Besluitvorming gaat soms iets te snel voor de Gemeenteraad van Goedereede Culturele kralenketting op Goeree-Overflakkee I E Raad Dirksland hamerde er doorheen 0900-8844 Slechte week voor Good-Luck 'k Zou zo graag een ketting rijgen... Vlooienmarkt in Hellevoetsluis Clubkampioenschappen bij zwemclub 'De Stelle' Abonnements tarieven 2003 In de donderdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Goedereede bleken er toch nog wat puntjes op de agenda te staan die, volgens een deel van de raad, wel érg snel op de agenda terecht zijn geko men. De leden hechten niet aan lange procedures, maar zij willen zich wel terdege voorbereiden. Daarom werd er enkele keren op de rem getrapt en wat punten doorverwezen naar de commissies van deze week en vervol gens decemberraadsvergadering. Raadstukken per e-mail Slechte paden begraafplaatsen Decembermarkt 'Met Hart en Handen' Ouddorp EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Dit nieuwe project gaat - als vervolg op het aansprekende Meekrapproject - in 2003 culturele manifestaties sti muleren in de 14 dorpskernen van Goeree-Overflakkee. Het betreft manifestaties waarin erfgoed, cultuur en toekomst worden verkend, ver beeld en geregen in de eilandelij ke dorpskernen. Het project wil deze manifestaties helpen op gang brengen en ontwikkelen door middel van een uitdaging, waarbij één idee per dorps kern beloond wordt met 500 als aan moedigingsbijdrage voor de realisatie van het idee. Uitnodiging presentatieavonden Dwarsverbanden en talenten Hengelsportvereniging 'de Viscromte' Bijvoorbeeld Selectie Informatie en inschrijven Aanrijding met letsel Borstvoeding geven zonder problemen Uw gulden welkom bij C&A Kerkdiensten Ger. Gemeenten In drie kwartier tijd vergaderde de gemeenteraad van Dirksland afgelo pen donderdagavond door haar agenda voor de raadsvergadering heen. Een hamerstukkenvergadering dus. 't Waren met name een paar ingekomen stukken waar wat langer bij stil werd gestaan, en enkele raads leden brachten nog wat puntjes naar voren waarover ze het aan de raad- stafel graag nog even wilden hebben. SVIK Pinkeltje Oud papier inzameling Sommelsdijk Kerstconcert te Achthuizen De nieuwe abonnementsprijzen voor het jaar 2003 zijn: Jaarabonnement9,25 Halfjaarabonnement18,00 Kwartaalabonnement35,00 Machtiging Bij de abonnees die ons een mach tiging voor incasso hebben gegeven zal het bedrag in december van de bankrekening worden afgeschreven. Periodieke overschrijving De abonnees die hun bank gemach tigd hebben voor het afschrijven van het abonnementsgeld verzoeken wij het nieuwe tarief aan hun bank door te geven. De abonnees die geen machtiging of periodieke overschrijving hebben, ont vangen een acceptgiro. Indien u op een andere wijze betaalt, altijd het abonneenummer vermel den. Moet u uw leven laten leiden door de sterren? Miljoenen mensen doen dat wel en raadplegen dagelijks hun horo scoop. Maar zouden de sterren ons leven werkelijk kunnen beïnvloeden? Luister maandag 2 december om 21.00 uur naar "Ontwaakt Radio". Dan zal dit onderwerp uitvoerig aan de orde komen. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. Heel snel wilde het college de gemeenteraad horen over een brief van Gedeputeerde Sta ten aan het dagelijks bestuur van het Bin nenhof. Deze brief gaat over het saneren van oude leningen aan het Werkvoorziening schap, Graag had het college hierover als eerste gemeente op het eiland een positief advies uitgebracht. Maar toen bleek dat iets meer dan een derde van de raadsleden de bij behorende stukken nog niet eens onder ogen had gekregen, werd maar afgesproken dat in de commissie Publiekszaken er nog op wordt terug gekomen. In één van de vorige raadsvergadering heeft de Raad, bij