VERENIGD m Gemeente Coedereede 40 jaar PvdA I Een tweede leven I vooroude I terracotta potten Winterkleuren waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. "^Christenunie The Credo Singers Turnmedailles tijdens IIAI1DB1-I1IEUW5 De nieuwe Woningwet/ Welstandsnota Korter en duidelijker Welstandsnota De wekelijkse rubriek Landschapsontwildielingsplan SQP-Nieuwsbrief Kosten verhalen Jeugdcriminaliteit Qeen oppositie en coalitie meer Provinciale Statenverkiezingen Contactavonden Plattelands ontwikkeling Werkwijze: Vrijdag 4 april 2003 Zaterdag 5 april 2003 REÜNIE RECEPTIE: vanaf 13.00 tot 16.00 uur zal er een reünie receptie worden gehouden in Wijkgebouw 'De Larenkamp' aan de Slinge 303 te Rotterdam-Zuid. Alle (oud-)koorleden zijn hiervoor hartelijk uit genodigd. Meer informatie kunt u verkrijgen bij mevrouw W. Vonk, tel. (010) 4195483. Zondag 6 april 2003 regiokampioenschappen Zaterdag 15 februari vonden in Hel- levoetsluis de regiokampioenschap pen turnen van Zuid-Holland zuid plaats. Deze wedstrijd werd geturnd volgens het LOS systeem. Er kon in 3 verschillende categorieën worden ingeschreven. Instappers ('94), pupillen 1('93) en pupillen 2('92). Eline Starink turnt bij de pupillen 1; daar moest de voorgeschreven oefenstof van niveau 5 worden geturnd. Eline begon haar wedstrijd op brug. Met een goede salto als afsprong scoorde zij 8,70 punten. Het vol gende toestel was de balk; EUne turnde hier een uitstekende stabiele oefening. Haar sco re van 7,77 werd door maar 7 andere pupil len 1 verbeterd, en dat in een veld van 67 pupillen 1Het 3e toestel, de vloeroefening, werd gewaardeerd met 8,60 punten. Het laatste toestel was de topper voor Eline, zij springt namelijk al een niveau boven haar leeftijdscategorie en dat levert al een bonus van een halve punt op. Haar overslag over de kast was goed voor 9,35 punten. Eline turn de dus een prima wedstrijd en haar punten totaal van 34,42 was goed voor de 6e plaats. Dat betekende zelfs een medaille, want door het grote aantal turnsters in deze categorie waren er 6 medailles. Deze prachtige presta tie levert ook een startbewijs op voor de dis- trictsfinale op 5 april in Amsterdam. Bij de pupillen 2 moest er een niveau hoger worden geturnd. In deze categorie was het PAGINA 9 Op I januari 2003 is de nieuwe (herziene) Woningwet in weging getreden. Deze wet heeft betrel<king op aanvragen bij de gemeente voor woningbouw en verbouwingen van en aan bestaande woningen. Dit is een onderwerp wat velen tot de verbeelding spreekt en op bijvoor beeld verjaardagen een dankbaar gespreksonder werp is want velen van ons die plannen tot bouw of verbouw hebben, of hebben gehad, hebben hier zo hun eigen ervaringen mee. Je stapt met die plannen naar de gemeente en gaat dan de molen van behandeling in, vergunningen zijn nodig en vaak is er ook een advies van een welstandsdes- kundige vereist. Deze welstandsdeskundige (vaak een architect of bouwkundige) beoordeeld, in opdracht van de gemeente, of een te bouwen gebouw of vertDou- wing past in de omgeving en/of bij de stijl van omringende bebouwing en geeft hierover een advies. In verreweg de meeste gevallen wordt dit advies door de gemeente overgenomen en bepaald dit het verienen van wel of geen toestem ming of vergunning. In veel gevallen verioopt dit naar tevredenheid maar helaas komt het ook nog al eens voor dat zon welstandsadvies leidt tot onvrede bij de aanvrager. Een moeilijkheid hierbij is dat zo'n advies niet te toetsen is aan vastgestel de richtlijnen maar is ingegeven door