Help de huismus Technische School opent deuren voor publiek 'Locatie Stellendam' van Scheepvaart en Transport College: Een bijzondere school op een bijzondere plaats vrijdag en zaterdag open dag Watersnood 1 februari 1953 Weer en sterren op vakantie en thuis Prijswinnaars Rabobanli Iterstl^leurwedstrijd Drukwerk nodig? EIIAIflQSI-illEUWS 'De Visserijschool'. Deze naam wordt nog steeds gebruikt voor de aan de binnenhaven van Stellendam geves tigde locatie 'Visserij' van het Scheep vaart en Transport College. Kleine school Lesaanbod Toekomst Open dagen Een bezoek aan de school op Deltaha- ven 4 in Stellendam zal zeker de moei te waard zijn. EIIAIIDEII-tllEUWS Abonneert U op Eilanden-Nieuws Toekomst volledig afhankelijk van mensenhulp Help-de-huismus-tips Voedsel Nestgelegenheid Extra kerkdiensten Ger. Gemeente Bingomiddag en -avond ANBO Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren' Telefoon (0187) 471020 Op donderdag 23 januari opent de Technische School in Middelharnis haar deuren voor belangstellenden en geïnteresseerden. Op deze dag kan in de school worden rondge wandeld en gekeken naar wat de school te bieden heeft. Meta(al)morfose Open Leercentrum Vrije tijd en Recreatie Zorg Techniek Vervolgopleidingen PAGINA 2 DINSDAG 2IJANÜARI2003 De heer H. Redert (links) in een praktijklokaal van het Scheepvaart en Transport College aan de Stellendamse binnenhaven. Zelfstandig is de 'Visserijschool' al jaren niet meer. Sinds ze de Mbo-opleidingen ver zorgt is het een onderdeel geworden van het Scheepvaart en Transport College in Rotter dam geworden. Deze instelling met diverse vestigingen in de Rotterdamse regio ver zorgt de opleidingen en trainingen voor het bedrijfsleven dat verbonden is met de scheepvaart in de ruimste zin des woords. De Stellendamse binnenhaven is de plaats voor de afdeling 'Visserij'. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 januari houdt deze school haar open dag. Met de heer Henk Redert, leraar met bijzondere taken, hebben we een gesprek over het reilen en zeilen van de school en blikken vooruit in de toekomst. Een directeur in Stellendam heeft het Scheepvaart en Transport College niet. De heer Redert heeft naast zijn lesgevende taak, als enige fulltime kracht, ook de leiding over de dagelijkse gang van zaken op de school. De andere docenten - vrijwel allemaal afkomstig van de vaart - komen van andere locaties van het Scheepvaart en Transport College de lessen verzorgen in Stellendam. De heer Redert erkent dat het ontbreken van fulltime docenten niet de ideale situatie is. Maar hij weet dit niet anders kan bij een klei ne school met 52 leeriingen. De afkomst van de leerlingen beslaat een groot gebied. Een deel van hen komt van de 'Kop van het eiland', maar een niet onaanzienlijk deel komt uit andere plaatsen, vooral uit Zeeland, zo zijn er leerlingen van Tholen en Sint Phi- lipsland, maar ook uit Yerseke en Amemui- den. En wat niet verwacht zou worden op een zo sterk bij de visserij betrokken school: er zijn zelfs leerlingen uit Ede, Zaltbommel en Gouda. Dit zijn toch geen plaatsen met een achtergrond welke bij de zeevisserij aan sluit. Toch hebben deze jongeren volgens Redert altijd wel ergens een band met de vis serij. En juist die interesse voor de visserij, gekoppeld aan de Mbo-opleiding levert zeer betrokken en gemotiveerde leerlingen op wat het werken op de school zeker tot een genoegen maakt. Ongeveer veertig procent van de leerhngen is volgens Redert niet afkomstig uit traditio nele vissersgezinnen. "Dit komt voorname lijk doordat de gezinnen kleiner zijn gewor den". Geprobeerd wordt om het lesprogram ma van de leerlingen binnen vier dagen in een week uit