hekl Damvereniging verlov^ Damclub 'Denk en Zet' Uitslagen dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' yiMn MctH^nt/ ^dnnnri Waar laat je je hond uit! EIIIUriD0MraE|JW5 V^H ÜPfH 7^, Hier zijn we dan met de speciale aflevering die raakpunten heeft met de water snoodramp van 50 jaar geleden. Hopelijk komen jullie eruit. ^4HHdn g ^ü&t In ^iW-t^Xn^: De familie Van der Linden in een Lindeboom. Heidi in de top, is vandaag jarig. Een gezegende dag gewenst, zonder hoogtevrees. 1Jona op reis, de zee is intussen stil geworden. 2. Noach in de ark. 3. Farao die ten ondergaat. 4. Jeremia in de put. 5. Jozua in de Jordaan. 6. Jezus gedoopt. 7. De vloot van Ahazia (2 Kon. 6:5-6). 8. Ezra in Jeruzalem (Ezra 10:9-10). 9. Een vloed. (Dan. 8:2) 10. Snoek. 11. Otter. 12. Zeester. 13. Vis. 14. Rob. 15. Stekelbaars. 16. Kabeljauw. 17. Haring. 18. Blankvoom. 19. Wier. 20. Schelp. 21. Poon. 22. Bot. 23. Poelslak. 'ENEO '52' te Melissant Uitslagen van 27 januari Middelharnis/Sommelsdijk, Uitslagen van 27 januari jl. Bij denken jullie natuurlijk aan leuke kaartjes. Voor de ingang van een school natuurlijk! Helpt u mee? Zwembadabonnement na 15 jaar weer terug PAGINA 13 VRIJDAG 31 JANUARI 2003 Puzzelreglement 1. Stuur je (^lossingen aan het eind van de maaod naar Oom Ko, p/a Eilandea-Nieuws.y Postbus 8, 3240 AA MiddeUtarojg. Pet maand zijn CT 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakle raad sels voonden van oplossing leveren 15 extra pontes op. 3. Stuuraf entoeeen briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten om vang je een boeken- bonvan 10,-. In Stellendam was in 1953 een jongen verdronken. Ieder die er van hoorde was er kapot van. Een van de velen van ons eiland. Maar met dit kind was iets bijzonders zo vertelde eens wij len wethouder Visser. Toen ze zijn lichaam op de kant hadden en in zijn broekzakken voel den vonden ze een zondagschoolplaatje. Niets bijzonders zou je zo op het eerste gezicht zeg gen, 't Ventje had het natuurlijk pas verdiend door zijn tekst of versje op te zeggen. Toen ze het natte vodje openvouwden, weetje wat ze toen lazen? Wil je dat graag weten? Het is een treffend, ontroerend bewijs hoe God spreekt. Oom Ko weet niet of de ouders van deze jongen nog leven. In principe zou het kunnen, ze moeten dan minstens 70 jaar zijn. Los het raadsel in het hart op. Van links naar rechts lees je dan de troostende tekst die in de zak van het jochie zat. Diep ontroerend!! Historie. Horizontaal: 1Persoonlijk voornaamwoord. 2. Stukje kattenvoer, als je verdrietig bent krijg je dit in je keel. 5. Meisjesnaam. 6. Naamloze vennootschap (afk.). 8. Ouderwets woord voor bij, in. 9. Afgestorven huid, onderaan je tenen of vingers. Verticaal: 1. Groet. 3. Jongensnaam (afgeleid van Gerrit). 4. Niet ervoor, maar er.. 5. Verleden tijd van eet. 7. Iemand die niet zo vlot praat zegt dit woordje dikwijls. Met Pril» den Hnn roet blUde filmen; Gi), mJJji ■tqf; 'K Ztl, zo hng Ik leef. mUn pstlmen VrolUk wijden lan 21^ lof; 'k Ztl, zo lang Ik 't licht genlei, Hem verbogen In mlln uëd mk xiln, l..rtcn 'treft.. DcHBnr»li™ta^«^^ wm; HU »U ]cru2.1=m ««bouwen; Veriton en In vte« doen Anja van Splunter (Ouddorp) Succes met de hondenspreekbeurt. Een video erbij is vast boeiend. Jammer dat Hector gestorven is. Tja 15 jaar is best oud voor een hond. Carolien van Splunter (Ouddorp) Heb