^Dirksland was een oase in de waterwoestijn' Prijswinnares decemberactie Ool^ensplaat Herinneringen Watersnood Woord I X*^, Daad EIIAIIDEn-IIIEliWS Ingezonden: Foto gezocht van torenwachtershuizen in de Oostdijk Kandidatenlijst SGP Provinciale verkiezingen Dressuurwedstrijd Manege Stal de Poorte Traditioneel concert met Karel Bogerd en Anke Anderson Goeree Overf lakkee Goeree A Overf lakkee PAGINA 9 VRIJDAG 24 JANUARI 2003 DIRKSLAND - Vanzelfsprekend zijn Oude-Tonge, Nieuwe-Tonge en Stel- lendam dezer dagen extra in het nieuws. De watersnoodramp, die we spoedig op Goeree-Overflakliee hopen te herdenken, trof immers vooral die dorpen, met Oude-Tonge als macabere uitschieter. In alle terug blikken en interviews zijn het vooral de plaatsen met de meeste schade en de meeste slachtoffers die uitgebreid aan bod komen. Heel logisch, maar wat gebeurde er in Dirksland eigen lijk na de desastreuze storm van 1 februari 1953? Een interview met Gerrit Robijn. Robijn, landbouwer in ruste en bij velen bekend als plaatselijk PvdA-politicus, was 21 jaar toen het water kwam. Hij woonde in de Wemerlaan, in zijn ouderlijk huis. "Zon dagmorgen, het zal rond zes uur geweest zijn, werd Dirksland opgeschrikt door klok kengelui. Zelf werd ik er niet wakker van, maar mijn vader kwam naar boven en zei dat ik er direct uit moest komen. Want, zoals hij buiten al had vernomen, er zouden door de harde storm dijken zijn doorgebroken. We wisten totaal niet hoe erg het allemaal zou zijn." Tot de kozijnen Robijn was op dat moment dienstplichtig militair, maar omdat hij verlof had was hij in Dirksland. "Mijn vader en ik en enkele buren zijn toen direct naar de Voorstraat gegaan om te kijken wat er nu eigenlijk pre cies gaande was. Natuurlijk deden allerlei verhalen daar de ronde. Er was sprake van enige paniek omdat niemand er het zijne van wist. Al heel snel was bekend dat het Korte- weegje en Kralingen ten oosten van de Onwaardsedijk ondergelopen waren en dat het water daar tot aan de kozijnen stond. Ook stond heel de polder Ouwe Plaat, ten oosten van de Geldersedijk, onder water. Het water stond daar tot boven aan de dijk. Ook waren er berichten dat de toen nog zelfstandige gemeente Herkingen onder water zou staan. Dit werd bevestigd door burgemeester Van Heyst, die niet alleen burgemeester van Dirksland was, maar ook van Melissant en Herkingen. Ook stond de polder Diederick, ten westen van de Westdijk, onder water." Robijn herinnert het zich al/emaal zonder enige hapering; zijn geheugen laat hem op 71-jarige leeftijd niet bepaald in de steek. Er was, kortom, een zenuwachtige uitwisse ling van geruchten en berichten, vijftig jaar geleden op de steeds maar drukker worden de Voorstraat. Gerrit Robijn vervolgt: "Bekend werd al snel dat ook de Dirksland- se polder, waar Dirksland in ligt, ernstig werd bedreigd omdat het water, opgestuwd door de harde wind, op veel plaatsen de Gel dersedijk, Zuiddijk en Westdijk aantastte. Er werd onder leiding van burgemeester Van Heyst een crisiscentrum ingericht en een cri sisteam geformeerd, bestaande uit onder andere de plaatselijk zeer actieve Rode Kruisafdeling en de EHBO." Man en macht De eerste actie van het crisisteam was het mobiliseren van de Dirkslandse bevolking tegen het wassende water. Gerrit Robijn: "De