Bingo SVIK Ondernemersvereniging Tonnisse- weg in Oude-Tonge een feit Fantastische dressuurprestatie van 17-jarige Oostmoerse amazone Ophalen oud papier Oud papier IVIelissant Dressuurwedstrijd Oostmoer Good-Luck neemt wraak Beeldige sculpturen in 't Blaeuwe Huus Toyota nr. 1 in Report 2003 Nieuwe Tonge EHAtfDBI-tilEUW: Damvereniging 'Dirksland' Uitslagen van 10 februari Bijeenkomst Cliristen- Unie bij Superstar Nederlandse Kinderjury 2003 in de bibliothelcen Wederom hoogste scores voor Toyota PAGINA 5 DINSDAG 18 FEBRUARI 2003 Wethouder Van der Valk overhandigt namens de gemeente een cheque aan de heer Mackloet van de zojuist opgerichte ondernemersvereniging Tonnisseweg. Een veertigtal bedrijven van de bedrijventerreinen Tonnisseweg I en II te Oude-Tonge hebben zich vorige week woensdag verenigd in de 'Ondernemersvereniging Tonnisse weg'. Het doel van de vereniging is om de gezamenlijke belangen van de bedrijven op het bedrijventerrein te behartigen. De feestelijke bijeenkomst van deze oprich tingsvergadering, met uiteraard koffie en gebak, werd geopend door wethouder Eco nomische Zaken van de gemeente Oostflak- kee, de heer G.J. van der Valk. Hij refereer de nog even aan de eerste bijeenkomst op 25 november vorig jaar, waar zeer positief werd gereageerd op het initiatief om een vereni ging op te richten die de belangen van de bedrijven zou kunnen behartigen. De Kamer van Koophandel heeft op die eerste avond het belang van een ondernemersvereniging nog eens onderstreept en de Ondernemers vereniging Oostplaat uit Middelhamis pre senteerde daar de praktische uitwerking. De oprichtingscommissie, met daarin vier ver tegenwoordigers van de bedrijven en de Kamer van Koophandel en met ondersteu ning van de gemeente Oostflakkee is enthousiast aan de slag gegaan met een resultaat dat er wezen mag en dat vorige week woensdag door de heer Henk Mac kloet werd gepresenteerd. Ongeveer veettig bedrijven hebben zich aan gemeld als lid van de ondernemersvereni ging. "Een groot succes", vindt Mackloet, "maar daarmee zijn we er nog niet. Het zou goed zijn als alle bedrijven op het terrein lid zouden zijn van de vereniging. We missen er nog een paar. Ook zij worden opgeroepen zich als lid aan te melden om zo de geza menlijke belangen een zo breed mogelijk draagvlak te geven". Verder deelde hij mee dat zich ook een vijftal ondernemers bereid heeft verklaard het bestuur van de Onderne mersvereniging Tonnisseweg te gaan vor men. Tijdens de oprichtingsvergadering van vorige week dienden zich nóg twee kandida ten aan voor een bestuursfunctie, zodat zich daarvoor in totaal zeven personen aanmeld den. Ieder van hen stelde zich aan de verga dering voor, waarna een stemming volgde omdat het bestuur uit niet meer dan 5 leden zal bestaan. Met meerderheid van stemmen werden gekozen de heren Thijs Abresch, Cees van den Berge, Paul van 't Hoff, Anus Kroon en Henk Mackloet. Ambtelijke ondersteuning werd gevonden in de persoon van mevrouw Angela Noteboom. De bestuursfuncties zullen tijdens de eerstvol gende bestuursvergadering worden ver deeld. Na een korte pauze zette mevrouw Marjon van Liempt van de Kamer van Koophandel de statuten van een ondernemersvereniging uiteen. Overigens heeft de Kamer van Koop handel aangegeven de kosten voor de oprichting van de Vereniging voor haar rekening te zullen nemen. Een mooie mee valler voor de nieuwe vereniging! De avond wordt afgesloten door wethouder Van der Valk, die de ondernemersvereni ging veel succes toewenste. Hij gaf nog eens aan dat een goed onderhouden bedrijventer rein een visitekaartje is voor de hele gemeente Oostflakkee en uiteindelijk