Snerltoernooi Ooltgensplaat Zoi^en om visserij in Goerees' raad Damespantalons ANNETTE MJidwintermarkt op Diekhuusplein i Woord Daad St. Nicolaasmiddag bij SWO bij tennisvereniging 445.- Intermezzo - Volley Voorne 3-10 Gevonden voorwerpen de gehele dag GESLOTEN •^wU ,ö«*o... Elliyra3Bl4NIEUW5 I 'Bert de 'Baf^r I en I I Qrede, 'Bcif^^r-'Widfwuzüer 1 t j ü<4esenÜ^mJ(evanckn9{oel<i LIEVE MAM JOHANNA MARIE VERWEU Maten 38 t/m 52 JANNETJE BOSHOVEN JANNETJE VAN 'T GELOOF- HEERSCHAP DINAHOLLEMAN WILLEM FRANS TROMMEL BRUIDSJAPONNEN i ANNEHE Abonneert U op Eilanden-Nieuws Serviceclubs Stille Veiling AMNESTY INTERNATIONAL 'Wie niet in wonderen gelooft, is geen realist. (David Ben Goerion) Amnesty is realist! Goeree Si Overflakkee Goeree Overflakkee woensdag 13 november BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Verder privatiseren Slijkgat UWSINAa DINSDAG 12 NOVEMBER 2002 FAMILIEBERICHTEN Per abuis is deze advertentie j.l. vrijdag niet geplaatst. Hij ml u zegenen, die den Heere vrezen. S I (Ps. 115 vers 13a) f I Met dankbaarheid delen wij u mede dat onze f I geliefde ouders en grootouders I op 8 november 2002 40 jaar getrouwd waren. il Wij wensen onze ouders en grootouders samen I nog vele gezonde en gezegende jaren toe. Peter en Anne Laura en Rosanne 0 Gijs en Annelijn f Leonore j| René Boomgaardpad 34 3257 KB Ooltgensplaat I Op 16 november 2002 zijn wij 25 jaar getrouwd. Een ieder die ons ter gelegenheid daarvan de hand wil komen schudden, is van harte welkom op de receptie op zaterdag 16 november a.s. op Fort Prins Frederik te Ooltgensplaat vanaf omstreeks 20.00 uur. Kees en Riemke van den Hoek Oudedijk 9 3257 LM Ooltgensplaat DANKBETUIGING om familie, vrienden en collega's langs deze weg te bedanken voor de vele kaarten, persoonlijke belangstelling, cadeaus, bloemen en giften. Hierdoor werd onze trouwdag op 8 november een onvergetelijke dag. John en Annemieke Goedegebuure Fabiusstraat 46 Melissant 11 november 1999 11 november 2002 De één geeft De ander neemt Jij gafons liefde We missen je zo Olav, Mariëlle, Ingeborg en Esther Prins Hierbij geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante weduwe van Jacob Spee in de ouderdom van 85 jaar. Dirksland: L. van Groningen-Spee Middelhamis: E. Dubbeld-Spee A. Spee-Onderdelinden neven en nichten 6 november 2002 De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk Oost- flakkee te Oude Tonge organiseert op woens dag 27 november 2002 a.s. een Sint Nico laasmiddag in het Infocentrum Bernhardstraat te Oude Tonge. De deelnamekosten bedragen 3,50 euro per persoon. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De Sint is deze keer niet beschikbaar, maar hij heeft wel gezorgd voor leuke prijzen. Natuurlijk is er weer het vertrouwde kopje koffie of thee met versnapering. U moet zich i.v.m. de organisatie wel opgeven; bij opgave en niet kunnen deelnemen wel graag afmelden. Geeft u het ook door als u suikerpatiënt bent. Zij die niet in staat zijn op eigen gelegenheid te komen, kunnen dit melden bij hun opgave, er wordt dan voor vervoer gezorgd. U kunt zich opgeven tot en met 22 november, telefoon 641344 alleen in de ochtenduren. De middag is toegankelijk voor personen vanaf 55 jaar en wonend te Oude Tonge. In 20 nieuwe kleuren v.a. Zandpad 90, MIddelharnIs, (0187) 48 24 31 Het laatste levensblad is gevallen, het was goed samen te zijn. Bedroefd, maar in dankbare herinnering aan het geen zij voor ons heeft betekend, geven wij u ken nis dat van ons is heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Willem Melissant eerder weduwe van Pieter Oorbeek op de leeftijd van 78 jaar. Tinus Oorbeek Sjaan Oorbeek-Groen Moos Oorbeek Saar Bestman-Oorbeek t Dick Bestman Lien Jongbloed-Oorbeek Chris Jonbloed t Piet Oorbeek Cathy Vos Hans Melissant Corrie Melissant-Tanis klein- en achterkleinkinderen Stellendam, 10 november 2002 Correspondentie-adres: T. Oorbeek, Oranjestraat 2, 3251 XG Stellendam Gelegenheid tot condoleren donderdag 14 novem ber 2002 van 19.00 tot 20.30 uur in het rouwcen trum. Nieuweweg 2 in Melissant. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden vrijdag 15 november 2002 om 14.00 uur op de begraafplaats aan de Voorstraat in Stel lendam. Aanvang rouwdienst om 13.15 uur in 'De Rank', Bosschieterstraat 6 in Stellendam. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in 'De Rank'. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen kunnen deze advertentie als uitnodiging beschouwen. "Als ik eens mijn ogen sluit en het leven vliegt eruit en men vraagt: Was het goed, was het matig? Was het vlot of was het statig? Blijf bij die vraag niet langer staan Vergeef me, ik heb mijn best gedaan. Liefdevol en eenvoudig Zoals zij heeft geleefd. DAG LIEVE OMA Corina en Jacob Petra André Leanne Mart Diana Priscilla en Peter Robin William V Kimberly Caty en Kees Chantal Johan en Krijnie Ellis Joeri Wilma Bedroefd geven wij kennis dat van ons is wegge nomen onze schoonzus en tante weduwe van Martinus Pieter van 't Geloof in de leeftijd van 75 jaar. Familie Van 't Geloof neven en nichten Ouddorp, 7 november 2002 De Heer is mijn Herder. (Psalm 23) Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede dat de Heere van ons heeft weggenomen onze lieve zorgzame moeder en oma sinds 26 maart 1998 weduwe van Leendert Polder geboren 13 november 1912 overleden 8 november 2002 Middelhamis: A. Krijgsman-Polder P. S. Krijgsman Adrie Ineke Jan-Pieter Sommelsdijk: J. M. Gouswaart-Polder (in liefdevolle herinnering) I. L. Gouswaart Raoul en Dineke Xander en Rianne Max Koomlust 15, 3245 XV Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren dinsdag 12 november van 20.00 tot 21.00 uur in de rouwkamer van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. woensdag 13 november om 10.00 uur in de Lukaskapel van 'De Samari taan'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Oude Tonge. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Ziel, gij zijt geboren tot zingen voor den Heer uw God (Psalm 146 berijmd) Tot ons grote verdriet is na een kort ziekbed over leden onze geliefde, zorgzame broer, zwager en oom Wij blijven achter met de herinnering aan zijn har telijkheid, behulpzaainheid, liefde en trouw en het vermogen met ieder mee te leven. Zijn vaste vertrouwen op zijn Heer en Heiland is ons tot troost en sterkte. Niettemin zullen wij hem zeer missen. Middelhamis: A. A. Trommel-Maliepaard Stad aan 't Haringvliet: A. van Rumpt-Trommel Oude Tonge: A. van Pelt-Trommel B. H. van Pelt Stad aan 't Haringvliet: Joh. Trommel T. Trommel-Looy neven en nichten Stad aan 't Haringvliet, 11 november 2002 Weiken niet op afspraak Zandpad 90, Middelhamis Tei. (0187)48 24 31 Volleybalvereniging Intermezzo speelde jl. zaterdag haar thuiswedstrijden in 'de Staver'. De tegenstanders die dag waren voornamelijk teams van Volley Voome uit Brielle. De gasten hadden het betere spel meegenomen en gingen dan ook met de meeste punten naar huis. Heren 2 speelde gelijk en meisjes Cl won. De rest verloor. Een team wat wel wist te winnen was meisjes ClCoach Uona Zwaal-Stroomberg zag haar meisjes in eerste instantie zwakjes startten. De eerste set werd dan ook met 21-25 verloren. Na de nodige pep-talk ging het beter. De Intermezzo-meisjes kregen de spelvreugde terug en vochten voor elke bal, met als resultaat dat de tweede set werd gewonnen met 25-19. Volley Voome was beslist een waardige tegenstander die niet veel onderdeed voor de thuisploeg. Intermezzo was vanaf de tweede set echter beter. De vechtlust verdween niet meer. Goede inzichten en combinaties zorgden ervoor dat de