Familie Westdijli voor vierde keer op rij Wereldliampioen Nieuws Orgel Herv. Kerk Dirksland ademt voorlopig niet meer. Visser &:Visser n/lilieuklachten laatste kwartaal 2002 iSGO Gevorderd Assistenten t Relatiebeheerders f uit de kerken EIIAIiti^l^niEUWS Snel op pad Cijfers vertalen, koers bepalen SRA s:* PAGINA 4 VRUDAG 7 FEBRUARI 2003 In het laatste kwartaal van 2002 zijn er bij het ISGO in totaal tweeëndertig milieuklachten bin nengekomen. Er werd zeven keer geklaagd over geluidsoverlast, drie keer over afval, tweeëntwintig keer over stank, één klacht over de opslag van gas flessen en één over asbestplaten. Wat gebeurt er nu eigenlijk als u bij het ISGO een milieuklacht meldt? Allereerst wordt uw klacht geregistreerd en doorgegeven aan de milieutech nisch medewerker die op dat moment klachten- dienst heeft. Als blijkt dat de klacht op de verkeer de plek gemeld is, dus niet door het ISGO afge handeld kan worden, dan wordt deze melding doorgegeven aan de juiste instantie. Zo worden meldingen over vervuiling van sloten of het gebruik van bestrijdingsmiddelen langs oevers, afhankelijk van het soort klacht, doorgegeven aan het Waterschap of het Zuiveringsschap. De medewerker van het ISGO gaat na een melding snel op pad om te controleren of de klacht gegrond is en zo ja, welke actie er ondernomen moet wor den. Zo wordt er bij klachten over bedrijfsafval direct contact opgenomen met de ondernemer om in overleg tot een oplossing te komen. Ook bij stankklachten wordt er direct actie ondernomen om te constateren of de klacht al dan niet terecht is. Geluidsklachten van horecabedrijven zijn moeilijk direct te controleren. De overlast vindt meestal 's avonds en 's nachts plaats. De klachten kunnen pas achteraf bij het ISGO worden doorgegeven. Maar als duidelijk is op welke tijdstippen het bedrijf de meeste overlast bezorgt, worden ter plekke geluidsmetingen verricht. Afhankelijk van de uit komsten van deze metingen wordt contact gezocht met de ondernemer met als doel geluidshinder in de toekomst te voorkomen. In het uiterste geval kunnen er op basis van de uitkomsten van de geluidsmetingen juridische stappen ondernomen worden. Het is heel belangrijk dat bij het doorgeven van een klacht zoveel mogelijk informatie wordt gegeven. De medewerker van het ISGO kan zich dan een goed beeld vormen van de aard en omvang van de klacht en kan de te nemen actie daarop afstemmen. Voor klachten over bijvoorbeeld geluidsoverlast, (zwerf-)afval, stank en vermoedens over bodem verontreiniging kunt u tijdens kantooruren door-' bellen naar het ISGO, telefoonnummer: 0187- 488111. Na kantoortijd kunt u bellen naar 0187- 488131, u wordt dan automatisch doorverbonden met de klachtenlijn van de provincie Zuid-Holland. Echter, indien het geen urgente klacht betreft is het beter tijdens kantooruren met het ISGO te bellen. Organisaties bevinden zich lelden in rustig vaarwater. Altijd is er de dynamiek van de veranderende omstandigheden die vragen om alert reageren en snel beslissen. En dat terv^ijl er een gotf aan wet geving, voorschriften en fiscale regelingen de onderneming over spoelt. In die turbulentie staat Visser Visser Registeraccountants, als een betrokken adviseur die vanuit een gedegen vakkennis met de cliënt meedenkt, suggesties en alternatieven oppert. Die waar nodig tegen de stroom ingaat en nieuwe perspectieven biedt. Een fulj service accountantskantoor, die cijfers maakt, ze concreet vertaalt en daarmee mede de koers van de cliënten bepaalt. Bedrijfscultuur en kantooropbouw zijn de drijvende krachten onder Visser Visser. Onze cultuur laat zich het best omschrijven als praktisch, enthousiast en creatief. Medewerkers zijn sterk betrokken bij hun opdrachtgevers en steken graag de handen uit de mouwen. Totaal werken er op onze drie vestigingen in