VERKOPING !I5G0 in beeld i AWARE mobiel z R H^H Herdruk 'Gebroken dijken' S 3 P T 5 6 M 8 8 GOEDE MORGEN EIIAIIDBI-IIIEUWS Pianopresentatie Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' t.b.v. Mbumazending Uitslagen 'De Zwarte Pion' 1 4 7 E 3 ■^T^^^' Hopelijk tot volgende week EIIAtlDEII-tllEUWS vdH oom y^o 'yiovcm^er J 2. 3. O die tof. wat had hij het daar bang als jongen van 17 jaar, later hadhet doodsbenauwd, 't Was hem voorspeld! Daar kon de Zaligmaker goed zien, zonder zelf gezien te worden. Ach watje daarvanaf zag bracht je tot echtschei ding en moord. Levensgevaarlijk met allemaal loerende ogen op die plek Danai en toch veilig, wordt wakker je zit zo gevaarlijk. 4. Ismaël gooide aed.ua erin, de man werd gedood, (zie Jer. 41:1- 10), een man wcrd crfn gcgoold en werd levend, (zie 2 Kon. 13:21) 5. Doordat daar liep en er doorheen zakte werd hij ziek 1 Kon. 1:20, doordat daardoor heen zakte werd hij beter! 6. Zolang daar baden won Israël, als de daar de duivel aanbeden had was Israël en iedereen verloren. Noach j^gjj jj^aj. gen pracht uitzicht, 't werd droog, f^ had daar een griezelig uitzicht, 't werd nat. 8. flovem^er f— 1r CMscXsCKf) Quirina van Es (Numansdorp) tn Een onveilig thuis AWARE en AWARE mobiel Pilot project Lezers van weten het BETER. PAGINA 17 VRUDAG 22 NOVEMBER 2002 Vrijdag 29 november is er een presentatie van de pianoafdeling van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Mid- delhamis, de aanvang van de presentatie is 19.30 uur en de toegang is gratis. Docent Piet Westhoeve geeft acte de presen ce met niet minder dan 25 leerlingen. Een heel bijzonder moment in deze uitvoering is een compositie voor acht spelers op vier piano's. Voor iedereen die de piano een \yarm hart toedraagt is deze avond een 'must'. Van het prille begin tot aan vergevorderd pianospel, van pianosolo, via quatre mains en trio's met stukken voor zes handen, tot aan een werk voor acht pianisten: het is allemaal puur genieten voor de pianoUefhebber. De muziek die gespeeld gaat worden is gedeeltelijk uit de gangbare pianomethodes, maar ook van de grote 'klassiekers' en uit het musicalrepertoire (o.a. Cats en Mee krap). Een leuk detgil is de bijdrage van een paar debutantjes die nog maar een drietal lessen gehad hebben. Dit illustreert wel heel aardig de idee dat het voorspelen voor publiek een wezenlijk onderdeel is van het muziekonder wijs. Een idee dat - naast het vele samen spelen - voor een belangrijk deel de meer waarde van het muziekonderwijs aan de Muziekschool aangeeft. Alle pianisten, docent Piet Westhoeve, bestuur en directie van de Muziekschool hopen op een luisterrijke avond met een gro te publieke belangstelling. Op D.V. woensdag 27 november a.s. hoopt zendingskrans 'Dorkas' haar jaarlijkse ver koping te houden. Met de opbrengst wordt het werk van de Mbuma-zending gesteund. Er is van alles te koop: handwerk (schortjes, lakensets, sokken enz.), kaarten, leuke kadootjes om weg te geven, ovenverse cakes, (boeren)kaas, schoonmaakartikelen en nog veel meer. Natuurlijk is onze boekentafel weer aanwezig met Bijbels, theologische boeken en leesboeken voor oud en jong. U bent van harte welkom in het verenigings gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp, van 's morgens 9.30 tot 's middags 16.30 uur. En.de koffie staat voor u klaar! Overzicht voor ronde 11, in de huishou delijke competitie van de schaakvereni ging