IE Wms^mm Jeugd- en jongerenbeleid is speerpunt van bezoek PvdA Statenleden Geslaagden opzadelcertificaat bij Manege Stal de Poorte 0900-8844 ■(/Minnaard Zaterdag mannendag www.buijze.nl Vergadering Statencommissie Zuid Crea-avond kaarten maken Ger. Gem. Dirksland Vissers veroordeeld ondanks dubieuze meetmethode netten tsmamsmsL[ Verkoping Handwerkkring Ool^ensplaat 2e Evangelisatiezang- dienst te Goedereede Informeel concert in 'de Notenkraker' '^^K-2 A-^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak bedrijf ClOOO Van den Hurk wint winkelcompetitie Bijeenkomst MS lotgenoten actief in beeld en geluid KIEVIT WARMTE Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? OOSTFLAKKEE - Problemen rond de ontsluitingswegen van het nieu we regionale bedrijventerrein bij Oude Tonge en bij de lokale bedrijf sterreinen in de dorpen, de groeiende overlast van blauvralg, verkeers veiligheid en het voortbestaan van het jeugd- en jongerenwerk. Dit zijn enige van de zaken waareen aantal leden van de PvdA-fractie van de Pro vinciale Staten mee werden geconfronteerd tijdens het werkbezoek dat zij vorige week aan de gemeente Oostflakkee brachten. Ontsluitingswegen Drugsverslaving Geheim van Goeree info-avond ChristenUnIe Middelharnis DinsdagJ.2 november 2002 tV^^i!Ü££!£i^^eiaargang t^vv. tx. .>v Jr. 7154 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Tussen donderdagmiddag vijf uur en vrijdagmorgen kvi'art voor acht werd ingebroken in een bedrijf op de Phi- lipshoofjesweg. Onbekenden liadden het slot van een deur verwijderd en vervolgens het pand doorzocht. Een grote hoeveelheid gereedschap en een onbekend geldbedrag werden weggenomen. Karin en Leonie Roozemond organiseren weer een crea-avond in één van de zalen van de nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente in Dirksland. Deze avond worden er in totaal zeven kaarten gemaakt en de kos ten voor deelname zijn 10,- per persoon. De deelnemers moeten zelf zorgen voor mesje, snijmat, lijm, liniaal, potlood en wat er verder nodig is voor het maken van kaar ten. Voor koffie wordt gezorgd. Opgaven voor 15 november op één van de volgende telefoonnummers: 602752 (Karin) of 603597 (Leonie). De opbrengst van deze avond is bestemd voor de aflossing van de kerk. De avond wordt gehouden op woens dag 20 november en begint om 19.30 uur. De activiteitencommissie hoopt dat velen zich zullen opgeven voor deze altijd gezelli ge en creatieve avond. ClOOO Van den Hurk te Ouddorp heeft de eerste plaats behaald in de kwalitatieve winkelcompetitie die ClOOO op dit moment landelijk voert. Tijdens deze competitie zijn alle ClOOO winkels beoordeeld op orde, netheid, klantvriendelijkheid en vak kundigheid van het personeel. Door deze overwinning strijdt de ClOOO uit Ouddorp nu om de titel 'Beste ClOOO van de regio Zuid'. Naast de al eerder genoemde punten waarop zij beoordeeld worden, gaat nu óók de klant een belangrijke rol spelen. De komende week zal er aan de klanten een kaartje meegegeven worden waarop een gra tis telefoonnummer vermeld staat dat ze kunnen bellen. Ze kunnen dan een aantal vragen beantwoorden betreffende de kwali teit van ClOOO Van den Hurk. Aan de hand daarvan kan de ClOOO de consument nog beter gaan helpen om geld, tijd en gedoe te besparen tijdens het doen van de dagelijkse boodschappen. Voor de tijd die consumen ten kwijt zijn aan het bellen, kunnen ze bij ClOOO Van den hurk een gratis pak gevulde speculaas ophalen. DEN HAAG/GOEDEREEDE - Een vis- sersbedrijf uit Goedereede heeft zich bij de Hoge Raad vergeefs verzet tegen een ver oordeling tot een boete van 4500 euro voor het vissen met een sleepnet waarvan de maaswijdte net geen 80 millimeter was. De vissers vochten hun veroordeling aan omdat de methode waarmee de Algemene Inspectiedienst (AID) de mazen van