Samen verder Rijwielhandel 'Springersdiep' Bedrijfsleider Meer grip met winter banden Kerst-wintermarkt Ouddorp groot succes Wintertips van Dokter Profile Prijsvraag EIIAtfDBI-mEUWS J:C]=^3r PAGINA 13 Jaap Boone Witgoed en Walter Radio TV slaan handen ineen SATELLIET SYSTEMEN I Mevr. D. Grinwis-Tanis Gesegencfe CKefsttfagen t <^oorspoetfig C]^eu\vjaar <^oorspoe(fig ^IV^eu-wjaar toe K. Klepper N. J. Klepper-Akershoek Vrijdag begon aan het eind van de middag de inmiddels traditionele Kerst- wintermarkt in Ouddorp. De in deze tijd vroeg invallende duister nis onthulde een gezellige winterse aanbUk in straten rondom de kerk van Ouddorp. Volgens de heer Klapwijk van de VVV in Ouddorp is de markt een groot succes geweest en veel bezoekers maakten, naast het 'opsnui ven' van de sfeer, gebruik om alvast hun kerstinkopen te doen. Er werd genoten van de heerlijke Glühwein en de snert - de wintersoep bij uitstek. Het met honderden kaarsjes verlichte museum Ouddorps Raad- en Pol derhuis, maakte de kerstsfeer compleet. BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM UNION SPARTA BATAVUS RALEIGH LOEKIE MERIDA MULTICYCLE BIG BIKE fietS'Pf''":' ^>^Rijwiel handel Zuidweg 2a Ouddorp Rij veilig, rij winter banden Winterbanden nauwelijits duurder RTL Autowereld: een televisieprogramma vol passie, emoties en liefde voor auto's %-% Kopen of huren Per 1 januari 2003 slaan Jaap Boone Witgoed en Walter Radio-TV de handen ineen. Ze gaan samen verder. Enkele jaren eerder nam Jaap Boone Witgoed de witgoed-tak over van Walter Radio-TV; vanaf januari 2003 zal ook de bruingoedserie (televisie, video, audio en hifi) overgenomen vi^orden door de firma van Jaap Boone aan het Oranjeplein te Stellendam. Walter Radio-TV gaat zich vooral richten op satelliet- en antennesystemen. Uiteraard kunt u zowel aan het Oranjeplein in Stellendam als aan de Dorpsweg in Ouddorp terecht voor service, reparatie en verkoop. Oranjeplein 2-4, Stellendam Telefoon: (0187) 49 37 33 Telefax: (0187)49 34 16 E-mail: iboone@flakkee.net Internet: www.euramco.nl SATELLIET-TELEVISIE Dorpsweg 37a, Ouddorp Telefoon: (0187)68 16 18 Telefax: (0187)68 37 39 E-mail: walter-rtv@hetnet.nl HIFI-VIDEO Loewe-dealer Molenweg 14 I 3253 AM Ouddorp wenst familie, vrienden en bekenden f en een 'I Wij wensen familie, vrienden en kennissen I G-ezegetwfe <TC^stcfagen en een Weststraat 23, 3253 AR Ouddorp *>*•»■■»■*****+-«•*■> ■«"»-**-fr*>-^-»-*-«->«>9Kee««»eje«t>*"»- Willen degenen die nog interesse heb ben in het boek 'Sommelsdijk een land- bouwdorp' door C. G. van der Sluijs, dit opgeven d.m.v. onderstaande bon in te vullen. Bij voldoende aanmeldingen wordt een 2e druk gerealiseerd. Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187)48 26 14 Fax (0187) 48 45 20 ex. Sommelsdijk een landbouwdorp a 29,95 excl. verzendkosten Naam: Adres: Postcode woonplaats: Telefoonnummer: zoekt Tel. inl.: (0187) 68 77 29 of (06) 53 98 45 99 Schriftelijk: Vriezen dat het kraakt, sneeuwstormen, hagelbuien en ijzel op het wegdek. Maar ook gure wind en miezerige regenbuien. Winter in Nederland. Onvoorspelbaar als in geen ander sei zoen, passeren alle weersomstandigheden de revue. Om niet onaangenaam verrast te worden, is het belangrijk om goed voorbereid de winter In te gaan. En dat geldt niet in de laatste plaats voor uw auto. Een goede voorbereiding begint nu al, met een totale wintercontrole. Banden spelen hierbij de hoofd rol, zij vormen immers de enige verbinding tussen uw auto en de vaak natte en gladde