Superpolitiek van Radio Superstar weer van start o "Een verstandig bestuurder verstaat de tekenen des tijds!" OJW Pictonaiy Lessen in Qochl^ennis en zelfkennis Paulus-avonden 'Alleen samen kunnen we een stabiele en levenskrachtige gemeenschap vormen! Loco burgemeester Slootweg roept burgers op tot betrokkenheid burgers: Workshop huidver- zoi^ing voor meiden Borstvoeding geven...? Jeugdcontact Ouddorp Gelukkig gelijkspel voor Good-Luck O) EIIIVI1llBi.ftlEUW5 „.:^..„^„.„,..>„.,...„*...„.,„,..,„^g^ JANUARI 2003 Burgemeester Sinke tijdens Nieuwjaarstoespraak: Tijdens de drukbezochte Nieuwjaars receptie van de gemeente Goedereede waarscliuwde burgemeester C. Sinke in zijn Nieuwjaarsspeech om de 'teke nen des tijds' in politiek en bestuurlijk Nederland goed te verstaan. Geëmancipeerde burgers "Op maat besturen" EIIAt1DEI1-l1IEUW5 Jonkies van de Gooye doen het goed op driekamp Zaterdag 4 januari werd door de Gooye meegedaan aan een driekamp in Krimpen aan den IJssel. Deelne mende ploegen waren de Lansingh en Poseidon '56 uit Ridderkerk. Wat vooral opviel was dat de jongeren de oliebollen beter verwerkt hadden dan de oudere zwemmers. Opvallend was het goede zwemmen van Lars Kalle, net terug van een schouderblessure. Met 30 persoonlijke records werd er teruggereisd naar Dirksland. Jaap Santifort de bes te bij Snelschaaktoer nooi in Ouddorp De eindstand: 2)e Heiddbtraa Catechismus, ons zo dierbaar en vertrouwd ^ie ons kJwat zogezVis is, in vraag en antwoord ons ontvouwd 'Wat in gods -Woord verborgen is, em oceaan voC Sodcmschatten -Die mzt ons èeper^ verstand soms maar müedij^zijnte vatten 'En daarotn is dü onderwijs voor ons cdden toch zo nodig M mens van de verCichte eeuzo, vindt men dit echter overbodig Maar doudc [eer verschaft ons ló:ul(^n Waarmee wij (^u^ekn kren bpen Om zo te ^men tot drie stu%n, om zonder prijs of geld te ^pen Hetgeen daarin Wordt uitgelegd over delging Van de schuld •Voor ieder die in waarheid Wandelt op de weg Van gods geduld Met name Jezus onze Heere die door te lijden en te sterven In onzepfaats 'Hemzij de ere' eeuwig leven wou verwerven. In deze alom beproefde [eer, is steeé de symfonie te horen over god de Heilige geest die onze oren wiLdoorboren Ons soms oo/(fo/(t in de woestijn, om daar zelfs tot ons hart te spreiden Ons onderhoudt met broaden wijn ondanl(s d onze gebreken Hij wijst ons op de goede Herder die in Zijn opzoekende liefde Iben wij afgedwaaid steeds verder, deden wat hem bitter grief de. 't 'Verdwaalde schaap weer opgaat zoeken en leiden in de groene weiden -Waar w'als vervulling onzer dromen leven mogen als bevrijden Zonder kruk^n dan te gaan, hoewdze ons tot zegen waren 'Dankj.ij de leer is het Verstaan wat 't Woord Van god wU doen ervaren 'Waarom zou men verloren gaan, omdat men zonder kennis is god zeff reikt ons de middelen aan en Hij zegent ze gewis Tie 'leer' wijst eeuwen, onverstoord op schatten in 't onfeilbaar 'Woord. te Middelharnis jj, Herv. Gg, Voor verreweg de meeste (loco-)bur- gemeesters zal hun eerste openbare handeling in een pas begonnen jaar het uitspreken zijn van een nieuw jaarstoespraak, dit bij gelegenheid van een nieuwjaarsreceptie. Afgelo pen donderdagavond werden die in de gemeentehuizen van Goedereede als Middelharnis gehouden. In laatstge noemde gemeente was het loco-burge meester Slootweg die een Nieuwjaars rede hield, omdat burgemeester