Mh VOORRECHT i 1 Toyota Perspectief voor Blauwe diensten Nieuwe site rekent of met onwaarheden over Bintje NAAIMACHINES PFAFF PASFOTO'S y^^ Hoge score voor in Autoweek Lidmaatschap ASFALTEREN Kik bedrijfshygiëne 50 Euro www.autowisse.com Railstrepen i.p.v. racestrepen Te koop bij insclirijving ZORGCENTRUM DE VLIEDBERG ^^^P^UAHDEfl-I^IEllWS WESDIJK Ongetwijfeld zwarte omafietsen Tevredenheldsonderzoek Sociaal pedagogisch werlcer DRINGENDE OPROEP groepsleerkracht m/v II* EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden. Autobetimmering carrosserie bv lei (oi87) 661026 Bestrijding van alle plaagdieren Houtwormbestrijding Hygiëne-inspecties HACCP-rapportage Dealer van: LEWENSTEIN Reparatie en inruil alle merken Al méér dan 50 jaar bekend om z'n service VOORRECHT NAAIMACHINES terwijl u wachP Tot 31 december Energiepremie 325|^ i^°9eliil<) benzinestation in Ooitgensplaat Telefoon 63 13 31 ^OCfOC'fOCl ]0 «LP^ Toyota-rijders bijzonder positief over 'hun'merk Grond voor waterbeheer Contracten met de Heftruck Centrale de appartementsrechten van de m W. van Gurp, tel. 68 27 22 i^ Toegangspaden Parkeerterreinen Bedrijfsvloeren Sportvioeren y\ ZWAMMERDAM BV TE OUDDORP voor 36 uur per week. uurlijk geeft de schilder weer winterkorting! Schildersbedrijf H. Bazen Zn. v.o.f. Kijk op: www.schildersbedrijfbazen.iil ADMINISTRATIEKANTOOR GewichtS' beheersing HERBALIFE Loes van Lenten (0187)6829 64 Jenny Sturris (0187)631471 Eilanden-Nieuws familieberichten JL School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' Margrietweg 6, 3253 BM Oucddorp. Tel. (0187) 68 23 06 Fax (0187) 68 70 88 voor een fuiitime baan, groep in overleg PAGINA 10 VRUDAG 22 NOVEMBER 2002| figUi 1 #T Van der Waalsweg 1 Middelharnis (wespen, muizen) Tel. (0111) 64 71 90 (06) 51 70 61 32 '9 mil 1 J ------ DIVERSE AANBIEDINGEN Na telefonische afspraak komen wij uw naaima chine voor reparatie ophalen en thuisbrengen. VOORWEG 13a - OOSTVOORNE - TEL: (0181) 482572 te koop gevraagd oud ijzer en metalen Privé: tel. (0187) 60 30 91 bij voorkeur privénr. bel len (06) 22 08 64 55 slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Voor u en tiet milieu! J. Kattestaart Tel. (0187) 48 61 91 of (06) 20 74 96 32 AUTO WISSE Spuikolk 14, «^I|:i. 3247 LK Dirksland, (0187)60 92 60 (0653) 83 59 22 Wij kochten van de GSZGllG-fabriek een mooie collectie met zwarte velgen voor de speciale prijs van Wat voor een autoschade u ook heeft, voori een vakkundige reparatie kiest u eeni FOCWA-herstel-bedrijf. Want bij ons krijgt u op elke reparatie 2 jaar garantie. van Lint autoschade bv ouumBmwF Pru!weg4 Industneweg 14 3245 LW Sommelsdijk 4301 RS Zierikzee Tel. 0187-482292 TeL 0111-414794 Fax 0187-485337 Fax 0111-417328 'ICESTYLE" -^ ISO 9002 Toyota-rijders zijn bijzonder tevre den over 'hun' merk, zo blijkt uit de resultaten van de Autoweek Tevre- denheids Trofee 2002. Ongeveer 20.000 lezers van Autoweek gaven hun me-ning over verschillende merken, modellen, merkdealers en occasions. Toyota behaalt in alle categorieën een hoge score, waar mee de veelbesproken kwaliteit en betrouwbaarheid van Toyota weer duidelijk wordt onderstreept. Het Tevredenheidsonderzoek werd voor de tweede keer gehouden onder de lezers van het weekblad. Niet minder dan 58 modellen van 29 verschillende merken zijn onder de loep genomen. De lezers werd gevraagd hun mening te geven over hun auto, over de aflevering en over de serviceverlening bij de dealer. Ook werd gevraagd naar hun opinie over de prijs/prestatieverhouding en de be vindingen omtrent de betrouwbaarheid van de auto. Opvallend is dat de Japanse merken goed scoren, terwijl de rijders van de Duitse en Franse merken duidelijk min der positief zijn. In de merkem'anglijst komt Toyota bij zonder goed uit de verf met een vierde plaats, met slechts