Volgende week Overdenking Twee gewonden bij forse aanrijding op Staverseweg familieberichten kunstmanifestatie Joep Luijckx uit de Heilige Schrift Verkeerstellingen in Dirksland i EIIIVffflBI-IIIEUWS HET r^KUkVENSTER Speel- en belevingstuin EILANDEN-NIEUWS is het blad voor uw Stand van zaken 'de Regenboog' Bingo te Ooitgensplaat Verkoping Handwerk- kring Ooitgensplaat Hij brengt alles mee Eilandelijke Jeugdkerk Uw woning of bedrijfspand verkopen? PAGINA 5 Blik op kerk en samenleving Cj - Psychische problemen - Vroeger niet? - De invloed van de kerk "Er wordt wat afgetobd in Nederland. En niet meer in stilte. Van de miljoenen mensen die weJ eens kampen met psychische problemen melden zich jaarlijks honderdduizenden bij de therapeut om van spanningen, angst en somberheid te worden verlost. Want in een gezond lichaam hoort een gezonde geest". Deze woorden vormen de aanhef van een groot artikel in Elsevier van 9 november jl. Het geeft een overzicht in cijfers van soorten psychische stoornissen, en van mensen die ervoor behandeld worden. Er komen veel mensen in de knoop als gevolg van onbe stemde angsten, maar ook de dood van een geliefde, eenzaamheid, slechte relaties, mis lukkingen, en werkdruk kunnen oorzaken van somberheid zijn. Daarnaast zijn er de velen die verslaafd zijn aan alcohol en drugs. Het komt erop neer dat een kwart van alle volwassen Nederlanders weleens te maken heeft, of gehad heeft met psychische proble men. De vraag laat zich niet onderdrukken hoe dat nu komt, dat er in onze welvaartstijd zoveel mensen zijn die eronder dóór gaan of het niet meer zien zitten. Nog niet zo héél lang gele den waren de mensen klein behuisd en waren de gezinnen veel en veel groter. Man en vrouw woonden met tien of twaalf kinderen in een klein huisje, soms hadden ze ook nog een oude opa of oma in huis. En de man en vader sloofde van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om elke dag weer alle monden gevuld te krijgen. De moeder hield alle gezinsleden, zoals ze in de Alblasserwaard zo mooi zeggen, 'schoon en dicht'. Dat wU zeggen; er was altijd schoon wasgoed en wat kapot was werd gemaakt. En over het alge meen deed men het werk elke dag weer blij moedig, en van spanningen of problemen had men eigenlijk nooit gehoord. Of is het waar wat in het genoemde tóikel in Elsevier staat? "Ook vroeger werden veel mensen als gevolg van tegenslagen depressief of ang stig, maar ze leden in stilte. Ze praatten er hooguit over met de dominee, de buur vrouw of een familielid. Verder viel er niet veel aan te doen". Ze praatten erover met de dominee of met de buurvrouw of met een familielid. Ik vraag me af of daar niet één van de oorzaken ligt. We missen vandaag de sociale contacten, we zijn individualisten geworden. Ieder voor zich zelf, want die ander heeft toch geen tijd. De familie weet er niet van en met de buren heb ben we geen contact. Daarnaast is er natuurUjk de terugloop van de religie en de verminderde invloed van de kerk. Mensen doen er niet meer aan, of horen nergens meer bij. Gaan dus ook niet met hun problemen naar een ambtsdrager, maar zoe ken professionele hulp. Vandaar dat de wachtkamers bij psychologen zo vol zitten en de wachtlijsten in de zorg zo lang zijn. Omdat men niet meer denkt aan, of gelooft in het woord van de profeet: "Hij geeft de moe den kracht en Hij vermenigvuldigt de sterkte, dien die geen krachten heeft". Waarnemer Op zaterdagavond 23 november vindt vanaf acht uur in het 'Diekhuus' te Middelhamis een kunstmanifestatie plaats van Joep Luij ckx. Op deze avond presenteert hij zijn werk onder het thema 'Abstracte Magie', dit onder andere door middel van een diashow met maar liefst drie schermen en 6 tot 10 projectoren. Momenteel heeft Joep al meer dan 1000 foto's voor dit kunsteveneraent gemaakt. Als alles volgens plan verloopt, zullen er nog enkele duizenden volgen, waarna een selectie plaats zal vinden waar door alleen de beste overblijven. In