mevrouw De Vries-Hommes - na het recente overlijden van haar man - afwezig was. In verband daarmee wenste de heer Slootweg, als tolk van alle aanwezigen, mevrouw De Vries donderdagavond veel kracht en troost toe in het zware verlies dat zij te dra gen heeft gekregen. Continuïteit en verandering Zeggen wat je doet en doen wat je zegt Betrokkenheid burgers onmisbaar PAGINA 2 M^^^^^^^iaWff vös?iffi,'s*i5is«ss^£WS^aiBSffi¥Bis®ssa In zijn toespraak stond de heer C. Sinke stil bij de gebeurtenissen van het afgelopen jaar en dan in het bijzonder bij de veranderingen die in het landelijke bestuur hebben plaats- gevond. Uit die gebeurtenissen zouden les sen getrokken moeten worden die zéker ook voor het bestuurlijk en politiek bedrijf bin nen de gemeente moeten gelden. "Zelden zal een jaar zo'n beroep gedaan hebben op onze lenigheid van geest dan het nu afgelopen jaar 2002", aldus Sinke. Hij illustreerde de onvoorspelbaarheid van de politiek want "wie vandaag één jaar geleden had voorspeld dat Nederland nu stabiel zou worden geregeerd door Premier Melkert of premier Dijkstal, zou zeker niet voor gek zijn versleten". Hij hield de aanwezigen voor dat onvoor spelbaarheid troef is. 'Want een beoogd politiek leider was binnen korte tijd terug langs de zijlijn "verguisd en afgeserveerd". "Het poldermodel werd wereldwijd bewie rookt. Kok kreeg er complimentjes voor in het buitenland. Maar ineens bleek het syno niem voor een verstikkende deken, met daar onder - wat Fortuijn noemde - de puinhopen van Paars". De burgemeester vond de kritiek op de paar se leidslieden niet eerlijk. "Kok en Melkert en vele anderen met hen hebben naar beste weten en inzichten gehandeld. Maar één ding is door de politieke elite vergeten. Wie op de lange duur niet luistert naar datgene wat onder brede lagen van de bevolking leeft, die zit er naast en ons politieke systeem is wel zo sterk dat het veel corrigerend ver mogen in zich heeft. En dat is tot stomme verbazing van sommigen uit die politieke elite gebleken. Wie de tekenen des tijds niet verstaat die is gezien!". "Vanaf de jaren zestig van de vorige eeuw is er een soort burger gekweekt die in het heden zeer geëmancipeerd opererert. En dat type burger laat zich niet met een kluitje in het riet sturen en wil dat er serieus naar hem of haar geluisterd wordt en niet al te bevoog dend over en met hem wordt gesproken", volgens Goerees' eerste burger. Nu dienen verstandige politici en bestuurders, van Rijk, provincie of gemeente - ook van Goederee de - daarnaar te handelen en volgens Sinke "de tekenen der tijden te verstaan. De burgemeester vond dat ook de prestaties van de publieke sector en zeker ook van de gemeentebesturen, zijn achtergebleven bij de toegenomen verwachtingen van de bur ger. "Dat moet ook ons tot écht nadenken stemmen!". Hij verweet het overtrokken gelijkheidsden ken dat de modernisering van de overheid blokkeert. "We komen om in de regelingen, omdat we maar willen voorkomen dat de ene burger benadeeld wordt boven de andere. Maar de burger die individueel iets wil die voelt vervolgens die regeling als een verstik kende deken". Hij pleit ervoor dat er meer vertrouwen en verantwoordelijkheid moet worden gelegd bij de beslisser. Wel dienen die heel goed te communiceren wat echt niet kan en wat wel kan, zonder dat dat ten koste van een ander of het algemeen belang gaat. "We zullen