hun net heeft gemeten onbetrouwbaar is. Procureur- Generaal Wortel, die in deze zaak advies uit bracht aan de Hoge Raad, was het eens met de vissers. De vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie sprak zelfs van een negatieve primeur in de Nederlandse straf rechtspleging. De minimale maaswijdte van sleepnetten is vastgelegd in een verordening van de Euro pese Commissie. In de verordening is bepaald dat het meten door inspecteurs met de hand mag worden gedaan. De maaswijd te op het schip van de tong- en scholvissers uit Goedereede werd met de hand vastge steld op 76,98 millimeter. Uit een onderzoek van de Europese Commissie zelf is echter gebleken dat de meetmethode onnauwkeurig is. Dit onderzoeksresultaat wordt nog eens bevestigd in een rapport van TNO. Volgens Procureur-Generaal Wortel had de meting door de AID niet als bewijs mogen dienen. In zijn advies schrijft hij dat de Nederlandse rechter over de uitleg van de Europese ver ordening vragen had moeten stellen aan het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. De Hoge Raad heeft dit advies naast zich neergelegd. Het hoogste rechtscollege wijst erop dat de schipper volgens de verordening aan de AID had kunnen vragen om een twee de meting met gewichten aan het net. Die methode zou wél betrouwbaar zijn. Vissers vragen echter nooit om een meting met gewichten omdat die veel strenger is en bij na altijd in het nadeel van de vissers uitvalt. De Multiple Sclerose Vereniging Nederland (MSVN), afdeling Goeree-Overflakkee, houdt weer haar tweemaandelijkse lotgeno tencontact, ditmaal op donderdagavond 21 november om 20.00 uur in verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk. Ook partners en familieleden worden deze keer in de gele genheid gesteld om aanwezig te zijn. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen naar Karin Schippers, tel. (0187) 499000, of Ankie Posthuma, tel. (0187) 486155. COMBI J uur folo-t»rvi<» «ADOW-Wuhtraol 35 M. (0117) 611611 fu 6U7U UMUt rrinlthop Hognwwi 17] M. (0111) U»W Dit krijgen ze als zij het kaartje weer inleve ren met daarop de code die ze tijdens het telefoongesprek ontvangen. Alle medewer kers van C1000 Van den Hurk rekenen op de medewerking van haar klanten, want ze wil len de beste ClOOO van Nederland worden! DIRKSLAND - Bovenstaand een foto van de feestelijke afsluiting van een gezel lige middag voor 42 kinderen bij manege 'Stal de Poorte' in Dirksland. Na een middag van spelletjes en pannenkoeken eten, volgde misschien wel het span nendste gedeelte: na oefenen haalde iedereen zijnThaar 'opzadelcertificaat'. Een hele opluchting! De volgende kinderen zijn geslaagd: Melissa Verweij, Anne Almekinders, Linda Almekin- ders, Elza Both, Naomi Koole, Pim Guldemeester, Joline Guldemeester, Dider Nieuwland, Charlotte van Bergen, Nadine Struik, Tamara Klem, Jodie Reuter, Niki Reuter, Daphne Tanis, Michelle v.d. Veer, Divya v. Huizen, Cheyenne Cannegieter, Claudia Grinwis, Marcia Janssen, Marjolein Haasnoot, Josephine Mastenbroek, Nikki Agyemany, Lisa Plomp, Mariel- le Westhoeve, Nicole Koreman, Sanne Koremen, Rosanne Mostert, Valerie v. Sters, Lenny Grinwis, Marlie Sluyts, Charlotte v.d. ande. Ruby Hennekens, Anne de Jong, Marije Lodder, Jacintha Nagtegaal, Annemieke Knops, Sophie Smit, Antoinette Knops, Emma Spaan, Rick Seesink, Nicole Tanis, Isabelle v.d. Mosselaar. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Aanstaande zaterdag zal voor de derde maal een regionale Themadag voor mannen wor den gehouden. De sprekers, ds. E. F. Ver- gunst en ds. P. den Butter, zijn voor velen geen onbekenden. Bij de bespreking van het thema 'In de schaduw van morgen' zal het met name gaan over de wetteloosheid in de laatste dagen en de oproep tot volharding enerzijds en de positie van Israël anderzijds. Een hoogst actueel thema, dat ongetwijfeld een ieder zal aanspreken. Daarom zullen veel mannen de weg naar de Prins Maurits- scholengemeenschap in Middelharnis wei weten te vinden. Alle mannen, jong en oud, zijn hartelijk welkom. Aanvang 10.00 uur, toegang gratis. (Zie ook de advertentie elders in deze krant.) •Maei- en regebj^emen •Service oodölTOud Centrate verwarming •Uichtbehandeling •Lood- en ztnkwark •Gasirstaüaiies Sanïw Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 INKOMENS- EN VEBMOCENSPIANNING Op woensdag 20 november houdt de Hand werkkring van de Nederlandse Hervormde Kerk een verkoping. Tussen 13.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom in verenigings gebouw 'Elthato'. Er is weer van alles te koop, zoals leuke cadeautjes voor baby's en ouderen, zelfgemaakte (kerst)kaarten, advo caat, kaas, noten, cake, koek, pannenkoeken, puddingbroodjes, sleutelhangers geknoopt van vissersgaren, producten van de Thuis- beurs, e.d. Verder is er een boeken- en een stoffenkraam; voor de kinderen is er o.a. een enveloppenstand en een grabbelton. Ook is er weer een koffiehoek ingericht. De opbrengst is bestemd voor het restauratie fonds van de kerk. De handwerkkring heet u van harte welkom. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxaleur. lid NVM ()I87-476.S.Ï5 Woensdag 20 november vergadert de staten commissie Zuid in het gemeentehuis van Korendijk over actuele zaken in de regio Zuid-Holland Zuid. De vergadering is open baar en begint om 9.30 uur. Op de agenda staat onder meer het gebieds programma Zuid-Holland Zuid. Het pro gramma geeft de inzet van de provincie in de regio voor de komende periode met een accent op 2003. Het nu voorliggende pro gramma is om advies gezonden aan respec tievelijk het Drechtstedenbestuur, stuur groep RIHW en de stuurgroep Goeree-Over flakkee. Voorstel is om advies uit te brengen over het ontwerp gebiedsprogramma Zuid- Holland Zuid. Verder staat de Regiovisie Jeugd Zuid-Hol land Zuid 2003-2006 op de agenda. De Regiovisie Jeugd Zuid-Holland Zuid is een van de drie Regiovisies die als bijlagen zijn geschreven voor het provinciale Beleidska der Jeugd 2003-2006. Voorstel is om over de Regiovisie Jeugd Zuid-Holland Zuid 2003- 2006 een advies uit te brengen. Bij positief besluit zal het onderhavige voorstel voor vaststelling worden voorgedragen aan Pro vinciale Staten. Iedereen die geïnteresseerd is in het bijwo nen van de vergadering is van harte welkom. Indien u gebruik wih maken van het spreek recht dient u zich uiterlijk 19 november 2002 voor 12.00 uur aan te melden bij de secreta ris van de statencommissie, mevrouw M.M. de Ruiter-van Hattum, telefoon 070 441 61 41 of per e-mail ruiterm@pzh.nl. De agenda met bijbehorende stukken staat op internet: (www.pzh.nVbestuur/statenin- formatie/conMnissies). Het was echter niet alleen kommer en kwel wat zij te horen en te zien kregen. Tijdens de ontvangst op het gemeentehuis bracht burge meester Van Pelt van Oostflakkee de Staten leden op de hoogte van het wel en wee van deze gemeente. In het kort schetste hij de politieke verdeling van het aantal raadszetels en wethouders in Oostflakkee, waarbij even eens de wijze waarop de gemeente Oostflak kee het dualisme in de praktijk toepast, door hem werd toegelicht. "Ik ben er van over tuigd dat, als het dualisme goed wordt toe gepast, het ook voor de raadsleden leuk wordt. Volgens de provincie zijn wij hier in deze gemeente goed bezig. De rol van de wethouders en de raad komt steeds beter uit de verf. Zo zitten bij ons de wethouders tij dens de gemeenteraadsvergadering op de publieke tribune. Bij de commissievergade ringen zijn de wethouders op uitnodiging aanwezig om bijvoorbeeld een voorstel toe Ie lichten of vragen te beantwoorden. Punten zoals het lokaal jeugdbeleid kunnen ter dis