Eenparige besluitvorming bij raad Oosfiakliee: Rduüam Bingo-avond Klachtensite Eilandweb :iiiiili Workshop 'Adullam' Workshop Paverpol JOOP van start! EilAinisi^lEUWS Dank-jullie-wel monument aanvaard Bijna 2,5 miljoen euro krediet voor uitbreiding gemeentehuis GEHANDICAPTEN ZORG Plattelandsvrouwen Afdeling Oostflakkee Het 27e Bachconcert door Paul Kieviet in de Hervormde Kerli te Sommeisdijli Sfeervol instrumentaal concert In Ned. Herv. Kerk Middelharnis EIIAIIDEII-IIIEUWS Grote verzameiruiibeurs Workshop aardewerk pot beschilderen Zwembad Stellendam extra open in voorjaarsvakantie Ingezonden: Herdenkingszangavond watersnoodramp Nieuwe Tonge Kinderfotostudio bij Albert Heijn Ouddorp 'Arjan Huizer in concert' in de Laurenskerk reserveer nu kaarten mi fiINA2 In grote eensgezindheid heeft de gemeenteraad van Oostflakkee afge lopen donderdagavond vergaderd en haar besluiten genomen. Onder meer over het aanvaarden van een monu ment ter nagedachtenis aan de hulp verleners, die tijdens de water snoodramp actief zijn geweest, én over het beschikbaar stellen van een uitvoeringskrediet van ruim twee mil joen euro voor de uitbreiding van het gemeentehuis in Oude Tonge. Dank en waardering Dank-jullie-wel monument Aanvaarden Niemand vergeten Uitbreiding gemeentehuis STICHT I N G Rüppe Sweelinck Triosonate ■i:.s>ii»B»tmStfiilS^ DINSDAG 18 FEBRUARI 2003 Voordat die zaken echter aan de orde kwa men, sprak raadslid Van der Welle (Chris tenunie) namens de hele raad welgemeende woorden van dank en waardering uit aan allen die hebben meegewerkt en bijgedragen aan het welslagen van de Nationale Ramp herdenking te Oude Tonge van 1 februari jl. Hij verzocht raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt die woorden over te brengen aan de desbetreffende medewerkers, en die zegde dit graag toe. Kort na het herdenkingsweek- end zei Van Pelt ook een dankbrief te heb ben ontvangen van de Commissaris van de Koningin, de heer Franssen, die daarin ook zijn waardering uitspreekt over de waardige wijze waarop in Oude Tonge de water snoodramp van 1953 herdacht werd. In het kader van de rampherdenking is, op initiatief van Kolonel der Mariniers (buiten dienst) S.J. Hameete, een stichting opgericht die als doel heeft het oprichten van een gedenkteken ter nagedachtenis aan alle hulp verleners die op Oostflakkee hulp hebben verleend tijdens en na de watersnoodramp. Naast Hameete hebben onder meer ook vier inwoners van de gemeente Oostflakkee zit ting in de stichting, die het gedenkteken als geschenk wil aanbieden aan de gemeente Oostflakkee. Om dat te kunnen realiseren wordt geprobeerd om door middel van een sponsoractie het benodigde geld bij elkaar te krijgen; ook worden diverse fondsen aange schreven. Eerste aanleiding voor het oprichten van een gedenkteken was de grote inspanning die de Koninklijke Marine heeft geleverd in de eer ste weken na de ramp. Maar ook alle andere partijen die, op welke wijze dan ook, hulp hebben verleend moeten door het monument blijvend worden herdacht. Naar ontwerp van beeldhouwster Tonny Schellekens-Hermans uit Bergschenhoek zal het gedenkteken bestaan uit een blok graniet met daarin een gleuf waaruit met hoge druk water wordt geperst. Voor plaatsing van het monument werd geopteerd voor de locatie Grijsoord- Kolfweg, schuin achter de daar staande treurwilg. Hoewel de gemeente niet bijdraagt aan de realisering van het gedenkteken, zijn er voor de gemeente wel kosten verbonden aan het accepteren van het gedenkteken. Zo moet de pomp, die het water door het blok graniet perst, worden onderhouden en zal ook het laten stromen van het water voor rekening van de gemeente komen. Deze kosten wor den geraamd op 2.500 euro per jaar, exclu sief het onderhoud c.q. schooimiaken van het monument zelf. De raad werd voorgesteld om dit gedenkte ken als geschenk te aanvaarden, met inbe grip van de jaarlijkse lasten. Al eerder tij dens de raadsvergadering maakte de heer