging een plan te ontwikkelen voor de bouw aan de Molenweg. Na een schorsing bleken de SGP en het VGB niet over te halen om de motie te ondersteu nen. Het CDA echter wilde de motie alleen ondersteunen als er niet alleen over de Molenweg gesproken wordt, maar ook over het voormalige Shell-terrein, tegenover 'De Vliedberg'. Dat bleek geen bezwaar bij,de indieners; in gewijzigde vorm werd de motie met acht tegen zes steramen aangenomen. Dus toch weer een aansporing naar het col lege..Wordt vervolgd! Zaterdagavond 1 maart staat er bij het OJW weer een culinaire avond op het programma. De 'pizza' staat deze avond centraal. Wij zorgen voor de ingrediënten, maar jullie moeten ervoor zorgen dat de pizza's 'gefa briceerd' worden, het voordeel hiervan is dat jeje eigen pizza kunt samenstellen. Mmm... De kosten zijn 3,00 en we beginnen om 19.00 uur. Geef je zelf op bij Jan, tel. 489574. Zaterdagavond 8 maart willen we gaan vol leyballen. Heb je zin om mee te spelen? Pak de telefoon en geef jezelf individueel of als team (bestaande uit minimaal 6 mensen) op bij Heleen, tel. 470155. Het OJW, be there! Dat de leerlingen leerkrachten, bestuur en ouders hier meer dan tevreden over waren, bleek wel op de afscheidsreceptie in de school aan de Prinses Marijkestraat. De leerlingen overhandigden Ma en Jo een boom met aan de takken een wens van elk kind van de school. Van de leerkrachten ont ving de familie Van Oostenbrugge een aan tal geschenken die met hun grote hobby, het fietsen, te maken hadden. Tevens kregen zij een hotelbon aangeboden en een bedrag om in het hotel van een heerlijke maaltijd te kunnen genieten. Na de overhandiging van de cadeaus geno ten personeel en leden van het bestuur nog van een hapje en een drankje. De CNS Zomerland is de familie Van Oostenbrugge dankbaar voor alles wat zij voor de school gedaan hebben, dat dit zeker niet alleen het schoonmaken betrof maar ook allerlei ande re werkzaamheden, memoreerde de direc teur in haar toespraak. De jaarlijkse avond van de contact groep Jubilee Campaign op Schou- wen-Duiveland wordt gehouden op 5 maart a.s. in Chr. Geref. Kerk te Zier- ikzee; aanvang 19.30 uur. Dan vindt het gebruikelijke overleg plaats óver en de planning van het komende sei zoen. Daarnaast zal Corrie Vogelaar dia's tonen en aan de hand daarvan een en ander veitellen over één van haar jaarlijkse reizen naar China. Corrie en haar man brengen het Evangelie bij de Chinezen. Ieder die belangstelling heeft voor het werk van Jubilee Cam paign is van harte welkom. Voor meer info kunt u bellen naar 0111-651521. STRIJEN - Op zaterdag 1 maart a.s. is er in de Grote of Sint-Lambertuskerk van Strijen weer een concert bij kaarslicht. Dit keer komt de organist Dick Sanderman uit Rijs- sen, met zijn dochter Anneke (die blokfluit speelt) om samen te concerteren. Dick Sanderman 1956) kreeg zijn opleiding aan het Zwols conservatorium en studeerde na voltooiing van zijn opleiding verder bij o.a. Daniel Roth, Hans Haselböck en Jean Guillou. Sanderman is thans organist van de Zuiderkerk te Rijssen, stadsorganist van het orgel in de stadhuishal van Rijssen en direc teur van de muziekschool in Rijssen. Naast een uitgebreide concertpraktijk, waar bij ook radio- en CD opnamen regelmatig voorkomen, is Dick ook zeer actief op muzi kaal bestuurlijk terrein. Als componist is hij bekend vanwege vele koraalbewerkingen voor orgel, waarbij hij verschillende stijlen weet te gebruiken. In 2001 verscheen er van zijn hand een koraalbundel met 150 niet-rit- mische Psalmen; een bundel die zijn weg reeds heeft gevonden. In 2002 herdacht Dick Sanderman zijn 25-jarig jubileum en bracht een drietal CD's uit op orgels in