Zorg en Welzijn Groep Nieuws De Plantage bouwt aan de toekomst en (0181) 62 62 26 groe Een beetje of veel afvallen? D^ Zor^ en Welzijn Groep ^venst u fijne keirstdaêen en V<^riVoorspoedig jmaar voc^tl gezond 2003 ZORGLIJN Rolstoelzljtas, nieuw in het assortiment Gezondheid Service EIIAI10l914rflEUW5 De Zorg en Welzijn Groep is een 'jonge' organisatie die inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden een integraal pakket diensten en Nieuws, een aantal keer paginagroot in deze krant en een aantal keer via een informatieblad dat huis aan huis wordt verspreid. BEL VOOR AL UW ZORGVRAGEN DE ZORGLIJN Project 'Vroegsignalering' ter voorkoming van kindermishandeling genomineerd voor Jan Brouwer Prijs Eigen bijdrage thuiszorg Gezondheldsagenda Voordeelbonnen Lidmaatschap PAGINA 9 VRIJDAG 20 DECEMBER 2002 PRODUaEN AANBIEDT OP HET GEBIED VAN ZORG, WONEN, BEHANDELING EN WELZIJN. AQUELE INFORMATIE HIEROVER KRIJGT U VIA ZORG EN WELZIJN GROEP De Plantage in Brielle heeft onlangs de eerste paal geslagen als startsein voor de nieuwbouw. Het verpleeghuis dateert uit 1961. Later in 1971 en 1986 heeft er nog nieuwbouw en renovatie plaatsgevonden. Het gebouw voldoet echter niet meer aan de bouwkundige eisen en de normen voor eigentijdse zorg. Meer privacy en betere voorzieningen Met name de privacy van bewoners speelt een belangrijke rol in de bouwplannen. Het gebruik van meerpersoonskamers is niet meer van deze tijd. In de nieuwbouw worden dan ook alleen maar éénpersoonskamers gebouwd. Momenteel hebben alle afdelingen 30 bewoners die samen de voorzieningen delen. In de nieuwbouw worden de groepen veel kleiner, wat zorgt voor meer gezelligheid en meer saamhorigheid. Bij het maken van de renovatie- en nieuwbouwplannen is ook gezorgd dat alle diensten en voorzieningen, zoals de recreatiezaal, bibliotheek, kapsalon en fysiotherapie, op één centrale plaats worden ondergebracht. Dat is zowel voor de bewoners als het personeel een groot pluspunt. Meer naar buiten De Plantage ontwikkelt zich van een verpleeghuis met een institutioneel, wat in zichzelf gekeerd, karakter tot een instelling die zich in alle openheid naar buiten richt. Het leefmilieu voor de bewoners is straks helemaal aangepast aan deze tijd: mensen krijgen meer privacy en de aanvullende diensten bieden veel meer mogelijkheden dan voorheen. Bovendien ontstaat er veel meer ruimte voor interactie met de omgeving. Zo zal de Lions-club van Brielle op de locatie een dierenweide realiseren die een functie heeft voor geheel Brielle. Ook de specifieke woonfunctie met intensieve zorg voor jongeren die wordt gerealiseerd, vraagt om nieuwe diensten, met name dagactiviteiten, die dan ook toegankelijk zijn voor niet-bewoners. En er zijn nog veel meer kan sen om contacten met de omgeving tot stand te brengen. De diëtisten van de afdeling Voedingsvoorlichting en Dieetadvisering organiseren vanaf januari twee verschillende cursussen voor mensen die iets aan hun voedingspatroon en gewicht willen veranderen. Groepsbegeleiding staat in deze cursussen centraal. Over Gewicht Op dinsdagavond 14 januari in Oud-Beijerland en woensdagmiddag 15 januari in Spijkenisse start de cursus 'Over Gewicht' voor mensen met ongeveer 15 of meer kilogram overgewicht. De cursus is een combinatie van 'Richtlijnen Goede Voeding' en een energiebeperkt dieet, echter de nadruk ligt op eetgedrag. Enkele bijeenkomsten worden ondersteund door een maatschappelijk werker. De cursus is bedoeld om langzaam af te vallen, het gewenste gewicht te behouden en tot accep tatie te komen. Deze gratis cursus bestaat uit 10 groepsbijeenkomsten. Voor de cursus is een verwijsbrief van de huisarts noodzakelijk. Maatje Minder Op 15 en 16 januari start de cursus 'Maatje Minder' in Oud-Beijerland, Hellevoetsluis en Middel- harnis. Deze vorm van groepsbegeleiding is bedoeld voor mensen met een paar kilo teveel. De nadruk ligt op gezonde voeding en vaardigheden om de voeding aan te passen. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van één uur. De kosten zijn 23,- voor leden van Gezondheid Service en 46,- voor niet-leden. U heeft tevens een verwijsbrief van de huisarts nodig. Voor beide cursussen kunt u zich op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur aanmelden bij Gezondheid Service via het telefoonnummer van De Zorglijn, (0181) 62 62 26. In deze donkere dagen voor de kerst heeft de Thuiszorgwinkel een nieuw artikel erbij om onder de kerstboom te leggen. Naast de bekende artikelen zoals de rollatortas en de rolstoeltas, heeft de Thuiszorgwinkel nu de rolstoelzijtas in het assortiment opgenomen. Het is een handig tasje waar kleine spulletjes, zoals een mobieltje of een portemonnee kunnen worden opgeborgen. Dit stevige tasje, in de kleuren blauw of zwart, kan met klittenbandjes eenvoudig aan de armlegger van de rolstoel worden bevestigd. De rolstoelzijtas kost 9,- en kan eventueel worden thuisbezorgd. Leden van Gezondheid Service krijgen op vertoon van de ledenpas 10% korting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Thuiszorgwinkel. Thuiszorgwinkel P.J. Bliekstraat 4a 3201 PL Spijkenisse Telefoon (0181) 67 97 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 8.30-16.00 uur De afdeling Ouder- en Kindzorg is onlangs genomineerd voor de Jan Brouwer Prijs. Deze prijs is in het leven geroepen door de Stichting Jan Brouwer Fonds die zich hardmaakt tegen kindermishandeling. Het project 'Vroegsignalering op Goeree Overflakkee' heeft uiteindelijk niet gewonnen, maar de nominatie op zich is al een groot compliment! Signaleren en voorkomen Het project is bedoeld om wijkverpleegkundigen en artsen op het consultatiebureau te leren om kindermishandeling goed te signaleren. Het bespreken van die signalen met betrokken ouders, zodat hulpverlening op gang komt, vraagt om specifieke deskundigheid welke niet standaard in de opleidingen wordt behandeld. Een eenmalige bijscholing of training is niet vol doende om de problemen rond kindermishandeling een vaste plek binnen de dagelijkse werkzaamheden te geven. Er is daar om een traject uitgestippeld van jaren, waarvan individuele ondersteuning tijdens het werk, groepsbegeleiding en een duidelijke handleiding onderdeel zijn. Thuiszorg wordt verstrekt volgens de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Thuiszorg is echter niet geheel gratis. De kosten voor thuiszorg worden weliswaar betaald door de overheid. U betaalt echter ook een eigen bijdrage, afhankelijk van uw inkomen, op grond van wettelijke voorschriften. CAK Het vaststellen en innen van de eigen bijdrage vindt plaats door het Centraal Administratiekantoor AWBZ (CAK) in Den Haag. Het CAK is gemachtigd uw inkomensgegevens bij de belastingsdienst op te vragen. Aan de hand van uw gegevens en die van de Zorg en Welzijn Groep, uw thuiszorg leverancier, stuurt het CAK u eenmaal per maand een rekening. Achterstand Het CAK loopt echter achter met het versturen van de reke ningen. De Zorg en Welzijn Groep heeft hier geen invloed op. Voor eventuele vragen of klachten met betrekking tot uw eigen bijdrage kunt u op werkdagen tussen 8.00 - 18.00 uur het gratis informatienummer van het CAK bellen: 0800 - 1925. Cursussen en gespreksgroepen Zwangerschapsgymnastiek