de visie en vakkundigheid van de welstandsdeskundige. Dit leidt nogal eens tot discussie en ook vaak onbe grip en soms voelt een aanvrager zich tekort gedaan of ongelijk behandelt en dat is een slechte zaak. Om hierin verbetering te brengen is nu juist het doel van de veranderde wetgeving op dit gebied. In de nieuwe woningwet is bepaald dat de proce dures omtrent aanvragen tot bouw of verbouw korter en duidelijker worden. Zo zijn er nu een aantal zaken vergunningsvrij m.n. kleinere verbou wingen aan bijv de achterzijde van het gebouw. Denk nu overigens niet dat je dan zomaar van alles kunt gaan aanbouwen of neerzetten, een aan nieuwe richtlijnen gebonden melding of aanvraag blijft natuurlijk nodig (informatie hierover geeft men u graag bij de gemeente). Voor die zaken die wel vergunningsplichtig blijven geldt dat de pro cedures korter moeten gaan worden, voor de een voudigere zaken 6 weken en voor de overige 12 weken. Controle op de vergunningsvrije bouw werken blijft echter wel bestaan. Voor de duide lijkheid moet vermeld worden dat vergunningsvrij nooit van toepassing is bij monumenten en bouwwericen binnen beschermd stads- en dorps- gezichtgebieden. Omdat er in veel gevallen nog steeds een wel standsadvies nodig blijft is in de nieuwe woning wet bepaald dat de gemeenteraad een welstands nota dient vast te stellen en wel voor medio 2004. In deze nota dienen onder meer duidelijke criteria vastgelegd te worden waaraan de welstandsdes kundige de vooriiggende aanvragen moet toetsen. Deze criteria worden, gebiedsgericht en objectge- richt. passend in de door de raad vastgestelde bestemmingsplannen opgesteld en vormen dan het enige geldende toetsingskader voor de wel standsdeskundige. Er wordt vanaf dan dus enkel en alleen getoetst aan het beleid zoals de gemeen teraad dat zelf bepaald en vastgesteld heeft. Dit geeft dus duidelijkheid en rechtsgelijkheid voor iedereen. De komende maanden gaan we hiermee dus aan de slag. Wij als VCB fractie zien erg uit naar deze nieuwe welstandsnota omdat wij dit een grote vooruitgang vinden op het gebied van rechtsgelij- ke behandeling bij bouwaanvragen en dit is dus een goede zaak voor de burger. Graag gaan wij de beleidsdiscussies met het college en de overige raadsfracties aan om tot een heldere en goede welstandsnota te komen met vooral duidelijke, realistische en werkbare welstandscriteria. Wij pleitten er ook voor om in het traject de burgers voldoende te betrekken door open en goede infor matievoorziening over dit onderwerp en het orga niseren van inloop-Zinspraakbijeenkomsten. Informatie: VGB-Coedereede Fractievoorzitter: P. FELLER Doehweg 18a, 3252 AI Coedereede telefoon: 0187493290 De SGP te Coedereede wil u deze keer informeren over een aantal zaken die in de laatste twee com missievergaderingen Grondgebied aan de orde zijn geweest. Met de recente wijzigingen van de Woningwet staat de vemieuwing van het welstandsbeleid inmiddels op de agenda. In de laatste vergadering van de commissie grondgebiedzaken is er dan ook een uitvoerige toelichting gegeven op de op te stellen Welstandsnota voor de gemeente Coe dereede. Fractiegewijs In vrijwel alle gevallen komen burgers via de bouwvergunningsaanvraag of in het voortiraject daarvan in aanraking met welstand. De gemeente moet voor i juli 2004 een welstandsnota hebben vastgesteld. Een aantal zaken mogen volgens de nieuwe richtlijnen zogenaamd vergunningvrij' worden gebouw. Maar ook dan moet u als burger aan diverse bepalingen voldoen. De SCP vindt het jammer dat men hiervoor