VA" Nieuwjaarsduik zit er weer op il Jaarwisseling weer redelijl^ rustig verlopen op 't eiland ALL ON BOARD? 't Ambachthuis organiseert Koppermaandag Leon Weeda, de moedige redder van zijn moeder! öZö:^ e-i2> \1sser Meubelen www.knopsbv.nl J^S Visser Visser 'Het Jongeland en 'Het Jeugdland' nodigen kinderen uit voor de HDG Kinderkoren Krijger is geen Krijgsman innaard Realisering eerste fase Deltanatuur zit tegen door regen 'Advendo' iiervat repetities actief in beeld en geluid OARAOE IClIÖpSJ BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDEIHARNIS* TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Vrijdag 3 januari 2003 74e jaargang nr. 7168 Evenals de laatste jaren is de jaarwis seling op Goeree-Overflakkee weer betrekkelijk rustig en zonder grote(re) incidenten verlopen. Al blij ven er altijd weer die de nodige - of liever gezegd onnodige - vernielingen aanrichten. Ook werden op 't hele eiland vreugdevuurtjes gestookt, met name in Ooltgensplaat en Sommels- dijk, maar volgens de politie gebeurde dat op minder grote schaal dan ande re jaren, wellicht doordat hier de laat ste jaren consequenter tegen wordt opgetreden. In totaal hebben 48 poli tiemensen, over het hele eiland ver spreid, zich ingezet voor een ordelijk verloop van de jaarwisseling. Han denvol werk zegt de politie daaraan te hebben gehad. Met name om te voorkómen dat op veel plekken brandjes zouden ontstaan. Voor het eerst werd daarbij dit jaar ook gebruik gemaakt van een camerawa- gen, die opnames maakte op diverse plekken waar gestookt werd. In het district De Eilanden van de politie werden in totaal 24 arrestaties verricht, waarvan twaalf op Goeree-Overflakkee. Daarvan werden vier arrestanten met een bekeuring naar huis gestuurd, de overige werden in de loop van Nieuwjaarsmorgen aan de recherche overgedragen. De meeste arrestaties werden verricht wegens vernie ling, brandstichting, dronkenschap en geweldpleging. En sommige omdat men weigerde gehoor te geven aan de sommering van de politie om te vertrekken. Halverwege de nacht leek aan de Spuikolk in De feesttent in Melissant, vooraf uitvoerig geïn specteerd op brandveiligheid, bleek een zeer geslaafd initiatief voor een goed verlopende jaarwisseling. Dirksland een wat grimmige situatie te ont staan, waarbij twee agenten werden bedreigd, maar toen politieversterking ter plaatse kwam, bleek een en ander al te zijn opgelost. Hoewel het niet echt uit de hand is gelopen, leek het in Sommelsdijk er wat moeizamer aan toe te gaan. Een 43-jarige man werd daar gearresteerd nadat hij met een bierflesje naar de politie had gegooid; ook een 27-jarige man leek een confrontatie met de poUtie niet uit de weg te willen gaan en werd aangehouden. Op de hoek Dorps- weg/Rozenlaan - al jaren als stookplek 'in gebruik' tijdens de Oudejaarsnacht - deel den feestvierders onderling zelfs klappen uit. De 'feestelijkheden' duurden er zo lang, dat de politie samen met de ME er rond kwart over vijf esn ;ind aan maakte. Vermeldenswaard is gang van zaken rond de jaarwisseling in Melissant. Omdat deze op het Plein aldaar al jaren een wat rel-achtig karakter draagt, heeft de gemeente Dirks land deze keer het initiatief opgevat om tus sen de Fabiusstraat en de Nolleweg een feesttent in te richten, plaats biedend aan 250 bezoekers. Ook mocht daar alcoholische drank worden genuttigd. Met het oog op de brandveiligheid heeft de gemeente de feest tent vooraf door de brandweer laten inspec teren. In samenwerking met de ME heeft de politie zich ten doel gesteld dat er op het Plein geen enkele ongeregeldheid zou wor den getolereerd. En daarvan hebben de bewoners rond het Plein deze jaarwisseling met verademing kunnen genieten. Ook de gemeente en de politie zijn blij dat het in Melissant op déze manier blijkt te kunnen. CQMRI OUDDORP-Wuhtraol 31U. lOtlT) 