Luijckx' diashow zijn objecten, schilderijen, tekenin gen, kleding en andere vormen van kunst geïntegreerd. De kunstwerken zullen op deze avond op drie verschillende locaties in MiddelhiU'nis/Sommelsdijk te zien zijn, namelijk in het 'Diekhuus', bij Van Zielst Goed wonen en bij fotoclub 'de Rarekiek". Om 20.00 uur vindt de opening van de kunstmanifestatie plaats. Daarna zal vanaf 20.15 uur ieder half uur een dia voorstelling van start gaan. Intussen kan op de andere locaties de tentoonstelling worden gezocht. In het 'Diekhuus' vindt u diashows, tentoon stellingen en leuke verrassingen, bij Van Zielst treft u een tentoonstelling met bijzon dere objecten en bij 'de Rarekiek' een ten toonstelling met speciaal fotowerk. De muziek bij dit project wordt gecomponeerd door Frank de Vreeze en de technische uit voering van de projectie is in handen van Wim Heijmans. Daarnaast wil Joep een boekje of mapje uitgeven met zijn beste werk uit dit project. Omdat het uitgeven van zo'n werkje met kleurenfoto's veel geld kost, vraagt Luijckx bedrijven of personen die hem willen sponsoren. Dit kan nog t/m 23 november a.s. door te bellen: (0187) 651318 of door te mailen: Joep_Luijckx@hetnet.nl. De betere woninginrichtiiig sinds 1920 Zandpad .S6. Middelharnis, Tel. (0187) 48 27 84 Met een startkapitaal van 50.000 euro via de Gemiva SVG-groep, begon kinderdagcen trum 'de Regenboog' te Middelhamis haar campagne om een Speel- en belevingstuin te realiseren. Door middel van diverse acties en initiatieven is het startkapitaal al lekker aan gegroeid. Onder andere doordat mensen deelnamen aan de Rabobank fietsdag op 21 september, of doordat mensen geld over maakten omdat ze het meedoen aan de fiets dag niet zagen zitten. Verder het initiatief van Culi d'Or te Dirskland om maar liefst 200 taarten ter beschikking te stellen die 'de Regenboog' zelf mocht verkopen. Voor 5 euro per taart waren die snel uitverkocht; een snel rekensommetje leert dus dat dit 1000 euro opbracht. Inmiddels is ook de kerst kaartenactie gestart. Pakjes met 5 leuke kaarten zullen voor 2 euro worden verkocht. Via 'de Regenboog' kunt u ze alvast bestel len (tel. 485744), dagelijks vanaf 15.30 uur; er zijn al 220 setjes verkocht! Ook veel ande re giften komen op de bankrekening van 'de Regenboog' binnen, soms zonder afzender, waardoor een persoonlijk bedankje niet mogelijk is. Daarom maar vanaf deze plaats! Dan was er nog een bruidspaar dat hun gou den huwelijksjubileum gebruikte om geld naar 'de Regenboog' over te maken; en ook de vissers op het eiland hebben massaal meegedaan. Tenslotte maakte de Stichting Vormingswerk in de Hoekse Waard een gift over van 3400 euro. Door dit alles is inmid dels maar liefst 22.135,67 euro binnengeko men, waarmee het kapitaal nu op 72.135,67 is komen te staan. Momenteel wordt hard gewerkt aan de voor bereiding van een kerstmarkt op 7 december a.s. Deze wordt georganiseerd door ouders en leden van de werkgroep 'Speel- en bele vingstuin De Regenboog'. Ook zullen de komende tijd bedrijven in de regio worden benaderd met de vraag of ze op één of ande re manier een bijdrage willen leveren aan de realisering van de Speel- en belevingstuin. Voor alle verdere vragen, suggesties, bijdra gen of acties kunt u contact opnemen met 'de Regenboog', tel. (0187) 485744. E-mail en kan ook: joost.van.welsenisOgemiva- svg.nl. En nog even ter herinnering; het bankrekeningnummer luidt 3416.62.313. Op vrijdag 22 november a.s. organiseert v.v. OFB te Ooitgensplaat weer een gezellige bingo met vele mooie prijzen. In de superronde is een gourmetset met 4-persoons gourmetschotel te winnen. U bent van harte welkom in verenigingsge bouw 't Centrum in Ooitgensplaat. De aanvang is 20.00 uur. Op woensdag 20 november houdt de Hand- werkkring van de Nederlandse Hervormde Kerk te Ooitgensplaat een verkoping. Tus sen 13.00 en 16.00 uur bent u van harte wel kom in verenigingsgebouw 'Elthato'. Er is weer van alles te koop, zoals leuke