LITIE Poli vak Ondanks kritiek blijft wethouder Lokker gaan voor kwaliteit E jqPAKKER 0900-8844 Na de spits nu óók het carillon... EUROPAIUIN Afsluiting RW 57 www.buijze.nl Kerstzangavond Ooitgensplaat "Ik laat me door de raad niet opjagen Zondag weer Jeugdkerk n<^/\.\ö Welkomstdienst Doops gezinde Gemeente ■(/Minnaard Kerstviering Cliristen- vrouw afd. Dirltsland Kerstsamenzang Doops gezinde Gemeente Ouddorps museum sfeervol verlicht Decemberuitzendlngen Annulering Kerstconcert Middelharnis chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden KIEVIT WARMTE 'T'TTrr Oostdijk 49 tVMHI4Ülv'i'iJiliiüiili( actief in beeld en geluid Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? ^^Kerstballen A I De echte glazen kerstballen. In goud, A zilver of rood. Doos met 12 stuks 1 MOOI WEER Dinsdag 10 december 2002 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee Sommelsdijker aangehouden STELLENDAM - Vrijdagavond rond kwart voor negen zetten surveillerende politiemen sen op de Eendrachtsdijk de auto van een 20- jarige man uit Sommelsdijk aan de kant in verband met een kapotte uitlaat. Tijdens de controle bleek de automobilist niet over een rijbewijs te beschikken en had de auto, die niet apk-gekeurd was, ook niet verzekerd. Tijdens een onderzoek in de auto werd een pakket vuurpijlen aangetroffen en in beslag genomen. De Sommelsdijker kreeg in totaal vier bekeuringen uitgereikt. Kleding weggenomen bij sportzaak MIDDELHARNIS - Vrijdagavond kort voor middernacht werd door onbekenden een ruitje ingeslagen van de etalage van een sportzaak op de Westdijk. Uit de etalage werden vervolgens een daar uitgestalde trui en muts weggenomen. Inbraak in auto's SOMMELSDIJK - Vrijdagmorgen ontdek ten vier autobezitters dat in de nachtelijke uren in hun geparkeerd staande auto's was ingebroken. Op de Pluvier werd in twee auto's ingebroken. Uit de wagen van een 48- jarige bewoner werden na het inslaan van een portierruitje de radio/cd-speler, zo'n 25 cd's en een zonnebril weggenomen, terwijl uit de wagen van een 47-jarige buurtbewo ner de radio/cd-speler werd ontvreemd. Ook een 23-jarige bewoner van de Reiger kreeg ongewenst bezoek in zijn geparkeerd staan de auto. Na het forceren van het portierslot en het inslaan van een ruitje werd de radio/cd-speler weggenomen, terwijl uit de auto van een 20-jarige bewoonster van de Zwaluwstraat ook de radio/cd-speler werd buitgemaakt. Televisie gestolen uit woning OUDE TONGE - In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een woning aan de Emmastraat. Onbekenden verschaf ten zich toegang tot de woning door het ver breken van een keukenraam. Het gehele huis werd doorzocht en er is in ieder geval een televisietoestel weggenomen. De daders ver dwenen via de schuifpui. In verband met het uitvoeren van asfalte- ringswerkzaamheden zal Rijksweg 57 van km 25.3 tot km 35.8 (kruispunt De Punt) in de rijrichting Zierikzee tijdelijk voor alle verkeer worden afgesloten. Ook is het kruis punt Ouddorp tijdelijk afgesloten voor alle verkeer komende vanuit Ouddorp en vanaf Ouddorp-Haven. Deze afsluiting vindt plaats op donderdag 19 december vanaf 07.00 uur tot 16.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk zal blijken te zijn. Omleidingen Bij de afsluiting tussen km 25.3 en km 35.8 wordt het verkeer in de rijrichting Zierikzee omgeleid via de parallelweg van RW 57, Oosterweg, Vrijheidsweg en Groeneweg (omleidingsroute nr. 22). Het verkeer vanuit Ouddorp wordt ook omgeleid via deze route rondom Ouddorp. Komende vanaf het kruispunt De Punt rich ting Goedereede kan het verkeer gebruik maken van één rijstrook op het kruispunt. Het verkeer moet hier rekening houden met een afzetting, omdat het asfalteren plaats vindt in twee fasen. Landbouwverkeer moet gebruik maken van het viaduct Ouddorp- Haven en/of via de Hofdijkseweg en Mid- deldijk richting Goedereede. Het uitvoeren van asfalteringswerkzaamhe- den is sterk afhankelijk van de weersom standigheden. Uitloop/uitstel van de werk zaamheden is mogelijk. Contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is: Dienstkring Zuid-Hollandse Eilanden, Groene Kruisweg 401, 3160 Rhoon, rayon Hellevoetsluis, de heer J. van denDoel, tel. 0181-313288. Op zondag 15 december wordt er in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeen te aan de Dorpstienden een Welkomstdienst gehouden. De aanvang van de dienst is 18.30 uur. Medewerking wordt verleend door een koperensemble, Juliette de Visser op de pan fluit en het orgel wordt bespeeld door Jan Teeuw. De voorganger van de dienst is ds. J. Smink. INKOMENS- EN VERMOGENS PLANNING Oude Tonge heeft weer een carillon. Vorige week donderdag, op Sinter- klaasdag, heeft wethouder P. de Vries van de gemeente Oostflakkee het teruggeplaatste carillon in de toren bij de Nederlandse Hervormde Kerk in werking gesteld; natuurlijk met het laten spelen van een Sinterklaasmelo dietje. De kerktoren is aan een grondige restauratie onderworpen en daarvoor moest ook het carillon worden verwijderd. En omdat over enkele jaren het klokkenspel tóch aan een revisiebeurt toe zou zijn, is dit nu meteen uitgevoerd. Zo zijn de magneethamers en lagers vernieuwd en is de staalconstructie, waarin de klokken hangen, opnieuw gesteld. De werkzaamheden zijn uitgevoerd door het gespecialiseerde bedrijf Koninklijke Eijs- bouts te Asten. Daarvandaan kan het carillon ook worden aangestuiu'd. De frisse muziek die hoog vanuit de toren naar beneden dar telt, wordt door een beiaardier van Eijsbouts gemaakt; via computerprogrammatuur wordt het daarna op locatie tot klinken gebracht. Al jaren kan overigens het luiden van de torenklok op afstand worden bediend; via de mobiele telefoon, door mid del van een sms-bericht. Ook de wijzers van het uurwerk op de toren werden van nieuw bladgoud en van nieuwe verlichting voorzien. Nadat reeds op 16 oktober jl. de spits op de toren werd terugge zet, was nu het carillon aan de beurt. En het was wethouder De Vries die, op aanwijzin gen van gemeente-opzichter Jan MacÜoet, het klokkenspel weer tot klinken bracht. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 •Service S< onderfioud •Cemral«v«fWamVng SoPTimelsdijk .L«..^.*^ 0187-48 26 09 •VVatennsiaHaties •GasinstallatiiK •Sanitair COMBI OUDM■^ WH»)raat 31U10117] 611 Al 1 hx tU7U (tWESS^ Mitthop HcgnoM 171 ML (0111146»« Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakclaar/laxaleur. lid NVM 0187-47655.^ Op woensdag 11 december houdt 'de Chris tenvrouw' weer haar kerstavond. Ds. P. van Duijvenboden uit Den Bommel zal de medi tatie verzorgen. Het koor 'Opent Gij mijn mond' van Refugium o.l.v. de heer L. Pronk hoopt deze avond een optreden te verzorgen. De collecte die deze avond gehouden wordt, gaat naar de Stichting Onderlinge Zorg Oek raïne. (Zorg voor de allerarmsten). Het bestuur hoopt op een goede avond; iedereen is weer hartelijk welkom. Zaterdag 14 december wordt er van 19.30 tot 20.30 uur Kerstsamenzang gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeen te in Ouddorp aan de Dorpstienden. Een ieder hartelijk welkom! Maandag 16 december wordt de jaarlijkse Kerstzangavond voor 50-plussers van Ooit gensplaat gehouden in 't Centrum, Van Weelstraat 10 in Oohgensplaat. De avond begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Deze avond wordt aangeboden naar zangevereniging Advendo' en 'Jubila te', jongerenkoor 'Jehoshua' en het 'Burg. W.M. v.d. Harst Tamboer en Trompetter Corps' in samenwerking met de plaatselijke Commissie Ouderenwerk van de SWO in Ooitgensplaat. In de Ring in Ouddorp wordt op vrijdag avond 13 december de traditionele winter- markt gehouden. Deze avond zal Museum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' vanaf 18.00 uur worden verlicht door honderden kaars jes. Van 19.00 tot 22.00 uur opent het muse um haar deuren voor het publiek. De toe gang is gratis. In het museum is tevens gele genheid een kopje koffie/thee te drinken, dit tegen betaling van 0,50. Het bestuur van het Museum hoopt velen te mogen verwel komen. Deze maand zijn er aangepaste uitzendingen van het prograimna PoËvak bij Radio Goe- ree Lokaal. Op dinsdag 10 december kunt u tussen 19.