je inmiddels je A gehaald? Knapt juf Huisman al een beetje op? Een gebroken rugwervel is wel heel pijnlijk, gelukkig werden jullie verder geholpen door 2 kleuterjuffen. Jarinda van Splunter (Ouddorp) Haaien zullen wel interessant zijn voor een onderwerp. Zo'n eigen opname van Sea- life erbij is best leuk. Je hebt zeker wel veel plezier van je muziekstandaard? Spaar maar goed door, want een goede dwarsfluit kost heel wat. Bijna heel Goeree-Overflakkee heeft onder water gestaan. In het huis waar ome Ko woont zit een extra dikke balk. De vorige bewoner had namelijk zijn vrouw en kind(eren) bij Battenoord zien verdrinken. De man heeft gedacht in m'n nieuwe huisje in elk geval een stevige balk. Zo is er in ons huis nog een klein stukje geschiedenis aan wezig wat herinnert aan de ramp. Vandaag zien jullie een puzzel in de krant. Het is natuuriijk ons geliefde "eiland". Als je hem goed maakt, op de juiste manier inkleml, zul je ontdekken welke gedeeltes onder water gestaan hebben en welke gebieden droog gebleven zijn. Tegelijkertijd kun je het getal (van links naar rechts) lezen dat vertelt hoe veel slachtoffers er op ons eiland waren. Wie dit eindgetal inlevert, verdient 10 punten. Zet hem op! De onderstreepte woorden zijn steeds in de hokjes op ons eiland te vinden, ze gaan van boven naar beneden en andersom, van Unks naar rechts en omgekeerd, ook gaan ze dik wijls het hoekje om. Dezelfde letters worden soms meerdere malen gebruikt. Kleur de namen van natte personen uit de Bijbel zwart (zij laten met elkaar het eindgetal zien), de namen van vissen, dieren en planten die in het water horen probeer je lichtblauw te kleuren. Tenslotte moet je de letters van de namen van mensen die droog bleven geel maken, zij corresponderen met de niet ondergelopen stukken. Tenslotte zie je nog vakjes met een sterretje erin, die maak je ook lichtblauw. Hallo allemaal Voor de 5e Bekerronde werden 2 wedstrij den ingehaald. In een tamelijk gesloten par tij waar zowel J. Koppêhnan als C. Visbeen de aanval opzochten, kwam er in het eind- spel een doorbraak en zagen beide spelers dat het op remise uitliep. In de partij van B. Grootenboer en A. het Jonk waren er voor beide spelers diverse combinaties mogelijk, maar na een stand op het bord van 9 om 9 gaf Het Jonk zomaar 3 stenen weg en de partij was dus verloren (misschien damblind?). In afdeling 2 kwam H. van Heukelen al snel een stuk voor tegen H. de Geus. Maar De Geus leverde in deze partij behoorlijk tegen spel. Doordat De Geus een slagzet van 3 om 3 niet had gezien ontsnapte Van Heukelen, en haalde na een gedegen eindspel de winst naar zich toe. Bemadette kwam vrij snel één stuk voor tegen mevr. T. de Geus en na het veroveren van een 2e stuk ging het bijna nog mis, maar kon in het eindspel de volle winst behalen en blijft koploper. J. Non en Evelien deelden de punten in een partij die na een doorbraak op het eindspel aankwam. Door de tempozetten goed uit te rekenen, kwamen ze gelijktijdig op dam en met een eindstand van 3 om 3 zat er niets anders op dan remise. In afdeling 1 kon de sterker staande B. v. d. Spaan het voordeel op de zwakke vleugel van T. Goedegebuur niet uitbuiten. Theo loste dit goed op en de partij werd remise. De koplopers in deze afdeling J. Looj en B. Visbeen maakten er een open en spannende partij van. Na drie en en halfuur