Opbrengst Midwintermarkt ca. 3457 euro ij herdenking Watersnoodramp wegsleepregeling van kracht Nieuwjaarsduik in Ouddorp Abonnements tarieven 2003 EIIAnDBI-tllEUWa Kerstcross Triathlon Inloop marathonbingo SVIK EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Herdenkingsboekje "Er is zoveel nog niet verteld" Lessen volksdans en gymnastiek vervallen Kerstbingo 'De Zwaluw' Topcom USB Pocket Memory, Wijziging openingstijden bibliotlieelc Ouddorp Kerstsamenkomst in 'Bommelstee' KinderGospeltheek in Oude Tonge Dirksland centraal in Ouwe Waerelt Waterexcursie 'Oranje Nassauschoor Nieuwe Tonge Worn m: EIIIM1DEt1-l1IEUW5 een superhandig hebbedingetje! Topcom, Belgische producent van draadloze telefoons, telefoontoestel len, (ADSL), modems draadloze data oplossingen, komt met een nieuw product voor de Nederlandse markt: de USB Pocket Memory. Optreden van het Schwarzmeer Don Kozakken Koor Tijdens de laatste raadsverga dering van dit jaar had de gemeenteraad van Oostflakkee maar weinig tijd nodig om zijn agenda af te handelen. Wegsleepregeling PAGINA 2 'vs^iSniHmmiff!mm&i!mmmBM^Mmmm':er:. DINSDAG 17 DECEMBER 2002 De hele dag een gezellige drukte op het Diekhuusplein onder ideale weersomstandigheden, voor deze tijd van het jaar ten minste. Veel clubs en verenigingen droegen een steentje bij aan het welstagen van de markt. Tijdens de veiling kochten 67 mensen een nummer om te bieden. En uiteindelijk bracht deze veiling ca. 2100 euro netto in het laatje. De rommel- en de boekenkraam, samen met de overige activiteiten van de soroptimistclub brachten 1357 euro op. En dat alles voor het weeskinderenproject in Malawi. De leerlin gen, jong en oud, van de muziekschool zorgden voor een sfeer volle omlijsting van deze dag. Alhoewel ze het overdekte en verwarmde teiTas wat groter gedacht hadden. De animo was zo groot om te spelen, dat ze er niet in pasten. Dat is voor de orga nisatie zeker iets om over na te denken! Een groter, warmer overdekt ten^as als podium voor deze aanstormende talenten! Al met al was het een leuke sfeervolle markt, waar de mid denstandsvereniging van Middeüiamis achter de schermen veel aan heeft bijgedragen. Als vanouds organiseert de Triathlon vereni ging Spijkenisse weer een kerstcross op 2® kerstdag, dit ter afsluiting van het jaar 2002. Het parcours is uitgezet op de wielerbaan van PRC-Delta aan de plaatweg (wieken- pad) te Spijkenisse nabij Sportpark Oost broek en kan geheel op spikes gelopen wor den. De start is om 11.00 uur. De jeugd loopt 1 ronde van ongeveer 1900 meter. De overige afstanden zijn een veelvoud van deze ronde met een maximum van 5 ronden. De langste afstand telt mee voor het klasse ment. Vanaf 10.00 uur kan er worden ingeschreven in de kantine van PRC-Delta Er is douche en kleedgelegenheid aanwezig. Informatie tel; Cor van t'Hof 010-4383016 of via Vrijdag 27 december organiseert SVIK zijn jaarlijkse Inloop Marathonbingo. De kok serveert ook deze dag weer het beroemde Victoriaans warm en koudbuffet. De aan vang is 17.00 uur en de zaal is om 16.30 uur open. Inlichtingen: 602619 of 601850. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADIMINISTIWTIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.27; contracttarieven op aanvraag sluUingstermiJn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 1022. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Dankzij de medewerking van velen die de watersnoodramp van februari 1953 hebben beleefd of anderszins iets met deze ramp te maken hebben gehad, is het voor de biblio theek in Oude-Tonge mogelijlv geweest om een prachtig boekje samen te stellen. Onze hartelijke dank gaat uit naar hen die een ver haal of gedicht hebben ingeleverd en naar de heer Frank Mommersteeg die, geheel belan geloos, een aantal prachtige pentekeningen ter illustratie gemaakt heeft. Deze bundel met verhalen en gedichten is vanaf woensdag 18 december verkrijgbaar bij de bibliotheken Oude-Tonge, Ooltgens- plaat, Middelharnis, Ouddorp, Westvoorne, Rockanje, Brielle, Rozenburg en Hellevoet- sluis. Tevens ook te verkrijgen bij het gemeente huis van Oostflakkee, "Het iCampwinkeltje" en boekhandel Bruna Oude-Tonge en de boekhandels Vroegindeweij en Boom in Middelharnis en Sommelsdijk en boekhan del Vroegindeweij en Akershoek in Oud dorp. De prijs van deze bundel bedraagt 7,50 Namens de leden van de commissie herden kingsboekje, Marja van de Poll, vestigings manager. Op 1 januari 2003 zal de Ouddorpse Red- dings Brigade (O.R.B.) wederom de traditio nele nieuwjaarsduik organiseren op het Oud dorpse Strand. Sneeuw, hagel en de koude zee zullen geen belemmering vormen voor de dapperen onder ons die het nieuwe jaar zullen beginnen met een frisse duik in de Noordzee. Begeleid door de redders van de Ouddorpse Reddings Brigade en d.m.v. het afschieten van het wipperkanon van de KNRM, station Ouddoip zullen zij klokslag 14.00 uur te water gaan, sommigen voor een korte duik en anderen voor een stukje zwem men tot aan de 2e zandbank. Aansluitend zal er voor leden, oud-leden, sponsors en dona teurs van de Reddings Brigade een nieuw jaarsreceptie in de reddingspost plaatsvin den. Voor alle deelnemers en belangstellen den zal er tegen een kleine vergoeding Erwtensoep en Glühwein te verkrijgen zijn. Deelname staat voor ieder gezond persoon (op eigen risico) open, opgave vanaf 13:00 uur in de reddingspost aan het Westerduin- pad nabij strand 't Flaauwe Werk te Oud dorp aan Zee. Om de dmkte bij het inschrijven voor te zijn kunt u via onze internetsite: www.reddings- brigade.net/ouddorp het deelnameformulier uitprinten en alvast thuis invullen. Voor ver dere info bel 0187-681849 (vanaf 13:00 uur), of e-mail naar ouddorpse @reddings- brigade.net. De O.R.B, wenst kijkers en deelnemers dit jaar ook weer veel plezier toe. De MBvO lessen volksdans en gymnas tiek van het Lokaal Ouderenwerk Middel harnis, kunnen donderdag 19 december niet door gaan wegens omstandigheden. De lessen beginnen weer op 9 januari a.s. Op zaterdag 21 december is er weer de tradi tionele kerstbingo in wijkgebouw 'De Zwa luw' aan de Sperwer 5 te Sommelsdijk met dit jaar veel prijzen die met eten en drinken te maken hebben. We spelen zo als altijd 6 bingoronden, 2 ver lotingen en de superverloting. De bingokaartjes/lootjes kosten slechts 50 eurocent per stuk en de entree is gratis. De zaal gaat om 19.15 uur open en we gaan draaien om 20.00 uur. De Topcom USB Pocket Memory is een han dig en eenvoudig bruikbaar extern geheugen dat steeds opnieuw overschrijfbaar is. De Pocket Memory past door zijn miniformaat makkelijk aan een sleutelbos en wordt gele verd in een 64 of 128 MB uitvoering. Met behulp van het apparaatje, dat nog geen acht centimeter groot is, kunnen digitale foto's, presenatties of documenten makke lijk worden opgeslagen en overal mee naar toe worden genomen. Voortaan heeft u uw persoonlijke harde schijf dus steeds bij de hand! De USB Pocket Memory is bruikbaar op elk computertype en vereist geen specifieke software. Je kan dit extra geheugen zonder enige moeite gebruiken op Windows 98, Me, 2000 of Windows NT. Bovendien is de USB pocket memory met een paswoord be veiligd. De Topcom USB Pocket memory 64 Mb kost 69 euro, de 128 Mb uitvoering kost 119 euro. De USB is verkrijgbaar bij zowel het dealerkanaal, grootdistributie als bij winkel ketens. De Ouddorpse bibliotheek, gevestigd in het gebouw van de Rabobank is in ver band met de komende