Dirksland neemt nieuwe ondergrondse glasbakken officieel in gebruik Schild Ruimtelijke Kwaliteitsprijs Zuid-Holland aan Kruidvatpand geplaatst EIIAI1Q0M1IEUW5 Good Luck twee maal langs TOGO EIUVtlDEn-HIEUWS „Eilanden-nJeuws" Voorbereiding evenementenkalender Overflaldiee 2003 OJW Podiumgroep Huppethé! Zesde IVIannendag in IVüddelharnis Dienst voor belangstellenden Damvereniging Dirksland Nog enkele plaatsen voor computercursus Kerkdiensten Ger. Gemeenten Historische boerderij architectuur op Goeree-Overflakkee ^v v--''*?<ï^\,^V telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflak- kee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Donderdagochtend plaatste wethou der A.C. Lokker van de gemeente Goedereede het bronzen schild, wat de Ruimtelijke Kwaliteitsprijs Zuid- Holland symboliseert, aan de gevel van het Kruidvatpand aan de Dorp- stienden in Ouddorp. De Ruimtelijke Kwaliteitsprijs Zuid-Hol land is een prijs die ingesteld is door de Stichting Dorp, Stad en Land. De onder scheiding wordt voor een belangrijk deel gesponsord door de provincie Zuid-Holland. Trots was de wethouder van Ruimtelijke Ordening A.C. Lokker, dat hij de aanwezi gen getuige kon laten zijn van dit - volgens hem - historisch moment. Op woensdag 27 november 2002 mocht een voldane wethouder uit handen van de Com missaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer J. Franssen, de prijs in ontvangst nemen. "Van de uiteindelijk zeven genomi neerde projecten uit de 113 inzendingen kre gen er drie projecten een eervolle vermel ding. Er bleven nog vier projecten over en één van de vier projecten kreeg de Kwali teitsprijs", aldus de bestuurder. Groot was de blijdschap toen bleek dat het ontwerp van het pand in Ouddorp die prijs ontving. Ruimtelijke kwaliteit dorpskern Dorpstienden Verbaasd Tweede lezing Winterprogramma Raad Middelharnis ontstemd over klachten op Eilandweb Ontbreken college bij Stille Tocht De redactie van het Eilandweb heeft op haar site een rubriek geopend waar anoniem klachten kunnen wor den gespuid over de afdeling bouw en woningtoezicht van de gemeente Middelharnis. Dit initiatief blijkt niet de goedkeuring van de raadsle den te kunnen wegdragen. Herdenking Watersnoodramp PAGINA DINSDAG 11 FEBRUARI 2003 In de gemeente Dirksland worden in totaal zeven ondergrondse glasbakken geplaatst, verspreid over zes verschil lende locaties. In Melissant en Dirks land zijn de bakken al geplaatst, alleen in Herkingen nog niet. De ondergrond se glasbakken dienen ter vervanging van de bovengrondse, die als straatmeu bilair nu niet direct zulke sierende ele menten waren in de woonomgeving. De nieuwe bakken zijn bovengronds veel bescheidener van omvang dan hun voorgangers. En omdat ze lager zijn, kunnen ook kinderen er beter bij. In een flinke ondergrondse ruimte kan in de nieuwe bakken een totale hoeveelheid van 4000 liter glas worden opgevangen. Met de vervanging is een investering gemoeid van in totaal 54.000 euro. Aan nemersbedrijf Dijkers&Pijl te Middel- harnis heeft de bakken geplaatst. 't Was raadslid G. Robijn van de gemeente Dirksland die afgelopen vrijdagmiddag de nieuwe glasbakken bij het parkeerterrein Kattewacht in Dirksland officieel in gebruik Zaterdag 8 februari reisde de gehele Good Luck selectie 1 en 2) af naar Goes om het op te nemen tegen TOGO 1 en 2. Dit bleek ach teraf erg nuttig, want hierdoor kon het eerste team het tweede aanmoedigen en vervolgens het tweede het eerste. De spannende strijd tussen TOGO 2 en Good Luck 2 werd in de slotfase beslist in het voordeel voor Good Luck 2. Vervolgens traden van beide vereni gingen de eerste teams aan. Voor Good Luck zaten Ingmar Adam en Marjon Soeteman op de bank. De korfballers van Good Luck begonnen