te voeren. De vrijdag blijft dan over om aan boord van de aan de wal lig gende schepen hand- en spandiensten te ver lenen en tevens praktijkervaring op te doen. Deze praktijkervaring is voor de leerlingen van het Scheepvaart en Transport College heel belangrijk. Redert prijst zich gelukkig met de bijzondere locatie van 'zijn' school. Midden tussen de bedrijven aan de Stellen damse vissershaven is er alle gelegenheid om het geleerde in de praktijk te brengen. "We kloppen nooit tevergeefs aan bij de vis sers en de andere bedrijven aan de haven als het geleerde aan de praktijk moet worden getoetst", volgens Redert. Het lesaanbod op de school kan volgens Redert in vier delen worden opgesplitst. Zo is er het technisch gedeelte, waarbij de scheepswerktuigkunde aan de orde komt. De leerlingen leren alles over de motoren, com pressoren, generatoren, accu's en de steeds meer in de visserij toegepaste hydraulische technieken. Daarnaast is er ook liet nautisch gedeelte waar de navigatie en veiligheid onder vallen. Natuurlijk ontbreken ook de visserijvakken niet, tijdens deze lessen wordt alles in theorie en praktijk behandeld wat te maken heeft met netten, visherken- ning en visbehandeling aan boord. In het algemene gedeelte worden Nederlands, nau tisch engels en wiskunde gegeven. Voor een klein aantal vakken moet er uitge weken worden naar een andere locatie van het Scheepvaart en Transport College. Zo wordt de praktijk van het lassen onderwezen in Brielle, de leerlingen gaan dan met ver voer van school daar de lessen volgen. In een vestiging in Rotterdam wordt geoefend met een radarsimulator. "We hebben wel een breed pakket. Maar sommige dingen zijn te duur voor een kleine school als de vestiging in Stellendam", aldus Redert. De heer Redert ziet, ondanks de sombere berichten uit de visserij, de toekomst van de school niet somber in. Het feit dat de schepen moeilijk aan bemanningsleden kunnen komen ziet Redert juist in het voor deel van de school pleiten. "Omdat er een tekort is aan goed opgeleide mensen aan boord blijft de vraag naar leerlingen van onze school groot en daarom is er toekomst voor deze school", aldus een optimistische Redert. Hij ziet ook een positieve kant aan de kor ting op het aantal dagen dat er mag worden gevist. De visser zal dus meer dagen in het jaar thuis zijn. Ook dit maakt het werken op de vissersschepen aantrekkelijker. "Zonder beperkingen zou er tweeënvijftig weken in een jaar worden gevist", verduidelijkt Redert. Hij erkent dat de inkomsten van de visserij wel achteruit gaan, "maar zolang er nog verdiend wordt zie ik wel toekomst voor de visserij". Redert vindt dat er - in zijn ogen - wel wat meer uitstraling van de Stellendamse situ atie uit mag gaan. "We hebben hier alles heel dicht bij elkaar zitten: de Visafslag, de school, heel veel toeleveringsbedrijven. We hebben best wel iets te bieden", aldus de positief ingestelde docent. Vrijdag 24 en zaterdag 25 januari houdt het Scheepvaart en transport College, afdeling Visserij, haar open dagen, waar ze alle infor matie geeft over de opleiding. Er worden die dagen heel veel bezoekers verwacht die iets meer van de visserij willen weten. Zaterdag zullen er van 10.00 tot 14.00 uur tal van acti viteiten zijn, zoals visnetten maken en repa reren; vis fileren, panklaar snijden, bakken en... eten; ook is er gelegenheid voor een vaartocht met een viskotter: de OD 50 en de GO 32 kan bezichtigd worden. Verschillende bedrijven zijn die dag present om iets te laten zien van wat zij in huis heb ben. Holland Nautic laat zien wat mogelijk is met visopsporing, navigatie en communi catieapparatuur; een totaal scheepsonder- houdsprogramma wordt geboden door Mara Soft. Verder zijn er presentaties van Maaskant Scheepswerf; Productschap Vis; Coöpera tie Westvoorn, scheepsbenodigheden; Marine assist met reddingsmiddelen; Pro- mac met scheepsschroeven, scherfijsma- chines, e.d.; Anza met nettenmakerij en touwwerk; Rijksinstituut voor visserij onderzoek met visbestandsopname en er is een presentatie van vissoorten door Visaf slag UPA. Verder worden er demonstraties gegeven door vissers en leerlingen van de school. