Smakelijke gerechten en smaakmakende keukens uiteraard van Ardi! U;: €5?' ït\:l\M Diagnose reeds 1000^" Inreden klanten Ledenvergadering Erfrecht €5980, 3995, 4965r Stellendam Een advertentie in Eilanden- Nieuws heeft altijd succes...! Caravan eigen wensen! in testament >n, WD en SGP in Superpolitiek www.elvege.nl eiiaudbi-iiieuws ae voordeligsPe KeMKeHBpeciallBP A ARDI KEUKENS B\f OUDDORP Adverteert in Eilanden-Nieuws Vitrinekast Aquarium 3 zomerhuisjes SHOARMAPAKKET dameswintermode Gemeente Dirksiand stelt COA ultimatum Resultaten Driekamp zwemclub 'de Schotejir Nipt verlies voor Good-Luck Tomaten- en paprikasoep met basilicummoes en olijfolie t ~=r\ l - De voordeligste KeuKeMspecialistl K Op zoek naar de beste bijverdienste? Begin een krantenwijk! Nu met 45- startpremie! 't Komt in de bus met Koplopers! Camping 'De Beukenhof' Tiendeveen 6/7 p. chalets 6 p. stacar. en 10 p. vac.won. (0528) 33 12 46 woensdag 5 februari 2003 20.00 uur €70,- €25,- Tel. 6114 46 Kom snei langs, Mien t/m vrijdag 31 januaflitttmen we hiiet veel jeans op voor Ja echt waar! Tien e^'"" "*^'W Alleen in Midü^:..:;./.. Keuze uit wel 500 broeken! Chateau C 495**** 7.000,- Tel. (0187) 48 70 39 C. W. Villerius Den Ham (Ov) Tel. (0546) 67 16 17 www.netwerknotarissen.nl/tbcs Zomerstraat 5, Dirksiand, (0187)601487 Bakham 500 gram ^3. 35 EnterCÖte 250 gram 2. 49 500 gram shoarmavlees, 4 broodjes, bakje knoflook/zigeunersaus p QQ Bourgondische paté 100 gram ^1? Zeeuwsspekioogram'^Of Kipfilet 100 gram ^1. 75 Eiersalade 100 gram ^1. Stampot boerenkool 500 gram 3! Wit eigen keuken 45 De gehele voorraad 2e stuk Geen Sportverkiezingen 2002 Middelharnis. -SSïÈgö^®&^S'jéS^,-;B:-*iTStSmi^Jaëi-f>:^.ö^ PAGINA 4 DINSDAG 28 JANUARI 2003 Ingrediënten: 75 prulmtomaten, 3 rode paprika's 7 el. olijfolie, extra vergine 7 el. rode. verse gehakte pepers 7 teentje fijngehakte knoflook 2 el. rode wijnazijn 5.5 dl. kippenbouillon Verse basilicum, zwarte, gemalen peper 1 snufje zout Kerf de tomaten kruislings in en blancheer ze ongeveer 1 twintig seconden in kokend water, of tot de schil zich gemakkelijk laat verwijderen. Ontpit ze. Gril de papri ka 's in hun geheel (voor een echt zoete paprikasmaak moet je ze grillen tot ze zwart zijn), laat ze In een kom met deksel afkoelen, pel ze en hak ze in kleine stukjes. Verwijder de pitjes van de rode pepertjes. Doe de gehakte paprika met tweezevende deel van de olijfolie en de gehakte rode pepertjes in een voorverwarmde pan met een dikke bodem Voeg er een snufje zout aan toe en iaat het vijf minuutjes zachtjes bakken. Doe de gehakte knoflook erbij en laat het nog twee minuten bakken. Voeg dan de grof gesneden tomaten toe, een snufje zout en de rode-wijnazijn, en laat ongeveer tien minuten zachtjes bakken zodat de tomaten 'smelten' en de smaken op elkaar inwerken. Giet de bouillon erbij en laat nog vijftien minuten zachtjes koken. Breng de soep op smaak. VJrijf het basilicum met een snufje zout in een vijzel (of keukenmachine) tot moes. Roer er de rest van de olijfolie en nog een drupje wijnazijn door Schep dit mengsel royaal over je soep. Serveer de soep met geroosterd brood met mozzarella of een andere roomkaas. Deze soep kan in de zomer ook heel goed koud geserveerd worden. In plaats van kippenbouillon kan ook groentebouillon gebruikt worden. COMPLEET AAET APPARATUUR Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast. Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. COAAPLEETAAET APPARATUUR ari.^^ 'OJrïti l Lr"=^ f Praktische keuken van alle gemakken voorzien. Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Cecillaweg 4 - SInt-Annaland - T^ Word ochtend bezorger van Algemeen Dagblad, de Volkskrant en Trouw of avondbezorger van NRC Handelsblad en Rotterdams Dagblad. Een uurtje per dag de krant bezorgen is de snelste bijverdienste voor alle leeftijden. Plus een gratis regenpak, elke dag een gratis krant en regelmatig een extra bonus. Ben je 15 jaar of ouder dan kun je aan de slag in De verdienste is tussen de 100,- en 200,- per 4 weken met nu voor Snelle Starters 45,- startpremie. Belangstelling? Surf naar www.koplopers.com of bel gratis 0800 0230 351. (M.