Schotejil Première van 'Atlantis' Douane controleert goederenvervoer op het eiland Win koffiepakket Spel en snert bij SWO Echtpaar Los-Van Veen zestig jaar getrouwd Oostmoer' Open Ochtend in Oude Tonge EIIATiiaMniEUWS Goede prestaties van zwemclub de Stelle tijdens de ZRO-E competitie Extra kerkdiensten Ger. Gemeente zwemt 3e ronde Verenigingscompetitie Uitslagen 'IVIanege PAGIN, glNSDAG 21 JANUARI 2003 Op het vrachtwagenparkeerterrein langs de Staverseweg te Sommelsdijk, tegenover het politiebureau, heeft de douane donderdagmorgen een controle gehouden. Zes douanebe ambten uit Vlissingen, Temeuzen en Moerdijk hebben gedurende de hele morgen diverse voertuigen aangehouden, in hoofdzaak vrachtwagens en bestelauto's. Gecontroleerd werd onder meer op verboden gebruik van 'rode diesel', het aanwezig zijn van vrachtbrieven, het aanwezig zijn van keuringsrapporten van koehnstallaties (miheuvoorschift), het ver voer van accijnsgoederen en verdovende middelen en of de BPM was betaald. Ook perso nenvoertuigen met buitenlands kenteken werden staande gehouden. Meestal wordt zo'n controle op het eiland éénmaal per jaar en in samenwerking met de politie gehouden, maar déze actie voerde de douane zelfstandig uit. Tijdens de controle zijn geen ernstige 'onre- gelmatigheden' geconstateerd en de medewerking van de chauffeurs was prima. bijRGL Ouddorp Hoe drinkt u de koffie?!? Deze vraag staat centraal bij de prijsvraag die Radio Goeree Lokaal uitschrijft in het kader van het nieuwe programma Met Twee Schepjes Zout. Deelname kan voor u een gratis koffiepakket opleveren ter waarde van dertig euro!!! Na een lange periode van afwezigheid keert presentator Wilbert Moerkerk weer terug - zoals vertrouwd - op de zaterdagmorgen van Radio Goeree Lokaal. Ruim drie jaar lang verzorgde hij het programma Goeiemorgen Goeree. Nu komt de 23-jarige presentator met het programma 'Met Twee Schepjes Zout'. Een programma waarin muziek en het lokale nieuw.s op de korrel worden geno men! Maar daarover hoort en leest u binnen kort meer? Prijsvraag Ter introductie van het programma geeft Radio Goeree Lokaal tijdens de eerste uit zending van 'Met Twee Schepjes Zout' een heerlijk koffiepakket weg. Het enige wat u moet doen is Radio Goeree Lokaal te laten weten hoe u het liefst de koffie drinkt. Lekker met twee klontjes suiker? Of helemaal zwart? Of mis schien wel met een flinke toef slagroom? Stuur een brief/kaart/e-mail naar Radio Goe ree Lokaal en wie weet ontvangt u het pak ket boordevol met alles wat "een bakkie troost" nog aangenamer maakt. Alle inzen dingen worden verwerkt tot in een lijst waaruit gaat blijken hoe Goeree-Overflak- kee koffie drinkt. Help dus mee met dit RGL koffieonderzoek en maak tegelijkertijd kans op die prachtige prijs! Shiur uw brief/kaart/email voor vrijdag 7 februari op naar Radio Goeree Lokaal, Post bus 157, 3253 ZJ in Ouddorp. Uw e-mail kan naar het volgende adres: redactie@rgl.nl. Beschrijf in maximaal der tig woorden hoe u het liefst uw koffie drinkt. Wanneer u kans wilt maken op het koffie pakket ter waarde van dertig euro vergeet dan niet uw gegevens te vermelden inclusief telefoonnummer. De uitslag wordt zaterdag 8 februari middels loting in het programma bekendgemaakt tussen 10:00 en 12:00 uur. Vanaf die dag drinkt u elke zaterdagmorgen de koffie Met Twee Schepjes Zout! Op zaterdag 18 januari werd in het zwembad in Rozenburg een zwemwedstrijd gehouden. In de ZRO-E competitie werd er gestreden tussen WVH uit Hellevoetsluis, LAC uit Rotterdam en de Stelle uit Stellendam. De wedstrijd werd begonnen met een wisselslag estafette voor de heren. Leander van Splun- der. Abraham de Ronde, Kees Akershoek en Arjan Witte behaalden een mooie tweede plaats. Hierna