Kinderhospice ethiek PREDIKBEURTEN Terugblik op 2002 van Stichting Onderlinge Zorg Oekraïne OJW Kerstavond Kerstzang te Goedereede Twee jubilea op de 'School met de Bijbel' EilAraaf-tfiEuws At ments- tarieven 2003 Kerstnachtdiensten Mom Bati kaarsen van Brac KERSTAVOND Bijzonder kerstconcert EIIAI1DEt1-l1IEUW5 W. H. Velema Kwartaalabonnement9,25 Periodieke overschrijving Zondag 22 december 2002 December Alledaags Dinsdag 24 december Nieuws van de Wereldwinkel: Verzorgingstehuis A. Herv Ge^ Goedereede :'v.^^fi^^&^^i%^^ÈSS^Si®È.s^- VRUDAG 20 DECEMBER 2002 Een nieuw verschijnsel Hel is een woord dat ik in het Groot Woor denboek voor de Nederlandse Taal nog niet kon vinden. Ik heb geaarzeld of ik er een streepje in moest aanbrengen. Dat heb ik niet gedaan. De lezer begrijpt dat het gaat over een hospice voor kinderen. Dinsdagavond 10 november keek ik naar het programma van Andries Knevel 'Het Elfde Uur'. Daar was als derde gast aanwezig de dame die het Kinderhospice in De Glind (gemeente Bameveld) gaat leiden. Op het moment van uitzending stond de officiële opening door een staatssecretaris nog te wachten. De toelichting van de nieuwe directrice - of hoe zij met een moderne term ook mag heten - trof mij bijzonder. Zij gaf een toelichting op wat een hospice wil zijn. Er zijn er een groeiend aantal in Nederland. Nu ging het over een nieuwe vorm daarvan, namelijk een hospice waar ongeneeslijk zie ke kinderen de laatste weken van hun leven worden opgevangen en liefdevol verzorgd. Kuria Ik heb de indruk dat voorbeelden uit Enge land een belangrijke rol hebben gespeeld bij het oprichten van hospices in Nederland. Reeds meer dan tien jaar is in Amsterdam het hospice Kuria, opgezet met behulp van donaties en voornamelijk bemand met man nelijke en vrouwelijke vrijwilligers. Konin gin Beatrix heeft aan Kuria een bezoek gebracht. Toen is er een flinke subsidie los gekomen. Alom in het land (maar ook daar buiten is er veel waardering voor Kuria. Ik heb de indruk dat de roep die hiervan is uit gegaan, mensen buiten Amsterdam heeft gestimuleerd om ook een hospice op te zet ten. Dit misschien niet zo'n fraai woord voor deze onderneming. Toch vind ik het woord meer typerend dan een werkwoord als stich ten of openen. Inderdaad, het is een kwestie van opzetten: voorbereiden, plannen, perso neel en vrijwilligers rekruteren en openen. Kuria kent onder de daar verpleegde termi nale patiënten vooral aids-patiënten. In andere hospices worden veelal kankerpa tiënten tot hun dood begeleid. Het is misschien wel aardig om te vermelden dat de bekende Amerikaanse schrijver James Kennedy tijdens een studieverblijf van enke- Ie jaren in Arasterdam, vrijwilligerswerk heeft gedaan in Kuria. Hij is de auteur van het bekende, veel gevraagde boek 'Een wel overwogen dood. Euthanasie in Nederland'. (Bert Bakker, Amsterdam 2002). Intussen is hij bezig vanuit Amerika te verhuizen. Hij wordt hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Zijn kritische belichting van het toenemend euthanasiegebeuren in Nederland heeft hij niet alleen met zijn pen beschreven, maar ook met zijn inzet als vrijwilliger in Kuria onderstreept. Een hospice Nu terug naar een hospice. Dat is een tehuis, kleinschalig, waar mensen de laatste weken van hun leven worden verpleegd en ver zorgd. Verschil met een ziekenhuis is aller eerst dat de daar verblijvenden weten dat ze niet beter kunnen worden. Hun einde is in zicht, al weet niemand precies hoe lang of hoe kort het zal duren voor het zover is. Meestal duurt het verblijf niet langer dan één of enkele dagen. Het tweede wat kenmerkend is voor een hos pice, ligt in de aandacht die er gegeven wordt aan de patiënt als mens en aan zijn familierelatie. Er wordt gezocht naar een sfeer die veel weg heeft van een huiselijke hartelijkheid. De familie wordt in het proces van stervensbegeleiding betrokken, naar de mate van wensen en mogelijkheden. Er zijn patiënten die geen thuis hebben of die niet langer thuis verpleegd kunnen worden. De last wordt te zwaar. Wat een zegen dat zulke patiënten in de allerlaatste fase van hun leven in een hospice kunnen worden opge vangen: liefderijk verpleegd, met familie of vrienden om zich heen - uiteraard