TWEE KABINETTEN VIELEN IN EEN JAAR e tï) i efe Het spook van de WOZOCO'S blijft in de Gemeenteraad van Goedereede rondwaren Brandend Twee gewonden bij eenzijdig ongeval EIIAtlDEtl-niEUWS Eén geschillenloket voor kopers van nieuwbouwwoningen Agenda's gevraagd Uitslagen IVIanege Oostmoer Gehooronderzoek bij baby's in de eerste levensmaand Onbezonnen uitlatingen Geuit buiten de Kamer Etiiiek vraagt om waardigheid Het individualisme triumfeert Er zijn uitzonderingen Een bede uit de Psalmen W. H. Velema Wat gebeurt er bij de test? Voor de laatste vergadering van de Gemeenteraad van Goedereede in 2002 - die traditiegetrouw donderdag middag werd gehouden - was er nog een forse agenda aan de orde. Ver schillende punten waren al de vorige vergadering aan de orde geweest. Ze kwamen nu weer op de agenda na nog eens goed te zijn doorgesproken in de commissies. Vissers Molenweg Jongerenwerk Binnenhof Dit is de laatste column van het jaar. De rubriek leent zich niet voor een jaarover zicht. Dan zouden alle belangrijke gebeurte nissen ter sprake moeten komen. Ik vraag nu alleen aandacht voor de ethiek van het politieke bedrijf. Het Kabinet Balke nende is aan innerlijke tweespalt ten onder gegaan. Of de val een politieke move van de VVD is geweest, dan wel te wijten is aan het onvermogen van de premier om zijn minis tersploeg bij elkaar te houden, of misschien wel aan beide, kan ik niet met zekerheid zeggen. Het is in elk geval een feit dat in één jaar twee keer een Kabinet is gevallen zonder dat de Tweede Kamer daartoe de beslissende aanzet heeft gegeven. Dat is opvallend - twee keer in een jaar, zij het uitwendig bezien om heel verschillende oorzaken. Natuurlijk kwam in voor- en najaar de val niet geheel onverwacht. Men kon zien aan komen dat de interne spanningen toenamen. Het kabinetsbeleid begon te loreunen en ten slotte te dreunen. Zoals gezegd ga ik niet in op de achtergron den. Ik constateer alleen het feit dat het zowel in voor- als najaar niet meer ging. Dat zegt iets over het politieke bedrijf. Waarom kon of wilde men niet verder? Nu we aan het einde van het jaar staan, wil ik vooral herinneren aan de uiterst ongelukkige uitlatingen van minister Nawijn. Dan zeg ik het nog heel zacht. Hoe kan een man met zijn politieke verantwoordelijkheid, uitlatingen doen als hij heeft gedaan. Ik gebruik woor den als onbedacht, onbesuisd en onbezon nen. Men vraagt zich af welke ethiek daar achter zit. Zit er wel een ethiek achter? Niet alleen zijn pleidooi voor de doodstraf, maar vooral zijn typering van het Kamerge- beuren als het alleen maar voltrekken van rituelen, heeft een wond geslagen in de ziel (en het vlees) van Kamerleden. De voorzit ter van de Kamer heeft er dan ook direct op gereageerd en, als enige van zijn partij, de VVD, vóór de motie van afkeuring gestemd. IVII*I I '"I .,':^MM Hoe kan een man die als minister reeds door de Kamer teruggefloten was, zich daarna nogmaals laten gaan door fundamentele kri tiek op het Kamergebeuren te uiten, en dat niet in het kader van een debat binnensKa- mers, maar in een vergadering van zijn poli tieke partij. Afgedacht van de te betreuren en te bekriti seren inhoud van zijn woorden is daar het feit dat de Kamer er via de pers kennis van moest nemen. Een kerel uit zulke ingrijpen de kritiek in de Kamer zelf. Dan kunnen degenen wie het aangaat, hem daar van repliek dienen. De heb me afgevraagd, welke ethiek steekt hierachter. Verder dan de negatieve formu leringen hierboven wil ik niet gaan. Temeer omdat er nog andere facetten zijn van ethische missers in het politieke bedrijf. Ik kan die het best typeren als het uiteen spatten van degenen die gekozen zijn voor de lijst van Pim Fortuyn. Eerst moesten twee ministers vertrekken vanwege diep-ingrij- pende meningsverschillen - concurrentie- en competitiekwesties. Daarna mocht het Nederlandse volk getuige zijn van afsplitsingen en een merkwaardige herhaling van zetten rondom het lijsttrekker schap. De nu aangewezene heeft dat al twee keer eerder meegemaakt. Drie