gemeentebode, de heer Piet Hof, die ook omroeper was, werd met de bel door Dirksland gestuurd met de oproep dat alle weerbare mannen naai de Voorstraat moes ten komen om ingezet te kunnen worden bij eventuele werkzaamheden. Er werd een dijkbewakingsploeg geformeerd die wacht moest gaan lopen bij de bedreigde binnen dijken. Ook moest met man en macht zand zakken in gereedheid worden gebracht en gevuld met zand. Dat zand werd gehaald op de begraafplaats aan de Kapoenstraat. Kort voor de ramp was het eerste gedeelte van de begraafplaats, dat meer dan honderd jaar oud was, geruimd en opgehoogd met een grote hoeveelheid zand. Dat bleek later de redding te zijn geweest voor de polder Dirksland. Want als dat zand niet op de begraafplaats was geweest, dan was er ook geen zand geweest om de zakken mee te vullen." "Alle verzamelde mannen gingen, gewa pend met de schop, naar de begraafplaats. Daar konden de zakken, die werden gehaald uit het depot van de Dijkring, worden gevuld. De firma Gijs van Dongen kreeg de coördinatie van het vervoer van de zandzak ken naar de bedreigde plekken op de dijken. Dankzij dus de grote hoeveelheid zand die juist aanwezig was binnen de gemeente is men er in geslaagd om - met vereende krachten en onder barre omstandigheden - de Dirkslandse polder droog te houden. Dirksland werd als het ware een soort van oase in de waterwoestijn." Ketels en dekens Gerrit Robijn vervolgt; "Omdat we in Dirks land over een uitermate actieve Rode Kruis- colonne beschikten, waar ik ook al deel van uitmaakte voordat ik in militaire dienst werd opgeroepen, meldde ik mij daar vanzelfspre kend bij aan. De colonne - onder leiding van dr. Boot senior en de ondercommandanten Aren Bakker en Niek Zoon, tevens voorzit ter van de EHBO - begon direct met het inrichten van een post in de oude christelijke lagere school en kleuterschool aan de Tuin- straat. Wij hadden de beschikking over heel veel materiaal, zoals gas- en oliestellen, gro te ketels - waar ook eten in kon worden bereid, dekens, stretchers en noodbedden." De dames begonnen in de kersverse post direct met het zetten van koffie en het koken van soep. "Dat gebeurde onder leiding van Marie Roodzant en Jannie Zoon", ziet Robijn nog voor zich. "Koffie en soep voor de vele mannen die bezig waren met het vul len van zandzakken en voor de vele mannen die in de ijzige koude op de dijk bezig waren. Want vanzelfsprekend had niemand de tijd om thuis te gaan eten. De meesten van hen stonden zo'n 24 uur aan een stuk door aan de schop." Vluchtelingen "Naarmate de dag vorderde, kwamen er steeds meer berichten binnen over de ernst van de situatie, hoewel vrijwel niemand nog kon bevroeden hoe ernstig het in werkelijk heid wel was. We wisten inmiddels dat Her kingen onder water stond en moeilijk te bereiken was. Er werden groepen gefor meerd, bijgestaan door mannelijke leden van de Rode Kruiscolonne om daar hulp te bie den en in eerste instantie vrouwen, kinderen en bejaarden met roeiboten en ander beschikbaar materiaal van zolder te halen en in veiligheid te brengen. Deze mensen wer den afgevoerd naar de Rode Kruispost in Dirksland, waar ze werden voorzien van koffie, soep en andere zaken. Omdat het bit ter koud was en de meesten al uren in de kou en ellende hadden gezeten, waren sommigen - vooral