Ook Stellendam heeft zijn binnenkomer Watersnoodramp Enorm tekort aan seniorenwoningen in Zuid-Holland Centrum van Zuidland bleef droog Christelijke Scliolengemeenscliap 'Prins Maurits' lierdenld 'Dag van de huisvestingop 5 februari Kleding voor Oekraïne EIIAUDBI-illEUWS Herinneringen van een hulpverlener Grote vergaarbak Het voedsel GGD Zuidhollandse eilanden organiseert cursus voor ouders met een druk kind GGD geeft cursus 'Omgaan met astma' op Goeree Overflakkee PAGINA 5 DINSDAG 28 JANUARI 2003 Zuid-Holland heeft een enorm tekort aan seniorenwoningen. Het tekort be draagt momenteel 150.000 woningen en als er niets aan gedaan wordt is dit aantal in 2015 opgelopen tot bijna 190.000 woningen. De ouderenbonden hebben deze alarmerende cijfers ge presenteerd in een rapport, dat ze op een conferentie op 15 januari over handigden aan mevr. L. van Ruijven, Gedeputeerde zorg- en ouderenbeleid van de provincie Zuid-Holland. Op de conferentie werd 5 februari uitgeroe pen tot 'provinciale dag van de senioren huisvesting'. Op deze dag zal de plaatselijke Ouderenbond ANBO in de gemeenten Mid- delharnis en Goedereede het resultaat van het onderzoek naar de woonmogelijkheden voor senioren in beide gemeenten bekend maken. Aan Wethouders, woningcorpora ties, afgevaardigden van gemeenteraad en zorginstellingen zullen de gegevens op die dag in een rapport worden overhandigd. Volgens de ramingen van de ouderenbonden bestaat er in de gemeente Middelhamis en Goedereede een tekort aan ruim 700 respec tievelijk 600 woningen voor senioren en mensen met beperkingen. De tekorten heb ben betrekking op zowel huur-, als koopwo ningen. Het is de bedoeling van de ANBO dat de conclusies zullen leiden tot gezamenlijke actie ter oplossing van de in het rapport aan gegeven problemen en tekorten aan geschik te senioren woningen. Samen met gemeen ten, zorginstelhngen en corporaties wil de ANBO tot prestatie-afspraken komen over aantallen te bouwen levensloopbestendige woningen en over het 'opplussen' van be staande woningen om deze geschikt te maken voor mensen met beperkingen. Mevrouw Loes van Ruijven heeft, namens de provincie toegezegd dat de ouderen bij hun activiteiten op haar steun kunnen reke nen. Daar de activiteiten op het gebied van wonen en zorg ook gericht zijn op de doorstroming kozen de ouderen als motto: 'Bouwen voor ouderen betekent ook wonen voor jonge ren.' Op 1 februari 2003 is het precies 50 jaar geleden dat de Noordzee een onverhoedse aanval deed op de kust van ons land. De storm was uitgelopen tot orkaankracht en veroorzaakte een grote ramp. Mensen verdronken. Evenals 180.000 stuks vee, waaronder koeien, schapen en kippen om er maar enkele te noemen. Eilanden in Zuid- Holland en Zeeland werden geëva cueerd. Oudere inwoners van het plaatsje Zuidland weten nog maar al te goed wat er in die dagen is gebeurd en generaties na hen hebben het in middels uit de geschiedenisboekjes kunnen leren. Zondag 1 februari 1953 had een normale zondag moeten worden, maar dat verhep anders. Ik was in militaire dienst, gelegerd in Den Haag. Vanaf zaterdag 31 januari tot en met maandag 2 februari was ik thuis met weekeindverlof. Omdat het die zondag zulk erbarmelijk slecht weer was stond de radio aan. Na de nieuwsuitzending van 13.00 uur kwam het volgende persbericht door; "A] het dienstplichtig personeel van (en toen volgden bepaalde oproepcode's) dient zich met de eerste de beste reisgelegenheid te melden bij hun legeronderdeel. De militai ren zullen waarschijnlijk gaan deelnemen aan reddingsoperaties in gebieden welke door dijkdoorbraak onder water komen te staan als gevolg van het noodweer". Nadat op die middag de radio-oproep was doorgedrongen maakte ik binnen een uur aanstalten om ook naar m'n legerplaats te gaan, maar eerst moest het nodige aan war me kleding bij elkaar gehiu-kt worden. Ach