HELFT 4^/ Nieuws Klikken Helpt! Kievit Dirigent(e) Dames-afdeling Kinder-afdeling Heren-afdeling Hog even de schaatsen onderbinden... Giga brandstapel in Sommelsdijk: uit de kerken Sportief EIIAtlllQri-IIIEUWS Koopjesrekken HELFT van de HELFT tli^ M.u.v. standaardartikelen HELFT van de Koopjesrekken MIDDELHARNI S 4 Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 00 UIENZAAD V VORKHEFTRUCK-SERVICE Toyota Dieseltruck FAMILIEBERICHTEN DANKBETUIGING J. A. Kooij, huisarts I Eén jaar huisarts te Dirl<sland, I Herl<ingen en Melissant. Gemeente Middelharnis in één keer van kerstbomen af! Damvereniging Dirksland Maandag 6 januari 2003 ^V'é""'^/°''»e'^ Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres Cïjr. (Scm. Zangber. 'Com nu met ^anglj' V V^ V^ 9 Gebruikte rïïiïïTl: indeweij PAGJE VRUDAG 10 JANUARI 2003 De vele attenties en felicitaties, in welke vorm dan ook, die wij ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksjubileum ontvingen, hebben ons goed gedaan. Wij willen u hiervoor hartelijk bedanken. J. H. Koppelaar J. L. Koppelaar-Jansen Jacob Banestraat 6, 3245 AJ Sommelsdijk r Voor de vele kaarten en bloemen, cadeaus en enveloppen bij ons 40-jarig huwelijk in het bij zonder onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank. Het was een fijne dag. Leen en Nel van Driel-Heerschap 3251 AH Stellendam Eendrachtsweg 24 I Korteweegje 32, 3247 BJ Dirksland I Praktijkli]n(0187)60 12 62 I Alarmlijn (0187)60 55 52 We v\/illen een ieder bedanken die (belangeloos) meegeholpen heeft om g onze praktijk op te starten. Tevens hartelijk dank voor de vele kaarten en kleine presentjes waarmee u ons de afgelopen weken verraste. Ook u wensen wij een voorspoedig, 'I gelukkig en bovenal gezond 2003 toe! I Fam. J. A. Kooij en assistentes Linda en Manneke nlli--------- OPEUIMING op 't laatst van de vorige vorstperiode, enkele weken geleden, hebben op sommige plekken schaatsliefhebbers nog even hun geliefde bezigheid uit kunnen oefenen; al was 't maar voor even. Ook deze week waren er die alweer vrij snel de ijzers onder hebben gebonden, want het ziet er ook niet naar uit dat déze vorstperiode van langere duur zal zijn. Hier zijn er twee aan 't genieten op 'de Vliegers' in Middelhamis. Hoe krijg je als gemeente op zo kort mogelijke termijn de dorpen geschoond van de vele, vele kerstbomen, die enkele weken geleden nog in de huiskamers of waar dan ook, te vin den waren? Middelhamis heeft er al een paar jaar ervaring mee hoe je daarmee om moet gaan. Voor elke twee kerstbomen die ze aanslepen, beloof je de kinderen een toegangs kaartje om gratis in 'de Staver' te mogen zwemmen. Je maakt een middag en een locatie bekend wannéér en waar de bomen verzameld worden, en de rest gaat vanzelf. Zowel in Middelharnis, Nieuwe Tonge, Sommelsdijk als Stad aan 't Haringvliet waren zo jl. woens dagmiddag honderden kinderen, groot en klein, actief om kerstbomen te vergaren. De hele middag zag je ze slepen, lopend met een kerstboom aan een touw achter zich aan, of een karretje voor zich uit duwend of achter de fiets. En al die bomen zouden uiteindelijk op één centrale plek worden verzameld - op een stuk land achter de Sommelsdijkse haven - om 's avonds zes uur de rode haan in te zetten. Een gigantische brandstapel werd het, met wel