ouderen - er niet al te best aan toe. Naarmate de hulpverlening steeds beter op gang kwam, werd de stroom vluchtelingen steeds groter en groter, zodat al gauw de opvangcapaciteit steeds moest worden uit gebreid. Ook kwamen er in de loop van zon dag al enkele mensen uit Nieuwe-Tonge aan." Zo werd de oase in de waterwoestijn dus een letterlijke vluchtplaats voor tal van getroffen eilandbewoners. "Vanzelfsprekend", vindt Gerrit Robijn. "Een oproep werd gedaan aan de bevolking om zoveel mogelijk evacués in hun gezinnen op te nemen. Velen meldden zich aan. Nadat de evacués wat op verhaal waren gekomen op de Rode Kruispost, kon den ze 's avonds laat - na registratie - bij de gastgezinnen worden ondergebracht. Er waren onder de evacués velen die in min of meer hulpbehoevende toestand verkeerden. De ernstigste gevallen konden we in het zie kenhuis onderbrengen, maar de capaciteit was beperkt. Dus moest er wat op gevonden worden." Noodhospitaal "We hebben als Rode Kruis de beschikking gekregen over de pastorie aan de Voorstraat - waar nu Salem in gehuisvest is - en hebben het ingericht als noodhospitaal. Alle ruimten werden voorzien van noodbedden, die het Rode Kruis ter beschikking had en zo kon - onder leiding van een gediplomeerd ver pleegster, zuster Bokma, bijgestaan door helpsters van het Rode Kruis - het noodhos pitaal gaan draaien." Robijn vat de eerste rampdag samen: "Zo kun je stellen dat er in Dirksland die zondag - en natuurlijk de nacht van zondag op maandag - een buitengewoon goed georga niseerde hulpverlening op poten werd gezet, die, zoals later bleek, van onschatbare waar de is geweest. Alles en iedereen - zowel de werkers aan de dijken, de zandzakkenvul- lers, de hulpverleningsploegen en de Rode Kruiscolonne - werkte nauw samen. Maar toen de nacht inviel, van zondag op maan dag, waren we ons nog steeds niet bewust van de grootte van de ramp. Het begon eigenlijk pas wat door te dringen toen de maandag begon. De meeste mensen uit Her kingen waren ondergebracht, slachtoffers waren daar niet gevallen. Wel waren enkele mensen uit Nieuwe-Tonge in Dirksland aan gekomen, die over doden vertelden. Maar de berichten waren tegenstrijdig." Naar Battenoord "We werden op zeker moment opgeroepen om mensen uit Battenoord te halen. Ze zou den op zolder zitten en niet in staat zijn de dijk te bereiken. We zijn die maandag dan ook met een ploeg met brancards naar Her kingen getogen om bij laag water, via de dijk lopend Battenoord te bereiken. Dat is gelukt. Toen we daar aankwamen beseften we eigenlijk pas dat de situatie zeer ernstig was. Ik werd geconfronteerd met een dode baby, die aangespoeld was en die ik uit de modder viste. Dat gezichtje vergeet ik m'n hele leven niet meer. Verder werden we gecon fronteerd met een oude zwaar invalide man die in een huis op zolder zat. Nadat hij met veel moeite van zolder was gehaald, hebben we hem - liggend op de brancard - lopend naar Herkingen gebracht, vanwaar hij met een geïmproviseerde ziekenwagen naar het ziekenhuis kon worden vervoerd. Waarom een geïmproviseerde ziekenwagen? Wel, het ziekenhuis had toen maar één ziekenwagen en die moest in de nacht van zaterdag op zondag voor een spoedgeval naar Nieuwe- Tonge. Daar werd de wagen overvallen door het water. Hij kwam in de sloot terecht en