de term vergunningvrij heeft gebruikt, want in de praktijk zal blijken dat er nogal wat voorwaarden worden gesteld. De SGP vindt het verder positief dat er nu echt lokaal welstandsbeleid kan worden ontwikkeld. De welstandsgedelegeerde moet zich dan ook houden aan het lokale beleid. Het komende jaar zal er verder gestalte worden gegeven aan deze nota. De nu opgestelde beeldkwaliteitplannen van o.a. Ouddorp, Coedereede. Coedereede-Havenhoofd en Oostdijk zullen voor de invulling van de wel standsnota van groot belang zijn. Ook is het per I januari 2003 een verplichting om een jaarverslag van de welstandscommissie te publiceren. Uit het jaarverslag over 2001 blijkt dat er van de 229 aanvragen, maar liefst 212 direct zijn goedgekeurd, bij 15 aanvragen heeft de com missie aanbevelingen gegeven. Overigens is deze welstandsnota 2001 via onze website, onder de rubriek politiek logboek/diversen te bekijken. In de commissievergadering Grondgebied van januari is er uitgebreid gesproken over het land schapsontwikkelingsplan. De indruk zou ontstaan kunnen zijn dat de SGP zich niet zou kunnen vin den in dit plan. Ook wij vinden-het belangrijk dat er een goed plan ontstaat over de inrichting van Goeree-Overflakkee. Dit wordt namelijk gebruikt als bouwsteen voor het toekomstige streekplan. Wel vinden we dat de voorstellen genoemd in dit onlangs in concept gepresenteerde plan duidelijk te ver gaan. De SGP is van mening dat met name op de kop van Goeree reeds voldoende natuur aanwezig is. We denken dan aan de slikken van Flakkee. De Punt. 't Volgerland. Westduinen. Duingebied. Oostduinen. Kwade Hoek. Stelle Bos en Scheel- hoek. Al er nog meer natuurgebied bijkomt dan zal dit ten koste gaan van het cultuur agrarisch land schap, iets wat we als streek willen behouden. In deze tussenrapport:age wordt gesproken over een ecologische en extensieve recreatieve verbin dingszone tussen Haringvliet en Grevelingen. De Kop dreigt dus ingesloten te worden door natuur. Dit kan de volgende consequenties heb ben: verbreking van de zoetwater toevoer en ver der toename van schade ten gevolge van ganzen. De ontwikkeling van een Scharrezee zou zeker alle verbindingen verbreken. Verder hebben we erop aangedrongen dat de visie in het LOP aangaande het bouwen bij de kernen wordt gewijzigd. Om vitale kernen te blijven hou den, moet er regelmatig worden gebouwd. Het LOP gaat eivan uit dat dit alleen maar bij de grote kernen zou kunnen. Onze opmerkingen zijn inmiddels via de gemeente doorgegeven aan de stuurgroep LOP. De SCP Coedereede is dit jaar begonnen met het uitgeven van de digitale nieuwsbrief. In deze nieuwsbrief staat diverse informatie over het reilen en zeilen in de gemeentepolitiek. Wit u ook regelmatig op de hoogte worden gehouden, dan kunt u zich nu gratis abonneren via: www.sgp- goedereede.nl/nieuwsbrief. Fractievoorzitter SCP Coedereede B.L. Noorthoek Hoog:aars 63, 3251 PCSteliendam tel/fax: 0187 491343 Website: www.sgp-goedereede.nl e-mail: fractie@sgp-goedereede.nl Tijdens de laatste raadsvergadering. 