spelen werd door beide spelers een doorbraak geforceerd en Visbeen kwam eerder op dam. De parti leek op remise uit te lopen, maar door een lokzet zoals vorige week tegen v. d. Spaan ging ook Looij in de fout en haalde Visbeen de volle winst binnen. Dan volgen hier de uitslagen en de stand in afdeling 2. Bekerronde nr. 5: J. Koppelman - C. Visbeen1 -1 A. het Jonk - B. GrootenboerO - 2 Afdeling 2: J. Non - Evelieni - 1 T. de Geus - BemadetteO - 3 H. de Geus - H. van HeukelenO - 3 Afdeling 1: J. Looij - B. VisbeenO - 3 T. Goedegebuur - B. v. d. Spaan1 - 1 Stand afd. 2, bijgewerkt tim 27-1-03: 1. B. van Nimwegen10 - 21 2. H. van Heukelen11-20 3. P. Kom10- 18 4. E. v. d. Slik10 - 16 5. J. Koppelman9- 15 6. B. Grootenboer8 -11 7. J.Non11 -11 8. H. de Geus10- 3 9. T. de Geus11- 3 Zeeuwse competitie eerste klas 'Denk en Zet'- 'Souburg': C. Spee - P.C. Allaart 0-3 J.A. Dekker - A. Alewijnse1 - 1 A. van der Veer - J. van 't Padje 1 - 1 1. Mackloet - P. Blok0-3 J. van Hoom - M. Bronke 3-0 M. Klink - L. Frederiks1 - 1 H.H. Verolme - M. Marijs1 - 1 W. Vroegindeweij - L. van Daele 3 - O Eindstand 10-10 Souburg is door de jaren heen een moeilijke tegenstander voor Denk en Zet, waartegen nog maar weinig punten zijn behaald. Denk en Zet heeft er alles aan gedaan om de pun ten thuis te houden. Het was tot het eind van de wedstrijd zeer spannend. Na ruim 2 uur spelen was de stand al 8-2 voor Denk en Zet, dit door knappe overwinningen van Vroe gindeweij en Van Hoom, en remises van Verolme en Van der Veer. Dit was hoopge vend, maar Souburg was nog niet verslagen. In de laatste partij, na bijna 4 uur spelen, wist Souburg alsnog langszij te komen doordat aan bord 1 Spee zijn meerdere moest erken nen in Allaart. Afdeling 2a: J. Lodder - R. Jacobs3 -O H. Bijdevate -1. Koese 1 - 1 Lodder, die veel remise speelt en waar ook moeilijk van gewonnen kan worden, wist nu zijn partij te winnen van Jacobs, die het de laatste weken wat minder goed doet. Koese, de koploper, had het erg moeilijk tegen Bij devate. Het leek er lang op dat Koese tegen zijn eerste nederlaag aan zou lopen, maar na een kleine misrekening van Bijdevate werd het alsnog remise. Afdeling 2a: D.A. Doomhein - J. Groenendijk 3 - O M. Prins - J.A. Nipius 1 - 1 Doomhein is de laatste weken in goede vorm. Dat liet hij ook nu weer blijken door Groenendijk geen kans te geven en de winst naar zich toe te halen. Prins en Nipius gaven elkaar niets toe en hielden de partij in even wicht, hetgeen dan ook remise opleverde. Een knappe prestatie van Nipius tegen de sterkere ftins. Ingezonden: Gebr. de Waal Drukkerij Somtnelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Beste hondenbezitters, Kinderen snappen het niet. "Wie laat er nu zijn hond uit voor de ingang van een schoolplein? Meester, snapt dat?" "Nee jongens, dat snap ik ook niet". "Meester, 't stinkt hier zo. "Meester, Piet heeft poep aan z'n schoen". "Meester, er zit poep aan m'n stoel..." "Juf, ik zie iets aan de vloerbedekking..." "Directeur, kun je niet iets aan die viezig heid op de stoep doen? De kleren van m'n kinderen zitten er onder". "Conciërge, wil je de mat alsjeblieft schoon maken. Er zit iets op. "Baasje, ik kom met m'n schoonmaakuren niet meer toe met al die (snif).aan de mat, de stoelen, de vloerbedekking, de tegels..." Beste hondenbezitters, die hieraan mee werkten. u snapt