GOEDEREEDE Veikoper Binnendienst Visser Visser School in Kat^ llali, in gebruik genomen LIEVE OPPAS Wetjes en Weetjes Ouddorp Varen naar de wintervogels met Staatsbosbeheer GRINWIS OUDDORP B.V. Aftrek van buitengewone lasten: uitgaven wegens overlijden EliAI1l3&(41IEUW5 Senior inedewerkeri civiele techniek m/v Civiei-teciinisch medewerker m/v Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer Handelsonderneming Grinwis Ouddorp BV M N Piantoetser m/v Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Verlovingskaartjes Hu welijkskaa rten geboortekaartjes of jubileumkaarten Vertrektijden BSNDELSONDERNEMIirG Dan ben jij de persoon die iwij zoeken!!! ta.v. de heerK. Grinwis, Marijkeweg 10,3253 BP OUDDORP "Itel. (0187) 68 99 14 E-mail: verkoop@grinwis,info In de aangifte inkomstenbelasting is aftrek mogelijk van zogenaamde buitengewone uitgaven. Onder de oude belastingwetgeving werden dit buitengewone lasten genoemd. Hieronder worden o.a. verstaan de uit gaven voor ziekte, overlijden, en arbeidsongeschiktheid. De hiermee verband houdende kosten zijn slechts aftrekbaar voorzover zij een inkomensafhankelijke drempel overschrijden. Op dit terrein zijn de laatste jaren sluipenderwijs veranderingen aangebracht die voor een ieder van belang kunnen zijn. Een voorbeeld betreft de uitgaven wegens overlijden. De Tubtiek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stjiflii in sainenvf'erklng met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelhamis eti Gouda. Hoe- Wel uiterste zorg is besteed aan de mhoa4 aanvaardt de redactie geen enke le aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. REGISTERACCOUNTANTS PAGINA 10 VRUDAG 10 JANUARI 2003 Werken in Goedereede is werl<en aan de toekomst met respect voor tiet verleden. De 'Kop van Goeree' is bekend vanwege de uitgestrekte natuurgebieden. Door balans te vinden tussen visserij, landbouw en recreatie biedt Goedereede een ideale omgeving om te wonen, te werken en te recreëren. Voor medewerkers van Goedereede geldt dat ze doelmatig, doelgericht en klantgericht samenwerken. Het nemen van initiatief, zelfstandigheid en werken aan persoonlijke ontwikkeling wordt gestimuleerd. Wij zoeken op zeer korte termijn voor de sector Grondgebiedzaken: op het cluster Beheer en Uitvoering: Cluster Het cluster Beheer en Uitvoering onderhoudt de openbare voorzieningen zoals wegen, riolering en groen. Hier wordt door 19 mensen in binnen- en bui tendienst enthousiast uitvoering aan gegeven. Functie-inhoud U bent belast met de dagelijkse coördinatie van de werkzaamheden. U bent dus het eerste aanspreek punt van het sectorhoofd op dit onderdeel. Manage mentrapportages, werkplanning en voorbereiding alsmede het bewaken van de kwaliteit van de werk zaamheden, zijn uw persoonlijke aandachtsgebie den. Daarnaast werkt u aan de meer strategische be leidszaken van het cluster die meestal door middel van een projectmatige werkwijze tot stand komen. Kandidaat profiel U bent iemand die vanuit een beleidsmatige achter grond toe is aan een stap op weg naar een leiding gevende functie. U beschikt over een HBO-oplei- ding, richting civiele techniek en u heeft ervaring In het werkgebied. Kwaliteiten zoals strategisch en organisatorisch inzicht, visie op hedendaagse kwa liteit van dienstverlening en contactuele vaardighe den zijn bij u duidelijk aanwezig. Wij bieden U krijgt de kans om een goede stap te zetten in uw verdere carrière door te gaan leren wat het coördi neren van een cluster in de praktijk is. Verdere per soonlijke ontwikkeling in deze wordt ondersteund. Natuurlijk hebben we een goed arbeidsvoorwaar denpakket en bovendien kunt u Goedereede filevrij bereiken. De functie is voorlopig