naar de mate van de mogelijkheden. Geen euthanasie Van Kuria weet ik dat ieder die daar opge nomen wordt, de mededeling krijgt dat er geen euthanasie wordt toegepast. Wie dat toch zou wensen, moet naar elders. Uiter aard laat men er de patiënten niet onnodig pijn lijden. Zelf heb ik altijd de stelling ver dedigd dat het toedienen van medicijnen die een levensverkortende werking hebben, iets anders is dan euthanasie toepassen. Met die medicijnen beoogt men de pijn te verlichten, maar niet het einde te bewerken, ook al is levensverkorting wel het indirecte gevolg van het gebruik. Nu ik dit schrijf wil ik de lezer er ook op wij zen hoezeer het overmatig gebruik van voedsel en genotsiniddelen (roken en drin ken) een levensverkortende werking kan hebben. Veel mensen staan daar niet bij stil. Een hospice is opgezet - om het kort en dui delijk te zeggen - als een sterfhuis, maar dan in een heel bepaalde context. Men mag er de laatste fase van zijn leven, geschat op maxi maal acht weken, doorbrengen. Hoe verdrietig het feit op zichzelf ook is, dat zulke tehuizen worden opgericht acht ik een weldaad tegenover hen die het einde van hun leven onder ogen moeten zien. Natuurlijk is in zulke omstandigheden het thuis sterven te verkiezen boven het einde buitenshuis. Er zijn echter omstandigheden waardoor dat thuis sterven niet mogelijk is. Uit contacten met familieleden is mij duidelijk geworden hoe waardevol de verpleging en verzorging, samengevat als begeleiding op weg naar het einde, in een hospice is. Niet alleen voor christenen Hier en daar vraagt men zich af of het hospi ce, opgezet door christenen, alleen vooi geloofsgenoten bestemd is. Uit informatie is mij gebleken dat dit niet het geval is. De directrice bevestigde dat ook in het gesprek met Andries Knevel. Uit de hele sfeer in een christelijk hospice mag duidelijk worden, dat het christelijke geloof en voor de liefde van Christus inspiratiebron is. Degenen die hulp verlenen zwijgen daarover niet, als dit met de patiënt of de familie ter sprake komt. Toch staat de hulpverlening open voor ieder die in omstandigheden verkeert om op bege leiding in de laatste weken van zijn of haar leven een beroep te doen. Voor christelijke hospices geldt dat dit een vorm van onbaat zuchtige hulpverlening is voor ieder die in de uiterste fase van zijn of haar leven ster venshulp nodig heeft. Dan verzwijgt men niet, uit welke bron de hulpverleners, al of niet vrijwillige, zelf leven Ook voor kinderen En nu wordt die hulpverlening uitgebreid tot kinderen. Als zij in de allerlaatste fase van hun leven hulp nodig hebben en niet thuis kunnen sterven, is er voor hen een speciaal huis in De Glind. Ik waardeer het dat men sen, door de liefde van Christus gedrongen, ook aan kinderen hulp willen geven in de laatste weken of dagen van hun leven, en aan hun familie. Wij leven in de dagen voor de herdenking van Christus' geboorte. Hij kwam als Kin in Bethlehem ter wereld. Vanuit zijn liefde voor zondige mensen heeft Hij geleefd, gesproken, geheeld en geleden. Een christelijke hospice voor kinderen mag in deze dagen voor het Kerstfeest een teken zijn van Zijn bemoeienis met mensen. Een prediking met de daad van Zijn liefde voor het zieke en verlorene in onze mensenwe reld. Moge Gods zegen rusten op het nieuw te openen kinderhospice in De Glind. De nieuwe abonnementsprijzen voor het jaar 2003 zijn: Jaarabonnement35,00 Halfjaarabonnement.....18,00 Machtiging Bij de abonnees die ons een mach tiging voor incasso hebben gegeven zal het bedrag in december van de bankrekening worden afgeschreven. De abonnees die hun bank gemach tigd hebben voor het afschrijven van het abonnementsgeld verzoeken wij het nieuwe tarief aan hun bank door te geven. De abonnees dié geen machtiging of periodieke overschrijving hetjben, ont vangen een acceptgiro. Indien u op een andere wijze betaalt, altijd het abonneenummer vermelden. clir. streettblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis Langeweg 13, Sommelsdijli ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.VilleriusCa'gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Vierde Adventszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur kand. G. J. Mauritz, Rotterdam. Eben-Haëzer: 9.30 en 18.30 uur kand. C. M. Klok, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerli 10.00 uur de heer K. Baas en 18.30 uur ds. W. R Fer guson - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur de heer D. Kruit. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerli 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur ds. L. C. v. d. Eijk. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Vroegindeweij, Bilthoven en 18.00 uur ds. D. Zoet, Loon op Zand - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. D. de Wit - Ger. Kerli 9.30 uur ds. N. de Fockert - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, Ermelo en 18.00 uur ds. P. J. de Visser, Den Haag - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. de Wit, Amemuiden en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Kunz en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Luliaslcapel HDG 10.15 uur ds. A. van Wijk - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds, E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius en 16.00 uur kinderkerst viering - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur Zangdienst m.m.v. cantorij en kin derkoor - CAMA Cliristengemeente, Het Prieel 14.30 uur K. Mulder, doop- dienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Clir. Ger. Kerli 9.30 en 18.00 uur kand. M. A. Kempeneers - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerli 10.00 en 17.00 uur drs. R Vis - Ger. Kerlc (Vrijgemaalit) 9.30 uur ds. G. Meijer en 16.45 uur lees dienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E. F. Vergunst en 18.00 uur ds. J. Koppelaar-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. W. van den Hul, Rockanje - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger, Wad- dinxveen en 18.00 uur ds. H. A. Sam- som - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerli 10.00 uur ds. S. v. d. Veen en 18.00 uur ds. A. S. Rien- stra. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Weelden, Oud Alblas en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur de heer J. Seele en 18.00 uur drs. R. A. Wouda. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. H. P de Goede en 18.00 uur ds. Staat. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur dr. T. E. van Spanje. December is de winteiinaand die wordt gevuld met Kerstmannen en dito beren. Overal zien we brandende kaarsen en we horen kerstliederen die nog altijd een hoofd rol spelen in de aanloop naar kerst. 'Jingle bells,We wish youenz., zijn toppers in het kerstrepertoire van de winkelcentra. Ook het christelijk getoonzette kerstlied horen we alom. Eén ervan helaas niet alleen in december, een blasfemische uitvoe ring van 'de herdertjesis niet alleen in die xuintennaand te horen in de voetbalsta dions. Wat wordt er al niet bijgesleept deze maand Het lijkt wel of het onmogelijk is kerst te vieren zonder uitbundige kerstver lichting, een overdadige of modem gesti leerde kerstboom en extravagante kerstca deaus. Om over het kerstdiner, het kerstont bijt of de kerstbrunch maar niet te spreken. De accessoires doen zo overdadig aan dat het voor menigeen geen genoegen is zich in december lichting koopplein te begeven. Voor veel kerstvierders zijn de tierelantijn- tjes echter onmisbare attributen. De kerstze gel en de kerstsok zetten ook dit jaar hun opmars voort. De Engelse mistletoe, een maretak die als kerstversiering aan de muur hangt, is trouwens een vorm van bij geloof. Romantisch bijgeloof wel te ver staan. Al die franje en andere minimale vereisten horen bij de laatste maand van het jaar. Zonder die poespas zou het kerstfeest min der kans van slagen hebben. Een kerst zon der servetten en menukaartjes waar de kit- scheiigheid en smakeloze eentonigheid van af straalt. Nou ja, straalt, het is de uniforme confectiesmaak die hier de boven toon voert. Wij laten de mineuiioon varen en wenden de blik naar Boven. Daar komt niet de kerstgedachte, hoe mooi ook, van daan, maar het Kerstkind. Het gaat ten diepste om de komst van de Heiland naar deze wereld. Dan wordt hel keist in de ware betekenis van het woord. 