wegen. Tijdens de wintermaanden zakt de gemiddelde temperatuur onder de 7 graden Celsius. Bij deze tempera turen verhezen zomerbanden hun grip op de weg doordat ze harder en stugger worden. Zelfs het strooien van zout geeft hierbij geen garantie voor een veilig gebruil< van de weg. Winterbanden zijn daarentegen zeer geschikt voor gebruik onder wissel vallige winterse omstandigheden. Door hun speciale rubbersamenstel ling en profielopbouw blijven win terbanden altijd elastisch en flexibel, waardoor ze een betere grip op zowel droge, natte, bevroren als besneeuwde wegen houden. Ook de kans op aquaplaning neemt hierdoor af. Talloze profielgroeven garanderen een betere regen-, sneeuw- en vuilafvoer en laten inge sloten lucht ontsnappen, zodat het rolgeluid van de band vermindert. Door de betere grip wordt de rem weg verkort, neemt de beheers baarheid van de auto toe en heeft de auto een betere wegligging. Niet voor niets vormen winterbanden het snelstgroeiende segment in de markt van personenwagenbanden. Of u nu thuisblijft of vertrekt naar een wintersportgebied, winterban den vergroten altijd de veiligheid en leveren daarnaast een aanzienlijke GIMIDDEIDE MAANDTEMPERATUUR ïüHliii JAN FEB MRr APR MEI JUN JUl AUG SEP OKT NOV DEC Profile Tyrecenter sponsort dit seizoen het nieuwe RTL 4-programnia RTL Autowereld. Het 39 afleveringen tellende programma staat bol van de pro ductintroducties, rij-impressiej, beurzen, evenementen en historisciie rally's. Het programma besteedt bovendien veel aandacht aan specifieke winteron- derwerpen, waaronder het belang van winterbanden en het goed voorbe reiden van de auto op de winter. RTL AutoWereld wordt iedere zaterdag middag om 17:00 uur uitgezonden op RTL 4. RTL 5 herhaalt de uitzendingen op maandagavond om 18:30 uur. kostenbesparing op. U vermindert immers de kans op autoschade en ongevallen. Door het gebruik van winterbanden gaan de zomerban den bovendien twee keer zo lang mee, zodat het rijden met winter banden per gereden kilometer nau welijks meerkost. Profile Tyrecenter, de grootste banden- en autoservice- specialist in de Benelux, heeft de vei ligheid van haar klanten hoog in het vaandel staan. Om het gebruik van winterbanden te bevorderen, biedt Profile u de mogelijkheid uw zomer banden tijdens de winterperiode in één van de ruim honderd vestigin gen in Nederland op te slaan. Dit gebeurt in ruime magazijnen met speciale rekken die de banden tegen 'doorliggen' beschermen. Bij het omwisselen van de banden worden deze opnieuw gebalanceerd en gecontroleerd op profieldiepte en slijtage. Op verzoek worden de banden tevens gevuld met stikstof. En dat betekent nóg meer veiligheid door een optimale bandenspanning, minder bandenslijtage en boven dien een lager brandstofgebruik. U ontvangt tot 1 januari 2003 bij aan koop van vier winterbanden vijftig procent korting op een grip- en slip- training, waarbij u het aangename met het nuttige leert verenigen. Daarnaast heeft Profile met alle gerenommeerde leasemaatschap pijen in Nederland een winterban- denprogramma opgezet. Meer informatie over dit programma ont vangt u bij de vestigingen van Profile Tyrecenter of bij uw eigen lease maatschappij. Bij Profile kunt u ook terecht voor een uitgebreide Profile-wintercheck voor slechts 15,-. Bandenprofiel, schokdempers, bandenspanning, olie- Controleer de spanning en profieldiepte van uw banden; drie tot vier millimeter is in de winter het minimum. Goed zicht is van levensbelang. Controleer de