23 januari 2003. kwam weer eens het agendapunt 'planscha- de' aan de orde. Planschade in verband met de bouw van het Shell tankstation te Ouddorp. ingediend door bewoners van de Spreeuwenstein. Kosten verrekend door de Shell. Planschade. ingediend door bewoners van de Havenweg in Ouddorp. in verband met de bouw van een woning. Kosten gemeente: 10.000 Euro. Planschade. ingediend door bewoners van de Molenblok in Ouddorp. in verband met de bouw van een winkel (Kruidvat) met daariDoven wonin gen. Dit heeft de gemeenschap, tot nu toe. al 23.000 Euro gekost. Planschade. ingediend door bewoners Lange- wegA/oorstraat. in vertsand met realisatie Stellen- dam-Zuid. tot nu toe al ruim 30.000 Euro kosten voor de gemeente. De Christenunie hamert er al jaren op. deze kos ten te verhalen bij degene waar het te halen is. de opdrachtgever c.q. eigenaar, voor wie het bestem mingsplan gewijzigd is!II Dus de gemeenschap mag hier niet voor opdraaien. De vraag kan bij u nu opkomen, wat is eigenlijk planschade? Wel. als er bijvoorbeeld in uw wijk of buurt een stuk grond, wat eerst bedoeld was voor agrarisch gebruik door een wijziging een ander gebruik krijgt: bijvoorbeeld woningbouw of bedrij- venten'ein. dan moet er een bestemmingsplanwij ziging plaatsvinden. Door die wijziging kan uw woongenot dermate verslechteren, uw privacy is niet meer gewaarborgd, uw woning is in waarde verminderd. Nu. dat zou voor u een reden kun nen zijn om een planschadevergoeding richting gemeente in te dienen. PS., Indien u zich benadeeld voelt, om welke reden dan ook. door gemeentebestuur en/of amb telijke organisatie, laats het ons weten, wij zijn er immers voor u! Informatie ChristenUnie-Coedereede Fractievoorzitter: C. MOERKERK Julianaweg 6, 3253 BL Ouddorp, 0187-682936, g.moerkerlc@gofree.nl De fractie van het CDA is van mening dat de pro vinciale staten verkiezingen op 11 maart: net zo belangrijk zijn als de Tweede Kamerverkiezingen. Op dinsdag 11 maart: mogen we weer naar de stembus om de leden van de provinciale staten te kiezen. Gespreide verantwoordelijkheid is een belangrijk uitgangpunt van het CDA. Het CDA wil de verantwoordelijkheid van het bestuur daar neerleggen waar deze het meest tot zijn recht komt. Van uit de provincies kunnen de provinciale en regionale knelpunten en uitdagin gen het beste worden aangepakt. Een versterking van de rol van provinciale overheden hoort: daar bij. Om te beginnen het temgdringen van de doorgeslagen regelgeving. Mensen en organisaties moeten in staat worden gesteld zelfverantwoor delijkheid te dragen. Die eigen verantwoordelijk heid komt het meest tot zijn recht als burgers ook echte keuzevrijheid hebben. De overheid beperkt zich in deze visie tot de uitoefening van haar kerntaken en scheppen van voorwaarden waar binnen burgers zelf keuzes kunnen maken.Over- tollige bureaucratie wordt weggesneden. Het CDA hecht aan een samenleving waar binnen burgers en hun organisaties zich verantwoordelijk voelen voor elkaar en de eigen woonomgeving. Inwoners moeten vanuit die optiek meer invloed krijgen op de plannen van het provinciebestuur. De fractie van het CDA vindt dat de jeugdcrimina liteit steeds meer toeneemt in de gemeente: daar om pleit het CDA voor een hardere aan pak: meer controle waardoor de pakkans vergroot wordt en strengere straffen (zowel taakstraffen als strafrech telijke vervolging). Daarnaast moet echter ook veel aandacht worden besteed aan preventieve activi teiten in de vorm van voorlichting en het aanbie den van een zinvolle vrijetijdsbesteding. Informatie: CDA-Goedereede Fractievoorzitter: H.T. VAN OOSTENBRUCGE Gladiolenpad 4> 3251 CM Steliendaifi, tel. 0187 491343 Het nieuwe dualistische systeem van besturen is sinds vorig jaar van kracht. In de praktijk blijkt inmid dels wel dat het voor alle politieke part:ijen nog wat zoeken is naar de goede vorm. Nog lang niet ieder een heeft zijn draai al gevonden. Zowel het college als de raadsleden proberen echter met volle inzet een bevredigende invulling hieraan te geven, ieder