"De Jiojbjby v^a.11... Cisl^a Koole en Karin van de Sar Nieuws Oud Stadt-l Wie weet het nog? DAIHATSU SPECIALIST BIEDT AAN: FORD KA 1-3 uit de kerken EiiAitQQri-rticuws Schaakvereniging 'de Zwarte Pion' Heruitgave boetepreken na watersnoodramp AUTOBEDRIJF VAN DER VLIET v.o.r Normaal gesproken zouden ze elkaar nooit hebben ontmoet: Ciska Koole en Karin van de Sar. Maar omdat Ciska moest bevallen en Karin in de kraam werkt, kwamen ze met elkaar in contact. En het klik te meteen. Ze zijn dan ook vanaf die tijd echte vrien dinnen gebleven. En samen hebben ze een hobby. Lees maar gauw hoe leuk dat is! Lezers van EIIAI1DEI1-t1IEtJW5 weten het BETER. x; Merk DAIHATSU RENAULT RENAULT TOYOTA OPEL OPEL RENAULT TypeBj. CHARADE extra stuurbekrachtiging1998 TWINGO 'Expression', extra stuurbekr.2000 QUO 1.4 16VType IVlexx2000 STARLET 1.3 3-drs1998 extra: stuurbekr., dakspoiler, l.m.velgen CORSA 1.2 16V 3-drs1999 extra: stuurbekr. centrale vergr. ASTRA 1.6'Pearl'3-drs., als nieuw12-2000 Binnenkort: SCENIC 1.6 RXE2001 km. 44.000 km 30.000 km 23.000 km 64.000 km kleur groen zwart blauw zwart 46.000 km grijs 56.000 km grijs grijs DAIHATSU SPECIALIST JuJianaweg 78 3248 AN Meiissant Tel. (0187)60 17 64 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxrxxxxxxxxxxxxxxx^xxyxyy^ sxxx - c« i* c« im c« c« c« a, M ^4» ffi ffi 'fi J» «i 'S» «i e En nu weer de katten. PAGINA 6 VRUDAG 24 JANUARI 2003 Ciska komt uit Spijkenisse, Karin uit Maasland. Diciitbij Maas land, in De Lier, had een kennis van Karin een kledingverhuur- bedrijfje. Karin klopte daar wel eens aan om iets leuks te gebrui ken. Daar ontdekte zij de 'verkleedkist', die daar werden aange boden en gebruikt werd bij kinderfeestjes. Zo rond de eerste verjaardag van Karin's tweeling kwam het idee van de verkleed kist ter sprake. Eigenlijk begon het als een geintje, maar bij nader inzicht meenden ze het toch wel; dit kunnen wij op Flakkee ook best gaan doen; niet zo uitgebreid, maar uitsluitend voor kinde ren. Best een waagstuk, want je weet maar nooit of zoiets aans laat. Maar de vrouwen woonden inmiddels 18 en 10 jaar op het eiland en hadden toch wel het gevoel dat er op dat gebied een soort 'gat in de markt' was. Want ook op Flakkee zitten moeders wel eens met de handen in het haar, niet wetend wat ze nu weer moeten verzinnen voor het partijtje van zoon of dochter. Ciska: "Soms weten moeders van gekkigheid niet meer wat ze moeten verzinnen voor een feestje. Mijn dochter is op feestjes op de manege, op een kookfeestje, in het zwembad en zelfs bij de schoonheidspecialiste geweest. Nou, met de verkleedkist kun je het lekker binnenshuis afdoen; reuze gezellig." Na een kijkje bij het verhuurbedrijf in De Lier viel de keus defini tief en in januari 2000 startten de twee vriendinnen. Ze maakten gezamenlijk hun keuze en begonnen met vijf verkleedkisten, in vijf verschillende thema's. Later kwam er nog een zesde bij. In de kist zit alles watje nodig hebt voor een kinderfeestje. Natuurlijk alles voor een schitterende verkleedpartij, maar daarnaast zit er ook een map in de kist, die zorgvuldig is samengesteld voor het organiseren van een compleet feest. En dat helemaal in de sfeer en de stijl van de betreffende kist, die voor het gemak de titel the- makist heeft meegekregen. Wie een verkleedkist wil huren kan kiezen voor de indianenkist, de circuskist, de prinsessenkist, de heksenkist, de bloemenkist, of de Pippi Langkouskist, die er het laatst is bijgekomen. Momenteel werken Ciska en Karin aan een zevende exemplaar: de piratenkist. Natuurlijk hebben Ciska en Karin