Dirkslandse Ziekenomroep (DIZO) bestaat 25 jaar Kerstconcert ClOOO Sommelsdijk wint Ie prijs winkelcompetitie en doet 'Calando' 500 euro cadeau! On'wijS maakt watersnoodproject Wintermarkt ten bate van Calando Kerstmiddag bij CVB afd Middelharnis ■(•Minnaard Openbare vergadering SGS 'HusalT Kerstviering SWO Regionale verkiezings bijeenkomst SGP Actuele Bijbelstudie door Frank Ouweneel WWZ-kerstconcerten in Goes en Tholen Soezenactie muziekvereniging 'Amicitia' ?2 ^2 A B chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? In het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis is de huisomroep inmiddels alweer 25 jaar in de weer voor patiënten die daar langere of kortere tijd verblij ven. Voor hen verzorgt de omroep programma's, daarmee een bijdrage leverend aan het veraangenamen van het verblijf in het ziekenhuis. De afgelopen 25 jaar is een periode gevceest van op en neer. Niettemin bestaat de Dirkslandse Ziekenomroep nog steeds en is ze onverminderd actief. Vijf en twintig jaar: een jubileum dus. En ter gelegenheid daarvan ver zorgde de omroep afgelopen vrijdagavond een feestelijke uitzending, waarbij ook belangstellenden welkom waren om eens een kijkje te komen nemen. De onderwijs/ict-stichting On'wijs Goeree-Overflakkee is de afgelopen maanden druk bezig geweest met het ontwikkelen van een internet project rond de herdenking van de watersnoodramp. Het project heeft de naam On'wijs Nat '53 gekregen. On'wijs, omdat het een project van de Stichting On'wijs is en Nat '53, omdat de watersnoodramp van 1953 een nationale ramp was. te Ouddorp ■n Dinsdag 3 december 2002 Vrijdag 6 december van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag 7 december van 10.00 tot 16.00 uur zal er een wintermarkt worden gehouden in 'Ons Huis' in Herkingen. Vrijdagavond zorgen Arjan en Fryda Huizer voor de muzikale omlijsting, hun cd's zijn deze avond ook te koop. Zaterdagmorgen zal om 11.00 uur het kinderkoor 'Jong Apollo' uit Nieuwe Tonge zingen. De deelnemers aan de wintermarkt zijn: Wol en Handwerk, Het Zwarte schaap. Van der Velde watersport, Groente en Fruit Stolk, Theetuin de Bongerd, Slijterij de Visbank. Er is een kraam met bloemen en kerstspul len, waarvan de winst gaat naar het goede doel. Ook van de notenkraam gaat de winst naar Calando, evenals de gebruikte kerst spullen, waar ook een kraam voor is. 's Zaterdags kunt u een kerstboom kopen buiten bij 'Ons Huis'. De winst hiervan is ook voor Calando. Ook kunt u workshop- pen, kaarten maken, kransen maken of kaar sen met servetten decoreren. Als er voldoen de mensen zijn draait het rad van avontuur met leuke prijzen. De organisatie hoopt velen te ontmoeten voor een gezellig praatje, een kopje koffie, met wat lekkers of een hapje en een drankje, ze hoopt dat een kleindorpje zal laten zien waar in ze groot kan zijn. Ook zijn er nog steeds tweede hands spullen welkom. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakclaar/laxatcur, lid NVM OI87-4765.'i.'i De Christelijke Vrouwenbond afdeling Mid delharnis Sommelsdijk nodigt u uit om op 10 december a.s. om 14.30 uur in verenigings gebouw 'de Hoeksteen' te Middelharnis haar Kerstmiddag bij te wonen. De middag zal door de C.V.B, zelf worden verzorgd, met o.a. een meditatie en declamatie. Voor vervoer kunt u bellen naar Taxi op Maat. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De SGP-jongeren van de gemeente Goede- reede nodigt iedereen vanaf 15 jaar uit om hun openbare vergadering bij te wonen., welke vanavond, dinsdag, wordt gehouden. Het onderwerp is de 'Ontwikkelingen op Goeree-Overflakkee' en wordt verzorgd door de heer Stoutjesdijk van het Water schap Goeree-Overflakkee. De zaal is open om 19.30 uur en de avond begint, 19.45 uur en zal tot ongeveer 22.00 uur duren in Verenigingsgebouw 'Eben Haëzer te Ouddorp. Na de pauze zal er gele genheid zijn tot het stellen van vragen. De ClOOO-organisatie voert landelijk een winkelcompetitie, die luistert naar de naam 'ClOOO, voor elkaar'. Hiervoor heeft deze supermarktketen Nederland in verschillende regio's verdeeld en alle ClOOO-winkels in poules ondergebracht. Zo