cadeau tjes voor baby's en ouderen, zelfgemaakte (kerst)kaarten, advocaat, kaas, noten, cake, koek, pannenkoeken, puddingbroodjes, e.d., sleutelhangers geknoopt van vissersgaren, producten van de Thuisbeurs. Er is een boe ken- en een stoffenkraam.Voor de kinderen is er o.a. een enveloppenstand en een grab belton. Ook is er weer een koffiehoek inge richt. De opbrengst is bestemd voor het res tauratiefonds van de kerk. De handwerk- kring heet u van harte welkom. "Ik ben gekomen opdat zij het leven hebben en overvloed hebben. (Johannes 10:10b) Ik ben gekomen. Met die woorden onder scheidt Jezus Zich van tal van andere 'her ders', die ook gekomen zijn. Maar zij heb ben zich als herders opgeworpen. In ieder geval hebben zij hun herderschap geken merkt door uitbuiting van de schapen. En toen het erop aan kwam om - zoals een ech te herder betaamt - tot het uiterste te gaan om de schapen uit gevaar en nood te redden, ging ze er vandoor. Ze hadden hun eigen leven liever dan de schapen... Het waren herders zonder hart: de koningen van Israël die hun onderdanen voorgingen op de weg van God af. Zo ook de geestelijke leidslie- den van Jezus' dagen die de mensen ondraaglijke lasten oplegden en de schapen alleen maar schoren zonder hen te weiden. Moet het diepgaand onderscheid tussen hen en Jezus nog uitgelegd worden? Hoever dat komen van Jezus ging, nooit duidelijker wordt het ons uitgelegd en aangetoond dan wanneer er in het midden van Zijn Gemeen te de stille sprake is van het gebroken woord en de vergoten wijn. Zo ver en zo diep ver nederde Christus Zich. Hij achtte Zijn eigen leven niet. Slechts voor Zijn schapen leefde Hij en stierf Hij toen Zijn tijd. Zijn ure was aangebroken. Waarom leveren zovelen hun ziel en zalig heid uit aan dieven en huurlingen, hoe mooi de namen ook zijn die zij dragen? Als 't erop aan komt laten zij u in de steek. Als de nood en de dood aan de man komt, maken zij zich uit de voeten. Er zijn al wat bittere ervarin gen opgedaan, door hen die hun heil ver wachtten van de wereld, van mensen, van zichzelf..Wat zegt Jezus? Ik ben gekomen opdat zij het leven hebben. Dat is een strik te, exclusieve boodschap, een machtige zelf openbaring van Jezus. U kunt dat 'leven' nooit nauw genoeg koppelen aan Hem. Het is in Hem en bij Hem. Hij is het Zelf. Trekt u daaruit maar de slotsom dat het leven in ons niet is te vinden. Wie waarachtig de levens balans opmaakt, ontdekt hoezeer wij midden in de dood liggen. Wij hebben het leven niet, niet meer. Wij verloren het, toen wij in de zonde de door God gestelde grenzen over schreden. Sindsdien incasseren wij het loon van de zonde: de dood in al haar facetten, in haar drievoudige verschrikking, tijdelijk, geestelijke en eeuwig. En op geen enkele manier brengen wij het leven binnen ons bereik. Het ligt niet aan het einde van onze vrome pogingen, het vloeit niet voort uit onze godsdienstigheid, het vleit zich niet geruststellend neer over onze goede bedoe lingen. Onontkoombaar scherp luidt het requisitoir van de Schrift: "Er is niemand die God zoekt, niemand, die goed doet: allen zijn zij afgeweken en tesamen onnut geworden" (Rom. 3). Meen niet dat dit te donker, te zwart gekleurd is. Met dat te doen, verraadt u een ontstellend gebrek aan zelfkennis. U lost de zaak, de grote schending tussen God en u niet op door zonder meer, spanningsloos, te zeggen: Christus is gekomen en Hij heeft het allemaal voor ons in orde gemaakt, over die dood maak ik mij dus geen zorgen. Het kruis en de bittere eenzaamheid van Christus in de Godverlatenheid maken dui delijk hoe diep verloren wij zijn, hoezeer het leven ons is ontvallen. Maar daartegenover klinkt een verlossend evangelie: Ik ben geko men opdat zij het leven hebben. In de Bijbel trekt een lange rij mensen aan ons oog voor bij, voor wie dat waar werd: Maria Magdale- na. Petrus, Thomas en vele, vele anderen meer. Verloren schapen, die een Herder von den en in Hem het leven. Toen Hij zei: Zie, hier ben Ik, Ik ben het, de Levende, opge staan uit de dood om u het leven te schenken. De heb het aan het licht gebracht. Zolang u dat leven zoekt buiten Hem om, kan het met u nog alle kanten op. U houdt het uiteindelijk nog vast in uw eigen hand. Daarom ook die twijfel, die onzekerheid, dat zoeken zonder vinden, dat hopen zonder grond. Totdat wij geen kant meer uit kunnen, de dood en het oordeel ons elke uitweg afsnijden en het maar één kant meer op kan: naar Hem toe! En... laat ieder, die het ondervond, het maar getuigen: dan léven wij eerst echt en recht! Dan is er behoud, licht, vreugde, troost en oneindige vrede, kortom leven en overvloed. En dan ook de lering, meer en meer, hoezeer ons levensbehoud en -onderhoud alléén in Hem ligt. Hoe dieper dat nu in ons uitgewerkt wordt, des te vaster haken wij aan dat 'opdat', aan het Woord van Hem. Hij heeft het gezegd. Hij is de Bron van het leven en ieder die in Hem gelooft, heeft het eeuwige leven. Het is evenwel zo groot en machtig, dat wij telkens weer op die hoogte getild moeten worden. Hoe onschatbaar rijk wor den ons dan de sacramenten. Zij brengen ons op de hoogte van het Woord en de Heilige Geest verzekert ons erdoor en Hij verzegelt het Woord en het Leven, zoals dat in de Her der is, aan ons hart. Heerlijke toeëigening van twee kanten! Woord en sacrament zijn de twee reddende handen van de goede Her der. En overvloed hebben... Het is de eer van Jezus te na dat Zijn schapen er karig van zou den moeten leven. Hij kwam opdat zij over vloed hebben. Dat is nu Psalm 23. Zo diep, zo teer, zo vol, zo stil, zo alleen maar meer HijU kunt daar toch met de beste wil van de wereld niet in lezen dat Zijn schapen het moeten doen met uitgedroogde beken en een schriele graspol hier en daar? Wie dat van deze Herder wil rondvertellen, doet Hem schandelijk onrecht aan. Jawel, wie weg- zwerft, wie boven genade uitkomt, of wie rust op eens ontvangen zegeningen, moet hier vreemd opkijken als het land schraal wordt en de beek droog valt... Maar of de Herder u daar gebracht heeft? En als u vraagt wat nu die overvloed is, laat dat lied het voor u zeggen en zingen: "Als ik Hem maar kenne, Hem de mijne weet; Als mijn hart zich Hem gewenne, Nimmermeer Zijn trouw vergeet... Overvloed, ze bundelt zich in het slot van vers tien. "Ik ben de goede Herder". Daar mee is alles gezegd. En als God Zijn eigen Zoon niet gespaard heeft (want de Herder werd geslagen!), zou Hij ons dan met Hem niet alle dingen schenken? Zoekt het niet bij anderen. Zoekt het bij Hem alleen. Ach, alles buiten Hem stelt teleur. Het is zo nameloos arm, zo leeg, zo dor. Bij Hem kan het alleen maar meevallen. En wie als een verloren schaap roept om deze Herder, voor die is er de vertassing van grazige weiden en wateren der rust. Goede Herder, gun leven aan mijn ziel, dan looft mijn mond Uw trouwe hulp! ds. A. Beens Op 17 november is weer de maandelijkse Jeugdkerk. Deze interkerkelijke samen komst zal plaats vinden in het Prieel bij recreatiecentrum 'de Staver' te Middelhar nis. Het is een dienst voor zowel kerkelij ke als niet-kerkelijke jongeren vanaf 16 jaar. De band X-fade en spreker Joost van den Oever zullen deze dienst leiden. De zaal gaat om 20.00 uur open en de dienst begint om 20.30 uur. Op 31 oktober 2002 heeft de gemeente raad van Dirksland besloten om geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van een verkeersstromen- en parkeeron- derzoek in het centrum van Dirksland. Op donderdag 14 november 2002 werden zes verkeerstellers geplaatst op de Gelderse- dijk, de Nieuwstraat, in de Stationsweg (2 tellers), de Tuinstraat en de Voorstraat. Deze tellers registeren uitsluitend het aan tal verkeersdeelnemers. Met nadruk wordt erop gewezen dat met deze apparatuur géén snelheidsmetingen worden gedaan. De verkeerstellers liggen er gedurende een periode van twee weken. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 SOMMELSDIJK - Rond zeven uur vanmorgen zijn op de Staverseweg N215, nabij tuincentrum Graka, een Volkswagen bus en een Renault personenauto - elkaar uit tegenovergestelde richting naderend - tegen eikaar gebotst. Bij het ter perse gaan van dit bericht kon nog niet worden gezegd hoe het ongeval is ontstaan en wie de bestuur ders van beide voertuigen waren. Wel raakte door de klap beide voertuigen van de weg; het busje kwam tot stilstand tegen de bosjes aan de ene kant van de Staverse weg, de Renault vloog door de berm aan de andere kant van de weg, schoot over de parallelweg en belandde in de naast gelegen sloot. Beide bestuurders moesten ernstig gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. Voor hulpverlening waren drie brandweervoertuigen en twee ambulances ter plekke. -34- Voor hem barst het geweld van een achtcilinder, twee honderdachtendertig paardekrachten tellende motor los. John hijgt van spanning en zijn knokkels zijn wit van het knijpen in het stuur. Kalm jongen, nu rustig in z'n één zetten en wegscheuren, Max kan nog niet bin nen zijn. Ziezo. ..dat moet z 'n één zijn.Fijn dat pa me af en toe in de polder heeft laten autorijden... Koppe ling op laten komen en dan gas bij... Dat ding moet door die deuren heen kunnen komen.Gelukkig kan ik een aanloop nemen... Rijden met dit monster is toch wel iets anders dan met de Opel van z'n vader. Als John de koppeling op laat komen en gas geeft is de garage plotseling gevuld met het gekrijs van zwaar sUppende banden, en moet hij moeite doen om z'n ogen niet dicht te knijpen. Blijf opletten... hou vol... De Mercedes springt vooruit, overbrugt de afstand tot de deuren in no-time en knalt er keihard tegenaan. Kra kend en splinterend springen de deuren open, het slot springt van de deur en vliegt tegen de voorruit, een ster achterlatend. Brullend, met zwaar beschadigde voor spoiler, schiet de wagen de weg op. John gooit het stuur naar rechts. Daar is Max.' Gas nu.' Gas.' Max steekt net de sleutel in de voordeur als hij de motor hoort starten. Hij luistert, springt van de stoep af en loopt in de richting van de garage. Dan boort de Mercedes zich door de deuren en kijkt hij recht in het verhitte en paniekerige gezicht van John. Max gezicht is al helemaal niet te beschrijven, met open mond en opengesperde ogen ziet hij hoe de wagen slingerend de weg op draait en vol gas wegscheurt. Het duurt even voordat hij beseft wat er gebeurt, dan rent hij met reu- zensprongen naar zijn auto en zet eveneens vol gas de achtervolging in. John heeft de grootste moeite de wagen onder contro le te houden. Wat brult die motor hard.' Oh, ja, ik moet natuurlijk schakelen... even zien... Zo, dat is beter, nu weer gas. ..nog eens schakelen.Hier rechts denk ik... Wacht daar staan borden... Europoort, die moet ik hebben! Hoooooo.' Gelukkig... dat scheelde niet veel... Met veel te hoge snelheid slaat hij rechtsaf en kan net het verkeersbord omzeilen. Verschrikt remt hij iets af, tot hij de wagen weer onder controle heeft. Het is nu helemaal donker en John rijdt zo hard als hij durft over de vrijwel verlaten weg. Hij heeft dan wel regelmatig in de auto van zijn vader gereden, maar daarmee ben je nog geen ervaren rijder, zeker niet met zo'n bolide. Alleen de angst en de wil om te ontsnappen en de poli tie te vinden doen hem doorrijden, onverantwoord doorrijden wel te verstaan. John is letterlijk een gevaar op de weg. Net als hij een drukkere weg met verkeershchten nadert, ziet hij in de spiegel dat hij gevolgd wordt. In het lantaaralicht komt de wagen van Max met hoge snelheid aanscheuren. In zijn schrikreactie geeft hij een stoot gas, niet meer denkend aan de naderende ver keerslichten. Te laat merkt hij dat ze op rood staan... De bestuurder van een witte Volkswagen gaat vol in de remmen, terwijl een tegemoetkomende Opel met een wilde stuurcorrectie John kan ontwijken. Wonder boven wonder scheurt de Mercedes precies tussen de twee auto's door de kruising over, daarbij wel een ver keersheuvel