teraf bleek dat dit toch wel nodig was. Met de bus afgereisd naar Den Haag. In deze stad overgestapt op de tram, om na een halfuur te arriveren aan de poort van de Alexanderka- zeme. Op het bijbehorende exercitieterrein stonden al verschillende militaire vervoer middelen klaar die de opgeroepen soldaten naar rampgebieden zouden vervoeren. Het legerpersoneel druppelde van lieverlee de kazernepoort binnen. Na enige tijd werd een colone voertuigen geformeerd. Bij vertrek uit Den Haag waren we met onge veer zestien militairen in het voertuig, inclu sief een wachtmeester. Het was de bedoeling bij elkaar te blijven. Nadat de Maastunnel in Rotterdam was gepasseerd doemde al gauw een boogbrug op. Terwijl we daar overheen gingen, leek het wel of de wereld verging. Dat kwam door de kracht van de orkaan, die door het spantwerk raasde. We reden recht op ons doel af: Zuidland. Maar voordat deze plaats werd bereikt. openbaarde zich een enorme watervlakte. Het bleek dat hier al een grote polder onder water stond. De dijk waarover we naar Zuid land reden lag net hoog genoeg om te voor komen dat het water uit de ondergelopen polder over de weg stroomde. We kwamen in ieder geval droog aan in Zuidland. Even voor het centrum kwamen we tot stilstand en konden we onze 'drie-toruiers' (vrachtwa gens) verlaten. Lopend vervolgden we onze weg en het volgende beeld staat nog steeds in m'n geheugen gegrift het is een van de dingen die je nooit vergeet: in het midden van het centrum stond een muziektent die vol stond met schapen, geiten, kippen en ander vee. Trouwens, het gehele centrum was een grote vergaarbak voor alles wat leefde, zowel mensen als dieren. Het is een gelukkige omstandigheid geweest voor degenen (helaas niet iedereen) om deze plek te kunnen bereiken. Maar goed dat het dorp het hoogstgelegen gebied is uit de wijde omgeving. Inmiddels was het een uur of vijf geworden op de zondagmiddag en buiten was het roet- donker. Van de wachtmeester moesten we zandzakken gaan vullen, op welke lokatie weet ik niet meer. Eenmaal op die plek aangekomen, bleek er voldoende mankracht aanwezig te zijn. Maar inmiddels waren er andere instanties die een beroep op ons deden, zoals enkele boeren die hun vee nog op stal hadden staan. Met de beesten wilden de veehouders zo gauw mogelijk de polders uit. Mensen om hun vee tijdens de vlucht bij elkaar te hou den hadden ze niet. De mannen vroegen het ons. Hoeveel er met hen zijn meegegaan weet ik niet, wel weet ik dat hierbij onze groep geheel uit elkaar viel. Een ieder hielp op z'n eigen manier. Als alles ordelijk was verlopen en onze groep bij elkaar was gebleven, hadden we van onze wachtmeester gehoord waar we zouden slapen en waar de keukenwagen zou staan. Maar helaas, niemand wist het, op een enkeUng na. Ook ik wist nergens van. Dat kwam omdat ik in m'n eentje met militairen van een ander onderdeel op een roeiboot verzeild was geraakt. Al roeiend gingen we van boerderij naar boerderij om te zien of er nog leven was. Als dat zo was, namen we de mensen mee. Heel dankbare mensen! Ik zal ze nooit vergeten. Maar ook zag je gruwelij ke dingen: verdronken dieren, zowel groot als klein dreven rond in de onmenselijke wateroppervlakte. Heel erg triest! Omdat ik steeds niet wist waar de keuken wagen zich bevond, moest ik op zoek naar een hap voedsel. Dat lukte. Ik vergeet het nooit, op die bewuste zondagavond. Het was ongeveer elf uur. In de Dorpsstraat links vanaf Roterdam gerekend, stond (of staat De GGD Zuidhollandse eilanden start in maart/april een cursus voor ouders met een druk kind. De cursus en informatiebijeen komst zijn bedoeld voor ouder(s) of verzor- ger(s) van een druk kind die problemen erva ren met de opvoeding. Bij de opvoeding van drukke kinderen is het belangrijk dat ouder(s) of verzorger(s) het samen eens zijn over aanpak en elkaar steunen. Vanzelfspre kend zijn ouders of verzorgers die hun kind opvoeden ook van harte welkom. Opzet Tijdens de informatiebijeenkomst krijgt u informatie over druk gedrag en tips over hoe u kunt omgaan met drukke kinderen. Deze bijeenkomst is een goede manier om kennis te maken met de oudercursus. De oudercur sus is bedoeld om ouders met een druk kind een steuntje in de rug te bieden bij de dage lijkse opvoeding. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten. Daarin komen de volgende thema's aan bod: - Oorzaken van hyperactief gedrag; - Hoe leren kinderen gedrag; - Grenzen stellen en structureren; - Bevorderen van gewenst gedrag; - Hoe om te gaan met lastig gedrag. Tijdens de cursus wordt veel aandacht besteed aan oefeningen en thuisopdrachten. Daarnaast bestaat er voldoende gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen over de dagelijkse opvoedingsperikelen van een druk kind. De cursus is een samenwerking van: - S O stichting voor opvoedings ondersteuning; - Stichting Jeugdzorg; - Zorg en Welzijn Groep; - GGD Zuidhollandse Eilanden. In maart/april wordt de oudercursus gestart bij voldoende deelname, voorafgaand zal er een informatiebijeenkomst plaatsvinden. Informatie en aanmelding Er worden oudercursussen georganiseerd voor ouder(s)/verzorger(s) van kinderen van 4-12 jaar. De oudercursus is bedoeld voor ouder(s)/verzorger(s) die hun kind als druk ervaren. Deelname aan de informatiebijeen komst is gratis. De kosten voor de oudercur sus bedragen: 15,- per persoon; 25,- per echtpaar. Voor meer informatie, aanmelding of voor het aanvragen van de folder kunt u contact opnemen met GGD Zuidhollandse Eilanden, Secretariaat Jeugdgezondheidszorg, tel. 0I8I65 24 85. Op donderdagavond 31 januari kan er weer goed gedragen (kinder)kleding afgegeven worden in dichte dozen of zak ken bij de familie Saarloos aan de Wees molenstraat 4 te Ooitgensplaat. Ook speelgoed, mits compleet, is van harte welkom. Indien u ook dekens of dekbed den heeft nemen wij deze, gezien de strenge kou, momenteel graag van u aan. De inzameltijd is van 19.30 tot 20.15 uur. Graag willen wij u vragen of u wilt? 2.500 staat voor één container. nog) een broodbakkerij. Wie ongeveer 50 jaar geleden de eigenaar was, herinner ik me niet. Maar één ding weet ik nog goed, name lijk dat ik er verschillende keren zowel brood als een warme maaltijd heb gehad. En daar was ik heel erg blij mee! Slapen 's nachts kon je overal, want de dorpelingen hadden hun huizen spontaan opengezet voor degenen die hulp kwamen bieden. Alles bij elkaar genomen, ondanks het wezenlijke verdriet dat overheerste, beving mij een geweldig gevoel. Om nooit te vergeten! Na drie dagen Zuidland kwam ik in Abben- broek. Hier was m'n onderdeel al twee dagen met de keukenwagen aanwezig en moesten we slapen in een schoollokaal. Dat was daar heel anders. Bert Moor, Acaciastraat 5, app. 7 2681 CP Monster De toestand van de rotonde aan het begin van de Brielsestraat is al jarenlang een doorn in het oog geweest van verschillende raadsleden van de gemeente Goedereede. Het hart van de rotonde gaf al geruime tijd een weinig tot de verbeelding sprekende aanblik. Daarom besloot negen maanden geleden een meerderheid van de gemeenteraad een krediet ter beschikking te stellen om de rotonde te 'verfraaienmet meerpalen waarop rustende en vertrekkende meeuwen - van kunststof - zouden worden geplaatst. Het resultaat van dat besluit is nu aan de 'poort 'van Stellendam te bezichtigen. Gehoopt mag worden dat de meeuwen een rustig bestaan zullen hebben en dat de gedachte van mevrouw T.H. Tigchelaar, dat er door de Jeugd geprobeerd zal wor den of die meeuwen echt kunnen vliegen, niet bewaarheid zal worden. Ook de zorg van de heer P.C. Grinwis dat de verkeers- geleidende werking van de meeuwen zodanig zal zijn dat de automobilisten worden uitgenodigd