misschien minder bang moeten zijn voor het wel erg ambtelijke 'scheppen van precedenten' en meer van keer tot keer verantwoording afleggen voor soms op de burger toegesneden beslissingen. Dus meer "op maat" moeten besturen maar wel met beredeneerd respect voor andere belangen. Letterknechterij, regelzucht als overdreven uitvloeisel van het gelijkheidsdenken is fout. Te onpas afwijken van regels voor de hard ste schreeuwer, de vriend van de gemeente bestuurder of anderszins is nog fouter", zo waarschuwde Sinke. Hij pleit ervoor om flexibel in te spelen op de burgerwens zon der starre bureaucratie. Aan het slot van zijn rede maakte Sinke de aanwezigen deelgenoot van zijn vertrouwen in de goede wil van Nederland. "Mits ook politici naar de mensen willen luisteren en de tekenen des tijds verstaan. De democratie in Nederland is gelukkig krachtig en sterk, maar het bed moest in 2002 kennelijk even gelucht worden". "Ook in de gemeente valt weer veel te doen het komende jaar: plannen genoeg, nu nog in daden omzetten. Het onderwijs, de recreatie, de visserij, de landbouw, de inrichting van de openbare ruimte, de wijze waarop de gemeente zich presenteert, en nog veel meer andere zaken: het verdient allemaal de volle aandacht. Want het is een mooie gemeente, maar hij dient ruimte te bieden voor wie dat nodig hebben. Laten wij ons opstellen als rent meesters van het pand Goedereede: Conser veren wat goed is, maar vooral ook: aanpak ken wat beter kan. Niet te bang, want dat is geen goede eigenschap voor bestuurder. Dualisering of niet: de burger wacht op onze daden en wil resultaat zien. We hebben weer een heel jaar voor ons om dat waar te maken", zo besloot burgemeester Sinke zijn toespraak, na iedereen veel sterkte en kracht toegewenst te hebben. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 15 janauri een workshop huidverzorging voor meiden in Den Bommel. Deze workshop is voor mei den vanaf 11 jaar, die willenleren hoe je je huid goed kunt verzorgen. De workshop wordt gegeven in 't Wester- licht, Oranjestraat 35 in Den Bommel en is van 19.00 tot 20.30 uur. De kosten zijn 3,50 inclusief materiaal. Een ieder die zin heeft om mee te doen, kan contact opnemen met Patricia Visser, telefoon: 612644. clir. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. {0187)471020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis Langeweg 13, Sommelsdijlc ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar 35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Ha luitjes. Jullie zijn ook in 2003 weer van harte wel kom op het OJW. Lachen, gieren, brullen... zijn de steekwoorden voor aanstaande zater dagavond. Nieuwsgierig? Gewoon komen! Vanaf half 8 ben je welkom in de Hoeksteen, we beginnen om acht uur. 18 januari zal 'stichting Nehemia" weer een gave film komen draaien, houdt deze datum dus vrij en zorg datje erbij bent. Groetjes van het OJW. Ben je van plan om je baby zelf' te voeden? Of voed je al langer zelf je kindje? AUeriei vragen kunnen daar bij om de hoek komen kijken, zoals: 'kan ik zelf wel voeden?', 'kun je langer dan zes maanden borstvoeding geven?', 'hoe ga je dan om met vaste hapjes bijgeven?', e.d. Op de info-bijeenkomsten van borstvoedingor ganisatie LLL ontvang je hierover informa tie en kun je ervaringen uitwisselen met andere (a.s.) en voedende moeders. Daar voor ben je welkom te Sommelsdijk op