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-lioUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA, Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitmgstermljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. VUlerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.VilIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Vogelbescherming Nederland wil de alar merende achteruitgang van de huismus een halt toeroepen. Daarvoor doet zij een be roep op alle Nederlanders. De Vereniging heeft tien gouden tips opgesteld om de sym pathieke vogelsoort te hulp te komen. 1Klop uw tafelkleed het gehele jaar buiten uit. 2. Richt uw tuin vogelvriendelijk in, zodat er het hele jaar insecten en zaden te vin den zijn. 3. Voer het gehele jaar speciaal vogelvoer, 's winters aangevuld met vetbollen en pindanetjes. 4. Plaats een drinkschaal, zodat mussen kunnen drinken en baden. 5. Boeren kunnen hoekjes met graan laten staan. 1. Zorg dat mussen (weer) onder uw dak pannen kunnen. 2. Plaats enkele speciale mussenpannen op uw dak. 3. Hang mussen- of spreeuwenpotten tegen uw woning. 4. Timmer twee of drie huismussennestkas- ten. 5. Zorg voor dekking van struiken of een haag, waar de vogels zich veilig weten. De afgelopen 25 jaar is de huismussenstand dramatisch achteruit gegaan. In 1979 werd de populatie tussen de één en twee miljoen geschat. Huismussen werden in die tijd niet serieus geteld, omdat het er 'gewoon heel erg veel' waren. Tien jaar later werden de huismussen voor het eerst geïnventariseerd door SOVON Vogelonderzoek Nederland. De vogeltellers kwamen uit op een aantal van 15 a 20 miljoen exemplaren. Dit zijn gegevens van net na het broedseizoen, waar bij zowel oude als jonge vogels geteld wer den. Uit het laatste broedvogelonderzoek van SOVON Vogelonderzoek Nederland, zoals dit onlangs gepubliceerd werd, blijkt dat er momenteel nog vijfhonderd duizend tot één miljoen paartjes in ons land broeden. De huismus die vele jaren de meest algeme ne broedvogel van Nederland was, komt nu na de merel op de tweede plaats. Huismussen leven al eeuwenlang in de nabijheid van mensen. Ze broedden onder de daken van huizen en stroopten zomers het platteland af, waar ze leefden van het rijpe graan op de akkers. De gezellig in groepen levende vogels houden van een niet al te net te omgeving. Met de verstedelijking van Nederland zijn dorpen en steden steeds, kaler, schoner en netter geworden. Heel veel daken van huizen zijn tegenwoordig voor de huismus ontoe gankelijk. Minstens zo belangrijk is dat graan- en korenvelden nagenoeg overal zijn verdwe nen. De korrels van maïs, die daarvoor in de plaats zijn gekomen, zijn te groot voor de mussen. Kortom: gebrek aan voedsel en nestgelegen heid. Uit onderzoek dat afgelopen jaren in Engeland is verricht, blijkt ook dat gebrek aan voedsel en nestplaatsgelegenheid de belangrijkste oorzaken zijn van de achteruit gang. Zijn huismussen eenmaal op een bepaalde plek verdwenen, dan duurt het jaren voordat zij er weer terugkeren. Om de huismussenstand in Nederland weer te vergroten zijn geen ingewikkelde bescher- mingsplannen nodig. Iedereen kan meehel pen om het de huismus weer beter naar de zin te laten hebben. Door één of meer van de 'Help-de-huismus-tips' uit te voeren kunnen we er met zijn allen voor zorgen dat de huis mus een toekomst heeft in Nederland. Kijk voor informatie op www.huismussen.nl of stuur een kaartje naar Vogelbescherming Nederiand, Postbus 925, 3700 AX Zeist o.v.v. 