Gebr. v/d NIEUWENDIJK B.V. Uitvoerder woning- en utiliteitsbouw in Zuid-Holland staii het Jaar van de Boerderij (/Minnaard Wetjes en Weetjes De aangifte 2002 Viss0& Visser Uitslagen Dam- en schaak vereniging 'Ontspanning' awim^Euwj maten OPROEPKRACHT EIIAt1|]^.|1lEUWS AANNEMINGSBEDRIJF Avond over pacht- en grondzaken te Dirksland .:éiikklrigMi'(ief''i':M 0g-<^Mt0ringff ■0i0mètWii0lH:i'% Inventarisatie oude boerderi jen Behoud boerderijen Boerderij van het Jaar VBO(^ /VIAKELAAR Maximaliseer de aftrekposten Benut aanslagdrempel REGISTERACCOUNTANTS 5 Uitslagen van maandag 3 februari, negentiende competitie ronde ADVERTEREN Wet milieubeheer PAGINA 8 VRIJDAG 7 FEBRUARI 2003 Aannemings bedrijf Gebr. van d0n Nleuwendljk BV te StBlIendatn Is een moderne en klantgerichte bouwonder neming die ziet) richt op de reallsafie van projecten in de woning- en utiliteitsbouw. Ons bedrijf heeft regionaal een sterkemarkt^ positie en Is mef name actief In eenitraalvan 50 kilometer fürid Sf0enddm. e^HmglekwalUelt ligéSMegteetdin ,;<*fè^e'ö' \oidiiiniSdti^:M':;^ '■jan0f0'tC)t^^t-:':}d^i Hierdoor Ii6èé0 ^0!Bïfi:emri^liefe-'% ''ïêl0l0^:inèt;tièa^;:l.^^, ■0Êhn(:ltigewrs ■êi3g0bou^i'';''t:[':\ ''^v0am)0e':de:':', bouwprojecten veelal In een top 1 relatie worden gerealiseerd. Aannemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijic BV is op zoel< naar Icandidaten voor de volgende functie: Als uitvoerder bij Aarinemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijk BV bent u reeds vanaf de technisctie voorbereiding verantwoordeiijl< voor uw bouw projecten. U controieert het tel<enwerl< op gelnanteerde maatvoering en materioaigebruik, u vraagt zonodig offertes op, u beoordeelt deze offertes en u verzorgt de bestellingen van liet materiaal, hiet materieel en de onder aannemers. U stelt de overallplanning en detailplanning, bouwroutings en leveringsschema's. Tijdens de uitvoering bent u de sturende en coördine rende kracht van het project. U geeft leiding aan de eigen vaklieden en de onderaannemers en u stelt uw.eigen werkpionningen samen. U zorgt daar mee voor een efficiënte afroep en inzet van materiaal, materieel, onder aannemers en eigen personeel. U controleert de leveringen en het uitge voerde op basis van materiaal, materieel en onderaannemers. U bent ver antwoordelijk voor de oplevering van het project binnen de daarvoor gestelde tijd en werkbegroting. U signaleert meer en minder werk en u ver zorgt de correspondentie naar leveranciers en onderaannemers. U woont bouwvergaderingen bij, u zit uw eigen werkbesprekingen voor en ziet toe op de naleving van de gestelde regels ten aanzien van Arbo en veiligheid. U rapporteert rechtstreeks aan de technisch directeur, Het profiei van de gescliiicte l<andidaat: Om in deze functie de projecten van Aannemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijk BV op professionele wijze te kunnen managen, beschikt u over een afgeronde opleiding MBO en/of HBO niveau, U heeft enkele Jaren werkervaring opgedaan, bijvoorbeeld als werkvoorbereider of als uitvoer der in de woning- en/of utiliteitsbouw en bent toe aan een vervolgstap in uw carrière. U bent ambitieus, u beschikt over goede communicatieve vaardigheden en u bent sterk betrokken bIJ de projecten die u uitvoert. U wordt gedegen Ingewerkt door het huidige uitvoerdersteam. Wij bieden u: Uitstekende primaire- en secundaire arbeidsvoorwaarden met daaraan gekoppeld een motiverende omgeving voor zelfontplooiing en verder scholing en opleiding. Indien u geïnteresseerd bent In bovenstaande functie neem dan vrijblijvend contact op met de heer P. J. C. Krijger van Aannemingsbedrijf Gebr, van den Nieuwendijk BV op telefoonnummer (0187) 49 17 39. Of stuur uw sollicitatiebrief met curriculum vitae naar: Aannemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijlc BV, t.a.v. de heer P. J. C. Krijger, Postbus 4,3250 AA STELLENDAiVI. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijlc Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Gisteren is het startschot gege ven voor het landelijke 'Jaar van de Boerderij 2003', Voor de pro vinciale werkgroep Zuid-Hol land reden genoeg om flink uit te pakken met activiteiten rondom dit thema, zoals een fotowed strijd via internet, een folder en een lesbrief voor het basisonder wijs. Doel in Zuid-Holland De werkgroep Zuid-Holland onder streept de doelstelling van het Jaar van de Boerderij - liet behoud van gezichtsbepalende boerderijen en erven in Nederland, maar legt ook een koppeling naar de huidige agrarische bedrijvigheid op het Zuid-Hollandse platteland. Immers, zonder boeren, geen boerderijen en geen aantrekkelijk platteland. Ruim honderd locale en regionale initiatieven zijn bekend, vaak op en rondom boerderijen zodat men letterlijk de boer op kan. Veel kleine en grotere musea, historische verenigingen, WLTO-afdelingen en agrarische natuurverenigingen haken in op het Jaar van de Boerderij en bren gen zo het vroegere en hedendaagse platteland voor het voetlicht. Folder In de folder wordt beknopt ingegaan op het doel van het activiteitenjaar 2003 en wat inwoners en bezoekers van Zuid-Holland de komende maan den op boerderijengebied in Zuid-Hol land kunnen verwachten. Voor een kalender van activiteiten, korte berichten en actuele informatie over het Zuid-Hollandse Jaar van de Boerderij wordt verwezen naar de website en De folder wordt gratis verspreid. De Stichting 2003 Jaar van de Boerderij wil de belangstelling voor de agrarische bouwkunst in ons land ver groten. In vijftig jaar is het aantal his torische boerderijen meer dan gehalveerd. Zuid-Holland zou nog 6.100 boerderijen ouder dan 50 jaar tellen. De provinciale Boerderijen stichting zal in het Boerderijenjaar 2003 inventarisaties van het Zuid-Hol landse boerderijenbestand in gebieden waar dit nog niet of slechts mondjes maat is gebeurd, gaan stimuleren. In de Alblasserwaard/Vijf- heerenlanden en op Goeree-Overflak- kee is de inventarisatie al klaar. In de Hoeksche Waard is men vorig jaar gestart. Uit de eerder verschenen knelpunten nota 'Behoud Boerderijen met Beleid' van de Stichting 2003 Jaar van de Boerderij blijkt het voortbestaan van de historische boerderijen in ons land zeer onzeker. Slechts 7% van de 90.000 historische boerderijen oud er dan 50 jaar) is namelijk wettelijk beschermd. Boerderijen verliezen in ras tempo hun agrarische bestemming. Functieverlies leidt dikwijls tot sloop of verlies van monumentale waarde. Gemeenten en provincies zouden ver antwoorde herbestemmingen moeten stimuleren. Een van de activiteiten in 2003 is de landelijke verkiezing Boerderij van het Jaar met provinciale voorrondes. In 'oep 'Atlnnaard l^^akelaardlj MIddelliarnIs b. v. maakt deel uit van de MVG-Groep met vestlghgen in Zuidwest Nederland en Is een dynamisch bedrijf dat ziet) toelegt op aan- en verkoop- bemiddeling en taxaties van woningen en bedrijfspanden door onze register makelaars taxateurs. Ter ondersteuning hiervan zijn wij voor ons kantoor in Middelharnis op zoek naar een representatieve voor licht administratief werk, ontvangen en telefonisch te woord staan van onze cliënten enz. Uw schriftelijke sollicitatie