LITIE Kerst-bingo Amnesty international liield faldcelwaice voor funderen In Russische gevangenissen Bijzonder verjaardagsfeestje op de Trins Maurits' I-OfW De Kersttram bij de RTM 0900-8844 ■(/Minnaard Oudejaarbingo Ophalen oud papier Uitslagen manege 'Oostmoer' Champions League bij Radio Superstar Kerstconcert 'Exelsior' en 'Amicitia' OJW Kerstavond SS2 /Q-6 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Vakantiewoning uitgebrand Nieuwe Tonge Afgelopen vrijdag hield de werkgroep Goeree-Over- flakkee van Amnesty International weer haar jaarlijk se fakkelwake op winkelcentrum 'Den Diek' in Mid delhamis. Het winkelend publiek was in de gelegen heid petitielijsten te ondertekenen. Koekjes versieren Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Kerstmusical Doops gezinde Gemeente Ouddorp ANBO afdeling M&W Flakkee organiseert op zaterdagavond 28 december 2002 een oude- jaarbingo-avond met extra prij zen in het Diekhuus te Middel hamis. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Kerstviering 'Van Vrouw tot Vrouw' Dinsdag 17 december 2002 74e jaargang nr. 7164 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflakl<ee OUDDORP - Zondagavond rond kwart voor tien ontstond, vermoedelijk door brandstichting, brand in een vakantiewoning aan de Kabbelaarsbank. In de vakantiewo ning, waarin zich geen personen bevonden, bleek dat de schuifpui was verbroken. De brandweer bluste de brand, maar kon niet verhinderen dat de vakantiewoning goed deels uitbrandde. Door de recherche van het district De Eilanden wordt een onderzoek ingesteld. ANBO afdeling M&W Flakkee organiseert op zaterdagavond 21 december 2002 een kerstbingo-avond met extra prijzen in de sporthal De Staver te Middelhamis. Aan vang 19.30 uur. Iedereen is van harte wel kom. Morgen, woensdag 18 december, zal het oud papier weer bij u worden opgehaald. Wilt u het oud papier voor 18.00 uur goed gebun deld aan de straat zetten. Bij voorbaat dank. O.P.A. Nieuwe Tonge Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 7, gehouden op zaterdag 14 december, in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 140. Fleur Jonker, Brenda, 169 pnt; Soraya Versloot, Cupido, 168 pnt; Nadie Hobbel, Tazz, 165 pnt; Jara V. Bezooijen, Diamond, 164 pnt; Linda Ver vloed, Bennie, 163 pnt; Kyra Kreij, Dynami te, 156 pnt; Alice Bom, Lady, 156 pnt; Cha- rita de Vogel, Brenda, 156 pnt; Priscilla Moerkerk, Lady, 153 pnt; Marjolein Stam, Snoopy, 153 pnt; Andrea Daalmeijer, Daisy, 152 pnt; Michelle Hoek, Diamond, 151 pnt; Sylvia Freelink, Cupido, 151 pnt; Rachel Rocha, Jessie, 151 pnt; Irene Verheij, Bob bie, 150 pnt; Lars Doombosch, Fenjala, 149 pnt; Amy v.d. Weerden, Bennie, 148 pnt; Mrianda Kroon, Sterre, 148 pnt; Jennifer v. Eijk, Anouschka, 148 pnt; Piroska de Vos, Anouschka, 144 pnt; Roxanne Lensveld, Snoopy, 142 pnt; Miranda Bazen, Sterre, 141 pnt. Het is weer december, dus dat betekent dat de Champions League weer in de Staver gehouden wordt. Radio Superstar zendt dit in het geheel wederom uit. Op 18, 19, 20 en 27 december vanaf 18.00 uur, 21 december (dames) vanaf 10.00 uur en 27 december (slot) vanaf 13.00 uur. Ook zal er een stukje van de slotdag worden herhaald op zaterdag 28 december vanaf 13.00 uur. Radio Super star is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 (vrije ether). MAKELAARDk Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Zoals al eerder is aangekondigd nadert het moment waarop gemengd koor 'Excelsior' en muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land het gezamenlijke kerstconcert zullen verzorgen in verenigingsgebouw "De Scha kel" aan de Beatrixlaan in Dirksland. Dit concert zal plaatsvinden op woensdag 18 december 2()02. Het belooft weer een con cert te worden waarbij voor elk wat wils is te horen, wat met de viering van Kerst te maken heeft. Zowel 'Excelsior' als 'Amicitia' zullen ieder een eigen optreden verzorgen. Daarnaast zal er ook gezamenlijk worden opgetreden. Ver der zullen er ook de nodige kerstnummers ten gehore worden gebracht waarbij het publiek mee kan zingen. Een aantal blokflui- ters zullen enkele korte nummertjes spelen. Ook een kerstgedicht zal niet ontbreken. Kortom een optreden dat volledig is afge stemd op de kerstgedachte. Het