Nieu-wS UÜ ©ierenSfee üllEUWS ^am/fieief^iokten mm m mm^mwmmm m imm\ VERPACHTING TE KOOP Het Anti-Semitisme/Anti-Zionisme en de lastercampagnes IE Zeeuwschenllloslerllienzaad, 0900-8844 AdvertentièiL Op zun Stellen- dams gezeid Schaakvereniging De Zwarte Pion snelsclialien en -dammen EIIAIID^ffilEUWS VOORMAN DIENSTBODE PAGINA 8 17 JANUAKI2003 - c« i* «i «t *V STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD is het blad voor uw 90 jaar geleden 3 tot 17 Januari 1913 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan Plaatselijk Nieuws. Gevraagd tegen Maart a.s. een bij H, VAN ES Kz. Landbouwer, Middelharnis. 6566 Met Maart gevraagd een bekwaam HOOFüKNECflT. door J, N. VAN NIEU\^ENHUIJZE, Oudendijk, Dirhland. 6565 A. BUIJS Nieuwe Tonge vraagt te gen 1 Maart a.s, een 6561 VOORMAiy. GEVRAAGD een llinke liefst zoo spoedig mogelijk bij A.KAAS- HOEK, hotel ïGouden Leeuw« te Goedereede. 0517 van een groot 63 Heet. voor zeven jaren, te Melissant, in huur door S. DEN BAARS, bij wien informatiën te be komen zijn en ook bij Dr, BREESNEE, Prins Hendrikplein 7, Den Haag, door wien vóór 10 Februari a.8, inschrij- vingsbiljetten worden ingewacht, 6598 bij A. IIOOGZANT, Molendijk, Sommelsdijk. - 6596 Publikatie van de Vereniging Streelonuséuni, Kerkstraat, Sommelsdijk. E.B1. Ingezonden: Woninginbraak Morgen kampioenschap «i «3» -Si ïi*. ■.■;-"^;':'"■---*' f; «^i «^i «ji «j a^, •j Nu komt er in het nieuwe jaar het eerste stukje over onze katten- voorraad. Er verbHjven weer veel volwassen katten in De Dierenstee, veel zijn door de Dierenambulance bij ons gebracht vaak na een tele foontje van mensen die medelijden hadden met een dier dat in de kou al een tijdej bij hen in de buurt aan het rondzwerven was. In De Die renstee hebben ze in ieder geval een warme plaats en op tijd hun eten en drinken, maar we proberen toch ook voor deze zwervers een leuk tehuis te vinden. Pippy is een vondeling, een lapjeskat van 11 jaar. Zij is vriendelijk voor andere katten, en ze wordt steeds liever voor mensen. Voor haar graag een leuk rustig gezin zonder kleine kinderen. Cato is ook een vondeling, een schildpad-poes van ongeveer drie jaar. Ze moet nog een beetje wennen aan mens en dier. Ook voor haar graag een plaatsje in een rustig gezin. Annie is cypers-wit, een vondeling van ongeveer twee jaar. Ze is vriendelijk voor andere katten, maar een beetje bang voor mensen, ook voor haar graag een plaatsje bij een rustig gezin. Sissy is een grijs-witte poes van ongeveer vijftien jaar, ook een von deling, een vriendelijk dier maar vrijwel blind. Misschien is er iemand die haar nog een paar fij ne poezenjaren wil geven. Sissy kan door haar handicap niet naar buiten. Miezelien is een schild padpoes van achttien maanden, ook gevonden. Zij is lief voor honden, katten en bang voor klei ne kinderen. Zij past eigenlijk in ieder gezin. Remi is een schildpad poes van ruim acht jaar. Zij is lief voor honden, kan goed bij kinderen, maar houdt niet van andere katten. Zij houdt er niet van om opgetild te worden. Ook een kat die in ieder gezin past. Joyce is een zwart-wit- te poes van zes jaar. Zij kan bij kinderen, is lief voor andere katten, en kan bij honden. Joyce komt graag buiten. Voor haar graag een leuk gezin met veel aandacht voor haar. Otto is een cypers/grijze kat van elf jaar. Hij is niet bekend met hon den, kan goed overweg met andere katten en is lief voor kinderen. Hij komt graag buiten en gaat graag zijn gangetje. Droopy is een cypers/witte poes van ruim twaalf jaar. Het is een fel le tante die ook heel lief kan zijn. Zij heeft graag het alleenrecht in huis. Droopy gaat graag naar buiten als het lekker weer