oncertagenda GEZOND WEL Bingo SVIK Commissarissen presenteren provinciale voor als elke seconde telt N Deskundig ambulancepersoneel Fototentoonstelling van Fons Kern in 'Ebbe en Vloed' ClUuflH^lEIJI/! H H N N H H H H H N N N N H N H H H H N N H N H H H H H N N H H N N H H H H H H H H H H H H H H H H H H Conflict Herden kingscantate Postzegelactie van Woord&Daad Dierenbescherming organiseert kortingsactie De afdeling ambulancezorg van de GGD-ZHE bestaat uit drieën dertig vaste medewerkers en vijf poollcrachten. Samen zorgen zij ervoor dat dagelijks aan tiental len zieken en gewonden hulp ver leend wordt. Het stabiliseren van de patiënten is hun voornaamste taak, zodat ze daarna vervoerd kunnen worden naar ziekenhui zen binnen en buiten de regio. Daarnaast verzorgen ze ook het vervoer van en naar het zieken huis voor die patiënten waarvoor geen andere mogelijkheid bestaat. Voor deze hulpverlening hebben ze de beschikking over vijf ambulances. Vier daarvan worden steeds ingezet. De vijfde blijft achter als reserve. Centrale coördinatie Compleet ingerichte wagens Goed gekwalificeerd personeel Alles over de statenverkiezingen op www.provincies.nl www.provincies. nl Open dag Stemwijzers Commercials PAGINA 11 2003 Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Oude Tonge. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenkingscantate 1953-2003, gecomponeerd door Arie J. Keijzer, die ook de volgende koren dirigeert De gemengde Koren "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stellen- dam; "Sursum Corda" uit Dirksland; "Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haring vliet; "Jubilate" uit Ooltgensplaat; "Com nu met Sangh" uit Oude Tonge; het man nenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het Kamerkoor "Magnificat" uit Middel- hamis. Sopraan-solo: Marijke Nieuwe weg. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur Maandag 3 februari 2003 Hervormde Kerk - Stellendam. Concert ter herdenking van de water snoodramp 50 jaar geleden. Uitgevoerd wordt de Herdenkingscantate 1953- 2003 van Arie J. Keijzer, die de samenge voegde koren ook dirigeert. De gemengde koren zijn: "Hart en Stem" uit Ouddorp; "Soli Deo Gloria" uit Stel lendam"; het mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp en het kamerkoor "Magnificat" uit Middelhamis. Soliste: Marijke Nieuweweg (sopraan-solo); organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Vrydag 7 februari R.K. kerk te Oude-Tonge. Concert ter nagedachtenis aan de Watersnoodramp van 1953 door diverse koren uit Oude Tonge, o.a. het Gospelkoor Challenge en Schoolkinderen uit Oude-Tonge. Orgel: Arjan de Vos. Verder het fanfare orkest 'Vooruit' o.l.v. Jurgen Nab. Aan vang: 19.30 uur Zaterdag 22 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het 27^ Bachconcert onder het thema: Bach in vergelijking metdoor Paul Kieviet op orgel en cfavecimbel. Hij speelt wer ken van J.S.Bach, J.A. Reiiiken, J.P. Sweelinck en W.A. Mozart. Aanvang: 20.00 uur Zaterdag 29 maart 2003 Hervormde Kerk - Middelhamis. Con cert t.b.v. de Ger. Gemeente te Nieuwe Tonge door het Mannenkoor "Ethan" uit Yerseke en het Ridderkerks Mannenkoor uit Ridderkerk. Aanvang: 19.45 uur Zaterdag 29 maart Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Paul Kieviet speelt werken van W.A. Mozart. Haaraan werken mee: Hans van Heemst, Arjan de Vos en Kees Villerius. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 5 april Hervormde Kerk - Goedereede. Pas-sie- zangavond Organist: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur Zaterdag, 12 april Hervormde Kerk - Goedereede. Jubi leumconcert van het Stadskoor. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 2 mei Hervormde Kerk Middelhamis. Bevrij dingsconcert t.b.v. de Restauratie- en activiteitencommissie van de kerk. Orga nist: Martin Mans. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het 28^ Bachconcert van Paul Kieviet. Met mede werking van Machteld Kieviet, blokfluit en Maria Kieviet, viool. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 6 juni Hervormde Kerk - Goedereede. Pink- sterzangdienst. Organist: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 7 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het Jongerenkoor Psallite Deo uit Middelhar- nis zingt met het Jongerenkoor Cantate Domino uit Zoetermeer. Aanvang: 19.30 uur. Maandag 9 juni Visafslag - Stellendam. Middagconcert van een groot samengesteld jeugdkoor, bestaande uit het Kinderkoor "Sja- loom" en het Jeugdkoor "Hanaja" uit Tholen, het Jongerenkoor "Asarela" uit Yerseke, leerlingen van de Eben Haë- zerscholen uit Tholen en Oud-Beyer- land en alle kinderen tot 12 jaar die mee willen zingen (opgeven 0187-603510). Sopraan: Lydia Struik; marimba: Hen drie Estra Aanvang: 14.30 uur Avondconcert met medewerking van het Jong Urker mannenkoor "Soli Deo Gloria" o.l.v. J. Kramer; het Groot samengesteld Jongerenkoor: "Con Amore" uit Dirksland en "Jigdaljahu" uit Barendrecht o.l.v. W.A. den Hertog. Orgel: R. van Ommen; sopraan: Lydia Struijk. Verder het Ref. Symfonie orkest "Neginot" uit Rotterdam. Vleu gel: Johan Bredewout. Aanvang: 19.00 uur Zaterdag 21 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aan vang: 19.30 uur. Woensdag 2 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur. Zaterdag 5 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Orgel concert door Arjan van Breukhoven. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 16 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur Woensdag 30 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur. Woendag, 13 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur. Zaterdag, 27 september. Hervormde Kerk - Goedereede. Evange- üsatiezangavond. Orgel: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 18 oktober Hervormde Kerk - Middelhamis. Con cert ten bate van Woord Daad door het Chr. Urker Mannenkoor 'Crescendo' o.l.v. Louw Kramer. Organist: Harm Hoeve, solist: Piet Baarsen. Aanvang: 19.00 uur. Vrijdag, 31 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. Hervor- mingszangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 8 november R.K. Kerk te Oude-Tonge. Het Requiem en Vesperae Solennes van Mozart door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West- Nederland o.l.v. Bas van Houte met het kamerorkest Continuo uit Rotterdam en professionele solisten. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 12 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst. Orgel: Jan Bezuijen. Aan vang: 19.30 uur. Maandag 15 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. Kerst concert door het Chr. Waddinx-veens Mannenkoor "De Gouwestem" o.l.v. Martin Mans. Orgel: Ben Kramer; sopraan: Lydia Struyk; panfluit:: Noortje van Middelkoop orgel als "Duo Gavot te": Martin Mans. Aanvang: 20.00 uur Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond met de Herv. Zangver. "Jeduthun" o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. Zingert ter voorbereiding op Kerst. Orgel: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze mbriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. ii Gezondheid en Welzijn op de Zuidhollandse eilanden Het verzorgingsgebied van de afdeling bestrijd de hele regio Voome-Putten, Rozenburg en de Maasvlakte. Dat is een uitgestrekt gebied, dat gelukkig vanuit drie standplaatsen bestrijkt kan worden. Zo is er een standplaats in Spijkenisse, een in Hellevoetsluis en een in Rozenburg. Vandaarait kan men heel snel op de plaats van bestemming komen. Het vervoer in de Hoekse Waard wordt verzorgd door de GGD-ZHZ en op Goeree Overflakkee is Silo Ambulancezorg ver antwoordelijk. De ambulances worden aangestuurd door de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA). Op deze centrales komen alle mel dingen binnen die door de huisarts of door de politie gedaan worden. Ook al diegenen die 112 bellen komen bij de CPA terecht. Een aantal gegevens zoals naam, adres en locatie worden hier door de medewerkers genoteerd, waarna ze zo snel mogelijk con tact opnemen met een van de ambulances. Uiteraard is hulp van een ambulance altijd snel gewenst. Toch moet er en wordt er ook, om de organisatie vlot te laten verlo pen, een gradatie in de ritten aangebracht. Al ritten (zij