Hameete, die voor deze gelegenheid naar Oude Tonge was gekomen, gebruik van het spreekrecht voor publiek. Daarbij sprak hij de wens uit dat de raad in dezen positief zou besluiten, waarna er wat hem betreft op ple zierige wijze verder zal worden samenge werkt. En positief besluiten, dat dééd de raad. "Om voor het nageslacht in herinnering te houden hoe massaal er hulp werd verleend", aldus de heer De Wit (VLO). En: "zowel ter herinnering als ter verrijking van de gemeente", vond mevrouw Van Rossum (CDA). De heer Van der Welle zei te hopen dat met de realisering van het gedenkteken tevens duidelijk wordt dat het idee dat bij sommige mensen bestaat, namelijk dat te midden van alle watersnoodherdenkingen wel aan de slachtoffers maar niet aan de hulpverleners wordt gedacht, een onjuiste voorstelling van zaken is. Ook mevrouw Van Dijke (PvdA) benadrukte dat "niemand, en dan ook niemand van de hulpverleners! zowel uit binnen- als buitenland, vergeten dient te worden; velen hebben immers ook achter de schermen - dikwijls met gevaar voor eigen leven - hulp verieend." Verder sprak ze de hoop uit dat óók de burgers het monument zullen aanvaarden zoals we dat met zo'n gedenkteken behoren te doen. "Dat het dus niet een object wordt om te beklad den", zo lichtte ze daarbij toe. Unaniem en in woorden van gelijke strekking aanvaardden de raadsleden dit dank-jullie-wel monu ment. Het is de bedoeling dat het in april a.s. wordt onthuld. Verder werd de raad voorgesteld om in te stemmen met de plannen om het gemeente huis van Oostflakkee uit te breiden, inclusief voorziening voor een gemeenschappelijke bibliotheek, én om daartoe het reeds ver strekte voorbereidingskrediet van 200,000 euro om te zetten in een uitvoeringskrediet en dit te verhogen tot een bedrag van 2.422.000 euro. De noodzaak hiertoe is gelegen in de huis vestingsproblematiek van zowel het gemeentekantoor als de gemeenschappelijke bibliotheek in Oude Tonge. Unaniem sprak de raad donderdagavond uit doordrongen te zijn van de bestaande huisvestingsproble men, zowel voor de bibliotheekvoorziening als voor het gemeentehuis. Immers, wat dit laatste betreft: door de verkoop van het oude raadhuis te Ooltgensplaat beschikt de gemeente niet meer over een raad- en trouw zaal. "Op de publieke tribune zitten ze al bij na twee hoog opgestapeld" grapte de heer Breeman (SGP), die overigens bij deze gele genheid namens zijn fractie nog eens uit sprak geen voorstander te zijn geweest van de verkoop van het Plaatse voormalige raad huis. De raadsleden Knoester (Christenu nie) en Van Rossum vielen hem daarin bij. Het bestaande tekort aan werk- en vergader ruimte wordt echter nog vergroot door de bestuurlijke wijzigingen in het Oostflakkee- se, die een derde wethouder en de functie van een raadsgriffier met zich meebrachten, "'t Is niet anders", luidde de nuchtere con clusie van vrijwel alle raadsleden, waarom ze zich genoodzaakt zagen om in te stemmen met het voor hen liggende voorstel. "Twee en een half miljoen euro méér dan het bedrag waarmee de raad destijds instemde, het staat in geen verhouding tot elkaar" mopperde de heer Knoester nog wat na, maar ook hij zag geen andere mogelijkheid. Ook de heer Troost (VLO) zei "wel geschrokken te zijn van het bedrag, maar hopelijk blijft 't binnen dit krediet". En zo dachten ook de heer Van der Mast (PvdA) en mevrouw Van Rossum. "Dat 't nu maar snel mag verrijzen", was tenslotte haar wens. Op 5 maart zal er in verenigingsgebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp een Workshop worden gehouden om kaarten te maken. Er kunnen drie kaarten gemaakt worden en de kosten zijn 7,-, inclusief kof fie en materiaal. Opgave tot 27 februari bij Hester Grinwis, telefoon 683244. Er moet zelf een schaartje worden meegebracht. De afdeling Oostflakkee van de Nederiandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar maandelijkse bijeenkomst op woensdag 19 februari