Rondreis door Zuid-Afrika en Swaziland MKZ-congres: leren van de crisis Ouddorp Gevorderd Assistenten 7- Relatiebeheerders t Visser &cVisser EIIAftDEtf-niEUWJ Rabobank Reisbureau Middelharnis www.rabobankflakkeeoost.nl Uitslagen Dam- en schaakvereniging 'Ont spanning' Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank uurlijk geeft de schilder ■^r»- weer winterkorting! Schildersbedrijf H. Bazen Zn. v.o.f. Kijk op: www.schildersbedrijfbazen.nl Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. Cijfers vertalen, koers bepalen SRA ge Zorg Oekraïne PAGINA 4 VRUDAG 8 NOVEMBER 2002 Rabobank Reisbureau Middelharnis organiseert een volledig verzorgde groepsrondreis naar Zuid-Afrika en Swaziland. Het vertrek van deze 22-daagse rondreis is op 2 april 2003. Hoogte punten zijn o.a. het Krugerwildpark, Kaapstad met de Tafelberg, Kaap de Goede Hoop, Zoeloe- land en de Drakensbergen. De reissom van deze reis bedraagt 2825,- p.p. ife#j^'^^#^^ Op woensdag 13 november a.s. organiseert het Rabobank Reisbureau een informatie-avond over deze boeiende reis. De heer G. Heester, de reisleider op deze reis, zal uitgebreid stilstaan bij het volledige programma van de rondreis. Op deze avond kunt u met al uw vragen terecht. De avond begint om 19.30 uur. U kunt zich telefonisch aanmelden voor deze avond via telefoonnummer: (0187) 475150. De informatie-avond vindt plaats in het Trefpunt van Rabobank Middelharnis. Wij hopen u op 13 november a.s. te begroeten! Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 De bestrijding van de MKZ-uitbraak in 2001 was technisch succesvol, maar de gebruikte methoden waren voor veel direct betrokkenen en meelevende burgers onacceptabel. Dat leidde tot een maatschappelijke crisis die veel langer duurde dan de epidemie zelf. Hoe kan het beter, welke maatregelen zouden bij een een nieuwe uitbraak moeten worden genomen? Onder zoekers van Wageningen Universiteit en het Landbouw Eco- nomishc Instituut hebben een aanpak ontwikkeld om verschil lende strategieën met elkaar te vergelijken en te beoordelen op hun effectiviteit en economisch en maatschappelijke aan vaardbaarheid. Onlangs werden de uitkomsten van dit onder zoek gepresenteerd op een congres in Ede. De aanpak berust op een combinatie van een ziekteverspreidingsmo- del, dat beschrijft hoe een epidemie zich verspreidt en welke invloed verschillende bestrijdingsmaatregels daarop hebben, en een model dat de economische gevolgen berekent. Het derde element in de aan pak bestaat uit een integraal evaluatiekader, waarmee ook niet-eco- nomische overwegingen in de beoordeling worden betrokken. Het ziekteverspreidingsmodel is ontwikkeld in samenwerking met een groep veterinaire deskundigen. Uit berekeningen met dit model blijkt dat voor de meeste gebieden in Nederland de EU-basisstrategie (rui ming van gedetecteerde bedrijven en gevaarlijke contactbedrijven en instelling van beschermings- en toezichtgebieden) niet toereikend is om een verspreiding van MKZ snel tot staan te brengen. Daarvoor staan de bedrijven in de meeste regio's te dicht op elkaar. Aanvullen de maatregels zoals preventief ruimen en noodvaccinaties zijn dan noodzakelijk. De economische schade van een epidemie hangt voor al samen met de gevolgen op de markt. Strategieën met noodvacci- natie waarbij de gevaccineerde dieren blijven leven, zijn duur door dat deze leiden tot langdurige handelsrestricties en instortende prij zen. Wat de meest economische bestrijdingsstrategie is, hangt vooral af van de omvang van de uitbraak en van de bedrijfsdichtheid in de getroffen gebieden. Met behulp van het integrale evaluatiekader worden verschillende maatregelen onderling vergeleken aan de hand van criteria op het gebied van ziektebestrijding, economie, ethiek, psychologie en der gelijke. Door aan de verschillende gezichtspunten gewichten toe te kennen, ontstaat een totaaloordeel per maatregel. Bij wijze van proef heeft een stuurgroep - samengesteld uit vertegenwoordigers van de veehouderijsector, maatschappelijke organisaties en de overheid - een