KAMER Als je dit werk doetifZijnde weekerideii steeds leifciiï MATTHAUS PASSION - J. s. Bach vakantie woning fHÏÏITÏÏl- Vel dm ede werker beheer v/m COMPUTERCURSUSSEN ^^^^'^"^V VERHUISD zaterdag 19 april 2003 van 14.30 tot 18.00 uur ANNETTE Oud-inwoner van Den Bommel waardig onderscheiden Zoekje een leuke baan? M. Grinwis en Zn. dameswintermode visitekaartjes EIIAIIDEII-IIIEU^A Veiligheid -^^ tegen overstroming anno 2003 ^^ocveeo ^''PrflaKV'^' 'M.-^ ni.i.v. 29-1-2003 Hoge Pad 2 k.120 3253 BJ Ouddorp Tel. 68 55 41 l Wie wil het HONDJE van de heer Witte? Ben jij creatief, zelfstandig en een duizendpoot, schrijf dan je sollicitatie naar: Bloemenliandel Dijkstel weg 28 3253 TB OUDDORP Voor 20 a 25 uur per week! TE HUUR in Epen Nieuwe vrijstaande 6-persoons De gehele voorraad 2e stuk VAKANTIE WONING Tel. 0049-9973-9601 Bestel uw Gebr. de Waal tel. (0187) 48 27 48 iiwi staatsbosbeheer Rotary Club lierdenkt slachtoffers watersnoodramp op Goeree-Overflakkee J. van Alphen Tel. (0187)47 02 20 Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes 'AGINA 8 VRIJDAG 31 JANUARI 2003 "2.45 uur kwam het water over de dijken. Eerst de Molenpolder en toen de Spuipolder. De brandweersirene werd in werking gesteld, want in de tussentijd was het een noodsituatie gewor den. In de Spuipolder moesten vele mensen geholpen worden om zo snel mogelijk op de dijk te komen. De dokter moest geroepen worden om zieke mensen klaar te maken voor het vervoer. Intussen stroomde het water uit de Molenpolder over de Molenkade de Spuipolder in. De zand zakken die men een uur eerder had aangebracht, stroomden weg of er kaf in zat. De bevolking had elkaar wakker gemaakt, er waren n.l. nog veel mensen die dachten dat er brand was toen ze de brandweersirene hoorden. 3.30 uur begon het water over alle dijken te stromen. Het water kwam nog steeds hoger en was toen gerezen tot 4.15 imaP. Het liep over de Dorpsdijk de gemeente binnen en ook zag men het over de buitendijk van de Scharrezeepolder komen. We wisten nu dat alle dijken zouden overstromen." 'Vanaf de dijk waar wij stonden was de woedend aanstormende watermassa een afschuwelijk gezicht, maar misschien nog gruwelijker was het geluid van de loeiende storm met nog daar boven uit het hulpgeroep van de mensen, het loeien van het vee, het kraken van het hout en het ruisen van het water. Wanhopig stonden we daar. We wisten niet wat er gebeurd was, maar we wisten wel zeker dat het heel erg moest zijn. Het was wel donker, maar toch zag men over hon derden meters breedte de witte koppen van de buitenzee over de dijken aan komen rollen. Je kon je midden op de Noordzee wanen. Omstreeks 4.00 uur was de gemeente vol gelopen. Het was een koude nacht en opeengedrongen stonden we op de dijk. We hoorden nog steeds hulp geroep uit de overstroomde gemeente. Er moest toch iets gedaan worden, maar hoe?" De herdenking van de watersnoodramp van 1953 krijgt terecht veel aandacht in de media. Ook Goeree- Overflakkee werd in die donkere nacht van 31 januari op 1 februari 1953 zwaar getroffen. Er vielen helaas veel slachtoffers te betreuren. De ontreddering en de schade waren enorm. In de opening van dit artikel doet de heer A M. Blokland, in leven jachtopziener te Stellendam, authentiek verslag van de ontreddering in die beruchte nacht. De situatie nu en in de toekomst Hoe veilig zijn we anno 2003 nu eigenlijk achter onze dijken en duinen? Zaterdag 25 januari jl.was op de voorpagina van de Volkskrant te lezen, dat dijkdoorbraken opnieuw mogelijk zijn. Voor Goeree-Overflakkee werd met name het Flaauwe Werk bjj Ouddorp genoemd als een zwakke schakel. Het bericht in de Volkskrant wekt de indruk dat de bewoners van Goeree-Overflakkee niet meer veilig zouden zijn. Dat is nietjuist. Het waterschap heeft al eerder in krantenberichten en tijdens openbare bjeenkomsten meegedeeld dat er enkele zwakkere schakels zijn. Het gaat daarbij echter om een veiligheidskwestie voor de langere