staat van uw ruitenwissers en vervang ze indien nodig. Check regelmatig of u nog vol doende ruitenwisservloeistof heeft en voeg een antivriesmiddel toe. Controleer de verlichting van uw auto. Een kapotte lamp of zeke ring is eenvoudig te vervangen. Rubbers kunnen vastvriezen. Dat geldt voor de ruitenwissers, maar ook voor de deurrubbers. Om vastvriezen te voorkomen, smeert u de rubbers in met rubbervet of talkpoeder. Bevroren portiersloten ontdooit u met een slotontdooier. Denk eraan dat u deze niet in de auto bewaart. Zorg bovendien voor een goede ijskrabber en een spuitbus met ruitenontdooier. Het koelsysteem dient van voldoende antivnesmiddel te zijn voor zien. Laat het koelsysteem en de ruitensproeier beveiligen tegen temperaturen tot minimaal min dertig graden Celsius. Zet uw auto niet op de handrem, maar in een versnelling. De hand rem kan vastvriezen. Zorg ervoor dat uw accu in goede staat is. Laat dit altijd door een specialist controleren. Geef uw auto voor de winter een goede poetsbeurt en werk even tuele beschadigingen weg. Zorg daarnaast voor regelmatig onder houd tijdens de wintermaanden. Het is verstandig om preventief onderhoud aan uw auto door een specialist te laten uitvoeren. Onthoud verder als algemene regel: Een natte weg is twee keer zo glad als een droge weg Een besneeuwde weg is twee keer zo glad als een natte weg Een bevroren weg is twee keer zo glad als een besneeuwde weg Kijk voor informatie over winterbanden op www.profile.nl peil, ruitenwisservloeistof, remmen, uitlaat, accu en lampen worden gecontroleerd, waarbij ruitensproeier antivriesmiddel, koelvloeistof en het oliepeil (maximaal 1 liter) gratis aangevuld worden. Bovendien ont vangt u hierbij een sportieve ijsmuts. Twijfelt u nog over de aanschaf van winterbanden, dan kunt u ook besluiten ze voor een bepaalde periode te huren. Om zo snel genoeg overtuigd te zijn van de meerwaarde Als u echt barre winterse omstandigheden verwacht - bijvoorbeeld ti|dens de skivakantie - kunnen sneeuwkettingen aange schaft ot gehuurd worden. Hiermee 'ketent 11 uw auto vast aan de weg. Vooi t'rotessioneel advies kunt u terechi hi| uw autoservicespecialist. Profile Tyrecenter stelt drie sets Michelin winterbanden beschikbaar* aan lezers die meedoen aan de onder staande prijsvraag. Een set winterbanden vertegenwoordigt een waarde van ca. 400,-. Bovendien krijgen vijftig inzenders een waardecheque ter waarde van 15,- voor het laten vullen van hun banden met stikstof bij de dichtstbijzijnde vestiging van Profile Tyrecenter. Honderd inzenders ontvangen het nieuwe Dokter Profile winter-doe-boekje voor kinderen met onder meer kleurplaten, verhaaltjes en puzzeltjes. Het enige wat u hoeft te doen om in aanmerking te komen voor een van deze prijzen, is het beantwoorden van de vraag 'Geef twee specifieke kenmerken van winterbanden waardoor ze beter functioneren onder winterse omstandigheden dan zomerbanden' en het afmaken van de volgende slagzin: 'Rij veilig, rij winterbanden, (maximaal 20 woorden) Stuur uw antwoord uiterlijk 1 februari 2003 onder vermelding van 'Prijsvraag Winterbanden', met uw naam, volledige adresgegevens en telefoonnummer naar: Profile Tyrecenter Nederland B.V., Antwoordnummer 1030, 3900 VB VEENENDAAL (Een postzegel is niet nodig. Winnaars krijgen automatisch bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd.) 'Uiterlijk 31 maart 2003 ophalen bij een van de Profile Tyrecenter-vestigingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 13