ongeconcentreerd en stonden binnen no- time op 1-0. Zoals vooraf al voorspeld was, zou het een fysiek potje worden. De straf- ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.27; contracttarieven op aanvraag sluiUngstermiJn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur siiiitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 stelde - al waren er al ettelijke flessen en. potjes in gegooid. Wethouder Konings woud, die bij deze gelegenheid ook aanwe zig was, zei hem dat karweitje beloofd te hebben omdat Robijn aan de raadstafel nog al nadrukkelijk geïnformeerd had waar die - toen nog te plaatsen ondergrondse bakken toch wel bleven..En omdat Robijn ook het oudste raadslid van Dirksland is, werd hém vrijdag een doosje met lege flessen in han den gestopt: wit glas, groen glas, bruin glas, om netjes gescheiden de diepte in te laten glijden. "Dat gescheiden verzamelen van afvalglas moet wel gestimuleerd blijven worden" lichtte Koningswoud toe. "Niet alleen omdat Dirksland onder de landelijke norm blijft van 25 kg. glas per jaar per inwoner - in Dirksland is dat slechts 15 kg. - maar óók omdat het beter is voor het milieu en voor de gemeenteportemonnee. Immers, hoe meer er gerecycled kan worden des te beter dat voor het milieu is. En hoe minder glas er tussen het restafval belandt, des te minder glas hoeft er ook verbrand te worden; en dat kost de gemeente minder geld. Dus: naar de glasbak ermee! worpen vlogen bij Good Luck om de oren. Hierdoor kwam de ploeg uit Middelhamis op een 7-4 achterstand. Door veerkracht en vechtlust te tonen kwam Good Luck voor rust door twee fraaie afstandschoten van Liesbeth Los en Arjan Zondervan op 9-8. Good Luck paste in de tweede helft de ver dedigende tactiek enigszins aan en maakte het TOGO erg moeilijk. Bij 11-11 was een cruciaal moment aangebroken. Beide ploe gen hadden enige tijd niet meer gescoord en TOGO had zelfs een strafworp niet benut. De verdediging van Good Luck was goed georganiseerd maar aanvallend wilde het net niet lukken. Door veel druk op de korf creëerde de aanval vele kansen. Uiteindelijk viel een afstandschot van Marcel Kievit en een zogenaamd wegtrekballetje van Nico Overduin toch door de mand. TOGO was gebroken en keek voor het eerst tegen een achterstand (11-13) aan. Good Luck speelde de wedstrijd uit en de eindstand bleef op 12- 15 staan. Geen makkelijke overwinning voor de ploeg van coach Van Hooydonk. Erg belangrijk was de overwinning voor de ranglijst ook niet, want na het nipte verlies tegen koploper Olympia (S) van twee weken geleden kan Good Luck het kampioenschap wel verge ten. Anderzijds een plaats bij de beste drie zit er nog wel in. Uiteraard zijn de beide overwinning wel goed voor de teamspirit van Good Luck-selectie. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (4), Arjan Zondervan (3), Liesbeth Los (2), Nico Overduin (2), Jan-Willem de Vos (2), Heidi Kamerling (1) en Samantha Kaijgsman (1). VVV/ANWB Overflakkee is volop bezig met het verzamelen van informatie voor de jaarlijkse evenementenkalender van Over flakkee. Deze lijst, die veel bezoekers graag meenemen, is verkrijgbaar bij de VVV en diverse recreatieondememers. Dus als u in 2003 iets organiseert, laat het dan zo snel mogelijk weten. De volgende gegevens van u zijn nodig: Datum Plaats/locatie/tijd Eventuele entree-Zdeelnamekosten Korte omschrijving van het evenement Naam, adres van de organiserende instantie Telefoonnummer en eventueel een e-mail adres U kunt uw evenement schriftelijk of per e- mail aanmelden bij de VVV/ANWB Over- flakkeeA'oorne, kantoor Middelharnis- .Schriftelijk: VVV/ANWB Overflakkee, Vingeriing 3, 3241 EB Middelhamis. E- mail: We hopen natuuriijk dat het bij jullie alle maal al in je