kerstconcert vangt aan om 20.00 uur een de zaal is om 19.30 uur open, waarbij de toegang gratis zal zijn. Naast dit kerstconcert zullen de beide ver enigingen, mits het weer het toelaat, ook nog een optreden verzorgen tijdens de week- markt op zaterdag 21 december 2002. Dit optreden zal om 10.00 uur aanvangen. De leden van de wekgroep tijdens defakkelwake op de 'Westdijk in Middelhamis. De reden van deze fakkelwake in de laatste maand van het jaar is het feit dat 10 december voor Arrmesty International altijd een bijzonde re dag is. Op 10 december 1948 werd in de VN de universele verkla ring van de rechten van de mens aangenomen. Een belangrijke stap voorwaarts voor menselijker omgaan met gevangenen, met leden van minderheidsgroeperingen en met kwetsbaren in de samenleving. Maar goede bedoelingen moeten wel worden omgezet in daden. Daarom "viert"Amnesty elk jaar deze dag met een publiciteitscam pagne voor een schrijnend geval van mensenrechtenschendingen. Deze keer richt het de schijnwerper op de omgang van de Russische politie met gevangenen in voorarrest en met name op wat kinderen kan overkomen. De werkgroep Goeree-Overflakkee van Amnesty vroeg daarom vrijdag hier voor de aandacht van het winkelend publiek op de Westdijk van Middelhamis. Onder armoedegrens De 144 miljoen Russen hebben in de laatste tien jaar hun maatschap pij drastisch zien veranderen. Gaan en staan waar je wilt, zeggen wat je wilt, het is nu mogelijk. De Russische regering onder president Poetin bekrachtigde de laatste jaren mensenrechtenverdragen en werkt met internationale hulp aan rechtshervormingen. Rusland kampt echter met enorme economische en sociale problemen. De werkloosheid is enorm en een derde van de bevolking leeft onder de armoedegrens. Corruptie en geweld komen overal voor. De al dan niet georganiseerde misdaad is wijdverbreid. Jaarlijks komt een miljoen jongeren in aanraking met de politie. De Russische poli tie treedt hier hard tegen op. Met ook voor kleine vergrijpen zware straffen om potentiële "misdadigers"af te schrikken. Daarbij gaat ze bij verhoren niet zachtzinnig te werk. Martelen op politiebureaus en in gevangenissen lijkt haast routine. Schoppen, slaan, bijna-verstik- king, ophanging aan op de rug gebonden polsen zijn voorbeelden van gebruikte methodes. Het overkomt naar schatting vijftig procent van de arrestanten in voorarrest, zowel volwassenen als kinderen. Van hen "bekennen"velen uit wanhoop, pijn en ontreddering alles wat hen in de mond wordt gelegd. Hun veroordeling daarna betekent vrijwel altijd het verUes van de kans op een normaal bestaan nadien. Amnesty International wil met deze 10-decemberactie, onderdeel van de Rusland-campagne die loopt van 29 oktober 2002 tot november 2003, aan de Russische politie duidelijk maken wat de wetten zijn waar aan ze zich moeten houden. Martelen kan en mag niet, nooit! Daarnaast hebben verdachten recht op bijstand van een advocaat en toegang tot een arts. Kinderen mogen niet zonder aanwezigheid van een advocaat worden verhoord en hun ouders moeten worden inge licht. Ook moet iedere anestant binnen 48 uur aan een rechter wor den voorgeleid.Vooral dit is een belangrijke regel om marteling, die meestal in de eerste uren na arrestatie plaats vindt en sporen nalaat, te voorkomen. In de op het winkelcentrum te tekenen, petitielijsten, wordt president Poetin opgeroepen zich openlijk politiek in te spannen om het marte len van gevangenen tegen te gaan en daarbij vóór alles oog te hebben voor de omgang van de politie met kinderen. Voor meer informatie ook over andere acties van Amnesty International, kunt u terecht op www.amnesty.nl of www.amnesty.flakkee.net of bellen met Annet Tuinenburg, tel 485452. Er werd door de meeste kinderen lieel druk gewerkt op liet kinderfeestje in de 'Prins Maurits Op de Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' werd een bijzonder verjaardagsfeestje gehouden. Leerlin gen uit klas vm4e hadden als examenopdracht gekozen: het vieren van een verjaardagsfeestje voor jonge kinderen. Bij gebrek aan hele jonge kinderen op de scholengemeenschap werd er uitgezien naar een basisschool in de omgeving. Het oog viel vervolgens op de Bosseschool. De kinderen van één van de