in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge, aanvang 19.45 uur. Jeanine Heppe van de Nederlandse Hart stichting zal een programma presenteren met als thema "Wie een hart heeft". Voor de pauze is er een informatief gedeelte met behulp van prachtige dia's over goede voeding en gezonde leefwijze. Na de pauze volgt een gezellig actief gedeelte met o.a. een leuke quiz met prijsjes, een ballonnen- act, groenten schatten en Hollandse kaas proeven. Alle aanwezigen krijgen allerlei (gratis) voorlichtingsmateriaal mee naar huis. Intro duces en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze leerzame en interes sante avond. De kosten zijn 3 euro (koffie of thee is daarbij inbegrepen. ANBO afdeling M&W Flakkee organiseert op zaterdag 22 februari 2003 een bingo avond het Diekhuus te Middelhamis. Aan vang 19.30 uur. Iedereen is van harte wel kom U wordt herinnerd aan het concert op zater dag 22 februari a.s., dat het muzikale 'duo friends' zal geven in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Het duo bestaat uit Gerlinda van den Berg (panfluit) en Corrie Wielink (viool). Op het orgel begeleid door Peter Wildeman, hopen zij tijdens dit concert een mix van klassiek en geestelijk ten gehore te brengen en een compilatie van de mooiste werken van hun cd' s 'Friends'Peter Wilde man zal enkele orgelsolo's verzorgen. Dit concert wordt gegeven ten bate van Shaare- Zedek. Namens deze organisatie zal bestuurslid Van den Herik een toelichting geven over het werk van het gelijknamige ziekenhuis in Jeruzalem. De toegangsprijs bedraagt 6 euro; kinderen jonger dan 12 jaar mogen voor 3 euro naar binnen. chr. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelliamis Langeweg 13, Sommeisdijli ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag sluitingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultlngstermijn overlijdensberlchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduertentie-acquisitie; A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. VlUerius, tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Vlllerlus@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De vereniging 'De Verzamelaars van de Drecht- en Merwestreek' organiseert op zaterdag 22 februari a.s. van 10.00-15.00 uur een grote algemene verzameiruiibeurs in 'De Palm' aan de Van der Palmstraat te Papendrecht. De bezoekers kunnen reken op een mooi en divers aanbod van verzamelma- teriaal, in allerlei soorten en variëteiten (alleen geen treinen). Er zal een uitstalling zijn van onder andere postzegels, clips, brie ven, speldjes, munten (NU OOK MET VELE EUROMUNTEN!), ansichtkaarten, curiosa, flippo's, smurfen, (strip)boeken, telefoonkaarten eierdopjes, koningshuis, oud speelgoed, miniatuurauto's, pennen, lucifermerken, miliaria, enz., enz. De entree is gratis, evenals de ruime hoeveelheid par keergelegenheid. Voor nadere informatie of tafelreservering kunt u bellen: 010-5216731, faxen: 084-8331712 of e-mailen: recht.merwestreek@tiscalimail.nl. De SWO organiseert op donderdag 20 maar een workshop aardewerk beschilderen. Tij dens de workshop wordt een aardewerk pot beschilderd. De workshop wordt gehouden in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 in Oude Tonge en is van 9.00 toto 12.00 uur open. De kosten bedragen 20,-, inclusief materiaal. Aanmelden kan tot 20 februari bij de SWO, tel. 641344. Tijdens de voorjaarsvakantie van 22 februari t/m 1 maart zal het zwembad in Stellendam gewoontegetrouw extra geopend zijn om zoveel mogelijk mensen gebruik te kunnen laten maken van dit mooie complex. Naast een baantje trekken kan men er ook terecht voor een Turks stoombad of een massagebad met zuivere rozenolie. De moderne glijbaan met zijn licht- en geluidseffecten staan garant voor vele uren glijplezier. Natuurlijk ontbreken een kopje koffie, frisdrank of een snack niet in de ruime sortering die de bar u heeft te bieden. Ook voor volledig verzorg de kinderfeestjes kunt u hier