De Zwarte Pion te Middelhamis, gespeeld op 18-11-2002. Hameeteman - van Hooff0-1 Hennekes - Moedt0-1 v.d. Ouden - I. Lagendijkrem Markwat - v.d. Waal0-1 C. J. Smit - Struikrem De Jager - Bom1-0 Peeman - Boeter1-0 Bosch - van Prooijen0-1 Ant. Visser - M. Lagendijk1-0 Minnaar - Noordijk1-0 Lesuis - de Haanrem Neleman - H. K. Smit1-0 Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OomKo, p/a Ëilanden-Nieaws,/ Postbus 8, 3240 AA MiddcUiarnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels vocazien van oplossing leveten 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bonvan 10,-. Ga je mee aan de slag? Lekker punten verdienen. Dat niet alleen. Vooral Gods zegen bij het lezen in de Bijbel gewenst Wat zijn er ongelooflijk veel mogelijk heden met een computer. Het duizelt je gewoon wel eens. Een van die toepassingen bracht me op het idee voor een niet alledaags voorko mende puzzel. We noemen het maar een boven- en onderschriftraadsel. Mis schien weet je wel dat je met tekstver werking kan kiezen uit subscript of superscript? Als het bovenaan staat moet je maar eens denken waar die Bijbelse figuur dan was, op welke hoge plaats vanzelf. Met onderschrift is de vraag natuurlijk op welke lage plek de man of vrouw was. Om te beginnen een voorbeeld: Wat een vertrouwen had Izak op die plaats. Het antwoord moet dan zijn: de berg Moria. Daar liet Izak zich immers vastbinden op het hout bovenop het altaar. Nog een voorbeeldje? Vooruit dan maar. Toch geloofde Jona op die enge plaats dat hij de tempel van de Heere weer zien zou. Antwoord: In de buik van de walvis, daar sprak Jona dit immers. Let op! We willen steeds twee plaatsen per vraag van jullie weten. 7. Zacharia (zie Zach. 1) zag die Ma„ op he, rode paard, Ehsa zag paarden Zo'n dikke twee maanden geleden stuurde Anne Co Heystek (Sommelsdijk) deze invuller aan ons toe. Vandaar dan ook dat er van boven naar beneden nog september te lezen valt in het raadsel. Vul bij 1 t/m 9 steeds horizontaal namen van maanden in, zodat er september te lezen blijft. Nog bedankt Anne-Co, ga zo door. 1— et V"" ...„xeW Lianne Lodder (Sonunelsdijk) In de herfstvakantie had je het maar druk met al dat gelogeer. Donderdags gleed je van de blauwe piste in Zoetermeer. Nelleke is zeker jouw vriendin? Je hebt het vast bij haar naar je zin. Door de harde wind vloog jullie dak weg. Beide opa's en je oom repareerden de pech. Gerjanne Tanis (Ouddorp) Van harte welkom als nieuweling. Iemand erbij dat is altijd een goed ding. Wanneer werd je nu precies 7? Wil je dat nog even aan me doorgeven? Doe je best met lezen. Later zal dat heel wat plezier geven. Ricardo Clement (Oude-Tonge) Honkballen staat even op stal. Het trainen gaat echter door in de hal. Je hebt van de winter heel wat te kijken. Eer datje de 6 banden bekeken hebt, zal de vorst wel wijken. Willemijn Villerius (Sommelsdijk) Aha, eindelijk hebben we je koppie. Zeg, nu vertel ik je geen moppie. Dit gezicht zag ik wel eens meer. Waar was dat ook al weer? Je vraagt om de pun- tenstand. Wellicht staat die binnenkort weer in de krant. Marjolein Schrier ('s Gravenpolder) Misschien moeten je amandelen eruit van je keel. Eerst probeer je een medicijn. Zal het daarmee genezen zijn? Of helpt het niet zo veel? Wat had je een mooi rapport. Geef oom Ko maar eens een zelfgebakken cakeje op z 'n bord. Marinda en Arianne Stroober (Nieuwe -Tonge) Hiep hoi, de foto's zijn