Aanrijding met gewonde bij Oude Tonge \>J Thuiszorg Goeree Overflakkee ontvangt ISO certificaat voor liaar functioneren mJAméxm FNV organiseert zaalvoetbal toernooi "Prinses Margriet" weer uitruk voor vervoer gewonde Volgende week één krant Kerstsamenkomst ■(/Minn aard Wegafsluiting mmm^m GEER RIJPLEZIER DE RUIMTE Doelenconcert op Radio Flakkee www.knopsbv.nl Visser Meubelen Groot Herdenkingsconcert in Grote Kerk Dordreciit Kerstdiensten Geref. Kerk verplaatst In verband met de Kerstdagen zal er volgende week alleen op dinsdag 24 december een krant verschijnen. Voor deze uitgave gelden gewijzigde sluitingstijden voor de advertenties. Deze kunnen maandag 23 december tot 10.00 uur ingeleverd worden. IVIarkt Goedereede Kennisgeving aan het wegverkeer Jaarvergadering Schuttevaer afdeling Goeree-Overflakkee De afdeling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Schuttevaer kom op 28 december in jaarvergadering bij een in de 'Grutterswei' te Oude Ton ge. Aanvang 14.30 uur. Harteiyk welkom In de sbowroomvan inSommelsdyk. e GARAGE KlIÖpS LangBïeg Middalhamis Tel. (0187) 47 67 67 j i"^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Dinsdag mocht de heer A. van der Veen, directeur van de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree-Overflakkee, een certificaat in ontvangst nemen, waaruit blijkt dat 'zijn' organisatie voldeed aan de hoogste normen die gesteld zijn voor landelijke thuiszorgorganisaties. De eilandelijke instelling mag zich tot drie beste van Nederland rekenen. Certificering Cabaretgroep Heulpraatje in Flakkeecialiteïten actief ia beeld en geluid Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Op 1 februari 2003 is iiet vijftig jaar geleden dat het zuidwesten van ons land geteisterd werd door het water. Op deze dag, zaterdag 1 februari, zal er een herdenkingszangavond gehouden wroden in de Grote Kerk te Dor drecht. Medewerkenden zijn: Chr. Urkervis- serskoor 'Crescendo', o.l.v. L. Kramer; Harm Hoeve, koororganist; Maria Baas, harp; Lennert Knops, orgel. De algehele leiding is in handen van ds. D.J. Budding, Hervormd predikant uit Waarder. De aanvang is 19.00 uur. Kaarten kunnen besteld worden vanaf 6 janauri via telefoon nummer: 06-12248156 of 0187-652373 of via email: elkamusicmaaktmuziek.nl Voor meer informatie: www.lennert.8k.com. Op vrijdag 3 januari organiseren de FNV Bouw-afdelingen op Goeree-Overflakkee wederom hun jaarlijkse zaalvoetbaltoemooi. In Sporthal 'De Dorpstienden te Ouddorp zullen tien teams, samengesteld uit Flakkee- se leden van de FNV Bouw, strijden om de fel begeerde wisselbeker. Toeschouwers zijn natuurlijk van harte welkom. De aanvang is 's morgens 8.40 uur. De prijsuitreiking is 16.15 uur. De Gereformeerde Kerk van Middelhar- nis heeft haar kerstdiensten verplaatst naar de aula van de Christelijke Scholen gemeenschap Prins Maurits. Deze ver plaatsing gebeurd in verband mei de ver wachte en gehoopte belangstelling. Dins dagavond 22.00 uur zingt het gospelkoor 'In Touch' al ruim voor de dienst. Eerste Kerstdag wordt er om 9.45 uur begonnen met het zingen van enkele kerstliederen. Woensdag 18 december klemde een opva rende van de Ouddorpse kotter "OD 7 Adria- nus" zijn hand zodanig dat medische hulp dringend nodig was. Na contact met de kust wacht en de Radio Medische Dienst werd de bemanning van de Stellendamse redding- boot door de kustwachtpost Ouddorp gealar meerd om ongeveer 17.30 uur. De visser bevond zich toen nabij boei MW 15 in de Eurogeul. De walschipper van de OD 7 voer mee om de patiënt aan boord te vervangen. De reddingboot voer zo snel mogelijk naar de locatie, nam de man over en zette zijn ver vanger af. Ondertussen was door de kust wachtpost Ouddorp de huisartsenpost reeds gewaarschuwd dat er een patiënt aan zou komen. In de buitenhaven van Stellendam bij het boothuis