.DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ water kan ook plezier geven Bijna twee miljoen Nederlanders op stedenreis Jaap Boeter voortaan ook met mobiele torenkraan op pad! QnzefiQKKgHyiecUl Na alle verhalen over de ramp, waar het water veel leed veroorzaakte, deze keer de andere kant van het water: OUDE Tentoonstelling Westerschelde veerdiensten; 'afvaart gestaakt' 'Van Gogh 150 jaar' officieel begonnen 50 opstellingen 30 tienerkamer EIIAIfDBI-IIIEUWS Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213 641506 VertééntÊe vergunningen ModieuzeroWfeèW-vQQi-:j^eiip3èt!«^ Ouddorp,:t0t.^6Ö;'4i;^ltÖïï«S-& Middelharnis, tel. 47:.©3N^I:M-s: Westkapelle, tel. (0118)MM#i? Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt geiezen. Ruil UW naaimachine in Naaimachinehandel 'VLIETO' Ooitgensplaat Daisy serie 20% Korting Ford Escort 1.6 16V Sedan Tel. (06) 53 75 60 15 KiprOllade 750 gram ^5?" RundervJnken 5 halen 4 BETALEN Mexicaanse vink 500 gram4! Peperpaté 100 gram ^1. Eiersaladeioogram'^F Pepercervelaat 100 gram If Ga je mee naar zee? Bas gaat naar zee VROEGINDEWEIJ VAN DER BOOM Zwijg niet langer, Fleur Hoogspanning Met de 'onthulling' van zijn Zonne bloemen-op-wereldformaat is het 'Van Gogh 150 jaar' officieel van start gegaan. Deze openingsmanifestatie vond plaats in het 'Lekker vpeg in eigen land paviljoen' op de Vakantie beurs in Utrecht. Op zondag 30 maart 2003 is het precies 150 jaar geleden dat Vincent van Gogh (1853-1890) werd geboren. Ter gelegenheid van deze verjaardag zijn er (internationa le) tentoonstellingen en vinden er in verschillende delen van Nederland activiteiten plaats die in het teken van de schilder staan. Stedentoerisme is nog steeds onveran derd populair, nog sterker, het aantal stedentoeristen blijft fors groeien. Drie op de tien Nederlanders gaan in de komende drie jaar in ieder geval een city trip maken. Jaarlijks maken dus bijna 2 miljoen Nederlanders een stedentrip. Nieuw is dat diegenen die zich enkele dagen in een vreemde stad willen onderdompelen, steeds vaker op zoek gaan naar nieuwe bestemmin gen. Noord-Brabant en Drenthe MIDDELHARNIS - Voor Jaap Boe ter Kraanverhuur te Middelharnis was het gisteren, maandag, niet alleen de eerste dag van een nieuwe werk week, maar ook luidde die dag voor dit bedrijf een nieuw tijdperk in voor wat betreft het uitvoeren van het hijs- werk. Werkte het bedrijf tot op heden alleen nog met telescoopkranen, met de komst van een splinternieuwe mobiele torenkraan van het merk Liebherr verricht het bepaalde soor ten hijswerk voortaan veel gemakke lijke; met name het lichtere hijswerk over grotere hoogtes heen. PAGINA 4 r^'SSfffflïa5K('3^IS"WtiSfö'!H>^^ïï5!-SÏSS«'B;^ffi»i DINSDAG 18 FEBRUARI 2003 i0lh "«•SMBSi* Verzenddatum vergunningen: 13 februari 2003 VW Netwerk Bouw BV: plaatsen kast langs dijksloot Noorddljk Melissant. ENECO Infra Services B.V.: leggen elektriciteits kabels Galatheeseweg Achthuizen. Inzage Inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuls, Dwarsweg 40 te Middelharnis. Bezwaar en voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan binnen zes weken na bovengenoemde verzend datum een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend btj dijkgraaf en r :''::n van het M/aterschap Goeree-Overi/cüyec, jjustbus 67, 3240 AB Middelharnis. Degene die bezwaar heeft gemaakt ten tevens, indien onverwijlde spoed dat vereist een voorlppige voorziening vragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Jïotterdatri,::seetof bestuutsFéfiht Pö?fe:£ bus 5095), 3ÖÖ7BftiJi|3tteraarti^Ht|ij5<^c|^^ i%cht verschuldigd,; jgi(|;.i(opie^vat*i|(e'\^r^^ ::f|n .het ,te2vva|||^3|j|||i|f|,j^»S|3 ^piÉé§0G0$0:^ eJHusqvarna VIKING Vrije uurtjes waarin u uw creativiteit kunt uitleven zijn schaars. Verspil uw kostbare tijd daarom niet door een gevecht aan te gaan metuwoude naaima chine. Husqvama Viking heeft gebruiksvriendeHjke en betaalbare naaimachi neszoals de nieuwe Prehide 360 en Prelude 340 waarmee u moeiteloos perfecte resultaten bereikt. Prelude 340 Meer dan 35 jaar ervaring Tel. (0187) 485222 Wij zijn op afspraak open bj. '96, blauw, 65.000 km, €5.500,- Zomerstraat 5, Dirksland, (01871 601487 Naturel I tuinkruiden Het Zeeuws documentatiecentrum brengt als eerbetoon aan alle PSD werknemers een kleine tentoonstelling over de Westerschelde veerdien sten. Nog enkele weken en een eeuwenlange traditie van varen tussen overkanten wordt definitief afgesloten. De Hulster fotograaf Ed van den Bergen legde de afgelopen jaren de passagiers vast op het veer Vlissingen-Breskens en Kruiningen-Perk- polder. Lezende passagiers, rokende passagiers, passagiers die van het uitzicht over de Wester schelde genieten, kortom het leven aan boord in twintig minuten. Daarnaast wordt historisch materiaal getoond, bijvoorbeeld de zomerdienstregeling (in Amsterdamsche tijd) van de Provinciale Stoom boot Dienst uit 1910. Een enkel reis Vlissingen- Neuzen kostte toen fl. 0,90 voor de Ie kajuit en fl. 0,60 voor de 2e kajuit. Dit tarief was wel inclusief steigerrechten en inclusief koffers en valiezen tot max. 30 kg. De beroemde Zeeuws- Vlaming Colsen van de Actie Vrije Veren is te zien in het famiheblad de Revue uit 1958. Ver der foto's van veerboten die op de Westerschel de hebben gevaren. De tentoonstelling is te bezichtigen op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Openingstijden: maandag 17.30-21.00 uur; dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-13.00 uur. Anniek gaat op vakantie naar zee, samen met papa, mama, Jochem en Marloes. En natuurlijk Bobbie, haar knuffel. Hij gaat bij na overal mee naar toe en Anniek houdt veel van hem. De reis naar zee is wel erg ver weg. Maar dat is geen wonder als je naar Frankrijk gaat. De hele reis wordt beschreven, ook hoe de kinderen zich onderweg vermaken en een ijsje eten op de parkeerplaats. Eindelijk zijn ze op de plaats van bestemming. Wat ze op en om de camping allemaal beleven wordt in tachtig pagina's beschreven. Niet erg specta culair, maar wel heel herkenbaar. En Bob bie. dat is geen gewone knuffel. Hij verzint leuke versjes, die kun je in het boek lezen. Nettie Dees schreef al eerder boeken over kinderen met zo'n bijzondere knuffel, deze boeken verschenen ook bij Callenbach, in de Horizonreeks die staat onder redactie van Vrouwke Klapwijk. Het boekje met voor leesverhalen ziet er aantrekkelijk uit met een zomers zeegezicht op de omslag. De teke ningen zijn van Marijke ten Gate. ISBN 90 266 1129 3, NUR 281, prijs: 8,50. Een nieuw Bas-boekje van Vrouwke Klap wijk op AVI niveau 2. Ditmaal gaat Bas met papa, mama. Ank en Loes naar zee, aan de Zeeuwse kust. Hij treft het, want het is mooi weer. En dan is kamperen natuurlijk fijn. Toch is het water nog wel koud. En zout is het ook. Daar komt Bas achter als hij onder water gaat. Op de camping vindt Bas een leuk vriendinnetje: Lopke. Al met al is de hele vakantie een groot feest. Ook voor dit boekje geldt: aantrekkelijk om te zien, leuk om te lezen voor de allerjongste lezertjes. Het boekje werd uitgegeven bij Callenbach, de illustraties zijn van Irene Goede, 47 pagi na's, ISBN 90 266 1137 4, NUR 287, prijs: 5,65. BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Westdljk 45-46, 3241 QV Middelharnis Tel. (0187) 48204S 482944 - Fan {0187) 48S481 FlllBol:Hoonder(li|kl9. 