overstekend. Hotsend en botsend komt de auto aan de andere kant weer op de juiste weghelft terecht en duikt onder een viaduct door, de Al5 op. Grimmig ziet Max de Mercedes de kruising over- scheuren, terwijl hij zelf hard remt om de oversteken de auto's te ontwijken. Vol gas stuift hij achter John aan en even later rijdt hij vlak achter hem in het druk ke verkeer de Botlektunnel in. Hoe krijg ik die goser te pakken? Schokkerig schakelt John naar de vijfde versneUing, de weg flitst onder hem langs... Hoe kom ik hier hij de politie? Inmiddels maakt hij nog steeds snelheid. Ik moet de politie zien te vinden... Als ik stop krijgt Max me te pakken... Zwetend loodst John de wagen het drukke verkeer door. Achter hem Max, met hoge snelheid volgend. Met onverminderde vaart schiet de Mercedes over de linkerbaan, maar Max kleeft dichter achter hem. Gelukkig geeft'ie geen plankgas met dat ding, want dan zou ik hem kwijt zijn. Ik ben benieuwd waar hij eigenlijk naar... hé, hier blijven jij! Als ze de tunnel uitscheuren schiet John op het allerlaatste moment vanaf de hnkerweghelft naar rechts, de afrit Spijkenis- se op. Max kan nog net achter hem aan schieten. Bovenaan de afrit staan de verkeerslichten op groen. Even remt John af, maar slaat dan zonder om zich heen te kijken of richting aan te geven linksaf het viaduct op, de Hartelbrag over. Het verkeer wordt hier weer aan merkelijk rustiger. Plotseling begrijpt Max wat John van plan is. Over anderhalve kilometer heb je een poli tiepost! Ik moet hem voor die tijd tot stoppen dwingen! De gedachte aan de baas maakt Max haast gek want als hij John niet meer te pakken krijgt betekent dat zo goed als zijn doodvonnis. Hij had nooit boodschappen mogen gaan halen en John onbewaakt achterlaten. Als John de pohtie weet te bereiken kan hij beter spoorioos verdwijnen. Misschien ben ik in dat geval bij de politie nog wel het veiligst... Daar! Een rustig stuk weg! Nu pak ik hem! De motor van de Alfa 33 van Max bromt luidt als hij plankgas geeft en het sportieve kartetje loopt op de Mercedes in. Op het laatste moment heeft John in de gaten wat er dreigt te gebeuren en met een mk komt de Mercedes naar links. Max moet flink rem men, maar rukt tegelijkertijd het stuur naar rechts en geeft weer vol gas. Ditmaal is hij John te snel af, de Alfa schuift rechts naast de Mercedes. Nu geeft John echter een stoot gas waardoor de Mercedes weer dreigt uit te lopen, Max klemt zijn tanden op elkaar en duwt zijn rechter voet haast door de bodera van de auto. De wagens scheuren met onverantwoorde snelheid naast elkaar op de dubbelbaansweg. Een kilometer verderop is de poli tiepost, vlak na de verkeerslichten rechtsaf. Ten einde raad gooit Max het stuur naar links. De Alfa ramt de Mercedes bij het achterspatbord en een vonkeru'egen spat omhoog als staal op staal schuurt. Nog net kan John de wagen weer onder controle krijgen, maar ver liest daarbij wel snelheid. Nog eens ramt Max de wagen, dit keer meer in het midden. John moet uitwij ken in de middenberm en ramt een tiental paaltjes voor hij weer op de weg zit. Even verderop zijn de ver keerslichten al zichtbaar. Max geeft plankgas en weer knallen de wagens op elkaar. Dit keer kan John de wagen niet meer houden en slipt met gierende banden tollend over de weg om in de bosjes aan de rechterkant tot stilstand te komen. Wanhopig probeert John zijn oriëntatie temg te krij gen. De motor is afgeslagen! Oh nee, daar is Max! Rustig blijven John, rustig blijven... koppeling intrap pen... sleutel omdraaien... gas... Hij loopt weer! Weg wezen nu! Gas! Gas! John schakelt in de eerste ver snelling, maar op het moment verspert Max de weg. De neus van de Mercedes staat recht tegenover de ach terkant van het rode gevaarte. Je krijgt me niet, smeer lap! Je krijgt me niet! Daar! De wanhoop slaat om in woede. Alle ellende doorstaan en dan opnieuw gepakt worden Dat nooit! (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5