Nostalgia Feest bij officiële opening Paperas Topprestatie ERWÖESfii WATER Boekhandel Akershoek schenkt Ouddorpse boeken aan nieuwe bieb IIM1Dei41IEUlii^ Bijzonder kerstconcert te Middelharnis met Oratorium Vereniging en Pliilharmonisch Orkest RV. De Trekvogels Ouddorp Sempre Crescendo! Schaakvereniging 'De Zware Pion' Kleindierenshow in Ouddorp intermezzo beliaalt successen Laudando Uw woning of bedrijfspand verlcopen? Nieuw programma bij Radio Flakkee Vrijdagmiddag was het groot feest bij het Drukwerk Ser vice Centrum aan de Oranjestraat in Sommelsdijk. In een gedeelte van het gebouw werd officieel een nieuwe afdeling van het bestaande bedrijf geopend, namelijk Copyshop 'De Paperas'. Uitslag: Rijk Akershoek overhandigt Ouddorpse liocken aan ioiiii, 1 .-.^ .^u/ van de bibliotheek Foto DKS Dat ook sommige plaatselijke ondernemers zich betrokken voelen bij de nieuwe biblio theek in Ouddorp, bewijst Rijk Akershoek van de gelijknamige Boekhandel Akershoek. Hij overhandigde aan een van de medewerksters van de bibliotheek enige specifiek Oud dorpse boeken, die door zijn boekhandel zelf zijn uitgegeven. Hieronder bevond zich ook het recentelijk verschenen boek over de Stellendamse vissershaven. "Dit leek me een toe passelijke cadeau," had Akershoek bedacht. Natuurlijk werden zijn boeken in dank aan vaard, want zij vormen een welkome aanvulling op de collectie Goereese en Flakkeese boeken die de bibliotheek wil verzamelen. Dat Sinterklaas in het land is, gaat ook aan de bibliotheek niet ongemerkt voorbij. Helaas bleek de Sint vorig jaar nog geen idee te hebben gehad dat er een nieuwe bibliotheek in Ouddorp zou zijn, zodat zijn agenda helemaal vol zat. Maar in zijn plaats heeft hij zijn zus gestuurd, die eerder al eens voor hem in Goedereede de honneurs waarnam. Bonne, bon ne, zoals haar naam is, zal woensdag 4 december vanaf 2 uur in de bibliotheek voorlezen. Natuurlijk kunnen kinderen ook hun verhaaltjes aan haar kwijt. De Rabobank sluit die middag tegelijkertijd de kleurwedstrijd af. Kinderen die die middag hun kleurplaten inle veren krijgen een leuke Sinterklaas-CD cadeau. Zaterdag 14 december hopen de Christelijke Oratorium Vereniging "Laudando" uit Mid delharnis o.l.v. Rinus Verhage en het Hoek- sche Waards Philharmonisch Orkest o.l.v. Arie StoJk met medewerking van de organist Jos Vogel uit Middelburg een concert te geven in de Nederlands Hervormde kerk te Middelharnis. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,00 euro. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de koor- en orkestleden, bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk en bij de V.V.V. te Middelharnis. De concertgevers hebben een aantrekkelijk programma voor u samengesteld. We noe men: Een Concerto Grosso (falto par la not- te di Natale) voor orkest van Corelli, het Gloria voor koor en orkest van Vivaldi, Variationen über ein geistliches Wiegenlied voor orkest van Brahms en voor koor en orkest een aantal delen uit "The Messiah" van Handel. Bijzonder is de rol van het orgel tijdens dit concert. Op het grote orgel van de kerk speelt Jos Vogel eerst een koraalbewer king over "Nun komm der Heiden Heiland" van Bach en verder in het programma bespeelt hij een kistorgel. Samen met het orkest wordt dan het Orgelconcert opus 4, nr 6 van Handel uitgevoerd. Alles bij elkaar is het een bijzonder afwisselend en feestelijk programma dat van diverse kanten het kerst gebeuren belicht. De C.O.V. "Laudando" werd in 1961 opge richt door musicus Arie J. Keijzer. In 1975 werd de naam van het koor C.O.V. "Middel harnis" en sinds kort is deze naam gewijzigd en heet het koor C.O.V. "Laudando". Voor het repertoire wordt geput uit het rijke oeu vre van de kerkmuziek van alle eeuwen met een lichte nadruk op de stijlperiode van de barok. Op Goeree-Overflakkee en