is. Voor haar graag een rus tig gezin zonder kinderen en liever geen andere huisdieren. U ziet we hebben keus genoeg, dus zoekt u een leuke kat kijkt u dan eens bij 'De Dierenstee', Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Telefoon: 0186 655150. De openingstijden zijn maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. -][ fr^^ pv:7ïK^EP^fSÏ5''^S|piS>,p3 §omaiel8dijk. Het aantal leerplichtige, kinderen in deze gemeente bedraagt 530 De weikman Johs.de Korte kwam lot de onaangename ontdekking dat zijn varken dood in het hok lag, Brand. Woensdagavond werden wij weer opgeschrikt door het luiden der brand- klok. De plaats des onheils waren de schuren van P. Verbiest en Jb. Schol aaneenge- bouwd, gelegen aan de Meslkaai. De vlammen grepen vlug om zich heen, doch wegens het optreden der brandweer was men het vuur \it 1.30 uur meester. De zich in de schuur bevindende koeien konden slechts worden gered, Verzekering dekt de schade. Ook hier wordt, evenals bij vorige bran den, aan kwaadwilligheid gedacht. Middelharnis, Tot bestuursleden van de dorpsvereeniging Middelharnis zijn her kozen de heeren M. Gideon en M. G-. Bom en gekozen den heer T. Verhage. in de plaats van J, Vroegindewei Dz. Op I Jan. 1912 bedroeg de bevol king alhier 4168. In du jaar hebben zich hier hevesligd Z2i, geboren u6, vertrok- 229, overleden 54, Alzoo een vermiodering van 11 personen op i Januari 1913, Er wer den 27 huwelijken voltrokken, G, Waal. dekknecht opdetramboot heeft f 100 belooning en een medaille ont vangen voor het redden onlangs van een Jdod, Aan de armen dezer gemeente zal deze week weder een aanvang worden ge nomen met het uildeelen volgens ouder ge woonte van soep, Maandagavond ontstond in het loge ment >de Sler,« lusschen de hotelhouder Noli en een reizende koopman ruzie, na eikander eenige bloedende wonden te heb ben toegebracht en .een groote deurruit verbrijzeld te hebben, voorzag de koopman zich van een ander logement, Wocdereede. Door den Raad dezer ge meente is afwijzend beschikt op een plan van den heer G, O. Boom, ingenieur te Ilmuiden, houdende het bericht, dat hij tot eleclrificatie dezer gemeente met hel havenhoofd zal overgaan, mits de gemeente betaald f 2000.in eens, of de eerste vijf jaar vsn hel bedrag een tegemoetkoming a f SCO.'s jaars. Ooltiseiisplaat, Werkelijke bevolking 31 Dec. 19II, 1427 '422 V,'Totaal 2849, Vermeerdering gedurtnde het jaar door' geboorte 43 M 46 V, Totaal 89. Vermeerdering door vestiging 58 M 69 V. Totaal 127. Geheele vermeerdering loi M, 115 V. Totaal 216, Vermindering gedurende het jaar door sterile 20 M, 16 V. Totaal 36. Vermindering door vertrek 55 M. 64V, Totaal 119- Geheele verminderng 75 M, 80 V, To taal 155. Verschil lusschen vermeerdeiing en ver mindering 26 M. 35 V. Totaal 61. Bevolking 31 Dec. 1912 1453 M. 1457 V, Totaal 2910. Aantal huwelijken 22, Door de heer W. C. Waling werd Zondag een postduif gevangen met nik kel ringetje aan de rechterpoot gemerkt M den j25 Helde^P" Nieuwe Tonge, Loop der bevolking in 1912, M. V. Totaal Bevolking op 31 Dec, 1911 838 819 1657 Vermeerderd door M. V. Totaal Geboorten, 22 23 45, Vestiging. 33 39 72. 