keer is scheepsrecht, zullen we maar zeggen. En dan de zusterpartij Leefbaar Nederland. Wat een vertoning, door heel het volk mee te maken. Het ontbreekt deze mensen, of je ze politici dan wel politici-in-spé wilt noemen, aan beroepsethiek. Politiek vraagt om waardig heid. Zeker, ook in het verleden is die waar digheid niet altijd in acht genomen. Er is veel bekonkeld en bekokstoofd in de wan delgangen of in achterkamertjes. Nu echter kon het hele Nederlandse voUc getuige zijn van gebrek aan waardigheid en daarmee van het minachten van de ethiek in de politiek. Het moet ons tot nadenken stemmen dat deze dingen aan het eind van het jaar 2002 gebeuren. Men kan zeggen: de politiek is de eeuwen door een bedrijf geweest waaraan smetten kleven. Sommigen zeggen: politiek is een vuil bedrijf. Ik ontken niet, dat hierbij voorbeelden te geven zijn uit een recent en uit een wat verder verleden. Niettemin wat we nu meemaken slaat de voorbeelden uit het verleden. Gebrek aan respect voor hetgeen in de Kamer gebeurt. En waarom? Als we de kranten mogen gelo ven wordt de kritiek ingegeven door een intense frustratie over eigen optreden in de Kamer en door de kritiek daarop. Zo triumfeert het individualisme. Wat ik ervaar in het politieke bedrijf, hoe ik de kri tiek beleef, geeft mij het recht terug te slaan met kritiek op medeleven van de Kamer, ja op het politieke gebeuren als zodanig. In de discussie over normen en waarden wordt het individualisme steeds weer als de oorzaak van moreel verval aangewezen. Aan het slot van deze column kan de con clusie geen andere zijn dan dat de door mij gecritiseerde poütici of politici-in-spé voor op gaan in het demonstreren van dat verval. Zij praktiseren het in de manier waarop ze het volk voorgaan en met elkaar omgaan. Dit is een trieste balans over politiek in het jaar 2002. Ik besef dat niet ieder lid van de Kamer zich zal herkennen in dit portret. Er zijn gelukkig uitzonderingen. Zij lijden aan het gebrek aan ethiek in de politiek van hun manneMjke of vrouwelijke confraters. Laten zij die dit üjden herkennen en zelf ook meedragen, zich als verantwoordelijke bur gers in de pohtiek gedragen. Laten zij in woorden, daden en voorbeden tonen dat zij wel ethiek in de politiek trachten hoog te houden. Tijdens het schrijven van dit artikel kwam steeds de berijming van Psalm 141, vers 3, in mijn gedachten. Laat ik daarmee mogen besluiten. Het kan een nieuwjaarswens en -gebed zijn voor iedere lezer: "Zet, Heer, een wacht voor mijne lippen, behoed de deu ren van mijn mond, opdat ik mij tot genen stond iets onbedachtzaam laat' ontglippen Deze bede raakt ook de ethiek in de politiek. iinees die oris een mach- i^v^r incasso hebben gegeven t bedrag in december van de ing worden afgeschreven. Periodieke overschrijving De abonnees die hun bank gemsch tigd hebben voor het afschrijveti het abonnementsgeld verzoeken wij het nieuwe tarief aan hun bank door te geven. De abonnees die geen machtiging of periodieke overschrijving hebben, ont vangen een acceptgiro, indien u op een andere wijze beÉaii' altijd het abonneenummer vermei den. chr. streekblad op gerefonneerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag slultingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstennijTi overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35.00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobankMiddelharnls 342001108 Kopers en producenten van nieuwbouwwo ningen kunnen binnenkort terecht bij een loket wanneer zij een geschil hebben over een GlW-gegarandeerde nieuwbouwwo ning. De Vereniging Eigen Huis, de Consu mentenbond, Neprom, AVBB (namens BouwNed en NVB) alsmede de Stichting Waarborgfonds Koopwoningen, Stichting Woningborg, Bouwfonds Woningbouw BV en LGW hebben daar overeenstemming over bereikt. Met dit besluit komt een einde aan de onduidelijkheid die er voor consumenten bestaat over de vraag bij welke instantie men met een geschil terecht kan. Er komt ook een einde aan het verschil in arbitrage- kosten