gewaardeerd op schaal 11 (maximaal 3.953,00). op het cluster Bouwzaken: Cluster Het cluster Bouwzaken behandelt alle bouw- en monumentenaanvragen, voert toezicht uit en hand haaft. Tevens wordt hier het onderhoud en technisch beheer van bestaande gebouwen verzorgd en is het cultuurbehoud bij deze cluster ondergebracht. Functie-Inhoud. Als medewerker bouwzaken ben je op de hoogte van de nieuwe bouwregelgeving, de gewijzigde woningwet en het aangepaste bouwbesluit. Met deze kennis behandel je de bouwaanvragen en plan en bewaak je procedures binnen de gestelde termij nen. Je toetst plannen aan het bestemmingsplan en kent de hiermee samenhangende procedures. Je bent op de hoogte van de te onderzoeken brandvei ligheids- en bouwfysische aspecten. De werkzaam heden voer je uit binnen een team bestaande uit twee plantoetsers een constructeur en een inspec teur bouwbegeleiding. Kandidaat profiel Je hebt een HBO-werk en denkniveau verkregen via een HTS-bouwkunde opleiding. Daarnaast beschik je over uitstekende schriftelijke en mondelinge com municatieve vaardigheden en kun je werken in teamverband. Ervaring met deze werkzaamheden is een voordeel. Wij bieden Een kans om verder mee te werken aan de kwaliteit van bouwen in Goedereede. Verdere persoonlijke ontwikkeling wordt ondersteund. Natuurlijk hebben wij uitstekende arbeidsvoorwaarden. De functie is voorlopig gewaardeerd op schaal 9 (maximaal €3.102,00). op het cluster Beheer en Uitvoering: (Een MTS-er die het vak wil teren) Cluster Het cluster Beheer en Uitvoering onderhoudt de openbare voorzieningen zoals wegen, riolering en groen. Hier wordt door 19 mensen in binnen- en buitendienst enthousiast uitvoering aan gegeven. Functie-inhoud Na verloop van een gedegen inwerkperiode gaat u de volgende werkzaamheden zelfstandig uitvoeren: -beheerinformatiesystemen bijhouden voor wegen, riolering en, gedeeltelijk, groen; -het maken van verkeerstellingen en -rapportages. -het verrichten van meetwerkzaamheden; -gemeentelijk informatie systeem mee opzetten en bijhouden; -het beheren van het tekeningenarchief en docu mentatie; - diverse administratieve werkzaamheden. Kandidaat profiel U heeft de MTS-opleidIng, bij voorkeur civiele tech niek, net afgerond of gaat deze zeer binnenkort afronden. U wilt duidelijk verder en het civiele vak in de gemeentelijke praktijk gaan leren. Algemene ken nis van de hedendaagse digitale mogelijkheden is zeker aanwezig. (Stage-)ervaring in een soortgelijke functie is mooi meegenomen, net als het bezit van rijbewijs B. Natuurlijk wenst u zich verder te ontwik kelen en daartoe aanvullende trainingen en opleidin gen te volgen. Wij bieden U de kans om een goede basis te leggen voor een carrière in het civiele werk in onze gemeente. Ver dere persoonlijke ontwikkeling wordt ondersteund. Natuurlijk hebben wij een goed arbeidsvoorwaarden pakket. De functie is voorlopig gewaardeerd op schaal 6 (maximaal 2.202,00). Informatie en sollicitatie Nadere informatie kunt u tijdens kantooruren inwinnen bij de heer Peter Vreeke, sectorhoofd Grondgebiedzaken, doorklesnummer 0187 - 49 77 61Ook kunt u onze website bekijken: www.goedereede.nl Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 22 januari 2003 richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goedereede, Postbus 38, 3253 ZG OUDDORP. Solliciteren via e-mail is tevens mogelijk: gemeentehuis@goedereede.nl De eerste gesprekken worden gevoerd in week 5. Een (ontwikkel) assessment kan onderdeel uitmaken van de procedure. Acquisitie naar aanieiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteid. De Stichting Verenigd In Kracht (S.V.I.K.) te Dirksland heeft, samen met ontwikke lingswerker Johan Wachters uit Mali, in