regelmatig zitten brainstormen. De taken waren al snel verdeeld; Ciska naait de kleding en Karin verzorgt de map, boordevol ideeën, op allerlei gebied. Uitnodi gingen vooraf, heel veel knutselideetjes, zoals een eenvoudige kleurplaat, maar ook iets waar de kinderen later iets aan hebben, zoals een fotolijstje, een clowntje of een trekpop, een beschilderd T-shirt of een placemat, maar ook recepten om lekkernijen te bak ken, of allerlei spel ideeën en tips voor maskers en grimeren. Ouders moeten echt een keuze maken, want om alles wat in de map zit in één middag stoppen, zou echt te veel zijn. Ciska: "Het is het handigst als je de map uit de kist van je keuze een week vóór de verjaardag afhaalt, dan kun je op je gemak met de voor bereidingen aan de gang. Dat kunnen bijvoorbeeld de uitnodigin gen zijn, die je samen met de aanstaande jarige kun maken. Er is keus volop in een map, om een heerlijke feestmiddag te beleven met je vriendjes of vriendinnetjes." Wanneer je de kist zelf ophaalt en weer terugbezorgt, spreek je af met Karin. Een verkleedkist is afgestemd op een feestje voor acht kinderen, in de leeftijd van 5-8 jaar, maar ook kleinere kinderen kunnen ermee uit de voeten, zo is de ervaring. Meiden vinden de prinsessenkist het leukst, Ciska is helemaal weg van de indianen kist, terwijl Karin, net als de meiden, de prinsessenkist het mooist vindt. Voor de piratenkist, waaraan de dames momenteel bezig zijn, liggen de broeken geknipt en wel klaar, ze moet alleen nog genaaid worden. Toch is de kist officieel al weggeweest, naar een piratenfeestje dat niet kon wachten. Maar dan wel zonder broeken en map. Ach ja, sommige moeders hebben zelf nog ideeën genoeg. In de loop van de tijd hebben ze ook wel ervaring opgedaan met hoe iets wel of niet moet. Zo kocht Ciska op de markt een gewel dige lap stof voor de indianenpakken. Niet al te duur, daar kon ze fijn mee aan de slag. De pakken werden genaaid en al gauw was de indianenkist gereed voor verhuur. Hij was al snel de deur uit, en na een geslaagd feestje moesten de pakken natuuriijk even worden gewassen, zo oordeelde Karin. Er zaten wat grasvlekken op. De dag daarna kreeg Ciska een bedremmelde Karin aan de telefoon: "Er is iets met de pakken." "Ach joh" reageerde Ciska, "dat kun je toch niet voorkomen. Even wat vlekkenzout erop en dan lekker uitwassen, dan is het toch weer opgelost?" "Dat is het nou juist", beleed Karin. "Dat heb ik gedaan, maar de pakken hebben nu nog maar maatje achtennegentig of zo." De stof was onherstelbaar gekrompen en de hele kist moest opnieuw genaaid worden. De stoffen worden na die blunder voortaan eerst gewas sen... Natuurlijk proberen Ciska en Karin de aanschafprijs voor mate rialen laag te houden, dan kan de huurprijs van de kisten ook laag Wijven. Soms krijgen ze een grote lap stof om iets uit te naaien. Die kist moest trouwens in ijltempo worden gemaakt, want in oktober kwam de vraag naar een Pippikist die ze in december wil den hebben. Een Pippikist leek hen een geweldig idee, dus dat werd hard werken. Gelukkig vonden ze oma bereid om de trui te breien voor de aap van Pippi, en zo is de kist toch nog op tijd klaar gekomen. Natuurlijk is er wel eens vraag naar een Kabouter Plop- kist of een Harry Potterkist. Maar je kunt uiteraard niet met alle rages mee doen. Dan zou het huis van Karin te klein worden om alle kisten op te bergen. Er wordt ook wel een gevraagd naar een 'Van alles wat' kist. Aan die vraag kan ook worden voldaan, als er tenminste voldoende kisten 'thuis' zijn. Ze hebben overigens nog ideeën genoeg, Ciska