aantal belangrijke criteria voor de evaluatie geselecteerd. Aan elk criterium is vervolgens door de stuurgroep een gewicht toegekend. De volgende criteria legden volgens deze groep veel gewicht in de schaal: de internationale haalbaarheid, de effectiviteit om de dier ziekte uit te roeien (epidemiologisch criterium) en het effect op het nationaal inkomen. Iets lager scoren bijvoorbeeld overwegingen van dierenwelzijn, de verdeling van de lasten over verschillende sectoren en de psychologische belasting voor de betrokkenen. Als verschillen de strategieën om een epidemie te bestrijden op deze manier worden beoordeeld, blijkt vooral een aanpak met noodvaccinaties en het rui men van de gevaccineerde dieren goed te scoren. Daarbij gaat de voorkeur uit naar kleine vaccinatiegebieden. Naarmate meer dieren worden geruimd, loopt de aantrekkelijkheid van een bepaalde aanpak snel terug. De proef heeft aangetoond dat de methode werkt. Bij de selectie van criteria kunnen alle belanghebbenden worden vertegen woordigd. De samenstelling van die groep kan naar tijd en plaats wis selen en daarmee ook veranderingen in maatschappelijke opvattingen tot uitdrukking brengen iieisinformatie opvragen? Virtueel bankieren? |n Persoonlijke afspraak maken? U regelt i: ïA'ia de website van uw lokale bank. Flakkee Oost Is EEN AF-ERKEND SCHILDERSBEDRIJF Herken en Erken de verschillen Als u op zoek bent naar een goede vakman We verzorgen een compleet afwerkpakket voor de kleine klusjes tot schilderwerk aan hele nieuwbouwwijken. uw ERKENDE VAKMAN Sinds 1980 In de winterperiode is de schilder dit jaar extra voordelig met een premie van 30,00 per mandag. Wij geven ook nog extra kortingen. Vraag naar de voorwaarden en maak een afspraak met ons. of bel (0187) 66 94 74. Bezoekadres: St. Elizabethstraat 17 te Herkingen. De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony Organisaties bevinden zich zelden in rustig vaarwater. Altijd is er de dynamiek van de veranderende omstandigheden die vragen om alert reageren en snel beslissen. En dat terwijl er een golf aan wet geving, voorschriften en fiscale regelingen de onderneming over spoelt. In die turbulentie staat Visser Visser Registeraccountants, als een betrokken adviseur die vanuit een gedegen vakkennis met de cliënt meedenkt, suggesties en alternatieven oppert. Die waar nodig tegen de stroom ingaat en nieuwe perspectieven biedt. Een full service accountantskantoor, die cijfers maakt, ze concreet vertaalt en daarmee mede de koers van de cliënten bepaalt. Bedrijfscultuur en kantooropbouw zijn de drijvende krachten onder Visser Visser. Onze cultuur laat zich het best omschrijven als praktisch, enthousiast en creatief Medewerkers zijn sterk betrokken bij hun opdrachtgevers en steken graag de handen uit de mouwen. Totaal werken er op onze drie vestigingen in Barendrecht, Middelharnis en Gouda ruim 85 medewerkers, onder wie 10 accountants (RA en AA). Voor 2003 liggen wij als onderneming op koers. Er is echter nog een uitbreiding van de bemanning noodzakelijk. Scheep jij in? Barendrecht en Middelharnis Binnen ons kantoor is de functie van Gevorderd Assistent een groei- functie. Jouw groei bepaal je voor een groot gedeelte zelf. Visser Visser Registeraccountants ontsteunt Jou daarin door een aantrekkelijke studieregeling aan te bieden, heldere en open communicatie met jou aan te gaan over de inhoud van je werk, maar ook over de manier waarop je zaken aanpakt. Regelmatig vinden gesprekken plaats met je mentor, waarin je samen bespreekt hoe je functioneert, waarin je ondersteuning wenst of waarin je jezelf verder wilt ontwikkelen. Je leert een (aantal) Beginnend Assistent (en) aan te sturen. Zelf word je begeleid door een Relatiebeheerder. De idee is dat je steeds meer werk en zorg voor Assistenten van de Relatiebeheerder overneemt. Op die wijze groei je zelf naar de functie van Relatiebeheerder toe. Je hebt 2 tot 3 jaar werkervaring binnen de accountancy. Je bent studerend aan de HEAO, SPD of NIVRA opleiding. Barendrecht en Middelharnis Voor ons zijn