-Drente) Heeft TE HUUR Ook voor kampeerders is nog volop plaats. Huisdieren niet toege staan geen aankomst en vertrek op zondag. Veel fiets- en wandel- mogelijkheden, rust en ruimte. Nabij viswater. Bel voor onze folder: email: jspaas@hetnet.nl Restaurant 't Wapen van Stellendam! TE KOOP Wit, met 2 deuren h. 1,72, br. 66 40x20, met toebehoren 10.- Middelharnis, tel. 47 03 94 Ouddorp, tel. 68 43 48 Maatje Meer, tel. 48 73 49 TE KOOP ('97) vast stapelbed, voortent, dakluifel, 475 kg laadverm., veel bergruimte, veel accessoires TE HUUR Geen overbodige luxe, wel alles aanwezig. Goed en niet duur. Het nieuwe erfrecht regelt veel, maar samenwonen. Negen redenen om uw biedt ook ruimte voor eigen wensen. wensen In een testament vast te leggen. Zoals belastingbesparing, rentepercentage, opeisbaarheid, verdeling, uitsluiting. Maak een afspraak en ontvang stiefkinderen, voogdij, bewind en 'f rven in de 2f eeuw op zeven speelkaarten Ter Braak a Schuring Netwerk Notarissen Ij^ Raadhuisstraat 3, 3241 CP Middelharnis '>y Postbus 107, 3240 AC Middelharnis Tel.: 0187-47 61 11 Fax:0187-48 63 76 notarissen@terbraak.schuring.knb.nl Grote keuze in mantels, jacks, coats, rokken, blousen enz. Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Geldt niet op standaardartikelen Het duurste artikel wordt afgerekend! gespeciatiseerd in centrafe verwarming Op vrijdag 31 januari zullen er in het politieke dis cussieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van VVD en SGP aanwezig zijn. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Dit programma zal live verzorgt worden vanuit het Diekhuus, Bene den Zandpad 7 te Middelharnis, zodat u de gelegen heid krijgt om er bij te zijn en eventueel vragen te stellen aan de gasten. Afgelopen vrijdag was oud- wethouder A. Tiggelman gastpresentator in dit pro gramma. In deze uitzending hebben we weer iemand anders bereid gevonden om deze taak op zich te nemen De andere presentator is Jan van Dop. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Mid- deÖiamis) en 107.3 FM (vrije ether). Nadat enige jaren geleden in Dirksiand de discussies rond de realisering van een asielzoekerscentrum de gemoederen danig heeft bezig gehouden, heeft de komst van een AZC zich min of meer in stilzwijgen gehuld. Het COA beraadt zich intussen al die tijd op de economische haalbaarheid van een AZC voor 200 asielzoekers voor een periode van maximaal 10 jaar. Maar verder hoort of weet in Dirksiand niemand meer iets over de stand van zaken dan wel de verdere voort gang. Daarom stelde tijdens de vergadering van 31 oktober jl, raadshd Baan (SGP) voor om het COA een brief te schrijven waarin het COA in de gelegenheid zou worden gesteld om vóór 31 december 2002 met meer duidelijkheid te komen. Zo niet, dan moest heel de zaak maar als afgedaan worden beschouwd, zo stel de Baan voor. Op dit laatste ging toen geen enkel raadslid in, het éérste stonden ze unaniem achter. Daarom zegde tijdens die oktobervergadering burge meester Stoop ook toe dat het college een brief naar het COA zou sturen waarin het inderdaad 'gemaand' zou worden om vóór 31 december met meer duidelijkheid te komen. Op de valreep verzocht het COA Dirksiand om uitstel; het college verleende dat tot en met uiter lijk 31 maart 2003. Alleen als het COA aan dit ultima tum voldoet is Dirksiand bereid om het verdere traject nog in te gaan, zo heeft het college het COA daarbij laten weten. Anders wordt inderdaad de zaak als afge daan beschouwd en zal er in Dirksiand geen AZC meer komen, zo deelde burgemeester Stoop mee tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdagavond. Het spijt de