en Karin, maar ja, je kunt niet alles gelijk; en je gezin vraagt ook je aandacht. In het begin, toen alles van de grond af moest worden gestart, was het echt hard werken. Vijf kisten maken in drie maanden, dat is een hele klus. Toen had het thuisfront wel een iets van: 'hallo, wij zijn er ook nog!' Nu is het alleen een kwestie van verhuren en in orde houden van de kisten met inhoud. In het begin waren het voorna melijk vrienden, kennissen en moeders van school die heel belangstellend waren. Er kwamen veel positieve reacties, waar van er diverse te lezen zijn in de speciaal daarvoor bestemde ruimte achterin de mappen. Het project liep als een trein. Het leu ke is dat de kisten tegenwoordig niet alleen bij kinderfeestjes maar ook bij andere gelegenheden, zoals een themaweek op school of op de peuterspeelzaal worden ingezet. Of op de Logeer roef van Zuidwester. Uit alle groepen en lagen van de bevolking komen mensen de kisten huren. Natuurlijk zijn daar kosten aan verbonden: 20 huur en 40 borg. Gaat er iets echt kapot, dan wordt dat bij het terugbetalen van de borgsom op het bedrag in mindering gebracht. Het afhalen van de verkleedkist kan bij Kar in van de Sar in Ooltgensplaat, maar natuurlijk moet u wel eerst even bellen: (0187) 632057, al is het maar om te weten waar u precies moet zijn... t'v' NED. HERV. KERK Beroepen: te Harderwijk (wijkgem. 1), B.J. van Vreeswijk te Veenendaal; te "Voorthuizen, D. v.d. Streek te Rijssen; te Woudenberg (De Voorhof), G. van Broek huizen te Tiel. Bedankt: voor Veen, M. Goudriaan te Lunteren. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: K. Howerda, Eikvaren 10, 4102 XE Culemborg; K.E. Schoneweille, Boeg 3, 8081 ML Elburg; H. van der Ziel, Wijnesteynstraat 5, 34 EV Nieuwegein. GEREE KERKEN Beroepbaar gesteld: door de classis Frane- ker, J. P. Boomsma, Pastorijlan 3, 9147 BE Hantum, Tel. 0519-572530; e-mail: coos- boomsma@hetaet.nl. GEREE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen: te Dokkum, R.R. Roth te Breda; door de Groninger Zendingsdeputaten voor uitzending als docent naar de Theologische Hogeschool SETIA te Jakarta (Indonesië), D. Mak, te Hoek; te Haulerwijk, H.J. Boersma. kandidaat te Kampen. Bedankt: voor Capelle a.d. IJssel-Noord en Waardhuizen, E.J. Oostland te Smilde. Beroepbaar gesteld: door de classis Utrecht, H.J. Lopers, beroepen predikant te Nieuwegein. Beroepbaar: A. van Vugt, De Peppel 40, 3891 BC Zeewolde. Tel. 036-5227062; e- mail: n.vanvugt@filternet.nl CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Tholen, i.c.m. Oud-Vosse- meer, R. van Beek te Eemdijk; te Vlissin- gen, H. van Eeken. kandidaat te Groningen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen: te Dirksland, G.J.N. Moens te Goes. Bedankt: voor Naaldwijk, M. Mondria te Waardenburg; voor Nunspeet en Scherpen- zeel, G.J.N. Moens te Goes; voor Rotter dam-Centrum en voor Utrecht, W. Visscher te Amersfoort. Middelharnis - Overzicht voor ronde 18 van de huishoudelijke competitie, gespeeld op 20 januari jl.: Hameeteman-Bom 0-1 Noordijk-Den.Haan 0-1 Van Hooff-Struik 1-0 "Van der Waal-Moedtrem. Van Prooijen-Van den Ouden rem. De.Jager-Hennekesrem. I. Lagendijk-Verolme1-0 Boeter-C.J. Smitrem. Bosch-A. Visser 0-1 Markwat-Meiaardrem. M. Lagendijk-Minnaar0-1 Neleman-Loosjes rem. Van der.Staaij-H.K. Smit O - l Op de zondag na de Rampnacht van 1 febru ari 1953 heeft wijlen ds. M. Baan - in leven predikant van de Chr. Geref. Kerken - een tweetal boetepreken geschreven die nóg actueel zijn en de moeite waard zijn om gelezen te worden. Boekhandel Akershoek te