derde set met 25-18 en de vierde set met 25-23 werd gewonnen. Volley Voome had haar best gedaan, maar kon Intermezzo er niet van weer houden om alleen aan kop van de competitie te komen. De stand na zes wedstrijden in poule A is als volgt: 1Intermezzo 1 6-20 2Volley Quick 1 6-18 3Ibisl 6-15 De selectie van Intermezzo bestond uit de volgende meisjes: Marcella de Bruin, Alice 't Jong, Nelleke Krijgsman, Wies Mourik, Maartje Verkerk, Nicole Kardux en Riaime Jansen. Liontien Arensman en Annelie Koole waren afwezig. Heren 1 van Intermezzo kon net zeven man op de been brengen. Adriaan Tieleman viel niet onverdienstelijk in. Hij kon echter niet voorkomen dat het eerste wederom haar wedstrijd verloor. Volley Voome was gewoon beter en won met 1-3. Overige uitslagen: Heren 2 - Volley Voome 32-2 Heren 3 - Geervliet 13-1 Dames 1-MVCl1-3 Dames2-DV0 31-3 Jongens Cl - Volley Voome 10-4 Jongens Dl - Volley Voome 11-3 Meisjes Al - Volley Voome 1 0-4 Meisjes B1 - Volley Voome 1 0-4 Meisjes Dl - Foranto 24-0 Het Diekhuusplein staat op zaterdag 14 december in het teken van een midwinter- markt, ledere week berichten wij u over een bepaalde activiteit op deze markt. Over de veiling melden we iedere week het nieuws. De Midwintermarkt wordt georganiseerd door de Soroptimist-club van Goeree-Overflakkee. Dit is een intemationale club van vrouwen met een baan. Zij zetten zich onder meer in voor mensenrechten in het algemeen en vrouwenrechten in het bijzonder. Zij hebben dan ook het goede doel van deze markt bepaald, nl. de zorg voor weeskinderen in Malawi. Kinderen en moeders zijn onlosmakelijk met elkaar verweven. Als een moeder ziek wordt treft dat het kind als een kind ziek wordt treft dat de moeder. Onder de indmk gekomen van de verhalen van men sen die er zelf geweest zijn, en de stelligheid dat de opzet van het project echt goed is, besloten de Sorop- timisten van Goeree Overflakkee zich in te zetten voor dit project. Zij verhuren de kramen en doen de veiling. De Rotary-club van Goeree-Overflakkee is op de markt present met de verkoop van "plassti- ckers'. Dat is een sticker, de naam zegt het al, die in de toiletpot geplakt wordt en door warmte van vorm verandert. De bedoeling hiervan laat zich raden. De Lions-club van Goeree Overflakkee is vertegenwoor digt met wijnverkoop. De Lady-circle van het eiland doet ook mee. Op welke manier is nu nog niet bekend. Van alle serviceclubs kan gezegd worden, dat ze allen goede doelen nastreven, waarbij ook onderlinge vriendschap niet als middel maar als doel beschouwd wordt. Buiten de gezamenlijke service clubs zijn er nog vele andere standhouders. Hierover leest u in een volgend bericht meer. Hiermee wordt het volgende bedoeld In een ruimte van het Diekhuus worden op die dag van 10.00-15.00 uur te veilen spullen getoond; nieuwe of gebruikte spullen, antiek of eigentijds, iedereen kan gratis komen kijken. Voor wie wil bieden, is tegen betaling van 2 euro een biednummer te koop. Daarmee kan op ieder stuk zo vaak als wenselijk geboden worden. De biedingen zijn openbaar en hangen bij het te veilen stuk. Als om 15.00 uur de veiling stopt, komt het stuk toe aan de hoogste bieder. Uiteraard is zo'n veiling afhankelijk van de ingebrachte stukken. De lijst van vorige week kan aangevuld worden met het volgen de: beeldje van een bekende Flakkeese kunstenaar, disc-man aangeboden door Foto Klein, autoradio van Re-cars, art-deco lampje van galerie 19toen, het nieuwste boek van Rien Poortvliet (geschonken door Boekhandel Van der Boom), een oud psalmbord uit een kerk en serviesgoed o.a. van Ragout. Als u zelf iets heeft wat voor deze veiling geschikt is, kunt u dat aanbieden. Liefst als schenking voor het goede doel, maar voor een bodemprijs is ook moge lijk. De meeropbrengst is dan voor het goede