POLITIE Tentoonstelling over de Ramp tot en met morgen opengesteld Met wie??? Coalitie zus, stemming zo 0900-8844 VAN DE FISCUS MAG 'T! Gedeputeerde Houtman forumleider verkiezings avond Cliristenllnie mimmmmiMmiS) ■(/^innaard ....êLieml/GMê POOf^ kai4ls, Ik ISO 9002 autoschade Expositie Watersnood bij de RTM Doofheid van je kind Concert t.b.v. van 'Stichting Ontmoeting' Herdenkingsconcert op de radio www.knopsbv.nl </o2 6 Cb chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollarLdse en zeeuwse eilanden Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Snelheidscontroles in MELISSANT per 1 maart Tel. 47 10 20 iQöDdDïïDÜOQ 'mstatlatiebedrijf Automobielbedrijf Flakkee B.V. Vi^" Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 In 'De Grutterswei' Tentoonstelling Knutselwedstrijd e GARAGE KnÖpS Langeweg Middelhamis Të. (0187) 47 67 67 Vrijdag 7 februari 2003 75e jaargang nr. 7178 Inmiddels leven we alweer een paar weken na de verkiezingen. De verrassende uitslag is verwerkt, de eerste informatiepoging woensdag gestart. In de tussentijd kreeg CDA-er Donner de tijd om na te gaan wat de mogelijke coalitiecombinaties waren en of liet CDA wel echt met de PvdA verder moet Op het laatste lijkt het wel, nu het duo Donner- Leijnse de opdracht kreeg te informeren over een CDA/PvdA-kabinet Dat betekent dat de beoogde minister-president J.P. Balkenende van partner moet veranderen. In plaats van met de sterk marktgerichte WD, moet hij nu op een lijn zien te komen met de meer op het sturend vermogen van de overheid vertrouwende PvdA. Tenminste, dat valt van deze partij te ver wachten. Helemaal zeker is het profiel niet, want met de enorme verkiezingswinst kreeg partijleider Bos ook Intern enorm veel krediet. Dat zal hij zeker gebruiken om programmatisch bij te sturen. Hij heeft de boodschap, die via de LPF in de grote ste den en in de landelijke politiek werd afgegeven, natuurlijk ook wel begrepen. Tijdens de informatie zal blijken wat dat aan veranderingen oplevert en hoever deze strekken. Balkendende heeft het in zekere zin makkelijker dan Bos. Hij heeft het economisch tij mee. Dat klinkt vreemd in een tijd van zware economische tegenwind, maar het is wel zo. Geen partij kan zich momenteel tegen bezuinigingen verzetten. Nie mand zal ontkennen dat alle hens aan dek moeten om het schip van staat op ree te houden. Vanouds is de PvdA in zo 'n situatie een partner die door haar betere betrekkingen met de vakbeweging voor rust kan zorgen. Overigens heeft ze in het verleden dat nooit voor niets gedaan. Verder heeft het CDA als brede centrumpartij altijd al te maken gehad met vrij uitgesproken vleugels. Ze zijn voor een deel nog te herleiden tot de oude bloedgroepen. Hoe dan ook, natuur en milieu zul len in de nu te informeren coalitie meer aandacht krijgen. Dat de huidige minister van landbouw daar geen moeite mee heeft, spreekt boekdelen en Is tevens een prima sollicitatie. Rechts van het CDA staan de twee vorige partners: de WD en de LPF. Het ziet ernaar uit dat zij beiden behoorlijk wat tijd nodig zullen hebben om zich te (herjoriënteren. Daarbij komt dat WD-er Zalm zich de laatste tijd, ook na de verkiezingstijd, zijn partij wel heel sterk als a-religieus op de markt zet. Met alle gevolgen van dien voor de vrijheid van onder wijs, de visie op de reikwijdte van artikel 1 van de Grondwet, enz Wouter Bos heeft het moeilijker dan Balkenende. Hij moet niet alleen intern orde op zaken stellen, maar heeft ook politiek veel militantere concurren ten aan de linkerzijde van het spectrum. Al te opzichtig gevrij met het CDA zal afgestraft worden, te beginnen met de provinciale verkiezingen. Het kan dus geen kwaad zich onafhankelijk op te stel len. Dat gebeurde deze week al. Tegen de verwachting in werd WD-er Weisglas herkozen als kamervoor zitter. De PvdA hielp hem daarbij een handje. Het signaal van een zelfbewuste partij, die even liet weten haar eigen programma te hebben. Ook een signaal dat met de jongste zeteibeving in de Kamer de vernieuwingsdrang niet weg is gestemd. Men weet dat de kiezer makkelijk op drift kan raken en dat schijnbaar kleine gebeurtenissen