zijn er ClOOO-winkels met een zelfstandige eigenaar en ClOOO-winkels die onder de Schuitema-organisatie ressorteren. En van die laatste heeft in déze regio, de regio Zuid, de ClOOO te Sommelsdijk de eerste prijs gewonnen. Daar mee mag ze straks door naar de landelijke finale. In de competitie worden de supermarkten beoordeeld op zaken als orde, netheid, klant vriendelijkheid en vakkundigheid van het personeel. De Sommelsdijkse ClOOO mocht uit een aantal prijzen kiezen welke ze wilde hebben, zoals een magnetron, een tv/video combinatie, een koelkast, e.d., maar de meerderheid van het personeel besliste anders: 500 euro voor een goed doel! En daarbij kozen ze voor Roparunhospice 'Calando' te Dirksland. Namens 'Calando' waren daarom vrijdagmorgen Karin Diemers en Bea Klink in de Sommelsdijkse supermarkt aanwezig om de cheque in ontvangst te nemen. Die werd overhandigd door de ClOOO-medewerksters Cora van Dijk, Carla Braber en Corry Oostdijk. En natuurlijk was ook manager Huib Pannekoek erbij. 'Calando' is de ClOOO zeer erkentelijk voor dit mooie gebaar, "want" zo zei Karin Diemers, "bijdragen als deze kunnen we nog steeds niet missen". Woensdag 18 december organiseert de ANBO en de Plaatselijke Commissie van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een Kerstviering voor hun leden en personen vanaf 55 jaar van Oude Tonge. De Kerstviering wordt gehouden in de 'Grutterswei' te Oude Tonge van 14.00 tot 18.30 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Deze middag zal o.a. het kinderkoor 'Joy' uit Oude Tonge een kerstverhaal brengen. Tevens zal op z'n Flakkees een mooi verhaal verteld worden en een gezamenlijke brood maaltijd staat ook op het programma. De kosten voor deze middag zijn 4,50 per per soon. U kunt zich opgeven voor deze middag bij de SWO, tel.: 641344 tot en met vrijdag 13 december. Tevens kunt u opgeven of u sui kerpatiënt bent en/of u opgehaald moet wor den. Op D.V. 19 december a.s. organiseert de SGP in de aula van de Technische School te Middelharnis een grote regio nale verkiezingsbijeenkomst voor Goe ree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. Sprekers voor deze avond zijn de heren B.J. van der Vlies, C. van der Staaij en E. Dijk graaf, terwijl ds. J.C. den Toom de slui ting zal verzorgen. Iedereen is hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. OUDE TONGE - Op woensdag 4 december zal de heer Frank Ouweneel een actuele Bij belstudie verzorgen in c.b.s. 'de Bron' aan de Melkweg te Oude Tonge. Aan de hand van veel prachtig beeldmateriaal zal hij met behulp van een beamer stilstaan bij 'Licht van de Bijbel over de huidige ontwikkelin gen in de wereld'waarbij zaken aan de orde komen als politiek, economie, normenhante ring, psychologie, religie, technologie, wereldmachten, geweld, rampen, etc. Ieder een is hartelijk welkom; aanvang 20.00 uur. Op de zaterdagen 7 en 14 december organi seert de Stichting 'Wereld Wijde Zending'- concerten twee kerstconcerten waarvoor de kaartverkoop inmiddels in volle gang is. Op 7 december is er een concert met veel samenzang in de Maria Magdalenakerk te Goes, m.m.v. een groot samengesteld man nenkoor ('De Lofzang' uit Goes en 'Elim' uit 's Gravenpolder), o.l.v. A. Overbeeke en K. v.d. Steenhoven en H.J. Ruitenbeek en J. Oreel aan het orgel. Ook geeft een groot samengesteld jongerenkoor haar medewer king ("Con Amore" uit Dirksland en 'Jig- daljahu' uit Barendrecht, o.l.v: W.A. den Hertog en R. van Ommen, orgel. Pieter Hey- koop verzorgt de orgelsoli en begeleidt de samenzang. De opening en sluiting wordt verzorgd door ouderling J. van Mourik. Aanvang: 20.00 uur en de kerk is open om 19.00 uur. De toegang voor volwassenen is: 4,- en kinderen t/m 12 jaar: 2,5 Kerstconcert Tholen Op 14 december is er ook een Kerstconcert in de Herv. kerk te Tholen. Hier treedt een groot samengesteld jongerenkoor ("Con Amore" en "Jigdaljahu"), o.l.v: W.A. den Hertog en R. van Ommen, orgel. Lydia Struijk, sopraan; Hendrie Westra, marimba; Henk-Jan Drost en Stephan Koppelaar, trompet; Pieter Heykoop, orgelsoli en bege leiding samenzang. Aanvang: 20.00 uur