Leeuwar den, Epe en Noordbroek. In 1992 werkte Dick mee aan een CD rond de orgels van Petrus van Oeckelen. Het is daarom niet toe vallig dat hij een werk van deze CD als ope ning van het concert speelt: de Pas redouble no 1 van J. B. van Bree. Van C.P.E. Bach speelt Dick Sanderman de Fantasie und fuge in c - moll. Van eigen hand is er een Passacaglia in f, een stuk gecomponeerd in 1976. Van zijn leer meester Jaap Dragt (recent overleden) speelt hij twee koraalbewerkingen uit het Zwols Orgelboek deel II. Anneke Sanderman (1987) bespeelt de blok fluit. Zij zal laten horen dat een blokfluit een instrument is dat verder gaat dan de eerste stappen op het muzikale pad. Begeleid door haar vader speelt ze o.a. de Sonate in a-moU van Telemann en een uit 1961 daterende Song van Maurice C. Whitney. Na de pauze speelt ze een Fantasie van Telemann zonder verdere begeleiding. Naast het organiseren van concerten - waar bij het monumentale Van Oeckelen Van den Heuvelorgel, een royale rol speelt - houdt de commissie zich ook bezig met de organisatie van open dagen. Tijdens deze open dagen is de kerk te bezichtigen, wordt het orgel bespeeld en kunnen bezoekers ook het orgel bespelen. Op 8 maart a.s. is de eer ste open dag weer. Het concert van 1 maart is ook méér dan een uurtje muziek luisteren. Er is gekozen voor een formule waarbij er een pauze wordt gehouden waarin de bezoekers een kopje koffie, thee of fris wordt aangeboden. Ook is er dan gelegenheid om met de concertgevers van gedachten te wisselen. Het concert, dat gegeven wordt bij kaarslicht begint om 20.00 uur. De deuren gaan om 19.30 uur open. De toegangsprijs bedraagt 6,00 p.p. (incl consumptie in de pauze). Gezinnen met kinderen tot en met 12 jaar betalen maximaal 18,00. Die belangen strekken zich uit over velerlei gebied. "Wat veel burgers niet weten is dat steeds meer in de eigen leefomgeving bepaald wordt door de provincie en de Euro pese Gemeenschap. Bestemmingsplannen, zeg maar de manier waarop het landschap wordt ingedeeld, worden bepaald in het pro vinciehuis. Goeree-Overflakkee maakt daar bij ook nog eens deel uit van een Europese gebiedsregio, dus dan weetje een beetje wat er voor belangen spelen", aldus de lijsttrek ker. De in Sommelsdijk wonende Hartong vindt het enorm belangrijk dat plaatselijke belangen gewaarborgd blijven. Dat betekent dat hij voorstander is van een buurtsuper, behoud van bank en postkantoor, goed bus vervoer en een eigen politiebureau mét 24- uurs bereikbaarheid "...en meer dan één auto in het weekend!". Op dat gebied van veiligheid is ook veel te doen. "Laatst meende iemand dat het op Goeree-Overflakkee wel meeviel met de drugs in vergelijking met Rotterdam; ik heb hem even bijgepraat. Drugs is een heel ver velend probleem dat voor overlast zorgt, niet in de laatste plaats in de gezinnen zelf. Democratisch Platform wil werken aan een oplossing, dus aan de ene kant het tegengaan van coffeeshops en wietteelt, maar aan de andere kant strijden voor meer opvangplaat sen in opvangcentra zoals De Hoop in Dor drecht met als het moet verplicht afkicken". Het Democratisch Platform staat voor kleur rijke, praktische politiek en dat houdt in dat altijd gezocht wordt naar een oplossing van problemen in plaats van partijpolitiek gekis sebis. "Als je naar de werkgelegenheid kijkt op Flakkee dan is daar nog heel wat te ver beteren. De meeste MBO en HBO'ers verla ten het eiland omdat er voor hen geen werk is op het eiland. Die uittocht wil ik graag stoppen door het creëren van passende werk gelegenheid in bijvoorbeeld het toerisme en ICT. Dat vraagt weinig aan infrastructuur, maar levert wel veel op. Het is verder van de gekke dat de