één punt achterstand op nummer drie. Ook in de lijst van modellen scoort Toyota bijzonder hoog: de Corolla behaalt een gedeelte vierde plaats en de Yaiis de negende plaats. De waardering voor de Toyota-dealers is ongeveer twintig procent hoger dan het gemiddelde. Nieuw in het onderzoek was dit jaar de categorie occasions. Ook hier is de score van Toyota uitstekend; de bezitters van een minimaal vier jaar oude Toyota waarderen de betrouwbaar heid van hun auto met een tweede plaats. Autoweek noemt het niet verwonderlijk dat Toyota bij de eerste vier zit, omdat het merk wereldwijd een ijzersterke reputatie heeft in dergelijke tests, zoals bij de Duitse organisatie TUV. Bij de test van Autoweek is dat niet anders. Nieuwe modellen zoals de recent gefacelifte MR2 en Celica, de geheel nieuwe Land Ci-uiser en de succesvolle Corolla en Yaris zullen het succes van het merk nog verder uitbouwen. Emotie en merkbele- ving zijn bij de ontwikkeling van toe komstige modellen dan ook absoluut de sleutelwoorden. De omslag in denken rond het water beheer biedt boeren de kans om op dit terrein nieuwe zakelijke diensten aan te bieden. Bijvoorbeeld tijdelijke waterbierging bij neerslagpieken, het vasthouden van watervoorraden, of peilverhoging in veenweidegebieden en rond natuurgebieden. Voor derge lijke diensten zijn lange termijn con tracten gewenst. Omdat zowel vragers als aanbieders van blauwe diensten ook andere mogelijkheden hebben, zal voor deze diensten een prijs tot stand komen die ligt tussen de schade loosstelling van boeren en de baten voor de vrager. Dit blijkt uit een onderzoek dat LEI, CLM en Alterra hebben uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van LNV, LTO-Neder- land en de Unie van Waterschappen. Ontwikkelingen als het rijzen van de zee spiegel, bodemdaling en veranderend kli maat, leiden samen met maatschappelijke veranderingen tot een omslag in denken in het waterbeheer. Het grondgebruik zou meer dienstbaar moeten worden aan waterbeheer. Boeren kunnen hieraan op zakelijke basis een bijdrage leveren, ook wel aangeduid als 'blauwe dienst'. Uit het onderzoek komen vijf mogelijke diensten naar voren: water- conservering (water vasthouden om droge perioden te overbruggen), waterberging (bij neerslagpieken), waterlevering (voor drink water of industrie), verwerking van afvalwa ter, en landschapsversterking (door peilver hoging). Drie kansrijke situaties zijn nader bestudeerd, namelijk peilverhoging in het veenweidegebied, peilverhoging in een bufferzone rond een natuurgebied en piek- berging. In zulke situaties vormen het gebruiksrecht, de beheersovereenkomst en de éénmalige vergoeding bruikbare instru menten om vraag en aanbod te koppelen. Kavelmil is een instrument om de aanslui ting van blauwe diensten bij de bedrijfsopzet en ondernemingsstrategie verbeteren. Omdat water zich zelden houdt aan per- ceelsgrenzen, zullen boeren voor het aan bieden van een blauwe dienst vaak moeten samenwerken, bijvoorbeeld in de vorm van een watercoöperatie. Bij het ontwerpen van contracten is het belangrijk goede aandacht te besteden aan de vraag wie welke besliss ingen mag nemen en wie welke verplichtin gen heeft. Contracten moeten ook zó wor den opgesteld dat ze partijen motiveren om in de geest van de overeenkomst te hande len. En de kosten van de inspanning om tot een contract te komen moeten zo laag mogelijk worden gehouden. Meestal zal voor beide partijen een lange looptijd aan trekkelijk zijn, zodat beide partijen gemoti veerd worden hun bedrijfsvoering waar nodig aan te passen aan de dienst. Bij inci denteel gebruik van een dienst, lijkt het ver standig de vergoeding te splitsen in een deel voor de beschikbaarstelling en een deel voor het daadwerkelijke gebruik (bij voorbeeld tijdelijke waterberging). De kos ten om