PlëPLITIE Twee jubilarissen in 'De Goede Ree' Van Weel-Bethesdaziekenhuis presenteert voltallig kinderartsenkorps Raad van Bestuur toont zich gelukkig: Vandalisme zit gemeenteraad van Goedereede niet lekker Jong dichterstalent op Middelharnisse Prins Mauritsschool! 0900-8844 Tentoonstelling Rijzend Water ■^/Minnaard Auto weggenomen Vrouw omvergelopen Aanrijding met letsel Ansichtkaarten-beurs in Spijkenisse Uw woning of bedrijfspand verkopen? 'No nonsens mens' Opbrengst collecte van Amnesty international Burgemeester Sinke hekelt zwijgzaamheid bevolking Emotioneel Nieuwe abri's Dinsdag 25 februari 2003 e jaargang 7183 Dat veel leerlingen van de christelijke scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis kunstzinnige gaven hebben, mag onder andere bekend zijn vanwege het hoge niveau waarop op deze school wordt gemusiceerd en gezongen. Onder bezielende leiding van muziekleraar Mar van der Veer hebben verschillende leerlingen zich al als heuse (solö)zanger ontpopt. Maar dat er onder de leerlingen ook zijn die serieus over dichterstalenten beschikken, dat bleek vorige week woensdag wel! In het kader van de watersnoodherdenking heeft de Werkgroep 'Polderpoëzie' van de Kunstzinnige Vorming Rotterdam een poë ziewedstrijd uitgeschreven onder de itiiddel- bare scholen in de door de ramp getroffen gebieden. Daarbij moesten leerlingen - uiteraard hebben ze zelf de ramp niet mee gemaakt - hun eigen gevoelens rond de ramp verwoorden in een gedicht. Uit de ingezonden gedichten zou een deskundige (dichters)jury er drie selecteren als nomina tie voor de winnende prijs. Ook van de 'Prins Maurits' hebben verschil lende leerlingen meegedaan; en - u raadt het misschien al - alle drie de nominaties vielen op gedichten van leerlingen van de 'Prins Maurits'! Daarom waren woensdagmiddag de juryleden naar de school gekomen voor de prijsuitreiking: juryvoorzitter mevrouw Versteeg, mevrouw Haasnoot en de heer Van Zetten. Eerstgenoemde vertelde in een bomvolle collegezaal eerst iets meer over wat een gedicht nu eigenlijk is. "Een gedicht vertelt dingen die iemand anders wel in het hoofd kan hebben, maar zelf zo niet kan verwoor den; dingen ook die ongrijpbaar zijn, zoals vreugde of verdriet." En zulke gedichten kwamen van leerlingen van de 'Prins Mau rits'. Mevrouw Versteeg is overigens verbaasd geweest over de grote hoeveelheid gedichten die ingezonden werd. "Eerst hebben die nog op een tentoonstelling gehangen in het waterschapshuis te Brielle", vertelde ze. Achteraan v.l.n.r.: de juryleden Versteeg.Haas- nool en Van Zeilen; op de voorste rij: Peter de Jonge, Annemiek de Nooijer, Dineke van Gurp en Ellen van Zetten. "Daarbij was aan bezoekers gevraagd om een reactie op de gedichten te willen geven; en ook daarvan kwamen er ladingen bin nen." Veel enthousiasme dus voor dichtwerk in het kader van de watersnoodherdenking. Het was de jury opgevallen - een beetje teleurgesteld leek ze er zelfs over te zijn - dat er geen enkel gedicht in dialect was gemaakt. Maar dat neemt niet weg dat leer lingen in staat blijken op hoog niveau poëzie te maken. Voordat de prijswinnaars bekend werden gemaakt, zong een klein deel van het Prins Mauritskoor eersi .log het lied dat de koorle den een paar weken geleden ook voor de Koningin hebben gezongen tijdens de Natio nale herdenking in Ouwerkerk: 'Het water, de storm en de stilte'. Op treffende en gevoelvolle wijze zong aansluitend ook Claudia van de Velde solo: 'Als ik soms in nachten' uit de musical 'Dijkval'waarin de angst doorklinkt voor het vallen van de dijk. Maar tóen duldde het moment waarop de prijswinnaars bekend zouden worden gemaakt niet langer uitstel meer. Het waren Dineke van Gurp, Annemiek de Nooijer en Peter de Jonge die resp. de eerste, tweede en derde prijs hadden gewonnen en daarom in de collegezaal naar voren werden geroepen. Uit de juryrapporten klonken betekenisvolle waarderingen zoals: 'foutloos taalgebruik!', 'sterk en gevoelig geschreven...', 'de stro fen lijken zélf wel te golven...', 'lust voor het oor!en 'je lijkt de ramp zelf wel meege maakt te hebben...'