groe^ Den Bommel herdenkt slachtoffers watersnoodramp met kranslegging en indrukwekkende herdenkingsdienst Sing-in Dirksland Diëtisten Zorg en Welzijn Groep in actie tegen overgewiciit bij kinderen OR zuiveringsschap roept op tot serieuze besluitvorming e/7 EIIAlUn-niEUIiia EiiArtDEri-niEuws Extra Kerkdienst Ger. Gem. in Ned. Extra Kerkdienst Geref. Gemeente ^ed- '^^"i Zaterdagavond jeugdwerk Natuuiivandeling door de Duinen van Oostvoorne HELPEND HANDEN Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap Open Avond/Tafeltennis! Geslaagde examenkandidaten Albeda College Oude Tonge Mozart en Vivaldi! Gezongen door u? PAGINA 2 DINSDAG 4 FEBRUARI 2003 'Uit diepten van ellenden, roep ik met mond en hart...', zo klonk het inlei dend orgelspel afgelopen vrijdagavond in de Hervormde Kerk van Den Bommel, waar zeer velen bijeen waren gekomen om de herdenkingsdienst van de watersnoodramp van 1953 bij te wonen. Donkere diepten, koude diepten, wrede diepten zijn het geweest, waarin het eiland en ook Den Bom mel zaterdag precies 50 jaar geleden verzwolgen werden door het over stor mende zeewater. Daaraan werd teruggedacht tijdens de herdenkingsdienst in het Bommelse kerkgebouw, dat afgeladen vol zat. Teruggedacht werd ook aan de twaalf verdronken inwoners van Den Bommel die, veelal op hun vlucht voor het water, daar machteloos een prooi van werden en uit het leven werden weggerukt. Tijdens de dienst werden hun namen voorgelezen, met de leeftijden die ze bereikt hadden, en een minuut stilte werd in acht geno men. Aansluitend werd de andere morgen, zaterdag 1 februari, onder grote belangstelling een krans gelegd bij het herdenkingsmonument bij de oude algemene begraafplaats, waar 9 van de 12 slachtoffers begraven liggen. Rampnacht in Den Bommel Gedicht 'Stormramp' In gedachten verzonken, tijdens de kranslegging te Den Bommel. Meditatie Kranslegging Zaterdagavond D.V. 8 februati is er weer zaterdagavond jeugdwerk. We houden dan een open avond, nemen jullie je muzieksinstrument mee? Iedereen van 12 jaar en ouder is van harte welkom. We beginnen om 19.30 uur. Mogen we op jullie komst rekenen? Teveel eten en te weinig bewegen leidt tot dikke kinderen. En dat is te mer ken. Op dit moment is al één op de acht schoolkinderen te dik of dreigt dat te worden. Nederlandse diëtisten, zo ook die van de Zorg en Welzijn Groep, komen daarom in actie. Ze gaan het groeiende probleem te lijf met het motto: 'Nederland krijgt dikke problemen, terug naar de gezonde basis'. Gezonde voeding Voorlichting Kosten en aanmelding Onzekerheid organisatie waterbeheer Zuid-Holland Zuid blijft: Zowel binnen de Provinciale Staten van Zuid-Holland als tussen de betrokken waterbeheerders en pro vincies bestaat nog grote onenigheid over de beste manier om het water beheer in zuidelijk Zuid-Holland te reorganiseren. Alternatief Lastenverhoging 't Was de heer M. Bakelaar die tijdens de herdenkingsdienst terugblikte op de Ramp nacht en de dagen daarna. "Verscheidenen in Den Bommel, veelal vissers, gingen die avond aan de haven kijken. Ze vertrouwden het niet. Het water werd opgestuwd; en bij eb zakte het niet.Eén van de vissermannen meende dat, als het water met eb niet zakte, er met vloed geen water meer bij zou komen. Men wist niet beter.Toch werd bij vloed het water angstwekkend hoog. En bij de oude uitlaatsluis begon het water over de dijk te spoelen. De grond van de dijk ver weekte en er ontstond een gat... Bij de haven zou een vrachtwagen zand brengen, om zandzakken mee te vullen. Het