de chauffeur, de heer Knöps, kwam daarbij om het leven." Inmiddels kwam de stroom van vluchtelin gen uit Nieuwe-Tonge en omgeving pas goed op gang. Mensen die allemaal werden opgevangen door het Dirkslandse Rode Kruis. "Groot was de ellende onder die men sen", herinnert Robijn zich als de dag van gisteren. "Velen hadden familie verloren en in hun verhalen kwam grote verwarring en verdriet naar boven. Tegenwoordig heb je, al gaat het om de kleinste vervelende gebeurte nis, allerlei professionele hulpteams, maar wij hadden die niet. Wij moesten het op de Rode Kruispost zelf oplossen, op z'n Jan Boerenfluitjes." Volslagen leek Op dat thema borduurt Gerrit Robijn nog even verder. "Onbeschrijfelijke gebeurtenis sen maakte je mee als hulpverleners. Gebeurtenissen waarvan je nu denkt: hoe heb je dat als volslagen leek kunnen oplos sen. Maar naarmate de tijd vorderde en de dagen verstreken, kwam er steeds meer hulpverlening van buitenaf op gang. Militai ren werden ingezet en ook kwamen er, toen de storm wat geluwd was, helikopters om hulp te bieden. Aan de dijk van Dirksland naar Middelhamis werden bomen gekapt en een plaats ingericht waar helikopters konden landen en opstijgen. Heel veel mensen uit Nieuwe- en Oude-Tonge zijn door helikop ters van de daken gehaald en daar aan land gezet, vanwaar ze naar Dirksland werden vervoerd om opgevangen te worden." "Ook kwam de aanvoer van hulpgoederen op gang. Via vliegmachines die hun lading dropten op het land van Poortvliet, waar nu de nieuwbouw van Plan Zuid is gerealiseerd. Vele tonnen gebruikte en nieuwe kleding, laarzen, dekens, brood, boter, worst en aller hande levensmiddelen kwamen door de lucht naar ons toe. Natuurlijk was dat heel welkom, want de voorraden bij de bakkers en kruideniers waren uitgeput. Het Rode Kruisteam werkte dan ook volcontinu om alles te verwerken en onder te brengen. Nieuwe ruimtes werden ingericht om alles te kunnen bergen. De kleding ging naar het koor van de kerk en de openbare school, waar een hele ploeg vrouwen zich bezig hield met het sorteren. De levensmiddelen gingen naar de Rode Kruispost, die de rant soenen uitdeelde en verwerkte voor de velen die gevoed moesten worden." Propvol geworden "Ook had het Rode Kruis de taak om de afvoer van de evacués te regelen, omdat inmiddels Dirksland propvol was geworden. De haven van Dirksland - toen nog volledig intact - was daar uitermate geschikt voor. Met de vrachtschepen, die werden gebruikt om de landbouwproducten af te voeren, wer den vele evacués vervoerd naar Rotterdam en verdere bestemmingen. De ruimen van de schepen werden daartoe ingericht met stro op de bodem en dekens, die ook met honder den tegelijk door de vliegmachines waren gedropt." Gerrit Robijn vertelt verder dat er aan de Winterstraat - in 'het Hof - een hoofdkwar tier werd gevestigd voor een bataljon Neder landse soldaten. "Maar er kwamen ook pelo tons Amerikaanse en Engelse militairen naar Dirksland, in amfibievoertuigen. Zij werden gelegerd in de kleuterschool aan de Tuin- straat en kregen verzorging van de Rode Kruiscolonne. De militairen werden ingezet om mensen te redden, verdronken mensen op te sporen en dode dieren te bergen." De 71-jarige Dirkslander is aan het eind van zijn verhaal gekomen. Een verhaal dat nood gedwongen aan de korte