het plaatsje Kati een school gebouwd, in oktober 2002 is deze school in gebruik genomen en is inmiddels al niet meer weg te denken. Zeventig procent van de Mali- nezen kan nog niet lezen of schrijven; S.V.I.K. is dan ook erg blij weer een steen tje bij te hebben kunnen dragen aan de ont wikkeling van Mali. Verder heeft de S.V.I.K. geld bijeen ge bracht voor een permanente medicijnpost in Kati, met name voor malaria, maar ook andere ziekten zijn een groot probleem. Het komt nog regelmatig voor dat jonge kin deren sterven aan malaria, omdat er nog geen 50 eurocent is voor een paar Malariata bletten. Verder worden in honderd gezinnen klamboes uitgereikt als preventie tegen malaria. Het nieuwe project van S.V.I.K., dat inmid dels van start is gegaan, behelst het maken en verkopen van handgraanmolens naar een ontwerp van de Belg Dirk van Haren Noman. Hiermee worden 2 doelen gediend. Het grootste probleem in Afrika is de werk gelegenheid; het overgrote deel van de Mali- nezen heeft een dagelijks inkomen van min der dan 1 euro per dag. Met het oprichten van een werkplaats in Kati en het opleiden van een aantal mensen tot 'molenbouwer' wordt getracht werkgele genheid te creëren en deze relatief eenvoudi ge, (dus goedkope) molens in de duizenden dorpen, veelal met grote families, aan de man of vrouw te brengen. Het stampen van het dagelijks voedsel (gierst of mais) is een zwaar werk dat vooral door vrouwen wordt gedaan, dus kunnen de handmolens dit werk overnemen. Uw steun is onmisbaar! Maak daarom uw gift over op rekeningnummer 3141.07.773 (Rabobank West-Flakkee) tnv. Johan Wach ters. Wilt u nadere informatie, bel (0187) 601850. GEZOCHT: voor 2 kinderen 2 3 dagen in de week ±15.00 tot 18.00 uur Regio Ouddorp Tel. (06) 13 22 48 70 De modellenboeken voor worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony ,■-."■■ f. -■■ ■■'..-.: -\ De deelnemers zijn: Jaap Boone, radio, T.V. en witgoed; Esgri, schuifdeurlosten; Fabert, woninginrichting; Frans Meiaard Zn., parket; Hoveniersbedrijf Krijger, voor tuinaanieg en onderlioud; Joh. de Heer, muziekinstrumenten; Portas, deuren en keukens; Springersdiep, rijwielen; Sunstore Flakkee, binnen- en tiuitenzonwering; Tanls tuinmachines, tuinmachines t)eregening; Vlieto Ooitgensplaat, naai-, borduur- en lock-mactiines; Van Wijk, verwarming; Van Dam beveiliging, advies inbraakpreventie (politie keurmerk). Deze winter organiseert Staatsbosbeheer drie vaartoch ten naar de wintervogels. De eerste vaartochtig is op zaterdag 18 januari en heeft als bestemming het Haringvliet-Hollands Diep; De tweede vaartocht is op zaterdag 25 januari en heeft als bestemming het Krammer-Volkerak; De derde vaartochtig is op zater dag 1 februari en heeft als bestemming de Grevelin- gen. Duizenden ganzen, eenden, zwanen en steltlopers overwinteren ook deze winter in het Haringvliet-Hol lands Diep, het Krammer-Volkerak of op en rond de Grevelingen. Tijdens de vaart kunnen de vogels uit gebreid bekeken worden tijdens drie vaarexcursies met een comfortabele rondvaartboot. De boottocht voert langs de platen, slikken en gras gorzen die Staatsbosbeheer beheert en natuurlijk is de boswachter ook aan boord. Hij vertelt over de vogels en over de natuurontwikkelingsplannen zoals het mogelijk weer toelaten van getij in het Haringvliet en Hollands Diep. Met een beetje geluk komt ook een zeearend of slechtvalk voorbij. De tochten zijn niet alleen interessant voor ervaren vogelaars, maar ook voor beginnende vogeUdjkers. De rondvaartboot 'Avontuur' vertrekt om 10.00 uur uit de haven bij Willemstad Vesting. De boot is om 16.00 uur weer terug in Willemstad. Met deze boot worden de tochten van 18 en 25 januari gevaren. De