55 6» 117. Verminderd door M. V. Totaal Overlijden, 9 12 21, Vertrek, 33 39 72, 42 51 93. /- ^mpf Verschil in meer 13 u 24 Bevolk, op 31 Dec, 1912 851 830 1681 In 1912 werden 11 huwelijken gesloten Dlrksland. Vorige week ging bel ge rucht als zoude er ingebroken zijn in de woning van J. K, op den Straaldijk, Gelukkig bleek weldra hetzelve geen waarheid bevatte. Wij dachten dit dan ook wel, We willen den negotiedoenden er even opmerkzaam op maken zij met hunne hon denkarren door enkele woningeigenaars, in de nieuwe bnurlen, den doorril, wordt ont zegd, en zij dus aan de hoofdwegen moe ten blijven staan. Bij niet inachtneming hiervan kan een bekeuring volgen. Onlangs hebben we iets geschreven over laster en verdachtmakingen in vorige eeuwen betreffende Joden. Onder andere dat de Joden in de 14e eeuw verantwoordelijk zouden zijn voor de pestepidemie. Dit gerucht werd in de wereld gebracht en vond een willig oor bij volken en mensen van allerlei signatuur. Intussen is er nog niet zoveel veranderd. Integen deel. De geruchtenmachine draait weer op volle toeren; ja, wereldwijd. En ook nu weer doen er allerlei figu ren aan mee. Ons eigen landje heeft zelfs de dubieuze eer hierin een voor trekkersrol te vervullen. Onder ande re in de persoon van Gretta Duisen- berg - met haar handtekeningenactie ten behoeve van Palestijnse actiegroe pen - en haar inspirator Peter Edel. Woensdag 8 januari jl. had Sjifra Herzberg, de bekende radioverslaggeefster uit Tel Aviv, een interview met Gretta Duisenberg, die in verband met haar omstreden bezoek aan de Palestijnen en hun leider, in Gaza een gesprek met haar had. Op de vraag wat Gret ta van Arafat dacht, zei ze dat ze de heer Arafat een zeer positief leider vond en dat ze de grootste bewondering voor hem heeft. De beelden in de media lieten haar hand in hand met Arafat zien. Waarlijk een ver heffend moment van gelijkgestemde zielen (zoals was te zien en te horen), als in innige compassie verenigd met deze door haar zo vereerde hoogstaande leider van de Pale stijnse zaak. En ze liet hem zijn geijkte woorden van afkeuring uitspreken na een terroristische zelfmoordaanslag, ook hoe hij het zelf als generaal nooit kon goedkeuren als er onschuldige burgerslachtoffers de dupe werden van deze strijd. Kortom, de woorden die hij doorgaans voor het media- front ten beste geeft. Wat me vooral in het interview van Sjifra met Gretta opviel, was het grote contrast tus sen deze twee vrouwen. Sjifra kennen we al jaren uit haar onbevooroordeelde benade ring en verslaggeving van het Palestijns- Israëlische conflict. Ze is een Nederlandse Jodin, die haar werk altijd op een correcte, stijlvolle en verantwoordde manier doet, als een journaliste met het hart op de juiste plaats en als een echte bruggenbouwer ..Zelfs haar warme gevoelige stem geeft steeds weer de indruk van oprechte betrokkenheid, zonder aanzien des persoons. Hoe geheel anders is het optreden van Gret ta Duisenberg, met haar misbruik van een diplomatiek paspoort en haar totaalgebrek aan fatsoensnormen zoals zij al diverse keren, zelfs met vlagvertoon, heeft laten horen en zien - alsmede haar nadrukkelijk eenzijdige benadering van het Palestijns- Israëlisch conflict. Maar er is meer wat dit verschil zo accentueert, namelijk het onver holen antisemitisme/antizionisme dat ze zo onbeschaamd ten toon spreidt. We roepen u in herinnering een vorig inter view, enkele maanden geleden hier in Nederland, waar Gretta's grijnzende lippen de woorden 'zes miljoen vormden, als ant woord op de vraag hoeveel handtekeningen zij hoopte te verzamelen voor haar anti- Israëlactie. In het licht van de 6.000.000 holocaustslachtoffers was het noemen van dit getal, als symbool voor haar actie, satani sche spot met de betekenis van dit symboli sche getal en de hieraan verbonden tragiek van de Holocaustverschrikkingen. Uit de mond van deze vrouw kreeg deze uitspraak, vergezeld met een schateriach, een sinistere betekenis. Als u om begrijpelijke redenen niet meer mee kunt denken en de ogen sluit, dan ziet u in gedachten de opgeheven skelet- vormige armen en handen van 6.000.000 Joden, die op diverse plaatsen waar demoni sche krachten