ook een positieve uitwerking kan hebben op de bedrijfsvoering en het ondernemen. Namens het College van B&W wilde hij de kersver se vereniging niet alleen met woorden steu nen, maar ook overhandigde hij het bestuur een startbijdrage van 750,- om in ieder geval de eerste activiteiten snel van de grond te krijgen. "En mocht de gemeente daaraan een bijdrage kunnen leveren, dan is zij daar graag toe bereid!", aldus Van der Valk. Morgen, woensdag 19 februari, zal in Nieu we Tonge het oud papier weer worden opge haald. Wilt u het oud papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten? Afdeling 1: Jac. Wolfert - J. Knöps3 - O H. Keuvelaar - Joh. Wolfert1 - 1 C. van Prooijen - M. van 't Geloof3 - O Afdeling 2: W. Knöps - H. de Munck1 - 1 J. v. d. Groef - C. v. d. Kroon ..0-3 (beker) A. Los - W. Stolk1 -1 Op donderdag 20 februari is er in het Diek- huus in Middelhamis een bijeenkomst van de eilandelijke ChristenUnie. Dit in verband met de komende Provinciale Statenverkie zing. Radio Superstar zendt deze bijeen komst live uit vanaf ongeveer 19.30 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gera. Middelhamis) en 107.3 (vrije ether). Op zaterdag 22 februari a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Melissant. Het ophalen begint om 09.00 uur. Wilt U het papier gebundeld aan de kant van de straat zetten. Bij voorbaat dankt voor uw medewerking. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 7, gehouden op zaterdag 15 februari in Manege Oostmoer, Oostmoerse- dijk 2a te Stad aan't HaringvUet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 140. Groep 1. Amy v.d. Weerden, Brenda, 167 pnt; Soraya Versloot, Cupido, 166 pnt; Mar jolein Stam, Snoopy, 159 pnt; Melanie Kop penaal, Brenda, 158 pnt; Dieneke Kalle, Fenjala, 154 pnt; Kyra Kreij, Dynamite, 153 pnt; Stacey Kalf, Quint, 151 pnt; Charita de Vogel, Brenda, 150 pnt; Nelleke Dijkgraaf, Bobbie, 149 pnt; Andrea Daalmeijer, Daisy, 148 pnt; Lars Doombosch, Fenjala, 146 pnt; Ilona v.d. Berg, Max, 144 pnt; Irene Verhe- ij, Bobbie, 141 pnt; Roxanne Lens veld. Snoopy, 133 pnt; Tamara Bakelaar, Lady, 132 pnt; Hilde Struik, Quint, 120 pnt. Groep 2. Linda Vervloed, Brenda, 164 pnt;Sylvia Freelink, Cupido, 159 pnt; Nadie Hobbel, Tazz, 158 pnt; Michelle v.d. Hoek, Diamond, 157 pnt; Fleur Jonker, Brenda, 157 pnt; Fabienne Nijland, Snoopy, 156 pnt; EUenoor Roeland, Anouschka, 156 pnt; Lisa Vis V. Heemst, Tazz, 155 pnt; Willem MaUepaard, Fenjala, 153 pnt; Piroska de Vos, Anouschka, 152 pnt; Gandola PoUe- mans. Snoopy, 150 pnt; Miranda Kroon, Sterte, 147 pnt; Jara v. Bezooijen, Dynami te, 144 pnt; AMce Bom, Lady, 142 pnt; Miranda Bazen, Sterre, 142 pnt; Emma Adriaansen, Rosalie, 142 pnt; Joyce Berken- bosch. Dynamite, 139 pnt; Esmee de Keizer, Snoopy, 131 pnt. De gehele week stond voor Good-Luck 1 en 2 al in het teken van de wedstrijden tegen All-Ready uit Zierikzee. Wedstrijden die altijd garant staan voor spanning en sensatie, want voor de korfballers uit Middelhamis is dit een zogenaamde 'klassieker. Good-Luck 1 was ook gebrand om zich voor de smade lijke uitnederlaag te revancheren. De wed strijd begon gespannen en ging gelijk op tot 2-2. Op dat moment besloot de autoritair lei dende scheidsrechter om na een ongelukkig botsing tussen een speler van All-Ready en Marcel Kievit deze laatste onnodig met rood uit het veld te sturen. In tegenstelling tot het voetbal mag men op dat moment nog wel een wisselspeler inbrengen, om zo de ploeg compleet te houden. Bij Good-Luck zat de 14-jarige Arno Doomhein op de bank, die noodgedwongen na 10 minuten zijn debuut mocht maken. Gelukkig kwam hij in het