kant is, zegt Robijn zelf. Na zestien dagen kreeg hij bericht van zijn legeronderdeel. Hij moest zich weer melden. Geen woord Engels "Het was soms een zeer moeilijke tijd - vooral de eerste zeven dagen, waarbij we eigenlijk niet uit de kleren zijn geweest - maar er waren toch zeker ook leuke momen ten. Natuurlijk, je was jong en had geen dier baren verloren. Dan zijn er vanzelfsprekend ook mooie herinneringen. Vooral in de laat ste zeven dagen, die we met de Amerikanen en Engelsen doorbrachten, ontstonden er 's avonds in de school leuke contacten. Tot diep in de nacht zaten we met hen te praten en spelletjes te doen. En hoewel we geen woord Engels spraken, konden we elkaar uitstekend verstaan. We hadden fantastisch goed contact met elkaar." "Een leuk voorval deed zich voor toen ik na veertien dagen weer met verlof kwam en op het havenhoofd van de boot stapte. Daar stonden de amfibievoertuigen opgesteld om overgezet te worden. De Amerikanen ston den ernaast en zagen mij uit de verte al op de boot staan. Met luid gejuich werd ik aange roepen met het woord 'Hottentottententen- tentoonstelling', een woord dat ik hen had leren zeggen tijdens hun verblijf bij ons." "Na mijn vertrek is de Rode Kruispost nog geruime tijd in stand gehouden en is het werk doorgegaan. Het werk bestond toen meer uit het formeren en onderbrengen van schoomnaakploegen en andere nog aanwezi ge hulporganisaties. Vele ploegen van de overkant kwamen hulp bieden bij het schoonmaken van de nog intact zijnde gebouwen; ze sliepen en aten in de Rode Kruispost." Naar aanleiding van de herdenking 'Water snood 1953' wil ik iets vertellen over mijn belevenissen in die verschrikkelijke dagen. Ik was 5? jaar en woonde, samen met mijn ouders, broer en zus in Middelhamis. Mijn vader was toentertijd groepscommandant bij de Rijkspolitie te Middelhamis. Met een andere politieman, de heer Moerland, wer den ze in de nacht van 31 januari op 1 febm- ari in de Van Pallandtpolder overvallen door het water. Ze waren op weg naar een boer derij om het gezin daar te waarschuwen. Door de motor met zijspan, waarop zij reden, hielden zij zich staande en konden, tot hun middel wadend door het water, temau- wemood de boerderij bereiken. Daar hebben zij de nacht op de zolder door gebracht en werden er de volgende dag door een reddingsboot afgehaald. De boer en zijn zoons zijn later helaas verdronken. Mijn vader kwam 's middags thuis. Doornat. Maar tijd om bij te komen was er niet. We woonden aan de Steeneweg, toen de rand van het dorp. Het was beter dat we naar het politiebureau in de Ring gingen om daar op de bovenverdieping te verblijven. Daar heb ben we met ±10 mensen gezeten, tot dins dag 3 februari. We zijn er toen door een rub berboot afgehaald en naar een droog gedeel te van Middelhamis gebracht. Eerst kort in een huis op de Kaai, daama in een huisje op de Oostdijk. Na ongeveer een week kon mijn vader zich vrij maken om mijn zus en mij naar familie in Gorinchem te brengen. En hoewel ik nog erg jong was, is het meeste me toch bijge bleven. Elk jaar rond 1 febmari ben ik wat nerveus en emotioneel als ik de beelden zie van toen! Helaas zijn zowel mijn ouders als mijn broer en zus overleden, zodat ik mijn gevoelens hierover niet meer kan delen. N.B.: Het was wel heel frappant, dat ik