maken 44% van alle ritten uit) zijn spoedritten waarbij de ambulance binnen vijftien minuten aanwezig dient te zijn. Het gaat hierbij om levensbedreigen de situaties zoals een verkeersongeval of een hartinfarct. De A2 ritten (17%) kun nen ook als spoed geclassificeerd worden, maar daarbij verkeert de patiënt niet in een levensbedreigende situatie, zoals bijvoor beeld bij een blindedarmontsteking. In dat geval dient de ambulance binnen dertig minuten aanwezig te zijn. Bij de zoge naamde B ritten is haast niet noodzakelijk. Het gaat hierbij om vervoer van mensen die bijvoorbeeld voor gipscontrole naar het ziekenhuis moeten. Dit vervoer vindt plaats op 'bestelüng'. De ambulances zijn van het merk Chevro let. Ze zijn uitgerust met allerlei appara tuur die noodz^elijk is om de eerste hulp ter plaatse te kunnen bieden, zoals hartap- paratuur en een beademingsautomaat. Ook bevindt zich in de wagen een zoge naamde paraatkoffer waarin allerlei medicijnen zitten die in acute situaties aan de patiënten toegediend kunnen wor den. Een uitgebreide verbandkoffer en zelfs een kinderkoffer behoren ook tot de vaste uitrusting. In deze kinderkoffer zit ten medicijnen in speciale doseringen en kleine infuusnaaldjes. In een aparte par- tuskoffer zitten materialen die nodig kunnen zijn bij een onverwachte beval ling. Het team op een ambulance bestaat uit een chauffeur en een ambulanceverpleegkun dige. De chauffeurs bezitten, naast natuur lijk het rijbewijs B en C, een EHBO- en een reanimatiediploma. Eenmaal in dienst zijn de chauffeurs ook verplicht om het diploma Ambulancechauffeur te behalen. De opleiding hiertoe duurt een jaar. In dit jaar worden niet alleen rijtechnische vaar digheden aangeleerd maar moeten de cur sisten ook een aantal zorgtaken leren zodat zij de ambulanceverpleegkundige kunnen assisteren. De opleiding wordt afgesloten met een rijexamen en een zogenaamde profcheck waarin aangetoond dient te worden dat men het geleerde ook in de praktijk kan brengen. Ambulanceverpleegkundigen hebben, naast een verpleegkundige opleiding, een specialistische aantekening Intensive Care, Hartbewaking of Spoedeisende hulp. Vervolgens dienen ze de vervolgop leiding ambulanceverpleegkundige te volgen, waarin hen vaardigheden wordt geleerd die normaal gesproken alleen door artsen mogen worden gedaan. Ook deze opleiding duurt een jaar en wordt uiteraard ook met een profcheck afgeslo ten. De hoge eisen die aan het ambulanceper soneel worden gesteld zorgen ervoor dat de kwaliteit en de zorgvuldigheid van de dienstverlening een zeer hoog peil heeft. Jaarlijkse verpüchte bijscholingen zorgen er ook voor dat de kennis en de kwaliteit dit niveau hoog houden. INGEZONDEN: Het is een goede gewoonte om, als binnen een organisatie moeilijkheden ontstaan, die pok binnen de deur te houden. WeUicht zou ik mij ook moeten houden aan de tekst uit Spreuken 17 vers 14 "Het begin des krakeels is gelijk een, die het water opening geeft, etc". Wel een heel toepasselijke tekst, nu er een conflict is juist rond de Herdenkingscan tate voor de watersnood. Maar nu de vuile was toch al buiten gehan gen is (zie het ingezonden stuk in uw blad van 24 dezer) wil ik toch reageren. Dat doe ik dan ook maar berijmd: Als u in het geweer gekomen bent dan siert het u dat u de man verdedigt die (door eertijds zijn leraar) is beledigd. Maar 't gaat om het gezag: Wie is de dirigent? Ik ben een zanger met beperkt talent en eigenzinnig in vrij hoge mate. Nochtans moet ik me soms gezeggen laten door één persoon: dat is de dirigent. De functie weegt dan zwaarder dan de vent. Daar moet een koorlid maar mee leren leven: Er kan maar één persoon de leiding geven. En die persoon - dat is de dirigent. Als er nu één is, die 't muziekstuk kent, Is dat de musicus die 't componeerde. W(> is dan wel de man die daar beweerde: "Ik weet het beter dan de dirigent". Het gaat niet aan, hoe goedje zelf ook bent, om aan de componist te gaan dicteren hoe hij zijn eigen werk moet dirigeren. Die uitleg hóórt kier aan de dirigent. Zodoende kwam er ruzie in de tent. Ik hoef 't probleem niet verder uit te leggen. Het ging er om: wie