was er echter al zo hoog geworden dat de vrachtwa gen de polder in spoelde; de chauffeur wist zich nog te redden. Overal was het licht uit gegaan en daar er geen communicatiemidde len waren, werd in de duistere nacht de mor gen maar afgewacht.Toen werd duidelijk ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 welk een ramp zich had voltrokken, én dat er mensen aan de JVIolendijk verdronken waren. De verslagenheid was groot; immers, iedereen kende elkaar! Slachtoffers uit Den Bommel Later bleken er nog enkelen uit Den Bommel verdronken te zijn," Bakelaar noemde ze, één voor één, waarna ze in een minuut stilte werden hei'dacht: Leenden Brijs, 34 jaar Jan Hokke, 67 jaar Jannetje Hokke-van der Welle, 66 jaar Herbert Ottevanger, 58 jaar Willemtje Adriana Ottevanger-de Boed, 57 jaar Willempje Verkerke-Osseweijer, 29 jaar Dina Jannetje Verkerke, 7 jaar Jannetje Dina Verkerke, 7 maanden Stojfelina van der Welle-van Eek, 69 jaar. Zij werden begraven in Den Bommel, eerst op een noodbegraafplaats en in april 1953 herbegraven op de officiële begraafplaats. In Oude Tonge zijn verdronken en begraven; Lena Donkersloot-Holleman, 31 jaar Nellie Donkersloot, 4 jaar. En in Stellendam is verdronken en te Melis sant begraven: Elisabeth Maria Soeteman, 32 jaar. Uit Eilanden Nieuws van 15 april 1953 las de heer J. van Dijk voor hoe de herbegrafe nis en de voorafgaande rouwdienst verliepen van de negen in Den Bommel begraven slachtoffers. Ook de heer D. Hermans verhaalde zijn her inneringen aan de rampnacht, vervat in een gevoelvol en indringend gedicht, dat sprak over het vergeefse vertrouwen dat men in de dijken had, 'der vaad'ren machtig werk'. Maar ook hoe macht'loos we bleken en velen versmoorden, toen 't ontembaar geweld van massa's water explodeerde, zich in de polders neerstortten en over 't land heen raasden. Maar ook hoe er alleen ver trouwen kan zijn in Jezus Christus, de Dijk waarop het voor nu en altijd veilig bouwen is. Elders in deze krant treft u zijn gedicht volledig aan. De plaatselijke predikant van de Hervormde gemeente van Den Bommel, ds. P. van Duij- venboden, sprak deze avond een meditatie uit naar aanleiding van Psalm 93 vers 4: 'Doch de HEERE in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee'. "Voor degenen die de werkelijkheid van de watersnoodramp niet aan den lijve onder vonden hebben, is het moeilijk om zich voor te stellen wat hier vijftig jaar geleden is gebeurd. Velen van u weten het echter maar al te goed. Het heeft mensenlevens gekost, het bracht verdriet en het sloeg wonden die er zijn tot de dag van vandaag. Wie sidderde er niet in die nacht, toen de storm en water massa's over 't land heen bulderen. Vv'ant wat is daartegen bestand? Ook de dichter van Psalm 93 kende daar iets van, van de gevoelige krachten die op je af kunnen komen. Maar tevens wist hij: 'Doch de HEERE in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee'Er is er Eén die erboven staat: de HEERE. In deze Psalm wordt Hij bezon gen als Koning. Hij regeert! Hij onderwerpt alles aan Zich. En die Koning hebben we, zegt de dichter, tot troost en geruststelling. Dat klinkt óók vanavond. Want ook nli ken nen we gevaren van allerlei aard. Niet alleen dat we op de Deltawerken niet eindeloos vertrouwen kunnen, maar er zijn ook oor logsdreiging en vele andere gevaren. Daarin zijn we echter niet overgelaten aan het nood lot, want de HEERE staat erboven! Wel is het dan belangrijk dat Hfj onze Koning is en wij Zijn onderdaan. Hij wfl onze Koning