doel. Er worden dan geen veilingkosten berekend. ledere week wordt u nader geïnformeerd over de ingebrach te goederen. Ook telefonisch kunt meer info krijgen: (0187) 645070 of 491882. Werkgroep G-O, tel. 48 54 52 (Annet) internet: www.amnesty.flakkee.net Bij het politiebureau te Middelhamis zijn onderstaande gevonden voorwer pen afgegeven: Geldkist, te Oude Tonge. Oorsieraad zilver, te Sommelsdijk. Handschoen, te Middelhamis. Armband bedel, te Stad aan 't Haringvliet. Horloge, te Sommelsdijk. Telefoon Nokia, te Oude Tonge. Portemonnee, te Middelhamis. Telefoon Nokia, te Sommelsdijk. Radio cass.rec, te Middelhamis. Schoenen, te Middelhamis. Horloge, te Melissant. Bril, te Middelhamis, Ketting, te Sommelsdijk. Telefoon Orion, te Sommelsdijk. Bril, te Middelhamis. Portemonnee, te Middelhamis. Armband, te Middelhamis. 2002310613 2002310900 2002314926 2002315751 2002315898 2002316052 2002319679 2002319685 2002320015 2002321529 2002323421 2002323445 2002326474 2002329335 2002332982 2002337885 2002346443 Ook zijn er diverse fietsen, sleutels en bank biljetten afgegeven. U kunt de goederen bekijken in het politieburo, tijdens werkda gen, tussen 10.00 en 16.00 uur. Gelieve bij navraag het nummer van het betreffende goed op te geven. ■vl Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 Fax (0187) 48 45 20 Zaterdag 9 november heeft tennisvereniging Oolt gensplaat haar snerttoemooi gehouden. Na het vele regenen van de laatste dagen stond er op zaterdag toch aardig wat water op de banen. Met de nieuwe water- zuigwals verdwenen deze plassen als sneeuw voor de zon. Gelukkig was het droog en kwamen de deelne mers binnendruppelen. Inmiddels stond de koffie met de zelfgemaakte appeltaart en schuimcake klaar. De deelnemers lieten het zich goed smaken. De banen waren inmiddels aardig opgedroogd zodat om tien uur het spelen kon beginnen. Na wat aanmoedigingen van de organisator, Gerrit Poortvliet, begonnen de eerste deelnemers aan hun partijtje. Het was een gezeUige dmkte daar bij tennisvereniging Ooltgensplaat. De sfeer zat er vanaf het begin goed in. Iedereen had best zin om nog even te kunnen tennissen op de buitenba nen. Tot twaalf uur ging het allemaal geweldig, maar toen kwam er weer even een fikse bui en waren de banen weer kleddernat. Maar niet getreurd, na regen komt zonneschijn en dat bleek ook nu weer het geval. Zowaar zelfs veel stukken blauwe lucht. Dus weer snel met de waterzuigwals over de banen en in de tus sentijd konden alle deelnemers van de uitstekende snert genieten. Voor enkelen was er ook braine bonensoep aanwezig. Verder waren er lekkere verse broodjes met rookworst en roggebrood met spek. Intussen lagen de banen er weer prachtig bij en werd rond één uur het toernooi hervat. De vele aanwezigen konden niet allemaal in de gezellige kantine, maar op het terras was het ook gezellig om te kijken naar de spelers op de banen. De hapjes en de drankjes werden prima verzorgd door betrokkenen van de bardienst onder de bezielende leiding van Jaan Poortvliet en Susanne Hoeksma. Opvallend was het dat veel nieu we leden acte de presence gaven, waardoor een leuke mix ontstond van oude en nieuwe leden. Helaas, om een uur of vijf begon het weer te regenen. De organi satie zag zich genoodzaakt de rest van de wedstrijden af te lassen. Maar gelukkig waren dat maar drie wed strijdjes. De overige 15 wedstrijden zijn naar volle tevredenheid afgewerkt. Nog heel lang daama hebben de deelnemers alle wetenswaardigheden met elkaar uitgewisseld onder het genot van een hapje en een drankje. Zelfs de laatste restjes snert zijn nog opge gaan. Een geweldige happening met een fantastisch opkomst voor een mooie afsluiting van een voortref felijk seizoen. GEMEENTE GOEDEREEDE Sluiting gemeentehuis Goedereede Donderdag 14 november 