daarbui ten verzorgt de C.O.V. al vele jaren concer ten met naast veel kleine composities ook de grote oratoria als "The Messiah" van Han del, het "Weihnachtsoratorium" van Bach en de "Johannes Passion" van Bach. Het koor bestaat uit ongeveer 60 zangers, waarbij de gunstige leeftijdsopbouw opvalt. Na Arie Keijzer was Jan van Dijk dirigent en sinds 1979 is Rinus Verhage de koorleider. In januari 2002 organiseerde het koor als afsluiting van het 40-jarig jubileum een Messiah-scratch uitvoering in Brielle en op dit moment studeert het koor een compositie in van haar oprichter Arie Keijzer; een com positie die gemaakt is voor de rampherden king op 1 februari 2003 in de Grutterswei te Oude-Tonge. Het Hoeksche Waards Philharmonisch Orkest werd in 1981 opgericht door o.a. diri gent Dirk Koster. Het orkest bestaat uit ongeveer 40 instrumentalisten en voert een veelzijdig repertoire dat bestaat uit de voor de amateur speelbare "klassiekers" en film en musicalmuziek (dit laatste ook op ver zoek van de veelal jonge muzikanten van het orkest). Jaarlijks zijn er nogal wat optre dens, ondermeer in samenwerking met de Muziekschool Hoeksche Waard; bij dit con cert worden dan talentvolle muziekschool- leerlingen begeleid. Sinds kort staat het orkest onder leiding van dirigent Arie Stolk die ook op Goeree-Overflakkee grote bekendheid geniet, maar dan vooral als diri gent van de (top)fanfareorkesten. Verder heeft het HWPHO ook nog twee jeugdor- kesten onder haar beheer. Deze orkesten staan onder leiding van dirigent Cor van der Linden en zijn de broedbakken en oplei dingsplaatsen voor het grote orkest. In het jeugdorkest A spelen - in samenwerking met de muziekschooldocenten - de jongste strijkers. Het jeugdorkest B heeft een grote re bezetting (met ook blazers) en treedt al zelfstandig naar buiten op. Koorleden, orkestleden, organist en dirigen ten, kortom alle concertgevers hopen op uw warme belangstelling en willen graag samen met u genieten van veel prachtige muziek; muziek die in het teken staat van het nade rende kerstfeest. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-4765.'i3 Uitslag van de postduivententoonstelling gehouden op 22 en 23 november in m.f.g. "Dorpstienden" te Ouddorp. Uit de 365 inschrijvingen kwamen na beoor deling door de keurmeesters de volgende liefhebbers met hun duif als schoonste in hun klasse op de uitslag. Bevlogen duiven klasse 1 oude doffers onder 450 km K.Meijer klasse 2 oude doffers boven 450 km Uasse 3 Grinwis-van Alphen jonge doffers onder 250 km J.Kievit sr. klasse 4 jonge doffers boven 250 km klasse 5 J. Nagtegaal oude dui vinnen onder 450 km klasse 6 Comb.Grinwis oude duivinnen boven 450 km klasse 7 Comb.Grinwis jonge duivinnen onder 250 km A.Klijn klasse 8 jonge duivinnen boven 250 km J.Kievit sr. Onbevlogen duiven klasse 9 oude doffers Grinwis-van Alphen klasse 10 oude duivinnen K.Meijer klasse 11 late j ongen Bt Mannetj e Show duiven klasse 12 klasse 13 klasse 14 klasse 15 oude doffers fam.Ewijk jonge doffers fam.Ewijk oude duivinnen fam.Ewijk jonge duivinnen H.Voogd De hoofdprijs voor de allerschoonste van de tentoonstelling werd bij de bevlogen duiven gewonnen door de hr. K. Meijer ,bij de onbevlogen duiven door Grinwis-van Alphen en bij de showduiven door de f am. Ewijk. Diverse sponsors zorgden middels beschikbaar gesteld reclamemateriaal voor een fleurig aangeklede show die veel bezoe kers trok. Zowel vrijdag als zaterdag draaide het Rad van Avontuur op volle toeren en gingen veel bezoekers met een mooie prijs naar huis. Op het gewicht van het varken werd veel geraden, het juiste gewicht was 127 kg, dit werd door zes mensen goed geraden. Het winnende nununer bij de Amerikaanse verloting voor de stereoset was 114. Zater dagavond werden de kampioenen gehuldigd en werd een aantal duivenbonnen