6l1«n fax U3734 Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Harteiyk welkom in de showroom VBO in Sommelsdijk. Sommetsdjjkse Haven 19, 3245 MA Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 1 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opei-dealer tangeweg MWiJelhamis Tel.tote7)476re7 I OPEL voor autorydeH mtplez-ier REGISTER ACCOUNTANTS Bij de kinderkoren 'Het Jongeland" en 'Het Jeugdland' worden door zo'n 50 kinderen christelijke kinderliedjes, opwekkingslied jes en bekende zondagsschoolliedjes gezon gen, begeleid op de gitaar. Dit gebeurt elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in Ver pleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. De eerste keer na de kerstvakantie zal zijn op vrijdag 10 januari a.s. Als jij van zingen houdt, kom dan gerust eens kijken! De Ën- deren uit groep 2 t/m 5 mogen meezingen bij Het Jongeland en de kinderen uit groep 6 t/m 8 zijn welkom bij Het Jeugdland. De koren verlenen ongeveer 5 keer per jaar hun medewerking aan de samenzangdien- sten op zondagmiddag in Verpleeghuis De Samaritaan. Daarnaast zijn er diverse uit voeringen, vaak met Kerst, Pasen en Pink steren. Meer informatie kan worden verkre gen bij de dirigentes: Het Jongeland: Petra van Straten (tel. 602814); Het Jeugdland: Albertina Koedam (tel. 601000). Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 In onze laatste editie van' 2002 is een fout geslopen in het artikel over het in de VUT gaan van Aren Krijger. In tegensteUing tot wat in de tekst van het artikel staat, noemden de kop en het foto-onderschrift de scheiden de bouwvakker Aren Krijgsman. Om mis verstand bij de lezer te voorkomen: het ging wel degelijk over Aren Krijger, die na 43 jaar 'bouw' in de VUT gaat. 7 personen Toyota Previa. Vanaf 32.650,- Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 www.toyotaflakkee.nl Off? TOYOTA Het landelijk opleidingscentrum voor handboekbinden 't Ambachthuys organi seert in samenwerking met Boekbindservi- ce Willems of Brilman Koppermaandag, 't Ambachthuys is een in het leven geroe pen stichting om het handboekbinden in Nederland op een hoger peil te brengen. Al meer dan 25 jaar is het, hét trefpunt voor boekbind(st)ers. Niet alleen voor degene die dit doet als bron van inkomsten, maar ook voor de liefhebber die het ambacht goed wil Ieren. Op maandag 13 januari is het koppermaan dag. De traditionele feestdag voor de hand boekbinders en liefhebbers van het goed gebonden boek. Er wordt gedemonstreerd hoe de boeken gemaakt worden. Het naaien van losse katernen op een naaibank. Expositie van de luxe handgebonden boeken die naar eigen ontwerp in leder, linnen, perkament en papier zijn uitgevoerd. Ook zijn dan de handgebonden boeken van de leerlingen voor het jonggezel en gezel certificaat te bezichtigen. Ook is er gelegenheid voor gratis taxatie voor het restaureren van oude boeken en Bijbels, e.d. Het Open atelier wordt maandag 13 januari gehouden van 16.00 tot 20.00 uur aan de Pansierstraat 23 in Den Haag. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Door de vele regen in het najaar is het niet mogelijk gebleken om de eerste fase van het Deltanatuurproject - op de Westplaatbuiten- gronden tussen Dirksland en Sommelsdijk - vóór het eind van het jaar af te ronden, zoals gepland was. Wel zijn al duidelijk de eerste kreken te zien, de versterking van de primai re waterkering en de eerste aanzet van de nieuwe kade. De werkzaamheden zullen thans bij een vorstperiode worden afge werkt. Mocht vorst uitblijven, dan zal de afwerking van de eerste fase plaatsvinden in mei a.s. In het voorjaar zal ook de tweede fase van het project worden aangevangen. Hierbij zal het krekenpatroon op de Westplaat worden uitgebreid en zal de vrijkomende grond naar de Ventjagersplaten worden getranspor teerd. Met die grond