325ÏAK Ouddorp Tel. (01B7] B81Ï76 - Fan (01S7) 6S3SI9 BOEKEN EN MUZIEK Vooislraiit41 -3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 4826 14-Fax (0187)484520 Een bijzonder verhaal is het nieuwste werk van Jolanda Dijkmeijer, uitgegeven door De Banier. Jolanda heeft kennelijk iets met zwijgen; eerder schreef ze "Waarom zegt opa niets?' en 'Verzwegen verleden.' Het nieuwste verhaal speelt zich af aan zee, net als de voorgaande boekjes. Maar in de vakantie van Fleur en haar familie verloopt het niet allemaal even soepel. Fleur is een gewoon meisje. Soms komt ze wat stug over, ze heeft soms heel sterk de behoefte om alleen te zijn, maar verder weet niemand welk vreselijk geheim Fleur met zich mee draagt. Juist tijdens de vakantie in Ouddorp aan Zee(!) komt openbaar wat zich op de basisschool van Fleur destijds heeft afge speeld, en dat Fleur daardoor is geworden die ze is. Fleur, overstelpt door herinnerin gen en nare gevoelens, en bang geworden voor het verleden dat ze diep heeft wegge stopt, ontmoet op het strand ene Rob, student theologie, die haar graag wil helpen. Daarbij moet ze heel wat overwinnen. En dat valt niet mee. Maar toch ontpopt zich na verloop van tijd de echte Fleur, die er mag zijn wan neer ze er aan toe is om het geluk toe te laten in haar leven. Het verhaal is gebaseerd op waar gebeurde feiten, maar de namen van personages zijn uiteraard gefingeerd. Meis jes die met dezelfde problematiek worstelen zullen veel van Fleur herkennen in zichzelf. Dat maakt het boek tot pittige, maar even zeer waardevolle, bijna therapeutische kost. Werkelijk schitterend, zou ik bijna zeggen. Achter in het boek staat een dringende oproep aan Liesbeth, een klasgenootje van Fleur, die haar herinneringen zo diep heeft verstopt dat ze er niets meer mee wil/ kan doen. Deze oproep geldt m.i. niet alleen voor Liesbeth, maar voor alle meisjes die proble men hebben op dit terrein. God heeft ons niet geschapen om te leven in duisternis maar om te wandelen als kinderen van het licht! Een echte lotgenoot van Fleur zei, na het boek te hebben gelezen: "Ik heb het uit!! Het kostte veel energie, en veel emoties, maar het is gelukt. En het was meer dan de moeite waard. Het verhaal zelf is op zich een heel gewoon verhaal over een jong meisje. Maar de cursief gedrukte stukjes bovenaan elk nieuw hoofdstuk, de verwoording van de diepere gevoelens van Fleur, grepen me erg aan. Ik ben blij dat ik het heb gelezen. Een mooier compliment kan Jolanda Dijkmeijer toch niet krijgen. Het boek verscheen bij De Banier onder ISBN 90 336 2755 8, NUR 284. Het boek teU 139 pagina's, is gebonden en heeft (uitsluitend) een omslagillustratie van Jaap Kramer. Prijs: 6,30. Ilse, Jurjan en Rachel begrijpen maar niet hoe Rutger steeds aan briefjes van twintig euro komt. Hij zegt zelf dat hij zo'n goed- geefse oma heeft, maar daar gelooft het drie tal niks van. Jurjan denkt dat Rutger ze steelt. Ilse denkt dat ook. Maar Rachel gelooft niet dat Rutger een dief is. Ze probe ren te ontdekken waar het geld van Rutger vandaan komt, maar als ze de waarheid een maal weten, en zelf ook in het geheim betrokken raken, blijven de gevolgen niet uit. Dan wilden ze wel dat ze dit nooit had den geweten. 