(X)-22.(X) uur luisteren naar de Commissie Publiekszaken. Op donderdag 12 december is de wijkagent van de Politie Rotterdam Rijimiond te gast in de normale uitzending en daarnaast kunt u luisteren naar de Conmiissie Grondgebiedzaken. De laat ste raadsvergadering van het jaar 2003 staat gepland op donderdag 19 december. Deze zal live te beluisteren zijn in een extra uit zending van Polivak. De uitzending begint om 15.00 uur in de middag. En op de laatste dag van het jaar kijken de programmama kers samen met de politici terug op het jaar 2003. Het programma Poli vak Jaaroverzicht is te beluistem van 09.(X)-12.00 uur. In de gemeenteraad van Goedereede wordt nogal eens het verwijt aan het college gemaakt dat sommige werken die uitgevoerd moeten worden wel erg lang op zich laten wachten. Deze onte vredenheid van de raadsleden betreft dan voornamelijk de procedurele afhandeling bij de afdeling Ruimtelij ke Ordening. Met de bestuurlijk ver antwoordelijke man voor die sector, wethouder A.C. Lokker, hebben we een gesprek en proberen we er achter te komen of het nu echt niet wat vlot ter kan. Enkele raadsvergaderingen terug presteerde de SGP-fractie het om een motie tegen haar 'eigen' wethouder in te dienen. In die motie drong ze bij de wethouder aan om wat voort varender op te treden bij de realisatie van bouwplannen, zoals de bouw van zogenaam de Woonzorgcomplexen (Wozoco's) in de drie dorpskernen. In politiek Goedereede is dit een bijzonder fenomeen geweest. In de 'oude' vorm van het functioneren van de gemeenteraad leek een dergelijke motie bij na ondenkbaar. Na de 'Wet Bestuurlijke Vernieuwing', die na de gemeenteraadsver kiezingen van dit jaar in werking is getreden, kwamen de verantwoordelijkheden van Gemeenteraad en College gescheiden te lig gen. In dit zogenaamde 'duale bestel' behoort de raad het bestuur van de gemeente over te laten aan het college en voert zij haar controlerende taak uit. Zij opereert dus los van de wethouders. Vanuit die positie heeft de SGP-fractie gemeend wethouder Lokker lui wat meer spoed aan te manen. Dualisme En juist aan dit dualisme wijt de wethouder de indiening van die motie. "De motie had niet gehoeven als de SGP-fractie eerst con tact met mij had opgenomen voordat zij daar mee naar buiten zijn gekomen. Want in navolging van de SGP-fractie viel vervol gens heel de raad over het college heen", aldus een wat teleurgestelde wethouder. Lokker legt uit waarbij het op vastzit als er gesproken wordt over bijvoorbeeld de bouw van Wozoco's. Hij heeft wel eens het idee dat veel burgers niet weten wat Wozoco's zijn. Hij legt uit dat deze Woonzorgcom plexen eigenlijk een soort 'uitpandige Vlied- berg' is. Ze worden bewoond door mensen die aan de ene kant hulp nodig hebben en aan de andere kant nog zelfstandig kunnen wonen. De benodigde zorg op maat wordt in een dergelijke woning verleend door 'De Vliedberg' en de Thuiszorg. Voor de bouw van dergelijke woningen heeft het college in de drie dorpskernen ver schillende locaties op het oog. De locaties liggen allemaal op gevoelige punten in de dorpen. Zo valt de beoogde locatie in Oud dorp op het voormalig Shell-terrein binnen het door de raad opgestelde Beeldkwaliteits plan. "Als er hier woningbouw plaats gaat vinden moet dat zorgvuldig ingepast worden binnen dat plan. Evenals de geplande wonin gen aan het Hongaarseplein in Goedereede. Daar zullen toch wel wat zaken moeten ver anderen, omdat een opwaardering van de entree van het stadje Goedereede deel uit maakt van de planvorming", aldus Lokker. In Stellendam is de situatie iets anders omdat er op de beoogde plaats voor wozoco's de basisschool 'Het Kompas' zich bevindt. Momenteel vinden er gesprekken plaats om "Het Kompas' te verplaatsen na het vrijko men van de Mavo-school. De wethouder past er voor op om "zomaar een blok woningen neer te gooien". Inpas sing van toekomstige bebouwing op en rond het Oranjeplein dient zorgvuldig te gebeu ren. Lokker waarschuwt ervoor dat, als er vandaag iets gebouwd wordt, je er zeker vijftig