cussie in de raad worden gesteld zonder dat daar een collegevoorstel aan vooraf gaat," aldus Van Pelt. Ook de ontwikkelingen rond het Koopplein in Oude Tonge kwamen aan bod. Daar verschijnt over afzienbare tijd een Lidl-vestiging naast Albert Heijn, met daar bij parkeergelegenheid op het dak en een aantal seniorenwoningen. Een goede ont wikkeling, die zeker ten goede komt van de economie. De verbouwing van het gemeen tehuis is eveneens bijzonder, aldus Van Peh. "Niet alleen zal het nieuw aangebouwde gedeelte onderdak bieden aan de bestuurs- vleugel, maar op de eerste etage komt de bibliotheek, die nu nog in twee oude school- lokalen is gevestigd. Wij verwachten dat bibüotheek en gemeentehuis elkaar zeker zullen versterken". Vervolgens maakte het gezelschap een rond rit per bus langs de genoemde knelpunten. Gastvrouw Nelly van Dijke van de PvdA Oostflakkee fungeerde tijdens de bustocht als reisleidster. Het toekomstige regionale bedrijventerrein in Oude Tonge werd als één van de eerste knelpunten aangedaan. Provin cie en gemeente zijn over de inrichting hier van niet geheel dezelfde mening toegedaan. De provincie ziet het nieuwe bedrijventer rein min of meer als distributieplaats, de gemeente Oostflakkee zou er de voorkeur aangeven er een ecologisch bedrijventerrein van te maken, waarop bedrijven worden gecombineerd die elkaar versterken. Daar naast blijkt de ontsluiting van het terrein niet afdoende. De nu geplande toegangsweg is niet toereikend wanneer in de toekomst het gehele terrein ontwikkeld is. Een oplossing zou zijn om een aansluiting te maken bij het benzinestation van Tamoil, mede gezien het feit dat de tweebaansweg in de zomer druk door toeristen wordt gebruikt. "Provincie, hou dit alsjeblieft in de gaten", drukte Nelly van Dijke haar gasten op het hart. Gezien de gestaag neerdruipende regen werd afgezien van een bezoek aan de nieuwe peuterspeel zaal in Achthuizen. "Dat doen we volgende keer, als jullie weer een bezoek brengen," beloofde Van Dijke. Via een rit langs de nog aan te leggen nieu we golfbaan bij Den Bommel belandde het gezelschap tenslotte voor een koffiestop bij 't Centrum in Ooltgensplaat. Daar kwam tenslotte het meest urgente probleem aan de orde: het jeugd- en jongerenbeleid. Inmid dels is bekend dat één van de twee jeugd werkers zijn werk mag voortzetten, maar in welke vorm is nog niet bekend. Dit baart de vier eilandelijke PvdA afdelingen grote zor gen, reden waarom zij hun Statenleden graag over dit probleem informeerden. Vincent de Knegt, preventiemedewerker van het Boumanhuis informeerde de aanwezigen over het alcohol- en drugsgebruik op Goe ree-Overflakkee. Met name het gebruik van speedgebruik is een groot probleem dat hier op het eiland al jaren speeh. "Een zorgelijke situatie,"aldus De Knegt. "Aan het gebruik van dit middel kleven veel risico's. Speed werkt snel verslavend. Ook de lichamelijke gevolgen zijn snel merkbaar. De eilandelijke cultuur is er mede debet aan dat dit probleem nauwelijks wordt onderkend. Het is hier bovendien niet de gewoonte de vuile was buiten te hangen, waardoor dit probleem lang onzichtbaar is gebleven, Vaak denken de mensen dat zoiets hier op het eiland niet voorkomt. Ook de jeugd- en jongerenwer kers spelen overigens een grote rol bij de aanpak van dit probleem. Zij onderhouden de contacten met de jeugd. Als het jongeren werk op het eiland wegvalt, missen wij deze contacten." Jeugdwerker Roel Bazuin spoorde hierop de PvdA-Statenleden aan om bij de eilandelijke gemeenten aan te dringen op herbezinning over het aanhouden van de jeugdwerkers. "Niemand begrijpt waarom alles nu stil komt te liggen. Ik hoop dat de raadsleden hier nog eens over na willen den ken." Het Boumanhuis heeft samen met de jeugd- en jongerenwerkers getracht het drugspro bleem bespreekbaar