agenda staat genoteerd! Maar toch nog even ter herinnering dit bericht: aanstaande zaterdagavond komen ze vanuit Sliedrecht helemaal naar Flakkee; podiumgroep 'Huppethé'Zorg dat je erbij bent en kom zaterdagavond naar het OJW. Vanaf 19.30 ben je weer van harte welkom in de Hoeksteen te Middelhamis, we starten om 20.00. De kosten voor deze avond zijn I euro. 1 maart hebben we weer een culinaire avond op het programma staan, we willen dan onze eigen pizza's gaan 'fabriceren'. Geef je op bij Jan, 489574! Een hele hartelijke groet van het OJW! Het Mannencomité Goeree Overflakkee en omstreken organiseert voor de zesde keer weer een Mannendag op 8 maart in de Tech nische School in Middelhamis. Volgens het comité blijkt dat er - gezien de reacties - nog steeds een groeiende behoefte is aan een der gelijke bijeenkomst. Tijdens de dag willen de mannen met elkaar nadenken over wat God in Zijn Woord tot hen wil zeggen. Voor de Isijeenkomst op 8 maart zijn twee sprekers uitgenodigd, die het thema 'Wan delen met God' nader zullen toelichten. De sprekers zijn Dato Steenhuis en Willem de Vink. Tijdens de Mannendag is er veel ruim te voor samenzang. In de pauze, wanneer er een lunch aangebo den wordt, is er veel ruimte om elkaar te ont moeten. Ook kunnen er dan schriftelijke vra gen worden ingediend waar de sprekers na de pauze op zullen in gaan. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. De kosten bedragen 12,50 per per soon. Bij aankomst in de Technische School kunnen deze worden voldaan. In verband met de voorbereidingen is opga ve wenselijk, dit kan worden gedaan op de volgende adressen: Mannencomité Goeree Overflakkee e.o., Emmalaan 25, 3247 AE Dirksland, e-mail: telefoon 0187-603165 (Aad Zoutendijk) of 0187-603141 (Johan van Broekhoven). Te midden van vele gebeurtenissen in onze maatschappij zijn mensen op zoek naar hou vast en geborgenheid. Op allerlei manieren wordt daar invuUing aangegeven. In de bijbel wordt ons verteld dat we daarin een beroep op God mogen doen. Het blijkt dat veel mensen daar verder over na willen den ken. Om die reden worden er in de Gerefor meerde Kerk in Ouddorp Diensten voor Belangstellenden georganiseerd: laagdrem pelige kerkdiensten waarin de waarde van het christelijk geloof op heldere wijze uit eengezet wordt. Op D.V. zondagavond 23 februari staat er weer een Dienst voor Belangstellenden op het programma. Het thema voor deze avond is: 'nieuw leven voor Zacheüs en voor u'. Ds. P.C. Koster uit Spijkenisse hoopt in deze dienst voor te gaan en medewerking wordt verleend door het Nieuw Rotterdams Ensemble o.l.v. Reinata Heemskerk. Het orgel wordt bespeeld door Martin Kolff. Dit samenzijn begint om 18.30 uur; iedereen is van harte welkom! Meer weten? Bel (0187) 683240 of kijk op website Uitslagen van maandag 3 februari: Afdeling 1: Jac Wolfert-M. van 't Geloof3-0 J. Knöps-H. Keuvelaar0-3 D. Wolfert-L. van Prooijen 3-0 Afdeling 2: W. Stolk-H. de Munck0-3 J. v.d. Groef-C. v.d. Kroon1 - 1 A. Los-W. Nieuwland 3-0 Beker: W. Stolk-H. de Munck0-3 Vanaf 6 maart wordt er weer begonnen met een computercursus in wijkgebouw 'De Zwaluw'. Eén groep zit al vol, maar er zijn nog enkele plaatsen over voor een tweede groep. Dit is of een starterscursus of een ver volgcursus. Een ieder die hier voor interesse heeft kan voor meer info bellen naar A, Kna- pe, telefoon 485945. Opgeven kan tot uiter lijk 20 februari. DIRKSLAND - dinsdag 11 febmari, 19.30 uur ds. B. V. d. Heiden. HERKINGEN - Woensdag 12 februari, 19.30 uur ds. J. Karels. MELISSANT - Donderdag 13 februari, 19.30 uur ds. C. van Krimpen. OUDDORP-Donderdag 13 februari, 19.30 uur ds. J. Schipper. Het ontwerp van het pand werd geleverd door architect en stedenbouwkundige Drex- hage, Kingma