'Hoogspanning' van de auteur Bram Kasse, is een spannend verhaal. Het enige wat een beetje vreemd aanvoelt, is het feit dat het zich afspeelt onder kinderen van groep acht van een basisschool. Daar werkt misschien de omslag illustratie van Dick van de Pol aan mee, die wat grotere jongens laat zien. Het boek bevat 98 pagina's, is gebon den en uitgegeven door Den Hertog. ISBN 90 331 1689 8, NUR 283. Prijs: 6,70. Zo zijn er in het Van Gogh Museum in Amsterdam twee exposities. De keuze van Vincent. Van Goghs Musée imaginaire (14 februari-15 juni 2003) is de eerste. Aan de hand van circa 200 werken wordt een beeld geschetst van Van Goghs voorkeuren op het gebied van de beeldende kunst, een aspect dat tot op heden nog nooit uitgebreid en diepgaand in een expositie aan bod kwam. De tentoonstelling Gogh Modem. Vincent van Gogh en de hedendaagse kunst (27 juni- 12 oktober 2003) laat werk zien van belang rijke kunstenaars van na 1945 die een relatie hebben met Van Gogh of van wie het werk zonder Van Gogh moeilijk denkbaar zou zijn. Mn het Kröller-Müller Museum is de ten toonstelling Vincent Helene (14 februari- 12 oktober 2003) te zien. Helene Kröller- Müller, oprichtster van het museum, verza melde tussen 1908 en 1929 vele werken van Van Gogh: bijna tweehonderd tekeningen en zevenentachtig schilderijen. Deze tentoon stelling gaat in op de passie die zij had voor zijn werk. Door alle schilderijen op volgor de van aankoop te hangen, wordt duidelijk op welke manier zij verzamelde. Gedurende de tentoonstelling organiseert het Kröller- Müller Museum samen met het Nationale Park De Hoge Veluwe allerlei activiteiten met Van Gogh als inspiratiebron, zoals een fietsroute, tekenworkshops, muziekuitvoe ringen, filmvoorstellingen en een verjaar dagsfeest op 30 maart. Naast de immer aantrekkelijke hoofdsteden als Londen, Amsterdam en Parijs komen nu ook de andere steden op. In het buitenland zijn dat vooral Barcelona, Wenen, Berlijn en Rome. In het eigen land zijn met name Rot terdam en Maastricht zeer in opkomst. Gemiddeld groeit het toerisme in deze niet- hoofdsteden jaarlijks met zo'n 3,4 procent. De populariteit van stedentrips is ook weer de reden waarom VVV Vakanties, de tou roperator van de VVV-Vakantieboekings- centrales (VBC's), voor de derde keer op rij de gids 'City Breaks' op de markt heeft gebracht. Naast Amsterdam zijn daar in de editie 2003 opnieuw weer Rotterdam, Den Haag, Maastricht en Groningen opgenomen. Nieuwe bestemming dit keer is Nijmegen, dat onder het motto 'Voel je de Keizer te rijk' de laatste jaren al een forse groei van In Noord-Brabant, waar Van Gogh in Zun- dert is geboren, worden tal van Van Gogh- arrangementen georganiseerd, zoals de vijf daagse 'Tour van Gogh' met bezoeken aan Zundert, Etten-Leur, Nuenen en de musea in Amsterdam en Otterlo. Daamaast zijn er driedaagse arrangementen 'In de voetsporen van Van Gogh' met bezoeken aan de plek ken waar Van Gogh heeft geleefd en gewerkt. Tenslotte zijn er in Noord-Brabant speciale wandel- en fietsroutes zoals 'La route Van Gogh'. Vincent van Gogh heeft in 1883 bijna drie maanden doorgebracht in Drenthe. Die periode is zowel voor zijn ontwikkeling als mens, als die van kunstenaar van groot het aantal stadstoeristen ervaart. Het bijzon dere van de nieuwe "City Breaks'-gids 2(X)3 is dat er opnieuw tal van 'aangeklede' aan biedingen in zijn te vinden. Zo kun je tussen mei en juni een Maastricht-bezoek extra accent geven door deel te nemen aan het d'Artagnan-festival (de boezemvriend van de Drie Musketiers sneuvelde in de 17e eeuw voor de poorten van Maastricht). Wie nog meer historie uit die tijd wil beleven doet dat tijdens een Rotterdamse 'break' en een bezoek aan de musical 'De Drie Muske tiers. De Groningse hoofdstad wordt bijzonder door een bezoek aan de expositie 'Fatale Vrouwen' in het Groninger Museum en een trip naar Nijmegen is onder meer te combi neren met bezoeken aan de Lusemert (de Vlooienmarkt) en de expositie 'Deftige Dames, Hoee Heren' in het