termjin. Het waterschap is namelijk al langere tijd bezig met onderzoek naar de sterkte van de dijken en duinen rondom Goeree-Overflakkee. Een belangrijk deel van dit onderzoek is in september 2002 afge rond. Daaruit blijkt dat er enkele minder goede stukken zitten in de ring van dijken en duinen. Die stukken moeten dan ook versterkt worden. Het gaat om het Flaauwe Werk bij Ouddorp, de Buitenhavendijk te Middelharnis en de Nieuwe Stadse Zeedijk bij Stad aan 't Haringvliet. Het Flaauwe Werk is op zich sterk genoeg om een superstorm te doorstaan. De hoogte is echter iets te gering. Onder extreme omstandigheden kan water over de kruin van de dijk slaan. Bij de Buitenhavendijk te IVIiddelharnJs en de Nieuwe Stadse Zeedjjk is de stabiliteit onvoldoende. By een superstorm kunnen delen van deze dijken afschuiven, waardoor deze te zwak worden. VerïÈd/-'::":,-).-i.-:-•/■-.-;'. "ijig Pef'V.'ij:" JiKsie schakel. Dat geldt ook voor de ring van dijken en duinen rondom Goeree-Overflakkee. Het waterschap heeft rfiiirjin i--- i.i .r ibereiding voor dijkversterkingen al gestart. Het maken van die plannen is helaas wel ec .--et. Ook moet rekening gehouden worden met allerlei andere belangen. Daarom moet er een zogenoemde Milieu Effect Rapportage (roer) worden gemaakt. Het zal dan^ zefer;&ok oog enkele jaren duren voordöt^de dpen echt yestejict'wïfeferv Dekansis iiSein dsterséB':i^^z?/0te storrri optreedt, hame(i||^a3Sei#Öpë)*iJr^ watep-j; -r; JSCteP;lsfefi!t:iT3ptijp^ :^||^i^l^|*||S||jgeg; vp3^ .qi^ |f|^^^^lfle!^|z^i^Si|^|pi(t(^2!S^ exj3cKiöèriö0Mf*é:'ÉiidSigtEïöf;^ 9 S Dhr. W. Witte, Smalle Einde 3, naar: Holland Boys Choir - Nederlands Bach Collegium en solisten o.l.v. Pieter Jan Leusink Toegang 35; 4 Kaarten 120; info tel.0118-623650; www.nieuwe-muziek.nl Kaarten incl. stoelreservering te bestellen via giro 5600435 CiTÖ.^T^,dK>o^O^io^^.^:.^;.o<t '5^o'o>J^C^o<Kia^O^Ö■3ns0<<i O^ (Zuid-Limburg) met grote tuin en eigen terras. Zeer geschikt vanwege de natuur en vele wandelmogelijkheden. Inl. of boekingen: (043) 455 19 55 Grote keuze in mantels, jacks, coats, rokken, blousen enz. Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Geldt niet op standaardartikelen Het duurste artikel wordt afgerekend! Zoek de rust in het Beierse woud Hele jaar te bezoeken. 2 pers. p. dag 30,- 4 pers. p. dag 50,- Slaapkamer 2 pers. mei koelkast en koftiezelapp.15- p. dag. Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur (Holl. sprekend) bij drul<kerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 TE HUUR omgeving Middelharnis Informatie: De meer dan 220 000 ha natuur die Staats bosbeheer beheert, is van ons allemaal We kunnen er allemaal van genieten, maar we moeten er natuurlijk ook verstandig mee omgaan. Staatsbosbeheer probeert hieraan tegemoet te komen door zoveel mogelijk open te staan voor de wensen van het Nederlandse publiek, zonder daarbij de natuur geweld aan te doen. Daarvoor beheren wij bossen, landschappen en andere natuur terreinen, herstellen we waardevolle gebieden en stellen we terreinen open voor openluchtrecreatie Daarnaast werkt Staatsbosbeheer ook aan bijvoorbeeld duurzame houtproductie en de productie van vernieuw bare grondstoffen. Dit werk brengt ons in contact met zeer diverse doelgroepen zoals overheden, natuur- en milieu-organisaties en natuurlijk de Nederlandse burgers. De relatie tussen de verschillende belangengroepen en Staatsbosbeheer heeft vorm gekregen door onze Raad van Advies, die een stem in ons functioneren heeft. Op de Zuid-Hollandse Eilanden (standplaats Numans- dorp) zoeken wij een veldmedewerker beheer voor 36 uur per week (fulltime). Het accent van het werk ligt op natuurbeheer, de terreinen hebben een sterke relatie met water en liggen veelal buitendijks. De werkzaamheden zijn gericht op het voorbereiden en uitvoeren van terreinmaatregelen en onderhoudswerkzaam heden. Ook surveillance en inventansaties behoren tot het takenpakket, evenals het verstrekken van informatie. Wij zoeken iemand met leerlingstelsel secundair of een afgeronde opleiding MAO-bosbouw/natuurbeheer met enige jaren ervaring in het vakgebied Ook het BOA-diploma (bevoegd opsporingsambtenaar) is een vereiste. LJ kunt zowel in teamverband als zelfstandig werken en beschikt overeen klantgerichte instelling. Uw salaris ligt tussen 1.512,66 en €2.112,88 (schaal 5 BBRA) bruto per maand, afhankelijk van opleiding en ervaring. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de opzichter, mevrouw K van Hoof, telefoon 06 - 53 70 66 62 of 0186-65 82 82 Uw sollicitatie kunt u binnen 2 weken nchten aan Staatsbosbeheer West-Brabant-Deltagebied, t.a.v mevrouw E.J.E Boer-Sluiter, medewerker P&O, Postbus 5010, 4330 KA Middelburg. Niet veel inwoners van Nederland valt het te beurt dat ze ingeschreven worden in het Gulden Boek van de gemeente Groningen. Het Gulden Boek werd in 1940 geopend om bui tengewoon verdienstelijke Groningers te eren. Aanvankelijk waren dat bestuurders met een grote staat van dienst. Na 1945 waren het de gevallenen tijdens de oorlogsjaren, wier namen collectief in het boek werden ingeschreven. Daarna volgden meest burgemeesters, gemeentesecretarissen en andere hoog geplaatsten. Verder is er ruimte voor de handte keningen van de regerende vorst(in) met echtgeno(o)t(e),die na zijn/haar inhuldiging voor het eerst de stad Groningen bezoekt; dus ook voor Willem-Alexander en Maxima. In de jaren zeventig was het de toenmahge burgemeester Buiter die vond dat niet als vanzelfsprekendheid alleen aanzienlij ken, maar ook 'gewone' burgers in het boek moesten kunnen komen, maar dan wel mensen die zich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt voor de stad. Zo gebeurde het dat afge lopen maandagmiddag de heer Hans Matthijsse, geboren in Den Bommel, feestelijk werd ingeschreven in het Gulden Boek. Dit ondermeer vanwege zijn 24-jarige raadslidmaat schap in Groningen, maar ook wegens zijn bijzondere inzet in vele bestuursfuncties in de volle breedte van de Groninger samenleving en het organiseren van emotionele ontmoetin gen met de Canadese bevrijders van Groningen. Vorig jaar was Matthijsse aanwezig tijdens de reünie van oud-hbs-leeringen te Middelharnis. Het trof hem hoe veel oud-leerüngen op het eiland waren blijven wonen. Jaarlijks komt hij, samen met zijn vrouw, nog deze kant op omdat ze in Ouddorp een vakantiehuisje hebben. En via Eilanden Nieuws blijven ze nog steeds op de hoogte van het reilen en zeilen op Goeree-Overflakkee! Overigens hangt in het Groninger stadhuis nog altijd een her inneringsbord, als dank van Den Bommel voor de hulp die de toenmalige gemeentelijke reinigingsdienst van Groningen heeft verleend na de watersnoodramp van 1953. staatsbosbeheer. Werken aan de mooiste kant van Nederland. De Rotary Club van ons eiland heeft een gedenksteen aange boden aan de gemeente Oostflakkee en een plaats gekregen op de begraafplaats van de slachtoffers van de Water snoodramp in Oude Tonge. De bedoeling hiervan is om de aandacht te vestigen op de slachtoffers die in de dorpen op ons eiland gevallen zijn. De steen is een zwerfkei die bij de Bruine bank in de Noord zee werd opgevist door de GO-37. Een ruwe, onbewerkte rotsblok, die op zichzelf een symbool vormt van de krachten der natuur. Op de steen is een glazen plaat aangebracht met de navol gende tekst; Qp 1 februari 1953 werd Zuid-West Nederland getroffen door de Watersnoodramp, die aan 1835 mensen het leven heep gekost. Op Goeree-Overflakkee zijn 490 mensen verdronken. Oude Tonge was met 305 slachtoffers het zwaarst getrof fen dorp. jcr nagedachtenis aangeboden door de Rotary Club Qoeree-Ovetflakkee. Bir)nenkon gaat de cursus 'OMGAAN MET DE COMPUTER' weer van start. Deze cursus, die bedoeld is voor beginners, gaat lioofdzakelijk over het programma Word 2000. Daarnaast wordt aandacht besteed aan Windows, internetten en e-mailen. De cursus wordt gegeven in Middelharnis. Voor