. Ondanks het behalen van een Ie, 2e en 3e plaats kregen ze alle drie toch dezelfde prijs: een boek boordevol informatie over hoe te dichten, waar je als dichter met je werk terechtkunt, enz., enz. "Immers", zo zei de juryvoorzitter, "met zulk dichterstalent als jullie hebben, moet je natuurlijk wel iets blijven doen!" Een eervolle vermelding werd toegekend aan Ellen van Zetten. Haar dichtwerk was 'zeer poëtisch en van binnenuit geschreven', zo verklaarde het juryrapport. Zij kreeg twee Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DEN BOMMEL - Vrijdagmorgen consta teerde een 37-jarige bewoner van de Stock- holmweg dat onbekenden zijn donkerblau we Renault Megane hadden weggenomen. De auto stond vanaf donderdagavond afge sloten geparkeerd bij de woning en werd vermoedelijk in de nachtelijke uren wegge nomen. MIDDELHARNIS - Vrijdagmiddag rond 13.45 uur werd op de trap van 'D'n Diek' in de Nieuwstraat een 46-jarige vrouw uit Mid delharnis door vier knapen omver gelopen. Doordat er geen leuning aan de zijde van de trap zit, viel het slachtoffer op haar Unker- arm, die als gevolg van een eerder opgelo pen botbreuk al in het gips zat. Het slacht offer werd door GGD-personeel voor onder zoek vervoerd naar het ziekenhuis in Dirksland. OUDDORP - Vrijdagmorgen omstreeks 06.45 uur reed een 27-jarige man uit Oud- dorp in zijn auto op de Hofdijksweg tegen een daar geparkeerd staande aanhangwagen aan. De man liep nekletsel op en werd ter plaatse door GGD-personeel behandeld. Zijn auto moest worden weggetakeld. Zaterdag 1 maart 2003 organiseert de Ned. Vereniging van Prentbriefkaartenverzame- laars een ansichtkaarten-beurs in de Ont- moetingskerk. Kon. Wilhelminalaan 1 in Spijkenisse-Centrum. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten en buurtschappen van voor 1900, kan men bij de verzamelaars/standhouders aantreffen. Ansichten van voor 1906 zijn met de hand ingekleurd. Het betreft ansichten van heel de wereld. Verder zijn er zo'n 700 verschillen de onderwerpen. Tevens kunnen de bezoekers hun meege brachte ansichtkaarten gratis laten taxeren. Voor meer informatie over deze beurs kunt u bellen met tel. (06) 12 27 77 69. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakclaar/laxaleur. lid NVM 0187-4765S5 gedichtenbundeltjes uitgereikt. Acht gedichten uit de poëziewedstrijd zullen in een boekje worden verzameld en uitgege ven. En met di'e leerlingen ging de jury na de prijsuitreiking nog even aan de slag om met het oog daarop hun dichtwerk helemaal 'af' te maken! Vrijdagmorgen was de grote zaal in 'De Goede Ree' volledig bezet met bewoners en personeel. Er werd stil gestaan bij het 25-Jarig jubileum van twee ziekenverzorgsters. Vijfentwintig jaar lang werken Wil van Dis en José Nipius bij het verzorgingshuis 'De Goede Ree' in Sommelsdijk. Door dat directeur Van den Boogert wat problemen had met zijn stem werden de jubilarissen toegesproken door de heer Nouwen, hoofd personeelszaken van 'De Goede Ree'. De heer Nouwen was de dossiers van de twee jubilarissen nagelopen en trof daar maar twee flinterdunne exemplaren aan. "Dit is een goed teken", volgens Nouwen. Mevrouw Van Dis is verzorger in de avond dienst en mevrouw Nipius in "alle dien sten". Volgens het hoofd personeelszaken is nu de tijd aangebroken voor beziiming. Hij sprak de hoop uit dat het verzorgingshuis nog geruime tijd van de diensten van beide dames gebruik kan maken. Vervolgens spelden de heren Van den Boogert en Nou wen bij de beide dames de HDG-speld op. Namens het personeel sprak mevrouw Roni Duine de jubilarissen toe. Ze verhaalde van de verschillende afdelingen waar de dames de afgelopen jaren hebben gewerkt. Mevrouw Van Dis werkt nu met veel ple zier in de afdeling 'Springersdiep* waar ze na veel omzwerving is beland en volgens Duine