op 1 februari 1995 met man en kinderen weer het huis moest verlaten in verband met het gevaar voor dijkdoorbraak van Waal en Rijn. Gelukkig waren de gevolgen hiervan minder ernstig! Tenslotte nog een opmerking: Ik vind het heel jammer, dat er in Middelhamis zelf op 1 februari a.s. geen gezamenlijke herdenking plaatsvindt. Het zij 's morgens voor de offi ciële bijeenkomst of 's avonds er na. Er is toch in Middelhamis ook genoeg gebeurd? Velen hadden dit zeer zeker graag gezien. Ik sluit me, wat dit betreft aan, bij de ingezon den brief van EUy Kamerbeek. Met vriende lijke groeten, ADRITUSSEN-DE HEER Fazantstraat 19 4043 NK Opheusden (Gld.) De heer H. van Splunder uit Ouddorp is op zoek naar foto's van de torenwach tershuizen die in 'de Oostdijk' bij Goe- dereede hebben gestaan. De huizen ston den aan de Hondsweg en zijn in de oor log afgebroken. Een ieder die in zijn privé-verzameling nog afbeeldingen heeft van die huizen kan contact opne men met de heer Van Splunder, telefoon nummer: 0187 682830. Voor de Provinciale Statenverkiezingen heeft de SGP voor Zuid-Holland de volgen de kandidatenlijst samengesteld: M. Houtman, Gouda S. Stoop, H.I. Ambacht CL. Freeke, Lisse J. Slingerland, Bergambacht H. van Dieren, Lexmond D. van Meeuwen, Sliedrecht H. van der Smit, Reeuwijk W.J. van Duijn, Katwijk aan Zee A.J. Kardux, Dirksland P.A. Zevenbergen, Alblasserdam E. Dijkgraaf, Rotterdam J.P. Tanis, Sliedrecht J. van Helden, 's Gravendeel J.W. Weijers, Capelle a/d IJssel L.G.I. Bart, Ouderkerk a/d IJssel W.J. Vroegindeweij, Katwijk M. den Hollander, Vlaardingen H.G. Leertouwer, Krimpen a/d IJssel C. Bremmer, Gouda J. Klepper, Ouddorp RC. den Uil, Oud-Alblas R. de Gooyer, Moerkapelle A.A. van der Schans J.W. V. d. Ham, Ouderkerk a/d IJssel C.J. van Velzen, Benthuizen J.W. van Berkum, Gouda P. Koningswoud, Dirksland J. van der Plas, Katwijk H.E.J. Boon, Gouda K. van de Ketterij, Middelhamis Op maandagavond 3 maart belegt de SGP Goeree-Overflakkee een verkiezingsavond. Naast lijsttrekker, de heer M. Houtman, zul len zich de regiokandidaten (vet gedmkt) presenteren. Uitslagen van de dressuurwedstrijden, gehouden op zaterdag 18 januari 2003 in Manege Stal de Poorte te Dirksland: A pony's: 1 Anne de Jong op Tosca, 175 pnt. -h2wp; 2 Rosanne Mostert op Ciska, 172 pnt. 2wp; 3 Dider Nieuwland op Misspy, 172 pnt-h 2wp; 4 Wijnand v.d. Zande op Mis- spy,170 pnt. -H2wp; 5 Elza Both op Ciska, 170 pnt.-^2wp;6 Melissa Verwey op Tosca, 168 pnt.-Hlwp; 7 Joline Guldemeester op Misspy, 168 pnt-i-lwp; 8 Charlotte v.d. Zan de op Donka, 168 pnt-i-lwp; 9 Pim Gulde meester op Poledo, 167pnt. -Hlwp; 10 Naomi Koole op Poledo, 166 pnt.-^ 1 wp; 11 Cheyen ne Cannegieter op Misspy, 164 pnt. +lwp; 12 Kyra Konijnenburg op Tosca, 157pnt. -t-lwp; 13 Emma Spaan op Misspy, 157 pnt.+ lwp. B pony's: 1 Margreet Verwey op Silver, 169 pnt.