werd door de minioren 2-4 en later 25m vlinderslag gezwommen. Marco Akershoek behaalde een mooie derde plaats, Philip den Eerzamen kreeg een zilveren medaille en Willem Jan Hoekman ging er met de gouden medaille vandoor. Bij de meisjes ging de zilveren medaille naar Rosanna Wilmsen. Tijdens de 50m school slag voor de minioren 6 en later verbeterden Patty Kreeft, Fleur van Beuningen en Tan- neke den Eerzamen alle drie hun beste tijd. Op de 50m vlinderslag voor junioren 6 en later grepen Wendy Kriek en Carolina van de Nieuwendijk net naast de medailles, maar verbeterden wel hun persoonlijke record. In de eerste helft van de wedstrijd was er verder nog een zilveren medaille voor LiUan Hessel op de 50m rugslag en voor Kees Akershoek op de lOOm schoolslag. In de tweede helft van de wedstrijd werden er opnieuw goede prestaties geleverd door de zwemmers van de Stelle. Naast de medailles die binnen wer den gehaald waren er vele persoonlijke records. Aan het eind van de wedstrijd wer den nog 2 estafettes gezwommen. Wendy Kriek, Lilian Hessel, Carolina van de Nieu wendijk en Ellen van Soest behaalden een derde plaats tijdens de wisselslag estafette. Patty Kreeft, Marco Akershoek, Fleur van Beuningen en Pieter Hoekman einigdenop een vierde plaats tijdens de schoolslag esta fette. Op 25 januari zwemt de Stelle een driekamp in Dirksland met de Gooye uit Dirksland en de Duck uit Brielle. HERKINGEN - Woensdag 22 januari 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. Op woensdag 5 februari a.s. organiseert de Plaatselijke Commissie van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee voor personen vanaf 55 jaar van Oude Tonge een spelmid- dag met snert als afsluiting. Op deze middag worden Oud-HoUandse Spelletjes gespeeld. De besten worden be loond met een prijs. De nüddag begint om 14.00 uur. Deelnamekosten bedragen 2,- p.p. U kunt zich voor deze middag opgeven bij de SWO, tel. 641344, tot en met vrijdag 31 januari a.s. U bent van harte welkom! Op woensdagmorgen 29 januari houdt de Ned. Herv. Vrouwenvereniging te Oude Tonge een open ochtend over het vakantie werk met gehandicapten en alleenstaanden. Voor deze morgen is een spreekster uitgeno digd van de Nederlands Hervormde Vrou wenbond, die een inleiding zal houden met behulp van een diaklankbeeld. De ochtend wordt gehouden in verenigingsgebouw 'Diakonia' aan de Kolfweg te Oude Tonge, aanvang 9.30 uur. In de pauze wordt een col lecte gehouden voor dit werk. U bent van harte welkom! Zwemclub de Schotejil heeft zaterdag 18 januari in Aquapulca te Dordrecht de derde wedstrijd van de Vereni gingscompetitie gezwommen. De selectie van de Schotejil was goed voor 32 persoonlijke records, 2 clubrecords en 13 ereplaatsen. De Schotejil zwom de wedstrijd samen MNC uit Dor drecht, De Lansingh uit Krimpen aan den IJssel en Hippocampus uit Mon ster. In de leeftijdscategorie vanjaargang 1991 en later was er voor Melanie van Gemert (10) een 2e plaats op de 25m rugslag in een p.r. tijd van 20.93. Óp de 50m vrij zwom zij later naar een 3e plaats in een tijd van 39.35. Esmee Koedoot (II) eindigde op de lOOm rugslag in een p.r. tijd van 1.23.72 op de 2e plaats. Op de 50m vrij zwom Esmee Koe doot met haar tijd van 32.28 naar de 2e plaats. Sebastiaan Rosendaal (12) wist de lOOm schoolslag te winnen in een tijd van 1.32.34. Later zwom hij op de 50m vlinderslag in een tijd van 38.72 naar de 3e plaats. Sebastiaan Rosendaal zwom op zijn derde beurt in een oudere leeftijdscategorie voor het eerst een 200m rugslag. Hierop zwom hij een tijd van 3.03.06, hetgeen meteen al een nieuw clubrecord betekende. In de juniorencategorie zwom Martijn van Hoorn (13) op de 200m rugslag in een tijd van 2.58.00 naar een 3e plaats. Leander Jon- gejan (15) zwom op de 200m vrije slag in een clubrecordtijd van 2.14.41 naar een 3e plaats. Rhiana van Kempen (13) werd 3e op de lOOm rugslag in 1.17.06. Een Ie plaats en dus gouden medaille was er voor Thijs Trompper (15), die op de lOOm schoolslag een p.r.