Barendrecht, Middelharnis en Gouda ruim 90 medewerkers, onder wie 10 accountants (RA en AA). Voor 200Ï liggen wij als onderneming op koers. Er is echter nog een uitbreiding van de bemanning noodzakelijk. Scheep jij in? -fff- Middelharnis en Barendrecht Middelharnis en Barendrecht Binnen ons kantoor is de functie van Gevorderd Assistent een groel- functie. Jouw groei bepaal je voor een groot gedeelte zelf Visser Visser Registeraccountants ontsteunt jou daarin door een aantrekkelijke studieregeiing aan te bieden, heldere en open communicatie met jou aan te gaan over de inhoud van je werk, maar ook over de manier waarop je zaken aanpakt. Regelmatig vinden gesprekken plaats met je mentor, waarin je samen bespreekt hoe je functioneert, waarin je ondersteuning' wenst of waarin je jezelf verder wilt ontwikkelen. Je leert een (aantal) Beginnend Assistent (en) aan te sturen. Zelf word je begeleid door een Relatiebeheerder. De idee is dat je steeds meer werk en zorg voor Assistenten van de Relatiebeheerder overneemt. Op die wijze groei je zelf naar de functie van Relatiebeheerder toe. Je hebt 2 tot 3 jaar werkervaring binnen de accountancy. Je bent studerend aan de HEAO, SPD of NIVRA opleiding. Voor ons zijn twee zaken heel belangrijk voor Relatiebeheerders: Adviseurschap Wij bieden jou de ruimte om zelfstandig vorm te geven aan jouw adviseurschap richting onze bestaande - en nieuw op te bouwen - cliëntenkring, die je zelf ook mee helpt uitbreiden. Centraal binnen ons kantoor staat het contact tussen cliënt en Relatiebeheerder. Mentorschap Zorgdragen voor en het opleiden van Assistenten is één van de meest wezenlijke onderdelen van de functie. Je vindt het een uitda ging om in gesprek te gaan met Assistenten over hun werk en hen te stimuleren en te motiveren om verder te groeien in de accountancy. Je hebt 5 tot 6 jaar werkervaring binnen de accountancy. Je hebt een SPD of HEAO opleiding afgerond en je bent (studerend voor) AA of RA. REGISTERACCOUNTANTS Kom kennismaken met onze organisatie. Stuur een brief of e-mail naar: Visser Visser Registeraccountants, ta.v Mirjam Bikker/Personeel Organisaf|||W Postbus 223. 2990 AE Barendrecht, E-mail: mbikker@visser-visser.nl Te!efooB;Q}Sgii|^|j| Een bijzondere prestatie voor de fami lie Westdijk. Op de afgelopen wereld kampioenschappen in het Franse Amiens. Wisten zij met hun parkieten zich als 's werelds allerbeste te kwali ficeren. En Ouddorp mag weer een wereldkampioen tot hun bewoners rekenen. De heer P. Westdijk, die samen met vrouw en zoon, de parkieten kweekt, is heel trots op zijn prestaties in Frankrijk. Voor deze 51e wereldkampioenschappen heeft de familie Westdijk zevenentwintig parkieten inge bracht. Enkele dagen van te voren - na gekeurd te zijn door dierenarts en keurmees ters - vertrokken de parkieten richting Amiens. Op de zaterdag van de prijsuitrei king ondernam Westdijk de viereneenhalf uur durende rit naar Frankrijk. Weer in de prijzen Op de tentoonstelling in Amiens bleek dat de familie weer in de prijzen was gevallen. Hun stam Grijsrug Dwergpapegaaien bleek de beste van de wereld te zijn en kregen de gou den medaille. Zijn Zeegroene Ino's kregen de zilveren medaille en werden in hun cate gorie de tweede op de wereldranglijst. De heer Westdijk is - terecht - heel trots op de behaalde prestaties. Hij benadrukt dat het geen kleinigheid is om daar in de Frankrijk te winnen, als men bedenkt dat er óók nog 26.623 concurrenten waren! De vogels worden uitgebreid gekeurd door zeer deskundige keurmeesters. Bij de beoor deling wordt onder andere gelet op de beve- dering, de snavel, pootjes en of de vogel 'er heel mooi en strak uit ziet' Voor het Wereldkampioenschap in Frank rijk heeft de familie Westdijk al verschillen de tentoonstellingen, waaraan ook wedstrij den zijn