zijn. Dat laat Hij niet alleen weten als we gedoopt worden, maar ook de komst van Zijn Zoon getuigt daarvan. En ook Die heeft Zijn macht getoond, toen de wind en de zee hem moesten gehoorzamen. Hij is de HEERE in de hoogte, geweldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee. Houdt u daaraan vast. Dan bent u wel bewaard. Tot in eeuwigheid!", zo besloot de predikant. De morgen daarop volgend legden de drie wethouders van de gemeente Oostflakkee - de heren Andries, Van der Valk en De Vries - een krans bij het monument op de oude begraafplaats naast het kerkgebouw van de Hervormde gemeente. Ook schoolkinderen van Den Bommel legden bloemen, waarna een ieder die dat wilde dit voorbeeld kon volgen. Evenals de avond daarvoor was er ook deze morgen een grote belangstelling, waarmee de inwoners van Den Bommel er blijk van gaven hoe zeer de ramp van vijftig jaar geleden hen nog aan het hart ligt. Vrijdag 7 februari 2003 zal er van 19.30 tot 20.30 uur een Sing-in worden gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk te Dirks land. De kerk is 19.00 uur open. Het Combo van de Hervormde Kerk zal voor de begelei ding zorgen. U bent allen van harte welkom om samen met ons te komen zingen! Deze avond wordt georganiseerd door de Neder landse Hervormde Kerk te Dirksland. MELISSANT - woensdag 5 februari, 19.30 uur, ds. A. van Voorden van de Beek uit Uddel. OUDDORP - Donderdag 6 februari 2003, 19.30 uur, ds. J.J. Tanis uit Kapelle-Bie- zelinge. Herdenking Watersnoodramp. Tot ziens, De Commissie Het Zuid-Hollands Landschap organiseert zaterdag 8 februari om 10.00 uur een excur sie door het prachtige duingebied van Oost voorne. De wandeling wordt begeleid door een ervaren natuurgids met kennis van het gebied. In het vroege voorjaar komen de eer ste blaadjes alweer uit de knop, de zangvo- gels roeren zich weer en met zacht weer zwermen al mugjes rond. U kunt genieten van het ontwaken van het voorjaar door deze wandeling mee te maken. Het Zuid-Hol lands Landschap nodigt u van harte uit op deze gratis excursie. Datum; zaterdag 8 februari; Tijd: 10.00 uur (tot 12.00 uur); Plaats: bezoekerscentrum Tenellaplas, Duinstraat 12aRockanje; Prijs: gratis; Tip: vanwege de waterstand zijn goede wandelschoenen aanbevolen; Aanmelden: telefonisch op nummer 0181- 483909 ('s morgens). Zaterdag 8 februari a.s., 's middags kwart over twee hoopt de afd. Flakkee/Schouwen/ Tholen van 'Helpende Handen' een contact bijeenkomst te houden voor mensen met een handicap. Niet alleen de doelgroep, maar ouder(s) en/of verzorg(st)er(s) zijn hartelijk welkom op deze bijeenkomst, die gehouden wordt in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Schoolstraat 4 te Scherpenisse. Ook u bent welkom. Eerst wordt een bijbelverhaal verteld. Daar na worden degenen uit de doelgroep, die pas jarig zijn geweest, gefeliciteerd met daarbij een kleine verrassing. In de pauze die daarop volgt is er gratis koffie, thee of frisdrank. Hierna wordt niet alleen de doelgroep ont spannend bezig gehouden; ook de belang stellenden worden erbij betrokken. Niet alleen mensen vanuit de Gereformeerde Ge meente, maar iedereen is welkom! Aanstaande zaterdagavond hebben we weer een leuk avondje van het OJW op het pro gramma staan. Namelijk een open avond, maar eentje met een bijzonder tintje. We organiseren dan namelijk weer een tafelten- nistoemooi, waarbij de winnaar een leuke prijs in de wacht kan slepen. Dus kom naar het OJW en geef je zelf bij binnenkomst op bij de bar. Natuurlijk ben je niet verplicht om mee te doen, kom dan gewoon voor de gezelligheid en de support! Ben je 15 jaar of ouder dan zien we jou zaterdagavond vanaf half acht in de Hoeksteen, we starten om acht uur. Het OJW Op 23 januari 2003 ontvingen de volgende leerlingen van de opleidingen Economie hun diploma. 