woensdagavond 8 januari a.s. op het adres Binnenweg 39. De bijeenkomst duurt van 20.00-22.00 uur en het thema voor deze avond luidt 'Borstvoeding en de oudere baby'. In Middelharnis wordt op woensdag 15 januari een extra info-bijeenkomst voor zwangere vrouwen gehouden op het adres Oostdijk 77; dan zal het over de kraamtijd gaan. Voor deelname aan deze bijeenkomst, die duurt van 10.00-11.30 uur, moet u zich vooraf even aanmelden bij Diana Göbert, tel. 487260. De deelnamekosten voor de bijeenkomsten bedragen: 2 voor donateurs van LLL en 3 voor niet-donateurs (koffie en thee inbe grepen). Aanstaande- en voedende moeders, maar ook (a.s.) kraamverzorgenden, zijn van har te welkom. De baby mag mee Voor hulp of informatie bij borstvoeding kunt u bellen naar: Carla van Gils, tel. 0187- 631716, of Diana Göbert, tel. 0187-487260. Ook verhuurt LLL de elektrische kolf Enkele grote uitschieters vallen er wel te melden, Anna Kooijman verbeterde Zich op de 100 m vrij met maar liefst 22 seconden. Eindtijd 1.32,56. Coen van der Wekken ver beterde zijn tijd met ruim 14 sec en liet 1.29,98 noteren. Jos van der Welle noteerde een tijd van 1.08,96 en snoepte er bijna 6 sec vanaf Anne de Kok liet de klokken 7 sec eerder stoppen en tikte aan in 1.52,06. Op de 100 m school was het Jan in 't Veld die iedereen verraste met een tijd van 1.54,56; hij was daarmee 13 sec sneller als zijn vori ge tijd. De 100 m rug leverde voor Niels van der Wekken een tijd op van 1.50,54, daar mee verbeterde hij zich met ruim 5 sec. De 50 m rug ging voor Amanda Schaaf in 53,30 sec, een verbetering met maar liefst 7 sec. Pieter Wolfert dacht schijnbaar 'dat kan ik ook', en bracht 1.10,98 in de boeken. Rowin van der Baan liet 47,24 in de boeken noteren en verbeterde zich met ruim 3 sec. Lizzy van Dijke en Niels de Blok snoepten erop de 50 m vlinder ook 4 sec vanaf en lieten 41,95 en 54,13 noteren. Andere pr's: 100 m school: Jeroen van Dam 1.32,62, Leo de Jong 1.35,70, Anthony Struik 1.50,82 en Coen van der Wekken 1.58,55; 50 m rug: Anna de Kok 55,61, Ramon van Huizen 51,61, Erik Donkersloot 54,82, Jos Terlouw, 59,87 Wilco van der Veer 1.02,68; 100 m vrij: Danielle Lugthart 1.36,02, Anthony Struik 1.17,01, Johan van Driel 1.04,93 en Amanda Schaaf 1.38,56; 50 m vlinder: Anne Terlouw 38,23, Lars Kalle 43,06 en Pascal Lugthart 53,52; 100 m wissel: Lydia Terlouw 1.29,52. Goede prestaties op een laat tijdstip en dat geldt zeker voor de jongeren. Op deze archieffoto vlnr. C. van Dam (SGP), J. Dülingh (CDA) en W. Natteliaas (VDB '78 tijdens een uitzending van Superpolitiek Evenals vorig jaar wordt het politieke praatprogramma Superpolitiek van Radio Superstar wederom uitgezonden een programma met gesprekken met vertegen woordigers van politieke groeperingen in de gemeente Middelharnis. Vanaf vrijdagavond 10 januari om 19.00 uur wordt dit live-programma gemaakt door Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Zij ontvangen iedere week twee gasten uit de politiek. Dit programma wordt uitgezonden rechtstreeks vanuit het gemeentehuis te Middelharnis. Publiek is welkom bij SuperpoUtiek. ^yie belangstellend is naar wat de gemeenteraadsleden beweegt en waar ze voor staan; kan langskomen of af stemmen op Radio Superstar 105.9 (kabel gem. Middelharnis) of 107.3 FM (vrije ether). In de eerste uitzending zijn te gast vertegenwoordi gers van SGP en VDB '78. De herhalingen van Superpolitiek vinden plaats op maandag van 19.00-20.00 uur en dinsdag van 17.00-18.00 uur. Jongelui opgelet! D.V. zaterdag 11 januari is het weer jeugdcontact. Deze avond zal dhr. D. van Wijk in ons midden zijn om ons wat te vertellen, aan de hand van een diaserie, over zending op de Cooks Eilanden. Heb je interesse en weet je niet wat jell januari moet gaan doen? Kom dan naar deze jeugd- contactavond! Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Om 19.15 uur gaat de zaal in Eben-Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp, weer open en staat de koffie/limonade klaar. De avond begint om 19.45 uur. Neem gerust je vrienden en/of vriendinnen mee. Tot ziens op de jeugdcontact! JEUGDCONTACTKOMMISSIE OUDDORP Een op papier eenvoudige thuiswedstrijd stond op het programma voor de korfballers van Good-Luck. De nummer laatst Reeu- wijk kwam op bezoek en deze ploeg had uit de vorige 6 wedstrijden nog geen punt behaald. Good-Luck was niet gerust op een goed resultaat, de ploeg kampt al langer met wat kleine blessures en vormverlies. Tegen Reeuwijk moest Good-Luck Liesbeth Los missen door ziekte, zij werd vervangen door Marjon Soeteman. Het laag geklasseerde Reeuwijk begon gretiger aan de wedstrijd en maakte het Good-Luck in de duels erg moei lijk. Nadat Reeuwijk op een 1-3 voorsprong was gekomen kwam Good-Luck eindelijk terug in de wedstrijd. Men kon de achter stand voor rust nog ombuigen in een 7-5 voorsprong en leek de goede lijn ingezet te hebben. Toch was Good-Luck zeer ontevre den over het spel en wilde men de tweede helft vooral scherper de duels in gaan. Dit kwam echter niet tot uitdrukking in het spel- beeld. Good-Luck was kwalitatief, maar Reeuwijk toonde meer vechtlust en wil om te winnen. Vlak voor tijd kwam na een span nend scoreverloop Good-Luck met 12-11 achter. De voor Marjon Soeteman ingeval len Brit Abbas maakte in de volgende minuut de belangrijke gelijkmaker. Good- Luck ging op jacht naar de volle winst, maar in de laatste minuut leek het noodlot toe te slaan. In een typerende situatie scoorde een speler van Reeuwijk tussen twee Good-Luck spelers in de 12-13. Gelukkig kreeg Good- Luck in hun laatste aanval nog een straf- worp, die resulteerde in een 13-13 gelijke stand. Ondanks het feit dat Good-Luck zeer ontevreden is over het resultaat, mag men in de handen knijpen dat de wedstrijd niet ver loren is gegaan. Voordat men door kan drin gen tot de subtop zal gezocht moeten worden naar zelfvertrouwen en wedstrijdagressie. Vorige week maandag werd het traditionele snelschaaktoemooi gehouden van Dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' uit Oud dorp. De opkomst was iets minder dan de afgelopen succesjaren. Maar toch kwamen er nog vele schakers af op het oliebollen- en appelflappentoemooi. Titelverdediger was Arie Baas. Vooraf was hij dan ook de grote favoriet. De 7-voudig snelschaakkampioen maakte zijn faam vol ledig waar. Na 4 ronden had hij nog de volle 100%. In de 5e ronde speelde hij een korte remise tegen collega-veteraan Wim van Geelen. Was het angst of overmoed van de kampioen? Feit was dat Wim van Geelen in blakende vorm verkeerde. Maar toen gebeurde het.Arie Baas speelde tegen Jaap Santifort en, evenals de voor gaande partijen, kwam Arie al snel beter te staan. Hij snoepte pion voor pion af en dwong Jaap tot verdedigend spel. Maar Jaap koos juist voor de