en Roorda. Het juryrapport prijst dit plan omdat "het in hoge mate bij draagt aan de ruimtelijke kwaliteit van de dorpskern. Dit geldt voor zowel de steden bouwkundige als architectonische uitwer king". Bijzondere waardering heeft de jury voor de wijze waarop het ontwerp reageert op de omgeving. De wethouder bedankte dan ook de architecten en Aannemersbedrijf Van Koppen voor het geleverd product. Wethouder Lokker benadrukte dat het ook een bijzonder moment voor de gemeente Goedereede is geweest toen de prijs in ont vangst werd genomen. "Een stukje erken ning voor het beleid wat zo'n vier jaar gele den is ingezet om voor alle woonkernen van de gemeente Goedereede beeldkwaliteit- plannen op te stellen". Die plannen waren, volgens Lokker, hard nodig want naarmate het historisch besef bleek te groeien werd steeds meer de behoef te gevoeld om het unieke voor de woonom geving te bewaren en te versterken. Omdat een wettelijk toetsingskader ontbrak, ver schenen er volgens de wethouder "bouw werken die de ruimtelijke kwaliteit geweld aandeden". Volgens de wethouder liggen de beeldkwali- teitplannen niet ongebruikt in de kast, want nieuwe ontwikkelingen worden getoetst en er wordt gewerkt met structuurvisies en regieaanwijzingen. Allemaal werkbare in strumenten om een bijdrage te leveren aan de ruimtelijke kwaliteit. In zijn toespraak tot hen die de schildplaat- sing bijwoonden gaf Lokker een voorbeeld hoe er gestreefd wordt om goede ruimtelijke kwaliteit te bieden. Hij nam hierbij als voor beeld de herinrichting van het terrein 'De Dorpstienden'. "In het beeldkwaliteitplan voor de kern Ouddorp wordt 'Dorpstienden" aangemerkt als ontwikkelingsgebied. Dit houdt onder andere in dat er in stedenbouw kundig en architectonisch opzicht nieuwe waarden gecreëerd zullen worden. Het voor stel is om Dorpstienden van een nieuwe 'binnenkant' te voorzien door middel van bebouwing, zodat er een nieuwe volwaardi ge openbare ruimte ontstaat. Het nieuwe pand van Albert Heijn - wat eigenlijk de Kruitvatvestiging is - is een goede aanzet om de herinrichting verder inhoud te geven. Ook hier wordt gestreefd naar ruimtelijke kwaliteit!" De wethouder sprak de wens uit dat de Kwa- Wellwmler A.C. Lokker van de geiiieeiile Goede reede bevestigt het schild op bet Knddvatpand aan de Dorpstienden in Ouddorp. liteitsprijs een stimulans zal zijn voor alle partijen om het ingezette beleid van de gemeente Goedereede verder uit te dragen. "De openbare ruimte is de plaats waar bestuurders en gebruikers van die ruimte elkaar tegenkomen. Dit biedt tevens de mogelijkheid om de afstand tussen bestuur en burger te verkleinen", aldus Lokker. Hij beloofde de discussie over de kwaliteit van de openbare ruimte niet uit de weg te gaan. De heer Kauffman, eigenaar van de naastge legen Albert Heijn vestiging en van het Kruidvatpand, was verbaasd over het feit dat de prijs op zijn pand is gevallen. Bij hem is het belangrijkste geweest om te investeren in een nieuw pand en om die investering terug te verdienen. Hij ziet voor de vestiging van zijn winkelbedrijf nog een goede toekomst, al vallen de landelijke cijfers tegen. "Wij gaan iets aan de prijzen doen", zo verzeker de hij zijn toehoorders. Hij had veel lof voor de nieuwbouw: "Het is een mooi en rendabel object geworden. De extra parkeergelegen heid geeft goed gereedschap voor personeel en klanten", aldus Kauffman. Het pand van Kruidvat waarvan het ontwiërpt de Kwaliteitsprijs kreeg toegewezen s^5^^-4''^'.!J^'-M-v;. T ^^plPS*BW^^*^WW Op dinsdag 18 februari zal Gerbrand Hoek (woon achtig in Nijmegen en lid van De Motte) een diale zing houden over de typi sche kenmerken van de historische boerderijen op Goeree-Overflakkee. Deze lezing past geheel in het