PIj^LITIE RI|PLEZIER! itiomeetemiui Voorbereidingen Nationale lierdenking Watersnoodramp 1953 in voile gang Lezing over Thailand 0900-8844 »^4>^ :s3J Derde 'Regionale themadag voor mannen' nadert ■^/Minnaard Winterse maaltijd in Ooitgenspiaat Mooie opbrengst koekverkoop Wintermarkt in Herkingen www.knopsbv.nl Eerste prijs Fanfare 'Apono' Goedereede \N^ Visser Meubelen Crea-avond kaarten maken Ger. Gem. Dirksland kai4ls, W ISO 9002 autoschade bX5Z A '6 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Aanrijding met letsel Inbraak winkel Inbraak caravan Inbraak woning Gestolen bromfiets betrokken bij aanrijding Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Automobielbedrijf Flakkee B.V. actief in beeld en geluid Hartel^k welkom in de showroom van inSommelsd^k. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen -^ GARAcys Khöps OPEL Yoor autorijden mt plezier^ V"^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Vrijdag 8 november 2002 74e jaargang nr. 7153 Voor de derde achtereenvolgende keer wordt in Middelliarnis de Regionale themadag voor mannen georganiseerd. Een dag waarop mannen uit alle gele dingen van de gereformeerde gezindte samenkomen, om vanuit de Bijbel met elkaar na te denken over een thema. Voor dit jaar is de themadag gepland op zaterdag 26 november a.s. Twee predi kanten hopen dan te spreken over: 'In de schaduw van morgen'. Dat zijn ds. P. den Butter, christelijk gereformeerd predikant te Middelharnis, en ds. E.F. Vergunst, emeritus-predikant en tevens oud-predikant van de Hervormde gemeente te Middelharnis. De thema dag wordt gehouden in de aula van de christelijke scholengemeenschap 'Prins Maurits' in Middelharnis en duurt van 10.00-14.30 uur. Zowel de entree als de lunch en de consumpties zijn gratis. Er is voldoende parkeergelegenheid. Drie jaar geleden werd de eerste 'Themadag voor mannen' georganiseerd. Dit vanuit de tegenwoordige behoefte om meer thema tisch met bijbelstudie bezig te zijn. Zo werd een organiserend comité gevormd, uitgaan de van de Hervormde Mannenbond en de Christelijke Gereformeerde Mannenbond, om als proefjproject in Middelharnis een 'Themadag voor mannen' te organiseren. Inmiddels is deze twee keer gehouden en zó als gezegend ervaren, dat dit initiatief inmid dels ook elders in den lande navolging heeft gekregen. Van belang vindt het organiserend comité dat de deelnemers van de themadag er zich thuis kunnen voelen, dat de dag dus aansluit bij de leefwereld en geloofsbeleving van de eigen achterban. De themadag is bedoeld om gezamenlijk en 'óver de kerkmuren heen' met elkaar bezig te zijn vanuit God's Woord, tot sterking, bemoediging en toerusting, voor nu en in de toekomst. "We behoren Christen te zijn in een wereld die bloedt uit vele wonden. Wat wordt er van ons verwacht en wat gaat er van ons uit? Steeds vaker hoor je dat het geloof maar moet worden afgeschaft of dat het niet uitmaakt wat je gelooft, als je maar gelooft. En hoe moet je als christen nu te midden daarvan staan? Welk antwoord heb je op alles wat tegenwoordig op het christen-zijn afkomt?" zo geeft het organiserende comité van de mannendag aan. Via de referaten van de predikanten met de daarop volgende vra gen en beantwoording en zéker ook via de onderlinge gesprekken tijdens de themadag, hoopt men gesterkt en bemoedigd te worden, toegerust en gesterkt voor de praktijk van alle dag met alles wat daarin speelt. "Vooral in deze tijd van afval en ontkerstening heb ben we elkaar hard nodig. Daarom is het goed dat we elkaar opzoeken; en daarvoor zijn dagen van bezinning, zoals deze, uiter mate geschikt", aldus het comité. "Daamaast kan het ook een aanzet zijn om lid te worden van een mannenvereniging". Naar aanleiding van het thema 'In de scha duw van morgen' hoopt ds. Vergunst tijdens de aanstaande themadag te spreken over 'de laatste dagen' en de moeilijkheden die deze met zich mee zullen brengen, terwijl ds. Den Butter zal spreken over 'Kerk en Israël, in het kader van de eindtijd'. Bij de bespreking van het thema zal het in het bijzonder gaan over de wetteloosheid in de laatste dagen en de oproep tot volharding