J. van der Slik Kievit Pinnen: Hou het veilig! Drukwerk nodig? Leerlingen Groen van Pn'nstererschool leren veilig met vrachtauto's omgaan Studio Verbiest iierstelt Jan van Riebeecicsuite NATUURSTEEN 0 ARENSMAN EiiJinE»ai-iiiEuiiia Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Bf^EftAAAN NATUURSTEEN BV. Tieter Jofiannis Van (^urp f Jannetje Anna Corndia f Van ^urp-van 1)runingen EVA CORNELIA BOTH Begrafenisverzorging JOHANNA MARIE VERWEIJ Gratis af te halen: Modelbouw vrachtwagens Zaterdag 9 november vanaf 9.00 uur Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 OMAJAAN BERTHA MUNDERS JANNETJE HEERSCHAP Gebr. de Waal Praktische tips voor consumenten Telefoon (0187) 471020 uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 PAGINA 3 VRUDAG 8 NOVEMBER 2002 FAMILIEBERICHTEN een ^o<^n v^C^' noetrwn nem, (Jweeae^ iyujetlé 'S'tedi en (^$ami O^raa^man §ï^<w<ifmati2 Zacharia 8:8b I Op D.V. 11 november 2002 hopen onze geliefae ouders, mijn lieve opa en oma en de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het f huwelijk zijn getreden. 3; Wij wensen hen Gods zegen toe voor de toe- komst. Hun dankbare kinderen en kleinkind: Henriëtte en Marco ;I; Joline ;i; Rianne en Marco Arjan Vrouwtjesweg 49 il; 3243 AW Stad aan 't Haringvliet ***;i;*«*;tKj;-ts-;i-;i;;s. DANKBETUIGING Daar het onmogelijk is om een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg, ook namens de kinderen, u allen hartelijk dankzeggen voor de vele kaarten, persoonlijke belangstelling, cadeaus, bloemen en giften. Hierdoor werd op 23 oktober ons 65-jarig huwe lijksfeest een onvergetelijke dag. L. Grinwis K. J. Grinwis-Sperling ;j; Smalle Einde 16, Ouddorp DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven die wij moch ten ontvangen na het plotseling overlijden van mijn geliefde dochter en onze nicht betuigen wij u onze oprechte dank. Uw schrijven en aanwezigheid zijn ons tot grote steun geweest. In het bijzonder bedanken wij ds. J. Karels en ker- kenraad voor de pastorale begeleiding en het lei den van de rouwdienst. Het personeel van Woonvoorziening 'Refugium' voor de liefdevolle verzorging en A.C. 'd'n Duyt'. Tenslotte dhr. J. van der Slik en medewerkers voor de correcte verzorging van de begrafenis. A.Both en verdere familie Sommelsdijk, november 2002 Voor een volledige en waardige verzorging van begrafenissen in Middelharnis, Sommelsdijl< en andere omliggende plaatsen. Nicolaas Beetsstraat 21 3245 RD SOMMELSDIJK Tel. (0187)486353 (b.g.g. 483465 - 483942) Verschillende mogelijkheden tot opbaren. Dag en nacht bereikbaar. Geen crematies Bedroefd, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het heengaan van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder sinds 14 november 1983 weduwe van Jacob Spee in de ouderdom van 85 jaar. Wij zijn zeer dankbaar voor de liefdevolle ver pleging die zij ruim 14 jaar heeft mogen ontvangen op afdeling Vluchthurg van 'De Samaritaan Middelharnis: J. Spee N. Spee-Luijendijk Jolanda Marjolein Neletta en Peter Djena Nieuwerkerk (Zld.): C. Spee D. Spee-Langendoen 6 november 2002 Verpleeghuis 'De Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Rembrandtlaan 162, 3241 AL Middelharnis Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 9 november van 20.00 tot 21.00 uur in de rouwkamer van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V, maandag 11 november om 10.15 uur in de Lukaskapel van 'De Samari