geteld 4.000 kerstbomen, en toen die eenmaal in de gloria stond, was het een spectaculair gezicht. De inzamelactie én de verbranding is perfect verlopen, zegt de gemeente, en ze is er blij mee dat dit op zo'n goede manier werkt. Wat haar betreft volgend jaar weer. NED. HERV. KERK Beroepen te Dirksland, R.W. van Mourik te Huizen; te Bolsward, J. Ariesen en M. N. Ariesen-Holwerde (beiden 50% te IJlst. Bedankt voor Baam en voor Randwijk, A. Bloed te Waverveen; voor Numansdorp, J. Verdijk te Well-Ammerzoden; voor Som melsdijk (verpleeghuis De Samaritaan), A. P. Voets te Middelharnis (nadere beslis sing); voor Vriezenveen, T. de Jong te Stap horst. Aangenomen: benoeming tot vlootpredi- kant, G. J. van der Ende te Mijnsherenland. Ontheven na opheffing gemeenten: Als gevolg van de opheffing van de Hervormde Buitengewone Wijkgemeente Berkhei te Wassenaar, is ds. G. E. van der Hout per 1 januari eervol ontheven, met bevoegdheden van een emeritus. De gemeente had te kam pen met onvoldoende leden en ambtsdragers en ontoereikende financiële middelen. Ds. Van der Hout maakt gebruik van een afvloeiingsregeling maar blijft wel beroep- baar. GEREFORMEERDE KERKEN Toezegging van beroep: te Oss (Paaskerk- gemeente; SoW), H.W. Vijver te Leeuwar den, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaar gesteld: B. L. Jongkind, Wil helminastraat 34, 3851 XW Ermelo, tel. 0341-279129; H. Veltman, Van Harenstins 2, 7608 XK Almelo, tel. 0546-864620; L. van Wieringen, Olympiaplein 113/4, 1077 CV Amsterdam; C. W. van den Berg, Nieuwstraat 34, 1381 BC Weesp, tel. 0294- 425686. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt voor St. Annaland, C. Neele te Aagtekerke; voor Rotterdam-Usselmonde, C. Hogchem te Barneveld; voor H.I. Ambacht, F. v. Ruitenberg te Chilliwack (Canada). GERE F. KERKEN (VRIJGEM.) Aangenomen naar Blija-Holwerd i.c.m. Ferwerd-Hallum, Z. J. C. van Harten, kandi daat te Kampen, die bedankte voor Driesum ca., voor mussel en voor Oosterwolde i.c.m. Wiinjewoude. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Temeuzen, J. Roos te Opheus- den. Aangenomen naar Bruinisse, A. Schultink te Barneveld. OUD GEREF. GEMEENTE Beroepen te Werkendam, D. Monster te Barneveld. Afdeling 1: Joh. Wolfert - M. van 't Geloof3-0 H. Keuvelaar-C. van Prooijen1-1 Beker: Jac. Wolfert-J. Knöps3-0 Afdeling 2: W. Knöps-W. Nieuwland3-0 J. v.d. Groef - A. Los0-3 H. de Munck - W. Sterk1-1 De sponsorbutton van Woord en Daad heeft verleden jaar 45.728,bijeengebracht. Dit geld gaat allemaal naar een project voor straatkinderen in Vijayawada (India). Toekomst voor een straatkind. In Vijayawada, een grote stad in India, staat het New Life Centre. Een nieuw leven. Dat is wat 250 straatkinderen hier let terlijk ontvangen. Elke dag is er dan ook gezond, voedzaam eten en voor de persoonlijke hygiëne zijn er de toiletten en badkamers. Ook voor zieken wordt gezorgd. Wat hun geestelijk welzijn betreft: in het tehuis horen de straatjongens het Evangelie en er zijn geregeld gebedsbijeenkomsten. Woord&Daad probeert ze te brengen aan de voeten van de Heere Jezus, in de hoop en met het gebed dat uitein delijk voor hen persoonlijk beleving wordt: 'Hij zorgt voor u.' De meesten komen van het station. Zoals Gurappa. Omdat zijn moeder een lening niet kon aflossen, verhuurde