50% van de kandidaten gaat ver der studeren, de anderen gaan werken. De leerlingen die verder gaan studeren aan een HEAO-opleiding, kunnen deze opleiding in 3'A jaar afronden. De arbeidsmarkt voor de gediplomeerden is gunstig. Nagenoeg ieder een die wil gaan werken, heeft een arbeids plaats gevonden. Dit is mede te danken aan het feit dat de opleiding nogal wat stage/ BPV omvat. Bedrijven en scholen tonen hiermee aan dat zij gezamenlijk borg staan voor maatwerk voor de huidige MBO-leer- ling. Onderstaande leerlingen behaalden deze maand, het diploma boekhoudkundig medewerker en administrateur of com mercieel medewerker banken en verzeke ringen: Anna Jacobapolder; Carine van Herk. Bruinisse: William Fraanje, Gert-Jan Oost- wouder, Arlette v. d. Schoor. Capelle a.d. IJssel: Mariusz Mojka. Melissant; Jozien van der Kleij. Middelhamis: Quinta de Goey, Yuun-ka Lau, Séréne Loriot, Sander de Vos. Nieuw-Vossemeer: Ivo de Keijzer, Irene van Tilburg. Nieuwerkerk; Esme van de Vate. Numansdorp: Erik Noteboom, Evelien van Velzen. Ooltgensplaat; Marieke van Groningen, Danielle van Steeg, Martine van der Vliet. Oud-Vossemeer; Suzanne Reinerman. Ouddorp: Leanne Grinwis. Oude Tonge: Remco Baks, Adriaan Hartog, Mariëlle Kerkhof, Michael Looij, Elisa Maten, Patrick Visbeen. Puttershoek: Vincent Dorst. Sommelsdijk: Bas Driesse, Ruben Faro. Sint Maartensdijk; Antal Joppe. Strijen; Tonie Voordendag, Westmaas: Thea in 't Veld. Willemstad: Andrien Meulenberg, Selma Mudde. Zierikzee; Katinka Groenenboom, Patricia van Grunsven, Paul Willemse. Zuid-Beijerland: Patty Hoek, Trudy de Jong. Kinderen die te zwaar zijn, kunnen lichame lijke klachten krijgen. Op latere leeftijd heb ben ze een verhoogde sterftekans. Maar er zijn ook psychische gevolgen; dikke kinde ren worden vaker gepest dan hun 'dunne' leeftijdsgenootjes. En als de kinderen een maal te dik zijn, lopen ze de kans die extra kilo's nooit meer kwijt te raken. Eenderde van hen wordt later een dikke volwassene. Overgewicht kun je voorkomen met een ge zonde en gevarieerde voeding en voldoende lichaamsbeweging. Een gezonde voeding betekent een basis van drie maaltijden per dag en twee hooguit drie tussendoortjes. Dit houdt in dagelijks volkorenbrood, verse groenten, aardappelen, (zilvervlies)rijst of (volkoren)pasta, twee stuks fruit, een stukje vlees, vis of kip, wat margarine en drie zui velproducten. Daarnaast hebben kinderen per dag een uur beweging nodig in de vorm van rennen, sport of spelen. Hoe meer bewe ging, hoe meer calorieën er door het hchaam verbrand worden. Het is belangrijk dat ouders met hun kinde ren afspraken maken over het snoepgedrag, beweging en wat er op tafel komt. De kans van slagen is groter als ouders het goede voorbeeld geven. Naar onze mening is de beste tijd om hier mee te starten op de leef tijd van 1,5 jaar. Hier wordt de basis gelegd van waarden en normen voor het latere eet patroon. De diëtisten van de Zorg en Welzijn Groep geven daarom voorlichting op maan dagavond 10 februari in Spijkenisse, op maandagavond 17 februari in Oud-Beijer- land en op maandagavond 24 februari in Dirksland. De bijeenkomsten duren 2 uur en hierin krijgen ouders inzicht in een ge zonde voeding voor kinderen van 