taan'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Uit eigen collectie. Wegens overcompleetheid Fabiusstraat 46, MELISSANT Tel. (0187)60 30 02 dag nacht bereikbaar; Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbanng met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 Melissant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181-488088 Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres Vol bewondering voor haar persoonlijkheid en dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft bete kend, geven wij u kennis dat na een ernstige ziekte, rustig is ingeslapen onze lieve en zorgzame Klazina Diana en Jan Ilse en Jeanine Caroline Johan Annette en Johan Arjan Thea Jeroen en WiUie Marco Sander Petra René Nicole Ouddorp, 1 november 2002 Met droefheid geven wij kennis, dat de Heere heeft weggenomen, onze geachte oud-leidster, mevr. Dankbaar gedenken wij het vele werk dat zij voor onze Zondagsschool heeft verricht. Bestuur, personeel en kinderen van Zondagsschool 'Het Mosterdzaadje' te Melissant Melissant, november 2002 Na slechts enkele dagen van ziekte nam de Heere uit ons midden weg onze geliefde zus, schoonzus en tante weduwe van Martinus Pieter van 't Geloof op de leeftijd van 75 jaar. Ouddorp: A. van Floresteijn-Heerschap Nieuwenhoom: J. Heerschap-van der Meijde Stad aan 't Haringvliet: C. Meiaard-Heerschap C. Meiaard Ouddorp: P. Heerschap J. Heerschap M. Heerschap-Meijer K. Klepper-Heerschap C. Klepj}s;r K. Mol-rteerschap F. Mol neven en nichten Nieuwenhoom: Ouddorp, 7 november 2002 te Sommelsdijk heeft een ruime sortering kaarten voor: geboorte verloving huwelijk jubileum danl<betuiging of andere voor u belangrijke gebeurtenissen GEBR. DE WAAL Langeweg 13 Sommelsdijk Tel. (0187)471020 Met uw PINpas kunt u mak kelijk, snel en veilig betalen. Toch heeft u onlangs in de krant kunnen lezen over cri minelen die op slinkse wijze gefraudeerd hebben met PINpassen. Daarom is het be langrijk om zorgvuldig met uw PINpas en PINcode om te gaan en zo zelf een steentje bij te dragen aan de veilig heid bij pinnen. Uw bijdrage aan veiligheid Geld heeft sinds eeuwen een aantrekkingskracht op crimi nelen. Dat weten banken maar al te goed. Veiligheid van klanten en medewerkers is dan ook een onderwerp dat permanent hun aan dacht heeft. Banken nemen die maatregelen die nodig zijn om deze veiligheid zo veel mogelijk te garanderen. Echter de criminelen zitten niet stil. Nieuwe methodes van frauderen duiken op. Momenteel loopt een onder zoek naar de werkwijze van de criminelen en worden ac ties ondernomen om nieuwe gevallen te voorkomen en/of te bestrijden. Door een aan tal eenvoudige, maar be langrijke richtlijnen op te volgen kunt u zelf ook een bijdrage leveren aan de vei ligheid bij pinnen. fïèud uw PINcode altijd geheim en pas op voor meekijkers Betaal- en geldautomaten zijn zodanig gebouwd dat, bij zorgvuldig gebruik, uw PINcode redelijkerwijs niet aan derden bekend kan wor den. Toch adviseren de ban ken u altijd goed op te letten als u gaat pinnen. Zorg er voor dat niemand over uw schouder l<an meeltijlten bij het intoetsen van de PINcode en vertel uw PINcode nooit aan anderen. Ook niet aan vrienden of familieleden. Niemand kan een geldige reden hebben om ernaar te vragen. Ook medewerkers van uw bank of de politie zullen u nooit om uw PINcode vragen. Schrijf uw PINcode niet op, ook niet versleuteld. Gebruik uw PINcode ook niet voor ande