'informatie huismus'. De KNNV Vereniging voor Veldbiologie hield in 2001 een groot mussenonderzoek. Daaruit kwam als belangrijkste conclusie naar voren, dat op plaatsen waar gevoerd wordt de meeste mussen voorkomen. Vogel bescherming Nederland sluit met de 'Help- de-huismus-tips' aan op het onderzoek van de KNNV. Met woestgcwdd èes-prong de. zet ons lage laruL TLnjamxmriijkvtréon&yan velen 't dierSaarst pand. O, ordtedsmicfit, nooit zidkn wij 't -vergeten. 'Wat kedu bracht, schier niet te meten, ^een pen, geen tong, zdooit onthtdkn, (De dooéangst, die mens en dier virvuikn. Ms 't water wast, ja tot de tippen l^gmt. 'En hoger nog, tot dat de (aatste /(reet verstomt, 't "Verstand staat stil, als in de grauwe golven. Zo 't schepsel (joé, vol wanhoop wordt verzwolgen. In deze nood, waar nergens uitH^mst scheen. !](wam dra een stroom van redders op de heen. Spontaan van l^or tot Zuid, van Oost tot "West. "Was 't 9{eder[andse Vo0{nu op zijn best. Ool{grenzen vielen weg, hij zoveel wet. Uit Verre landen hielp men liejdexijkjnee. "Eerst werd't in noodverkffendvolk^ered. Op 't veilig (andéa tal van Vrouwen ingezet, 't (jastvrij onthaal van huis tot huis geboden. "Verzachtten 't (eed om zoveel te betreuren doden. "Eiét uwe naast lief zo staat in 't géodgeschreven. "SkelQn deze stond', voor velen nog te leven, slechts 't Vege lijf gered, van huis en haard beroofd. Zat daar 't getroffen vol^ hungeest kelQiitgedoofd. Mh, was ilQiooitgeboren, wel'dop een lip de (((acht. Is dit het eind van alles, wat 't leven heeft gehracht? Maar 't "Hedertandse vo(((in hart en niet bezüogen. Schord(gaven zonder tal, zelfs boven het vermogen. Oo({jt buitenland stond daar met stromen Miljoenen bij eKqtar dat gaf ons nieuwe moed. 'De basis was gelegd, een nieuwe dag ging g[oren. Men ((reeg weer hoop, zo was nog alles niet verloren. "Weldra %>nJ(hier en daar, ""het water is gelieerd". "De boze zee (iet af had't mensdom iets geleerd? "De dij/(en dicht zo zong het ganse land. 'Vlotging het wer((en de opbouw ((wam tot stand. Mras is thans eenjaar vergleden. "Weer wordt droog (and door zon beschenen. lielovendgoede Vrucht, na zoved tegenspoed. 'Verwarmend 't danJ(baar hart en schenl(end levensmoed. 1 februari 1953 nooit gaat uw datum meer tehor Soms (§nJ(t uw jammer nog in 't oor. (Doch als die bange ure, in 't denJ(en neemt de overhand. Zal daar gewis op Volgen, die redding inzo'ngroots Verband. 'Wel((woord of woorden zidlen daarvoor dard<(yerto(((en. Dit 't hart vermdd' Van onze eiland Vo((<:en? "Voor ades wat gij deed, 't zij jong, 't zij arm of rij "E(((gafop zijn manier vangrote naastenliefde b(ij((^ Mnvaardonze danljn 't sober woordgesteld. "Vul in gedachten aan, met danljiier niet vermeld. Bovenstaand gedicht werd ons uit onze lezerskring ter plaatsing aangeboden. Het werd een jaar na de ramp geschreven door een inwoner van Sommelsdijk; zijn kinderen vonden het in zijn nalatenschap. Opgestuurd door J. De VOS, Emmastraat 17 te Oude Tonge. Bij voldoende belangstelling start donder dagavond 6 februari a.s. in het Diekhuus te Middelhamis de introductiecursus 'Weer en sterren op vakantie en thuis'. Weet u dat we dit jaar in Nederland twee maal een maans verduistering kuimen zien en twee maal een gedeeltelijke zonsverduistering? Komende zomer staat Mars dicht bij de aarde: zullen we daar wat van merken, door extra hoog water bijvoorbeeld? Hebt u onlangs de kring