2-4 jaar. Ook zal een wijkverpleegkundige Ouder- en Kindzorg aanwezig zijn op de opvoedkundi ge kant rondom voeding te belichten. Denk hierbij aan bijvoorbeeld lastige eters. Tevens worden avonden voor ouders/ver zorgers van kinderen van 4-12 jaar georgani seerd. Deze avonden vinden plaats op 6 maart in Rozenburg, op 27 maart in Oud- Beijeriand en op 22 mei in Oude Tonge. Tij dens deze avonden ontvangt u nuttige infor matie om een (dreigend) overgewicht bij kinderen tussen 4 en 12 jaar te voorkomen. Toegang voor leden is gratis, niet-leden betalen 8,00. Voor nadere informatie of aanmelding kan men contact opnemen met Gezondheid Service via de Zorglijn; tel. (0181) 626226 op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook bestaat er mogelijkheid de brochure 'kinderen en overgewicht' gratis op te vragen; tel. (079) 3430333 of via www.gezondebasis.nl. Op zaterdagmiddag 8 maart a.s. kan ieder een meedoen met het instuderen en uitvoe ren van de Missa Brevis KV 275 van Mozart. Dit werk, dat de parel onder de missen wordt genoemd, wordt door de dirigent Sietse van Wijgerden in één mid dag ingestudeerd en daarna uitgevoerd. Het zal duidelijk zijn dat zowel het instu deren als het uitvoeren een enigszins for meel karakter draagt. Vanzelfsprekend gaat het hier zowel om het zangplezier als om het snelle resultaat. Uw enthousiasme is bepalend, niet uw muzikale kwaliteiten. Iedereen is welkom! Deze zgn. scratch zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Renesse van 13.00 tot 16.00 uur, daarna volgt het concert voor belangstellenden. Meedoen kost slechts 5,-. Bij opgave krijgt u de muziek en een cassettebandje met uw eigen partij te leen, zodat u, als u dit wilt, thuis kunt oefenen. Wie het leuk vindt kan ook de vrijdag avonden ervoor komen oefenen tijdens de repetitie-uren van het Schouws Kamerkoor in het koor van de Ned. Herv. Kerk te Renesse, aanvang 19.15 uur. Als toegift kunt u facultatief meedoen met de uitvoering van het bekende Gloria van Vivaldi, waaraan tijdens de repetitie ook nog enige aandacht zal worden besteed. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u bellen naar (0111) 651708 of (0118) 612544. Een middag samen muziek maken! Doet u mee op 8 maart? De bestuurders lijken onopgeloste proble men voor twee van de zeven betrokken waterschappen met groot gemak voor zich uit te schuiven en men ziet geen enkel bezwaar in het opdelen van een organisatie als het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Hierdoor krijgt het waterbeheer en het personeel van alle betrokken water schappen te maken met een 3 tot 5 jaar durende reorganisatie. Door de schaalver kleining en reorganisatiekosten worden bur gers en bedrijven bovendien onomstotelijk opgezadeld met een onnodige lastenstijging in een tijd van economische tegenwind. Afgelopen woensdag hebben Provinciale Staten van Zuid Holland getracht een beslis sing te nemen om de waterschappen in Zuid- Holland zuid te reorganiseren. Tot besluit vorming is het echter nog niet gekomen. Gedeputeerde Staten hadden een voorstel neergelegd voor een passende totaaloplos sing voor het waterbeheer in heel Zuid Hol land zuid, het zogenaamde W7-voorstel. Door Provinciale Staten is eerder op 15 november 2002 in een motie een alternatief aangevoerd op het W7 model, zijnde De Hollandse Delta. De motie is uitgewerkt in een tweeledig amendement, te weten een voorstel om De Hollandse Delta op te rich ten en om de Krimpenerwaard te fuseren met Schieland. Afgelopen woensdag is het voor