verbonden, bezocht. Het begon in Ridderkerk, vervolgens Oud-Vossemeer en Veenendaal, waar hij driemaal Nederlands kampioen werd. Bij kampioenschappen van het district Zuid-Holland won hij viermaal het 'Bondskruis' wat volgens Westdijk de allerhoogste onderscheiding is. Ook was hij algeheel kampioen van 'zijn' vogelvereni- ging 'De Putter' Veertig jaar geleden De heer Westdijk, van oorsprong uit Oude Tonge, is veertig jaar geleden begonnen met het kweken van tropische vogels. Hij stond in die tijd aan de wieg van vogelvereniging 'De Putter'; voor dit jarenlange lidmaat schap hoopt hij dit jaar gehuldigd te worden. Eerst was hij volop in de weer met de kweek van tropische vogels, maar later is dit toch veranderd in het houden van alleen parkie ten. De kampioenstitels zijn de vogels van de familie Westdijk 'niet zo maar komen aan waaien', ledere dag trekt Westdijk 's och tends half negen zijn volière in en is dan tot halverwege de middag bezig met de verzor ging van zijn dieren. Naast het voederen en de controle van de eieren, stoft en dweilt Westdijk dagelijks het onderkomen van zijn vogels. Ook moeten de vogels goed in de gaten gehouden worden of er zich geen beginnende besmetteÜjke ziektes openba ren. Wat de gevolgen zijn van een dergelijke ziekte onder zijn 450 parkieten, laat zich raden. Daarom gaat bij Westdijk het schoon houden van de hokken voor alles. Als er dieren naar een tentoonstelling gaan wordt er nog eens extra werk aan besteed. Ze worden grondig gereinigd in een spuitkooi gedaan, geföhnd en geborsteld. De dieren arts moet dan een gezondheidsverklaring opmaken, waardoor de vogels toestemming krijgen voor een tentoonstelling. Door zijn, er perfect uitziende, vogels heeft de familie Westdijk een goede naam opgebouwd. Want ook bij tentoonstellingen in het buitenland wordt gezegd; "Oh, dat zijn vogels van Westdijk". Door die goede naam is er ook uit verre streken belangstelling voor zijn vogels. Zo komen er Italianen en Duitsers langs om juist van hen vogels te kopen. Veel plezier Ondanks het feit dat zijn hobby veel tijd kost blijft hij dit met veel plezier doen. Voor de andere hobby van de heer Westdijk is niet veel tijd meer over. In het verleden blies hij zijn partijtje nog mee in de muziekvereni ging, maar dit heeft hij moeten beperken tot 'zo nu en dan wat marsjes'Zolang Westdijk "gezond mag blijven", hoopt de Ouddorpse wereldkampioen nog lang van zijn dieren te genieten. Een andere eilandelijke winnaar op de wereldtentoonstelling was de heer Van Alphen uit Oude Tonge, hij leverde drie vogels en haalde daar de bronzen en zilve ren prijs weg. Gezien de kleine inzending was dit eveneens een formidabele prestatie. NED. HERV. KERK Beroepen te Berlikum, J. G. van den Boog- aard-Bongers, vicaris te Wierden, die dit beroep heeft aangenomen; te Moerkapelle, R. W. de Koeijer te Hardinxveld-Giessen- dam; te IJsselmuiden-Grafhorst (wijk III), C. M. Buijs te Nieuw-Leusen; te Ostra Husby, Vikbolandet (Zweden) als EPs-prast, R. J. Perk te Hellendoorn; te Woerden (Centrum), G. van Meijeren te Hierden; te Poederoijen- Loevestein, H. van der Ziel, kand. uit Nieuwgein. Bedankt voor Harderwijk (wijkgem. 1), B. J. van Vreeswijk te Veenendaal. Aangenomen naar Naaldwijk, (wijkgem. de Kandelaar), E. B. Kok te Heukelum; naar Capelle a.d. IJssel (wijkgem. dorp Middel watering, G. van Velzen te Woerden. GEREF. KERKEN Beroepen te Foudgum-Raard ca., en Han- tum, kand. J.P. Boomsma te Hantum, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd per 1 mei 2003 tot hoofd regio naal Dienstencentrum Overijssel/Flevo land, W. den Braber, Geref predikant te Vriezen veen. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen te Amersfoort-Enüclaer, J. H. Smit te Brunssum-Treebeek; te Eindhoven, D. Noort te Bussum/Huizen; te Eindhoven- Best, J. Boersma te Amersfoort-De Horsten; te Gees, J. H. F. Schaeffer, kandidaat te Zwolle; te Leens, E. J. Meijer, kandidaat uit Kampen; te Groningen-Zuid, H. Geertsma te Zuidhorn; te Voorthuizen-Bameveld, J. H. Smit te Brunssum-Treebeek. Beroepbaar gesteld: door de classis Groot egeest, na zorgvuldig onderzoek in het kader van artikel 8 KO in haar vergadering van 30 januari 2003, P. Poortinga, Koekoeksbloem 15, 9801 LW Zuidhom, tel. 0594-500601, email; poortinga@wxs.nl Aangenomen: voor uitzending naar de Theologische Hogeschool Setia te Jakarta (Indonesië), D. Mak te Hoek. NED. GEREF. KERKEN Beroepen: tot zendeling in het gebied Madadeni/Ozizweni (nabij Newcastle) in Zuid-Afrika, S.J. Veenstra, die dit beroep heeft aangenomen. Hij is beroepen door een nieuw zendingscollectief, waarvan de Ned. Geref. Kerk te Wormer de zendende kerk is. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Delft, kandidaat H. van Eeken te Groningen. Aangenomen naar Den Haag-West, W.J. Plantinga, kandidaat uit Zutphen, die bedankte voor Nieuwe Pekela. Bedankt voor Alphen aan de Rijn, J.M.J. Kieviet te Rotterdam-Kralingen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Emmeloord en Lisse, J. Schip per te 's-GravenpoIder. Bedankt voor Rotterdam-Zuidwijk, C. G. Vreugdenhil te Groningen Hel lege rugwerk vanaf de achtkani gezien. Hier klinkt voorlopig geen orgelmuziek meer uit. Op dinsdag 4 februari is orgelbouwer Flentrop uit Zaandam in de Hervorm de Kerk te Dirksland begonnen aan de restauratie van het bijzondere Künckel-orgel. Omdat uit het oeuvre van Künckel nog slechts een drietal kerkorgels overgebleven is, heeft het Dirkslandse instrument niet alleen een muzikale, maar ook een histori sche waarde. Dit 20 stemmen tellende orgel uit 1807 is al lange tijd aan res tauratie toe, maar tot voorkort waren daar nog geen mogelijkheden voor. Maar na enkele jaren wachten was het dinsdag toch zover: de restauratie kon van start gaan. Het orgel heeft op dit moment nog maar 10 stemmen over. Alle stemmen van het rugwerk, als mede de Trompet 8' van het hoofd werk liggen al in de werkplaats van Flentrop. Naar verwachting zal het orgel over een halfjaar volledig geres taureerd zijn. Maar hoe moet dat nu met de begeleiding van de gemeentezang tijdens de erediensten, die er elke zondag twee keer worden gehou den? De heer Krijn Kieviet, hoofdorganist van de Hervormde Kerk te Dirksland, is met de firma 'Stolk orgels' overeengekomen dat de gemeente, zolang de restauratie duurt, een digitaal orgel - een Johannes Sweelink 20 - in bruikleen mag hebben. Nadat een schappelijk huurtarief was afgesproken, kon het instrument worden gebracht. Dat is afge lopen woensdag gebeurd. Het orgel is bene den in de kerk geplaatst, maar de klank komt uit acht boxen, die boven op de rugwerkkas van het kerkorgel zijn geplaatst. Zo lijkt het toch net of het geluid uit het echte orgel komt. Het klinkend resultaat is overweldigend. Volgens Kieviet is het net alsof je in een andere kerk op het orgel speelt. Dat is ook niet verwonderiijk aangezien het digitale orgel 27 stemmen meer heeft dan het Kün ckel-orgel. De klankcombinatie is daardoor breder en meer gevarieerd. Het zal aanstaan de zondag wel even wennen zijn voor de kerkgangers, want een Bazuin 16' of Bom barde 32' heeft in deze ruimte nog nooit geklonken... Maar ondanks de voordelen van een digitaal orgel kan dit toch niet op tegen een kerkor gel. Een écht orgel leeft. Dat kun je niet zeg gen van een digitaal orgel, dat in feite niets meer is dan een computer. Arjan Huizer, Dirksland GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Vriezenveen, J. Roos te Op- heusden. Bedankt voor Temeuzen, J. Roos te Op- heusden. OUD GER. GEM. IN NED. Bedankt voor Werkendam, D. Monster te Barneveld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4