van goede liefhebbers uit de streek bij opbod verkocht. Vervolgens mochten de liefhebbers hun dui ven weer inmanden en mee naar huis nemen. De vereniging dankt bij deze de medewer kers van de "Dorpstienden", de middenstand .sponsors, schenkers van duivenbonnen, inzenders, bezoekers en allen die hebben meegewerkt of in welke vorm dan ook heb ben bijgedragen aan het succes van deze ten toonstelling. Radio Flakkee heeft er een nieuw pro gramma bij. Het wordt gemaakt door twee 60-plussers en is bestemd voor de luisteraars van 50-plus. Het kreeg de naam "Nostalgia". U hoort daarin muziek vanaf de dertiger jaren tot heden, met informatie en af en toe een gedicht. Het wordt uitgezonden op maandag tus sen 15.00 en 17.00 uur en op donderdag op dezelfde tijd herhaald. De presentatie is in handen van Jan van Houten en de techniek wordt verzorgd door Pia Bijl. 'De Paperas' is aan de ene kant een bijzondere werkplaats en aan de andere kant: er wordt gewoon gewerkt! De copyshop is een bedrijf waarin mensen werken met een verstandelijke handicap en is een onderdeel van activiteitencentrum D'n Duyt. Al was vrijdag de opening officieel; de copyshop draait al twee maanden in het pand van het Service Centrum. Bij de openings woorden herirmerde Joost van Welsenis van D'n Duyt aan de voorgeschiedenis van de copyshop. De familie Van de Keur, eige naar van het Drukwerk Service Centrum, benaderde 'D'n Duyt' of het niet mogelijk was activiteiten binnen het bedrijf te gaan ver richten. Van Welsenis noemde het uniek dat een bedrijf hiervoor de gelegenheid wilde bieden. Het is een heel karwei geweest om het voormaüge magazijn om te bouwen tot het prachtige onder komen wat het nu is geworden. In de ruimte van de 'Paperas' worden door de werknemers alle voorkomende werkzaamheden verricht die in een copyshop voor komen, zoals kopiëren, lamineren (drukwerk van een plastic laag je voorzien) en nieten en verder doet het personeel allerlei bezig heden, die in een copyshop voorkomen. Volgens Van Welsenis bestaat de klantenkring voornamelijk uit verenigingen en kerken, die hun programmaboekjes of liturgieën door hen laten vervaardi gen. Door D'n Duit worden zes werknemers per dag in de 'Paperas' ingezet en er wordt door hen met veel enthousiaste gewerkt zoals Aarliene in haar toespraak liet blijken, waarin een dag uit het leven van de 'Paperas' werd beschreven. In de toekomst wil 'De Paperas', haar werkzaamheden verder uit breiden, zelfs zover dat ook het Drukwerk Service Centrum van de familie Van de Keur door de werknemers van 'De Paperas' zal worden overgenomen. Aan hun enthousiasme zal het niet liggen. Eén van de werknemers van 'De Paperasrijdt de verbinding tussen de werkruimte en het magazijn open. Op zaterdag 30 november jl. heeft het fanfareorkest van de Koninklijke Muziekvereniging 'Sempre Crescen do' uit Middelharnis-Sommelsdijk met groot succes deelgenomen aan het KNFM-concertconcours in Zaandam. Met 90 punten werd een schitterende eerste prijs met onderscheiding én een rood-wit-blauwe wimpel behaald! Na het vernemen van de uitslag werd diri gent Joop Nijholt door de dolblije orkestleden op de schouders genomen. Vol vertrouwen betraden de muzikanten rond kwart voor zeven uur 's avonds het podium in de concertzaal van het Zaan- theater. Na een intensieve voorbereiding met extra repetities en drie try-out concerten kon de opgebouwde muzikale zekerheid einde lijk in de praktijk worden gebracht. Met de keuze van Gaillarde in een anangement van Manu Mellaerts als inspeelwerk kwam Sempre verassend uit de hoek. Hierna volg de het verplicht werk: Main Street van Eric Ball. Het werk werd vertolkt zoals dirigent Joop Nijholt het voor ogen had gehad. "Speel geconcentreerd en tracht direct de juiste sfeer te treffen", zo had hij zijn muzi kanten voor gehouden. De