twee zaken heel belangrijk voor Relatiebeheerders: Adviseurschap Wij bieden jou de ruimte om zelfstandig vorm te geven aan jouw adviseurschap richting onze bestaande - en nieuw op te bouwen- cliëntenkring, die je zelf ook mee helpt uitbreiden. Centraal binnen ons kantoor staat het contact tussen cliënt en Relatiebeheerder. Mentorschap Zorgdragen voor en het opleiden van Assistenten is één van de meest wezenlijke onderdelen van de functie. Je vindt het een uitdag ing om in gesprek te gaan met Assistenten over hun werk en hen te stimuleren en te motiveren om verder te groeien in de accountancy. Je hebt 5 tot 6 jaar werkervaring binnen de accounlaric)'. Je hebt een SPD of HEAO opleiding afgerond en je béflt (studerend voor) AA of RA. REGISTERACCOUNTANTS Kom kennismaken met onze organisatie. Stuur een brief of e-mail naan Visser Visser Registeraccountants, t.a.v Mirjam Bikker/Personeel OfganisWSajii?^j Postbus 223, 2990 AE Barendrecht. E-mail: mbikker@visser-vissenn!^Telefoon: Qiag*«^5i|i;' Uitslagen van maandag 4 november, achtste competitie ronde. Dammen: A. de Mik - K. Tanis0-3 A.P.C, de Mik - H.M. Floresteijn 3-0 C. Mierop - C. Akershoek3-0 Schaken: R.M. van der Wende - J. Santifort0-1 W.J. Tanis - M. Breen1-0 W.H.M, van Geelen - E.T.E. Derrez----rem P.A. Derrez - A.C. Baas 1-0 F.L. Troost - W.T. BreenJ - O K. van der Wende - J. Grinwis rem A. Schaefer - P. speelman1-0 E. Santifort - A. van Huizen rem W.J. Tanis-koole - H. Soeteman 1-0 Bij de dammers was het deze avond niet zo druk, omdat er inhaalwedstrijden gespeeld werden. Na een knappe partij van A. de Mik ging de heer Tanis er toch met de volle drie punten vandoor. Bij de tweede wedstrijd moest H.M. Floresteijn de wedstrijd opge ven na een slagzet in het eindspel. Bij de partij van Mierop tegen Akershoek zag het er lang naar uit dat ze de punten zouden delen, Maar Mierop kon toch nog een opening forceren. Bij de schakers moesten de nummers een en twee tegen elkaar spelen, wat een zeer mooie wedstrijd opleverde. Helaas moest de jeugdige R. van der Wen de toch zijn punten aan de heer Santifort laten. W.J. Tanis kwam in de beginfase een toren vóór, die hij niet meer uithanden gaf. De partij tussen de heer Van Geelen en E. Derrez eindigde in een gelijk spel, nadat beide geprobeerd hadden een opening te forceren. P. Derrez, de kampioen van twee jaar geleden, boekte een schitterende overwinning op de heer Baas, die regerend kampioen is. Een uitstekende aanval met de dame en een paard kon Baas niet meer pareren. Bij de volgende wedstrijd ging het gelijk op, maar na ver loop van tijd ging F. Troost steeds beter spelen en was het verzet van de heer Breen gebroken. Hierdoor boekte de heer Troost deze avond een positief resul taat. De penningmeester deelde deze avond zijn pun ten tegen een op papier betere tegenstander, zodat hij met een goed gevoel naar huis kon gaan. De heer Speelman had de winst voor het grijpen, maar ging helaas met legen handen naar huis. E. Santifort en A. van Huizen deelden de punten, nadat er voor beide heren geen winst meer in zat. De Laatste wedstrijd bij de schakers werd reglementair gewonnen door mevr W.J. Tanis-koole, omdat haar tegenstander niet kwam opdagen. Tevens hebben de schakers hun uitwedstrijd voor de bond tegen Hellevoetsluis met 5 tegen 3 verioren. Alleen de heer W.J. Tanis kon zijn partij in winst omzetten. De volgende spelers van 'Ontspanning' hebben de punten met hun tegenstanders gedeeld: R. van der Wende, J. Santifort, W. van Geelen en M. Breen. De heer E. Derrez, die voor de eerste keer meedeed op grond van zijn goede resultaten in de competitie, moest zijn meerdere erkennen en verloor helaas. Dit geldt bovendien ook voor de heren R Der rez en F. Troost die na een zeer fraaie wedstrijd toch de handen in de lucht moesten steken. Voor meer informatie over speelavonden en uitslagen kunt u kij ken op website www.flakkee.net/~schaken/ontspan- nmg. Rek. nr. 3416.36.851 Rabobank Middelharnis -.„, ™„i8K www.stichttng-020.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4