LITIE Directeur UFA Stellendam ziet zéker toekomst voor visserij \>J 0900-8844 Startschot verkiezingscampagne provincie Zuid-Holland Vakantie Bijbel Week 'Zeker Weten' AVENSiS NU MET NAVI EN AIRCO. Herhaling digitale presentatie Watersnoodramp tentoonstelling en stille tocht f 1 I in Schaatsfestijn met ZAJW 3^9 Q^6 ■^Minnaard www.knopsbv.nl Diefstal auto Inbraak winkel Snelheidscontroles Snelheidscontroles e GARAGE ICnÖpS Ungewog MWdelhami? Tel. (018?) 47 67 67 Pau Heerschap bij RGL Welkomstdienst Doops gezinde Gemeente Gemeente Middelliarnis organiseert Veertig jaar Jeugdsolistenconcours IVIelissant Focus blijft gericht op vis! Verdere landelijke samenwerking blijft noodzakelijk Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? actief in beeld en geluid VisserScVisser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Vrijdag 14 februari 2003 75e jaargang nr. 7180 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee SOMMELSDIJK - Dinsdagmorgen ontdek te een 32-jarige man dat zijn auto, een Ford Escort, was ontvreemd. Onbekenden hadden de auto, die vanaf maandagavond elf uur stond geparkeerd in de Betje Wolffstraat, weggenomen. MIDDELHARNIS - In de naclit van maan dag op dinsdag werd in een kledingzaak aan het Zandpad ingebroken. Onbekenden had den een bovenraam opengebroken en het pand doorzocht. Diverse kleding werd weg genomen. STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdagmiddag tussen half zes en half zeven een radarsnelheidscontrole op de Plaatweg. Van de 230 passerende automobi listen flitste de snelheidsradar er 25 wegens overschrijding van de 80-km limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 km/uur. STELLENDAM/OUDDORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield maandagmiddag op de Plaatweg in Stellendam en 's avonds op de N57 bij Ouddorp radarsnelheidscontroles. Tussen vijf uur en kwart voor zes hielden op de Plaatweg 90 van de 240 voorbijrijdende automobilisten zich niet aan de 80 km- limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 60 km/uur. Op de N57 flitste de snelheidsradar tussen kwartt over zeven en kwart over acht 25 van de 180 passerende automobilisten. Hoogste score bedroeg hier 151 km/uur in plaats van de daar toegestane 100' De Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp organiseert op 25,26 en 27 februari weer een Spetterende Vakantie Bijbel Week. Alle kinderen van de basisschool zijn van harte welkom aan de Dorpstienden no. 3. Öm 9.15 uur gaan de deuren open, het pro gramma begint om 9.30 uur en duurt tot 12.00 uur. Behalve op donderdag, dan mogen de kinderen blijven eten en gaan jul lie om ongeveer 13.15 uur naar huis. Wat staat er die dagen allemaal te gebeuren? We gaan lachen, zingen, spelletjes doen, lek ker eten en knutselen. Ook komt er een rei ziger op bezoek en natuurlijk is er een mooi Bijbelverhaal. Aan het eind van die dagen is er ook 's avonds een bijeenkomst, donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur worden dan ook de ouders en verdere belangstellenden ver wacht. Samen met de kinderen zal er laten zien wor den wat er allemaal beleef is op de dagen. Het wordt vast erg gezellig.Zeker weten! Toyota Avensis. Vanaf 20.250,- Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 -^x www.tovotatlakkee.nl CS5TOYOTA MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhornis Tel. (0187)482606 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer I OPEL ^ffffr autorJ/deM mePplezier J Vanaf zaterdag 15 februari is Pau Heerschap uit Ouddorp wekelijks te horen in het pro gramma 'Met Twee Schepjes Zout' bij Radio Goeree Lokaal. Elke week vertelt hij een verhaal of anekdote, natuurlijk in het dialect! Daarnaast in die aflevering een gesprek met musicus Arjan Huizer uit Dirksland die van