binnen, 'k Hoop dat jullie heel veel bonnen winnen. Marinda met lok voor het oog lacht er vro lijk op los. En Arianne sta jij hier ergens in een bos? Bedankt in elk geval voor deze 2 snuitjes. Jullie lijken me fijne guitjes. De Bijnagtes (Scherpenisse) Tja tante Nel stak haar mening niet onder stoelen of banken. Ik wil haar er ook niet altijd voor danken. Maareen beetje tegenwind kan geen kwaad. Altijd helpt ze me met raad en daad. We hebben samen het plafond gewit. Dus je snapt wel dat het heus nog goed zit. Dat ik Nathalie vergeten ben, snap ik niet. Helaas zitten jullie in moeiten, verdriet. We moeten altijd zorgen, in 't bijzonder voor oude mensen. Ook vanuit onze hoek willen we oma Gods hulp en zegen wensen. Ontbyt: een bord met melk en bambix. Drinken: een glas vers geperst sinaasappelsap. Hobby: klarinet spelen. Muziek: heel verschillend. KinderUedjes, psalmen en gezangen. Kleur: roze, geel, oranje en rood. Bloemen: rozen. Op 17 november was Ricardo Cle ment jarig, hij werd 12. Alsnog geluk gewenst. Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) hoopt 26 november 10 te worden. Een fijne dag gewenst Liesbeth. Algemeen besnmr ISGO. y l n.r.: op de voorste rij dhr.W'.L.C. NattekMis. dhr. C. Sinke, mw. G. de Vries-Hummes, dhr. G.J. v.d. Valk. mw. J.G.C. Tuinstra-Zagl, dhr. R. Üsiiiga en dhr. R.A. de Rover; op middelste rij dhr. B.L. Noorthoek, dhr. J. Sandee, dhrA.C. Lokker, dhr. T.A. Bakelaar, dhr. J.H. Kalle en dhr. G.W. Robijn; op de achterste rij dhr. J. v.d. Mast, dhr. P. de Vries, dhr. H. v.d. Meer, dhr. N.C.A. Andries, dhr. A. Wesdorp en dhr. A. Slijkhuis (ambtelijk secretaris}. zijn: reiniging (afvalinzameling), mi lieu, verkeersveiligheid, recreatie en toerisme, volkshuisvesting, volwasse neneducatie en sociale recherche. Het ISGO is een ambtelijke organisatie, waarvan het dagelijks en algemeen bestuur wordt gevormd door bestuurders van de vier eilandelijke gemeenten. De voorzitter van het ISGO is de burge meester van Goedereede, de heer C. Sin ke. Is dat nou nodig, nóg een ambtelijke organisatie?, denkt u misschien. Ia, dat is nodig! Regionale samenwerking is de moeite waard en biedt op sommige ter reinen duidelijke meerwaarde. Bij het ISGO werken 24 mensen die u allemaal graag over hun werk willen vertellen. De komende maanden zullen wij u kennis laten maken met zaken als: energiebe sparing, vuurwerkcontroles, duurzaam bouwen, stankoverlast, etc. Onze verbazing was groot toen bleek, na het stellen van vragen aan winkelend publiek in Middel- harnis, dat eigenlijk weinig men sen weten wat het ISGO is en wat het ISGO doet. Dat niet iedereen bekend zou zijn met het ISGO hadden we ons wel gerealiseerd, maar dat zoveel mensen het ant woord op de vraag "Wat is en wat doet het ISGO?" schuldig moesten blijven, hadden we toch niet ver wacht. In deze aflevering van "ISGO in Beeld" willen we twee vragen beantwoorden: "wat is het ISGO en wat doet het ISGO?". De afkorting ISGO staat voor: Interge meentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee. Het ISGO verricht voor en namens de vier gemeenten op het eiland een aantal taken. Deze taken -4" Even een tipje van de sluier: in het kader van 'december cadeaumaand' zal de eer ste special gaan over de inzameling van kleine huishoudeüjke apparaten. J> Op 25 november a.s. wordt door Poli tie Rotterdam-Rijnmond de Interna tionale VN-dag inzake uitbanning van geweld tegen