die de consument moet maken bij de ene of de andere instelling. De nieuwe stichting zal een uniform tarief hanteren. Bovengenoemde partijen zullen samen een stichting oprichten die deze loketfunctie gaat vervullen. De stichting zal gebruik maken van de opgebouwde kennis en de bestaande werkorganisaties van GIW en de Raad van Arbitrage voor de Bouw. De stichting zal tevens gaan werken met een nieuwe opleveringsarbitrage. Onderdeel van de opleveringsarbitrage vormt een snelrechtprqcedure. Ter voorkoming van procedures blijven de bij het GIW aange sloten organisaties een bemiddelende rol tussen koper en ondernemer vervullen. Het bestuur van de op te richten stichting zal worden gevormd door twee vertegen woordigers van producentenorganisaties en de voorzitters van het GIW en de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Zij zullen gezamenlijk een voorzitter kiezen. De besturen van GIW en Raad van Arbitra ge voor de Bouw zullen naar verwachting in hun eerstkomende vergadering het prin cipebesluit bekrachtigen. Het Delta Psychiatrisch Ziekenhuis in Hellevoetsluis zit weer te springen om agenda's voor haar bewoners. Omdat de actie begin dit jaar een groot succes was en honderden agenda's oplever de, roept de maatschappelijk werker van het ziekenhuis iedereen op om overtollige agenda's 2003 af te staan. Rond kerst ontvangen veel mensen relatie geschenken of kerstpakketten. Niet zelden zit daar een agenda voor het nieuwe jaar bij. Vaak heeft men zelf al een agenda aange schaft en belandt die gekregen agenda in een lade. Zonde om weg te gooien. Ook zonde om ongebruikt te laten liggen. Als het aan Jan Looij ligt, worden al deze overtollige agenda's 2003 bij het Delta Psychiatrisch Ziekenhuis ingeleverd. De patiënten zijn er mee geholpen en de agenda's krijgen een waardevolle bestemming. Zo kan iedereen iets betekenen voor een ander. De agendatraining is een initiatief van het behandelteam. Patiënten, die langdurig opgenomen zijn, kunnen zo hun eigen acti viteiten en afspraken bijhouden. Daarmee wordt voorkomen dat het langdurig opgeno men zijn afhankelijkheid in de hand werkt. Mede door een agendatraining blijft men actief betrokken. Niet iedereen is in staat om extra uitgaven te doen. Een agenda aan schaffen voor een training kan zelfs finan cieel al op problemen stuiten. Met een gratis agenda kan men tóch de training volgen. Het Multi Functioneel Centrum van het zie kenhuis is gevestigd aan de Goudesteinstraat 1 (3223 DA) te Hellevoetsluis, Agenda's kunnen bij de receptie afgegeven worden. Via de post kan natuurlijk ook. Na een tele foontje met Jan Looij (0181-332050) wor den grotere hoeveelheden opgehaald. Het woord branden heeft op het eerste gezicht een ongunstige klank. In de win termaanden lijkt de negatieve betekenis nog sterker, je hoort van branden die huis en haard in de as leggen. 'Brand, brand!' klonk de roep. Brand wordt van oudsher gevreesd, de maatregelen ertegen hebben oude papieren. Ab de voorschriften in de loop der tijden niet verbrand zijn kunt u ze raadplegen. Soms zijn het branderige papieren met een verschroeide rand die nog ruiken naar onheil uit vroeger tijden. Spreekwoorden en gezegdes met 'brand' zijn er genoeg. Wij gaan niet moord en brand schreeuwen, maar een brandende kwestie in de brandende zon brandt op de tong. Brandewijn, brandgang en brand- klok zijn bekende woorden. Bij het laatste wordt de klepel in hoog tempo tegen de rand van de klok geklepperd. Iedereen wist wat dit betekende: onraad. Dan werd een menselijke ketting gevormd en leren emmertjes werden doorgegeven. Iedereen kent de uitdrukking: hij is uit de brand. Iets anders is de vraag of u brandschoon bent? Het woord brand heeft nog meer betekenissen. Naast de brandbrief is er brandende liefde, een plant uit het geslacht van de koekoeksbloem. De woestijn van het leven is als brandend zand, afgewisseld met oases die ervoor zorgen dat de reizigers niet omkomen in de brandende hitte. De pelgrims branden van verlangen naar het einde van