avond een bijzonder concert organiseert. Verder ging presentator Wilbert Moerkerk langs bij de winnares van het RGL Koffie- onderzoek, mevrouw Tanis uit Ouddorp. Samen dronken ze haar 'lievelings-bakkie'. Ook hiervan verslag in Met Twee Schepjes Zout, zaterdagochtend tussen 10:00 en 12:00 uur bij Radio Goeree Lokaal (105.6 FM en op de kabel 107.9 Mhz) Zondag 16 februari om 18.30 uur is er in de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp een welkomstdienst. Medewerking aan de dienst wordt verleend door een koperensemble en het Gospelkoor 'Together'. Het orgel wordt bespeeld door Jan Teeuw en de voorganger ds. A.A. Rijken. Op 11 februari heeft de Commissaris van de Koningin de provinciale verkiezingscam pagne 'U maakt de keuze!' gestart. Centraal in de campagne staat het kiezen. Wil men gaan stemmen dan moet men het gevoel heb ben dat er wat te kiezen is. Mensen moeten zich gaan afvragen wat doet de provincie eigenlijk voor mij? En wat niet? En wat kan ik kiezen en wat niet? Aan de burgers van Zuid-Holland worden in de campagne dilemma's voorgelegd die voortkomen uit de dagelijks praktijk van de provincie. Het gaat daarbij onder andere om de keuze tussen ruimte en wonen, actie en rust of tussen natuur en wegen. Debatten In een vijftal de batten wordt over deze dilemma's gediscussieerd. Daarin komen vragen als: 'Wil je snel op de plek van bestemming zijn, ook als dit ten koste gaat van het landbouwgebied en de natuur?' aan de orde. Naast de drie eerder genoemde dilemma's zullen in de debatten ook nog de keuze tussen zelf en samen en tussen voorkómen en veilig worden besproken. Stemwijzer, verkiezingskrant en meer De Zuid-Hollandse burger wordt op diverse manieren geïnformeerd over de aankomende verkiezingen. Op de provinciale verkiezingssite, www.zuid-holland-verkiezingen.info is de stemwijzer te vinden. Ook valt er birmenkort bij alle Zuid-Hollanders een kieskrant op de deurmat. Daarnaast zijn er in heel Zuid-Hol land posters, affiches, en advertenties te zien De campagne besteedt specifieke aandacht aan jongeren. De provincie probeert deze groep te bereiken door het verspreiden van free-cards in bioscopen, grand cafe's, HBO- en WO-instellingen. Bovendien worden er speciale posters verspreid en is er een jonge- renwebsite (www.futurenetwork.nl/zuid- hoUand). Ten slotte zijn er vijf radiocom mercials waarin de gekozen dilemma's aan bod komen. Tot 11 maart zenden RTV Rijn mond en RTV West dagelijks na het nieuws 'De wandeling door Zuid-Holland' uit. Hier in komen lijsttrekkers aan het woord over de provinciale poUtiek terwijl ze kris kras door Zuid-Holland wandelen. Tevens zullen er in de week voor de verkiezingen vijf specials worden uitgezonden rond belangrijke pro vinciale thema's. De campagne zal natuurlijk eindigen met de verkiezingen op 11 maart. Voorafgaand zal de provincie op zaterdag 8 maart nog een open dag houden. Ook deze dag zal in het teken staan van de verkiezingen. Alle poli tieke partijen zijn hierbij aanwezig. Op deze dag wordt er ook een groot lijsttrekkersdebat gehouden over sociaal beleid in de provincie Zuid-Holland. In de aanloop naar de verkiezingen zullen RTV West en RTV Rijnmond op 10 maart een uitzending verzorgen van een lijsttrek kersdebat Ook zullen zij in de loop van de verkiezingsavond op 11 maart live verslag doen van de binnenkomende uitslagen. Het bestuur van de Stichting Verenigingsge bouw 'Ons Huis' te Herkingen wil, bij vol doende belangstelling op dinsdag 25 febru ari om 19.30 uur de digitale presentatie 'Herkingen vóór, tijdens en na de ramp' her halen. Deze presentatie is al eerder op 29 januari gehouden, maar op veler verzoek wil het bestuur dit nog een keer doen. U kunt zich uiterlijk tot 20 februari telefo nisch aanmelden bij de heer