tot een contract te komen zouden kunnen worden verlaagd door inschakeling van eeu intermediair, zoals een watercoö peratie. Lokale omstandigheden en de aard van de blauwe dienst zijn bepalend voor de precie ze invulling van een overeenkomst. Voordat de eerste contracten gesloten worden, zal nog ruim aandacht moeten worden besteed aan de juridische vormgeving, toetsing aan Europese regelgeving en vergroting van het draagvlak. Tijd voor de waarheid over een aardappel die al bijna 100 jaar bestaat. De nieuwe site www.'Bintie.info rekent af met onwaarheden over Bintje. Bintje.info brengt het ware'ver haal. Een verhaal gebaseerd op feiten. Bintje is geen gifpieper. Bintje is een schone aard appel. Goed voor consument, milieu en boer. Waar al die berichten over vermeende milieuonvriendelijkheid vandaan komen? Een kwestie van onbegrip, onwetendheid, ach terhaalde feiten en van tegengestelde belangen. Ruim 100 fans van Bintje hebben de koppen bij elkaar gestoken en de nieuwe site, onder steund door een stickeractie en héél veel mond-tot-mondreclame, in het leven geroepen. In klip en klare taal zet Bintje.info uiteen hoe de vlag erbij hangt. Ook de ijzersterke pun ten van de koningsaardappel krijgen aandacht. Deskundigen vertellen hun verhaal. Dat Bintje ten onrechte in de hoek is gezet, begint tot steeds meer mensen door te drin gen. Ook organisaties beginnen in te zien dat ze jarenlang op het verkeerde been zijn gezet. Bintje.info komt op voor de belangen van een aardappelras dat zijn gelijke niet kent. Rancune speelt daarbij geen rol. Betrokkenheid en gevoelens van rechtvaardigheid zijn de drijfveren. De site blikt ook terug op wijlen Kornelis Lieuwes de Vries, boerenzoon en hoof der Openbare Lagere School te Sumar en kweker van Bintje. Voor infomiatie zie www.Bintje.info of bel met de woordvoerder van dit samenwer kingsverband: 0627-442292. zake.n doen ap Uoo$ nivii Verkoop Verhuur H Reparatie il 1,5 - 8 ton Spuikolk 14a 3247 LK Dirksland Telefoon 0187 605952 Telefax 0187 505663 Mobiel 0651 423097 speciaiist OEUT2 motoren Ter Braak Schuring Netwerk Notarissen, Raad huisstraat 3, 3241 CP Middelharnis, telefoonnum mer (0187) 47 61 23, bieden bij openbare inschrij ving namens de eigenaar te koop aan: rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de driekamerflat met verdere aanho- righeden, staande en gelegen te 3247 BV Dirksland, Staakweg 49, serviceflat Vroonlande, en het uitsluitend gebruik van de garage (nummer 20), staande en gelegen te 3247 BV Dirksland, aan en nabij de Staakweg 49, serviceflat Vroon lande, kadastraal bekend gemeente Dirksland, sectie B, complexaanduiding 3843-A, appartementsindices 24 en 120, tezamen uitmakende het tweeëndertig/ tweeduizend tweehonderd eenendertig ste aandeel in de gemeenschap bestaande uit een flatgebouw, garageboxen, dienst woning en verdere aanhorigheden, ten tijde van de splitsing kadastraal bekend gemeente Dirksland, sectie A, nummer 928 en 829, respectievelijk groot twee hectare, vijfenzestig are en vijf centiare (2 ha, 65 a en 05 ea) en zes are en eenen tachtig centiare (6 a en 81 ca). Het appartementsrecht heeft een bestemming van woondoeleinden/garage. Voor nadere informatie over bestemming en vra gen van planologische aard wordt verwezen naar de gemeente Dirksland. Voor inlichtingen en bezichtigingen kunt u contact opnemen met de heer J. van der Vlugt, telefoon nummer (0187) 49128L Inschrijfvoorwaarden en -biljetten zijn verkrijg baar ten kantore van Ter Braak Schuring Net werk Notarissen. Inschrijving is mogelijk tot uiterlijk vrijdag 6 december 2002 om 17.00 uur in een gesloten enve loppe (in de linker bovenhoek voorzien van de ver melding 'Inschrijving') ten kantore van Ter Braak Schuring Netwerk Notarissen. Verkoper behoudt zich uitdrukkelijk de gunning en alle