en de kerk is open om: 19.15 uur. De toegang: volwassenen: 5 en kinderen t/m 12 jaar: 2,5. Kaarten voor deze concerten zijn nog te koop via tel:0187-603510 of via www.wwz- concerten.nl en indien nog aanwezig bij de ingang van de kerk. Vele kaarten zijn inmid dels verkocht en zeker als u het concert in Tholen wilt bezoeken op 14 december raden wij u aan om dit snel te doen. Op zaterdag 7 december aanstaande zullen door muziekvereniging Amicitia" uit Dirks land soesjes worden verkocht ten behoeve van het instrumentenfonds. De soesjes wor den in bevroren toestand bij u aan de deur aangeboden. In één pakje zitten er 12. Vanaf 9.30 uur kunt u de leden van 'Amicitia' bij u aan de deur verwachten. De actie zal gehou den worden in Dirksland, Melissant en Her kingen. Bestuur en leden van 'Amicitia' rekenen op uw steun om de actie succesvol te maken! Op 30 november 1976 gaf het toenmalige ziekenhuisbestuur in haar vergadering toe stemming voor het starten van een Zieke nomroep. De omroep heeft het evangelie als grondslag en draagt de naam DIZO. Er zou een programma komen met gewijde muziek en een ontspannend programma. Ds. Van Hensbergen, die toen predikant in Dirksland was, trad op als adviseur. De omroep werd georganiseerd in de vorm van een stichting, waarvan de uiteindelijke verantwoording zou liggen bij een voorlopig stichtingsbe stuur. Op vrijdag 10 juni 1977 was het zover: de eerste (proef)uitzending ging van start, met als doel om alle mensen die voor korte re of langere tijd in het ziekenhuis verblij ven, programma's met afwisseling en per spectief te bieden. Er werd begonnen in een 'studio' in de kelder van het oude gedeelte van het ziekenhuis met twee programma's per week: Het lichte programma 'Stations weg 22' en het gewijde muziekprogramma 'Gewijde Klanken', dat tot op de dag van vandaag nog steeds bestaat. In 1977, toen 'Stationsweg 22' startte, werd meteen gebruik gemaakt van de gelegenheid om bijzondere evenementen in het zieken huis live te verslaan. Te denken valt bijvoor beeld aan 'de dag van de verpleging', Koninginnedag, Puzzelrit, enz. De DIZO werd niet alleen bekend in het ziekenhuis en op het eiland, maar trad ook daarbuiten op. Het project bestaat uit twee delen: Het eer ste deel is de website/cd-rom 'Sporen van het woedende water'. Een site waarop de Nederlandse strijd tegen het water verteld wordt. Speciaal voor kinderen zijn er veel foto's, animaties, filmpjes en geluidsfrag menten in opgenomen. Het tweede deel van het On'wijs Nat '53 is het scholenproject. Scholen in het rampge bied gaan in hun eigen omgeving op zoek naar sporen van de ramp. Kinderen nemen ooggetuigenverslagen op, zoeken naar oude foto's, bezoeken monumenten en De omroep werd ingeschreven bij het lande lijk orgaan van ziekenhuisomroepen. Ook in Hilversum was de DIZO bekend. In 1978 kreeg men zelfs een oproep om zich in te schrijven voor een radiopresentatie bij de NOS, om daar radioprogramma's te presen teren. Of daar nog wat van terechtgekomen is, vertelt de geschiedenis niet. Niet alle DIZO-medewerkers waren in die tijd bekend bij de receptie van het zieken huis, zodat men in 1981 besloot om voor iedere medewerker een 'DIZO-pasje' te laten maken. Hiermee kon men dan naar de studio en wist de receptie dat er DlZO-men- sen in huis waren. Dit systeem heeft om niet bekende reden niet zo lang geduurd. Behalve de twee progranuna's die al vanaf het begin liepen, kwam er in 1979 een derde programma bij. Op 25 mei van dat jaar ging er op de woensdagochtend een kinderpro gramma van start, dat tot medio 1984 heeft bestaan. Op 1 maart 1985 werd gedurende een proefperiode van drie maanden begon nen met dagelijkse uitzendingen, maar dat ging langzaam bergafwaarts. Ook het pro gramma 'Stationsweg 22' verdween; alleen 'Gewijde Klanken' bleef doorgaan op de vrijdagavond. Intussen verhuisde men van de kelder naar een ruimte tussen de kelder en de begane grond, waar een nieuwe studio werd inge richt. Een stapje hoger dus. gaan speuren naar verborgen sporen van de ramp. De resultaten van hun speurtocht verwer ken de kinderen in een digitaal werkstuk. Al