vak bij de zeer ervaren Nico Overduin en maak te hij als waarschijnlijk jongste speler ooit in Good-Luck 1 een zeer verdienstelijk debuut. Good-Luck was de eerste helft nog aardig van slaè, maar bleef door enkele mooie afstandschoten van Liesbeth Los op gelijke hoogte. Met de rust stond er een gelijke stand op het scorebord van 7-7. De spelers van Good-Luck kregen steeds meer het idee dat er weldegelijk punten te behalen waren tegen All-Ready en kwamen in de 2de helft goed uit de startblokken. Door doelpunten van Samantha Krijgsman en Mariëlle de Looze kwam Good-Luck op een belangrijke 9-7 voorsprong. In een spannende tweede helft kon Good-Luck de voorsprong behou den en zelfs uitbouwen. Door onder andere doelpunten van Arjan Zondervan en de geblesseerd geraakte Jan-Willem de Vos Uep de voorsprong op tot 4 doelpunten. Met vechtlust en wilslaacht kon deze voorsprong worden verdedigd en na het laatste eindsig naal was het onwaarschijnlijke geschiet. Good-Luck had wraak genomen op All- Ready en op de scheidsrechter met de eind stand van 15-11 in het voordeel van de korf balformatie uit Middelhamis. Opnieuw bleek dat Good-Luck toekomst heeft, want nadat ex-junioren Arjan Zondervan, Britt Abbas al verdienstelijk hadden gespeeld had deze keer de 14-jarige Arno Doomheid vriend en vijand positief verbaasd! Good- Luck 2 verloor na een fraaie zegereeks helaas wel van All-Ready 2, maar kan toch terugkijken op een zeer geslaagd seizoen. Doelpuntenmakers: Jan-Willem de Vos (4), Liesbeth Los (3), Arjan Zondervan (3), Samantha Krijgsman (2), Mariëlle de Looze (2), Nico Overduin (1) Op 20 februari zal in de Victoriahal te Dirks- land een bingo worden georganiseerd door Stichting SVIK, er zullen acht ronden en één superronde worden gespeeld. De Victoriahal san de PhilipshooQesweg 57 te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat de Stichting weer garant voor een klinkend prijzenpakket, dus kom alle maal voor een gezellige avond en wie weet voor een van de vele klinkende prijzen. Op 1 febraari is de Nederlandse Kinderjury voor de zestiende keer van start gegaan. Ook in de gemeenschapsbibliotheek te Middelhamis en in de bibliotheken van Oude -Tonge en Ooltgensplaat wordt de komende periode volop aandacht besteed aan deze activiteit. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar kunnen kenbaar maken wat hun favoriete boek is. Er kan gekozen worden uit alle boeken die in 2002 voor het eerst verschenen zijn. Deze boeken staan in een aparte Kinderjury-kast of -tafel en zijn voorzien van een Kinderjury 2003-vignet. Er zijn twee leeftijdscategorieën: kinderen van 6 tot en met 9 jaar en kinderen van 10 tot en met 12 jaar. Deelnemers kuimen boeken lezen uit beide leeftijdscategorieën, hun stem telt echter in de categorie waarin ze volgens hun leeftijd thuishoren. Dat betekent dat boeken in bei de categorieën gekozen kunnen worden, ledere deelnemer vult zijn eigen top-vijf in op een deelnameformuUer dat verkrijgbaar is bij de bibliotheken. Het formulier moet vóór dinsdag 1 juni ingeleverd worden bij de bibliotheek.Half juni zal de uitslag bekend worden gemaakt in het Jeugdjour naal. Dus haal gauw een stembiljet bij: de Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis en de Openbare Bibliotheken van Oolt gensplaat, Oude -Tonge en Ouddorp. Zie www.kinderiurv.nl voor het volledige reglement. OUDDORP - Nel Tanis en Anja Grinwis konden het niet laten; nog t/m dinsdag 25 maart a.s. was er ruimte beschikbaar in 't Blaeuwe Huus om hun prachtige beelden tentoon te stellen. Slechts een halfjaar gele den exposeerden zij eveneens in 't Blaeuwe Huus en wegens groot