monde van een SGP-motie, het college opdracht gegeven om sommige pro cedures te versnellen, teneinde de bouw van woonzorgcomplexen (WOZOCO's) te reali seren, In een brief aan de Raad geeft het col lege nu de stand van zaken weer rondom de bouw van genoemde woningen en de te vol gen procedures. SGP-er J. Klepper vindt dat het college er veel van werk van heeft gemaakt en is ze daarvoor erkentelijk: "De motie is toch ter harte genomen", aldus Klepper. Van tevredenheid met de gang van zaken was bij Moerkerk van de ChristenUnie en PvdA-er Bakelaar weinig te merken. Moer kerk vindt dat de planologische voorberei ding nog steeds veel te lang duurt. Hij noemt het voorbeeld van het Hongaarseplein in Goedereede, daar zit volgens hem te weinig schot in. Hij vindt dat er gewoon gebouwd moet gaan worden, een Beeldkwaliteitplan ten spijt. Ook vindt hij dat de problematiek teveel op het bordje van de Woningbouw vereniging wordt gelegd. Bakelaar deelt het ongenoegen van Moerkerk. "College, de situatie rond het Hongaarseplein duurt te lang". Volgens hem heeft de wethouder in het verleden beloofd dat een Beeldkwaliteit- plan binnen enkele weken gereed kan zijn. Hij vraagt zich af waarom het plan rondom de entree van Goedereede, waar het Hon gaarseplein zijdelings deel van uitmaakt, zo lang moet duren. Niet verantwoordelijk Wethouder A, Lokker legt nog eens uit dat de bouw van de WOZOCO's niet de verant woording is van de gemeente. Hij noemde als voorbeeld Dirksland waar de woning bouwvereniging samen met een projectont wikkelaar deze woningen aan het laouwen zijn. "De gemeente wordt in de hele bericht geving niet genoemd". Maar, volgens Lok ker, ook daar heeft de planvorming lang geduurd. De ongerustheid over het niet door gaan van de bouw in Goedereede wuift hij weg. Hij verzekeil dat het wel goed zal komen, maar de wethouder blijft voor kwa liteit gaan. Dit heeft geresulteerd in de uit reiking van een prijs van de provincie voor de kwaliteit van de 'Kruidvat'-winkel in Ouddorp aan de rand van de Dorpstienden. Verder kreeg de raad in haar vergadering te maken met een groot aantal zaken rondom de uitkering van planschade. De burgers kunnen schadevergoeding ontvangen als ze nadelen ondervinden van een nieuw uitge voerd bouwplan. Dit toenemende aantal gevallen van planschade verontrust de raads leden. Mevr. Tigchelaar (PvdA) vindt dat er over na moet worden gedacht hoe er in toe komstige plannen een veiligheid kan worden ingebouwd. Zij vindt de verzoeken de pan uit rijzen. P. Feller van het VGB is het met haar eens, hij vindt dat de regering die de mensen bij wet gelegenheid geeft schadever goedingen te claimen, de gemeente in de kou laat staan. Hij vindt dat het rijk spoedig met een regeling hieromtrent moet komen. Zijn mening werd ook door CDA'er Pijl gedeeld. De heer Human van de SGP vindt dat de kosten van de schadeverzoeken dan maar in de grondprijzen moeten worden verwerkt. De raad besloot over deze zaken nog eens in commissieverband terug te komen. VVD-er Van der Meer vraagt: "kunnen we er wel over praten?" Volgens hem is het beter eerst te kijken hoe andere gemeenten met deze materie omgaan. Tijdens de behandeling van het verhogen van de leges voor onder andere de toezen ding van de raadstukken, diende de CDA- fractie een amendement in waar in verzocht wordt de raadstukken per e-mail gratis beschikbaar te stellen. De heer Van Oosten brugge verdedigde het amendement door te stellen dat het een vrij eenvoudige handeling moet zijn, zeker als straks de vernieuwde website klaar is. Hij kreeg zijn collegaraads leden hiervoor aan zijn zijde. Het voorstel van het college om jaar-, half jaar en kwartaalabonnementen in de tarie- venlijst voor het zwembad op