juryleden. Rob Goorhuis(voorzitter) Lex van Diepen en Henny Ramaekers werden geboeid door de muzikaliteit die aan de dag werd gelegd. In hun kritisch verslag waren ze vol lof: "afge wogen klank en mooie voordracht" (Goor- huis), "virtuoos spel, mooi orkest" (van Die pen) en "véél muzikale spanning" (Ramae kers). De uitvoering van Main Street werd beloond met 89 punten. Hierna volgde het keuzewerk Abysses van Franco Cesarini. De première van deze compositie, die werd geschreven in opdracht van de fanfare Eens gezindheid uit Maasbracht-Beek, vond plaats in 2001 tijdens het veertiende Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Het werk gaat over de zee en zijn bewoners en bestaat uit drie delen, die zonder onderbreking in elkaar overgaan. In het eerste deel. Lumines cent Creatures, beschrijft de componist de biotoop in de oceaan op meer dan duizend meter diepte waar geen hcht is en de zee op een inktvlek lijkt. Het dodelijke gevecht tus sen de twee machtigste roofdieren van de zee, de potvis en de reuzeninktvis is het onderwerp van het tweede deel 'Leviathan against Kraken'. De titel van het derde deel, The Blue Whale, verwijst naar de fraaie blauwe walvis, het grootste levende wezen ter wereld. Over de uitvoering van Abysses was de jury nog meer te spreken: "sfeer ver fijnd uitgebeeld" (Goorhuis), "goed getrof fen en enerverend, zo moet het!" (van Die pen), "mooi spel en veel muzikale uitstra ling. Bravo!" (Ramaekers). Er was vooral veel waardering voor het beheerste en door zichtige spel van het orkest, een aspect waar aan dirigent Joop Nijholt veel aandacht besteed. De jury kende aan de vertolking van Abysses maar liefst 91 punten toe! Dit bracht het gemiddeld puntentotaal dus op 90, genoeg voor een eerste prijs met onderschei ding. In een opperbeste stemming werd de thuisreis aanvaard. In verenigingsgebouw de Notenkraker wachtte de muzikanten een goed verzorgd warm en koud buffet. Een spontaan optreden van Sempre's blaaskapel maakte de feestvreugde compleet. Deze mooie teamprestatie van orkest en dirigent betekent zeer waarschijnlijk dat Sempre gerechtigd is om op 24 mei 2003 deel te nemen aan het KNFM-Topconcours in Am- hem. Aan deze bondskampioenschappen mogen per sectie de drie orkesten met het hoogste puntenaantal meedoen. Overzicht voor ronde 12 van de huishoude lijke competitie bij de schaakvereniging 'De Zwarte Pion' te Middelharnis, gespeeld op 25 november 2002 Neleman - Ant. Visser0-1 Lesuis - Dupreerem. Den Haan - H.K. Smit1-0 Van der Waal - Van Hooff0-1 Verolme - Hennekes rem. Struik - Boeter1-0 Bom-C.J.Smit1-0 Van Prooijen - Minnaarrem. Bosch - Loosjes1-0 M. Lagendijk - Meiaard rem. Van den Ouden - De Jager 1-0 Hameeteman - Peeman 0-1 Moedt -1. Lagendijk0-1 Op 21 november jl. speelde het tweede team voor de RSB met het volgende resultaat: Pionier 4 - Zwarte Pion 2:1,5 - 6,5. Vrijdag 6 en zaterdag 7 december is het weer zover, dan vullen meer dan zevenhonderd dieren de zalen van het MFG Dorpstienden. Dan wordt de jaarlijkse clubshow van 'Nut en Genoegen' gehouden met nog meer die ren dan vorig jaar. Dit is de grootste klein dierenshow van het eiland en omgeving. Zo zijn er op deze show kippen, konijnen, watervogels, cavia's, sier- en postduiven in vele kleuren en rassen. Het is voor jong en oud beslist de moeite om een kijkje te komen nemen. Er wordt ook weer een boodschappenmand verloot en het rad van avontuur draait ook weer de nodige rondjes. ledereen is welkom op deze show op vrijdag 6 december van 19.00 tot 23.00 uur of op zaterdag 7 december van 14.