re doeleinden, bijvoorbeeld als toegangscode voor uw computer, mobiele telefoon of code van uw tankkaart. Gebruik uw PINcode als een unieke code! !0^aar en gebruiii uw Sf)ÈtMpas altijd zorgvuldig Laat uw pas nooit onbe heerd achter en berg hem na gebruik meteen goed op. Haal waar mogelijk, bij beta lingen met de pinpas in een winkel, zelf de pas door de kaartlezer en verlies in ieder geval uw pas niet uit het oog bij het verrichten van een betaling. Jftt te doen Ijtj V^achte situaties ''i$itlh er toch wat weggaat? Neem geen geld op als u zich niet veilig voelt bij de geld automaat. Banken doen er alles aan om geldautomaten veilig op te stellen. Desondanks is het altijd ver standig om op de omgeving te letten alsu geld opneemt. Mocht u zich onverhoopt op een plaats onveilig voelen, dan adviseren de banken u om op dat moment, op die plaats uw pas niet te gebrui ken. Mocht een geldauto maat niet goed functio neren, gebruik hem dan niet en ga nooit in op een aanbod van derden. Blijft uw pas ste ken in de geldautomaat, laat u dan niet adviseren door een 'behulpzaam' persoon en toets nooit opnieuw de PINcode in! Als u vermoedt dat u niet vei lig kunt pinnen, betaal dan op een andere wijze. Licht de winkelier en uw bankkan toor in als er iets verdachts aan de hand is met geld- of betaalautomaten. Laat uw pas onmiddellijk blokkeren bij verlies of diefstal, als een verdachte betaling of opna me met uw PINpas is afge schreven van uw rekening, of als uw pas wordt ingeno men door de geldautomaat. Meld dit zo spoedig mogelijk aan uw bankkantoor. Draag de meldnummers hiervoor altijd bij u, ook op vakantie. Noteer de meldnummers in uw agenda of sla ze op in uw mobiele telefoon. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw bank. De folder 'Pinnen; hou het veilig' kunt u eveneens bij uw bank opvragen of downloaden vanaf www.- interpay.nl of www.nvb.nl Deze tips worden u aange boden door de Nederlandse banken. Meldnummers U kunt uw pas in geval van verlies of diefstal direct laten blokkeren via een van de onderstaande telefoon nummers. De nummers zijn 7 dagen per week, 24 uur per dag bereikbaar. Draag deze nummers altijd bij u, ook als u met vakantie gaat. Meldnummervoor: Bankpassen: (0800)0313 vanuit het buitenland: -^31 (0)30 283 53 72 (ook via'collect call') Giropashouders: +31(0)582125000 Rabobank via Interhelp ('ook via'collect call'): +3'\ (0)499499112 Meer Informatie? Kijk op www.interpay.nl of ww.nvb.nl Tips voor veilig pinnen 1Houd uw PINcode altijd geheim en pas op voor mee kijkers 2. Bewaar en gebruik uw PINpas altijd zorgvuldig 3. Laat uw pas direct blokkeren bij verlies of diefstal of als u het niet vertrouvirt SOMMELSDIJK Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 S 3253 MA Ouddorp DIRKSLAND - Ruim 50 jaar geleden werd in opdracht van het gemeentebe stuur van Culemborg, ter gelegenheid van de herdenking van het feit dat in 1652 de in Culemborg geboren Jan van Riebeeck de kaapkolonie had gesticht, een muziekstuk gecompo neerd. De muziek werd geschreven door de Nederlandse componist Mari- us Monnikendam en de bijbehorende tekst door prof. W. A.P. Smit, bestuurs- Ud van de Nederlandse Zuid-Afri- ^Natuursteen is één van de mooiste produkten die de natuur ons van zichzelf geeft. 