-tijd van 1.20.81 neerzet te. Bij de senioren zwom Willem Joppe (16) op de 200m schoolslag in een tijd van 2.59.65 naar de 2e plaats. Vooral in de jaargangen 1990 en later wer den veel persoonlijke records gezwommen. Op de lOOm rugslag verbeterden Whitley Vorstenbosch (10) met 1.36.82, Nicole Nolet (9) met 1.40.41, Nienke Steenhuis (9) met 1.40.93 en Danica Koedoot (9) met 1.41.91 allemaal hun tijd met 5 seconden of zelfs meer. Op de 50m vrij waren er opnieuw ruime persoonUjke records voor Timo Lam- bregts (9) in 44.29 en Eldin Krijgh (9) in 50.06. Lisa Uijtewaal (11) zwom voor het eerst een 200m vrije slag en zwom hierop 3.09.58. Anne Volwerk (12) tenslotte zwom op de 200m wisselslag een p.r. in 3.18.59 en verbeterde haar tijd met ruim 8 seconden. Zestig jaar al hebben ze lief en leed met elkaar gedeeld, het Dirkslandse echtpaar Los-Van Veen.Was 8 januari jl. dat ze de huwelijksdag in familieverband mochten herdenken, met drie kinderen, zes kleinkinderen en één achterklein kind. Maar afgelopen vrijdagmiddag was het 't moment dat burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland dit jubilerende echtpaar met een bezoekje vereerde. "Dus bint de nieuwe burgemeaster?" Zo verwelkomde de 87-jari- ge bruidegom de heer Stoop in zijn huiskamer, waar de kachel al volop stond te snorren. "In bin je 't al een beetje gewend hier?" Gelukkig kon de burgemeester die vraag volmondig met 'ja' beant woorden. Namens de gemeente bracht hij 'n fraaie fruitmand mee voor het 60-jarige echtpaar, want ja, zóveel jaren samen, "da's niet voor iederean weggelegd" beaamde mevrouw Los, die twee jaar later werd geboren dan haar man. Hij aanschouwde in Dirksland het eer ste levenslicht en zij in Ooltgensplaat. "Plaetje boven, ee" zegt ze. Hoe ze elkaar hebben leren kennen? Eigenlijk heel gewoon, zoals zoveel stelletjes elkaar in die tijd leerden kennen: de jongens liepen zaterdagsavonds 'op durp' rondjes aan de ene kant van de straat en de meisjes aan de andere kant, en dan liep er best wel eens één bij waar van je dacht, nóuhou... En dan laat de rest zich niet meer raden natuurlijk. In de oorlog zijn de heer en mevrouw Los met elkaar getrouwd. "Je oendervoend hier van de oorlog niet zo veul hinder. In bovendien, je huurde dan geen zaeltje, mar je vierde je bruiloft geweun thuus", legt mevrouw Los uit. Toch weet de heer Los nog wel te vertellen hoe hij in 1944 naar Duitsland werd afgevoerd en bij Wierden uit de trein is gesprongen... De eerste vijfjaar na het trouwen hebben de heer en mevrouw Los bij zijn ouders ingewoond. Daarna woonden ze anderhalf aan de Straat- dijk; maar toen de Oranjelaan gebouwd werd, kregen ze daar een woning toegewezen. En daar zijn ze nimmer vandaan gegaan. Aanvankelijk was de heer Los werkzaam in het transport en in de landbouw, maar na de watersnoodramp van 1953 heeft hij twaalf jaar aan de Deltawerken gearbeid. Eerst als heimachinist, maar later zat hij als kraanmachinist op de grootste hijskraan die Nederland die toen kende. Toen de Deltawerken gereed waren, heeft de heer Los de rest van zijn arbeidzame leven gewerkt bij scheepswerf Van der Giessen Het jubilerende echtpaar, samen met burgemeester Stoop. de Noord te Krimpen aan den IJssel. Dat betekende in die tijd iedere morgen om zes uur op 't brommertje stappen, richting Stellendam, en daar vandaan met een wagen verder. Toen hij achter in de vijftig was, is hij gestopt met werken. Zowel z'n eigen gezondheid als die van z'n