op zijn eigen wij ze. Zo volgen de fracties en bestuursleden van de vier eilandelijke afdelingen van de Part;ij van de Arbeid op dit moment een cursus dualisme, die zeer verhelderend is. Wij. de PvdA Coedereede. willen dan ook graag het dualisme breder toepassen: niet langer praten over oppositie en coalitie, maar over gemeente raadsleden die gezamenlijk met elkaar in overieg treden om problemen te signaleren en waar mogelijk op te lossen. Als eerste stap daart:oe heb ben wij op 13 maart een speciale thema-avond belegd over de jeugdproblematiek, waarbij alle fracties zijn uitgenodigd om hierover onderiing van gedachten te wisselen. Op deze avond zal onder andere gesproken worden door de jonge renwerker en vert:egenwoordigers van de politie en van één van de kerken. Het is de bedoeling om tij dens deze avond op informele wijze, dus los van politieke achtergronden, met elkaar over dit onder werp te spreken. Als deze opzet bevalt is het de bedoeling later nog meer van deze thema-avon den te organiseren, waarbij wij natuurlijk open staan voor suggesties van de andere fracties. Op 11 maart: aanstaande moet er weer gekozen worden, ditmaal voor de Provinciale Staten. Wij willen graag deze gelegenheid benutten om een ieder op te roepen om toch vooral naar de stem bus te gaan. Voor veel mensen is het belang van deze verkiezingen niet helemaal duidelijk. Toch is dat er wel degelijk. Er bestaat immers een directe lijn van de gemeente naar de Provincie en vice versa. Veel beslissingen op het gebied van de ruimtelijke ordening zijn afhankelijk van de Pro vinciale Staten en van diegenen die daar zitting in hebben. Landelijk gezien zijn deze verkiezingen ■bovendien van belang omdat de leden van de Provinciale Staten de leden van de Eerste Kamer kiezen. De Eerste Kamer controleert samen met de Tweede Kamer de regering. Wij willen u als kiezer dan ook vooral op het hart: drukken om te kiezen! De Partij van de Arbeid Coedereede houdt sinds kort maandelijks een contactavond voor de inwo ners van Coedereede. ledere dinsdagavond vóór de raadsvergadering zijn fractie- en bestuursleden te vinden in - bij toerbeurt - de verenigingsge bouwen van Coedereede. Ouddorp en Stellen- dam. De volgende contactavond is op dinsdag avond 25 maart: in Het Haegse Huus in Stellen- dam. Heeft u ergens problemen mee. zou u iets in uw woonomgeving anders of vooral beter willen, vindt u de verkeersveiligheid niet voldoende? Kom het ons vertellen zodat wij kunnen bezien of en hoe wij u kunnen helpen. Informatie: PvdA-Coedereede Fractievoorzitter: T.A. BAKELAAR, Hofdijksweg 40, 3253 KB Ouddorp, tel.(0187)682470 Elkeen heeft zo zijn eigen beeld van "1 lenen op het platteland: en teders kop is bruin verbrand. het leven is erg sociaal de noaberplicht is een traditie men spreekt het liefst zijn eigen taal en zelden ziet men er politie. het is wel zeker prettig wonen en ieder hecht zich aan zijn stek. Helaas is er voor heel wat zonen In 't eigen dorp niet langer plek. 't bestemmingsplan moet gefaseerd, al ging het maar om zeven huizen en is men niet gefortuneerd, voor'n huurhuis moet men ook verhuizen. Een timmerman wil graag vergroten maar kwijnt weg op zijn huidige plek omdat nieuwbouw is uitgesloten ivant aan bedrijfsgrond is gebrek. Steeds minder ruimte ook voor boeren, op slot door het milieubeleid, en rond het dorp rode contouren vanwege landschapskwaliteit. Er heerst een hang naar het verleden die stilstand brengt op 't platteland ten gunste van de groei der steden '^aar blijft gezond