hun wil botvierden op een weerloos volk, werden vergast, vermoord en op allerlei andere misdadige wijze werden omgebracht. Getuigen ze voor of tegen ons? Over grafschennis gesproken. Dat kan dus blijkbaar ook verbaal, door met keel en tong het graf van 6 miljoen omgebrachte mensen te openen. In de mediafoto's van Gretta van de afgelopen weken was haar dat ook aan te zien. Zoiets kun je ook niet straffeloos doen. De omgang met de verwoestende krachten van het Gehenna, waar men dat soort inspi ratie vandaan haalt, pleegt z'n sporen na te laten. Daar krijg je kennelijk groeven en rimpels van op de verkeerde plaatsen. Gretta's verhalen komen in grote lijnen aar dig overeen met die uit het boek van haar favoriete schrijver, Peter Edel, en zijn lugu ber verhaal 'De Schaduw van de Ster'. De belangrijkste adviseur van de Socialistische Partij, de heer Karel Glastra van Loon schreef een lovend voorwoord in dit anti- Semitisch/anti-Zionistische boek. Het bekende verhaal van rijke Joden en hoe ze aan die rijkdom kwamen, zelfs de oude maden van. het verhaal komen tot leven. Zoals alle geruchten van laster en verdacht making, blijken deze verhalen een taai en hardnekkig leven te lijden. Voeg daarbij het feit dat dit trio niet gehinderd wordt door enige kennis van de geschiedenis én volko men lak heeft aan onderbouwende histori sche bewijzen, dan kunt u de voosheid van dit trio proeven. Of je moet zo naïef zijn om ze het voordeel van de twijfel te geven, zoals veel verlichte, politiek correcte grievenzoe- kers. De Joden zouden zelf de regisseurs en in triganten zijn van alles wat in het verleden en vooral ook nu in het Midden-Oosten maar fout kan gaan. En, zoals Edel beweert, dat de Joden zelf de Holocaust hebben geregis seerd, zodat thans een soort getto-imago wordt gecreëerd voor de Joodse status en hun rechtvaardige landclaim op Palestina. De laster en geruchten uit de middeleeuwen klinkt na eeuwen nog na en velen uit de onkundige massa van deze tijd zijn kennelijk nog net zo verduisterd, goedgelovig en gemakkelijk beïnvloedbaar en te gemak zuchtig om het waarheidsgehalte hiervan na te trekken, evenals hun middeleeuws voor geslacht. Laat staan dat ze tegen dergelijke liederlijke onzin haar stem verheft. Integen deel, de infectie door deze lastercampagne is blijkbaar onuitroeibaar. De stellingen in de monsterlijke verdacht makingen van het 'trio' Gretta Duisenberg, Peter Edel en Karel Glastra van Loon kun nen slechts opwellen uit de afgronden van hun eigen vuige bestaan. En door de onbe wuste afkeer daarvan projecteren ze deze wanstaltige beelden op een ander, en wat is dan een dankbaarder object dan de Jood? Ze zijn typerend voor en inherent aan het anti semitisme van alle tijden. Versluierend noemt men dit thans 'anti-Zionisme'. Zelfs de moderne verlichte psychologie heeft hier geen sluitende verklaring voor. Of zouden ze anders in hun eigen zwaard moeten vallen als ze moeten uitleggen wat deze blinde vlek in de menselijke ziel te betekenen heeft? Even ter opfrissing. Zoals u weet, werden de Joden in de vorige eeuwen van de meeste beroepen uitgesloten. Door de nood gedre ven - zoals een kat die in het nauw zit een onverwachte sprong moet maken - gingen deze mensen beroepen uitoefenen die welis waar geoorloofd waren, maar meestal tot de laagst betaalde behoorden. Soms was er ook sprake van een financieel beroep, zoals de heffing van bepaalde kerkelijke belastingen, die eertijds niet door Katholieke gelovigen mochten worden geïnd, maar waarvoor dan Joden werden ingehuurd. Later, toen dit werd afgeschaft, kwamen sommigen van deze wat meer ontwikkelde lieden in dienst van de Adel, om de