te nemen kon van enkele raadsleden de goedkeuring niet wegdragen. De heer Bakelaar vroeg zich af waarom dit niet eerst in de commissie is behandeld, want zijn fractie vindt de prijzen voor mindere kapitaalkrachtige burgers te hoog. Graag zou hij ook nog een korting- kaait voor 65-H zien in het zwembad. "Dit voorstel is veel te kort door de bocht", aldus Bakelaar. Evenals J. Goemaat (ChristenU nie), mist Bakelaar een financiële onderbou wing voor dit voorstel. Bij dit punt raakte de gemeenteraad verstrikt in het duale bestel want de raad stelt zelf de agenda voor de raadsvergadering vast. Het blijft dus een raadsel hoe een agendapunt wat een meer derheid van de leden eerst in de commissie wil behandelen toch op de agenda prijkt. Mevrouw Tigchelaar sprak zelfs over het bestaan van twee presidiums welke de raads- agenda voorbereiden. De raad werd verder verzocht middelen beschikbaar te stellen voor het Asfaltbestek 2003. Het bestek behelst plannen voor reconstructies van wegen en parkeervoorzie ningen, zoals bijvoorbeeld de vervanging van het asfalt van het fietspad bij 'De Punt' in Ouddorp. De heer Moerkerk heeft wat bedenkingen tegen juist die plannen. Hij zag liever het asfalt geplaatst op de begraafplaat sen want de bezoekers moeten zich daar over niet geasfalteerde paden voortbewegen, juist met rolstoelen geeft dit de nodige proble men. Hij vindt dat hier spoedig iets aan moet gebeuren. Ook de heer B.L. Noorthoek van de SGP is van mening dat er iets aan de paden op de begraafplaatsen moet worden gedaan. Hij beloofde zeker hier in de komende tijd nog de nodige aandacht aan te besteden. Vanuit Goerees' raad werden vraagtekens gesteld bij de hoge kosten die een huwelijks voltrekking in de toren van Goedereede met zich mee brengen. Deze kosten worden ver oorzaakt door dat 's rijks Domeinen, als eigenaar van de toren, nu er huwelijksvol trekkingen gaan plaatsvinden, de gebruiks- vergoeding voor de gemeente sterk heeft verhoogd en wel met wel 225%. Burge meester C. Sinke, verwacht niet de kosten nog naar beneden gaan, want "De Domeinen zijn de grijpgrage handen van het rijk!" Vrijdag 6 en zaterdag 7 december wordt de jaarlijkse decembermarkt gehouden van de handwerkgroep 'Met Hart en Handen'. Op vrijdag gaan 14.00 uur de deuren open en kan er tot 20.00 uur weer van alles gekocht worden. Natuurlijk is er veel handwerk waarvan de kwaliteit tot in de verre omstre ken bekend is. Daarnaast worden ook boe ken, CD's, antiek en planten aangeboden. •Zaterdag 7 december is de markt van 10.00 tot 16.00 uur open en kan men ook terecht voor het proeven van de overheerlijke en ovenverse boterstaven, koekjes en overbe kende Flakkeese Kruudplaetjes. De markt wordt gehouden in het Kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. clir. streelïblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning; dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Iel. (0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com tonder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25: contracttarieven op aanvraag sluUingstermiJn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J,ViIlerius@gebr-dewaal,com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd, ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per Jaar €33.60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Op de volgende data worden presentatie avonden gehouden in de vier gemeentehui zen op het eiland, telkens van 19.30-21.00 uur, waarvoor u van harte wordt uitgeno digd: - maandag 9 december in Dirksland; - dinsdag 10 december in Goedereede; - vrijdag 13 december Oostflakkee; - maandag 16 december Middelharnis. In aanwezigheid van de Colleges van B&W zullen Jan Trompper en Pau Heerschap