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. In een redelijk bezochte Staver te Sommels dijk speelde volleybalvereniging Intermezzo jl. zaterdag haar thuiswedstrijden. Verschil lende teams waren succesvol, waaronder heren 1 Futora uit Dordrecht (verslagen met 3-1). Dames 1 stoomt door naar de top. Zaterdag werd een belangrijke overwinning behaald. Koploopster Futora werd vrij gemakkelijk verslagen (3-1). Dames 1 kan na gaan denken over een eventueel kam pioenschap. Marloes Groeneveld en haar team zijn bezig aan goede serie wedstrijden. Bij de jeugd had jongens C geen enkele moeite met bezoeker Valeas uit Bergschen- hoek meisjes C - Rivo 14-0 meisjes A - Valeas 10-4 jongens C - Valeas I 4-0 heren 3 - TimmersA^olley Zuid 53-1 dames 1 -Futora 13-1 meisjes D- Spirit 11-3 meisjes B - Valeas 12-2 heren 2 - DVO 44-0 dames 2-Rivo 11-3 meisjes C - ApoUo 12-2 jongens D - Spivo 11-3 heren 1 -Futora 13-1 1 N C R I D -1- HOOFDSTUK 1 Wat een weer", zucht Marieke, terwijl ze haar kraag omhoog trekt. De harde wind blaast haar bijna van de dijk. Gelukkig is het niet ver meer naar de bakker. In de verte ziet ze de huizen van het dorpje Oude Tonge al liggen en stevig stapt ze door. De gure wind verkleumt haar tot op het bot, maar Marieke is een stevige boerendochter en het is niet de eerste keer dat de wind zo tekeer gaat. Veertien is ze nu en het oudste meisje van hun gezin, dat bestaat uit haar ouders en negen kinderen. Alleen Janus en Dirk zijn ouder, maar soms vindt ze hen nog erg kinder achtig. Haar grote broers helpen flink mee op de boerderij, terwijl Marieke in het huishouden de handen uit de mou wen steekt. Ondanks de snijdende wind verschijnt er een glimlach om haar mond, als ze denkt aan haar jongste broertje. Ze ver heugt zich alweer op de avond, als hij bij haar op schoot zal meeluisteren naar de radio. Marieke is dol op haar broertjes en zusjes en zorgt graag voor ze. Alleen had ze liever nog wat naar school gegaan. Ze was ieder jaar de beste van de klas en meester De Boer had vaak gezegd dat ze het nog ver zou schoppen. Maar moeder is na de geboorte van HenMe, haar jongste broer tje, een lange tijd erg ziek geweest en natuurlijk kon het gezin niet zonder Marieke' s hulp. Nu moeder hersteld is, is het bijna niet meer mogelijk om de achterstand op school in te halen. Marieke voelt de gemene wind langs haar gezicht snijden als ze de dijk afloopt. Ze rilt. In het smalle dorpsstraatje waait het gelukkig minder en snel loopt ze op haar ver sleten klompen naar de bakkerij van Piet van Seroosker- ke. "Wat een afschuwelijk weer'", klaagt kromme Rinus tegen de bakkersvrouw als ze twee witte broden in zijn groezeli ge boodschappentas stopt. "Ik zeg u, dat wordt gevaarlijk water!" "Het zal wel loslopen", antwoordt de bakkersvrouw glim lachend. "Het heeft wel vaker zo gestormd, Rinus". De oude man schudt zuchtend zijn verweerde hoofd. "Geloof kromme Rinus nu maar, het gaat niet goed met de dijken!" Marieke kijkt de oude man na, als hij schuifelend door de lage deur verdwijnt. "Wat mag het zijn Marieke?" Marieke draait snel haar hoofd om en verschrikt kijkt ze de bakkersvrouw aan. "Heeft kromme Rinus bij de buitendijk gekeken?" vraagt ze ongerust. "Dat weet ik niet Marieke, maar Rinus vertelt wel vaker vreemde dingen. Ik zou me niet zo'n zorgen maken!" Haar blauwe ogen kijken vriendelijk naar Marieke, maar ze stel len haar niet echt gerust. Rinus mag dan wel oud en krom zijn, hij is beslist niet gek, denkt het meisje. "Geeft u maar drie bruine broden", zegt Marieke snel en even later verlaat ze de bakkerswinkel. Zodra ze het smal le straatje uit is, giert de wind weer om haar oren. Ze zal nu de wind in de mg hebben. Hun boerderij ligt verderop in de Herenpolder, vlakbij de dijk. Voortgeduwd door de wind bereikt ze na een half uurtje hun boerderij, waar moeder juist Wim in de teil stopt. "Zo kind, wat een wind hè?" zegt ze lachend, als ze de ver waaide haren van haar oudste dochter ziet. Marieke knikt, doet rillend haar jas uit en loopt naar de kachel, terwijl ze de mand met brood