heeft het hier voor 't zeggen: De organist dan wel de dirigent. Het lijkt mooi solidair en consequent, niet mee te doen met de overige koren, maar 't kan de eenheid in de Kring verstoren. Zo 'n breuk is dan al spoedig repetent. "Wat mij betreft neemt hier 't conflict een end en zal 't publiek van mij niet veel meer horen, ook niet al wast men mij nog eens de oren omdat ik opkwam voor de dirigent. Ik vraag wel - en dat meen ik pertinent -: Wilt u, hoewel misschien "in alle staten", Des Heeren Naam hier verder buiten laten. Het gaat alleen maar om de dirigent. M.A. KORBIJN Oude Tonge .q. Het coinité van Woord en Daad op Goe- ree-Overflakkee heeft weer een nieuwe actie: de verkoop van postzegels, voor dezelfde prijs dan u in de winkel betaalt. Het kost u dus geen cent extra en u steunt het goede doel. De enige moeite die u er voor moet nemen is het plakken van twéé postzegels in plaats van één. Bijvoor beeld: één postzegel van f 0,80 en één van 0,02. Dat is samen 0,39. En waarom zou u die moeite niet nemen als er ande ren mee geholpen worden? Deze actie wordt in bijna alle plaatsen op Goeree- Overflakkee gehouden en duurt voort zolang de voorraad strekt. Op onderstaan de adressen zijn ze verkrijgbaar. Ouddorp: W. Akershoek, Braamstove 4 en W. Pikaart-Grinwis, Oosterweg 16; Stellendam: C.M. Brinkman, Eendrachts- weg 14; Dirksland: E. Baan-Bikker, Wilhelmina laan 16 en M. de Ruiter, Gerbera 31 Nieuwe Tonge: C. Arensman, Burg. Overdorpstraat 10; De afdeling Voorne-Putten en Goeree- Overflakkee van de Dierenbescher ming organiseert vanaf Valentijnsdag een kortingsactie op de castratie en sterilisatie van katten. Van 14 t/m 28 februari a.s. kunnen particulieren een korting van (minimaal) 15,- krijgen op de kosten van de operatie. Met deze actie benadrukt de Dierenbe scherming nog eens hoe belangrijk het is dat katteneigenaren er tijdig voor kiezen hun dier te laten 'helpen'. I Alleen zo kunnen de gevolgen van de I kortstondige liefde tussen dieren wor- 1 den vermeden: ongwenste nesten jon- ge dieren en nog meer katten in Nederland. I Kattenoverschot In de Nederlandse asielen zitten heel veel I katten. Met name in de zomermaanden levert dit overvolle hokken op, maar steeds I vaker beperken de problemen in de asielen zich niet meer tot die periode. Alleen verant- I woord huisdierenbezit kan hier verandering in brengen. Nog te vaak laten mensen hun poes of kater de vrije hand. "Nestjes zijn zo leuk voor de kinderen' zijn j nog te vaak de niet goed doordachte argu- menten. En namurlijk zijn ze schattig, die kleine kat jes. Voor het eerste nestje is vaak wel plaats bij buren of vrienden. Maar daarna rest het i asiel of het leven als zwerfkat op straat. Om hieraan iets te doen organiseert de Dierenbe- scherming nu al weer enkele jaren castratie acties onder het motto 'Voorkomen is beter i dan genezen'. Vanaf 1 februari i^ in verzoi gingsvoorzie ning 'Ebbe en Vloed' in Oude Tonge een grote tentoonstelling te zien met zeventig foto's, gemaakt door Fons Kern, Fons is al heel lang fotografisch actief, be gonnen met het zelf in kleur en zwart-wit afdrukken van beelden met heel verschillen de onderwerpen. Om de foto's ook aan anderen te laten zien en om van de geleverde kritiek te leren, werd hij al snel lid van fotoclub 'De Rarekiek' in Sommelsdijk. Op deze club is, naast het werk van de eigen leden, ook werk van gast sprekers te zien. Hierdoor deed hij allerlei ideeën en onderwerpen voor zijn foto's op. Ook doet Fons graag aan (internationale) wedstrijden mee, al verschillende keren met een zeer goed resultaat! Door een verbouwing en verhuizing ging de fotografische activiteit op een laag pitje. In zijn nieuwe huis was er geen goede moge lijkheid meer om een donkere kamer in te richten. De techniek schoot hem te hulp: het afwerken van beelden met gebruik van com puter en printer werd heel snel beter en be reikbaar. Fons stortten zich hier vol overgave op en bereikte al snel heel fraaie resultaten. De beelden die Fons op deze tentoonstelling laat zien, zijn op deze manier gemaakt. Foto's van bijvoorbeeld de slikken van Flak- kee, op een heel eigen en