in een interactief programma culturele uitda gingen presenteren. Belangstellenden die niet in de gelegenheid zijn de presentatie avonden in de 'eigen' gemeente te bezoeken, zijn natuurlijk welkom op één van de andere presentaties. De dorpskernen gaan culturele 'kralen' maken voor het rijgen van een regionale 'ketting', met als belangrijk uitgangspunt het leggen van dwarsverbanden tussen onvermoede talenten. Het zal een zoektocht Uitslag van de op 30 november jl. gehouden zoutwedstrijd aan de Nieuwe Waterweg; aantal deelnemers 28. No. 1, R. Beijer118cm; No. 2, J. Landman106cm; No. 3, L. Breederveld102cm; No. 4, C. Westdijk88cm; No. 5, P. van Nimwegen74cm; No. 6, H. van Heukelen71cm; No. 7, J. Jordaan67cm; No. 8, D. Saarloos65cm; No. 9, M. Knöps38cm; No. 10, K. Struik36cm; De volgende wedstrijd is een zoutwedstrijd aan de Nieuwe waterweg en wordt gehouden op 1 maart 2003. Inschrijven van 8.30-9.00 uur; vissen van 10.00-14.00 uur. moeten zijn naar eigenheid en verbonden heid en naar participatie van jong en oud, met als insteek elementen uit verleden, heden en toekomst. Van belang is dat een en ander steeds gerealiseerd wordt vanuit een voor de gelegenheid ontstane samenklonte ring van mensen. Te denken valt bijvoorbeeld aan: - een gelegenheidskoor/orkest (uit een dorpskern), dat een originele compositie uitvoert; - een groep mensen die een reuzen kunst werk maakt; - het ontwerpen en technisch realiseren van een 'waterwerk', zoals een pomp, fontein of hevel; - het ontwerpen en maken van 'waterspeel goed', kleinschalig of ook geschikt voor een speeltuin; - het bedenken en realiseren van een groots waterspel, zoals een Zeskamp in jaren '70; - het maken van een kleinschalig open luchttheater in de vorm van een wagen spel; - het samenstellen van een verhalenbundel; - een fantasie met het oog op de toekomst: 'Een verbeelding over Herkingen in 2053'. Aanmelding Mogelijke culturele manifestaties die bedacht worden, moeten aangemeld worden vóór 9 februari 2003 en vervolgens goed gedocumenteerd ingeleverd worden vóór 1 maart 2003. Daarna vindt vóór 15 maart 2003 een beoordeling van de ideeën plaats door de vier burgemeesters en de dijkgraaf van Goeree-Overflakkee, waarna de gese lecteerde manifestaties in de loop 2003 kun nen worden uitgevoerd. Te zijner tijd zal een regionaal overzicht worden samengesteld. Beoordelingscriteria zijn: pluriformiteit, ori ginaliteit, relatie jong-oud, realiseerbaarheid in de openbare ruimte en inpasbaarheid in de lijn 1953-2003-2053. De dorpskernen die voor deelname uitgeno digd worden, zijn: Ouddorp, Goedereede, Stellendam, Melissant, Herkingen, Dirks land, Sommelsdijk, Middelharnis, Stad a/h Haringvliet, Nieuwe-Tonge, Oude-Tonge, Den Bommel, Achthuizen en Ooltgensplaat. De organisatie is in handen van de Stichting Podium Goeree-Overflakkee. "Ik zou zo graag een ketting rijgen" wordt mede moge lijk gemaakt door het Project Cultuurbereik van de Provincie Zuid-Holland met mede werking van de vier eilandelijke gemeenten. Voor toezending van een inschrijfformulier kunt u contact opnemen met het Diekhuus. Voor nadere informatie kunt u terecht bij Jan Trompper of Rinus Verhage in het Diek huus, telefoon: 0187-482400 (9-12uur) of via: algemeen@hetdiekhuus.nl. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Donderdagmorgen rond kwart voor acht ontstond op de Provinciale- weg N215 als gevolg van een voorrangs kwestie een aanrijding tussen een auto, bestuurd door een 24-jarige vrouw uit Dirks land, en een auto, bestuurd door een 53-jari- ge vrouw uit Zwartewaal. De 24-jarige auto mobiliste uit Dirksland liep door de aanrij ding nekklachten op en werd door GGD-personeel naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Beide auto's moesten worden weggetakeld. De meeste moeders die borst voeding geven, doen dit gelukkig zonder problemen. Toch komt het wel eens voor dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelkloven tot borstweigeren. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te los sen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt woens dag 11 december besproken tijdens de regio nale bijeenkomst van borstvoedingorganisa tie LLL. Deze info-avond wordt gehouden te Middelharnis op woensdag 11 december van 20.00-22.00 uur aan het adres Prins Con- stantijnstraat 29. Aanstaande en voedende moeders maar ook (a.s.) kraamverzorgenden zijn van harte welkom. En de baby mag mee! De deelnamekosten bedragen 2,- voor donateurs van LLL en 3,- voor niet-dona- teurs (koffie en thee inbegrepen). Voor hulp of informatie bij borstvoeding kunt u bellen naar: Carla van Gils, tel. 0187-631716 of Diana Göbert, tel. 0187-487260. Ook ver huren zij een elektrische kolf. Vanaf 15 januari start LLL maandelijks extra bijeen komsten voor zwangere vrouwen. Hierbij zullen de kraamtijd en de eerste weken na de bevalling centraal staan. Voor aanmelding of informatie, bel Diana Göbert. Zaterdag 7 december wordt er in het sport centrum 'De Eendraght' aan de Sportlaan in Hellevoetsluis wederom de maandelijkse vlooienmarkt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstelling die bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tien tallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen van eigenaar verande ren. De vlooienmarkt, al jaren enorm populair, is geen markt zoals een ieder welhaast kent, maar een markt waar particulieren hun over tollige spulletjes aan de man kunnen bren gen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van dit soort markten om b.v. res tanten van hun eigen rommelmarkten, fancy fairs, etc. te slijten. Particulieren die vanuit hun hobby dingen vervaardigen of b.v. een verzameling op willen ruimen, kunnen ook inschrijven voor een plaats op de vlooien markt. Voor de vlooienmarkt kunnen alleen parti culiere standhouders geplaatst worden, die hun overtollige goederen willen verkopen. Er mogen bedrijfsmatig geen goederen wor den verkocht. De vlooienmarkt in Hellevoet sluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot ongeveer 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men bellen met Kwekel Eve nementen, tel. 0181-313742. De eerstvolgende vlooienmarkt wordt gehouden op zaterdag 1 februari 2003, even eens in het sportcentrum 'De Eendraght' Bij alle 81 vestigingen van C&A kan van zaterdag 30 november tot en met zaterdag 7 december opnieuw worden betaald met rijksdaalders, kwartjes, dubbeltjes, tientjes en centen. C&A accepteert gedurende één week opnieuw de gulden als betaalmiddel. Een ideale mogelijkheid voor mensen die nog guldens (munten of papiergeld) hebben gevonden achter de kast, in de keukenla of in de zakken van een winterjas. Regelmatig blijkt uit onderzoeken dat de gemiddelde Nederlander de gulden en de cent toch erg mist. Sterker nog iedereen blijkt toch - en op de meest vreemde plaat sen nog steeds 'guldens' te vinden. De bedragen zijn te klein om helemaal mee naar de bank te gaan, maar geld is toch geld en het blijft zonde om het niet te gebruiken. Bij C&A is de gulden volgende week weer een gulden waard. Gedurende de week dat de gulden weer betaalmiddel is bij C&A Nederland kunnen euro's en guldens naast elkaar en door elkaar worden gebruikt. De prijzen bij C&A zijn vanzelfsprekend in euro's, maar het perso neel in de winkel helpt graag om deze prij zen terug te rekenen naar guldens. Wissel geld van de betalingen in guldens krijgt de klant terug in euro's. In feite wisselt de klant bij C&A