aanval! Met al zijn reste rende materiaal belaagde hij de koning van Arie. Deze was zo onder de indruk dat hij spontaan zijn eigen aanval staakte en ging hergroeperen voor de koning. Dit deed hij op een minder goede manier, zodat Jaap met winst uit de strijd kwam. De finale-ronde zat Jaap Santifort aan bord 1 naast concurrent Wim van Geelen. Ze had den evenveel punten. Halverwege de partij zat Jaap Santifort weer in de problemen. Maar liefst 3 pionnen en één kwaliteit stond hij achter. Wederom koos hij voor een 'alles of niets' variant. Zijn tegenstander (Wilko Breen) was ook van slag en leverde van schrik materiaal in. Veel materiaal zelfs. Hem restte weinig meer dan Jaap te felicite ren. Want ondertussen hadden Wim van Geelen en Arie Baas hun laatste partij verlo ren. Soms hoefje niet de beste te zijn om boven aan te eindigen. Geluk en koelbloedigheid zijn twee belangrijke factoren. PI. Naam Pnt WB SB 1 Jaap Santifort 6.0 28.0 23.25 2 Wim van Geelen 5.0 29.0 19.25 3 Arie Baas 4.5 30.5 17.50 4 Willem-Jan Tanis 4.5 29.5 6.75 5 Jan van Huizen 4.5 25.0 15.25 6 Wim van Schie 4.5 23.0 11.50 7 Frans Troost 4.0 26.0 14,00 8 Reinier v. d. Wende 4.0 25.5 12.00 9 Wilko Breen 4.0 24.5 10.00 10 Krijn van der Wende 3.5 18.0 5.50 11 Peter Dertez 3.0 27.5 9.50 12 Maart Breen 3.0 23.5 6.50 13 Jan Grinwis 3.0 22.5 9.50 14 Eddy Den-ez 3.0 21.5 5.50 15 André Kastelein 2.5 24.0 7.50 16 Eeuwit Santifort 2.5 18.0 3.25 17 Arie de Mik 1.5 23.0 1.25 Zaterdag 18 januari wordt het snelschaak kampioenschap van Goeree-Overflakkee gespeeld in Ouddorp. Kom eens kijken naar dit spektakel! Voor meer informatie over speelavonden en uitslagen kunt u kijken op website: www.flakkee.net/~schaken/ont- spanning. Paulus is een omstreden apostel. Dat was al zo in de vroege kerk en hij is het tot op de dag van vandaag. In elk geval zou de Euro pese cultuur zonder hem er waarschijnlijk anders uit hebben gezien. In een aantal avonden zal in de Gereformeerde kerk te Middelharnis deze apostel centraal staan. De thema's zijn: 1. Kennismaking met Paulus (levensloop en reizen); 2. Van bovenaf of van onderop? Hoe de vroeg-christelijke gemeente eruit zag; 3. Vrouwen in de gemeente: is de apostel vrouw (on)vriendelijk? 4 Sociale kwesties zoals slavernij, hoe ging Paulus daarmee om? Het is een goede voorbereiding voor mensen die meegaan met een Paulusreis naar Grie kenland in juni, maar de commissie vorming en toerusting nodigt ook allen uit die belang stelling hebben voor deze materie. Daarom bent u welkom op dinsdag 14, 21, 28 januari en 4 februari om 20.00 uur in de Gerefor meerde kerk te Middelharnis. De leiding is in handen van ds. L.J. Lingen, (tel. 0187- 482944). Op zaterdagavond 11 januari a.s. komen wij vanaf 19.30 uur bij elkaar in de sporthal van Nieuwe-Tonge. Wij druk ken de handen om elkaar het beste toe te wensen en om afscheid te nemen van Peter en Lianne. Denk om je sportkle- ding? Ook de programmakaartjes met data t/m 28 juni worden zaterdag uitge deeld. Het jaarlijkse schaatsfestijn staat gepland op 22 februari. Op 7 juni heb ben we ook een sportieve middag met jullie. Dus als je vrij moet of wilt nemen?! Onze dank voor jullie trouw de afgelopen maanden! Tot ziens! Commissie Z.A.J. W. "Elk tijdperk in de geschiedenis wordt gekenmerkt door continuïteit en verande ring. Soms ligt het accent meer op continuï teit, soms meer op verandering dan