deze digitale werkstukken worden op de projet-website geplaatst. Ook voor scholen buiten het rampgebied is het project interessant. Op 1 februari 2003 zal de herdenking vanuh Oude-Ton- ge en Ouwerkerk live op televisie uitge zonden worden. Ook via andere media zal volop aandacht zijn voor de herdenking (cameraploegen uit de hele wereld maken nu al reportages op de eilanden). Bij het project worden ook intemetlesbrieven gemaakt, zodat ook leerlingen buiten het rampgebied aan het project mee kunnen doen. Indien gewenst kunnen zij ook een website over de ramp bouwen. Het project On'wijs Nat '53 werkt op Goe ree-Overflakkee samen met het project Kijkdijken van Het Kunstgebouw uit Rijs wijk (ZH). Bij het project Kijkdijken maken kinderen van een grote kartonnen dijk een kijkdoos. De lessen van beide projecten zijn op elkaar afgestemd en vul len elkaar mooi aan, maar het is ook moge lijk slechts aan één project mee te doen. Meer informatie over het project On'wijs Nat '53 vindt u op www.onwijsnat53-nl. Een kijkje in de studio. Toch gloorde er licht aan de horizon, toen in 1995 enkele mensen op het idee kwamen om weer een programma te gaan maken met een licht verstrooiend karakter. Met een paar mensen werd toen een programma gemaakt met lichte muziek en met informa tie over ziekenhuiszaken, interviews met medewerkers, artsen, enz. Dit programma werd uitgezonden op de woensdagochtend en werd van tevoren opgenomen. Ook kwam er weer een kinderprogramma. Deze uitzendingen duurden een uur, waarvan een kwartier voor de kinderen bestemd was. Maar omdat in 1996 enkele medewerkers hieraan niet meer mee konden doen, is ook dit project weer gestopt. Op 1 december 1997 werd in de studio van de DIZO uitgebreid stilgestaan bij het 20 jarig bestaan van Ziekenomroep. Ter gele genheid hiervan werd er een open huis gehouden en een extra lang programma gemaakt met o.a. interviews met de toenma lige directeur Van de Ridder en met ds. Paul. De studio bevond zich toen op de begane grond in de oudbouw van het zie kenhuis. Elke keer een stapje naar boven dus. Dit was echter niet de enige feestelijke gelegenheid; er volgden er meer. Op 18 februari 2000 opende de DIZO opnieuw haar deuren voor een open huis. Dit keer vanwege de verhuizing naar een nieuwe locatie in een grotere ruimte én - niet minder belangrijk - vanwege de 1000ste uitzending van 'Gewijde Klanken'. Ook toen was het weer een gezellige bijeenkomst met veel muziek. En alsof het nog niet genoeg was, vierde de DIZO op 29 november jl. haar 25-jarig jubi leum met een feestelijke uitzending. De opzet is nog steeds niet veranderd: wekelijks kunnen verzoeken worden ingediend, waar aan de DIZO probeert te voldoen. Ook voor de toekomst hoopt de Ziekenomroep door middel van haar werk nog jarenlang iets voor de patiënt te kunnen betekenen. Op 14 december zal er in zaal A/B van m.f.g. 'de Dorpstienden' een kerstconcert worden gegeven, georganiseerd door de Chr. Gem. zangver. 'Hart en Stem'. Op deze jaarlijks terugkerende avond wordt ernaar gestreefd om de luisteraars een zo afwisselend moge lijk programma aan te bieden. Zo zal deze keer medewerking worden verleend door de trompettist Ron Braber uit Oude-Tonge en op de dwarsfluit zal gespeeld worden door Berdien Dekker uit Hellevoetsluis; zij zullen de zang begeleiden maar ook solistisch te horen zijn. De koren die op die avond voor u zullen zingen zijn het Chr. Gem. koor 'Hart en Stem', het Chr. jeugdkoor 'van Knop tot Bloem", het Chr. kinderkoor 'Jong Begon nen' en als gastkoor zal voor u optreden het schoolkoor 'Valerius' van school met de bijbel 'Koningin Beatrix'. Al de koren zijn afïcomstig uit Ouddorp. Uiteraard is er ook voldoende gelegenheid voor samenzang. De pianobegeleiding is in handen van Johan van Broekhoven en de algehele leiding is in han den van Jan Bezuijen. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om de geboorte van Chris tus te bezingen. De aanvang is 19.30 uur; de zaal is open om 19.00 uur. Ter bestrijding van de onkosten wordt een toegangsprijs gevraagd van 3,-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1