zijn guldens om in euro's zonder enige kosten. DIRKSLAND - Dinsdag 3 december, 19.30uurstud.G. Pater. NIEUWE TONGE - Vrijdag 6 december, 15.00 uur ds. J. Karels, huwelijksbeves tiging. Zo zond de Stichting Verenigd In Kracht (SVIK) een brief aan zowel het college als aan de raad, waarin ze haar ongenoegen uit te over de volgens de stichting zo magere waardering die ze van het college krijgt, of juist niet krijgt. Ook klaagde de stichting in haar brief over miscommunicatie met de gemeente. Het college stelde de raad voor om de brief in handen van het college te stel len, waarmee de raad ook wel akkoord ging, maar toch pleitte de heer Robijn (PvdA) ervoor dat de burgemeester "een indringend gesprek" met de SVIK aan zou gaan. "Het gaat hier om een vereniging die ontzettend veel voor zowel jongeren als ouderen in de gemeente betekent!", zo verduidelijkte Robijn. Ook de heren Driesprong (VVD), Leenders (Gemeentebelangen) en Kalle (SGP) schaarden zich achter Robijn's woor den, waarom raadsvoorzitter burgemeester Stoop toezegde "te zullen bevorderen dat het beoogde gesprek tot stand komt". Tijdens het 'vragenuurtje' aan het eind van de vergadering vroeg mevrouw Tuinstra (VVD) naar de stand van zaken met betrek king tot de ontwikkelingen van peuterspeel zaal 'Pinkeltje' te Herkingen. Volgens de liberale raadsvrouw zou wethouder Sandee reeds eerder hebben toegezegd dat hij vóór 1 januari a.s. een oplossing zou hebben voor de huisvestingsproblematiek van de peuter speelzaal. Die oplossing zou dan liggen in het gebruik maken van een leeg lokaal in de christelijke basisschool 'Johan Friso' te Her kingen. Maar omdat volgens mevrouw Tuin stra de beschikbaarstelling van een lokaal nogal gevoelig blijkt te liggen bij de school, vroeg ze welke maatregels dan te verwach ten zijn, wil 'Pinkeltje' per 1 januari tóch van start te kunnen. Wethouder Sandee wist zich niet te herinneren toezeggingen te heb ben gedaan met betrekking tot de datum van 1 januari a.s. Maar wél zei hij "goede moed te hebben om binnen nu en veertien dagen in de onderhandelingen met de school tot over eenstemming te kunnen komen". Maar of dat per 1 januari zal zijn, dat wist hij nog niet. Daarop zegde mevrouw Tuinstra de wethouder toe "hem niet aan één maandje te zullen ophangen"... Gelukkig maar. De korfballers van Good-Luck hadden afge lopen week een druk programma. Allereerst moesten zij op donderdagavond aantreden in een wedstrijd om de Rotterdams Dagblad Bokaal tegen Merwede. Een moeilijke opga ve, want Merwede speelt al jaren een klasse hoger. Ondanks dit verschil stond er vlak na rust een 7-6 voorsprong voor de formatie uit Middelharnis op het scorebord. In de slotfa se trok de ploeg uit Sliedrecht uiteindelijk toch aan het langste eind en won met 12-9. De belangrijkste wedstrijd was echter op zaterdag 30 november uit tegen de koploper uit de zaalcompetitie, namelijk Olympia uit Spijkenisse. Onduidelijkheid was er over de inzetbaarheid van Nico Overduin. In de wedstrijd tegen Merwede was hij licht geblesseerd uitgevallen, maar toch net op tijd speelklaar. Ingmar Adam, zijn stand-in, moest daarom plaats nemen op de bank. In een uiterst zwakke eerste helft bleef Good- Luck toch langszij en bleef het bij 4-4. In de tweede helft kon Good-Luck opnieuw niet zijn stempel drukken op de wedstrijd. Er werden te weinig kansen gecreëerd en de warrig fluitende scheidsrechter Den Hartog wilde de ploeg ook geen handje helpen. Ste ven Vogelaar verving alsnog Nico Over duin, maar kon de ploeg niet over het dode punt heen helpen. De slotfase was cruciaal, want met nog twee minuten te spelen nam Olympia door een slordigheid van Good- Luck opnieuw de voorsprong 9-8. Echter in de laatste minuut kwam