wil ze daar persé niet meer vertrek ken. Maar, als ze eventueel later van de VUT-regeling gebruik zal maken, heeft ze beloofd alleen nog maar terug te komen om te biljarten. Ook mevrouw Nipius bleek wat afdelings wisselingen achter de rug te hebben. Toch kwam ze steeds weer op het 'Haringvliet' terecht. "Als je José zegt zeg je Haring vliet", aldus mevrouw Duine. Ze noemde mevrouw Nipius een 'no-nonsens mens'; het was altijd: "We gaan ervoor!" Nadat de geschenken van personeel en Wil van Dis (links) en José Nipius krijgen de HDG-speld opgespeld. bewoners waren uitgewisseld, bedankte mevrouw Nipius ook namens haar collega mevrouw Van Dis allen hartelijk voor de goede samenwerking. Ze verzekerde haar toehoorders dat ze allebei met plezier hun werkzaamheden in 'De Goede Ree' ver richten. "De jaren zijn omgevlogen, maar we gaan gewoon door met werk", beloofde ze haar toehoorders. Door de komst van drie nieuwe kinderartsen en het blij ven van de vaste waarnemend kinderarts in het Van Weel- Bethesdaziekenhuis in Dirksland, staat de kindergenees kunde er binnenkort weer op de rails, zo berichtten we u vorige week. Toen schreven we u over de eerste nieuwe kinderarts, mevrouw Hoppmann, die alweer sinds sep tember vorig jaar aan het Bethesdaziekenhuis verbonden is. De anderen lieten er zich vrijdagmiddag zien om in het personeelsrestaurant alvast kennis te maken met collega specialisten en huisartsen én om alvast een kijkje te nemen op hun toekomstige afdeling. En als de samenwerking tus sen de nieuwe kinderartsen in de toekomst net zo goed en harmonieus verloopt als deze kennismakingsbijeenkomst, dan ziet het er voor de toekomst beslist goed uit! Mini ramp... Voorzitter dr. P.C. van der Velden van de Raad van Bestuur van het ziekenhuis benadrukte bij die gelegenheid nog eens het belang van de kindergeneeskunde voor het ziekenhuis. "Toen vorig jaar onze kin derarts aangaf te zullen vertrekken, dreigde hier een mini ramp. Want zonder kindergeneeskunde mogen we óók geen verloskunde uitoefe nen. En zoiets zou het ziekenhuis wel eens noodlottig kunnen zijn. V.l.n.r. de kinderartsen Snoeck, Eisenbart, Dembinski en Hoppmann. Dankzij samenwerking met het Zuiderziekenhuis in Rotterdam kon in Dirksland de kindergeneeskunde in stand worden gehouden, maar intussen heeft het Van Weel zich zeer intensief ingespannen om weer aan eigen kinderartsen te komen. "En dat is gelukt!", aldus een tevre den Van der Velden. "De formule van vier kinderartsen brengt met zich mee dat zij niet de hele week hier, maar ook één dag in de week in een academisch zie kenhuis kunnen werken. Dat is aantrekkelijker. Bovendien is ook de wetenschap met z'n vieren te zijn op zich zó'n geruststellende gedachte, dat het alleen al daardoor beter vol te houden is." Weer in volle omvang! Na mevrouw Hoppmann komt per 1 april a.s. eerst de Duitse kinder arts de heer K. Eisenbart de gelederen versterken, op 15 mei gevolgd door de heer J. Dembinski. De Haagse kinderarts mevrouw 1. Snoeck blijft als vaste waarnemer aan het Dirkslandse ziekenhuis verbonden en zal in Nederland haar nieuwe collega's introduceren en 'wegwijs' maken. "Met z'n vieren hebben ze als kinderarts allemaal hun eigen speciali teit", zo liet Van der Velden weten, "en op die manier kan het Van Weel-Bethesdaziekenhuis straks de kindergeneeskunde - zowel kli nisch als poliklinisch - weer in volle omvang uitoefenen!" Van 26 februari t/m 28 maart 2003 zal er in het gemeentehuis van Middelhar nis een reizende watertentoonstelling zijn te zien. Deze tentoonstelling met als titel 'Rijzend Water' is samengesteld in opdracht van de provincie Zuid-Hol land. Vijftig jaar geleden werd Zuid-Holland, net als Zeeland en Noord-Brabant, slacht offer van de Watersnoodramp. Een keer punt in de hedendaagse Nederlandse geschiedenis. Wat is er destijds in Zuid- Holland gebeurd? Welke maatregelen zijn na de ramp genomen en hoe ziet het regio naal waterbeleid in de