Stichting Sportraad Middelharnis (SSM) zeer de lezers en/of luisteraars mede te moeten delen dat de sportverkiezingen 2002 van de gemeente Mid delharnis geen doorgang zullen vinden. Op 15 januari 2003, zijnde de sluitingsdatum voor aanmelding.was slechts één verenigingsreactie binnen, vergezeld van enkele reacties uit de bevolking. Wil een sportverkie- zing echter zinvol zijn, dan moeten er keuzes gemaakt kunnen worden. Aangezien er thans geen of slechts zeer beperkte keuzemogelijkheden zijn, is de sport raad tot bovengenoemd besluit tot afgelasten geko men. De SSM heeft met de sportverkiezingen voor ogen om sporters, die net iets meer presteren dan anderen, eens in het zonnetje te zetten. Zij heeft daar bij echter de steun nodig van zowel de verenigingen als de bevolking. Ze is daarom teleurgesteld dat het dit jaar niet mogelijk blijkt dit doel te realiseren. Nog één jaar (2003) wil de SSM hiermee doorgaan. Lukt het ook dan niet, dan stopt ze er definitief mee. Op zaterdag 25 januari heeft zwemclub De Schotejil samen met de Lansingh uit Krim pen a/d IJssel en DWF uit Sliedrecht de eerste wedstrijd van een vriendschappelij ke driekamp gezwommen in zwembad de Lockhorst te Sliedrecht. Over de 26 te zwemmen programma's wist de Schotejil bijna 40 persoonlijke records te realiseren, waaronder een drietal clubrecords op resp. 50m vrij bij de jongens tot 16 jaar en 4xl00m vrij voor jongens en meisjes tot 14 jaar. Leander Jongejan verbeterde met een tijd van 0.27.09 het clubrecord op de 50m vrij. De meisjesestafette met Rhiana van Kempen, Lisa Uijtewaal, Monique Geldof en Anne Volwerk zwommen op de 4x lOOm vrij een clubrecord in 5.15.91. De jongens William Weeda, Jordy de Groot, Mark Nolet en Sebastiaan Rosendaal zwommen een clubrecord in 5.07.20. Er waren voor de overige Schotejillers 37 ere plaatsen. In de jongere categorieën behaalde Esmee Koedoot (jaargang 1992) twee keer een Ie plaats en wel op de lOOm rugslag (1.23.51) en de 50m vrij (33.52). Ook in jaargang 1993 en later beschikte de Schotejil over de sterkste vertegenwoordiging. Op de lOOm schoolslag eindigde Miranda Osse- weijer (9) op de Ie plaats in een tijd van 1.41.42. Nienke Steenhuis (9) zwom op de 50m vrij naar de Ie plaats in 38.36. In dezelfde categorie bij de jongens zwom Timo Lambregts (9) naar twee maal een Ie plaats op resp. 50m vrij in 42.40 en de lOOm schoolslag in 1.55.31. In de oudere categorieën was Rhiana van Kempen (13) weer als vanouds met een Ie plaats op de lOOm rugslag in een p.r. van 112.18 en een 1 e plaats op de 1 OOm vrij in 1.04.18. Annemiek Veltman (15) zwom naar een Ie plaats op de lOOm schoolslag in 1.29.54. Bij de jongens zwom Leander Jongejan (15) op de 50m vrij in een clubrecord van 27.09 naar de Ie plaats. Piet-Jan van Zoest (16) won de lOOm vrij in 58.52. Bij de heren zwom Leander Noordijk op de lOOm rugslag in 1.07.16 naar de Ie plaats. Vermeldenswaardig zijn nog de prestaties van diverse zwemmers op de 200m wissel slag. Bij de meisjes zwom Anne Volwerk (12) voor de tweede week een p.r. op deze slag met een tijd van 3.15.34. Een tijdver betering van 10 seconden of meer hadden ook Monique Geldof (12) met een tijd van 3.23.46 en Gerriette Stolk (12) in 3.28.20. Hetzelfde gebeurde bij de jongens op deze 200m wisselslag, waar Mark Nolet (12) een tijd zwom van 3.13.12 en Rene Moer- kerke (13) een tijd van 3.15.39. In de jaargang 1993 zijn bij de meisjes de tijden zeer scherp en de verschillen erg klein. Op de 50m vrij zwommen vier Scho- tejilmeisjes naar de plaatsen 1-2-3-4 met een marge van minder dan een seconde, getuige de tijden van Nienke Steenhuis (38.36), Melanie van Gemert (38.72), Joli- za van Nimwegen (39.35) en Nicole Nolet (39.37). Jelle Steenhuis tenslotte zwom een fors p.r. op de 1 OOm rugslag in 1.42.97. delta industrieweg 40 stellendam 0187-493319 prijzen, informatie, tips en onze Foto Tour van de mooie