stond vervoer gereed en daar werd de man ongeveer 18.45 uur werd afge leverd. Nadat de reddingboot weer had bij getankt lag hij ongeveer 19.00 uur weer stand-by. Ook dit jaar is er op Tweede Kerstdag een kerstsamenzang in Goedereede. De samen zang wordt verzorgd door het Christelijk Stadskoor Goedereede en dit koor nodigt iedereen om mee te komen zingen met bekende kerstliederen in een sfeervolle omgeving van de prachtig verlichte Markt van Goedereede. Het evenement vangt aan om 17.30 uur. Medewerking wordt verder verleent door blazers van de koninklijke fanfare Apollo. Het koor staat onder leiding van dirigent Jaap de Geus. De programma's worden uit gedeeld, maar voor een 'lichtje' dienen de bezoekers zelf te zorgen. MAKELAARDk Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De minister van Verkeer en Waters taat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met het uitvoeren van een nood- reparatie aan het stalen rijdek van de Caland- brug dient rijksweg N15 in de richting Maas vlakte Brielle, tussen afrit 14 (Rozenburg) en de aansluiting met de N57, tijdelijk voor alle verkeer te worden afge.sloten. Deze afsluiting vindt plaats gedurende de periode in week 51van vrijdag 20 december 20.00 uur tot zondag 22 december 05.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel lan ger dan noodzakelijk. Bijzonderheden: Het verkeer zal worden omgeleid over de Rozenburgse-sluizen middels omleidings borden met route nummer 2. Contactpersoon met betrekking tot deze afzetting is: Dienstlmng Rijnmond, Overschieseweg 226, 3112 NB Schiedam, Rayon Rhoon, de heer J. F. L. Rensman, tel. (010) 4724011 Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Bij een aanrijding op de Capelleweg in Oude-Tonge is woensdagmiddag omstreeks 15.30 uur een 42-jarige man gewond geraakt. Net op het moment dat een Chrysler, komende uit de richting van het busstation, linksaf sloeg werd hij ingehaald door een busje van een koeriersdienst uit Hellevoetsluis, waarop de aanrijding volgde. De bestuurder van het bus je moest door de brandweer uit zijn busje worden bevrijd, waarop hij door de GGD werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis met vermoedelijk rug- en nekletsel. De bestuur der en twee kinderen uit de Chrysler liepen geen verwondigingen op. COROLLA Verso Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC Sommeisdijk, Tel. (0187)48 44 66 www.toYOtaflakkee.nl CS?TOYOTi Gewoonlijk eenmaal per jaar komt deze Koninklijke Schippervereniging tezamen als leden om de belangen van de scheepvaart te bespreken. Voorzitter van de afdeling is schipper Jaap boogaard van het m.s. 'Joma- B'Voor de pauze worden de huishoudelijke zaken behandeld, o.a. antwoorden op de voorstellen, gericht aan het hoofdbestuur; verslag van het landelijk congres, gehouden te Dordrecht en verslag van de penning meester. Na de pauze is er een bestuursverkiezing met één aftredend lid. De heer W. Baars te 's Gravendeel. Hij is herkiesbaar. Dan worden er enkele jubilarissen gehuldigd die meerde rejaren lid zijn van de afdeling. De voorstel len voor behandeling van het hoofdbestuur, de regio en/of afdelingsbestuur, vraagt de meeste tijd en is een der hoofdpunten van de vergadering. Ook de dames van de leden zijn vanaf 14.30 uur hartelijk welkom op deze ledenvergadering. Sommebdpse Haven 19, 3245 MA Somimlsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Op Eerste Kerstdag, tussen 15.00 en 18.00 uur kunt op Radio Flakkee het complete Kerstdoelenconcert beluisteren. Elk jaar krijgt Radio Flakkee de opnamen van het Kerstdoelenconcert van het Christelijk gemengd koor "Deo Cantemus". Kon u geen kaarten meer bemachtigen voor één van de vijf Doelenconcerten, dan is dit toch een mogelijkheid om het concert in zijn geheel te horen. En misschien wilt u het nog wel een keer horen. Aan het Kerstdoelenconcert werken mee: het Christelijk Gemengd Koor "Deo Cantemus" uit Rotterdam, de gerefor meerde kerkkoren uit Alblasserdam en Zwijndrecht, Margaret Roest sopraan, Mihai Puscoiu panfluit en viool, Severin van Dijk dwarsfluit, André de Jager orgel en Jan Mul der vleugel. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Cor de Haan. De Evangeli sche Omroep (televisie) zendt een deel van het concert uit op Eerste Kerstdag om 23.00 uur en op Tweede Kerstdag om 09.50 uur. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer jOPEU Yoor auPorJ/deM mP plezier REGISTERACCOUNTANTS Heel trots is de heer Van der Veen met het behaalde resultaat. Hij wijst er op dat de Thuiszorg de grootste werkgever is van Goeree-Overflakkee. Samen met de Alpha- hulpen werken ongeveer 500 personeelsle den onder de 'paraplu' van de Thuiszorg. Vrijwel onopvallend doen deze thuiszorgers hun werk in de gezinnen die hulp behoeven op Goeree-Overflakkee. Van der Veen rekent voor dat 10 procent van de eilandelij ke bevolking gebruik maakt van de diensten van de Thuiszorg. "De thuiszorg ligt hele maal ingebed in de samenleving van Goe ree-Overflakkee", aldus de directeur. "De Thuiszorg is voor alle zorg die achter de voordeur thuis geleverd wordt" zo vat Van der Veen kort samen waar de zestigjarige organisatie zich mee bezighoud. De Stich ting wordt al heel vroeg ingeschakeld als er iets mis loopt in een gezin. Zo kan het bij voorbeeld zijn dat, door lichamelijke omstandigheden, lichte huishoudelijke kar weitjes niet meer kunnen worden gedaan. Zoals het staan op een trapje of het schoon maken van de plinten in woonhuizen. De Thuiszorg kan dan met enkele uren in de week 'hulp op maat" leveren door ook deze kleine karweitjes op te pakken. Meer werk g:ii.t er zitten in de gevallen waar de moeder van het gezin wegvalt. Dan is er natuurlijk langduriger hulp nodig en die levert Thuis zorg graag. Ook wordt er gespecialiseerde zorg geleverd als er problemen in de gezin nen wanneer er geen boodschappen meer gedaan kunnen worden als gevolg van fobieën. In 1999 toen de Stichting het pand 'De Dil- lenburg' aan de Juliana van Stolberglaan in Middelharnis betrok heeft zij al een certifi caat gekregen van de landelijke organisatie. Om de driejaar, echter, wordt er bekeken of de instelling een dergelijk certificaat nog wel waard blijkt te zijn. Bij de Thuiszorg Goeree-Oveflakkee blijkt dit zeker het geval. Want nu voldoen ze aan de hoogste normen voor een ISO-certificaat. De Stich ting Harmonisatie Kwaliteitszorg Zorgin stellingen (HKZ) die onderzoekt of de instellingen aan de normen voldoen, trof van de 110 instellingen in het land er maar tien aan die de toets der kritiek konden door staan. Dat de Thuiszorg Goeree-Overflakkee bij deze groep behoort dankt zij, volgens Van der Veen, aan de grote inzet en het ver antwoordelijkheidsgevoel van de medewer kers. Het onderzoek werd grondig door HKZ ver- Directeur A. van der Veen {links) van de Slicliting Thuiszorg en H. Damen tonen vol trots de behaalde certificlaten. richt. Een team van twee mensen liep drie dagen lang binnen de organisatie mee. "Er werd niet alleen maar naar rapporten, hand boeken en gevolgde procedures gekeken, want dat is theorie", volgens Van der Veen. De controleurs hebben juist gekeken hoe Thuiszorg in de praktijk - bij de klant thuis - functioneert. En juist die resultaten stemmen Van der Veen tot volle tevredenheid. Want ook de 'klanten' van de Thuiszorg gaven de instelling ruim een negen. Laag ziekteverzuim Dat er een goede teamgeest en verantwoor delijkheidsgevoel heerst onder het personeel van Thuiszorg blijkt uit het feit dat werkne mers minder vaak ziek zijn dan hun colle ga's elders. Ligt het landelijk ziekteverzuim op twaalf procent, bij de eilandelijke organi satie blijkt dit rond de zes