stel voor oprichting van De Hollandse Delta met de kleinst mogelijke meerderheid van stemmen, dus twee stemmen verschil, aan genomen. Echter bij stemming over het voorstel van de Krimpenerwaard waren de stemmen precies gelijk en heeft men geen besluit kunnen nemen. Over de motie om het hoogheemraadschap van de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden te fuseren met het waterschap Rivierenland is nog niet gestemd. Omdat niet over alle onderdelen een besluit is genomen betekent dit uiteinde lijk dat er geen enkel besluit is genomen. Mogelijk zal Provinciale Staten op 19 febru ari weer een nieuw voorstel behandelen en alsnog een besluit nemen. De Hollandse Delta is een samenvoeging van de waterschappen Goeree-Overflakkee, De Brielse Dijkring, IJsselmonde, De Groote Waard en twee derde van het huidige gebied van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Daarnaast moet nog een oplossing gevonden worden voor de hoogheemraadschappen van de Alblasser waard en de Vijfheerenlanden en de Krim penerwaard. Doordat er sinds november ook buiten de provinciegrenzen gezocht wordt is het aantal betrokken organisaties inmiddels uitgegroeid tot tien waterschappen en drie provincies. Met een eventuele oprichting van een water schap Hollandse Delta wordt slechts een gedeeltelijke oplossing geboden omdat er tot de dag van vandaag nog geen overeenstem ming is over de fusievormen van de twee hoogheemraadschappen. Dit betekent voor de inwoners van de Krimpenerwaard en de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden dus dat men voorlopig naast de boot valt. De onzekerheid voor het waterbeheer zal voort duren. Door versnippering van taken en diensten in het waterbeheer zullen de waterschapslasten in vrijwel heel Zuid-Holland zuid voor de burger onnodig stijgen. Dit acht de onderne mingsraad onacceptabel. Ook vindt de ondernemingsraad van het zui veringsschap dat de nodige vraagtekens kun nen worden gezet bij de toekomstige effi ciënte kwantiteitstaak in het waterbeheer, het peilbeheer en de veiligheid. Eén van de redenen van schaalvergroting is immers dat daardoor grote vraagstukken efficiënter kun nen worden aangepakt. De afgelopen jaren hebben diverse polders in Zuid Holland te kampen gehad met een grote wateroveriast, waaraan het best door een verenigd, (finan cieel) sterk en onverdeeld waterschap het hoofd kan worden geboden. In het alternatieve voorstel voor De Hol landse Delta, actief gesteund door het CDA, VVD en D66, wordt aan dergelijke inhoude lijke aspecten volledig voorbijgegaan. Het alternatieve voorstel is vooral op voorspraak van de VVD ingebracht. De wens tot politie ke blok-vorming heeft het CDA op het laat ste moment doen besluiten het voorstel te steunen, na aanvankelijk voorstander voor de W7 te zijn geweest. Hiermee laat het CDA haar gedeputeerden vallen aangezien alle leden van Gedeputeerde Staten zich nog steeds in het W7 model kunnen vinden. Bestuurlijke overwegingen en politieke agenda's schijnen in aanloop naar de provin ciale statenverkiezingen belangrijker te zijn dan inhoudelijke en organisatorische vraag stukken. Het lijkt erop of het niet belangrijk is wat er besloten wordt, als er maar iets besloten wordt. De ondernemingsraad van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden doet een dringende oproep aan de politiek om serieus met dit belangrijke onderwerp om te gaan en een besluit te nemen op basis van inhoudelijke argumen ten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 16