Zwangerschapsyoga Shantala Babymassage Muziek op Schoot Gespreksgroep voor ouders van zuigelingen HELP (EHBO voor ouders van jonge kinderen) Fibromyalgie, hoe verder Gordon: helemaal jezelf in relatie tot anderen T'ai Chi Tao Stoppen met Roken Praten over Peuters Yoga voor Senioren Kennismaken met computer voor senioren Ontspannen Leren Masseren Omgaan met Hyperventilatie Gezond Bewegen Dagtocht start regelmatig start regelmatig start regelmatig 9 januari 4 februari 26 maart 6 februari 12 februari 4 februari 10 februari 6 februari 20 februari 23 december 18 februari 27 februari 20 januari 23 januari 28 januari 29 januari 30 januari 31 januari 4 februari 11 februari 21 februari diverse plaatsen Spijkenisse en Oud-Beijerland diverse plaatsen Middelharnis Hellevoetsluis Spijkenisse Oude Jonge Middelharnis Oud-Beijerland Spijkenisse Oud-Beijerland Hellevoetsluis Spijkenisse Spijkenisse Oud-Beijerland Hellevoetsluis Oirksland Oude Tonge Spijkenisse Brielle Spijkenisse Spijkenisse Rozenburg Ouddorp wordt aangeboden in Spijkenisse, Oud-Beijerland, Brielle en Middelharnis 29 januari Klokkenmuseum 'De Beiaard' in Asten Themabijeenkomsten Bijeenkomsten voor a.s. ouders 16 januari Oud-Beijerland 3 februari Dirksland 11 februari Spijkenisse Straffen en belonen 13 februari Brielle Een adembenemend verschijnsel (hyperventilatie) 31 januari Ouddorp Kinderziekten met "vlekjes" 20 februari 's-Gravendeel Voedingsvoorlichting Groepsbegeleiding Cholesterol 6 januari Hellevoetsluis 22 januari Oud-Beijerland 22 januari Spijkenisse Over Gewicht (voor mensen met fors overgewicht) 14 januari Oud-Beijerland 15 januari Spijkenisse Een maatje minder 15 januari Oud-Beijerland 16 januari Hellevoetsluis 16 januari Middelharnis Wilt u meer weten? Neem dan contact op met Gezondheid Service via de Zorglijn, telefoon (0181) 62 62 26, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur Begin januari 2002 ontvingen alle leden van Gezondheid Service een Gezondheidsagenda met voordeelbonnen. Uit alle inzenders zijn de volgende prijswinnaars getrokken. Gratis dagtocht Mevrouw Dijkshoorn, Zuid-Beijerland Mevrouw Van de Pols-3alink, Hellevoetsluis Mevrouw C. Troost, Stellendam Mevrouw Van Deursen, Spijkenisse De heer Schulte, Spijkenisse Gratis lO-baden-zwemkaart Mevrouw Y.M. Otto-Steenfaergen, Geervliet Mevrouw L. van der Giessen, Strijen Mevrouw J. Weidema, Spijkenisse Fam. L.P. van Everdingen, Spijkenisse Fam. M. Zoetewelle, Zuidland Oe heer P. de Groot, Numansdorp Gratis cursus naar keuze Fam. R. van der Zande, Oude Tonge Mevrouw H.S. van der Stel, Puttershoek Mevrouw A. Neels, Hellevoetsluis Mevrouw T. Vos, Oud-Beijerland Gratis behandeling Stoelmassage of Voetreflexzonetheraple Mevrouw J.C. Kool, Brielle/ Fam. Koppenhol, Hellevoetsluis/ Fam. C.W. Foeseneck, Spijkenisse/ Mevrouw M.J. van Sliedrecht, Sommelsdijk Mutti-colour-sport/zwemtas Fam. J.A. van der Steele, Maasdam Mevrouw C. van den Bosch, Nieuw Beijerland Fam. J. van Egmond, Spijkeriisse Mevrouw C. Otto, Spijkenisse Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. In de tweede week van januari ontvangen alle leden het ledenpasje voor 2003. Ook dit keer wordt met het pasje de Gezondheidsagenda 2003 verstuurd, waarin u een compleet overzicht van de cursussen, diensten en themabijeenkomsten van Gezondheid Service voor volgend jaar aantreft. Inclusief nieuwe voordeelbonnen! Ook in 2003 bedraagt het lidmaatschap 15,-. Nog geen lid? Kijk voor informatie of aanmelding op www.zwg.nl of bel Gezondheid Service tussen 9.00 - 12.00 uur via De Zorglijn, (0181) 62 62 26.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 9