terecht. Tijdens de vakantie is het zwembad op de volgende tijden open voor vrij zwemmen. Dagelijks, behalve zondag: 13.00-17.00 uur, alle leeftijden; Zaterdag: 19.30-22.00 uur, 12-16 jaar (dis co); Dinsdag en donderdag: 07.30-08.30 uur, 16 jaar en ouder; Dinsdag: 12.00-13.00 uur, alle leeftijden; Woensdag en vrijdag: 10.00-11.30 uur, vol wassenen en kinderen t/m 3 jaar; Maandag en donderdag: 19.00-20.30 uur, 18 jaar en ouder; Dinsdag, woensdag en vrijdag: 19.00-20.30 uur, alle leeftijden; De entree is 2,70 p.p., kinderen t/m 3 jaar gratis. Voor meer informatie kunt u bellen: 0187- 491543 of kijken op website www.zuiderdiep.nl. Raadsleden van de gemeente Middelhamis hebben moeite met een rubriek op de site van Eilandweb. In deze rubriek kunnen inwoners hun klachten uiten over de dienst verlening van de gemeente Middelhamis en met name over de afdeling Bouw- en woningtoezicht. Beste raadsleden, wat is erop tegen als inwo ners de klok over hun onvrede luiden? Wat is erop tegen als u via dit medium op de hoogte wordt gehouden van hetgeen de men sen, die u vertegenwoordigt, bezighoudt. Ik zou het veel logischer vinden als u, alvo rens deze actie te veroordelen, zich eerst op de hoogte stelde van de kwaliteit van klant vriendelijkheid van en voorlichting door de gemeente. Volgens de burgemeester is het voor iedere burger mogelijk een klachtenprocedure te bewandelen; dan krijg je in elk geval ant woord. Dat mag zo zijn, maar aleer dat ant woord gegeven wordt, moet eerste een geweldig langdurige bureaucratische barriè re genomen worden. Nee, dames en heren volksvertegenwoordi gers, wees blij met deze mogelijkheid om de mening van de burgers te kunnen vernemen. U zou uw oor ook eens te luisteren moeten leggen bij het tijdelijk dienstencentram in de voormalige school van Het Kompas. Bij de enthousiaste oprichting van de wel- zijnsinstelling 'Companen' beloofde de gemeente via haar persbericht 'dat voor de doelgroepen die gebruik maken van de voor zieningen de verandering niet of nauwelijks merkbaar zouden zijn. Dezelfde diensten blijven aangeboden als voorheen. De winst van deze organisatie zit vooral in de schaal vergroting, waardoor efftciëntiewinst gehaald wordt. Centralisatie van het management in de introductie van een aan de behoeften van deze tijd aangepast managementinformatiesysteem zijn de ver wachte winstpunten op korte termijn... Wat ervaren de bezoekers van het diensten- centmm in tegenstelling tot deze fraaie vol zinnen? Menigmaal wordt bezoekers via een schrijven op de deur meegedeeld dat het cen trum gesloten is. Iets dat in de afgelopen jaren, voor zover ik mij herinner, nog nim mer voorkwam. Vraagt u eens aan de inte rim-manager hoe de bezoekers op dinsdag 11 februari jl. hun onvrede uitten over de nieuwe stichting 'Companen'. En beraadt u zich er dan ook nog eens over of het luiden van klokken door ontevreden burgers wel zo afkeurenswaardig is. Een vrijwilligster van het Dienstencentrum De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op donderdag 13 maart een workshop 'paverpol' in het Infocentrum, Bemharstraat 27 in Oude Tonge. De works hop is van 9.00 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 20,- inclusief materiaal. Graag zelf een oud wit tricot shirt meebrengen. Aanmelden kan tot 20 februari a.s. bij de SWO, telefoon: 641344. In Ooltgensplaat zet JOOP op vrijdag 21 februari voor de eerst maal haar deuren open. 'Joop' staat voor: Jongeren Ontmoe tingsplek OoltgensPlaat. Vorig jaar nam een stuurgroep het initiatief om te komen tot een ontmoetingsplaats voor jongeren boven de 16 jaar van zowel binnen als buiten Oolt gensplaat. Uitgangspunt was dat het een ont moetingsplaats moest worden, waar kerke lijke jeugd zich thuis kan voelen. Een plek waar ze elkaar aan het einde van de week op een gezeUige manier kunnen ontmoeten. De missie voor JOOP luidt: Onafhankelijk, Gezellig,Verrassend, Relaxed. De Gerefor meerde kerk werd bereid gevonden een deel van haar gebouw aan te bieden als ontmoe tingsplek. Jongeren uit de plaatselijke ker ken hebben de zolderlocatie tijdens de win ter enthousiast geverfd, vertimmerd en opnieuw ingericht. Met een eigen barretje, sfeerverlichting en zitgroepjes is het bijzon der gezellig geworden! Er is een grote diver siteit aan consumpties en de jeugd draagt zorg voor verantwoorde muziek. Jongeren van 16 jaar en ouder: kom en 'meet JOOP'. Locatie: Zuidachterweg te Ooltgensplaat. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. De toegangsprijs bedraagt I. Op vrijdag 28 febraari a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge een zangavond worden gehouden in het kader van de her denking van de watersnoodramp van 50 jaar geleden. De avond zal worden geopend door één van de collegeleden van de gemeente Middelhamis en afgesloten door de kerken- raad van de Ned. Herv. Gemeente van Nieu we Tonge. Er zal een ooggetuigenverslag en een declamatie worden gehouden; verder zullen aan deze avond meewerken organist Lennert Knöps en harpiste Maria Baas. De aanvang is 19.00 uur. Na afloop zal er in ver enigingsgebouw 'Elim' aan de Zuiddijk gelegenheid zijn om een tentoonstelling over de watersnoodramp te bezoeken, ooggetui genverslag en declamatie. Vanaf dinsdag 25 februari t/m vrijdag 28 febraari zal er weer een speciale kinderfoto graaf in Albert Heijn Ouddorp aanwezig zijn om baby's en peuters te fotograferen. Een gedeelte van de winkel zal daarom worden omgetoverd tot speciale kinderfotostudio, waar zij uw kleine (vanafvier weken oud) op de foto zetten. Eén fotoafdrak (per gezin) van 13x18 cm kunnen de klanten van Albert Heijn voor het kleine bedrag van 2 euro meenemen. (Meer afdrukken aankopen kan natuurlijk ook). Een plaatje van uw plaatje. zo'n kans krijgt u niet iedere dag. Bell Pho to nodigt daarom alle eilanders op de kop van Goeree uit om langs te komen. U kunt terecht van 9.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Kinderen moeten wel verge zeld zijn van een ouder. Op zaterdag 22 februari, 's avonds om 20.00 uur, wordt voor de 27e keer een Bachconcert verzorgd door musicus Paul Kieviet. Het concert wordt gehouden in de fraaie Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Deze keer staat behalve het prachtige Meere-orgel ook het clavecimbel centraal. Matthijs Mijnders, clavecimbelmaker te Goedereede, bouwde een fraai exemplaar voor de familie Hoek te Sint Philipsland. Dit clavecimbel wordt tij dens het concert bespeeld. Natuuriijk mag u het vóór of na het concert van dichtbij bekij ken. Zoals bij Matthijs gebruikelijk is het een prachtig, handbeschilderd instrument geworden. Het concert heeft een thema meegekregen: "Bach in vergelijking". Het bestaat uit drie blokken, waarin steeds een compositie van Johann Sebastian Bach naast een compositie van een ander wordt geplaatst, met exact dezelfde titel. Zodoende kunnen we de muziek van Bach 'vergelijken' met die van anderen, die iets eerder of juist iets later heb ben geleefd. Dat daarbij vertassende verge lijkingen uit de bus komen, zal blijken! Bij elk onderdeel wordt zowel het Meere-orgel als het clavecimbel ingezet. Het concert begint met een 'Preludium en Fuga in D grote terts', eerst op het orgel, van Christian Friedrich Rüppe (1753-1826), en vervolgens op het clavecimbel, van Bach (BWV 850). Rüppe, organist van de Luther se Kerk te Leiden en werkzaam aan de uni versiteit aldaar, schreef in de rococo-s;tijl van zijn tijd. Na een 'ernstig' preludium volgt een uiterst lichte fuga, eigenlijk een soort mars. Deze muziek sluit naadloos aan bij het karakter van het Sommelsdijkse orgel! Het gelijknamige stuk van Bach (in dezelfde toonsoort) is genomen uit het Wohltemperirte Clavier, Bachs onovertrof fen verzameling Preludia en Fuga's in alle toonsoorten. Het Preludium is een fijnzin- nig-melodisch duo, als tussen een hobo en een fagot. De fuga heeft een zeer pittig karakter met scherpe