daarbij de aanjager kunnen zijn. De beoogde coalitie heet dus: CDA/PvdA. Je zult als aanhanger van één van de twee kleine christe lijke partijen maar strategisch gestemd hebben en dit keer geholpen hebben Balkenende in het zadel te houden, Balkenende I wel te verstaan. Een merkwaardige redenering voor hen die normaal gesproken wars zijn van mannetjes-maken. Men hielp het CDA. Maar goed, achteraf bleek dat die stemmen het CDA geen extra zetel brachten, ter wijl er minstens één in eigen kamp verloren ging. Achterafhebben we allemaal gelijk. Daarom is het in dit geval beter te kijken naar wat komt Volgen de maand hebben we bij leven en welzijn verkie zing van leden van Provinciale Staten. Die kiezen weer de leden van de Eerste Kamer. Laten we ons voornemen onze burgerplicht na te komen. En ver der, wat zou het een zegen zijn als in de Eerste Kamer zowel in getuigenis als in politiek handwerk de kleine christelijke fracties een flinke stem in het kapittel krijgen. Makelaarskantoor Tamboer hcëdisd makelaar/taxaleur, lid NVM 0187-476555 Op zaterdag 8 februari opent de nieuwe RTM tentoonstelling 'De RTM en de Water snoodramp' in het RTM-museum aan de Brouwersdam in Ouddorp haar deuren. In het verwarmde deel van de tramremise staat in een speciale tentoonstelling de rol van de RTM tijdens de Watersnoodramp en de ge volgen van de ramp daarna voor het tram verkeer centraal. Tot zaterdag 19 april is de tentoonsteUing op zaterdagen geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Daarna is de tentoonstelling het gehele jaar tijdens de rijdagen te bezichtigen in het gro te gedeelte van de remise. Het RTM-museum vindt u aan het begin van de Brouwersdam, Grevelingenmeerzijde, af slag de Punt-West bij Ouddorp. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STELLENDAM/HAVENHOOFD/DIRKS- LAND - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield woens dagmorgen, -middag en -avond radarsnel heidscontroles op de Plaatweg en N57 in Stellendam, het Haveneind in Havenhoofd en op de Staakweg in Dirksland. Op de Plaatweg in Stellendam werd tussen kwart over vier en half zes gecontroleerd. Van de 530 passerende automobilisten'lap ten er 247 de daar geldende maximum snel heid van 80 km/uur aan hun laars. Hoogste score: 147 km/uur. Op de N57, waar tussen half negen en kwart over negen werd gecon troleerd, reden 27 van de 70 passerende automobilisten aanzienlijk harder dan de daar toegestane 100'Hoogst gemeten snel heid 136 km/uur. Tussen kwart over vier en half zes stond de radar op het Haveneind in Havenhoofd, waar een maximum snelheid van 30 km/uur geldt. Van de 80 passerende automobilisten hiel den 55 er zich niet aan. Hoogste score; 74 km/uur. Op de Staakweg in Dirksland werd tussen kwart voor zeven en kwart over negen ge controleerd. Hier kunnen binnenkort 39 van de 310 passerende automobilisten een accept girokaart in hun brievenbus verwachten wegens overschrijding van de daar toegesta ne '50'. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 71 km/uur. Op donderdag 20 februari a.s. hoopt het Platform van de ChristenUnie Goeree- Overflakkee met het oog op de komende Provinciale Statenverkiezingen een avond te organiseren. Het thema van deze avond is 'Hoe zuinig zijn wij op ons eiland?'. Aan de hand van een viertal thema's: natuur, land bouw, recreatie en cultuurhistorie, zullen vier sprekers - inwoners van Goeree-Over flakkee - hun visie geven op de door de pro vincie gewenste ontwikkelingen voor het eiland. Namens de provinciale SGP/Chris- tenUnie Statenfractie, zal een aantal men sen aanwezig zijn, waaronder in ieder geval de eilandelijke kandidaat C. Hameeteman, die op deze visies zullen reageren. Niemand minder dan de gebiedsgedeputeerde, de heer ir. M. Houtman, heeft zich bereid ver klaard tijdens deze avond als forumleider op te treden. Er zal voldoende gelegenheid zijn om hem en de andere provinciale kan didaten te bevragen over het beleid van de provincie en de visie van de SGP/Christen- Unie fractie daarop. De avond wordt gehou den in het 'Diekhuus' aan het Beneden Zandpad te Middelhamis. Vanaf 19.30 uur is er een inloop met koffie, om 19.45 uur start het programma. De toegang is vrij en iedereen is van harte welkom. Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Toyota CELICA. Vanaf 28.490, Dorpsweg 28, 3245 VC Sotnmelsdijk, Tel. (01871 48 44 66 ,üp„„„^,. www.tOYotaflakkee.nl <3PTOYOTA MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Wat gebeurt er met je als na maanden blijkt dat je kind gehoorproblemen heeft. Hoe moetje je kind dan grootbrengen en hoe kun je met haar of hem communice ren? Sommige ouders gaan dan de geba rentaal leren. Luister op maandag 10 februari naar het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee en hoor hoe een echtpaar deze uitdaging is aangegaan. Hoe zij een andere taal leerden voor hun kind. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. REGISTERACCOUNTANTS Op zaterdag 15 februari vindt er een concert plaats in de Nederlandse Her vormde Kerk van Middelharnis. Het programma van deze avond heeft een boeiende afwisseling van zowel vocale, als instrumentale bijdragen. Het Chr. Gem. Koor 'Laus Deo' zal onder leiding van Kees Villerius enkele mooie stukken ten gehore brengen, hoort enkele stukken van J.S. Bach en Psalmen van Wil lem Vogel en nog een van de dirigent zelf. Ook het Christelijk Jongerenkoor 'Psallite Deo' verleent zijn medewerking. Van dit koor kunt u onder andere stukken verwach ten van J.S. Bach, J. Gos, en A.J. Keijzer. Het zo" n dertig leden tellende koor zal onder leiding staan van Johan Nijsse. Het koor zal begeleid worden door Anton Weenink op het orgel. Naast dit vocale gedeelte zal er ook een aanzienlijk deel verzorgd worden door instrumentalisten. Als eerste noemen wij u het Ad Hoc blokfluitensemble. Dit ensemble is speciaal samengesteld en zal bestaan uit zo'n zeven blokfluitisten. Hier van hoort u o.a. 'Ein kleine Nachtmusik van de bekende componist W.A. Mozart. Jong talent deze avond van de klavecimbelist Sander van den Houten. Psalmen van Sweel- inck kunt u beluisteren op dit schitterende instrument. De klarinet zal deze avond bespeeld worden door Josca Bolle, zij zal begeleid worden op het orgel als zij de kerksonate van Mendelsohn zal spelen. Als laatste is deze avond de dwarsfluitiste Lydia van den Hoek te beluisteren. Zij zal, bege leid worden door het orgel, maar zij zal ook samen met de klarinettiste uitvoeren. De opening, sluiting en meditatie zal verzorgd worden door ds. P. den Butter, Christelijk Gereformeerd Predikant te Middelhamis. De toegang is gratis wel zal er een collecte wor den gehouden voor 'Stichting Ontmoeting'. Het concert begint om half acht, de kerkdeu ren staan voor iedereen open om zeven uur! 'De Grutterswei' te Oude Tonge blijkt dezer dagen bij uitstek een multifunc tioneel centrum te zijn. Was het afge lopen zaterdag nog een stemmige plaats om zowel hare majesteit de koningin in te ontvangen als om een nationale herdenking in te doen plaatshebben, thans is het als grote tentoonstellingsruimte ingericht. Het betreft een tentoonstelling over de watersnoodramp van 1953, georgani seerd door de werkgroep Water snoodherdenking. Daarom kan thans - behalve als multifunctioneel cen trum - 'De Grutterswei' dan ook tevens bestempeld worden als water snood herdenkingscentrum. Vanaf afgelopen dinsdagmiddag tot en met morgenavond, zaterdag 8 februari, negen uur kunt u er de nodige indrukken opdoen van de desastreuze en dramatische water snoodramp van vijftig jaar geleden. Langs de muren van de grote zaal staan dubbele rij en panelen opgesteld, met daarop talloze foto's over de ramp, afgewisseld met kran tenpagina's en -knipsels van toen, die een beeld probeerden te schetsen van de situatie. De ruimte tussen de panelenrijen vormt een gang, waar doorheen u op uw gemak kunt wandelen en de beelden van toen op u in kunt laten werken.Hier en daar komt u op een beeldscherm een presentatie tegen van historisch filmmateriaal. Midden in de zaal tr„ft u een nagemaakte dijkdoorbraak, waar van het gat inmiddels met zandzakken is gedicht en waaromheen de aangespoelde rommel nog tegen de dijk ligt. Verderop aanschouwt u hoe vele huizen er uit hebben gezien nadat het water was weggezakt, dat