de reis. In deze maand zien we overal brandende kaarsen. Dat is een mooi gezicht. Licht met behulp van vlammetjes heeft iets in onze over-verlichte tijd. Ze wijzen de weg in de duisternis en de donkerheid van de tijd. Maar is er ook een brandend hart? Van kaarslicht naar hèt Licht? Ook in onze tijd zijn er reizigers met bran dende harten. Zij zien met brandend ver langen uit naar de viering van de geboor te van Hem, die zegt: 'Ik ben het licht der wereld; die Mij volgt, zal in de duisternis niet wandelen, maar zal het licht des levens hebben'. Dan wordt de zinsnede: 'Kind, komt Gij ditmaal in ons hart,'in hun leven vervuld. Als in onze harten ook dat verlangen leeft, worden wij als kaarsjes brandend in de nacht. Kerst De tafel is gedekt, de kaarsen bran den. Naar Wie gaat ons verlangen uit? Ik wens u hartverwarmende dagen toe. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 1, gehouden op zaterdag 21 december jl. in Manege Oostmoer, Oost- moersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 105. Anouk Bienefelt, Daisy, 136 pnt; Joyce Vis been, Daisy, 132 pnt; Thomas Troost, Tazz, 131 pnt; Thomas Dee, Bobbie, 130 pnt; Rosa Koopman, Brenda, 129 pnt; Lotte Gerrits, Snoopy, 127 pnt; Sharon Hazelhoff, Lady, 125 pnt; Maxime v. Oosten, Dynamite, 123 pnt; Angelique de Vos, Levi, 122 pnt; Tha- lonja Slui, Mickey Boy, 121 pnt; Bodine Leertouwer, Lady, 121 pnt; Malou Wenders, Quint, 121 pnt; Jackie Visbeen, Mickey Boy, 120 pnt; Sabrina v.d. Bos, Quint, 118 pnt; Peter Witvliet, Tazz, 118 pnt; Amy v.d. Welle, Carla, 118 pnt; Sabrina Klein, Dyna mite, 117 pnt; Michelle v.d. Heerik, Bobbie, 117 pnt; Quido den Hoed, Brenda, 117 pnt. OUDE TONGE - Bij een eenzijdig ongeval op de N498 te Oude-Tonge zijn zaterdag morgen omstreeks 9.00 uur twee inzittenden van een Volkswagen Golf gewond geraakt. Twee jonge vrouwen uit Maartensdijk waren onderweg naar familie in Oude-Tonge toen ze op de oude provinciale weg met hefrechterwiel van de auto in de berm kwamen. Een te heftige stuurcorrectie deed de auto aan de linkerkant in de sloot belanden. Een passe rende verpleegkundige verleende eerste hulp en hielp de 13-jarige passagiere uit de auto. De 25-jarige bestuurster moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd, waarop zij werd overgebracht naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. De passagiere werd naar het Dcaziaziekenhuis in Rotterdam gebracht. De brandweerploegen van Oude-Tonge en Den Bommel moesten beiden uitrukken in verband met de nieuwe regio-indeling, hoewel Den Bommel niet daadwerkelijk hulp behoefde te verlenen. Op het consultatiebureau voor zuigelingen wordt gelet op de gezondheid, groei en ont wikkeling van kinderen. De meeste ouders bezoeken daarom regelmatig het consulta tiebureau. Voor de ontwikkeling van een kind is een goed gehoor belangrijk. Het is daarom nodig om zo vroeg mogelijk te weten of een kind goed hoort. Op dit moment wordt het gehoor van de baby's getest als ze 9 maanden oud zijn. Het gehoor van baby's kan nu nog eer der worden getest. De behandeling en bege leiding van kinderen met gehoorproblemen en hun ouders kan dan eerder beginnen. Bij de Zorg en Welzijn Groep worden vanaf 1 januari 2003 alle pasgeboren baby's getest op hun gehoor. De test zal plaatsvinden op het consultatiebureau als de kinderen 2 a 3 weken oud zijn. Al bij pasgeboren baby's kunnen Oto-akoe- stische emissies tOAE'sl worden gemeten. Dit zijn hele zwakke geluiden die een goed oor zelf maakt als het een ratelgeluidje hoort. Deze zwakke geluidjes die het oor maakt, kunnen gemeten worden. Er wordt in het oor van een bab een heel klein dopje gedaan. In dat dopje zit een piep klein luidsprekertje dat een ratelgeluid geeft. In dat dopje zit ook een heel klein micro foontje. Daarmee worden oto-akoestische emissies gemeten. De test kan het beste gedaan worden als de baby rustig is en slaapt. De baby zal nauwe lijks iets van de meting merken en meestal gewoon doorslapen. Nadat de gehoortest bij Zorg en Welzijn Groep is