groepen 1 en 2 van die basisschool werden opge haald en het feest kon beginnen. Docente mevrouw G. Reinders van de 'Prins Maurits' legde uit dat deze opdracht op voorstel van de leerlingen in het examenprogram ma is opgenomen. Volgens haar is het feest van begin tot eind door de leerlingen zelf georganiseerd. "Er is met de voorbereidingen met heel veel plezier gewerkt. En de leerlingen die goed met kinderen om kunnen gaan springen er nu uit", volgens Reinders. En dat er tijdens het feest zelf met plezier werd gewerkt bleek in het tot feestzaal omgebouwde klaslokaal; tussen de slingers en ballonnen werden de kinderen van de juffen Carla en Herma vertast met leuke werkjes. Van te voren is er aan de kinderen van de 'Bosseschool' gevraagd een t-shirt in te leveren. Op de t-shirts tekenden de exa- menklassers een afbeelding van Winnie de Pooh voor de meisjes en van Bob de Bouwer mooi de jongens. Tijdens het verjaardagsfeestje moesten de kinderen de afbeeldingen op hun eigen shirt voorzien van vrolijke kleuren. Dit werd door de kinderen met heel veel concentra tie en plezier gedaan; want wie mag er nu met viltstift zijn shirt kleu ren? Aan het eind van het feest hadden ze allemaal een rijk gekleurd kledingstukerbij. De leerlingen van de examenklas hadden bij de voorbereidingen van het feest koekjes in verschillende vormen gebakken. Maar.ze lagen er nog wat kaal bij, daarom werden de koekjes versierd door de kin deren van de Bosseschool. Met allerlei kleine snoepjes werden de koekjes aangekleed waarna een laagje glazuur er voor zorgde dat ze er overheerlijk uit kwamen te zien. Zoals op een echt verjaardagsfeestje ontbrak ook hier de stoelendans niet. Bij gebrek aan 'stoelen op maat' werd de helft van de kleuters aangewezen als stoel. Met als resultaat dat oud en jong grote pret hadden tijdens het spel. Aan het eind van het feest kon iedereen terugzien op een deel van het examenprogramma, wat zeker niet het meest vervelende is geweest. Aanstaande zaterdag zijn jullie allemaal van harte welkom op de kerstavond van het OJW. We hebben deze avond een sing-inn voor jullie georganiseerd en voor de begelei ding van ons zingen hebben we een gaaf combo geregeld onder leiding van Martijn Bakker. Daarnaast staat er ook een hapje en een drankje voor jullie klaar. Komen dus!!! Vanaf half 8 in de Hoeksteen, we beginnen om acht uur. Houden jullie 4 januari vrij voor ons nieuwjaarsfeestje??? Tot zaterdag, het OJW. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476.555 Het wordt zo langzamerhand een traditie: De kerstmusical in de Doopsgezinde Gemeente. Dit jaar voor de 10e keer! Op zaterdag 21 december 2002 om 19.00 uur. In deze musi cal "Het Kerstverhaal van A tot Z" wordt zingend het kerstverhaal verteld en wordt de reis van Nazareth naar Bethlehem gemaakt. Maar liefst vier maal wordt dit jaar de musi cal opgevoerd, op 14 december in Middel- hiimis, op 19 december in Spijkenisse, op 21 december in Ouddorp en op 22 december niigmaals in Spijkenisse. Een avond voor jong en oud - een avond om niet te missen! Woensdag 18 december wordt er een kerst viering gehouden door 'Van Vrouw tot Vrouw'. De gast.spreekster is Tieneke de Boer en de zaal is open om 9.00 uur en och tend vangt aan om 9.30 uur. De viering wordt gehouden in het Kerkgebouw van de Doopsgezinde gemeente aan de Dorpstien- den in Ouddorp. Op 2e Kerstdag vanaf 11.30 uur en zaterdag 28 december vanaf 13.00 uur rijdt de ver warmde Kersttram van de RTM aan de Brouwersdam, afslag de Punt-West te Oud dorp. De trams rijden in een anderhalfuursdienst naar Port Zélande, de laatste verlichte stoomtram vertrekt om 16.00 uur. Voor de jeugd tot en met 12 jaar hebben we tijdens de Kerstritten een leuk presentje, uitgedeeld door een heuse levende sneeuwpop. Na af loop van de rit wordt legen een kleine ver goeding erwtensoep geschonken. De stoom- verwarmde tram rijdt ook op donderdag 2 januari 2003. Tot die datum is het nog moge lijk de speciale tentoonstelling over '50 jaar succesvolle motortractie bij de RTM' te bekijken. Op 8 februari 2003 wordt in de remise de nieuwe tentoonstelling 'De RTM en de Watersnood' geopend. De RTM wenst u alvast prettige kerstdagen toe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1