succes wordt nu wederom gebraik gemaakt van de door VVV Ouddorp aan Zee beschikbaar gestelde ruimte. De 'beeldige' sculpturen zijn te bezichtigen (en te koop!) van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-17.30 uur en op zaterdag van 8.30-12.00 en 13.00- 16.00 uur. Kampioenspony Michael, terug op stal bij Manege Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet, geflankeerd door eigenaresse Siinone Zegers (l.en 2e Zuid-Hollands Kampioen M2-dressuur Deborah Stello, Deborah Stello uit Oude Tonge, lid van Rijvereniging Oostmoerse Rui ters van Manege Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet, zag haar intensieve training met de 16-jarige ruin Micha el bekroond met de titel "2e Zuid-Hol lands Kampioen M2-Dressuur". Manege 't Blauw-Gele Vendel in Pijnacker vormde het strijdtoneel van de Zuid-Hol landse kringkampioenen in de M2-klasse, waarbij de Oostmoerse Deborah de prachti ge winst boekte. Deborah was vanzelfspre kend ontzettend blij met het resultaat. Er was niet eens zo'n erg lang verhaal aan dit win naarskoppel vooraf gegaan. Deborah rijdt al heel lang paard. Sinds haar zevende zit ze op pony- en paardrijles bij Manege Oostmoer. Toen Deborah 12 jaar was, kocht haar moeder Ina een paard voor hen beiden. Deborah bleef met dat paard. Royal Jumper, de lessen bij Oostmoer vol gen en ging toen ook al gauw proeven rij den. Onderlinge wedstrijden, op Manege Oostmoer, maar ook landelijke wedstrijden. Ze kwamen samen op L-niveau. Het meest recente succes dat ze boekten was de Wis selbaker tijdens het Pinkstertoemooi 2002 op Manege Oostmoer. Landelijke wedstrijden Pas goed een halfjaar geleden - in de zomer van 2002 - maakte zij met Simone Zegers de afspraak dat zij Simone's pony Michael (v. Blue Diamond, m. Veronica) namens de Oostmoerse Ruiters zou gaan uitbrengen in landelijke wedstrijden. Michael was al bekend met het circuit, want met Simone had hij "het boekje uitgelopen", d.w.z. alle proeven tot en met de Z2-dressuur correct volbracht. Simone was dus "klaar" met haar pony en zocht iemand die serieus nogmaals met hem het wedstrijdcircuit in wilde. Het toeval wilde dat Royal Jumper, het paard van Deborah en haar moeder Ina, juist in die zelfde periode beenproblemen had en geen hogere dressuurproeven meer zou kunnen rijden. Het contact was gauw gelegd! Debo rah begon met Michael in de LI-wedstrijden en de combinatie bleek succesvol: scoorde winstpunt na winstpunt. Bij Rijvereniging Oostmoerse Ruiters was een aantal deelnemers het afgelopen jaar eveneens op hoog wedstrijdniveau bezig. Wilma Valk deed in de Ll-klasse aan de kring- én regiokampioenschappen mee. Els Broer, Elly Hanse en Deborah rijden in de M2. Deborah presteerde uiteindelijk het beste van hen en werd Kringkampioen, met recht op een startplaats in de regiokam pioenschappen die dus onlangs zo succesvol werden afgesloten! Manege Oostmoer én de Oostmoerse Ruiters leven met Deborah mee naar het volgende evenement: de landskampioenschappen in Ermelo, op zaterdag 15 maart. Het daarop volgende niveau is het Europese kampioen schap. Helaas weet Deborah nu al dat ze daar niet naar toe zal kunnen gaan: ze is al te oud! (De maximum leeftijd voor deelname is 16 jaar.) Maar haar ambities gaan sowieso niet zo ver. Voorlopig is ze erg blij met haar hui dige zeven winstpunten in de M2-klasse. Ruim voldoende om met Michael te gaan starten in de Zl, wat zij straks in de zomer selectie zéker gaat doen. En mocht de gele genheid zich voordoen, dan zou zij ook nog wel willen inschrijven voor het Rabobank Talentenplan De Toyota Yaris is onlangs winnaar geworden in het TüV Report 2003 in