museum Het Valkhof. Den Haag biedt volgend jaar het unieke 'Escher in het Paleis' of heel mooi worden in het thermenbad in Scheveningen. Natuurlijk zijn er in de nieuwe VVV-gids ook Van Gogh-arrangementen, waarbij in het kader van 'Van Gogh 150' een stadsreis wordt gekoppeld aan bezoeken aan het Van Gogh museum en het Kröller Muller museum in Otterio. De nieuwe VVV-gids City Breaks ligt bij de VVV-kantoren, bij de ANVR-reisbureaus en bij de reizen verkopende Rabo-banken. belang geweest. In de keuze van zijn onder werpen blijkt dat Drenthe een onmisbare schakel in zijn kunstenaarsloopbaan is geweest. In Nieuw-Amsterdam verbleef Van Gogh in het logement annex veerhuis van Hendrik Scholte. Het pand is inmiddels zoveel moge lijk in de oorspronkelijke stijl van 1883 teruggebracht. Het is het enige door Van Gogh bewoonde pand in Nederiand dat voor het publiek toegankelijk is. Ook in Drenthe zijn er meerdaagse arrangementen, met onder meer het thema 'Kruip in de huid van Van Gogh'Daarin is ook een schildersclinic opgenomen. Er is eveneens een groepsdag- tocht met een wandeling door het veenge bied waar Van Gogh veel geschilderd heeft. Een telescoopkraan kan dat natuurlijk ook, maar die eist daarvoor beduidend meer hoogte en draairuimte. En met name dit laat ste is zeker niet altijd zo ruim voorhanden. Daarom vergt het stellen van zo'n kraan, vóórdat er gehesen kan worden, dikwijls ook heel wat tijd. Immers, éérst moet de basis goed zijn. En natuurlijk, ook voor een toren kraan geldt dat, maar één van de grote voor delen daarvan is dat je hem op kunt stellen vlak naast een (hoog) object waarop of waar overheen gehesen moet worden. En het opstellen zelf gaat ook veel sneller: de nieuwe mobiele torenkraan van Boeter bouwt zich, na het uitstempelen, binnen 15 minuten volautomatisch op. Dit tot een haakhoogte van maximaal 28 meter bij een vlakke giek en 48 meter bij een giek die der tig graden opgetrokken is. De gieklengte vanaf het hart van de kraan bedraagt 42 meter. Binnen de tien meter kan de kolos maximaal 8 ton hijsen; op de uiterste punt nog 1,7 ton. Verder kan de kraancabine in hoogte trap loos langs de toren worden versteld. En dat duidt meteen op een ander voordeel van het werken met een torenkraan: de machinist kijkt boven op z'n werk in plaats van vanon der ertegenaan, zoals bij een telescoopkraan. Daarnaast kan Boeter's nieuwe kraan ook door middel van een draadloze afstandsbe diening worden 'bespeeld'. Het gevaarte heeft twee motoren: één om mee te rijden en één om het hijswerk mee te verrichten. Bij dit laatste voorziet de kraan zichzelf door middel van een ingebouwd aggregaat van de nodige energie voor de elektromotoren, waarmee de kraan z'n werk verricht. Overigens is het voor een kraanmachinist een groot verschil of hij een telescoopkraan of een torenkraan bedient. Want als het hij sen van een last op 42 meter afstand niet rus tig genoeg verloopt, ontstaat er al gauw een flinke slinger in de kabels. En ook de wind heeft een grotere invloed op het hijswerk. Maar machinist Rinus Vroegindeweij, die met de torenkraan op pad gaat, ziet het best wel zitten. Tijdens proefdraaien heeft hij de verschillen met een telescoopkraan al onder vonden. En hij is er de man niet naar om overhaast - en daardoor veelal ook onver antwoord - met een kraan om te gaan. "Vei ligheid voorop!" is zijn slogan, "want nie mand is erbij gebaat als je met het hele tuig omver gaat..." In totaal heeft Boeter Kraanverhuur nu vier kranen in dienst: drie telescopen van resp. 35,45 en 70 ton, én de nieuwe 8-tons mobie le torenkraan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4