wel ver nieuwing", zo schetste Slootweg het verloop van de geschiedenis. De tijd waarin we nu leven typeerde hij als een periode van conti nue verandering, en dat in een hoog tempo, hetgeen deze tijd niet alleen dynamisch en interessant doet zijn, maar ook moeilijk en onzeker. Een open samenleving, waarin wij leven, biedt zowel kansen als kansen, maar ook nadelen en bedreigingen, aldus Sloot weg. Hij noemde de terreurorganisaties, die een wereldwijde vertakking hebben, alsme de een mogelijke oorlog in Irak, die vreselij ke gevolgen zal hebben voor zowel de bur gerbevolking als voor de wereldeconomie. De overheid ziet zich geplaatst voor belang rijke uitdagingen, niet alleen landelijk maar ook op gemeentelijk niveau. Al was er zeker ook sprake van continuïteit, in Middelharnis deden zich het afgelopen jaar ook de nodige veranderingen voor. Slootweg verwees daarbij naar de gemeente raadsverkiezingen, het aantreden van een college met een grotendeels andere politieke samenstelling, en de invoering van het dualisme. Vorig jaar zijn ook de kwantitatieve en kwa litatieve kenmerken het ambtelijk van de gemeente Middelharnis onder de loep geno men. Behalve 'voortreffelijkheden' kwamen daarbij ook zaken naar voren die verbetering behoeven. Daarom zal dit jaar een organisa tieverbeteringstraject worden gevolgd, dat ten doel heeft de dienstverlening aan de bur gers te verbeteren en in te spelen op de maat schappelijke ontwikkelingen. De dienstver lening moet helderder en overzichtelijker worden. Zo zal het komende jaar de één loketformule worden ingevoerd. Eén ambte naar is dan verantwoordelijk voor het tijdig en goed beantwoorden van vragen, zonder dat burgers van het ene naar het andere loket hoeven te worden verwezen. "Het adagium voor het komende jaar is: zeggen wat je doet en doen watje zegt", aldus Slootweg. Hij zei dat de gemeente meer zorg moet besteden aan het informeren van haar burgers en dat zij hen beter moet betrekken bij besluitvor ming, niet alleen achteraf, maar ook gedu rende het besluitvormingsproces. Om te realiseren dat de gemeente een stabie le, maar tevens voldoende flexibele en gezaghebbende factor in de gemeenschap is, staat een respectabel aantal plannen op sta pel. Onder andere de verzelfstandiging van de buitendienst per 1 januari, het functione ren van de Stichting Companen: een zelf standige stichting die met gemeentelijke subsidie sociaal cultureel werk verricht voor alle bevolkingsgroepen binnen de gemeente, een eilandelijke bestuurlijke krachtenbunde ling van het openbaar onderwijs, renovatie van winkelcentrum 'd'n Diek', het uitvoeren van een onderzoek naar de leefbaarheid van de kleine kernen, vaststelling van een Plan Integrale Veiligheid en het eilandelijk opzet ten van gericht en effectief jeugd- en jonge renbeleid. De betrokkenheid van burgers bij dit alles is groot, benadrukte Slootweg, en hij roept dan ook op om die betrokkenheid gestalte te geven. "Benader de politieke partijen en zoek uw informatie op de gemeentelijke website, in kranten of andere publicaties. Alleen samen kunnen we een stabiele en levenskrachtige gemeenschap vormen! Maar niet alleen samen kunnen we dit alles realiseren, óók wens ik u daarbij de onmis bare zegen van de Heere, Die alle dingen leidt en bestuurt", zo besloot de loco-burge meester zijn rede.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2