feestdagen op de volgende data eerder gesloten: Dinsdag 24 december geopend tot 16.00 uur en Dinsdag 31 december geopend 12.00 uur. De medewerksters wensen u allen hele fijne feestdagen met veel leesplezier en tot ziens in de bibliotheek aan de Hof dijksweg 20 in Ouddorp. Dinsdag 24 december wordt er in 'Bommel stee' te Den Bommel een kerstsamenkomst gehouden. Deze avond wordt georganiseerd door de zendings- en evangelisatiecommis sie van de Nederlandse Hervormde en Gere formeerde kerken te Den Bommel. Er is bewust voor deze locatie gekozen om de drempel laag te houden voor rand- en bui tenkerkelijken, opdat ook zij het kerstevan gelie mogen ontvangen. Het thema is 'De blijde boodschap van het licht'. Het belooft een fijne muzikale avond te worden met o.a. muziekvereniging EMM en jongerenkoor 'Jehosua' uit Ooltgens- plaat. Verder zullen enkele meditaties en gedichten de avond compleet maken. De aanvang is 19.30 uur en 19.00 uur is de zaal open. Aanstaande zaterdag zal er in CBS "de Bron" een KinderGospeltheek zijn, georga niseerd speciaal voor de kinderen en (gro tendeels) door kinderen. Alle kinderen zijn welkom, van welke kerk ook, en ook voor hun vriendjes en vriendinnetjes. Ook als je helemaal niet naar een kerk gaat mag je natuurlijk altijd komen. Het enige dat we verwachten is dat iedereen zijn mooiste kle ren aantrekt, dan gaan we er een echt feest van maken. We beginnen de avond om 19.30 uur en het is afgelopen om 21.00 uur, de toe gang is gratis. Kom dus allemaal naar CBS "de Bron", Melkweg 75 in Oude Tonge. Geheel in de traditie van het in 1930 opge richte kozakkenkoor, houdt het Schwarz meer Don Kozakkenkoor de sacrale zang van de Russisch-orthodoxe kerk in ere. De oprichter en leider van het Schwarzmeer Koor, Vassil Kantchev, begon zijn carrière in 1963 als solist in het radio en televisie koor van Sofia. Dit koor staat heden ten dage nog als een der besten ter wereld te boek. Uit dit wereldberoemde ensemble ontstond in 1973 het orthodoxe octet, dat in de daarop volgende jaren in de concertzalen in de gehele wereld optrad. In 1988 maakt het orthodoxe octet zich onaf hankelijk. Sindsdien verblijden deze bege nadigde zangers hun luisteraars als het Sch warzmeer Don Kozakkenkoor. Bestaande uit Russische en Bulgaars aan conservatoria gestudeerde zangers. Het beroemde ensem ble heeft de reputatie een bijzondere klank voort te brengen en te etaleren, zij wordt daarom telkens weer graag door Europese operagezelschappen voor koorsessies bena derd. Het Schwarzmeer Don Kozakkenkoor schittert niet alleen als koor, ook als hoogbe gaafde solisten zijn de koorleden zeer over tuigend. Natuurlijk krachtige stemmen en een opmerkelijke zangtechniek maken het mogelijk dat het koor zich zowel genuan ceerd als ook volumineus op een breed klan kenscala beweegt. Diepe basstemmen en heldere tenorklanken harmoniëren in het koor. Door de knappe wisselingen tussen draagkrachtige Piano en volumineuze Forte creëren zij een spanning, die aan het concert niet zelden het karakter van een mediatieve belevenis geeft. Er is nog meer. Door de orthodoxe zang en de liederen van de Slavische volkeren wordt een oecumenisch teken gegeven. Het Sch warzmeer Don Kozakkenkoor als ambassa deurs van hun verre vaderland, gelukt het hun Westeuropese luisteraars een demon stratie van de Orthodoxe en Russische muziekcultuur over te dragen. Natuurlijk worden er op deze avond ook Weinachtliederen gezongen. De akoestiek van de RK Kerk aan de Nobelstraat in Briel le leent zich uitstekend voor een dergelijk evenement. Het concert wordt donderdag 19 december gehouden. Aanvang 20.00 uur. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Brielle. Kos ten 12,- per persoon, scholieren en studen ten 9,-. Telefonische informatie: 0181- 475475. De nieuwe abonnementsprijzen voor het jaar 2003 zijn: Jaarabonnement35,00 Halfjaarabonnement18,00 Kwartaalabonnement9,25 Machtiging Bij de abonnees die ons een mach tiging voor incasso hebben gegeven zal het bedrag in december van de bankrekening worden afgeschreven. Periodieke overschrijving De abonnees die hun bank gemach tigd hebben voor het afschrijven van het abonnementsgeld verzoeken wij het nieuwe tarief aan hun bank door te geven. De abonnees die geen machtiging of periodieke overschrijving hebben, ont vangen een acceptgiro. Indien u op een andere wijze betaalt, altijd het abonneenummer vermel den. Maar enkele agendapunten behoefden van de raadsleden nog wat verdere bespreking. Zo was er een voorstel om de remmingswer- ken bij de buitensluis van Oude Tonge te vervangen. Op voorstel van mevrouw M.M.L. van Rossum (CDA) en C. Breeman (SGP), werd besloten om dit werk gelijk aan te besteden met dergelijke werkzaamheden bij de haven van Ooltgensplaat. Dit zou vol gens de raadsleden wel eens kostenverla gend kunnen werken. Tijdens de vergadering werd ook het 'Beleidsplan GEO-informatie gemeente Oostflakkee' vastgesteld. In de GEO-infor matie liggen de vastgoedgegevens opgesla gen. Bij belastingheffing en verlenen van bouwvergunningen, maar ook bij de ruimte lijke ontwikkeling dienen deze zaken beschikbaar te zijn. In dit plan is ondermeer aangegeven wat de gemeente gaat doen met deze informatie in de komende jaren. Daar bij speelt ook de vraag mee in hoeverre de informatie over die vastgoedzaken ook voor de burgers ter beschikking kunnen komen via de gemeentelijke website. Verschillende raadsfracties hebben nog wat twijfels over de inhoud van het plan. Maar raadsvoorzit ter, burgemeester A.J.C, van Pelt benadruk te dat er altijd nog een mogelijkheid open blijft om veranderingen aan te brengen. Dit zou ook op het punt kunnen zijn met wie de gegevens eventueel gekoppeld kunnen wor den zoals bijvoorbeeld met andere gemeen ten of het Waterschap. Ook de behandeling van de najaarsnota nam niet veel tijd in beslag. De raadsleden wisten niet goed wat ze met deze nota aan moeten. VVD'er P.H. van de Ree zag liever een veel exactere rapportage en die ontbrak volgens hem hierbij. "We kunnen nu alleen maar vragen stellen", aldus Van de Ree. Volgens hem hoort dit stuk eerst in de commissie thuis. Op 1 februari zal een herdenking van de Watersnoodramp plaatsvinden in gebouw "Grutterswei" in Oude Tonge. Er wordt dan een grote drukte verwacht, zeker nu het vrij wel zeker is dat Koningin Beatrix deze her denking bij zal wonen. Het college vroeg de raad haar te machtigen om auto's die ver keerd geparkeerd staan weg te laten slepen. En dit vast te leggen in een verordening. De raad gaf hier aan zijn goedkeuring, zeker gezien het korte tijdstip voor de herdenking en de termijn waarin er nog in beroep tegen de verordening kan worden gegaan. Het nieuwe nummer van De Ouwe Waerelt, dat deze week verschijnt, is een soort thema nummer over de gemeente Dirksland. Alle artikelen in het historisch tijdschrift voor Goeree-Overflakkee hebben op de een of andere manier iets met Dirksland, Melissant of Herkingen te maken. Het openingsartikel gaat ver terug in de tijd. In 'Dirksland - een dorp in wording' gaat Rias Olivier op zoek naar de wortels van het dorp. Dat levert een fraai verhaal op over het landschap in de middeleeuwen, de bedijking in de vroege vijftiende eeuw, de vorming van het typische ringdijkdorp, de nog bestaande sporen van middeleeuws Dirks land en de oudste nog overgebleven gebruiksvoorwerpen. Rias Olivier geeft bij wijze van afsluiting bovendien een state ment af: "Behoud van zichtbare, maar zeker ook onzichtbare resten uit Dircslands' eerste dagen verdienen aandacht van overheid en burger!" In een volgend artikel gaat M.J. van Dam, voorzitter van de Vereniging Streekmuseum Goeree-Overflakkee, uitgebreid in op de herkomst van een straatnaam: de Wemer laan in Dirksland. Omdat Werner huisarts was (van 1850 tot 1884) geeft Van Dam meteen een doorkijkje naar 'het medisch leven' in die tijd én de demografische, socia le en economische omstandigheden in het dorp van toen. Geschiedenis en actualiteit raken elkaar in het artikel 'De Dirkslandse Sluis van 1672'. De schrijfster, Cathy Westdorp, geeft een overzicht van alle bekende feiten rond de sluis, uiteraard in het perspectief van de zojuist afgeronde restauratie. De feestelijke oplevering vond plaats in september. Geschiedenis en actualiteit liggen ook in eikaars verlengde in het artikel van Jan Both over de St. Jozefkapel te Melissant. Het 102 jaar geleden opgeleverde gebedshuis werd recent toegevoegd aan de lijst van Rijksmo numenten. Herkingen komt ook aan bod. Jan Both heeft een fantastisch relaas geschreven over de strubbelingen rond de ingebruikname van een nieuw kerkgebouw in de late jaren twin tig van de vorige eeuw. Het relaas, 'Bakke- rianen vs. Kerstianen in Herkingen' geheten, bevat als klap op de vuurpijl de behandeling van de kwestie in de Tweede Kamer en de oplossing van de strubbelingen door middel van een Koninklijk Besluit. De literair geïnteresseerde lezer van De Ouwe Waerelt komt ook aan zijn trekken in dit zesde nummer. Allereerst schrijft Pau Heerschap over de grote schrijver Simon Vestdijk, die in of rond 1930 de huisartsen praktijk van dokter Huisman sr. in Melissant enige tijd waarnam. Vestdijk was arts, maar koos in 1934, 36 jaren oud, voor het schrij verschap. Een tweede verhaal van literaire snit gaat over de in Dirksland geboren Wil lem Walraven. 'Willem Walraven en zijn eiland' heet het verhaal; het is een bewer king van de toespraak die Pau Heerschap in 1993 hield ter gelegenheid van de vijftigste sterfdag van de schrijver/journalist. De Ouwe Waerelt is een uitgave van de His torische Vereniging voor Goeree-Overflak kee 'De Motte', die drie keer per jaar ver schijnt. Leden van 'De Motte' ontvangen het tijdschrift gratis, losse nummers kosten 4,40 euro. Aanmelden als lid kan bij het secreta riaat van 'De Motte', Molenblok 16, 3253 AL Ouddorp. Het telefoonnummer is 0187 - 681005, e-mail: J.Klepper@citytec.nl. Wij, de jongens en meisjes uit groep 2 van de Oranje Nassauschool te Nieuw Tonge, heb ben een waterexcursie gemaakt. In de klas hebben we uitgebreid gewerkt over het the ma water: Waar gebraiken we water alle maal voor; waar komt het vandaan? En... hoe wordt al het vieze water eigenlijk weer schoon? We hebben van alles gemaakt: kranen, W.C.'s, sloten en nog veel meer! Droppie Water is ook bij ons in de klas geweest. Dat was leerzaam en erg gezellig! Van het Waterschap hebben we heel veel informatie gekregen. Ook de tasjes die u hier op de foto ziet hebben we van hen gekregen (bedankt!). Samen met een aantal ouders hebben we ook nog een echte excursie gemaakt. We hebben een bezoek gebracht aan het Krammer. We hebben de buitendijken goed bekeken. Ver der zijn we langs de waterzuiveringsinstal- lantie bij Oude Tonge geweest, naar de slui zen, de haven, enz. Ook kregen we nog een rondleiding door het gemaal bij Oude Ton ge. Al met al weten wij nu best heel veel over water! ^la^#éi)aNiM#s %eeii krönt die iiSop de iiibo^^dud|Htoj]ietrfe|ionaIe nieuws. wo^t u vjjjM^esclioteld. EiThatuarlrik komt advertentie in Eilanden-Njüws prima töf|i(jitt rechte en.^^^ gezien!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2