vrouwen georganiseerd. Tijdens deze dag reikt burgemeester Opstelten aan Wethouder De Faria het eerste mobiele AWARE-alarmsysteem uit dat vrouwen moet beschermen tegen hun gwelddadige ex-partner. Wethouder De Faria geeft de eerste druk op de knop waarmee het pilot- project 'AWARE mobiel' van start gaat. De handeUng vindt plaats in het auditorium van het hoofdbureau van Politie Rotterdam-Rijnmond aan het Doelwater 5 te Rotterdam. Niet voor iedereen is er sprake van een vei lig thuis. Geweld binnen het gezin is een groot probleem. In tegenstelling tot geweld dat zich afspeelt op straat, op school of op het sportveld blijft geweld achter de voor deur vaak verborgen voor de ogen van ande ren. Vrouwen die worden mishandeld bren gen dit niet naar buiten uit schaamte of uit angst. laarlijks overhjden gemiddeld 70 vrouwen aan de gevolgen van mishandeling door hun (ex)partner. In 2001 meldden 18.403 vrouwen uit 19.250 kinderen zich bij vrouwenopvanghuizen. Slechts 4.918 vrou wen met 5.173 kinderen konden worden opgevangen. Het AWARE alarmsysteem wordt gezien als middel dat opvang kan voorkomen. AWARE is een alarmsysteem waarmee ern stig bedreigde en mishandelde vrouwen die door hun ex-partner worden achtervolgd en bedreigd met één druk op de knop de politie kunnen inschakelen. Naast het bieden van de tecnische mogelijkheid tot direct alarm slaan, wordt door medewerksters van Vrou- wenopvang Rotterdam intensieve begelei ding geboden aan deze ernstig getraumati seerde vrouwen en hun kinderen. Het huidi ge AWARE-systeem werkt alleen als de vrouw zich in of direct rond de woning be vindt. Op straat is het voor deze vrouwen echter niet veilig. AWARE mobiel maakt het mogelijk dat vrouwen ook buitenshuis alarm kunnen slaan, waardoor zij meer bewegingsvrijheid krijgen. Na één druk op de knop van het mobieltje gaat er een signaal via de satelliet en de meldkamer van Euro- Cross Intemational EuroCross International geeft de melding direct door aan de politie, inclusief de locatie waar de vrouw zich bevindt. De politie is binnen enkele minuten ter plaatse. De dossiers van de vrouw en van haar ex-partner zijn bij de politie bekend. In het pilot project, waarvoor maandag 25 november a.s. het startsein wordt gegeven, krijgen 20 vrouwen die reeds op het huidige AWARE mobiel. Met hen wordt getest hoe de meldingen verlopen. Nieuwe aanmeldin gen zijn dus niet mogelijk. Na de pilot vindt evaluatie plaats en wordt bezien of er toe komst is voor AWARE mobiel. Het systeem kan uiteraard ook voor andere doelgroepen worden aangewend. AWARE en AWARE mobiel is mogelijk door nauwe samenwerking tussen Politie Rotterdam-Rijnmond, Vrouwenopvang Rot terdam, Eurocross en Estafette B.V. D.V. 1 februari 2003 zal het vijftig jaar geleden zijn dat de watersnoodramp plaatsvond. In 1954 verscheen naar aanleiding van de ramp het lees- en fotoboek 'Gebroken dijken en de watersnoodramp Op Goeree Overflakkee', uitgegeven door de toenmalige drukkerij Booms- ma te Middelhamis. Deze uitgave en de fotografische herdruk uit 1988 zijn niet meer te koop. Om die reden is besloten om tot een HERUITGAVE te komen! Het boek zal eind november verschijnen en kost 27,50 per ex. U kunt bestellen via onderstaande bon, die u in kunt leveren bij de erkende boekhandels. Ja, ik/wij bestelden)ex. Gebroken dijken a 27,50. Naam Adres Woonplaats Telefoon

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 17