-H 2wp; 2 Manon Janssen op Lady, 165 pnt.; 3 Daphne Tanis op Ciska, 164 pnt.; 4 Claudia Grinwis op Ciska, 164 pnt.; 5 Milou Smit op Donka, 164 pnt.; 6 Marcia Janssen op Lady, 163 pnt.; 7 Kaya Soomra op Lata- na, 163pnt.; 8 Jessica Bremer op Misspy, 162 pnt.; 8 Michelle v.d. Veer op Misspy, 162 pnt.; 8 Marjolein Haasnoot op Ciska, 162 pnt.; 11 Manon Wielaard op Poledo, 161 pnt.; 11 Jerven Seesink, op Donka, 161 pnt.; 11 Steffie Qualm op Ciska, 161 pnt.; 14 Louise Swemmer op Ciska, 159 pnt.; 15 Maaike Tanis op Donka, 159 pnt.; 16 Char lotte Lammers op Sonja, 159 pnt.; 17 Rick Seesink op Poledo, 158 pnt.; 18 Etienne Christensen op Donka, 152 pnt.; 19 Anne- marieke Knops op Misspy, 151 pnt.; 20 Britt Dekker op Misspy, 147 pnt. B7 Paarden: 1 Gerdien v.d. Veer op Felix, De bariton Karel Bogerd In de Koorkerk te Middelburg wordt op zaterdag 1 februari het traditionele Koor kerkconcert gegeven door Karen Bogerd, bariton. Anke Anderson, harp en Bert Elbertsen, vleugel/orgel. De avond staat in het teken van het geestelijke lied en voorziet naast solozang en orgel/harpsoli ook in samenzang. Verder is er een speciaal pro grammaonderdeel 'Muzikaal Kinderfeest' met en voor de kinderen. Karel Bogerd heeft als zanger van het gees telijke lied grote bekendheid. Zijn repertoire beslaat de volle breedte van nieuwe en oude kerkmuziek. Daarnaast is hij zeer actief met het kinderlied. Zijn nieuwse CD 'Liederen uit mijn Kinder jaren' deel 2 verscheen onlangs. Dit resul teerde in een nieuw kinderprogramma 'Muzikaal Kinderfeest', waar Bogerd dit jaar het land mee door trekt. Anke Anderson is een begrip in de Neder landse muziekwereld. Zij maakte onder ander deel uit van het Arpeggio Trio. Verder verleendezij haar medewerking aan een groot aantal CD opnames. Bert Elbertsen is hoofdorganist van de Nieu we Kerk te Ermelo en voor bekend om zijn bijzondere improvisatietaient. Hij is vaste begeleider van de Verenigde Veluwse Koren en heeft een zestal succesvolle solo CD's op zijn naam staan. Het concert op zaterdag 1 febmari begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. De toegang is 6,-; t/m 12 jaar €1,-. h- PO 168 pnt.; 2 Elize van 't Geloof op Hette, 164 pnt.; Bianca de Vogel op Reiv-Nah 97, 162 pnt.; Isabelle v.d. Mosselaar op Hans, 161 pnt.; 5 Annemieke Riem op Naomie, 161 pnt.; 6 Roxanne Grobben op Tjerk, 160 pnt.; 6 Mirjam Nelisse op Hans, 160 pnt.; 8 Con nie Soldaat op Duko, 158 pnt.; 9 Mia Grin wis op Felix, 157 pnt. LI Paarden: 1 Clarinda v. Wijk op Kara- chek, 165 pnt.; 2 Willie v. Prooyen op Amon-Re, 161 pnt.; 3 Marije Kastelijn op Hosanta, 159 pnt.; 4 Natasja Bos op Animo, 158 pnt.. L2 Paarden: 1 Nanja Mastenbroek op Sikke, 171 pnt.;2 Sjoerd Knops op Olympia, 156 pnt. Extra vermelding A proef Liza Sprayt op Jeltje, 171 pnt. V.l.n.r.: W. de Graaf van Ondernemersvereniging 'Ooltgensplaat', het echtpaar Hokke en A.H. Jongepier van Rabobank Flakkee Oost. Ondernemersvereniging 'Ooltgensplaat' had ook in de afgelopen decembermaand weer een actie met de winkeliers in Oolt gensplaat georganiseerd. Klanten konden in die maand hun kassaboimen bij de Ondememingsvereniging inleveren om kans te maken op de hoofdprijs van de decemberactie: een reischeque ter waarde van 500,00 die ter beschikking was gesteld door Rabobank Flakkee Oost. De gelukkige wiimares van die hoofdprijs is Mw. Ina Hokke. Met haar man kwam zij op 21 januari naar de Rabobank in Ooltgensplaat om reischeque in ontvangst te nemen uit handen van algemeen directeur André Jongepier. \^n de Ondernemersvereniging kreeg zij ook nog een fraaie bos bloemen. Met hun cadeau's togen de prijswin naars huiswaarts, om daar eens rustig na te gaan denken over een reisbestemming.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9