vrouw noopten daar min of meer toe en sindsdien leven ze samen hun leventje, in hun knusse woninkje aan de Oranjelaan, waar ze inmid dels alweer 52 jaar een veilig dak boven hun hoofd hebben. "Jae, in die zestig jaer is t'r heal wat over je hoad gewaoid" zegt zfj. En hij vult aan: "m'n ha 't durp geweun zieje gróeje, ee. Tussen hier in de Rieng had je nog niks. Dat was allemaele tuun." En mevrouw Los vervolgt: "mar gelokkug hei m'n man altied waark gehad. As je feartig of vuuvenveartig gulden in de weke had, dan wisje niet watje zag. Dan had je 'n pakket booschappen waer je tegen zei!" Daarnaast heeft de heer Los veel bondswerk verricht, in besturen gezeten en vele jaren actief geweest voor de plaatselijke EHBO. En tot z'n vijfenzestigste was hij lid van de Rode Kruiscolonne. Om al die inzet werd hij Koninklijk onderscheiden met de Eremedaille in Goud in de Orde van Oranje Nassau. Wat beide echtelieden graag mochten doen, was verre reizen maken. Niet alleen hebben ze bijna alle Europese landen al eens bezocht, tot in Noorwegen en Denemarken toe, maar ook waren ze in Canada, Amerika en Rusland, waar ze al pratend, maar vooral ook gebarend, in gesprek probeerden te komen met de bevolking, "'t Was vreaselijk interessant om al die verschillende culturen te proeven in om te kie ken hoe de maansen daer levende", zo bewaart mevrouw Los haar herinneringen aan die tijd waarin het reizen hen nog gemakkelijk af ging- Maar nu de jaren zo geklommen zijn, zijn de activiteiten natuurlijk afgenomen. Mevrouw Los heeft erg last van reuma, maar wast en strijkt nog zelf. Verder probeert ze nog wat handwerk te doen en leest en puzzelt ze graag. Hij heeft nogal last van beverigheid, "in 'k gae oak mear diengen vergete, geloav "k". Maar als het nu maar weer eens wat mooi weer wil gaan worden, dan 'scharrelt' hij graag nog wat in z'n tuintje achter 't huis. "Jae, 't is hier prima weune" vinden ze allebei, "lekker rustig in de straete, in 't is hier 'n veilig durp". Oftewel: wat zou je je nog meer wensen? De Zierikzeese zangeres Liesbeth Franken voert op vrijdag 31 januari tijdens de 'Nacht van het verhaal' in de Grote Kerk van Goes de première van de compositie 'Atlantis' uit. Deze compositie alsmede de tekst werd spe ciaal voor deze gelegenheid geschreven door de eveneens uit Zierikzee afkomstige com ponist Mar van der Veer. Dit gebeurde op verzoek van het organiserend comité van deze bijkomst die gehouden wordt ter gele genheid van de herdenking van de februari- rarap van 1953. De tekst beschrijft de bloei en de ondergang van het in het water verdwenen land Atlantis waar Plato over bericht. Op symbohsche wijze wordt dit uitgebeeld door de piano die in het begin van het werk zich onder de toon hoogte van de zangeres bevindt. Tijdens de catastrofe waarin het land vergaat kruisen de partijen elkaar. Als het land definitief ver dronken is bevindt zich het pianospel hoog boven de zangstem als symbool van het water dat het land overstroomde. Het werk is gebouwd rondom tooncentra die op hun beurt langzaam dalen. De zangeres zingt in het werk geen enkele kruis of mol: er wordt gebruikt gemaakt van zo genoemde kerk- toonladders die eveneens genoemd zijn naar oud-Griekse streken: aeohsch, mixolydisch, lydisch enz. Nauwelijks gebruikte (lydisch) en zelfs nooit gebruikte ladders (locrisch) worden toegepast hetgeen grote spanning in de toon- afstanden geeft die illustrerend zijn voor de dramatiek van het werk. De zangpartij is genoteerd, de pianopartij wordt ter plekke geïmproviseerd. Opvallend is dat de piano partij zich niet aan de kerktoonsoorten houdt hetgeen weer een andere spanning oplevert. De samenwerking van de zangeres en de componist is een vervolg op de CD Mi Coragon die enige tijd geleden verscheen. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 2, gehouden op zaterdag 18 januari jl. in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal pun ten behaald te worden van 80. Linsey Hop man, Snoopy, 107 pnt; Willemijn v. Marion, Diamond, 104 pnt; Emma Adri- aansen, Karine, 100 pnt; Nikita Eijgels- heim. Sterre, 98 pnt; Joanne Braber, Dyna mite, 97 pnt; Aurelia v. Strien, Diamond, 94 pnt; Anne Klooster, Lady, 93 pnt; Bas de Waai, Diamond, 91 pnt; Hannah Spelt, Lady, 89 pnt; Mima Korteweg, Sterre, 86 pnt; Marloes Broeders, Brenda, 86 pnt; Deborah Vroegindeweij, Bobbie, 84 pnt; Nina Buurman, Carla, 83 pnt. ■14- "Ik heb ook al navraag gedaan, maar niemand heeft iets gehoord van ons gezin. We kunnen alleen maar afwachten en hopen", zegt hij schor. Even zitten ze somber zwijgend naast elkaar op het bed, terwijl Henkie door Elske wordt beziggehouden. "Cor", vraagt Marieke na een tijdje, "waar denk je dat we naar toe worden gestuurd?" Haar stem klinkt zo angstig, dat Cor overspoeld wordt door medehjden. "Ik heb net gehoord dat we bij gezinnen uit Rotterdam en omgeving worden ondergebracht, maar precies weet ik het niet", antwoordt hij. Dan vertelt Marieke over het deftige echtpaar, dat klei ne Henkie zomaar wilde meenemen. Cors ogen worden donker van woede en een diepe rim pel verschijnt tussen zijn wenkbrauwen. "Het is toch vresehjk dat er mensen zijn die nog mis bruik willen maken van deze ramp", sist hij kwaad. "Ik weet zeker Marieke, dat Henkie het laatste is op deze wereld dat je zou willen verhezen en dan durven die schoften jou nog zo'n voorstel te doen!" Marieke perst haar lippen op elkaar en voelt opnieuw de woede. "De kon zo aan hen zien dat ze Henkie nooit zouden hebben teruggegeven, met hun mooie praatjes en zo. Hoe kunnen mensen toch zo harteloos zijn?" Dan mengt Elske zich in het gesprek. "Misschien leven vader en moeder nog wel en kunnen we gewoon met hen terug naar een boerderij. Dan hoeven we niet bij vreemden te logeren... als we een nieuwe boerderij krijgen." Marieke schudt haar hoofd en droevig staart ze voor zich uit. "Ach Elske, ik weet het niet. Het water was zo wild... en moeder was nog op zolder... Van vader hebben we ook niks meer gezien. De weet het niet hoor." "Zolang ze niet gevonden zijn hoeft dat niet te beteke nen, dat ze dood zijn", zegt Cor, maar aan de klank van zijn stem hoort Marieke, dat hij twijfelt aan zijn eigen woorden. "Ik zou het liefst telkens op de lijst gaan kijken", mom pelt Marieke zacht, maar Cor verzekert haar dat dat weinig zin heeft en dat ze beter één keer per dag kun nen gaan kijken, als er geen nieuwkomers meer binnen worden gebracht. Een vriendelijk meisje komt langs met dampende mokken soep en vraagt hen of ze nog iets nodig heb ben. Vervolgens loopt ze snel weer verder om anderen van soep te voorzien en Marieke kijkt haar dankbaar na. "Dat zijn allemaal vrijwilligers", zegt plotseling een dame tegenover haar. "Ze zijn dag en nacht bezig om het ons naar de zin te maken." "Ja", zegt haar buurvrouw, die met een jengelend kind op schoot zit, "dat meisje is al vanaf gisteravond bezig en met al die toestiroom krijgt ze het steeds drukker. Ze vertelde mij vanmorgen, dat er berichten zijn, dat koningin Juliana ons hier misschien komt bezoeken." Cor en Marieke kijken elkaar veelbetekenend aan. "Als de koningin komt", zegt de jongen nadenkend, "dan moet het toch wel heel erg zijn." "O jongen", zucht de vrouw tegenover hen, "er zijn er zoveel verdronken, de berichten spreken nu al van honderden doden." Marieke voelt het bloed uit haar gezicht wegtrekken en onbewust grijpt ze Cors hand. "Hebben ze al namen van de mensen die zijn verdronken?" vraagt ze