oveiige rechten, hoe ook genaamd, voor. Koper dient een bewijs van zijn financiële gegoed heid en een geldig legitimatiebewijs te overleggen. Nog geen lid van onze club? Het kan nog. Opgave voor het seizoen 2002/2003 nog mogelijk tot 1 december. Aanmelden bij de secretaris: Bestuur IJsclub Ouddorp ^r^Êf^ Dammekant 36 W M 2411 CE BODEGRAVEN Telefoon (0172) 61 92 32 E-mail: info@Zwammerdamgroep.nl Website: www.zwammerdamgroep.nl Zorgcentrum De Vlieóberg biedt verzorging aan 93 bewoners en l<ortdurendB opname. In samenwerking met het verpleegtwis De Samaritaan wordt er middels een verpleegunit en mser- zorgprojecl verpleging en begeleiding geboren aan verpleegtiuis-gëindiceerde cliënten. Ooii wordt het flanlierend ouderenbeleid in de gemeente Goedereede verzorgd zoals middag- opvang, uitbreng- maaltijden. meer bewegen voor ouderen en alarmeriig. Het zorgcentmm heeft 58 aanleunwoningen, waarwk zorg wordt vedeend In samenwedfing met de Thuiszorg en de Zorg- en Welzijngroep. krijgt binnenkort een vacature voor een Functiedoel: Het leveren van bezigheids- en ontwikkelings activiteiten, zowel individueel als groepsgericht aan in- en extern wonende ouderen met verschillende zorgzwaartes. Functie-eisen: Diploma M.B.O.-S.P.W. Creativiteit is in deze functie onmisbaar. Flexibele werktijden. Bij voorkeur ervaring en affiniteit met de oudere mens zowel somatisch als psychogeriatrisch. Arbeidsvoorwaarden: De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO verpleeg- en verzorgingstehuizen. Gelet op de identiteit van onze instelling venwachten wij van de kandidaten een positief christelijke instelling. We voeren een actief scholingsbeleid. Sollicitatie: Schriftelijke sollicitaties kunt u tot 6 december 2002 richten aan de heer J. van Beek, directeur van Zorgcentrum De Vliedberg, Hoge Pad 2, 3253 BJ Ouddorp, tel. (0187) 68 55 00. Is EEN AF-ERKEND SCHILDERSBEDRIJF Herken en Erken de verschillen Als u op zoek bent naar een goede vakman We verzorgen een compleet afwerkpakket voor de kleine klusjes tot schilderwerk i aan hele nieuwbouwwijken. uw ERKENDE VAKMAN sinds 1980 In de winterperiode is de schilder dit jaar extra voordelig met een premie van 30,00 per mandag. Wij geven ook nog extra kortingen. Vraag naar de voorwaarden en maak een afspraak met ons. of bel (0187) 66 94 74. Bezoekadres: St. Elizabethstraat 17 te Herkingen. Financiële administraties Begrotingen Salarisadministraties Advisering Jaarrekeningen aangiften Begeleiding Broekweg 2 Postbus 55 3253 ZH Ouddorp Tel. (0187)68 78 14 Fax (0187) 68 79 93 htanis@zeelandnet.nl en goede voeding gaan samen bij: Bel voor info: is het blad voor uw Het bestuur van de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Ouddorp vraagt voor zo spoedig mogelijk een Onze leerlingen zijn gehuisvest in mooie lokalen Het leermiddelenbestand van onze school is eigentijds en gevarieerd Onze school telt momenteel 17 groepen Wij streven naar verantwoorde onderwijsvernieuwing met inachtneming van identiteitsgetrouwheid Onze school is aangesloten bij BGS en VGS Ouddorp is een mooi woon- en werkgebied Van de sollicitanten wordt verwacht dat - zij de grondslag van de school, de Bijbel en de drie Formulieren van Enigheid van harte onderschrijven, - behoren tot de Ned. Hervormde Kerk (Ger. Bond), Ger. Gemeenten of Chr. Geref. Kerk - en trouw kerkelijk meelevend zijn. Brede inzetbaarheid strekt tot aanbeveling Inlichtingen worden verstrekt door: - De heer P. van Oosterom, directeur, tel. 0187-682306 (school) of 0187-605117 (privé) - De heer A.J. Nelis, adj. directeur, tel. 0187-682306 (school) of 0187-681053 (privé) Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan de secretaris van het bestuur, de heer O. Roon, Zeebrekersweg 16, 3253 VS Ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 10