inlichtingen en aanmeldingen: J. VAN ALPHEN Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Mededeling, namens burgemeesters en wethouders van de hier genoemde gemeenten, van het dagelijks bestuur van het ISGO. Wet miüeubeheer Meldingen 1A. Baars, Bekadeweg 50 te Sommelsdijk (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer); 2. W. van Rij, Tramweg 23 te Oude-Tonge (Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 3 februari 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Middelharnis (nr 1en het gemeen tekantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 2). Besluit ingevolge artikel 8.19 Wet milieubeheer Op 20 januari 2003 (verzonden d.d. 21 januari 2003) is het besluit genomen om de navolgende mel ding te accepteren: 3. De Ruiter's Bakkerijk Ooitgensplaat B.V. aan de Dorpsweg 25 te Ooitgensplaat; de melding heeft betrekking op de plaatsing van twee silo's voor de opslag van meel en suiker. Wij zijn van mening dat voornoemde verandering niet zal leiden tot afidere of grotere nadelige gevol gen voor het milieu dan die de inrichting ingevolge de verleende vergunningen en de daaraan ver bonden beperkingen en voorschriften mag veroorzaken en niet leidt tot het ontstaan van een ande re inrichting dan waarvoor vergunning is verleend. Het besluit en de bijbehorende melding liggen ter inzage vanaf 3 februari 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr 3). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de verzenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Oostflakkee, p/a Postbus 313,3240 AH Middelharnis (nr. 1). Daarnaast kan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Zo'n verzoek kan overigens alleen worden gedaan als tevens een bezwaarschrift is inge diend. Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt voor het indienen van een bezwaarschrift. Indien gedurende die termijn bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet in werking vooi'dat op dat verzoek is beslist. Besluit Op 29 januari 2003 is een oprichtingsvergunning ingevolge de Wm verleend aan: 4. de heer A. Lokker voor het inwerking hebben van een wiflofbedrijf en opslag van machines ten behoeve van de land- en tuinbouw aan de Lage Weg ong. te Den Bommel. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp. Het besluit en de overige stukken liggen ter inzage vanaf 3 februari 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13,00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Oost flakkee te Oude-Tonge (nr. 4). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO, telefoon 0187 - 48 81 11 Beroep tegen het besluit kan vanaf 4 februari 2003 gedurende zes weken worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; b. de adviseurs die gebruik gemaakt hebben van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp-besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkera/ijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroep moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen bij een spoedeisend belang de Voorzitter van de genoemde afdeling tevens vragen een voorlopige voorziening te treffen. Hier moet in een afzonderlijke brief om gevraagd worden. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum een verzoek om een vooriopige voorziening is gedaan. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen beta ling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187 - 48 81 11). Langeweg 74, Postbus 313, 3240 AH Middelharnis Tel. (0187148 81 11 /fax4881 99/e-mail: isgo@tref.nl Openingstijden: ma t/m vr 08.30 tot 12.00 en 13.00 lot 16.30 uur. Milieuklachten: tijdens kantooruren (0I87| 48 81 11, na kantoortijden (0187) 48 81 31 Grofvuillijn: ma t/m vr tussen 08.30 en 10.30 tel. (0187) 48 77 11 Overslagstation; Johannespoldersweg 19, Middelharnis, tel. (0187| 48 68 50 Openingstijden: ma t/m vr 08.30 tot U.45en 13.00 tot 16.45 uur. Zo 10.00 tot 12.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8