de meeuwen achteraan te vliegen is hopelijk ongegrond. De échte meeuwen wachten nog op de renovatie van de échte meerpalen in de oude Stellendamse haven, waar de heer D. Pijl tijdens die vergadering voor pleitte. Gemiddeld één op de tien kinderen op de basisschool heeft astma. Voor de GGD Zuidhollandse Eilanden was dit in 1996 aanleiding om te starten met een cursus over astma. Omdat astma een steeds terug kerend probleem is en er dagelijks nieuwe astmapatiëntjes bijkomen, heeft de GGD besloten opnieuw de cursus 'Omgaan met astma' aan te bieden. Een verpleegkundige van de afdeling Jeugdgezondheidszorg zal de cursussen, die zicht richten op ouders en kinderen met astma, verzorgen. De GGD Zuidhollandse Eilanden biedt twee cursussen aan: een cursus voor kinde ren uit groep 5 tot en met 8 en een cursus voor ouders van kinderen uit groep 1 tot en met 8. Tijdens de cursus voor kinderen met astma leren de kinderen op een speelse wijze over hun astma en de gevolgen daarvan voor hun dagelijks leven. De cursus voor ouders van kinderen met astma richt zich vooral op de manier, waarop de gevolgen voor astma zo beperkt mogeUjk kunnen blijven, op ondersteuning die de ouders aan hun kinde ren kunnen geven en op het uitwisselen van ervaringen met elkaar. De cursus is ontwikkeld door de Landelijke Vereniging van GGD'en en het Astma fonds. De oudercursus start in maart, mits er genoeg deelnemers zijn. De kindercursus zal ook in maart 2003 van start gaan wan neer er voldoende aanmeldingen zijn en zal na schooltijd gegeven worden. De kinder cursus bestaat uit zes bijeenkomsten. Erva ringen elders in het land hebben laten zien dat ouders en kinderen erg enthousiast zijn over de gekozen aanpak. Voor informatie en inschrijvingen kunt u contact opnemen met de afdeling Jeugdge zondheidszorg van de GGD Zuidhollandse Eilanden, telefoon 0181 652485. De komende weken gaat de C.S.G. Prins Maurits op uitgebreide vójze de watersnoodramp van 1953 herden ken. De school is op bijzondere wijze betrokken bij de ramp omdat de school leerlingen betrekt uit de gebie den waar de zee de grootste slagen toebracht: het gebied rondom Oude Tonge en Duiveland. Docenten is gevraagd om de komende week tijdens de lessen vanuit verschillende invals hoeken op aspecten van de ramp in te gaan. Het zijn o.a, lessen over het ontstaan van de ramp of de economische en sociale gevol gen. Gedichten worden gelezen, maar de leerlingen zelf schrijven ook gedichten. Tij dens de muzieklessen worden oude en nieu we liederen geleerd, waaronder een lied dat de angst voor het water beschrijft uit het openluchtspel 'Dijkval'. Onderzoek en tentoonstellingen Leerlingen uit Atheneum 4 proberen er ach ter te komen wie hun leeftijdsgenoten waren die omkwamen in de ramp. Ze doen dat door bestudering van archieven en het spreken met overlevenden. Aan alle leeriingen is gevraagd iets mee te nemen wat te maken heeft met de ramp: een bericht of een voor werp. Per klas wordt een tentoonstelling ingericht die te bezoeken is door belangstel lenden op een open schooldag op zaterdag 1 februari. In een centrale ruimte van de school wordt een 'klaagmuur' ingericht. Tegen de achter grond van zwart doek komen foto's, gedich ten en teksten van gebeden te hangen die leerlingen zelf kunnen aandragen. Op donderdag 30 januari worden er twee 'Pelgrimages naar een verdronken' land gehouden. Leerlingen uit de bovenbouw kunnen mee met een tocht die deels per bus, deels per voet gehouden wordt. De tocht voert naar gebieden rondom Oude Tonge en Ouwer- kerk. Getoond zal worden waar de ramp heeft toegeslagen, waar sporen van de ramp in het landschap te vinden zijn, waar bijzon dere gebeurtenissen hebben plaatsgevonden, er zal geluisterd worden met ooggetuigen, gedichten worden gelezen en er zal worden gezongen en gemusiceerd. De brugklasleer lingen van de vestiging