W. Molenaar, tel. 669469, of de schriftelijke opgave afle veren op de Peuterdijk 9. De zaal is open om 19.00 uur. Het eerste kopje koffie is gratis. Na afloop wordt er een vrijwilhge bijdrage gevraagd voor de gemaakte kosten. Op 1 februari jl. vond de Nationale Herden king Watersnoodramp 1953 plaats in Oude- Tonge en Ouwerkerk. De gemeente Middel harnis verleende daaraan medewerking. Daarnaast hebben wij gemeend er goed aan te doen de watersnoodramp te herdenken via een aantal lokale activiteiten. Van 21 tot en met 28 februari a.s. is in het verenigingsge bouw Elim, Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge, een fototentoonstelling te bezichtigen. Eveneens wordt er een videoband gedraaid met opnamen van het rampgebied. De ten- toonsteUing is, behalve op zondag, dagelijks geopend van 13.30 tot 21.00 uur. Op vrijdag 28 februari a.s. wordt een stille tocht gehouden. De tocht voert van Elim naar het monument op het Finlandplein te Nieuwe-Tonge. Aldaar wordt een krans gelegd. Een ieder wordt uitgenodigd de tentoonstel ling te bezoeken en deel te nemen aan de stil le tocht. Aanvang; 15.30 uur. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot Jan Both (tel. 475534) of Caroline Blokland (tel. 475510). In Melissant worden op zaterdag 12 april weer deelnemers, docenten en publiek ver wacht in verenigingsgebouw 'Melishof te Melissant voor de uitvoering van het Jeugds olistenconcours. Dit jaar met een extra 'fees telijke noot', omdat het voor de 40e keer zal zijn dat leeriingen van diverse docenten hun prestaties zullen laten horen! In de loop der jaren is het jeugdconcours uitgegroeid tot een traditie van formaat. Ook nu weer bevat het programma muziekstukken van hoog niveau. Voor de deelnemers en de docenten zal het weer spannend zijn wie met de eer en de wisselbeker naar huis zal gaan. De beoor- dehng is in handen van een landelijk beken de vakkundige jury. Elke deelnemer ont vangt van hen een rapport. Tot en met de leeftijd van 18 jaar kan aan het concours worden deelgenomen. Het maximum aantal deelnemers bedraagt 75, Daarom wijst het organisatie-comité op het belang de inschrij vingsformulieren tijdig in te sturen. Inschrij ving geschiedt op volgorde van biimen- komst. Muziekdocenten en scholen krijgen binnenkort aanmeldingsformuUeren toege zonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Leersum, tel.: 0187-602790, b.g.g.: de heer C. Smit, tel.: 0187-601270. Noteer alvast de datum zaterdag 12 april. d. He/V. Ge Vandaag of morgen kun jij je nog opgeven als je zaterdag de 22e met ZAJW mee wilt naar de ijsbaan in Breda. Er is al een aardige club, maar er kunnen er nog meer bijWil je mee, bel dan even naar Corrie, tel. (0187) 651523, of kom even langs! Om 9.45 uur is het verzamelen in 'EUm'. 's Avonds wordt er in verenigingsgebouw 'Elim' gegeten, waarna een open avond wordt gehouden. Nog even op een rijtje: vergeet niet mee te nemen je schaatsen, je lunchpakket, hand schoenen, 6 euro, je muziekinstrument als je één hebt, én een goede zin! Na ruim vijf maanden in dienst als directeur van de United Fisli Auctions N.V. (UFA) in Stellendam bespraken we met hem de plannen voor de toe komst en de kansen voor de visserij in het algemeen^ maar natuurlijk in het bijzonder voor de Goereese vissers- vloot. Nadat het 'scheepje van de UFA' - in de volksmond nog steeds de Visafslag - in bestuurlijke zin in een wat onrustig vaarwa ter verkeerde. Kiest de huidige 'schipper' directeur J. A. van Nieuwenhuyzen weer dui delijk voor de vis. De enkele jaren terug gepresenteerde plannen, waarin grootse bouwwerken de zee-ingang van de gemeen te Goedereede, zouden markeren, lijken voorgoed in de prullenbak te zijn verdwenen of in ieder geval in de ijskast geplaatst. Want de heer Van Nieuwenhuyzen streeft