te maken. "Dit is echter een lang en moeizaam proces. Ook vanuit het bestuurlijk kader staat men niet te sprin gen om dit op te lossen. Voor hen organise ren wij op 25 november een speciale infor matiemiddag onder de titel 'Het Geheim van Goeree Overflakkee'. Wij willen dan komen tot het vormen van een viertal werkgroepen, één per gemeente, om beleid vast te stellen voor de preventie van alcohol- en drugsver slaving." PvdA-Statenlid Irene van Kooten was dermate onder de indruk van zijn ver haal dat zij heeft aangeboden een provincia le startsubsidie aan te vragen. Na terugkomst in het gemeentehuis bleken zowel bezoekers als organisatoren tevreden. Statenlid Ron Kiela verklaarde desgevraagd het een goed bestede middag te vinden, waarbij met name het jeugdbeleid zeker zijn aandacht zal behouden. Ook Nelly van Dij ke was tevreden: "Wij hebben een aantal punten bij de Provincie kunnen aankaarten. Als concreet resultaat is er de toezegging dat geprobeerd zal worden voor de jeugdopvang een subsidie te verkrijgen. Begin volgend jaar nodigen wij onze fractieleden nogmaals uit, maar dan voor een bezoek aan het gehe le eiland!". Op zaterdag 16 november 2002 staan de deuren van de Hervonnde Kerk te Goede reede weer open. U bent allen hartelijk wel kom. Hij die u zondags roept, nodigt u ook deze zaterdagavond te komen. De uitnodi ging is echter niet alleen voor de mensen die er elke zondag zijn, maar in 't bijzonder óók voor degenen die misschien de stap zondags nog te groot vinden, of die nog twijfelen. De korte meditatie zal deze avond gehouden worden door ouderling A. H. van Holten. Gemediteerd zal worden uit de Openbarin gen aan Johannes, naar aanleiding waarvan liet thema 'Groet uit de hemel' zal worden behandeld. Er staat veel samenzang, bestaande uit Psalmen en Gezangen, op het programma. De samenzang zal worden begeleid door Jaco van Splunter. De aan- \ang van deze avond is 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte worden gehou den ter bestrijding van de onkosten. De Christenunie afd. Middelharnis heeft op donderdag 14 november a.s. een info-avond georganiseerd. Vanaf 20.00 uur kan in het gemeentehuis te Middelharnis met de fractie worden gedebatteerd over de ChristenUnie inbreng bij de laatste algemene beschouwin gen van de gemeente Middelharnis. Als col legepartij hecht de ChristenUnie erg veel waarde aan een goed en open contact met de gehele bevolking. Nadrukkelijk wordt daar om ook vermeld dat naast de leden iedere belangstellende van harte welkom is. Op deze avond zal door het bestuur van de plaat selijke ChristenUnie afdeling een uiteenzet ting worden gegeven over de ontwikkelin gen rond de laatste landelijke vergadering met de daar genomen besluiten rond de kan didatenlijst voor de komende Tweede Kamer verkiezing. Schroom niet en kom, de deuren van het mooie aloude kerkgebouw staan nodigend voor u open. Op zaterdag 16 november aanstaande ver zorgt het fanfareorkest van de Koninklijke muziekvereniging Sempre Crescendo een informeel concert in 'De Notenkraker', het verenigingsgebouw van 'Sempre' aan de Juliana van Stolberglaan in Middelharnis. Aanleiding daarvoor is de onlangs gereedge komen renovatie van 'De Notenkraker'. Van 19.45 tot 20.30 uur verzorgt 'Sempre' in informele sfeer een klein concert waarna er gelegenheid is het gebouw te bezichtigen. De renovatie van de Notenkraker is mogelijk geweest door zelfwerkzaamheid van leden en vrijwilligers en door steun van de gemeente Middelharnis, sponsors en leve ranciers. Naast de vernieuwing van het ver enigingsgebouw heeft 'Sempre' onlangs ook een aantal nieuwe instrumenten aangeschaft. Het Prins Bemhard Cultuurfonds heeft 'Sempre' een subsidie van 1.500 toege kend als bijdrage in de aanschafkosten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1