Stellendam maken een tocht door het dorp, bezoeken enkele huizen en spreken met overlevenden van de ramp. Herdenkingen Een dag later vinden er in de aula van de school een drietal rampherdenkingen plaats. Deze herdenkingen worden geheel door leerlingen verzorgd. Liederen zullen worden gezongen, en gebruik zal worden gemaakt van power-point en video. Getoond wordt een video waarin docenten die de ramp heb ben meegemaakt leerlingen meenemen naar de plek waar zij tijdens de ramp waren. Ook zullen bijbelgedeelten en gedichten worden gelezen. Open school en lied voor de Koningin Op zaterdag 1 februari staat de school van 12.00 - 16.00 uur open voor belangstellen den. Het werk van de leerlingen kan worden bekeken. Op een groot scherm kan men de nationale herdenking volgen waarin Konin gin Beatrix Oude Tonge en Ouwerkerk bezoekt. Bijzonder aspect is dat het Onderbouwkoor daarbij een rol vervult. Het speciaal geschre ven lied 'Het water, de storm en de stilte' zal in aanwezigheid van de Koningin worden gezongen. Ook dat zal op het scherm te zien zijn. -16- "Er staan genoeg mensen op de lijsten, maar famiUe van ons is er niet bij", zucht Janus. Cor ziet er teleurgesteld uit. Natuurlijk had hij gehoopt op een aangekomen tante, een oom of een van zijn neven, maar nu er niemand van zijn familie blijkt te zijn, voelt hij zich nog eenzamer, dan hij al was. Plotseling spreekt een meisje hen aan. Het is hetzelfde meisje dat al de hele dag in touw is geweest om de eva- cués te helpen. "Kan ik iets voor jullie doen?" vraagt ze voorzichtig. Marieke knikt heftig en grijpt onbewijst haar arm. "Luister eens, we hebben gehoord dat ze regelmatig mensen hier uit de hal onderbrengen op een ander adres. Wij zouden heel graag bij elkaar blijven. Weet jij misschien of ze ergens een plek hebben voor ons zevenen?" Het meisje staart haar een ogenblik ernstig aan, alsof ze niet goed weet wat ze moet zeggen. "Tja.ik weet het niet, jullie zijn wel met een hoop mensen." "Alsjeblieft", smeekt Marieke, "we zijn ouders en de rest van ons gezin ook al verloren, we zouden zo graag bij elkaar blijven." De ogen van het meisje worden vochtig en Marieke ziet hoe ze in tweestrijd verkeert. "Luister, ik zal dadelijk even naar huis gaan om het aan mijn ouders te vragen. Misschien willen zij wel eva- cués opnemen. Als ze het goed vinden, kom ik terug en gaan jullie vanavond nog met mij mee." "Hebben juUie wel genoeg plaats voor ons?" vraagt Cor onzeker. "Wij hebben een heel groot herenhuis", antwoordt het meisje. "Mijn vader is dokter en we kunnen misschien nog wel een extra slaapkamer maken van een gedeelte van de praktijk." Marieke pakt de hand van het meisje. "Ik hoof dat je ouders het goed vinden. Ik zal hen zo dankbaar zijn." Het meisje glimlacht. "Reken er maar op dat jullie van nacht bij ons slapen", zegt ze heel beslist. "Trouwens, ik heb mezelf nog niet eens voorgesteld.ik ben EUza Ladage." Ferm schudt ze hen de hand. Het valt Marieke direct op dat ze Janus' hand iets langer vasthoudt. "Nou, tot straks dan maar", zegt ze vriendelijk en loopt snel tussen de bedden door naar de uitgang. "Ik geloof nooit dat haar ouders het goed vinden", zegt Dirk pessimistisch. "Wie neemt er nou zeven vreemde mensen in huis?" "De ouders van Eliza!" zegt Marieke met een rotsvast vertrouwen. Als haar ouders net zo hulpvaardig zijn als hun dochter, dan zullen we zeker een tijdje bij hen kun nen blijven." "Ja, maar hoelang?" vraagt Cor. "Als de toestand in heel Zeeland zo ernstig is, dan kan het nog wel een tijd je duren voordat we weer terug kunnen keren." "Wie dan leeft, wie dan zorgt", antwoordt Marieke opgewekt, "voorlopig zullen we misschien allemaal bij elkaar kunnen bUjven en dat is het belangrijkste!" Het lijkt eeuwen te duren, maar na een uur verschijnt Eliza's slanke postuurtje weer in de hal. Stralend komt