boerenverstand? Informatie: WD-Goedereede Fractievoorzitter: H. VAN DER MEER Oude Nieuwlandseweg 33, 3253 LL Ouddorp, tel. (0187) 689922 d^ 0*0 J*^ <5^ <?'o-S^-3^ p'« •3'^ o*^ O^ life O^ X Nodig: H terracotta bloempotten H Acrylverf 3^ Woodsies of kralen M Aluminiurtifolie Loodband of raffia cl Vernis Maak de terracotta potten goed schoon 31 met een sopje van soda. en laat ze goed X drogen. Veif de pot, op de rand na, met M acrylverf in een kleur die je leuk vindt of die past bij de bloemen/planten die je er H straks in het voorjaar in wilt zetten. Laat H de verf goed drogen en herhaal de verf- H behandeling. De bovenste rand bekleed je met aluminiumfolie, de matte kant 3(g naar buiten. Doe dit zo "ruim' mogelijk, 'M, want hoe meer kreukels, hoe leuker het M effect. Je kunt voor het bekleden met de X folie de rand versieren met woodsies 1^ (houten figuurtjes) of kralen, die er voor S zorgen dat het net lijkt of er ornamentjes H onder de folie zitten. Als de rand bekleed 1^ is gaan we hem brushen met de lood- j)g kleur acrylverf of donkergrijs, dit geeft X, een "oud" effect. Als alles droog is, gaan we een stripje zelfklevend lood aanbren- |5 gen op de scheidingsrand van de rand en de pot. Je kunt ook kiezen voor raffia of een bijpassend koord. X Als laatste de hele pot spuiten met vernis X en klaar is Kees. Heeft u de smaak te l€ pakken, maak dan een setje potten. Leuk om bij elkaar te zetten! Wilt u een voor- beeld zien van het werkstuk van deze maand, dan kunt u daarvoor terecht bij De Wurft Kreatief in Dirksland, die ook meewerkt aan het totstandkomen van deze rubriek. Hier zijn ook de materialen X voor dit werkstuk te koop. M Qiö Oiö öiO QiO Qiö Qi^ Oi? Oiö 0,0 Q^ öiö öjO öip <iiO Qip G^ Qi? 2003 is een speciaal jaar voor het Chr. Gemengd koor The Credo Smgers uit Rotterdam. Op 23 januari jl. was het pre cies 40 jaar geleden dat het Itoor werd opgericht. Dit 40-jarig jubileum zal groots worden gevierd, onder andere met de volgende bijzondere gebeurtenissen: JUBILEUMCONCERT in de grote zaal van concertgebouw De Doelen te Rotter dam. Aanvang 20.00 uur. Gedurende dit concert wordt vóór de pauze de 'Messe Sole- nelle" van Charles Gounod ten gehore ge bracht en na de pauze liederen uit het 40- jarig bestaan. Medewerking aan dit concert wordt verleend sopraan: Waldin Roes. tenor: Rob Stallinga. bas: Frits Karstens. orgel: Jan Mulder. piano: André de Jager. orkestbegeleiding: Mulder Consort. Algehele leiding: Jan Stolk. Kaarten voor dit concert kunt u bestellen bij: dhr. C. M. van Loo, tel. (0180) 417278 of e-mail: c.m.vanloon@zonnet.nl. De toegangsprijs bedraagt: 20 Euro Ie rang (excl. Portokosten), 15 Euro 2e rang (excl. Portokosten). DANKDIENST: om 17.00 uur vangt een speciale dankdienst voor het 40-jarig Jubi leum aan in de Breepleinkerk aan de Bree te Rotterdam-Zuid. ledereen is hierbij hartelijk welkom. Zoals u ziet genoeg om naar uit te kijken! Bestel nu reeds uw kaarten voor het jubi leumconcert, zodat u deze fantastische ge beurtenis niet hoeft te missen. De winter is weer opnieuw begonnen. We hebben dit seizoen al heel wat winters gehad. Misschien hebben we ook nog wel heel wat winters te gaan voordat het voorjaar begint. Winterhanden, wintertenen, wintero ren, winterdepressie. De winter kan een heel naargeestig seizoen zijn. Donkere grauwe dagen, of juist heel licht en wit door een dik pak sneeuw. Mist, regen, ijzel, hagel, het hoort er allemaal bij. De winter kent vele momenten waarop je naar het voorjaar of zelfs de zomer verlangt. Gelukkig heeft de winter