de categorie 1 tot en met 3 jaar. Het TüV onderzoek bestudeert jaarlijks hoeveel mankementen verschillende modellen vertonen die in Duitsland op de markt zijn, verdeelt over 5 leeftijdscatego rieën, Toyota is steevast topscoorder als het om zo min mogelijk mankementen gaat. Het is voor het eerst dat de popu laire Toyota Yaris in het onderzoek is opgenomen, omdat een auto minimaal drie jaar op de markt moet zijn. In de categorie van 1 tot en met 3 jaar sco ren nog meer Toyota-modellen goed. Zo staan op een gedeelde nummer 3 de Toyo ta Corolla en de Toyota Picnic en op de 5e plaats de Toyota Avensis. In de categorie van 3 tot en met 5 jaar staat de Toyota Picnic op een gedeelde eerste plaats. Op nummer 3 staat de Toyota Star- lef. Ook in daaropvolgende categorieën komen veel Toyota's voor in topposities. De Toyota Yaris - die overigens onlangs is vernieuwd - werd in 2002 ook al winnaar in de categorie Small Cars bij het klanten- tevredenheidsonderzoek van J.D. Power Associates in zowel Groot-Brittannië als Duitsland. -22- "Nog geen zeven uur", antwoordt Marieke en voelt zich meteen schuldig, omdat haar broertje haar waar schijnlijk heeft wakker gemaakt. EUza is vast nog heel moe, want het was al ver na enen toen ze thuis kwam van een fuif. Eliza mompelt iets, draait zich op haar andere zij en sluit haar ogen. Zo zachtjes mogelijk kleedt Marieke haar broertje aan en verdwijnt uit de praktijkruimte. "Kom Henkie, we gaan vlug naar Rietje, die maakt vast wel lekkere pap voor jou klaar." In de keuken is Rietje al druk bezig met het ontbijt en ze gUmlacht als Marieke met Henkie binnenkomt. "Goedemorgen juffrouw, dag kleintje, jullie zijn vroeg vandaag." "Ik heb niet zo goed geslapen", antwoordt Marieke zacht. Ze zet Henkie op een stoel. Rietje kijkt haar begrijpend aan. "Ik zal een lekkere kop thee voor je maken", zegt ze, "en voor die kleine hier maak ik een heerlijk bord met pap." Henkie schenkt haar een stralende lach en Rietje aait hem over zijn krullen. 'Thuis heb ik ook een broertje van zijn leeftijd. Dat is net zo'n Ueverd als die van jou!" "Woon je hier vlakbij?" vraagt Marieke belangstel lend. "Nee hoor, ik woon in Spangen. Ik vertrek om half zes en dan ben ik mooi op tijd hier." "Dan maak je lange dagen", antwoordt Marieke. "Dat klopt", antwoordt Rietje toonloos, "maar ik heb niet veel keus. Mijn vader is een half jaar geleden gestorven en er moet toch brood op de plank komen, nietwaar?" Marieke knikt en kijkt het meisje medelijdend aan. "Met hoeveel zijn jullie thuis?" vraagt ze voorzichtig. "Nu nog met z'n achten", antwoordt Rietje terwijl ze Marieke een kopje thee aanreikt. "Samen met mijn oudste broer Jan verdien ik nu de kost, want moeder kan niet gaan werken met al die kleintjes." "Pap, pap", brabbelt Henkie en het dienstmeisje begint te lachen. "Ja hoor Henkie, jij krijgt jouw pap." Ze tilt het jonge tje op schoot en begint een liedje te zingen. Marieke kijkt vertederd naar het schouwspel. Ineens zegt ze: "Rietje, ik zal het jou maar als eerste vertellen, mijn broers zijn hier niet meer." Verrast staakt Rietje het zingen. "Ja, weet je, ze zijn varmiorgen al heel vroeg naar de haven vertrokken. Ze willen met een boot terug naar het rampgebied om daar te helpen." "Ik kan het eigenlijk best begrijpen", zegt Rietje zacht. "Wat moeten jouw broers ook in Rotterdam? Steeds wachten op nieuws en intussen niets kunnen doen, dat moet een verschrikking zijn." "Dat is waar", antwoordt Marieke, "en ze willen zich daar dolgraag nuttig maken. Alleen zal ik ze wel heel erg missen." Rietje slaat een arm om haar heen. "Misschien zijn ze eerder terug dan je