tot zestig jaar tegen aan moet kijken. Want "deze wethouder staat voor ruimtelijke kwaliteit en werken onder tijdsdruk gaat ten koste van de geweiiste kwaliteit. Daarom laat ik me door de raad niet opjagen!." Niet met de armen over elkaar Wethouder Lokker ziet de realisatie van de verschillende plannen toch wel met vertrou wen tegemoet; alleen door dat ze ingepast moeten worden op locaties in de verschillen de kernen is het, volgens Lokker, gelijk een stukje Dorpsvernieuwing en daar gaat wat meer tijd in zitten. Verder benadrukt hij dat de gemeente zélf geen wozoco's bouwt. "Dit is een zaak van de Woningbouwvereniging en 'De Vliedberg", zij kunnen gerust door gaan met hun eigen planvorming binnen de gestelde randvoorwaarden. Ze hoeven niet met de armen over elkaar af te wachten tot de gemeente de plannen bestemmingsplan matig gereed hebben", aldus Lokker. Wel benadrukt de wethouder dat de projecten in gezamenlijk overleg plaatsvinden. Het plan "Oosterpark", lijkt iets vlotter te gaan, volgens de portefeuillehouder. De exploitatieopzet is bijna rond. Na overeen stemming en goedkeuring van de raad kan het ontwerpbestemmingsplan in procedure worden gebracht. Hij deelt niet de angst van sommigen dat de projectontwikkelaar de dienst in dit plan uitgaat maken. De wethou der vindt dit een zaak van regelen en ver trouwen en heeft er alle hoop op dat dit goed komt. Hij vindt dat de prijzen niet te hoog mogen worden, zodat ze nog betaalbaar blij ven voor eigen inwoners. Het is de bedoe ling dat er een doorstroming komt van woonruimte zodat er aan het begin van de stroom meer woonruimte wordt gekregen voor starters. De seniorenwoningen in Oos terpark zullen worden aangepast aan de nor- DIRKSLAND, 0187-6013S4 T/M 231»ECEMBER VAN MAANMG T/M VRI)DAG KOOmVOKD Wethouder A.C. Lokker van Ruimtelijk Ordening in de gemeente Goedereede. men die gesteld worden aan levensloopbe- stendige woningen. Uitbreiding kernen Voor de toekomst vraagt de heer Lokker zich af of het wel verstandig is om het lan delijk gebied nog verder te belasten met nieuwe uitbreidingsplannen. Hij vindt het zonde van de ruimte in dit karakteristieke gebied. Graag zou hij zien dat er meer gebruik werd gemaakt van zogenaamde 'inbreilocaties' binnen de dorpskernen. Hiermee wordt bedoeld dat open gekomen stukken in de bebouwing door bijvoorbeeld het wegvallen van bedrijven, benut worden voor woningbouw. De uitbreiding in de kern Goedereede is volgens de wethouder een lastig probleem "hier zal nog goed over moeten worden nagedacht". In Stellendam is ruimte genoeg voor verdere uitbreiding; er staat hier een plan op stapel voor 170 wonin gen. Wethouder Lokker vindt dat hij niet alleen een moeilijke, maar ook een mooie porte feuille heeft. Voor de zorg voor een goed beeld en ruimtelijke kwahteit van de gemeente Goedereede is bestuurlijke moed nodig om wel eens 'nee' te zeggen tegen bepaalde plannen. "Dat doe ik en dat doet gelukkig ook de gemeenteraad", aldus Lok ker. Het kerstconcert dat op zaterdag 14 decem ber aanstaande gegeven zou worden door de C.O.V. "Laudando" en het Hoeksche Waards Philharmonisch Orkest in de grote kerk te Middelharnis gaat helaas niet door. Wanneer u al kaarten gekocht hebt bij de koor- en orkestleden, of bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk of bij de V.V.V. te Middelharnis, dan kunt u die daar weer inleveren en uiteraard de toegangsprijs terug ontvangen. Aanstaande zondag 15 december is er weer een Jeugdkerk, deze keer in c.b.s. 'de Bron' te Oude Tonge. Spreker is Danny Dane, jeugdleider van de Nehemiagemeente te Zwijndrecht. Om 20.00 kun je naar binnen om alvast je vrienden te ontmoeten, of nieu we te maken onder het genot van een lekker kopje koffie of thee (of fris). Daarna zal om 20.30 uur de Jeugdkerk van start gaan. Na afloop is er nog tijd voor een goed gesprek en het stellen van vragen. En natuurlijk is er dan ook voor iedereen weer (gratis) drinken beschikbaar. Voor meer info: kijk ook op de website: eiland.jeugdkerk.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1