Ouddorp geeft deze twee preken dan ook opnieuw uit in een bundeltje dat de titel draagt 'Des Heeren weg in de wervelwind en storm, en 'de engel des verderfs over de ste den en dorpen van Nederland'Omdat boek handel Akershoek volgende maand 10 jaar hoopt te bestaan wil ze de netto verkoopop brengst van het prekenboekje te bestemmen voor Roparun hospice 'Calando' te Dirks land. Omdat 'Calando' het nog steeds zon der subsidies moet doen, wil boekhandel Akershoek het hospice graag een financieel steuntje geven door uitgifte van dit boekje. Vanaf aanstaande dinsdag is het verkrijgbaar bij de Ouddorpse boekhandel. Voor slechts 2,50 euro heeft u het in uw bezit en door de aankoop ervan steunt u tevens een goed doel. U kunt het boekje ook toegezonden krijgen, maar dan wordt er 1 euro extra aan portokosten berekend. U kunt het bestellen via telefoonnummer: 0187-684267, via e- mail: info@akershoek.nl of door overma king van 3,50 euro op bankrekeningnummer 35.12.30.343 of op girorekeningnum mer 4036776 t.n.v. boekhandel Akershoek. Vergeet daarbij niet uw naam en adres te vermelden, dit in verband met het verzen den. Van de heer A. Huizen te Kiimpen aan den IJssei Kregen we bovenstaande foto toege zonden. Het plaatje is lang geleden 'geschoten' in Stad aan 't Haringvliet. De heer Hui zen zou het best leuk vinden om te weten te komen waar precies, van wie de (land- bouw)schuren en het koetsje waren die op de foto te zien zijn en wie de afgebeelde per sonen zijn. Zijn er Stadtenaren die zich dit dorpsbeeld nog kunnen herinneren en er lets meer over weten te vertellen, dan kunnen ze contact opnemen met de heer Huizen, Lijs terstraat 54, 2922 VG Krimpen aan den IJssel, tel.: 0180-512678. ,-^5r^r7'^r>^YyYy.yxxxxx>r^^^^:'^'^^^^^x>ö^ X X X M K' K' STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Er logeren nu weer 3 bouviers in De Dierenstee. Heb je geen bouvier dan wordt er gebeld of er een bouvier is en nu hebben wij er 3 en is er blijkbaar geen belangstelling voor. Marion is een zwarte ruwharige bouvier van ruim 3 jaar een reu. Het is een vrien delijke hond die graag meegaat in de auto, ook alleen thuis kan blijven, maar lelijk doet naar katten en andere reuen en niet te vertrouwen is bij vee. Wij zoe ken voor hem een plaatsje bij een rustig gezin zonder kinderen. Gambo de zwarte ruwharige bouvier van 6 jaar is nog steeds bij ons. Dit is een lieve hond, vriendelijk voor kinderen, kan alleen thuis zijn. Hij is niet gewend aan katten en hij is het liefst de hele dag buiten. Hij heeft wel een baas nodig die hem verteld wat hij moet doen. Ook Quintra de zwarte bouvier van bijna 10 jaar is nog steeds bij ons. Wie geeft haar nog een paar leuke hondeja ren?? Xylia is een zwarte Groenendaler, een gesteriliseerd teefje van ruim 6 jaar. Het is een 'i||il| 'Il lieve hond, maar domi nant, en zij kan lelijk doen als ze geborsteld wordt. Zij is niet gewend aan kinderen, doet lelijk naar katten en andere honden. Zij kan alleen thuisblij ven en gaat graag mee in de auto. Wij zoeken voor haar een baas die gewend is met dominante honden om te gaan. Paula een vondeling van 1 jaarm zwart-wit, een kat die graag buiten komt. graag voor haar een rustig gezin. Vlekkie een lapjespoes van ruim 3 jaar. Zij heeft graag het alleenrecht in huis. Minou, een vondeling van ruim 12 jaar, wit/zwart, een afwachtende poes. Balou een cyperse kat van 8 jaar, ook hij komt graag buiten. U ziet het er is bij De Dierenstee weer keus genoeg. Ons tel.nr. 0186 655150. Openingstijden maandag t.m. zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6