procent te schom melen. Volgens Van der Veen geven deze cijfers al iets aan over de instelling van het personeel. "De betrokkenheid bij het werk is groot bij ons personeel. Men voelt zich dan meer verantwoordelijk voor klanten en col lega's", aldus de directeur. Bij de Stichting Thuiszorg bestaan geen wachtlijsten. Als er een hulpvraag komt kan hier, volgens Van der Veen, binnen redelijke tijd op worden gereageerd. Voor de toekomst wil Thuiszorg nog meer energie steken in flexibele hulpverlening, want de vraag naar 'zorg op maat" blijkt steeds groter te worden; "wij moeten ons steeds aan blijven passen aan de zorgvraag van de mensen, aldus de directeur. Volgens Van der Veen zou ook de Alpha-hulp nog meer uitgebreid kunnen worden. Want nu is dergelijke hulp aan een maximum gebonden van twaalf uur verdeeld over twee dagen. Mogelijkheden voor uitbreiding ziet hij te over "want de overheid stelt genoeg geld beschikbaar". De uitreiking van het certifi caat vond in een stampvol 'Prieel' van de 'De Staver' plaats, want alle personeelsle den waren uitgenodigd. De directie wilde zo laten zien "dat jullie alles voor ons beteke nen". Het werd een heel gezellige bijeen komst die ook iets weg had van een reünie want juist de werkers in de gezinnen hebben niet zoveel kontakt met collega's. En voor die kontakten was deze middag heel geschikt want collega's die elkaar tijden niet gezien hadden konden nu uitgebreid ervarin gen uitwisselen. Een cabaretgroep liet op ludieke wijze zien hoe er bij de klant gewerkt wordt en hoe de controle voor het ISO-certificaat in het werk is gegaan. Het kwam zelfs zo ver dat de heer H. Damen, die namens het overkoepelend orgaan van Thuiszorginstellingen het certi ficaat zou overhandigen, de sokken en schoenen werden uitgetrokken en vervol gens de voeten werd gewassen. Daarna kon directeur Van der Veen het HKZ-certificaat en het Kwaliteitskeurmerk in ontvangst nemen. Hij noemde zichzelf een 'trotse man'. En om te laten blijken dat de certificaten het gehele personeel gelden werden vier vertegenwoordigers naar voren gehaald aan wie hij op zijn beurt de certifi caten overhandigde. Dit waren Marjo Zij- derveld, Loïs v.d. Urk, Janny Kattestaart en Sjaan Meerman. Als het aan de directie en het personeel ligt blijft de Stichting Thuiszorg nog lange tijd de belangrijkheid van hun Stichting bewij zen in de samenleving van het eiland. Vit volle borst werd er door de medewerkers meegezongen met het lied over de Thuiszorg op Goeree-Overflakkee. In elk dorp zie je ze wel staan. Ergens op een hoek van de straat of op een heul. Ze keuve len over de nieuwtjes in het dorp. Het zijn 'oudere" mannen die elkaar graag over alle gebeurtenissen op de hoogte brengen. Ze bouden een "heulpraatje"". Piet Nagtegaal en Jiiap van Es, twee bekende MeUssantenaren staan (nog) niet op de heul, maar hebben als echte conferenciers al veel "heuF'praatjes bedacht en opgevoerd op het toneel. In een ■heulpraatje" krijgen bekende dorpsbewo ners er soms flink van langs. Of wordt de spot gestoken met voorvallen die hebben plaats gevonden. Jaap speelt de man die het niet allemaal meteen begrijpt en Piet is de man waarvoor alles even duidelijk is. Hun laatste "heulpraatje" hebben ze opgevoerd op 25 september j.l. bij het afscheid van bur gemeester Boonstra. Hoewel de burgemees ter behoorlijk op de korrel werd genomen, kon hij dit toch uitstekend waarderen. Radio Flakkee heeft het "heulpraatje" opgenomen en deze zal zaterdagmorgen om 09.00 uur worden uitgezonden in het programma "Flakkeecialiteiten". In die uitzending is ook Adrie de Blok te gast in de studio. De herha ling is dinsdag om 18.00 uur. COMBI OUDDat^ WtiWrooi 35 TcL (0117) 611612 hu 6t3TH Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476.555

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1