om de zon gezien? En waarom komt de zon rood op? Wat is wind en waarom is het Nederlandse weer zo wisselvallig? Zag u afgelopen maand elke morgen die heldere ster in het zuidoosten voor zonsopkomst? Misschien was u met vakantie in Zuid-Afri ka of Australië: maan en stertenbeelden staan daar op hun kop. In de tropen kunt u de maansikkel als een Nijlbootje plat op zijn rug zien liggen en ervaren dat zon, maan en sterren daar snel op- en ondergaan. In de Alpen heeft u vast wel eens vreemde, lens- vormige wolken rond hoge bergtoppen gezien: soms groeien zulke wolken uit tot reusachtige 'vliegende schotels'. In ons eigen land kunt u regelmatig genieten van fraaie wolkenluchten en zonsondergangen. Er is veel interessants aan de hemel te ont dekken, als u weet waar en wanneer u moet kijken. Het blote oog is voldoende. Op ons eiland is het om sterten te kijken donker genoeg, al is een plek ver van straatverlich ting aan te bevelen. In de cursus 'Weer en sterten op vakantie en thuis' maakt u kennis met o.a. de stertenbeelden, de maan en de planeten, zoals Mars, Jupiter, Venus en Satumus. Er wordt ook aandacht besteed aan de zon en de Hollandse wolkenhemel én aan het voorspellen van het weer voor de korte termijn. IJs en weder dienende is er gelegen heid om te kijken met een stertenkijker. Natuurlijk mag u ook uw eigen vertekijker of stertenkijker meenemen. De cursus is niet te technisch, maar ook niet oppervlakkig. Bijzondere voorkennis is niet vereist. U weet meer dan u denkt! De docent hoort ook graag uw ervaringen en waarnemingen. De cursus begint donderdag 6 februari a.s. en omvat 5 avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Docent is de heer Hans Prinse uit Oude Ton ge. U kunt zich aanmelden bij Diekhuus te Middelhamis, tel, 0187-482400 (tussen 9 en 12 uur), of via e-mail: diekhuus@tref.nl. DIRKSLAND - Dinsdag 21 januari, 19.30 uur ds. J.J, Tanis uit Kapelle Biezelinge. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 22 janu ari ds. C. de Jongste uit Tholen. Bij de foto: Francy van Eert en Rianne de Vries van de Jeugd Jongeren Werkgroep van Rabobank Flakkee Oost met de prijswinnaars van de kerstkleurwedstrijd. V.l.n.r.: Eline van Eesteren, Smette Lokker en Mark Maliepaard. De bankhal van de Rabobank in Oude Tonge is wekenlang rnooi versierd geweest met allerlei kleurige kerstplaten. Het waren de inzendingen van de kinderen die meededen aan de kerstkleurwedstrijd, georganiseerd door de Jeugd Jongeren Werkgroep van Rabo bank Flakkee Oost. De werkgroep had het érg moeilijk om uit al die mooie kleurplaten winnaars van de diverse categorieën te kiezen, maar het is gelukt! De 4-jarige Suzette Lokker uit Stad aan 't Haringvliet won een barbiepop én een CD van K3. Eline van Ees teren van 8 jaar uit Nieuwe Tonge won knutselpakketten waarmee ze sieraden en een juwelendoos kan maken. En Mark Maliepaard (10 jaar) uit Stad aan 't Haringvliet won Lego Bionicle. Allemaal hartelijk gefeliciteerd! Woensdag 22 januari organiseert de ANBO afdeling M W Flakkee een Bingomiddag in de Sporthal 'De Staver' te Middelharnis. De aanvang is 13.30 uur. Op zaterdagavond 25 januari organiseert de ANBO een Bingoavond in de Sporthal 'De Staver'. De aanvang is 19.30 uur. SOMMELSDIJK In deze rondgang door de school mag een bezoek aan de totaal vernieuwde afdeling metaal zeker niet ontbreken. De afdeling metaal heeft het afgelopen jaar een ware metamorfose ondergaan en is nu gereed om op een moderne wijze les te geven aan onze leerlingen. Door deze verandering is de afdeling ook in staat om nieuwe didactische werkvormen zoals de Werkplekkenstructuur in te voeren. De werkplekkenstructuur bootst als het ware een werkplaats