'Christus natus est.Christus is geboren. OUDDORP - Doopsgezinde Gem. 16.30 uur ds. J. Smiuk, duitstalige dienst; 19.30 uur ds. J. Smink, met jonge renkoor; 2L30 uur ds. J. Smink. met Ghanees Advent Choir en 23.30 uur ds. J. Smink met Kerkkoor - Geref. Kerk 19.00 uur Kerstviering voor kinderen met kinderkoor 'Jong Begonnen' en 22.30 uur ds. F. H. Zaadstra met Stadskoor Goedereede. STELLENDAM - Geref. Kerk 22.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Geref. Kerk 22.00 uur ds. F. Rooseboom. SOMMELSDIJK - Herv. 'Exodus' Gem. 23.00 uur ds. R. Steenstra. MIDDELHARNIS - Geref. Kerk 22.00 uur ds. L. J. Lingen. DEN BOMMEL - Geref. Kerk 22.00 uur ds. P. C. Koster. OOLTGENSPLAAT - Geref. Kerk 21.30 uur de heer K. Baas. GOEREE- OVERFIAKKEE Rahima is één van de 15 producenten van de kaarsenwerkplaats in Dhaka, de hoofd stad van Bangladesh. Zij spint samen met twee andere vrouwen de lonten, contro leert achteraf iedere Mom Bati kaars afzonderlijk en werkt ze af. "Om geld te verdienen voor mijn familie, ik heb vier broers en drie zussen, ben ik naar de stad getrokken. Ik hoopte werk te vinden in de kledingindustrie, maar dat is niet gelukt". Rahima maakt nu voor onder andere Fair Trade kaarsen en verdient hiermee een vast inkomen. "Mijn toekomst? Ik hoop een man te trouwen die ook in Dhaka woont. Mijn werk opgeven als ik getrouwd ben? Ik moet er niet aan denken, ledere maand stuur ik een deel van mijn verdiende geld op naar mijn familie". De Bengaalse ontwikkelingsorganisatie Brac heeft voor uitbreiding van de werkplaats, een krediet ter beschikking gesteld. De werkplaats mag van de ontwerpafdeling van Brac gebruik maken. Dit heeft al geleid tot een breed assortiment en een grotere markt voor de kaarsen. Het liefst maakt Rahima kaarsen in de winter, van november tot en met februari. De hitte van de zomer heeft dan geen invloed op de kaarsen. "Maar met Kerst ben ik twee weken met betaald verlof. Dan ga ik terug naar mijn familie in Faridpur". Deze Mom Bati kaarsen worden o.a. ver kocht bij de Wereldwinkel, aan het Spui- plein (achter de winkeldijk) te Middelhar nis. Open op Vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur, en op Zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Al plannen voor morgenavond of slaat dan de verveling toe? Laat dit niet gebeuren! Kom naar de kerst avond van het OJW. Morgenavond hebben we een sing-inn met een professioneel combo en... lekkere hap jes en een drankje. Wat wil je nog meer? Gewoon komen dus!!! Vanaf half 8 ben je welkom in de Hoeksteen, we beginnen om acht uur. 4 januari heeft het OJW een nieuwsjaarfeest- je, ook jij bent van harte welkom, houdt deze datum dus vrij en kom 4 januari naar het OJW, een goed begin van het nieuwe jaar! Als laatste wensen de teamleden van het OJW iedereen goede feestdagen! Tot morgen op het OJW St. OZO kan met dankbaarheid terugzien op het jaar 2002. Ruim twee jaar geleden werd een begin gemaakt met structureel hulpver lenen aan de allerarmste ouderen en alleen staanden in het district Karpatalja, Oekraïne. Tweewekelijks werd een alsmaar groeiend aantal oudere medemensen voorzien van een voedselpakket met daarin de meest belang rijke levensmiddelen. Dit aantal is inmiddels uitgegroeid tot 160 personen in 20 dorpen. Daarbij trouw terzijde gestaan door de onmisbare hulp van fam. Hidi in Oekraïne, die enorm veel energie steekt in het samen stellen en bezorgen van de pakketten. Niet geheel onverwacht begaf de 15 jaar oude bezorgauto het, waarna via het Nieuws en Informatie bulletin van St. OZO, "Onderiing Contact" en de Kabelkrant een oproep werd gedaan om een gift te schenken voor het pro ject "auto voor voedselhulp". Met als gevolg dat, mede dankzij de vele giften, een nieuwe Lada Niva aangeschaft kon worden. De ouderen bleken met meerdere problemen te kampen: achterstallig onderhoud aan hun huizen, kapotte kachels, gebrek aan leesbril len, het ontbreken van pannen om in te koken, het niet kunnen betalen van medicij nen, operaties, enzovoorts. In al deze geval len heeft St. OZO iets mogen betekenen voor deze vergeten groep. De via de GBS vertrekte Groot-letter-bijbel bleek in een behoefte te voorzien. Veel mensen waren wel bekend met de Bijbel, maar konden deze door een afnemend gezichtsvermogen niet meer lezen. In