er zo'n anderhalve meter hoog in huis heeft gestaan. Daarnaast besteedt de tentoonstel ling veel aandacht aan de wederopbouw na de Ramp - eveneens door middel van foto- en filmmateriaal - en de velerlei hulpverle ning daar omheen. En tenslotte wordt inge gaan op het waterbeheer in de toekomst. Daarbij komen zaken aan de orde zoals Del tanatuur - in 'De Grutterswei' ook met een stand aanwezig - en het kierbesluit voor de Haringvlietsluizen, waarvan een maquette laat zien hoe een en ander is opgebouwd. Zo wordt een aaneenrijging gevormd van 'ver leden, heden en toekomst', dat ook het cen trale thema van de tentoonstelling is. KEMACERTIF1Clin3SS7a ■üMi^ Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 De kinderen van de Johan Frisoscliool te Herkingen, rondom hun winnende werkstuk. 't Waren de vier burgemeesters en de dijk graaf van het eiland, die met z'n vijven de tentoonstelling officieel openden. Ze deden dat door om de beurt vanuit een houten krui wagen de laatste zandzakken te gooien op het zo goed als gedichte gat in de dijk, die midden in de tentoonstellingsruimte een ware blikvanger is, compleet met gras, zand en riet. Vóór deze openingshandeling vroeg echter de knutselwedstrijd de aandacht, waaraan de eilandelijke scholen mee konden doen. Rondom de Ramp konden de scholen een werkstuk vervaardigen - een knutselstuk dus - dat onder meer beoordeeld zou worden op 'creativiteit' en 'originaliteit'. Ook deze werkstukken zijn te zien op de tentoonstel ling in 'De Grutterswei'. En 't was burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee die de prijsuitreiking verrichtte. "Leuk om te doen", vond hij, "maar ook wel een beetje moeilijk, want er kan maar één eerste prijs worden uitgereikt". En toch verdienen alle werkstukken eigen lijk wel een prijs, bedoelde de burgemeester te zeggen. Overigens bleek de animo bij de scholen om aan de wedstrijd deel te nemen niet zo groot. "Wellicht komt het omdat jul lie de afgelopen tijd wat werden overvoerd met zo veel wat met de ramp te maken heeft", dacht Van Pelt. Maar goed. Met een eerste, tweede, derde én een poedelprijs konden dan toch vier wel verdiende prijzen worden uitgereikt. De eer ste was voor de Johan Frisoschool te Her kingen, de tweede voor 'de Bron' te Oude Tonge, de derde voor Groen van Prinsterer- school te Middelhamis, en de poedelprijs was voor "t Kompas' te Stellendam. Het winnende werkstuk betreft een uitgebeelde redding van mensen op een boerderijdak, die daar door een helikopter vanaf worden gered. Rondom de boerderij zie je roeiboten met ook daarin geredde mensen, terwijl als ondergrond zwart plastic werd gebruikt, dat het oru-ustige donkere water om de boerderij uitbeeldt. Nadat dinsdagmiddag de tentoonstelling werd geopend hebben velen 'De Grutters- wei' al bezocht, om diep onder de indruk huiswaarts te keren... De tentoonstelling is alleen deze week geopend, dagelijks van 10.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Burgemeester Stoop (m) in aanslag om een zandzak neer te smijten, zijn bijdrage leverend aan de openingshandeling voor de tentoonstelling. Op Goeree-Overflakkee zijn veel mensen die in een vereniging, stichting of club heel veel werk doen en daar ook veel over kunnen vertellen. Maar weet u ook dat er een Afde ling Alzheimer is en wat die vereniging doet? Weet u wat een notaris voor u kan doen? Waar u moet zijn voor slachtoffer hulp? Het zijn maar een paar voorbeelden. Uiteraard zijn er op Goeree-Overflakkee mensen die ons daarover wat kunnen vertel len. Vanaf 5 maart kan dit op Radio Flakkee. Elke woensdag van 18.00 tot 19.00 in het programma: "Met wie???". Zaterdag 8 februari zal een herdenkings concert worden gegeven in de Neder lands Hervormde kerk in Dirksland. Dit concert zal rechtstreeks worden uitge zonden door Radio Flakkee. De uitzen ding duurt van 19.00-21.00 uur Aan het concert werken mee: de Christelijk gemengde zangvereniging 'Sursum Cor- da', de sopraan Janny van de Velde, Paul Heerschap en de muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL Yoor Mtori/detimPplezier

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1