ingevoerd en alle kinderen met deze nieuwe test zijn gescreend, zal de gehoortest bij 9 maanden verdwijnen. De invoering van deze nieuwe gehoortest is een samenwerking tussen de Nederlandse Stichting voor het Dove en Slechthorende Kind (NSDSK) en de Zorg en Welzijn Groep afdeling Ouder- en Kindzorg. Ook nu weer werd er uitgebreid in gegaan op de 'ingekomen stukken'. Zo was daar een brief van het KIMO, deze organisatie, die voor de kustgemeenten de belangen behar tigd. Zij stelt voor om een motie aan te bie den aan de Nederlanse en Belgische rege ring, waarin zij oproept om enkelwandige ohetankers te weren uit de havens. Dit naar aanleiding van de oheramp met de 'Prestige' voor de kust van Spanje. "Zeer tegen de gewoonte in", volgens burgemeester Sinke, werd geadviseerd aan dit initiatief gehoor te geven. SGP'er H. Tanis stemde hiermee van harte in, evenals de de heer D. Pijl van het CDA. De laatste zou er liever nog aan toege voegd zien dat ook ondeugdelijke tankers geweerd zouden worden. In zijn werkzaam heden op zee heeft hij er veel voorbij zien komen. Maar dit laatste bleek wat lastig vol gens de raadsvoorzitter, want "aan een der gelijke motie kan moeilijk gesleuteld wor den", volgens Sinke. Maar hij vond dat de onrust in de motie van het KIMO voldoende wordt verwoord. Bij de behandeUng van de brief van de Stuurgroep Voordelta, waarin voorstellen worden gedaan voor het wijzigen van de bestuurlijke organisatie kwam weer de onge rustheid van de beide ex-vissers - Tanis en Pijl - naar voren. Zij vroegen zich af of de gemeente Goedereede nog wel voldoende vertegenwoordigd was in de Stuurgroep en of er nog genoeg ruimte voor controle over bleef voor de gemeente. De raadsvoorzitter kon de beide heren geruststellen. De stem van Goedereede zal bij eventuele ingrepen in het kustgebied nog zéker gehoord worden, omdat hij zelf nog nauw bij het overleg betrokken blijft. Een volgende motie van de gemeenteraad van Beniheze kon niet op ondertekening van Goedereede rekenen. Bemheze vindt het onrechtvaardig dat de kosten van de Tweede Kamerverkiezingen ten laste van de gemeenten komen. En dit idee kon wel de sympathie van het CDA, ChristenUnie en VVD wegdragen. Van Oostenbrugge CDA, vindt het "alleszins redelijk dat de overheid bij springt om de inspanningen en kosten die door gemeenten gemaakt worden te vergoe den". Burgemeester Sinke wees de raadsle den erop dat het één van de basistaken van de gemeente is om verkiezingen te organise ren. "Bij de rijksbijdrage aan de gemeenten wordt hier al rekening meegehouden". Van Bouwbedrijf Van der Linde aan de Marijkeweg in Ouddorp was ook een brief waarin op de onhoudbare situatie werd gewezen van het bouwbedrijf, nu zij geen medewerking krijgt om zich te verplaatsen naar een perceel aan de Hof dij ks weg. PvdA- er T. Bakelaar vond dat het bedrijf wel erg lang moet wachten voor zij een reactie krijgt van de gemeente. "Er zou een gesprek komen met de provincie, maar de mensen wachten daar nu al eenjaar op", aldus Bake laar. SGP'er T. Human had begrip voor de situatie van Van der Linde en riep op om in onderhandeling te gaan met het bedrijf om een juiste locatie te vinden. Wethouder Lok ker deelde mee dat het vestigen van een bouwbedrijf op de locatie aan de Hofdijks weg niet mogelijk is om dat er een agrari sche bestemming ligt op dat perceel. Wel ligt er een conceptnotitie gereed waarin het beleid is vastgelegd hoe de gemeente om moet gaan met hergebruik van landbouw- schuren. Wel wilde hij in een gesprek met het bedrijf proberen te komen tot een oplos sing. De heer Van der Meer van de VVD opperde dat in dat gesprek gewezen kan worden op bedrijfsruimte welke al enige tijd leeg staat. Al vind hij wel dat de gemeente geen makelaar moet worden. En daar waren ze weer... De Woonzorg complexen met de weinig fascinerende afkorting Wozoco. Aan de Molenweg in Ouddorp blijkt een stuk grond te liggen waar de Woningbouwvereniging het oog op heeft laten vallen om te komen tot de bouw van een Wozoco. In een brief