na waar onderwerpen als planning, kwaliteitscontro le en materiaalbeheer door leerlingen uitge voerd kunnen worden. Dit biedt de leerlin gen meer uitdaging binnen het leerproces. Met de ingebruikname van het Open Leer centrum is een lang gekoesterde wens einde lijk in vervulling gegaan. Dit Open Leercen trum heeft vele mogelijkheden. In de eerste plaats wordt het gebruikt voor de lessen informatica. Daamaast is er de mogelijkheid om tijdens andere lessen gebruik te maken van deze ruimte, bijvoorbeeld voor het maken van verslagen en werkstukken. Ook kunnen leerlingen tijdens tussenuren van deze mimte gebruik maken. Dat binnen de opleiding consumptief breed (koken, serveren, brood en banket) een deel wordt ingeruimd voor de vakken Vrije tijd en Recreatie is bij velen onbekend. Dit onderdeel is zeker aantrekkelijk voor diege nen die binnen het toerisme op ons eiland aan de slag willen. Het restaurant van 'De Tech' behoeft geen nadere uitleg. ledere donderdagavond zit het vol en reserveren dient tijdig te gebeuren! Een goed diner voor een zeer aantrekkelijke prijs trekt velen op de donderdagavond naar 'De Tech'. De laatste jaren is er op de Technische School stevig geïnvesteerd in de verbetering van de zorgstractuur. Het doel van het zorg systeem is het voorkómen dat leerlingen zonder kwalificatie de school verlaten. Geprobeerd wordt dit te bereiken door zowel op cognitief, didactisch en sociaal-emotio neel gebied zorg en steun te bieden, dit in een sfeer waarin leeriingen zich prettig en veilig kunnen voelen. Zo zijn er speciale zorgklassen voor de leerlingen die in aan merking komen voor Leerwegondersteu ning. Daarnaast verzorgt de Remedial Teacher individuele lessen voor leerlingen die op een bepaald gebied achterblijven. Ook is er extra aandacht voor kinderen met bijvoorbeeld dyslexie en faalangst. De men tor speelt een belangrijke rol binnen de zorg. Deze leerkracht heeft een speciale band met zijn/haar klas en is volledig op de hoogte van het reilen en zeilen van 'zijn' of 'haar' leer lingen. Hierdoor worden problemen snel gesignaleerd en kan er snel worden gehan- tleld. Verder is er een zorgteam dat weke lijks bij elkaar komt om ervoor te zorgen dat de leeriingen de juiste zorg krijgen. Daar naast kan er een beroep gedaan worden op instanties van buiten de school, zoals de Schoolbegeleidingsdienst, Jeugdzorg en de GGD. Naast de Meta(al)morfose is er in de afdelin gen Voertuigentechniek, Elektrotechniek en Bouwtechniek meer dan voldoende te zien en te beleven. In deze afdelingen zijn ook oud-leeriingen van onze school aanwezig om te vertellen wat 'De Tech' voor hen bete kend heeft. Een diploma van de basisberoepsgerichte leerweg geeft toelating tot alle middelbare beroepsopleidingen op niveau 2. Een diplo ma van de kaderberoepsgerichte leerweg geeft toelating tot opleidingen op niveau 3 en 4. Dit zijn de hoogste niveaus in het mbo. Diverse vervolgopleidingen presenteren zich tijdens het Open Huis in de vemieuwde hal. De opleidingen van onze school openen vele deuren voor een mooie vervolgoplei ding en uiteindelijk voor een mooi beroep in de wondere wereld van techniek! Naast al deze informatie en bezienswaardigheden is er wederom ook weer veel te koop, vooral de producten uit de afdeling consumptief vin den al jaren gretig aftrek! De Technische School in Middelhamis hoopt u op 23 januari van 15.30-17.30 uur of van 19.00-21.00 te mogen verwelkomen, zodat u kennis kunt nemen van de vemieu- wingen op de school. Al deze vernieuwingen bieden de leerlingen volop kansen in de aan zet naar een mooi en uitdagend beroep in de techniek, horeca of recreatie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2