er naar om alleen maar voor de vis te gaan. "Onze focus bhjft gericht op vis!", verduidelijkt hij. Professionaliteit Komend uit een directiefunctie bij Farm Fri tes is hij geraakt door "de professionaliteit van de business; als je de ervaren vissers-, mannen bezig ziefvolgens Van Nieuwen huyzen. En die professionaliteit geeft hem vertrouwen voor de toekomst, wel erkent hij dat de visserij een onvoorspelbare bedrijf stak blijkt te zijn. Hij weet dat de belangen van de vissers worden gelimiteerd door Europese regelgeving. Toch ziet hij zéker in het Goereese bedrijf nog veel voordelen boven de collega visafslagen elders in Nederland en Europa. "Het sterke punt van de Stellendamse haven is dat alles vlak bij elkaar ligt, rondom de visafslag zijn de ver schillende scheepswerven en toeleverings bedrijven in haar schaduw geconcentreerd". Van Nieuwenhuyzen ziet dit als voorbeeld hoe de Stellendamse visafslag zich in de toe komst kan onderscheiden van anderen. En onder die anderen bedoelt hij de totale Euro pese visserij. Ook op het gebied van de kwaliteit van de vis dient het Stellendamse bedrijf zich te onderscheiden. "Wilde vis gevangen in de Noordzee is een bijzonder product en de kwaliteit van de vis is erg belangrijk want de consument blijft letten of het product gezond, lekker en goedkoop is". Hij ziet daarom een taak weggelegd voor de visaf slagen om gezamenlijk een betere regiefunc tie te vervullen in de totale keten van aan voerder tot en met de menukeuze van de consument. Als voorbeeld noemt Van Nieu wenhuyzen de vissoorten wijting, poon en schar, welke te weinig bekendheid op de Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-4765.'S5 COMBI MIHIOV. WuhtTSit 35 Ttl. (Dlir) 611611 hx 6U7H markt genieten. De consumenten zouden meer gewezen moeten worden op de gebruiksmogelijkheden en kwaliteit van deze vis. Hij ziet hier een taak weggelegd voor de gezamenlijke visafslagen en Pro ductschap voor Vis. Daarom moeten "de neuzen dezelfde kant op wijzen", volgens de UFA-manager. Oost Europa Ook in het opengaan van de nieuwe markten in Oost Europa ziet Van Nieuwenhuyzen meer mogelijkheden voor de visafslagen en de Nederlandse vis. Meer samenwerking tussen de visafslagen is volgens hem zeker gewenst. Hij wil niet spreken over verdere fusies in de toekomst voor de UFA, maar wel erkent hij dat er een structurele overca paciteit is van Visafslagen. "Om de slag om de aanvoerders en de consument niet te ver liezen zou het toch beter zijn als er minder visafslagen waren", filosofeert Van Nieu wenhuyzen. Met een klein aantal héél krach tige bedrijven zouden zijn ideeën voor een krachtige regiefunctie in visserijsector snel ler gerealiseerd kunnen worden. Graag gaat hij de uitdaging aan om in te spelen veran derende behoeften van consumenten en han del. Prijsvorming aanvoerder Zoals gezegd wil Van Nieuwenhuyzen dat de UFA zich momenteel uitsluitend richt op de vis en de organisatie rond vis. Dit bete kent zeker niet dat er voor wat betreft de ver dere ontwikkeling van het bedrijf pas op de plaats gemaakt wordt. De veranderingen die hij voorstaat zullen niet direct zichtbaar zijn voor de buitenstaander want de bedrijfspro cessen zullen verder geprofessionaliseerd moeten worden. Ook zal er gekeken moeten worden naar de prijsvorming voor de aanvoerders (de vis sers), deze zullen toch nog wat naar boven moeten met de sterk gestegen onkosten voor de visserijbedrijven. Aanvoerder en koper zullen gevraagd worden hun klanttevreden heid kenbaar te maken en de resultaten zul len als spiegel dienen voor de toekomstige UFA bedrijfsprocessen en organisatie. Ook zal het unieke 'UFA-havengebied' zo goed mogelijk benut moeten worden want door het aantrekken van andere industrieën kan de afstand tussen consument en aan