enerzijds en de positie van Israël anderzijds. Een hoogst actueel thema, dat ongetwijfeld een ieder zal aanspreken. Daarbij zullen vragen aan de orde komen zoals: 'in welke tijd leven we?', 'zijn we voorbereid op het einde?' en 'welke plaats heeft Israël in de eindtijd?' Verder zal het Ouddorpse mannenkoor 'Jubilate Deo' optreden en is er een boekentafel aanwezig van Boekhandel Van der Boom te Sommels- dijk. Ook dit jaar zijn er weer vele sponsors, die een financieel steentje bijdragen aan de themadag. Daardoor is het mogelijk dat iedere deelnemer geheel kostenloos aan de dag deel kan nemen; dit geldt ook voor de lunch en de consumpties in de pauze. Wél zal er een keer worden gecollecteerd. En voor degene die het besprokene later nóg eens wil beluisteren, is er de mogelijkheid om een cassettebandje van de themadag te bestellen. Alle maimen, eilandbreed en ongeacht ker kelijke komaf, worden van harte uitgeno- Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - Maandagmorgen omstreeks half negen vond op de Oudelandsweg een aanrijding plaats tussen een automobiliste en een voetganger. Een 34-jarige man uit Dirksland raakte hierbij gewond. De Dirkslander, die op de rand van de berm en de weg liep, liet zijn hond uit. Plotseling werd hij aangereden door een 33-jarige auto mobiliste uit Ouddorp, die de man niet had opgemerkt. Door de aanrijding belandde het slachtoffer op de voorruit van de auto. Hij werd door GGD-personeel, met nog onbe kend letsel, vervoerd naar het Erasmus Medisch Centrum. MIDDELHARNIS - Tussen maandagmid dag vier uur en dinsdagmorgen acht uur werd in een winkel aan het Beneden Zand pad ingebroken. Onbekenden wisten het pand binnen te komen. Onder meer een drie zitsbank, stoelen, een bed, twee dekbedden en vier dekbedovertrekken werden wegge nomen. NIEUWE TONGE - Maandagmiddag werd tussen kwart voor twee en kwart voor vijf op de Sint Pietersweg ingebroken in een cara van. Onbekenden waren binnengekomen door het slot van de caravan met een schroe vendraaier te forceren. Onder meer een lap top, een broodbakmachine, een hogedrukrei- niger en een glucosemeter voor diabetes werd weggenomen. MIDDELHARNIS - Woensdagmorgen werd in de vroege uren in een woning aan het Berkenhof ingebroken. Onbekenden hadden een raam geforceerd, waarna deze geopend kon worden. In het huis werden alle kasten en laden doorzocht. Een fototoestel en een mobiele telefoon werden weggeno men. MIDDELHARNIS - Woensdagavond vond er op de Langeweg een verkeersongeval plaats, waarbij een 51-jarige vrouw uit Mid delharnis gewond raakte. Omstreeks kwart over zes reed een bromfietser op de Lange weg de vrouw aan. Het slachtoffer werd licht gewond naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Daar werd ze korte tijd later ont slagen met een wekadvies. De 17-jarige bromfietser werd met z'n bromfiets naar het bureau gebracht, waar bleek dat het stuurslot defect was. Bij nader onderzoek kwam naar voren dat de brommer als gestolen geregistreerd stond. In februari 2001 was er aangifte gedaan in Rotterdam. De verdachte is aangehouden en een nader onderzoek wordt ingesteld. MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Donderdag 21 november organiseert de plaatselijke commissie van SWO in Ooit genspiaat een winterse maahijd voor 50- plussers van Ooitgenspiaat. De maaltijd wordt gehouden in Fort Prins Frederik en begint om 18.00 uur, de zaal is open om 17.30 uur. Op het menu staat zuurkool, boe renkool en hutspot. De kosten bedragen 4,- U kunt zich opgeven tot 16 november bij mevr. Huijer, telefoon: 631676. Makelaarskantoor Tamboer hceiligd iiiakclaai/la.vateur, lid NVM 0187-476555 digd om op de themadag aanwezig te zijn! Als u nadere informatie wilt, kunt u contact opnemen met de heer M.H. Baan, tel. (0187) 603051 of de heer G. van Asperen, tel. (0187) 657912. 7 personen Toyota Avensis Verso. Vanaf 26.150,- Dorpsweg 28, 3245 VC Sommeisdijk, Tel. (0187)48 44 66 www.toyotaflakkee.nl CS3TOYOTi Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 JE RIJBEWIJS SUPER SNEL HALEN EN ACHTERAF BETALEN? Nu; vanaf 5 - per week! Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie R.S.N. 0900 20 20 778 www.riibewiisservice.nl COMSI I uur foto- OUD()Oll^ WttMrod 35 Tel. (1)117) 611611 hn 6U7U UNESSE-hinhhop Hogneem 171 td (Dl 11146140D Op donderdag 17 oktober jl. hield de Chris telijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis en Stellendam de traditione le verkoopactie ten behoeve van 28 finan cieel geadopteerde kinderen in India, Haïti en Guatemala. Deze actie is bijzonder succesvol verlopen. De netto-opbrengst bedraagt 7298 euro. Dankzij uw aankoop van de aangeboden koekproducten ontvangen deze kinderen het komende jaar weer voedsel, kleding en onderwijs via een betrouwbare Nederlandse hulpverleningsorganisatie met het over- heidskeurmerk (C.B.F.). Hartelijk dank voor uw medewerking! Sommtlsdijhse Haven 19, 3245 MA Sommeisdijk, tel. (0187) 48 33 28 LCU Karin en Leonie Roozemond organiseren weer een crea-avond in een van de zalen van de nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente in Dirksland. Deze avond worden er in totaal zeven kaarten gemaakt en de kos ten voor deelname zijn 10,- per persoon. De deelnemers moeten zelf zorgen voor mesje, snijmat, lijm, liniaal, potlood en wat er verder nodig is voor het maken van kaar ten. Voor koffie wordt gezorgd. Opgaven voor 15 november op één van de volgende telefoonnumers: 602752 (Karin) of 603597 (Leonie). De opbrengst van deze avond is bestemd voor de aflossing van de kerk. De avond begint om 19.30 uur. De activiteiten commissie hoopt dat velen zich zullen opge ven voor deze altijd gezellige en creatieve avond. Ook dit jaar wordt er weer een Wintermarkt georganiseerd in Herkingen. De opbrengst van de markt is bestemd voor Calando. De organisatie wil graag een mooie kraam inrichten met gebruikte kerstartikelen. Het kunnen dingen zijn die de eigenaar niet mooi vindt, maar die een ander weer wel kan gebruiken. Alles is welkom en het wordt verkocht voor het genoemde goede doel. De markt wordt op 6 en 7 december gehouden in 'Ons Huis' in Herkingen. De spullen kun nen worden ingeleverd bij: Fam. A. Robijn, Scharlodijk 14, tel. 669592; fam. J. Vroegin- dewey. Adoptieplein 20, tel. 669528 en de fam. H. Bazen, St. EUzabethstraat 17, tel. 669474. Het kan ook opgehaald worden dan kunt u bellen naar 0187-669528. Waar het volgend jaar 1 februari precies 50 jaar geleden is dat zich in een groot deel van Nederland de watersnoodramp voltrok, zijn al geruime tijd de voorbereidingen in gang voor een Nationale herdenking van deze intrieste gebeurtenis. Een herdenking die volgend jaar ook juist op 1 februari gehouden zal wor den, met een officieel gedeelte in Oude Tonge. Hare Majesteit Konin gin Beatrix heeft in beginsel toege zegd aanwezig te zullen zijn, evenals een aantal ministers. Naast de natio nale herdenking worden diverse andere activiteiten georganiseerd rondom de Watersnoodramp van 1953. In belangrijke mate worden daarbij ook de basisscholen betrok ken. Een aparte bijeenkomst - gepland in september - wordt geor ganiseerd voor de hulpverleners tij dens 'de Ramp'. Bij de veelvuldige voorbereidingen zijn afvaardigingen betrokken uit vele (overheids)gele- dingen, die daartoe zijn georgani seerd in diverse werkgroepen, dit alles onder de noemer 'Delta 2003'. Eén van die afgevaardigden is gemeentevoorlichtster Rianne Bogerman van de gemeente Oost- flakkee. Zij vertelt er alvast iets over. Nationale herdenking Zo'n anderhalf jaar geleden heeft burge meester Van Pelt van de gemeente Oostflak- kee er met Rianne over gesproken hoe op een passende manier een herdenking '50 jaar watersnoodramp' zou kunnen worden gehouden. Oók in Zeeland was men bezig zulke gedachten te vormen, en daarvandaan kwam het verzoek om een en ander geza menlijk aan te pakken. Uiteindelijk ontstond een samenwerkingsverband tussen de pro vincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant. Eén van de voor te bereiden onderdelen zou een herdenkingsbijeenkomst zijn in het zwaarst getroffen gebied; Oude Tonge. De herdenkingsbijeenkomst zou aanvankelijk in de Hervormde kerk worden gehouden, maar uit oogpunt van brandpreventie (meer uitgangen) werd m.f.g. 