toekomst eruit? Al deze onderwerpen komen in de tentoon stelling aan bod. De tentoonstelling bevat een schat aan informatie voor jong en oud. Ook biedt de tentoonstelling ruimte aan lokale bijdragen. Zo zijn er onder meer collages te zien, gemaakt door leerlingen van de Prins Maurits Scholengemeen schap, van omgekomen kinderen en jonge mensen. De tentoonstelling is tijdens kantooruren gratis te bezichtigen. De collecte van Amnesty International, die van 9 t/m 15 februari in Middelharnis en Sommelsdijk werd gehouden, heeft 1931,79 euro opgebracht. Het was de eerste keer dat mensenrechtenorganisatie Artme- sty International een landelijke collecte hield. Amnesty is afhankelijk van particu lieren voor het uitoefenen van haar taken: het bevorderen van de naleving van men senrechten. Een aantal van 28 collectanten heeft in Middelharnis en Sommelsdijk i gecollecteerd. Amnesty International dankt I alle gevers hartelijk voor hun gift. Twee leerlingen van de chr. scholenge meenschap 'Prins Maurits' in Stellen- dam hebben voor hun werkstuk onderzocht hoeveel geld de gemeente Goedereede jaarlijks kwijt is aan van dalisme (zie onze vorige krant). De brief met hun bevindingen werd half januari al aan de gemeenteraad ver stuurd. Maar, zo bleek kort voor de februariverga- dering van de raad, de brief bleek nog niet bij de raadsleden aangekomen. Daarom werd deze op het laatste moment alsnog aan de 'ingekomen stukken' toegevoegd. Ontstemd waren alle fracties erover dat weer eens is gebleken dat niet alle brieven die binnenko men een ontvangstbevestiging blijken te krijgen en dat er ook niets mee wordt gedaan. Wel vonden alle raadsleden het positief dat nu ook jongeren zich zorgen maken over het vandalisme in de gemeente. Ook de raadsle den bleken die zorgen te delen, want juist het sneuvelen van het glas in de abri's blijkt in Goedereede veel voor te komen. De PvdA- fi-actie drong zelfs aan om een 'lik-op-stuk- beleid' te gaan voeren als de daders betrapt worden. P. C. Grinwis van de SGP vroeg zich af waar het verantwoordelijkheidsbesef bij de jongeren is gebleven. Hij wees daarbij ook op de vernielde meeuwen bij de rotonde van Stellendam. Tijdens de discussie bleken de emoties behoorlijk op te lopen. De heer G. Moerkerk (Christenunie) gebruikte in de discussie de woorden dat 'de meeuwen in Stellendam gevlogen waren'. Woedend was CDA-er D. Pijl over de opmerking van Moerkerk. Hij verweet hem dat hij het Stellendamse vanda- hsme-probleem in het belachelijke trok. Maar Moerkerk verzekerde hem dat dit zeker niet de bedoeling was. De VVD'er Van der Meer deed het deugd dat de bevol king zich aan het weren is. Hij dringt aan op een nog betere aansturing van de politie en pleit eveneens voor een 'lik-op-stuk-beleid'. Zelfs de immer rustige raadsvoorzitter C. Sinke wist zijn woede nauwelijks te verber gen. "In deze gemeenschap dekt men elkaar en zolang dit doorgaat kan de politie weinig doen", aldus een boze burgemeester. Hij maakte de raadsleden duidelijk dat er wel namen worden genoemd, van bijvoorbeeld de plegers van het vandalisme in Stellen dam, maar dit gebeurt altijd anoniem. De politie kan er dan weinig mee doen want de vermoedelijke daders ontkennen bij hoog en laag. "Er moeten getuigen zijn" zei Sinke, "maar iedereen zwijgt. Zolang dit zo blijft doorgaan in deze gemeenschap, kan de poli tie weinig uitrichten. En wie betaalt het gelach?", aldus een verontwaardigde burge meester. Wethouder Van Oosterom sprak ook schan de van het vele vandalisme in de gemeente. Hij kondigt aan dat er binnenkort een uit voerig rapport zal verschijnen over het aan schaffen van abri's die vandalismebestendig zijn. De twee leerlingen hebben met hun werkstuk in ieder geval bereikt dat de dis cussie over het steeds maar groeiende van dalisme in Goedereede gaande blijft! MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsesfraat 32-34, 3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1