jaarthema voor 2003. Dh jaar is namelijk uitgeroepen tot het jaar van de boerderij. Niet voor niets staat de boerderij in de schijnwerpers, want zij is onder de Nederlandse monumenten het meest kwets baar. Er is geen monument te noemen dat zo veel te lijden heeft van de modernisering als de boerenhofstede. Onvoorstelbaar veel boerderijen zijn vanaf de Tweede Wereldoorlog inmiddels uit ons landschap verdwenen. En dit gebeurt nog steeds. Slechts enkele hoeven verwerven de status van rijksmonument. Die situatie is helaas op Goeree-Overflakkee niet anders. Dit is dan ook de reden geweest dat Gerbrand Hoek, geboren en getogen Goereeër, jaren geleden al is gestart met een inventarisatie van historische boerderijen op ons eiland. Binnenkort zal daarover een publicatie uitkomen, tezamen met andere bijdragen over boerderijen. De avond wordt gehouden in het gemeente huis van Middelhamis, Koningin Juliana- laan45. Belangstellenden zijn ook van harte welkom om eens kennis te maken met het werk van De Motte op Goeree-Overflakkee. Tijdens het 'Vragenuur" van de gemeente raadsvergadering bleek dat verschillende fracties niet ingenomen waren met de manier waarop de klachten over de afdeling bouw- en woningtoezicht naar buiten wer den gebracht. Ze vroegen het college af wat er aan dergelijke berichtgeving kan worden gedaan. En of er nog op gereageerd gaat worden. Burgemeester mevrouw G. de Vries-Hom- mes deelde de raadsleden mee dat ook het college op de hoogte is van de klachten die via Eilandweb worden gespuid. Haar eerste gedachte was "wat jammer nou!". Over de gang van zaken is al een gesprek geweest met de redactie van het medium. De raads voorzitter ontkende dat er door de bewuste afdeling grote fouten worden gemaakt. "Technisch worden alle aanvragen goed behandeld, maar dit wil niet zeggen dat dit altijd even goed over komt bij de burger. Soms moeten we nee zeggenDaarom moe ten we nadenken hoe de boodschap wordt gebracht en hoe we de burger kunnen helpen om zijn plan in overeenstemming te brengen met het bestemmingsplan.", aldus mevrouw De Vries. Ook wees zij op een klachtenpro cedure die voor iedere burger te bewandelen is. "Dan krijg je in ieder geval antwoord op je vragen", volgens de raadsvoorzitter. De SGP-fractie vroeg zich bij monde van de heer Van Dam af of de Watersnoodramp in Middelhamis wel op een goede manier is herdacht. "Als fractie voelen we ons daar nog al eens in tekort geschoten". Binnen zijn fractie leeft de vraag hoe er recht kan worden gedaan aan de gevoelens om deze ramp te herdenken. Van Dam betreurt het dat er one nigheid blijkt te ontstaan rondom de vraag of er in Middelhamis nu wel of geen officiële herdenking moest plaatsvinden. Burgemeester mevrouw De Vries verduide lijkte het standpunt van het college. Dit gaat er vanuit dat de Nationale Herdenking in Oude Tonge en Ouwerkerk zou worden gehouden op voorstel van het ministerie. De overheid zou, volgens mevrouw De Vries, andere activiteiten niet op prijs stellen. In Middelhamis werd er toch op particulier ini tiatief een Stille Tocht georganiseerd door inwoners van het Oostvoorgors. Na informa tie bleek - volgens De Vries - dat die initia tiefnemers het niet op prijs stelden dat er iemand van het college present zou zijn bij die Stille Tocht. Verder wees de burgmeester de raadsleden erop dat zich geen organisatie heeft gemeld met initiatieven voor een gemeentelijke her denking zoals in andere plaatsen in de regio is gebeurd. Mevrouw De Vries deed wel de toezegging dat er een expositie zal worden ingericht met delen uit het omvangrijke gemeentearchief wat betrekking heeft op de Watersnoodramp in Nieuwe Tonge en Stad aan "t Haringvliet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2