VVV's gefinancierd worden vanuit plaatselijke potjes. Elke cent moet bij elkaar geschraapt worden en dat moet anders aangepakt. Laat de provincie maar eens wat Europese subsidie aanboren en met de diver se ondernemers rond de tafel gaan zitten!" legt een gedreven Hartong uit. Het milieu en landschap boeit hem ook. "We hebben een prachtig eiland en dat moeten we zo houden. De agrarische ondernemers moe ten niet lastig worden gevallen met nog meer idiote regeltjes, de visserij wijs ondersteu nen en de dijken goed in de gaten houden. De ramp van 1953 mag nooit weer gebeuren, dus daar zijn investeringen niet zomaar noodzakelijk, maar van levensbelang". Zor gen maakt hij zich over de vele stankklach ten die blijven aanhouden omtrent Fleuren Compost en Van Genugten. Al jaren wordt door diverse actiegroepen van burgers geprobeerd de milieuvergunning van de betreffende bedrijven in te trekken of te dwingen tot beterschap. "Tot nu toe zonder veel resultaat. Het is van de gekke dat er maar twee milieu-inspecteurs rondlopen in heel het Rijnmondgebied, waaronder wij vallen. Als je dan overtredingen constateert moet je consequent lik-op-stuk beleid door voeren. Niet zeuren, maar actie". Zaterdag 1 maart wordt er een groot provinciaal debat gehouden in De Sta- ver van 10 tot 13 uur. Een advies van Hartong? "Kom met bussen vol!" Neem voor mijn part spandoeken mee, maar laat uw stem horen. Laat u informeren en beslis mee over de komende vier jaar. Voor meer informatie: (0187) 480000 of (06) 54680832. Op 18 februari jl. organiseerde de Histori sche Vereniging 'De Motte' een voordracht over boerderijen en hun architectuur op Goeree-Overflakkee. Dit geheel in het the ma van het jaar van de boerderij. Met recht mag de belegde lezing in het gemeentehuis van Middelhamis een historische avond in de dubbele betekenis van het woord genoemd worden. Dat kan zeker op het con to geschreven worden van Gerbrand Hoek, die gepassioneerd de aanwezigen deelge noot maakte van de verdwenen en nog aan wezige historische boerderijen op het eiland. Hij brak o.a. een lans voor het behoud ervan! De ong. 120 belangstellenden kregen een keur aan boerderijtypen voorgeschoteld, her en der over Goeree-Overflakkee verspreid. De raadzaal was opgeluisterd door het Erf- goedhuis voor Zuid-Holland met een vlag en folders over het boerderijenjaar 2003. Dit jaar verschijnen er twee boeken het the ma boerderijen. De eerste wordt uitgegeven door de Stichting Rhetorica en gaat over veldnamen en boerderijen op Goeree-Over flakkee. Het andere boek is het 3e schets boek van Dirksland en handelt over boerde rijen in die gemeente. De laatste jaren mag 'De Motte' zich ver heugen op een toenemende belangstelling voor haar lezingen. Ook het ledental van de vereniging maakt een explosieve stijging door. De voordracht van Gerbrand Hoek - de 96e lezing door 'De Motte' georganiseerd - leidde voor wat betreft Goeree-Overflakkee het boerderijenjaar 2003 met verve in. Onderzoek, behoud en publicatie van histo rie en archeologie is de grootste doelstelling van 'De Motte'. Het historisch tijdschrift 'De Ouwe Waerelt' dat de vereniging uit geeft is hier van het bewijs. De Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederiand houdt op dinsdag 4 maart a.s. een gespreksbijeenkomst in het gebouw van Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio te Zierikzee. De bijeenkomst is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstellen den. Voor meer informatie kun u terecht bij één van de bestuursleden, tel.: 0187-483702 of01l8-616l29. Voorstraat 52 Tel. 0187-60 5084^ open van woe-zaterdag vr. koopavond

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2