pacht en leengelden te innen die onderhorigen hen schuldigC?) waren en die ze, om diverse redenen, niet zelf wilden benaderen met dergelijke beslommeringen. Anderen kwamen in de handel terecht, inkoop en verkoop en alles wat er op dat gebied te doen en voorhanden was, van marskramer tot handelaar in roe rend en onroerend goed. En de uitspraak 'twee Joden weten wat een bril kost' is een gevleugeld gezegde in de handel. En als een bepaalde groep mensen, door omstandighe den gedwongen, oververtegenwoordigd raakt in een beroep, en er worden dan fouten gemaakt, dan krijgt elke gemaakte fout een stigmatiserend effect. Zéker in de handel, in het directe contact tussen mens en mens. En dan krijgt een hele bevolkings-Zberoeps- groep dat negatieve stempel opgedrukt. En dat sommigeJoden zich in financiële beroepen, ja tot in het grote geld van het bankwezen konden settelen, heeft ook te maken gehad met deze uitsluiting van beroe pen voor Joden. En dat enkelen daardoor een grote kennis van economie en de marktwer king verwierven en daardoor in de wereld van het financiële marktgebeuren een bepaalde rijkdom konden verwerven, is dan ook niet zo verwonderlijk. Daar staat tegen over dat het gros van de Joden eeuwenlang in bittere armoe hebben moeten leven. En er zouden er ongetwijfeld nog veel meer zijn omgekomen als die niet door hun soortgeno ten waren geholpen. Eén ding moeten we goed in de gaten hou den en dat is dat er in de handel en in het zakenleven altijd dingen gebeuren die soms niet door de beugel kunnen. Dat heeft niets te maken met Jood-zijn. We zouden u hon derden voorbeelden kunnen geven, maar waarschijnlijk heeft u zelf er nog veel meer voorhanden. Voorbeelden van dubieuze zaken die door niet-Joden tot stand zijn gebracht. Met net een nationale bouwfraude achter de rug kunnen we daar over meepra ten. Dat de Socialistische Partij, een Karel Glas tra van Loon, een Peter Edel en een Gretta Duisenberg deze anti-Semitische lastercam pagne zo breed volgt en dat deze partij mogelijk nog wordt versterkt door een grote overloop van Islamitische allochtonen en - zoals blijkt - andere partijen, dat is een veeg teken. Het laat zien dat men nog weinig van de geschiedenis geleerd heeft. Als we de Joden werkelijk recht zouden moeten doen, dan zouden er vandaag de dag wel eens heel andere geluiden te beluisteren zijn. Nu in de meeste westerse landen de Joden in alle beroepen toegang hebben, zien we dat ze ook uitblinken op het gebied van wetenschap, kunst en allerlei andere maat schappelijke beroepen en taken. Hun presta ties op velerlei gebied strekken tot voor beeld. Chr. van der Veer Korteweegje 50 3244 AL Nieuwe Tonge tel.:(0187)651551 Beste redaksje, Mit deze wou k even m'n dank uutbrienge voor de moóije resensjes in jules krangte 't Eilanden Nieuws, angaende hut verschienen van m'n boek 'De Stellendamse Visserha- ven'. Toendertied is de hêêr Van Rixoort bie mien thuus in Vlaerdiengen un interview of weze neme. Hie heit me wat vraegen gesteld in vaorder heit 'n naer me zitte luustere in antekeniengen op zitte schrieve. Ik mot zage dat Van Rixoort m'n verhael op zien menier hêêl móöi heit vertolkt. Wat ik verteld hao, heit 'n op leuke wieze geschreve. In dan nog un mööije foto d'r bie aok. Prachtig! Aok wil 'k m'n dank overbrienge an de fotograof - z'n naem is me niet bekend - die in Ouddurp un foto heit gemaekt tiejens m'n presentaosje van 't boek. Achter mien staet Aet van Cor van Frangs van Kees van Kla- osje, oftewel de vrouwe van Frangs van den Nieuwendijk. Zo, dan hoeve jule je aok niet mêêr of te vraegen 'wie is dat noe?' Aok die fotograof heit 'r un leuk verhael bie gedaen. 