zullen daar nieuwe eilandjes en ondiepten worden aangelegd. Het Deltanatuurproject is onderdeel van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Natuur en is een samenwerkingsverband van diverse participanten. Door reahsering van Dehanatuur moeten flinke stukken nieuwe (natte) natuur worden aangelegd, onder andere langs de noordkant van het eiland. Op dinsdag 7 januari hoopt het Chr. gemengd koor 'Advendo' te Nieuwe Tonge de zangrepetities te hervatten. Iedereen die houdt van het zingen van psalmen, gezangen en geesteUjke liederen wordt uitgenodigd zich bij het koor te voegen. Natuurlijk kan ook vrijbhjvend de gezellige sfeer worden geproefd. Het koor geeft uitvoeringen in ker ken en verzorgingstehuizen. De repetities worden gehouden op dinsdag avond van 20.00-22.(X) uur in het vereni gingsgebouw 'Elim' aan de Zuiddijk te Nieuwe Tonge. Allen hartelijk welkom! OUDDORP - Traditiegetrouw wordt op Nieuwjaarsdag op strand 't Flaau- we werk de nieuwjaarsduik georgani seerd door de Ouddorpse Redding brigade. Zo stonden om 14.00 uur afgelopen nieuwjaarsdag rondde 100 deelnemers gereed om na het afvuren van het wipperkanon - een daverende knal - luid joelend zich in het koude Ztcwater te storten, daartoe aange moedigd door honderden toeschou wers. Om weer wat op temperatuur te komen stond er na afloop, eveneens traditiegetrouw, een lekkere kom erw tensoep gereed in de post van de red dingbrigade. Het was ditmaal voor de 21^^^ keer dat de nieuwjaarsduik werd georganiseerd. luKkken het koude water te hebben getrotseerd.. .smaakte de snert ongekend lekker.' "Heb je het nu tóch gedaan?", was de reactie van de 12-jarige Leon Weeda uit Melissant, toen op Oudejaarsdag de inwoners van de hele straat bin nen kwam lopen. Die morgen had hij z'n buurman uitgenodigd om oliebollen te komen eten. Maar hij had erbij gewaarschuwd dit niet verder te vertel len, omdat anders de hele straat zou komen eten... Moeder gered Wie schetst dan ook Leon's verbazing toen enkele uren later diezelf de buurman mét de hele buurt binnen stapte! Maar dat zat 'em niet het oliebollen eten; de eigenlijke reden lag in een gebeurtenis van enke le weken eerder. Leon's vader had nachtdienst, Leon en zijn moeder lagen te slapen, toen er midden in de nacht brand uitbrak in het achterste gedeelte van hun woning aan de Melissantse Molendijk. Leon, die door de brand uit zijn slaap was gewekt, snelde naar de kamer van zijn moeder om haar te roepen. Maar moeder, die altijd erg vast slaapt, was haast niet wakker te krijgen; elke keer als Leon dacht dat ze wakker was, sliep ze toch weer door... Terwijl aan de achterkant van het huis de brand zich verder ontwikkelde, bleef op de bovenverdiep; aan zijn moeder roepen en trekken. Tenslotte sleurde hij ze hall slapend mee naar buiten, waar ze pas besefte dat de woning in brand stond. Beiden spoedden zich toen naar de buren, die alarm sloegen en de vrouw en Leon opvingen. De gealarmeerde brandweer wist de voorzijde van het huis te behouden, maar de achterzijde werd volledig verwoest. De brand werd vermoedelijk door kortsluiting veroorzaakt. Bewondering Door zijn kordate optreden heeft Leon het leven van zijn moeder gered. De buren hebben bewondering voor zijn optreden en wilden hem dit laten merken door hem een medaillon te overhandigen en daartoe waren op Oudejaarsdag veel buurtbewoners naar het woonhuis van de familie Weeda gekomen. De buurman had zelf een medaillon vervaardigd, aan de achterkant voorzien van de handtekeningen van de buurtbewoners. De tekst op de voorkant van de medaillon luidt: 'Leon Weeda. Voor de grote moed en tijdig wakker maken van je moeder bij de brand van 10-12-2002'. Het gezin Weeda maakt het verder goed. Wel moet de achterkant van hun huis geheel worden herbouwd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1