bevend. "Nou, ik geloof het niet", antwoordt de vrouw, "maar er worden er wel heel veel vermist!" De vrouw met het jengelende kind naast haar, begint zacht te huilen." Bij die vermisten horen ook mijn Theo en vier van mijn kinderen. Allemaal verdronken in die afschuwelijke zee, omdat ze te laks waren om de dijken te bewaken. Ik vroeg nog aan Theo: 'Zal het wel goed gaan met de dijken?' Maar Theo zei dat de bur gemeester had gezegd dat er geen dijkbewaking nodig as. Het zal allemaal wel niet zo'n vaart lopen zei hij nog en nu ligt hij met mijn schatjes in het zoute water. God weet waar!" Haar buurvrouw neemt het kind van haar over en pro beert met zachte woordjes de vrouw te troosten. Cor, Marieke, Annechien en Elske lepelen stilletjes hun soep op, terwijl Henkie lief met de stropoppetjes speelt. Wat een drama' s spelen zich hier in de hal af en wat een afschuweUjk verlies hebben velen van hen geleden. "Zullen we even rond gaan lopen?" vraagt Cor, als Marieke haar lege mok op de grond zet. Marieke is blij met wat afleiding en vertrouwt Henkie aan Annechien en Elske toe. Tussen de bedden door lopen ze samen rond, terwijl hun ogen zoeken naar bekenden. Sommige mensen staren gelaten voor zich uit, alsof ze niet beseffen waar ze zijn. Er zijn vaders en moeders die wel hun emoties tonen en hartverscheurend huilen, zich vastklampend aan hun overgebleven kroost. Zonder dat Marieke het zich realiseert, beginnen er tra nen over haar wangen te stromen. Als Cor haar hand grijpt, kijkt ze hem wanhopig aan. In haar hart weet ze dat ze haar ouders nooit meer terug zal zien, net zoals vele andere weeskinderen hier in de hal. Ineens knip pert ze met haar ogen en veegt ruw haar wangen droog. Ziet ze dat nu goed.zijn dat Janus en Dirk, daar ach ter in de hal? Ze laat Cors hand los en begint te rennen. De figuren op het bed komen steeds dichterbij en Marieke weet nu heel zeker dat haar ogen haar niet hebben bedrogen. "Janus, Dirk!" schreeuwt ze uitgelaten en de twee jon gens staren naar Marieke alsof ze een spook hebben gezien. Janus is de eerste die opstaat en zijn zus in zijn armen sluit. Beiden weten niets te zeggen en klampen zich huilend aan elkaar vast. Ook Dirk slaat zijn armen om zijn broer en zus heen en samen staan ze zo een tijdje, zonder zich iets van hun omgeving aan te trekken. Als Marieke zich losmaakt uit hun omhelzing, is Cor bij hen komen staan. Hij heeft ook tranen in zijn ogen, maar deze keer zijn het tranen van geluk. "Ik had nooit gedacht dat ik jullie nog ooit zou terug zien", snikt Marieke. "Ik ben zo ontzettend blij dat jul lie niet zijn verdronken. Weten jullie al iets over de anderen?" De jongens schudden ontkennend hun hoofd, maar als Marieke hen vertelt dat Elske en Henkie bij haar zijn, zijn ze enorm opgelucht. "Gelukkig", zegt Janus, "wat ben ik blij dat ik nog wat meer familie heb. Ik dacht dat wij de enigen waren die het hadden gered." "Denk je dat vader en moeder nog in leven kunnen zijn?" vraagt Marieke bijna onhoorbaar. "Ik weet het niet, Marieke. Vader kan goed zwemmen, maar moeder.ik vrees dat ze niet meer in leven is. Ze was nog als enige op onze zolder toen het dak instort te. Ze zat als een rat in de val. Marieke buigt haar hoofd en knikt. Het zou ook een wonder zijn geweest als moeder de ramp zou hebben overleefd. Ze kan er maar beter in berusten dat, behal ve Janus, Dirk, Henkie en Elske, misschien wel ieder een uit hun gezin is verdronken. Opeens voelt ze zich doodmoe. De geluiden om haar heen hjken van heel ver te komen. Haar benen begin nen te triDen en ze voelt zich misselijk en draaierig worden. Alles rondom haar wordt zwart en op de kille, harde vloer zakt ze in elkaar. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5