ontvangen wij graag binnen 1 week na verschijnen van deze advertentie. Inlichtingen te verkrijgen bij de heer P. van Heiningen. Minnoord Makelaardij Middelharnis b.v, Doetinchemsestraat 32-34 3241 AA MIDDELHARNIS Tel, (0187)48 26 06 Zuid-Holland gaat de provin ciale verkiezing Boerderij van het Jaar in maart a.s. van start. Elke Zuid-Hollandse boerder ij, waarvan gebouwen en erf hun karakteristieke verschijn ingsvorm hebben behouden, kan meedingen naar deze titel. In de loop van februari worden nader gegevens bekend gemaakt. De winnaar wordt voorgedragen voor de lan delijke verkiezing Boerderij van het Jaar. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree- Overflakkee organiseert donderdag 13 februari a.s. een bijeenkomst waarop de heer ing. W. Stig- ter van DLV Adviesgroep n.v. zal spreken over pacht- en grondzaken. Hij zal ingaan op de libe ralisering van de pachtwet. Het nieuwe systeem dat er aan zit te komen, zal door hem nader wor den uitgelegd. Ook zullen grond en grondprijzen worden besproken en wat daarvoor zoal de bepa lende factoren zijn. Verder zal hij ingaan op de toekomstontwikkelingen van grond in het alge meen, alsmede toegespitst op Goeree-Overflak- kee. De bijeenkomst wordt gehouden in vereni gingsgebouw 'de Schakel' te Dirksland; aanvang 19.30 uur. Op 6 maart a.s. organiseert de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree-Overflakkee een gewabeschermingsavond. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. U zult waarschijnlijk het aangiftebiljet of de aangiftediskette 2002 inmiddels wel ontvangen hebben. Van de vorige aangifte kunt u zich nog wel herinneren dat het aantal aftrekposten drastisch is teruggebracht. De in te vullen aangifte 2002 brengt hierin geen verandering. Toch biedt ook de aangifte inkomstenbelasting 2002 weer besparingsmogelijkheden. In het navolgende wordt een aantal van die mogelijkhe den uiteengezet. Zoals gezegd is het aantal aftrekposten de laatste jaren beperkt. Het is daarom zaak de aftrekmogelijkheden die nog bestaan, optimaal te benutten. Een mogelijkheid daartoe is het verdelen van de aftrekposten over de beide echtgenoten. Verdeling van de aftrek over de echtgenoten kan voordelig zijn als beiden inkomen hebben. In dat geval kan door een fiscaal optimale verdeling, de aftrek bij beiden tegen het maximale tarief worden geëffectueerd. De verdeling mag fiscaal optimaal plaats vinden. Wie van de echtgenoten daadwer kelijk de betreffende kosten heeft betaald, doet niet terzake. Ook hoeft u de geko zen verdeling van vorig jaar niet voort te zetten. Naast echtgenoten mogen ook andere samenwoners die kwalificeren als fiscale partner, voor een gunstige verde ling kiezen. Voorbeelden van aftrekposten die mogen worden verdeeld zijn: hypotheekrente, giften en ziektekosten. Uit efficiëncy-overwegingen legt de belastingdienst niet voor ieder te betalen bedrag een aanslag op. Zo wordt in principe voor een bedrag van 203 geen aan slag opgelegd. Het kan daarom fiscaal aantrekkelijk zijn naar dit bedrag toe te wer ken. Ook hier biedt de vrije toedeling van inkomsten en aftrekposten tussen echtge noten of partners weer interessante mogelijkheden. Zo kan het aantrekkelijk zijn het box 3-vermogen dusdanig te verdelen dat één van de partners een bedrag van 203 verschuldigd wordt. Voor dit bedrag zal geen aanslag worden opgelegd, waardoor een aantrekkelijk voordeel is behaald. Let op: in geval van een reeds verleende voorlopige teruggaaf, is dit voordeel niet altijd te realiseren. U ziet: "Leuker kunnen ze het niet maken, wel makkelijker De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot st^d ifi samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Baréndrecht, Middelharnis en Gouda. Hoe wel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enke^ ie^BSpirafcelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de geyotgpö;; '.