rondvaartboot 'De Veerman" vertrekt om 10.00 uur vanaf de steiger bij het Bezoekerscentrum 'De Greve lingen', de Punt 4, ten zuiden van Ouddorp (ZH) en is daar weer terug om 16.00 uur. Met deze boot wordt de tocht van 1 februari gevaren. De rondvaartboten heb ben een kleine keuken en een bar aan boord. Belangstellenden voor deelname aan de vaartochten van 18 en 25 januari dienen zich telefonisch aan te mel den bij het VVV in Willemstad, tel.: 0168-476055. Voor deelname aan de vaartocht van 1 februari dienen belangstellenden zich telefonisch aan te melden bij het VVV te Middelhamis, tel.: 0187-484870. Deelname kost 12,- per persoon. Een lunchpakket kost 5,50. Aanbevolen wordt goede winterkleding aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. Tijdens de vaartocht over de Grevelingen wordt, als het weer het toelaat, een wandeüng gemaakt over de Veer mansplaat. Voor deze tocht is ook waterdicht schoeisel nodig. De tochten zijn geschikt voor rolstoelgebruikers. Vanwege de groei in ons bedrijf zoeken wij direct ter uitbreiding van ons team een: Functie: Adviseren en verkopen zowel via telefoon als balie Orderverwerking met bijbehorende bestellingen Aanvullende magazijnwerkzaamheden Ben jij: Jong en energiek Geïnteresseerd in teclmiek In het bezit van een rijbewijs B Zelfstandig met een flexibele instelling Iemand die graag in teamverband werkt? Wij bieden jou: Een dynamische werkomgeving met vele doorgroeimogelijkheden. Een job met een team enthousiaste collega's. Een salaris passend naar functie en leeftijd. Enthousiast... Schrijf dan voor 24 januari 2003 a.s, een sollicitatiebrief met curriculum vitae naar: "Wetjes en Weetjes is een rubrielc waarin aandaciit wordt besteed aan wetgeving, jjscaliteiten, sociale vraagstulcicen, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Dit betreffen uitgaven die rechtstreeks verband houden met het overlijden, de begra fenis of crematie, oftewel de uitvaartkosten. Vóór 2001 waren deze kosten aftrek baar voorzover deze samenhingen met het overlijden van bloed- en aanverwanten in de rechte lijn en in de tweede graad van de zijlinie. Hieronder vallen: de belas tingplichtige, zijn echtgenoot of partner, de kinderen, kleinkinderen, achterklein kinderen, de schoonzoons en schoondochters, ouders, stiefouders, pleegouders en pleegkinderen. Met ingang van 2001 zijn uitvaartkosten nog steeds aftrekbaar. Echter, de familie kring waarvoor deze aftrek geldt, is fors beperkt. De uitvaartkosten zijn slechts aftrekbaar voorzover het de kosten betreft van de belastingplichtige zelf, zijn part ner of zijn kinderen jonger dan 27 jaar. Voorbeeld: Jan Penders uit Nijmegen overlijdt. Zijn zus uit Veenendaal is enig erf genaam en betaalt de uitwartkosten. De uitvaartkosten blijken niet meer aftrekbaar als buitengewone uitgaven. Immers, bij Jan Penders is geen aftrek mogelijk, omdat hij reeds is overleden alvorens deze kosten gemaakt werden. Bij zijn zus zijn deze kosten eveneens niet aftrekbaar, omdat deze uitvaartkosten niet haarzelf, haar part ner of haar kinderen jonger dan 27 jaar betreffen. Dit is niet de enige situatie waar men met niet aftrekbare uitvaartkosten wordt geconfronteerd. Een situatie die veel frequenter voorkomt: het overlijden van de langstlevende echtgenoot, waarbij de kinderen alles erven en de uitvaart betalen. Ook hier zijn de begrafeniskosten niet meer aftrekbaar in de inkomstenbelasting. Li bepaalde situaties is een uitvaartverzekering afgesloten. De premies voor een der gelijke verzekering kunnen wel als buitengewone uitgaven in aftrek worden gebracht, mits het totaal van de buitengewone uitgaven de drempel overschrijdt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10