'Wii beweiken het tot schitterende eindprodukten 0s: stoepen doqjcls vensterbanken tatóbladen vloeren gedenkstenei^ "ïen bezoek aan onze showroom laat u alle - mogelijkheden zien. f :^UWEHHERK (ZID) - VIERBANNENSTRAAT 1 -TEL. 0111-641798 KCmnE*pAM-WALENBURGStWÖ585-Ta.01fr4660568('46631<'l ROrriroAM - NIEÜ^FE CROOSW'UKSEWEG 66b -tel 01(M136910 1^' kaanse Vereniging. Radio Nederland Wereldomroep maakte een life-opname van de eerste uitvoering op 5 april 1952. Daarna werd het stü wat dit muziekstuk betreft. Al die jaren werden de opnameplaten bij de gemeente bewaard. Helaas niet altijd in optimale omstandigheden, want water en vuüe aanslag deden hun werk en maakten de grammofoonpla ten onbespeelbaar. Hoewel de ontstane schade niet geheel is weg te werken, is het echter de firma Verbiest uit Dirksland gelukt weer luisterbare resultaten te vervaardigen, dankzij de huidi ge digitale techniek. Voor lief hebbers wellicht een aardig gegeven dat de archiefdienst aan het onderzoeken is, mede in verband met de er nog op berus tende auteiu-srechten, wat de kosten van een kleine productie gaan worden. Zodra dat duide- Ujk en haalbaar is en - in dit geval - een dubbel cd beschik baar kan komen, zal hiervan melding gemaakt worden. Een team lesgevers van Transport en Logistiek Nederland - de grootste werkgeversorganisatie in liet wegtransport - heeft afgelopen donderdagmorgen de Groen van Prinste- rerschool te Middelharnis bezocht met haar speciale 'Veilig op Weg'-demonstratievrachtauto. Het team heeft de kinde ren van groep 6 t/m 8 een stuk inzicht verschaft over hoe ze in het verkeer veilig(er) met vrachtauto's om kunnen gaan. Doel ervan is hun verkeersveiligheid voor nu en voor later te vergroten. Elk jaar krijgen zo'n 4000 basisscholen in het land informatie van 'Veilig op Weg' toegestuurd. Leerlingen van groep 7 kunnen dan met behulp van een wedstrijdvel vragen beantwoorden en maken zo een kans om een voorlichtingsdag door het Team 'Veilig op Weg. Zorg dat je gezien wordt!' op hun school te winnen. Uit de juiste inzen dingen word een groot aantal scholen getrokken dat in aanmerking komt voor een bezoek van een 'Veilig op Weg'-voorlichtingsteam, en daar hoorde ditmaal de Groen van Prinstererschool bij. Tijdens de lessen kregen de kinderen van groep 6 t/m 8 vuistregels aangereikt om in het verkeer veilig en bewust om te kunnen gaan met vrachtauto's. Eerst kregen ze theorieles aan de hand van een video en een lesvel. Daarna kregen ze buiten praktijkles. Daartoe stond de 'Veilig op Weg'-demonstratievrachtauto gereed, aan de hand waar van de leerlingen in het echt konden zien wat ze in theorie al hadden geleerd. Vooral werd hen gewezen op de zogenaamde dode hoek in (vrachtwagen)spiegels, zodat de kinderen zich nu realiseren dat vrachtwagenchauffeurs hen niet altijd opmerken als ze naast hun wagen rijden... 'VeiUg op Weg. Zorg dat je gezien wordt!' is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers, die ruim 700 leden van Transport en Logistiek Nederland telt. Dit zijn jonge transportondernemers, die vaak zelf kinderen op de basisschool hebben. Transport en Logistiek Nederland heeft het initiatief van meet af aan ondersteund. De orga nisatie onderstreept dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van alle verkeersdeelnemers. De 'Veilig op Weg'-demonstratievrachtauto met chauffeur wordt gesponsord door DAF Trucks NV - DAF Nederland, Vakopleiding Transport en Logistiek, Randstad Transportdiensten, energiemaat schappij BP en Van Vliet Trucks Holland BV.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3