aparte manier gezien. Natuurfoto's maakt hij graag en daarvan probeert hij zijn 'eigen' beeld te maken. Hij slaagt daar vaak verrassend goed in. Naast deze natuur werkt hij ook graag in steden zoals Parijs en maakt fotografische trips met fotovrienden. Ook van deze 'stads beelden zijn foto's te zien. Het werken met een bepaald thema zoals bomen, slikken, steden, e.d. bevalt hem erg goed: "je kunt je onderwerp dan veel beter uitdiepen", zegt hij zelf Oude Tonge: J.E. Verduin, Emmastraat 22; Ooltgensplaat: J. Oosterlee, Veerweg 1; Sommelsdijk/Middelhamis: A. van Heemst, Azaleastraat 11 en J. Troost, St. Joris Doelstraat 2a; Stad aan't Haringvliet: M. Vroegindewe- ij, Vrouwtjesweg 68 en M. Boogaard, Voorstraat 5. Voor verdere informatie kunt u zich natuurlijk altijd wenden tot één van de comitéleden. Op 6 februari zal in de Victoriahal te Dirks land een bingo worden georganiseerd door Stichting SVIK, er zullen acht ronden en één superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjes weg 57 te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat de Stichting garant voor een klinkend prijzenpakket, dus kom allemaal voor een gezellige avond en wie weet voor een van de vele klinkende prijzen. De gezamenlijke commissarissen van de Koningin hebben gisteren in Den Haag twaalf provinciale Stemwijzers gepre senteerd voor de verkiezingen van pro vinciale staten op 11 maart aanstaande. Deze Stemwijzers kunnen de kiezers helpen bij het bepalen van hun keuze. De commissarissen zijn de eerste kie zers die zich hebben laten adviseren door de provinciale Stemwijzers. Tij dens de bijeenkomst hebben zij ant woord gegeven op de stellingen die gel den voor hun eigen provincie. De Stemwijzers zijn te vinden op internet, onder meer via de website www.provincies.nl. Deze gezamenlijke provinciale internetsite biedt de kiezer zeer overzichtelijk en com pact algemene informatie over de provincie en alles over de statenverkiezingen. Daar naast is deze site een eerste kennismaking met de afzonderlijke provincies. Behalve de twaalf Stemwijzers zijn binnenkort via deze site ook twaalf Programvergelijkingen te vinden en een overzicht van de kandidaat statenleden. In aanloop naar de verkiezingen organiseren de provincies, deelnemende politieke partij en en de regionale omroepen diverse activi teiten. Zo is er op zaterdag 8 maart in alle provinciehuizen een open dag. Bezoekers kunnen hier kennis maken met (het werk van) de provincie. Ook zijn alle politieke partijen hier vertegenwoordigd. De regiona le onu-oepen zullen de komende tijd raim- schoots aandacht besteden aan de verkiezin gen. Zij maken daarbij onder meer gebruik van de afzonderlijke StemWijzers. Voor een overzicht van alle activiteiten kunt u terecht op www.provincies.nl of op de internetsites van de afzonderlijke provincies en regionale omroepen. Van de provinciale StemWijzers en Pro gramvergelijkingen wordt een goede impuls aan het inhoudelijke debat verwacht. Voor de provinciepoütiek geldt nog meer dan voor de landelijke politiek dat maar weinig kiezers op de hoogte zijn van de inhoud van de verkiezings-programma's van de politie ke partijen. Elke StemWijzer bevat 20 tot dertig stellingen. Door het beantwoorden van de stellingen met 'eens', 'neutraal' of 'oneens' berekent het programma welke par tij het dichtst bij de politieke voorkeur staat. Daarbij komen bijvoorbeeld de volgende vragen aan de orde. Moet er in de provincie verder worden geprivatiseerd? Moeten er experimenten komen met openbaar vervoer? Moet de landbouw een grotere rol spelen in het natuurbeheer? Kuimen er nog nieuwe bedrijventerreinen worden aangelegd en waar? Moet de zondagsrust worden bevor derd? Moeten er nieuwe wegen worden aan gelegd? Moet de commissaris van dé Konin gin rechtstreeks worden gekozen? Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties laat de komende weken diverse commercials uitzenden voor de sta tenverkiezingen in de serie 'U komt toch ook?' Ook besteden zij van de internetsite www.ukomttochook.nl en www.jijkomttochook.nl aandacht aan deze verkiezingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11