ritmen, als een Franse ouverture. Hiema wordt er een andere vergelijking gemaakt: heel veel componisten bewerkten het Gebed des Heeren 'Vater unser im Him- melreich'. Allereerst een drietal nogal vir tuoze bewerkingen door 'onze' Jan Pieters- zoon Sweelinck (1562-1621), gevolgd door een uitvoerige Toccata door Johann Ulrich Steigleder (1593-1635). In deze oude muziek - gespeeld op het clavecimbel - bewijst zich de melodie van het Gebed des Heeren als een springlevende inspiratiebron. Daarna weer de vergelijking met Bach: op het orgel hoort u de bewerking (BWV 682) uit de 'Orgelmis'. Deze compositie is van een uitzonderlijke schoonheid. Het vijfstem- mige stuk wordt gevormd door enerzijds de koraalmelodie in canon, met daaromheen drie tegenstemmen die voortduren commen taar geven op die melodie en op elkaar. Het ritme is vaak erg complex. Zonder twijfel de 'moeilijkste' van Bachs koralen, maar zeker ook één van de aller mooiste! Het derde en laatste blok omvat lichte muziek: twee keer een 'Sonate in C grote terts'. De Sonate van Bach is de Vijfde Triosonate (BWV 529). Bach vervolmaakt hier de in Italië in groten getale gecompo neerde triosonate (o.m. Corelli, Albinoni, Vivaldi). Zo'n triosonate was dan voor bij voorbeeld twee fluiten, clavecimbel en cello. Bach laat de organist alle partijen tegelijk uitvoeren. Die organist heeft het dan ook bij zonder druk! Bachs triosonates hebben dan ook een hoge moeilijkheidsgraad, maar ook een hoge mate van schoonheid. Als slotstuk hoort u de Sonatine in C van Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791). Dat is even heel andere muziek! Mozart op clavecim bel... een verrassende combinatie. Zijn sonatine in C - oorspronkelijk voor twee klarinetten en fagot - is door hemzelf bewerkt voor klavierinstrument. Tegelijk is deze concertante muziek een pracht afslui ting van het concert, Paul Kieviet studeerde aan het Rotterdams Conservatorium de hoofdvakken Orgel (Docerend Musicus en Uitvoerend Musi cus), Kerkmuziek en Theorie der Muziek. Sinds 1984 is hij vaste bespeler ook van het grote Leeflang-orgel in de Hervormde Kerk te Middelharnis. Als kerkmusicus is hij in het bezit van de eerste graads bevoegdheid. Rond de beide kerkorgels bouwde hij een bloeiende lespraktijk op. Vele jongere en oudere organisten werden en worden door hem opgeleid. Vele leerlingen behaalden prijzen op regionale en nationale concour sen. Als docent muziektheorie geeft hij les aan de Muziekschool Goeree-Overtlakkee. Hij gaf vele concerten, ook voor de radio (EO en NCRV). Eerste prijswinnaar werd hij op het concours te Leiden (1985). Hij stu deerde improvisatie, o.m. bij Klaas Bolt aan de Internationale Zomeracademie te Haar lem. Iedereen is van harte welkom op 22 februari in de Hervormde Kerk van Sommelsdijk. De toegang is uw gift aan de uitgang. 'sjJeN ï?sv. 0Ë Op donderdag 22 mei 2003 vindt er in de Laurenskerk te Rotterdam een bijzonder concert plaats met de jonge pianist/organist Arjan Huizer. Samen met een groot samengesteld koor met 180 leden treedt hij op in één van de mooiste concertgelegenheden van Nederland. Het koor staat onder leiding van Ad de Joode. Arjan Huizer zal het koor begeleiden op de vleugel, Huib van den Doel begeleidt daarbij op het hoofdorgel. Er komen twee vleugels in de kerk te staan. Naast de solo-improvisaties die Arjan Huizer op het hoofdorgel en de vleugel geeft, zal hij samen met Ad de Joode ook op de vleugels improviseren op de vleu gels. Speciaal voor Goeree-Overflakkee rijdt er een bus die u naar het concert en ook weer thuis brengt. De entree voor deze avond bedraagt voor volwassenen 10 en 5 voor kin deren t/m 12 jaar. Een entreebewijs incl. busreis kost 16. Kaarten zijn vanaf nu ver krijgbaar bij Boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk of via de website. Kijk voor meer informatie op www.laurenskerk.nl of stuur een e-mail: info@laurenskerk.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2