het waarschijnlijk wel. Andere hondenbezitters.Bedankt dat het doet volgens de Algemene Plaatselijke Ver ordening. Dat kunnen we wél aan de kinde ren uitleggen! STELLENDAM - Sinds 1 januari is het, na een periode van 15 jaar, weer mogelijk om een abonnement te nemen voor het zwem bad in Stellendam. Tot aan de bouw van het huidige overdekte zwembad was het gebrui kelijk dat men voor de zomer een abonne ment nam voor het openluchtbad. Men kon dan gaan en komen wanneer men wilde. Met de komst van het nieuwe bad namen de ver schillende meerbadenkaarten de plaats in van de abonnementen. De laatste jaren kwam er steeds meer vraag naar de moge lijkheden van een abonnement. Daarom is besloten om met ingang van 1 januari 2003 weer abonnementen in te voeren. Men heeft de keus uit een abonnement voor 3, 6 of 12 maanden. Bewust is ook de mogelijkheid voor een abonnement voor 3 maanden inge bouwd om bijvoorbeeld een abonnement voor de zomermaanden te kunnen nemen. Men kan zelf de ingangsdatum van het abon nement bepalen. Abonnementen zijn geldig tijdens de uren van het vrij zwemmen, met inachtneming van eventuele leeftijdsbepa lingen. Voor het eerste abonnement per gezin wordt de volle prijs gerekend. Op de vijf volgende abonnementen per gezin wordt een korting gegeven van telkens 10%, met een maximum van 50%. Voor meer infor matie kan men contact op nemen met het zwembad, tel.: 0187-491543 of e-mail: info@zuiderdiep.nl. Uitslagen van maandag 27 januari, achttien de competitieronde Dammen: W. van Schie - C. Akershoek 3-0 G. van Koppen - K. TanisO - 3 J. van den Ouden - A. de Mik3-0 H.M. Floresteijn - C. Mierop3 - O Schaken: W.J. Tanis -J. Santifort1 - O M. Breen - R.M. van der Wende O - 1 W.H.M, van Geelen - A.C. Baas O - 1 P.A. Derrez - A. Schaeferrem. J. Grinwis - K. van der Wenderem. W.J. Tanis-Koole - W.T. Breen O - 1 A. van Huizen - E. Santifort 1 - O De dammers hadden deze avond vier partij en. In de eerste wedstrijd won Van Schie van Akershoek. In de volgende wedstrijd ging K. Tanis met de punten naar huis. Hij behoudt zo de aansluiting bij de koplopers. In de wedstrijd tussen Van den Ouden en De Mik zag het er lang naar uit dat deze in remise zou eindigen, maar de Van den Ouden haal de er nog een prachtige zet ui,t wat de winst opleverde. In de laatste wedstrijd won Flo resteijn het van Mierop, waardoor hij weer wat plekken opschuift in de stand. Bij de schakers moesten de twee koplopers tegen elkaar spelen. Dat werd een zeer span nende wedstrijd, die W.J. Tanis door een mooi offer wist te winnen. In de tweede wedstrijd ging de overwinning naar R.M. van der Wende. Baas wist knap te winnen van de goed spelende W.H.M, van Geelen. In de volgende twee wedstrijden konden de tegenstanders geen winst halen, wat vooral een goede prestatie was van de heren Scha efer en Grinwis. Mevr. W.J. Tanis-Koole kon deze avond geen punten mee naar huis nemen. En bij de wedstrijd tussen A. van Huizen en E. Santifort ging eerstgenoemde met de overwinning naar huis. Ook wordt aan jeugd elke maandag avond tossen 7uur en 8 uur les gegeven. Onderling kurmen zij dan een potje spelen. Wie inte resse heeft, kan gerust eens gaan kijken. Voor meer informatie over speelavonden en uitslagen kunt u kijken op website: www.flakkee.net/~schaken/ontspanning. >i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 13