plekjes op Goeree Overflakkee en Voorne vindt u op: Koploper Olympia uit Spijkenisse kwam zaterdag 25 januari naar sportcomplex de Staver om aan te treden tegen Good-Luck. De eerste wedstrijd tussen beide partijen was al een boeiend schouwspel en eindigde in een nipte overwinning voor Olympia. In thuiswedstrijden was Good-Luck echter nog ongeslagen en ging daarom met zelf vertrouwen de wedstrijd in. De doelpunten waren deze wedstrijd schaars, het was dan ook de wedstrijd tussen de twee ploegen met de minste tegendoelpunten. Good- Luck liep de eerste helft steeds net achter de feiten aan. Olympia kwam steeds op een voorsprong van 2 doelpunten, waarna Good-Luck met veel moeite terug kon komen tot een gelijke stand. Dit kwam voornamelijk doordat het eerste aanvalsvak van Good-Luck niet tot scoren kon komen. Door doelpunten van Mariëlle de Looze en Samantha Krijgsman bleef Good-Luck nog goed bij. Bij de rust stond er een kleine voorsprong voor Olympia op het scorebord van 4-5. In de tweede helft wilde Good- Luck eindelijk eens op voorsprong komen in plaats van achter de feiten aan te blijven lopen. Dit leek te lukken toen het moeilijk scorende vak de 7-7 maakte en het tot dan toe makkelijk scorende Good-Luck vak in de aanval kwam. Helaas zakte toen het aanvalsvak wat terug en ontbeerde Good- Luck het geluk om op voorsprong te komen. Met nog 3 minuten te spelen kwam Olympia door 2 gelukkige doelpunten op een 7-9 voorsprong en leek de wedstrijd definitief naar zich toe getrokken te heb ben. Door een snel doelpunt uit een combi natie tussen Liesbeth Los en Jan-Willem de Vos kwam Good-Luck nog terug tot 8- 9. In een zeer spannende slotfase met een opzwepend thuispubliek ging Good-Luck toch nog voor het verdiende gelijkspel. Het leek echter of er een deksel op de korf zat, want de bal draaide en stuiterde enkele keren op miraculeuze wijze uit de korf. Na het eindsignaal was de teleurstelling groot bij de formatie onder leiding van Govert van Hooijdonk. De werklust en inzet werd deze keer niet beloond, maar voornameUjk zal Good-Luck hard moeten gaan werken aan het scorend vermogen. Doelpuntmakers: Samantha Krijgsman (2), Mariëlle de Looze (2), Jan-Willem de Vos (2), Nico Overduin (1). Marcel Kievit (1). De Nederlandsche Leeuw is ziek, 't symbool van Hollands welvaart Al lijkt hij zo ook op het oog nog zijn gewicht in goud waard. Neem nu zijn eens zo fiere kop, zijn Groningen en Friesland Daar zit een agressieve prop van ingehouden opstand. Zijn Drente en zijn Overijssel, de toppen van zijn longen daar is een vlek geconstateerd die inmiddels is bedwongen. Zijn Gelderland en Overijssel de schoonheid van zijn wezen Daaraan valt die narigheid ook al af te lezen. En dan zijn Holland, 't sterke hart, dreigt ernstig te vervetten. Geen staf der rijnmondraadkliniek die dat nog kan beletten. Tenzij hij zonnebloempitolie voortaan gaat consumeren Om 't welvaartshart te zuiveren van smurrie en van smeren. Zijn Amsterdam en Rotterdam, ogen die bij hem passen Daarin wordt het licht vertroebeld door vuile uitlaatgassen. Zeeland het bekken van zijn nieren, zou naar men wil beweren door de armoe in zijn bloed, niet goed meer functioneren. Al het water dat hij loodst heeft een troebele gore kleur De arts ontdekte ook veel piersteen, 't heeft bovendien een nare geur En Brabant eens zijn sterke maag, kan ook niet meer zoveel verwerken. Dat zal hij lang na 't carnaval nog terdege kunnen merken. Zijn Limburg is nog tamelijk goed, die immer kwispelende staart Ook de bronsgroen bruine gloed maakt hem op 't oog nog heel wat waard. Maar hij zal toch moeten trimmen al vindt menigeen dat kolder. Meer gebruik moet hij gaan maken, van zijn NO en Flevopolder Een rustkuur wil hij vast niet nemen, dat is voor zo 'n dier taboe. Vóór alles wil hij 't land bewaken, met leeuwenmoed.en vraag niet hoe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4