op de grote eettafel in de keuken zet. "Kromme Rinus was ook bij de bakker en hij zegt dat het gevaarlijk water wordt." Janus begint te grinniken, maar haar vader, die juist zijn pijp aansteekt, fronst zijn voorhoofd. "Het stormt inder daad flink. Ec ben zojuist gaan kijken op de dijk en het water beukt er stevig tegenaan!" "Ach Teun", lacht zijn vrouw, "het stormt wel vaker zo, de dijken hebben het altijd gehouden en zullen het ook nu wel houden!" Ze droogt de kleine Wim stevig af met een mwe handdoek en even later is de jongste toe aan een badbeurt. Marieke zet Wim op haar schoot, terwijl haar moeder Henkie midden in de warme woonkamer, in de teil stopt. Na de wekelijkse badbeurt, zit iedereen fris gewassen aan tafel. De wind giert steeds harder om het huis. Het gezin De Visser geniet van de broodmaaltijd. Op zaterdagavond zet moeder altijd ham, spek en stroop op tafel en iedereen mag ook een extra boterham met suiker. Als Marieke de afwas doet met haar zusje Joke krijgt ze weer kippenvel van de harde wind. Wanneer de deur met een flinke klap dichtslaat, schrikt ze enorm. Janus blaast warme lucht in zijn handen en schuift dicht bij de gloeiende kachel. "Wat doen de beesten toch vreemd", hijgt hij opgewonden. "De koeien maken zo'n kabaal dat het wel lijkt of er een blikseminslag in de stal is geweest." Vader kijkt ernstig naar zijn zoon en het valt Marieke op hoe afgetobd hij eruit ziet. Hij moet ook hard werken op zijn boerderijtje, want iedere dag moeten er elf monden eten. "Ze worden vast onmstig van de harde wind", mom pelt vader. "Staan ze vast Janus?" Janus kmkt en vader steekt zijn pijp weer aan. Iedereen gaat rondom de radio zitten, want zaterdagavond komt er altijd een leuk programma. Marieke vindt dit de fijnste avond van de week. Ze neemt Henkie op schoot en drukt zijn blonde hoofdje zachtjes tegen zich aan. Het kereltje stopt met slaperige oogjes zijn duim in zijn mondje. "Vader, mag de radio wat harder, ik kan bijna niets verstaan door al dat gekraak", roept Joke. "Door de storm is de verbinding slecht", zucht vader en draait wat aan de knop. Gelukkig kunnen ze nog genoeg van het programma horen en allemaal zingen ze luidkeels mee met de bekende liedjes. Ondertussen schenkt moeder thee en koffie en voor ieder is er een plak zelfgebakken koek. Rond half elf verdwijnt Marieke met tegenzin naar de zol der waar haar bed staat. Als ze boven komt, wordt ze plot seling weer opgeschrikt door het afschuwelijke geluid van de huilende wind. Ze staart naar de drie bedden aan de andere kant van de zolder. Haar broers Janus, Dirk en Kees liggen al diep onder hun dekens. Vermoeid door het harde werken, zijn zij al een uur eerder naar bed gegaan. Elske ligt ook al te slapen in het tweepersoonsbed, dat Marieke met haar zusje deelt. Klappertandend schuift Marieke tegen haar aan en zachtjes slaat ze haar armen om Elske, die lek ker warm aanvoelt. De wind gaat als een razende tekeer en Marieke luistert onmstig naar het natuurgeweld. Het lijkt wel alsof het steeds harder begint te stormen. Marieke kan zich niet her inneren dat ze ooit zo'n storm heeft meegemaakt. Uitein delijk worden haar ogen zwaar en valt ze in slaap. HOOFDSTUK 2 Met een ruk gaat Marieke overeind zitten. Een vreemd, bulderend geluid overstemt de gierende wind. "Marieke, wat is dat voor een lawaai?" vraagt Elske slape rig. Haar stemmetje komt nauwelijks boven de storm uit. "Ik weet het niet Elske", roept Marieke temg en gooit de dekens van zich af. Bibberend tuurt ze in het donker naar het andere bed. "Janus, ben je wakker?" roept ze hard. Er komt geen geluid van de andere kant van de zolder, haar broers slapen blijkbaar door het lawaai heen. Marieke aarzelt geen moment en zet haar voeten op de kou de planken. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5