ook vele mooie momenten, voor wie het zien wil. Want hoe leuk het schaatsen op wieltjes ook mag zijn, er gaat toch niets boven natuurijs. Glijden over het water op plaatsen waar je zomers nooit komt, omdat je er dan doorheen zakt en omdat het geen zwemwater is. Hoe mooi is ook de spontaan ontstane ijsbaan op een ondergelopen stuk land, omdat de drainage het regenwater niet kon afvoeren. Als dat water niet bevroren is, moet je daar kaplaarzen aan, omdat je anders door de blubber loopt. Hoe mooi zijn de winterse luchten. Als de zon schijnt, heeft de lucht het helderste blauw dat er is; en het lijkt wel alsof je pas dan kan zien hoe ver weg dat blauw is. En als de zon dan onder gaat, krijgt de lucht van die mooie fragiele transparante roze en zalmachtige tinten. Laatst zag ik zelfs lila kleuren, toen de zon scheen en er een sneeuwbui op komst was. De wolken kunnen 's winters ook zo mooi zijn. Enorm groot en enorm dik, zodat je weet dat er heel wat aan komt. Wonderlijk toch dat zo'n zwarte wolk, zulke witte sneeuw kan bevatten. En heeft U wel eens gezien dat de lucht 's winters zo ontzettend veel verschillende grijstinten heeft. Je kunt de lucht 's winters ook veel beter zien, omdat de bomen kaal zijn. De bomen zijn dan net zo doorzichtig als alle andere win terse kleuren. Je ziet slechts een paar zwarte lijntjes, die het uitzicht belemmeren. Het kale land is ook zwarter dan ooit, zeker als daar 's morgens rijp op ligt. Het contrast is dan zo mooi als op een zwart-wit foto. En ook de rijp is doorzichtig. Eigenlijk is het allemaal wel een beetje vitra- ge-achtig, al die fragiele doorzichtige kleu- ren.Toch heb ik de winter nooit als het vitra geseizoen gezien. Misschien moet ik daar toch eens over nadenken als ik straks bij de kachel, met een beker warme chocolade melk naar buiten sta te kijken om te zien wat voor weer er aan komt. Julia Campfens, 'Het Binnenhuis' de beurt aan Joyce Visbeen van Olympia Dirksland en Margré Plas van Sparta Stel- lendam. Helaas kon Mirjam Kievit van Spar ta niet deelnemen door een blessure. Voor haar werd dispensatie aangevraagd om toch de districtsfinale te kunnen turnen. Na haar prachtige resultaten van vorig seizoen - zij werd op elke wedstrijd Ie, dus zelfs kam pioen van Nederland - leverde deze aan vraag geen enkel probleem op. Joyce en Margré begonnen de wedstrijd op sprong. Hier liet Joyce zien dat ze de laatste weken enorme progressie heeft geboekt op dit toe stel, zij sprong 8,4. Margré sprong de beste overslag van alle pupillen 2 en de jury wist dat te waarderen met 9,15. Op brug beheerst Joyce de oefenstof van niveau 4 nog niet helemaal en zij turnt een niveau lager. Score 7,35. Margré beheerst de gevraagde oefen stof wel, maar ging in de fout met haar afsprong. Dat betekende ruim een halve punt aftrek, toch nog 8,9. Op balk liet vooral Joy ce zien met welke beheersing zij kan turnen, ze liet weinig steken vallen en kreeg 8,65. Er waren maar 2 pupillen 2 die dat beter deden. Op het laatste toestel, de vloer, lieten beide meiden zien dat ze tot de beste behoren. Voor Joyce leverde haar vloeroefening 9,25 op en voor Margré 9,10. Het puntentotaal van Joyce was 33,65; daarmee eindigde ze op de 10e plaats en plaatste zij zich voor de districtsfinale. Margré had een totaal van 35,05. Zij behaalde de 4e plaats en ook Mar gré plaatste zich daarmee voor de finale. Zij mocht zelfs naar het podium komen om een medaille op te halen. Een prima resultaat voor beide pupillen 2.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9