Good-Luck via een gelukkige strafworp weer langzij en leek een punt toch in zicht. In de laatste seconden sloeg het noodlot opnieuw toe. Olympia kreeg ook een strafworp en deze werd benut. Het verlies was een feit: 10-9 en een fikse domper voor Good-Luck. Coach Van Hooijdonk zal moet proberen om het zelf vertrouwen en de vorm weer in de ploeg te krijgen, wanneer dit niet snel lukt zal het een zwaar zaalseizoen worden. Doelpuntenmakers beide wedstrijden: Jan- Willem de Vos (10), Marcel Kievit (3), Nico Overduin (I), Liesbeth Los (1), Samantha Krijgsman (I), Heidi Kamering (1), Arjan Zondervan (1). Zaterdag 7 december a.s., dus direct na Sin terklaas, is het de eerste zaterdag van de maand. De mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' halen dan zoals gebruikelijk het oud papier op in Sommelsdijk. Op de Westplaat na komen ze in het hele dorp. Ze beginnen 's morgens om 9 uur en zijn rond 12 uur klaar. Wilt u het papier goed verpakken en daarbij zo nodig met een stukje touw of plakband gebruiken? Verpakkingsmateria len van papier en van karton zijn natuurlijk ook welkom. Piepschuim en plastic verwij deren alstublieft en de dozen goed in elkaar stampen. U bespaart de mannen daarmee veel werk en ze kunnen hun aanhangwagen dan efficiënt en optimaal beladen. Op vrijdag 13 december geeft dameskoor 'Toonkunst' uit Middelharnis, haar jaar lijkse kerstconcert in de RK kerk te Acht huizen. Daar zingen zij, met medewerking van het kerkkoor 'Cecilia', onder leiding van dirigent Guus v.d.PIoeg en het vocaal ensemble 'One More Voice', klassieke en minder bekende kerstliederen. Het geheel staat onder leiding van Willem Chr.Meyboom, dirigent van 'One More Voice'en Toonkunst. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door pianist Jaco v.d.Dool en de organis ten Ron Braber en Andries Stam. Iedereen is van harte welkom in de sfeer volle RK kerk te Achthuizen, om te luiste ren en/of mee te zingen. De aanvang is 20.00 uur en de kerk is 19.30 uur open. De toegang is gratis. Op zaterdag 30 november werd in zwem bad 't Zuiderdiep te Stellendam de jaarlijk se clubkampioenschappen gehouden, 's Morgens werd begonnen met de pupillen I. Zij zwommen lOOm schoolslag. Wendy Kriek en Don Schavemaker lieten al gelijk zien dat ze op de overwinning uitwaren. Wendy won in een tijd van 1.39.26 en Don in een tijd van 1.42.81. Op de 50m vrijeslag was het wederom Wendy die met een grote voorsprong de eerste plaats behaalde. Don moest ditmaal Coen Bolle voor laten gaan. Op de 50m rugslag wisten Wendy en Don wederom te winnen. Zij werden dan ook de clubkampioenen in hun leeftijdscategorie. Bij de pupillen II ging de strijd tussen Fleur van Beuningen, Patty Kreeft en Cynthia Nagtegaal. Cynthia wist de 50m schoolslag te winnen in een tijd van 0.56.08. Fleur van Beuningen won de 50m vrijeslag in een tijd van 0.44.07. Patty Kreeft werd bij allebei de afstanden tweede. Uiteindelijk werd Fleur van Beuningen clubkampioene in haar leef tijdscategorie. Bij de jongens ging de strijd tussen Marco Akershoek en Pieter Hoek- man. Marco won beide keren de eerste plaats en werd clubkampioen in zijn leef tijdscategorie, 's Middags was het de beurt aan de dames en heren. Zij zwommen 1 OOm schoolslag, 50m vrijeslag, 50m rugslag en 1 OOm wisselslag. Het werd een spannende wedstiijd waarbij op de laatste afstand pas werd beslist wie zich dit jaar clubkampioe nen mogen noeinen. Bij de dames gaat dit jaar de titel naar Danielle Roodnat en bij de heren was het Kees Akershoek die op het nippertje de titel van clubkampioen 2002 wist binnen te halen. Op zaterdag 14 december gaan de leden van Stelle naar Rozenburg voor de Speedo wedstrijden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2