ze Gurappa als slaaf in de huishouding van een rijke man. Hij werkte hard, maar ondanks dat gaf zijn baas hem meer slaag dan eten. Op een dag is Garuppa gevlucht, op het dak van een trein. Het eind station bleek Vijayawada te zijn. De perrons, trappen en treincoupés werden zijn thuis. Tot hij in contact kwam met mensen van het New Life Centre. Daarmee veranderde alles. In het opvangtehuis krijgt hij nu niet alleen eten, drinken, een bad en onderdak, maar kan hij ook leren. Bijvoorbeeld voor kleermaker, lasser of elektricien. Zodat hij later, als hij oud genoeg is om op eigen benen te staan, een goede baan kan krijgen, of een eigen bedrijfje kan opzetten. Onderstaand een bedankbrief van een vader. 'Geëerde heer, Onze zoon Giinji Raju liep van huis weg omdat wij niet goed voor hem zorgden, en ging naar Vijayawada. U hebt naar onze jongen omgezien en gaf hem onderwijs, schoolboeken en kle ding gedurende eenjaar. Wij willen u hiervoor hartelijk dankzeggen. Wij hoorden dat u hem medische hulp gaf toen hij schurft had en dat hij daar van genas. Op een dag bracht iemand van de leiding hem thuis. We hebben een hele dag gehidld vanwege onze 'verloren zoon Ons geluk kende geen grenzen. Wij kunnen onze dank dan ook niet verwoorden. Wij zijn arme mensen en bidden God dat Hij u zegent. Onze jongen heeft rondgedoold in de stad Vijayawada, als een verlatene. U gaf hem, die voor ons verloren was, aan ons terug. Voor al uw goedheid danken wij u. Gunji Sreenu Nagamani. Geachte lezer, dit heeft u allemaal gratis gegeven omdat u de moeite nam om op de button van de sponsors te klikken van de intemetpaginina van Woord en Daad. Hartelijk bedankt! Heeft u nog nooit geklikt? Ga dan naar www.woor- dendaad.nl en klik op de sponsorbutton; 'geef gratis een gift voor een straat kind'. Velen zijn er u dankbaar voor. .d-Heiv.Ge^ Het ZAJW-programma t/m 28 juni ziet er geva rieerd uit: sportief, lui steren en zomaar even niksen wisselen elkaar af. Dit jaar wordt spor tief begonnen! Daarom ben je morgen, zaterdag 11 januari, welkom in de sporthal te Nieuwe Tonge, vanaf 19:30 uur. Ook de programma's liggen dan ook voor jul lie klaar. dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbaring met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievh Meidoom 4 Melissant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181- Het Chr. Gem. koor 'Com nu met Sangh' te Oude Tonge zoekt per 01-02-2003 een Ons koor bestaat uit 23 leden en repeteert op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Wij zoeken iemand die van Prot. Chr. huize is, die ervaring heeft en die ons koor op de piano kan begeleiden. Voor inliclitingen: Dhr. L. Wesdorp, voorzitter, tel. (0187)642042. Voor schriftelijke reactie: mevr. N. de Jong-Neels, Emmastraat 60, 3255 BE Oude Tonge. naar OKKER'S ZADEN OOLTGENSPLAAT Telefoon (0187) 63 16 92 Vraag vrijblijvend prijsopgave van 1^ onderstaande soorten: Hyfort - Summit - Hyfast - Hytech Hyskin - Hyfield - Renate - Accent Hyduro - Rijnsburger-5 - Boston Bravo - Nerato Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuw/e en gebruikte vorkheftrucks en palletvïagens iViderneming Middelharnis Tel. 0187-482319- Fax 0187 - 482118 www.tref.nl/middelharnls/vroeghef

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4