aan het College had de fractie van ChristenUnie hierover vragen gesteld. De beantwoording zat ook bij de ingekomen stukken. In die vragen drong de partij aanp aan haast te maken met planvorming voor het bewuste perceel. "De nood is hoog en de snelheid moet er in blij ven", aldus Moerkerk. Ook Bakelaar riep op snelheid te betrachten en dan niet alleen met de locatie aan de Molenweg maar ook ande re locaties mee te laten tellen. De heer T. Human trapte nu echter wat op de rem. Hij waarschuwde ervoor "om niet op een blau we maandag een beslissing te nemen, het college moet wel de zaak met zorg bekij ken". Ook Van Oostenbrugge riep op tot zorgvuldigheid "want de locatie ligt in een kwetsbaar gebied". Hij wilde geen ja of nee zeggen tegen de locatie aan de Molenweg. Van der Meer vindt dat heel de Kop van Goeree kwetsbaar gebied is "dus kunnen we op de kop helemaal niet meer bouwen". Hij vindt dat zorgvuldigheid ook op korte ter mijn kan plaatsvinden. De heer Feller van het VGB waarschuwde ook voor overhaaste stappen, zeker gezien het feit dat dit de eer ste inbreilocatie zal worden. Wethouder Lokker legde uit dat op basis van het bestemmingsplan het verzoek van de Woningbouwvereniging moet worden afge wezen. En voor de planologische inpassing zag Lokker ook bezwaren. "Als dit complex moet voldoen aan de hoeveelheid aanvra gen, komt er een gebouw dat minstens zo groot is als De Vliedberg", aldus Lokker. Hij deelde mee dat aan de Stedenbouwkun dige inmiddels opdracht is gegeven om de plannen voor deze bouw te onderzoeken. De heer Moerkerk vond dat het college nu op de goede weg zit hij raadde aan om de vaart er in te houden bij de Stedenbouwkundige. College en Raad kiezen voor een andere aan pak van het regionale jongerenbeleid. Het dienstverband met één van de jongerenwer kers is opgezegd. Voor 2003 worden de doelstelling van het Jongerenwerk opnieuw opgesteld. Mevrouw Tichelaar van de PvdA deed het deugd dat er toch één jongerenwer ker in dienst is gehouden. Moerkerk pleitte ervoor contact te onderhouden met de sport vereniging want daar hggen toch de beste contacten met de jeugd. De Heer H. Tanis van de SGP was nog wat bevreesd over wat hij in de rapporten aan trof. Zijn fractie heeft principiële bezwaren tegen disco en jeugdtheater. "Wij worden in de toekomst graag behoorlijk op de hoogte gehouden over de ontwikkelingen", aldus Tanis. Van Oostenbrugge was ook blij met de nieuwe opzet van het jongerenwerk. Hij pleitte wel voor een hoge prioriteit voor de preventie van alcohol- en drugsverslaving. Wethouder Van Oosterom beloofde de raad dat zij volledig op de hoogte zal worden gehouden. In de novemberraad was al een voorstel aan de orde geweest om financiële maatregelen te nenien teneinde de financieringslasten van Het Binnenhof te verlichten. Nadat het voor stel in de commissie besproken is geweest, kwam het nu weer terug in de raad. De raad kon meegaan met deze voorstellen. Toch ontspon zich nog een discussie over deze materie waar in de gemoederen wat hoger opliepen dan gebruikelijk in Goerees' raad. CDA'er H. van Oostenbrugge kon wel meegaan met de voorstellen, maar hij vond het toch "dweilen met de kraan open". Hij verwacht dat over enkele jaren Het Binnen hof weer op de stoep zal staan. Van Oosten brugge pleit voor een rigoreuzere oplossing. Volgens hem zou er een totaalplan moeten komen waarbij het gehele Binnenhof tegen het licht wordt gehouden. "Een plan dat neigt naar reorganisatie", volgens de CDA'er. Hij wekte hiermee de woede van T. Bakelaar; deze vroeg zich af of het CDA van Het Binnenhof af wil. Bakelaar verklaarde iedere keer weer op te lopen tegen de nega tieve opmerkingen van Van Oostenbrugge aangaande Het Binnenhof. Van Oostenbrugge voelde zich beledigd door de opmerkingen van Bakelaar. Het is volgens hem in het geheel niet de bedoeling dat het Binnenhof opgeheven wordt. Wel wil hij vragen blijven stellen bij de gehele orga nisatie van het werkvoorzieningschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2