de loop van 2001 kwamen de medewer kers in contact met een vrouw bij wie een hoofdtumor was verwijderd. Zij moest de rest van haar leven doorbrengen met een afschuwelijke open wond aan haar voor- hoofd. Haar aan TBC lijdende zoon ver zorgde haar zo goed als het kon, maar was daar eigenlijk niet toe in staat. Dit was een signaal voor St. OZO: wat zou het mooi zijn als deze vrouw ondergebracht kon wor den in een verzorgingshuis. Maar deze zorgveriening is in Oekraïne wel gewenst, maar door een gebrek aan financiële mid delen niet aanwezig. Het resultaat van over leg tussen St. OZO, kerk, artsen en over heid heeft voorlopig geresulteerd in de aan koop van een perceel grond met daarop een woning, die aangepast zal worden voor der gelijke probleemgevallen. Op dit moment zijn intensieve gesprekken gaande om te komen tot het bouwen van een bescheiden verzorgingshuis voor minimaal 10 perso nen. Zo is de volgende stap gezet naar intensivering van de bestaande hulp en we bidden om de zegen van God over deze plannen! Bijna aan het einde van dit jaar is het de behoefte van alle OZO medewerkers, zowel in Nederland als in Oekraïne, alsook mede namens alle ouderen die geholpen worden, alle donateurs en begunstigers Gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 2003 toe te wensen. Jongelui, Jullie worden a.s. zaterdagavond om 19:00 uur verwacht in Elim. Na het gour metten laten we een klankbeeld zien en horen met als titel "Twee dagen para dijs?!" De kosten bedragen vijf euro per persoon, incl. drinken. Wij vertrouwen op een fijne avond! Gods zegen op het kerstfeest toegewenst voor jullie en voor je ouders, broers, zussen! Hartelijke groeten! Commissie Z.A.J. W. Aanstaande Tweede Kerstdag zal in Goede reede een bijzonder concert gehouden wor den door een aantal koperblazers en stads beiaardier J. Bezuijen. Het repertoire bestaat uit tal van bekende kerstliederen en meezin gen is toegestaan. Behalve solistisch werk van de musici kunt u ook het bijzonder prachtige samenspel van de beiaard en het koper horen. Het concert vangt aan om 12.00 uur na het luiden van de grote Maria Klok en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Verder kan alvast de datum van 30 december genoteerd worden, want op deze dag zal tus sen 19.00 en 20.00 uur de toren speciaal open zijn. De toren kan beklommen worden om het feeëriek verlichte Goedereede van bovenaf te bewonderen en ook dan zal het carrillon bespeeld worden. Op Kerstavond, dinsdag 24 december 2002, vanaf 20:30 uur wordt u hartelijk uitgenodigd in de kerk van Goedereede te komen zingen en wel ter voorberei ding op Jezus Christus geboortedag. U bent allen hartelijk welkom. Er staan veel bekende Psalmen en Gezangen die betrekking hebben op het Kerstfeest op het programma. De liederen zullen door middel van het lezen van Bijbel teksten aan elkaar worden verbonden. De gemeentezang komt deze avond voor rekening van Jan Bezuijen, één van de vaste organisten. De aanvang van deze avond is 21:00 uur. De kerk is om 20:30 uur open. De toegang is gratis. Op donderdag 12 december kwamen juf frouw Slootweg, haar man, meester De Win ter, zijn vrouw en het hele team van de 'School met de Bijbel' in Sommelsdijk bij een. Tijdens een gezellig en informeel 'onderonsje' stonden juffrouw Slootweg en meester De Winter in het feestelijke middel punt. Beide collega's mochten herdenken dat ze op 1 augustus van dit jaar vijfentwin tig jaar in het onderwijs werkzaam waren. Voor juf Slootweg geldt dat zij bijna haar hele arbeidzame leven op de 'School me de Bijbel' te Sommelsdijk gewerkt heeft. Meester De Winter heeft de eerste helft van zijn loopbaan op de 'Koningin Beatrix- school' van Ouddorp gewerkt, en de tweede helft op de 'School met de Bijbel' in Som melsdijk Beide collega's mogen terugkijken op een periode waarin veel gebeurd is, zowel fijne als verdrietige gebeurtenissen overkwamen hen. Toch weten beiden dat het onder alle dingen God was. Die hen kracht gaf en hen tot op heden ondersteunde. En iedereen wenst hen toe dat ze - samen met hen die hen lief zijn - onder de beschermende handen van de Heere nog een goede tijd tegemoet mogen gaan! i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2