ze hen tegemoet en achter haar loopt een rijzige, keu rig geklede man. "Maak je zusjes en broertje maar wakker Marieke, jul lie gaan allemaal naar ons huis!" Iedereen slaakt een zucht van verlichting en dan groet dokter Ladage hen. "Luister eens jongelui, ik stel voor dat de jongens met mijn dochter naar ons huis lopen, dat is niet zover uit de buurt van de Ahoyhallen. Ik neem de meisjes en dat kleine manneke wel mee in mijn auto." "Moeten we ons niet van de lijsten laten schrappen?" vraagt Cor ineens."Stel dat er nog mensen zijn die ons zoeken." "Dat is een goed idee jongeman. Gaan jullie met Eliza maar even melden dat je hier weggaat, dan vertrek ik vast met de rest naar huis." Marieke maakt voorzichtig Elske en Annechien wak ker. "Ik heb goed nieuws", zegt Marieke opgewonden, "we mogen met z'n allen hier weg en in het huis van deze meneer, dokter Ladage logeren. Zo blijven we tenminste bij elkaar." "Mag ik dan ook mee?" vraagt Annechien verbaasd. Marieke knikt en legt haar wijsvinger tegen haar lip pen, als teken om te zwijgen. Ze hoopt dat Annechien even geen vragen meer stelt, want ze is er niet zeker van of Cor en zijn zusje zouden mogen blijven als zou blijken dat ze geen familie zijn. "Nee jongeman, die bril mag je niet hebben, anders kan ik niks meer zien!" hoort Marieke de dokter plot seling vriendelijk zeggen. Hij heeft Henkie opgetild en het ventje schatert van plezier. "Zijn jullie klaar dames, dan kurmen we vertrekken!" De meisjes knikken en Marieke neemt vlug Henkie van de dokter over, bang dat haar broertje de bril niet heel zal laten. Net buiten de Ahoyhallen staat de grote auto van meneer Ladage geparkeerd. Marieke neemt plaats naast de dokter, terwijl Armechien, Elske en Henkie achterin gaan zitten. Het is maar een kort ritje naar het statige herenhuis van de dokter, maar een vreemde eenzaamheid overvalt Marieke en stil staart ze naar buiten. Alle verdriet komt plotseling terug en in haar ogen prikken tranen. Hoewel ze nog steeds hoopt dat haar ouders en de rest van hun gezin nog leeft, probeert ze toch de waarheid onder ogen te zien. Waarschijnlijk ziet ze hen nooit meeï terug en dat doet zo'n pijn. Snel veegt ze de tranen weg die over haar wangen glijden en Marieke hoopt dat de dokter het niet heeft gezien. Ze wil juist flink blijven. Er zijn er tenslotte zoveel die alles kwijt zijn. Dokter Ladage heeft haar tranen echter wel gezien, maar laat niets merken. Hij weet dat je een mens die veel heeft verloren, de kans moet geven om zijn ver driet te uiten. Eliza heeft hem de omstandigheden van deze kinderen heel kort uitgelegd. Geen moment heeft hij getwijfeld, toen zijn dochter vroeg of het mogelijk was deze kinderen in huis te nemen. "We mogen dankbaar zijn, dat ons zo'n lot is be spaard", had hij gezegd en zijn dochter opgedragen zo snel mogelijk terug te gaan naar de Ahoyhallen om het goede nieuws aan de kinderen te vertellen. "Stap maar uit", zegt de man plotseling, nadat hij zijn auto heeft geparkeerd voor een enorm huis. "Hier wonen wij." Marieke veegt nogmaals met en mouw over haar gezicht en strijkt haar haren glad. Kijkend naar het def tige huis, voelt ze zich een zwerver in de veel te grote, oude jas die ze draagt, "Kom maar binnen hoor", zegt ineens een vriendelijke vrouwenstem en Marieke, die inmiddels Henkie van de achterbank heeft getild, klimt voorzichtig het trapje op, dat naar de voordeur leidt. "Dag kind, ik ben mevrouw Ladage. Welkom in ons huis.en dit is zeker jouw kleine broertje?" Henkie schenkt de vrouw een stralende glimlach en steekt zijn handjes uit. "Wat een Ueverd", zegt mevrouw Ladage spontaan en draagt het jongetje naar binnen. Elske en Annechien zijn inmiddels ook birmengeko- men en beleefd geven ze de vrouw een hand. "Zo kinderen, kom maar gauw naar de salon. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5