denkt", zegt ze lief. "Hier, eet maar vast een boterham." Ondanks het vroege uur is het gezellig in de keuken. Rietje voert Henkie zijn pap en Marieke knabbelt aan het verse brood. Als ze praat met Rietje, lijkt ze zo ver trouwd, alsof ze het meisje al jaren kent. "Wanneer ga je de familie Ladage vertellen dat jouw broers weg zijn?" vraagt Rietje ineens. "Janus heeft een brief geschreven, die geef ik straks aan de dokter tijdens het ontbijt." "De dokter zal het wel begrijpen", antwoordt het dienstmeisje, "maar ik weet niet hoe mevrouw het zal opnemen." "We zullen wel zien", antwoordt Marieke en genietend neemt ze een slokje van haar thee. "Ik ben trouwens wel blij dat Johan een paar dagen bij zijn vriend is gaan logeren", zegt ze fluisterend. Nadenkend kijkt Rietje haar aan en mompelt meer in zichzelf dan tegen Marieke: "Ik begrijp precies wat je bedoelt." Dan wordt de knusse sfeer in de keuken verstoord door een luid gerinkel. "O nee, het is al kwart over acht. Mevrouw zal wel snel willen ontbijten!" Gehaast laadt het meisje het dienblad vol serviesgoed. Marieke veegt de laatste resten pap weg bij Henkies mond en neemt het kereltje mee naar de pralaijkruim- te. Ergens is ze opgelucht dat Eliza niet meer in bed ligt en snel haalt ze de brief van Janus onder haar kussen vandaan. In de eetkamer zitten Eliza en haar ouders al aan de eet tafel, maar Elske en Annechien liggen blijkbaar nog in bed. "Goedemorgen Marieke", zegt de dokter opgewekt, "heb je goed geslapen?" "Het gaat wel", antwoordt Marieke ontwijkend en zet Henkie op de grond. "Breng hem maar naar de keuken", zegt mevrouw Ladage meteen, "Rietje verzorgt hem wel." "Maar hij heeft al gegeten mevrouw", antwoordt Marieke zacht. "O.nou ja, breng hem toch maar even weg, hij ver veelt zich vast hier." Marieke bijt.woedend op haar lip. Dan draait ze zich woest om en tilt haar broertje op. Hijgend en rood van kwaadheid zwaait ze de deur van de keuken open. "Rietje, mevrouw wil dat Henkie bij jou bUjft. Wil jij nog even op hem letten?" Ze stikt bijna van woede en de woorden komen vreemd uit haar mond. Toch wil ze niet meer huilen, ook al voet ze zich boos en machte loos. "Kom maar Henkie", zegt Rietje zacht, "zullen we kie keboe spelen?" Marieke loopt langzaam terug naar de eetkamer en probeert kalm te worden. Als ze de deur van de eetka mer opent, heeft ze zichzelf weer onder controle. Regelrecht loopt ze naar de dokter en haalt de brief van Janus uit haar rok. "Meneer Ladage, ik heb hier een brief voor u, van mijn broer Janus," Verbaasd legt de dokter zijn bestek neer en scheurt de envelop open. Fronsend gaan zijn ogen over het papier. Waimeer hij de brief terugstopt in de envelop, kijkt hij Marieke doordringend aan. "Ik vind het niet verstandig watje broers van plan zijn, maar.ik heb er wel begrip voor", zegt hij oprecht. "Waar heb je het over Laurens?" vraagt mevrouw Ladage nieuwsgierig en ook Eliza kijkt haar vader vra gend aan. "Wel... de broers van Marieke hebben besloten om terug te gaan naar het rampgebied om te helpen bij het bergen van de kadavers, het ruimen van puin enzo voort." Mevrouw Ladage en haar dochter kijken elkaar verrast aan. "Maar.hoe kan dat nou", vraagt Eliza een beetje ver ontwaardigd, "ze waren pas net hier.Ik dacht dat ze blij waren dat ze met z'n allen bij ons konden blijven?" "En zijn ze nu zomaar verdwenen?" vraagt de dokters- vrouw met een scherpe stem aan Marieke. Marieke zit met een rood hoofd aan tafel en knikt nau- weüjks zichtbaar. "Wel", sist mevrouw Ladage, "dan vind ik dat wel heel ondankbaar en zeer onbeleefd." (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5