voerder kleiner worden gemaakt; wat de kwaliteit van het product zeker bevordert. Binnen de UFA met haar drie visafslagen: Stellendam, Scheveningen en Colijnsplaat heersen verschillende culturen. "Schevenin gen heeft al jaren geen actieve thuisvloot meer, maar is wel uniek gelegen binnen de randstad en er wordt vijf maal per week vis verhandeld. In Colijnsplaat zijn de 'origine le' vissers van het Veerse Meer en Yerseke samengebracht en is heel sterk gericht op het achterland België en bedrijft traditiegetrouw de handel op donderdag. Stellendam dat eveneens volgens traditie handel op vrijdag drijft, heeft een heel sterke thuisvloot, met daaraan gekoppeld een sterke binding van de aanvoerders met het gehele marktgebeuren", zo schetst Van Nieuwenhuyzen de drie vis afslagen, vertegenwoordigd binnen de UFA. Door de krachten van buitenaf die de kosten voor de Afslag vergroten is volgens Van Nieuwenhuyzen het 'kostenplaatje' sterk veranderd. Hij vindt dat in overleg met aan voerders en handel dit moet veranderen. Hij De directeur van de UFA. J. A. van Nieuwen huyzen, in zijn kantoor met een prachtig uitzicht op de vislossende kotters. spreekt de verwachting uit dat de gratis aan geboden diensten aan de vissers en handel toch in een andere vorm moeten worden gegoten. Hij sluit niet uit dat er dan iets aan de gegroeide culturen op de visafslagen wel het een en ander zal gaan veranderen nu de UFA de weg van privatisering is ingeslagen. Terugtrekken gemeente Tijdens de nieuwjaarsreceptie maakte bur gemeester C. Sinke van Goedereede bekend dat hij zijn functie van president-commissa ris van de UFA heeft beëindigd. De heer L.X. den Hollander is hem opgevolgd. De directeur van de UPA vindt dit een logische stap als dit geplaatst wordt in het kader van de 'terugtredende overheid'; "er is nu een duidelijke scheidslijn getrokken". Wel is hij dankbaar dat - nu de banden wat losser zijn geworden - hij zich toch nog ondersteund weet door de gemeente Goedereede. Het bedrijf kan nu nog meer resultaatgericht gaan werken. Het bereikbaar zijn van de Stellendamse vis- sershaven blijft toch een steeds weer terug kerend probleem. Jaarlijks moet de UFA een behoorlijk bedrag op tafel brengen om het Slijkgat op diepte te houden. Als er dan over terugdringing van de kosten gesproken wordt vraagt de UFA-manager zich af of de andere bedrijven in het havengebied ook geen bijdrage kunnen leveren aan de kosten van de zandzuiger in het Goereese Gat. "Iedereen in het havengebied profiteert toch van het op het diepte houden van de vaar geul?" 'Wij met elkaar' Ook in deze 'moeilijke tijden' voor de visse rij voelt de directeur het als een uitdaging om de veertig jaar geleden, in eendracht gestichte, visafslag verder te professionali seren. Hij probeert onder het personeel van de 'vismijn' het 'wij met elkaar'-gevoel dat sinds de oprichting de Visafslag kenmerkte steeds weer op nieuw te versterken. Onder de indruk was hij bij zijn komst over de pas sie waarmee, bijvoorbeeld, de werknemers van de factorij - de peken - hun werkzaam heden verrichten. Hij vindt dat het 'wij- gevoel' alleen maar kan worden bereikt als er een eenheid is en hij wil er alles aan doen om - door overleg - dit te versterken. De oorspronkelijk uit Ooltgensplaat afkomstige Johan van Nieuwenhuyzen, vindt het een voordeel dat hij hier met de mensen in hun eigen dialect kan spreken. Volgens hem bevordert dit niet alleen de onderlinge com municatie maar ook het wederzijds vertrou wen. De heer Van Nieuwenhuyzen die in Den Haag woont sluit niet uit dat hij in de toe komst weer 'eilandbewoner' gaat wor den. De roep van de Flakkeese klei in combinatie met de vis en zee van Goeree wordt hem wellicht eens te sterk. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1