■daiéyan.^ Dammen: K. Tanis - J. van den Ouden0-3 A.P.C, de Mik-A.de Mik3-0 H. M. Floresteijn - L. MoerkerkI - 1 J. van Koppen - W. van Schie0-3 J. Moerkerk - C. Mierop1-1 Schaken: M. Breen-W.J. Tanis0-1 W. H. M. van Geelen - J. Santifort .0 - 1 R. M. van der Wende - W. T. Breen 1 - O K. van der Wende - A.C. Baasrem. R A. Derrez - W. J. Tanis-Koole .1 - O E. T. E. Derrez - P. Speelmanrem. E. Santifort - F. L. Troost 1-0 Binnen een half uur heeft W.J. Tanis al een dame voor twee lichte stukken. Zijn score benadert de 90%. Nog sneller was Jaap Santifort klaar met Van Geelen; het leek wel een snelschaakpartij. Reinier van der Wende won met enig fortuin. Ondanks een stuk achterstand gaf Breen de remise uit handen. K. van der Wende had een plusremise tegen Baas. Derrez had de nodige moeite met Tanis-Koole, maar wist toch de partij naar zich toe te trekken. Broer Eddy Derrez kwam niet verder dan remise tegen Speelman. Tenslotte won good old Eeuwit Santifort verrassend van Troost. De dammers hadden deze avond weer eens een aardig vol program ma. Vader en zoon moesten het tegen elkaar opnemen wat in het voordeel van de jongere beslist werd. In de vi'edstrijd tussen Floreste ijn en Moerkerk kwam eerstgenoemde een steen voor, maar kon Moerkerk naar dam. Hij deed dit niet maar pakte wel weer een steen terug, waardoor deze partij in gelijkspel eindigde. De voorzitter kon deze avond zijn goede begin van deze tweede helft niet voortzetten en moest zijn meerdere erkennen in W. van Schie. In de partij tussen Moerkerk en Mierop kon Moerkerk in de beginfase van de wedstrijd een steen winst boeken, maar liet dit na. Dit had tot gevolg dat de par tij in een gelijkspel eindigde. In de wedstrijd van K. Tanis en J. van den Ouden speelde de klok een belangrijke rol. Van den Ouden had nog weinig tijd, maar Tanis ging toch nog eerder door de klok en had niet voldoende zetten gedaan. Voor meer informatie over speelavonden en uitslagen kunt u kijken om website www.flakkee.net/~schakgn/oijtsiianning. '■■■■■■■■.'.'':''-'S@ Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee inzameling klein gevaarlijk afval gemeente Oostflakkee Namens de gemeente Oostflakkee delen wij u mee dat op 1112, en 13 februari 2003 door de chemowagen van de fa. Van Ganse- winkel het klein gevaarlijk afval wordt opgefiaald. Door middel van een geluidsinstallatie wordt u erop attent gemaakt dat de chemo wagen bij u in de straat is. Het is de bedoeling dat u de box naar de chemowagen brengt en overhandigt aan het personeel van deze wagen, zodat die de inhoud kan verwijderen. Ook klein wit- en bruingoed tot de grootte van een stofzuiger kunt u bij de chemowagen inleveren. Zet de box a.u.b. niet onbeheerd langs de weg. Dit levert gevaar op voor kinderen, dieren en het milieu! De chemowagen komt bij u langs op de volgende data: 11 februari Ooitgensplaat en Achthuizen 12 februari Den Bommel, Zuidzijde en het oostelijk deel van Oude-Tonge 13 februari het westelijk deel van Oude-Tonge Inwoners In het buitengebied kunnen telefonisch verzoeken of de chemowagen langs komt, zij kunnen dit vóór 7 februari a.s. opge ven bij het ISGO op werkdagen tussen 8.30 en 10.30 uur, tel. 0187 - 48 77 11 Mededeling, namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten, van