't Valt me zo op dat twêê verschillende krangtemaansen êên verhael op tweeërlei menieren kunne uutlage zongder ofbreuk an 't verhael te doewen. Knap hoor, jongens! Ik wier d'r geweun verlege van. An de aore kant mot 'k aok bekenne dat 't me aok wel göêd dee. Ik dienk dat hun resensje 'r aok wel un steentje an bie gedro- ge heit dat 'r veul boeken verkocht worte. Mit de verkaop loapt 't goed, zo hoor 'k wel us. Göêd zo, maansen, laop de deure mar plat bie Akershoek in Ouddurp, zodat 'n misschien wel un twêêde druk mot laete maeke. Ik bin wel wat laete mit m'n bedank je, mar 'k zage mar zo: beter laet dan nöóit. O jao, dit wil 'k nog even kwiet. Die krang- telui hao 't steeds over die Vlaerdienger - dit is gêên verwiet hoor - mar 'k wou ur toch op wieze da 'k un Stellendammer (gomaets- koppe) bin in gêên laerdienger (haering- kop)! De groêitjes van un Stellendanamer die in Vlaerdiengen weunt, Merien Lokker Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STAD AAN 'T HARINGVLIET - Maan dagavond werd ontdekt dat er was ingebro ken in een woning aan de Baron van Brie- nenstraat. Men was de woning binnengeko men door aan de achterzijde een raam te forceren. De woning werd doorzocht. Uit de woning werden onder andere spelcompu ters, een videorecorder en fotoapparatuur weggenomen. Overzicht voor ronde 17 van de huis houdelijke competitie bij de schaak vereniging De Zwarte Pion te Middel harnis, gespeeld op 13 januari jl. Hameeteman- BoeterO-I H. K. Smit-M. Lagendijk1-0 Moedt - De Jagerrem. Van den Ouden - Peemanrem. Hennekes - Bomrem. Van der Waal - Struik0-1 Verolme - Van Prooijenrem. Markwat-A. Visserrem. C. J. Smit-Loosjesrem. Minnaar - Dupreerem. Noordijk - Neleman0-1 Meiaard - BoschI-O Den Haan - Van der StaaijO-I Voor de RSB speelde het 2de van De Zwar te Pion op 7 januari tegen Hendrik Ido Ambacht, hetgeen in een 7-1 winst resul teerde. Daar De Penning uit Rozenburg met een nederlaag tegen Hoekse Waard een steek liet vallen, is De Zwarte Pion Morgen, zaterdag 18 januari, wordt het Snelschaak- en sneldamkampioenschap Goeree-Overflakkee 2003 gespeeld. Gerechtigd tot deelname zijn alle inwo ners van Goeree-Overflakkee en/of leden van dam- en schaakverenigingen op het eiland. De bedenktijd is voor schakers 7 min. p.p.p.p. en voor dammers 10 min. p.p.p.p. Ook voor degenen die dit thuis wel eens spelen, is het een leuke uitdaging om zich nu eens te meten met andere lief hebbers van deze sport. Het Kampioen schap zal dit jaar gehouden worden in multifunctioneel gebouw 'Dorpstienden' te Ouddorp. Dit evenement zal rond 13.30 uur van start gaan, maar het is wel de bedoeling dat deelnemers zich rond 13.00 aanmelden in de zaal, zodat de organisatie in staat is om vooraf nog het schema in elkaar te zetten. Tevens zullen er dit jaar, naast de bekers, geldprijzen worden uitge reikt. De Ie prijs is 20, de 2e prijs 15 en de 3e prijs 10. Behalve in de zaal kunnen geïnteresseerden zich ook telefo nisch opgeven. Dat kan bij de heer J. San- tifort, tel. 0187-490124 (overdag) of 06- 25062480. En natuurüjk kunt het ook via e-mail: isantifortflakkee.net of via uw plaatse lijke schaak- of damvereniging, maar dan wel vóór 18 januari a.s. Voor meer informatie over club, speel avonden en uitslagen kunt u terecht op website internetadres: www.flakkee.net/~schaken/ontspanning. ineens weer in de race voor het kampioen schap. De laatste wedstrijd op 3 februari tegen Maasluis moet de beslissing bren gen. Drie dagen later speelt de Penning tegen De Pionier; met een half bordpunt minder dan De Zwarte Pion zouden zij net nog genoeg hebben om feest te kunnen vie ren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8