2002 is het gemeentehuis van 15.00 tot 17.00 uur gesloten. De avondopen stelling gaat gewoon door. Tijdens de begrotingsbehandeling van de gemeenteraad van Goedereede blijkt dat er veel zorgen zijn rondom de visserij. In de toelichting bij de begroting spreekt het college zelfs over "zeer zorgelijke ontwikkelingen". Als oorzaak van de zorgen noemt het colle ge de sterk verminderde quota, slechte vang sten en hoge kosten. De prijzen welke voor de vis worden betaald kunnen deze tegen vallers niet meer opvangen. Het gevolg is dat de verdiensten van schipper en beman ning slecht zijn, waardoor twijfel rijst over een toekomst van en in de visserij. Het Goerees' college constateert verder dat de verslechterde vooruitzichten zijn weer slag vindt op de visafslag: Er wordt verlies geleden in omzet en rentabiliteit. Al is de visafslag in Stellendam verzelfstandigd, met wel een gemeentelijk aandeelhouderschap, blijft de visserij voor de Kop van Goeree van groot belang, zeker gezien de afliankelijke bedrijven, zoals werven en toeleveringsbe drijven. Teleurgesteld is het college over het feit dat nog zeven a acht grote kotters van de Goereese vloot hun vangst in IJmuiden aan de wal brengen. Ze constateert dat, ondanks de vele inspanningen, het nog steeds niet is gelukt deze vissers duidelijk te maken dat zij hiermee de visserij op de kop van Goeree geen dienst bewijzen. Ook is zij van plan om de rol van het gemeentebestuur en dan met name het voorzitterschap van de burgemees ter van de raad van commissarissen van UFA mogelijk in heroverweging te nemen. Eén hchtpuntje ziet het college nog wel in het feit dat mim vijfentwintig aanmeldingen van leerlingen voor de Visserijschool in Stellendam zijn binnengekomen. Tijdens de raadsvergadering sprak de heer D. Pijl (CDA) zich uit als voorstander van verdere privatisering van de UFA (de orga nisatie die ook de Visafslag beheert). Als, volgens hem, de gemeentelijke aandelen beschikbaar komen, is er voor meer mensen de mogelijkheid om deel te nemen aan het bestuur van de UFA. Ook de heer T. Bake- laar van de PvdA is het met Pijl eens, "de dan vrijgekomen middelen kunnen weer ten goede komen aan de gemeenschap", aldus Bakelaar; hij vindt het risico voor de gemeente te groot worden. H. v.d. Meer van de VVD waarschuwde dat bij een eventuele privatisering er wel gezorgd moet worden voor een gezond bedrijf, er zou, volgens hem, een dusdanig klimaat geschapen moe ten worden dat het interessant maakt om de UFA binnen te stappen, "Gezien de huidige economische toestand, is dat gunstige kli maat nog niet aanwezig", aldus Van der Meer. De SGP wil tijdens de vergadering niet te diep op het aandeelhouderschap in gaan. De heer Noorthoek stelt voor om hier later in het seniorenconvent (de vergadering van fractievoorzitters) nog op temg te komen. SGP-er H. Tanis denkt ook wel dat met de huidige economische situatie er wei nig aandelen verkocht kunnen worden; "Maar toch moeten we het maar proberen", aldus Tanis. De ChristenUnie vindt dat met het aantreden van een nieuwe directeur van de UFA er ook een nieuwe raad van com missarissen moet komen. De heer Moerkerk bevreemdt het verder dat er een commissaris is die zijn vis nog elders aan land brengt; dit moet volgens hem niet kunnen. In het kader van de aanleg van de tweede Maasvlakte wordt de gemeente gecompen seerd voor de eventueel te lijden schade. Er is bijvoorbeeld door de gemeente Rotterdam toegezegd dat het Slijkgat op diepte wordt gehouden. De heren Tanis en Van der Meer riepen het college op om met de onderhan delingen hoog in te zetten, zij pleiten voor een diepte van wel zes meter. Burgemeester Sinke denkt dat deze eis niet haalbaar vol gens hem zijn er ook voor deze haven gren zen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3