het dagelijks bestuur van het ISGO. Besluiten Ingevolge artikel 8.19 Wet milieubeheer Op 28 januari 2003 (verzonden d.d. 29 januari 2003) Is het besluit genomen om de navolgende melding te accepteren: 1AGO Automaterialen B.V.; de melding heeft betrekking op het uitbreiden van de opslag van vloeistoffen en spuitbussen aan de Ger ard Walschapstraat 9 te Sommelsdijk. Wij zijn van mening dat voornoemde veranderingen niet zullen leiden tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de Inrichting ingevolge de verleende vergunningen en de daaraan verbonden beperkingen en voorschriften mag veroorzaken en niet leidt tot het ontstaan van een andere inrichting dan waarvoor vergunning is verleend. Het besluit en de bijbehorende melding liggen ter Inzage vanaf 10 februari 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Middelharnis (nr. 1). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelharnis, p/a Postbus 313,3240 AH MIddelhamis (nr. 1Daarnaast kan de Voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Zo'n verzoek kan overigens alleen worden gedaan als tevens een bezwaarschrift Is Ingediend. Dit besluit treedt in werking met Ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt voor het Indienen van een bezwaarschrift. Indien gedurende die termijn bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet In werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-besluit Op 31 mei 2002 is een aanvraag om een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer ontvangen van: 2. Garage Knöps, voor het In werking hebben van een (schade-)herstelinrlohting, de opslag en verkoop van motorvoertuigen en motor brandstoffen met shop en autowasstraat aan de Langeweg 113 te Sommelsdijk. Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeente deze vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Het ontwerp-besluit en de overige relevante stukken liggen ter Inzage vanaf 10 februari 2003 gedurende vier weken op werkdagen van 9.00 tot 12,00 en van 13,00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Middelharnis (nr. 2). Degene die niet In de gelegen heid is om de stukken overdag In te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel. 0187 - 48 81 11). Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunnen door eenieder vanaf 11 februari 2003 binnen vier weken worden ingediend bij het ISGO, Postbus 313, 3240 AH, Middelharnis. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Als daarom wordt gevraagd, zal een openbare (hoor)zlttlng gehouden worden. Tijdens deze zitting wordt gelegenheid geboden om met het bevoegd gezag en eventuele overige aanwezigen van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit. Tevens wordt de gele genheid geboden om mondelinge bedenkingen In te brengen. De aanvrager van de vergunning zal tevens in de gelegenheid worden gesteld de zitting bij te wonen. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken, dit laatste tegen betaling, kan contact opgenomen wor den met het ISGO, tel. 0187 - 48 81 11 Langeweg 74, Postbus 313, 3240 AH Middelharnis 'lel. (0187)48 81 11/fax48 81 99/e-mail: isgo@tref,nl Openingsliiden: ma t/m vr 08.30 tot 12.00 en 13.00 tot 16.30 uur. Mllieuklachten: tijdens kantooruren (0187) 48 81 11, na kantoortijden (0187) 48 81 Grofvuillijn: ma t/m vr tussen 08.30 en 10.30 tel. (0187) 48 77 11 Overslagstolion: Johonnespoldersweg 19, Middelharnis, tel. (0187) 48 68 50 Openingstijden: ma t/m vr 08.30 tot 11.45 en 13,00 tot 16.45 uur. Zo 10.00 lol 12.00 l 31

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8