'Grutterswei' als locatie gekozen. Wél stelde Oostflakkee dat de herdenkingsplechtigheden alhier allereerst bedoeld zijn voor de nabestaanden van de slachtoffers die in Oude Tonge vie len. Daarom zal de helft van de zitplaatsen in 'Grutterswei' gereserveerd worden voor afvaardigingen van de eigen bevolking. De overige zitplaatsen zullen bestemd zijn voor de nabestaanden van getroffenen uit de andere twee provincies. Tijdens de herden kingsbijeenkomst zal - met bijdragen uit alle drie de provincies - in woord en muziek worden stilgestaan bij de gebeurtenissen en het leed, toen in 1953 de dijken doorbraken en grote delen van het land onder het zeewa ter verdwenen. Na de bijeenkomst in 'Grutterswei' zal Koningin Beatrix in kleiner gezelschap naar de Watersnoodbegraafplaats aan de Heeren- dijk gaan, waar enkele kransen zullen wor den gelegd. Na dit officiële gedeelte van de Nationale herdenking vertrekt de Koningin naar Ouwerkerk, op Schouwen-Duiveland, waar ze met mensen zal spreken die de Ramp in levenden lijve hebben meege maakt. Vanwege het nationale karakter van de her- De watersnoodbegraafplaats aan de Heerendijk in Oude Tonge, waar ruim 300 slachtoffers begraven liggen die tijdens de Ramp in 1953 te Oude Tonge zijn omgekomen. Naar waarschijnlijkheid zal Koningin Beatrix hier 1 februari volgend jaar een krans leggen. Een bronzen monument, ontworpen door beeld houwster J.B. Ducro en in 1953 onthuld door de toenmalige Commissaris van de Koningin, her innert aan de slachtoffers. Op de sokkel staat de tekst: 'Het water, door God's wil geschapen heeft velen voor Zijn troon geleid. Zo werd Zijn gave ons een teken hun zij Zijn liefde in eeuwigheid. denking, wordt deze life uitgezonden door de NOS, Van tevoren wijdt ook de NCRV een documentaire aan de Ramp. Verdere activiteiten Om ook een eilandbréde invulling te geven aan de rampherdenking is een werkgroep opgericht die volgend jaar meerdere activi teiten organiseert rond het thema 'verleden, heden en toekomst'In dat kader ligt het in de bedoeling om een herdenkingskrant uit te geven onder redactie van de gemeenten, het waterschap en Deltanatuur. Ook wordt een tentoonstelling voorbereid die, aansluitend op de Nationale herdenking, gedurende één week in 'Grutterswei' zal zijn opgesteld. Er worden onderwijsprojecten ontwikkeld rond de Ramp en een gratis lespakket verspreid op alle basisscholen. Verder wordt er een gedichtenwedstrijd georganiseerd voor de bovenbouw van de basisscholen, waarvan de winnaar zijn/haar gedicht mag voordragen tijdens de herdenkingsdienst. Ook wordt er een wedstrijd maquette maken uitgeschre ven, waarin leerlingen tot uitdrukking kun nen brengen op welke wijze naar hun idee gebeurtenissen als in 1953 zoveel mogelijk voorkomen zouden kunnen worden. Ten slotte werkt de Stichting Openluchttheater, in samenwerking met het Kunstgebouw, aan het project 'Kijkdijken'. Daarbij krijgt elke school - eveneens in maquettevorm - één meter dijk aangereikt, waarin en waaróp ze kunnen verwerken wat ze t.z.t. van de ramp herdenking hebben opgestoken. Uiteindelijk kunnen al die dijkdelen aan elkaar worden gekoppeld en in de vorm van een verplaats bare tentoonstelling op diverse plaatsen wor den opgesteld. Meer informatie Te zijner tijd zult u via de media nader wor den geïnformeerd. Op website www.del- ta2003.nl kunt u er al meer over lezen. Ook op de website van de gemeente Oostflakkee vindt u al meer informatie over de Ramp en de activiteiten in het kader van de herden king. Zij die activiteiten organiseren, kunnen deze doorgeven aan Rianne Bogerman van de gemeente Oostflakkee, zodat er een 'kalender' kan worden aangelegd van alle initiatieven en activiteiten. lySW.V^J-'i-WJ.' Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 Donderdag 14 november wordt er door de 'Christelijk Maatschappelijke Vrouwenbe weging Passage' een lezing gehouden over Thailand. De heer A. Westerhuis hield enige jaren geleden een lezing over het onderwerp Zuid-Afrika, dit blijkt zo goed te zijn beval len dat deze spreker weer is uitgenodigd. Ditmaal hoopt hij aan de hand van dia's iets te vertellen over Thailand. Het belooft een boeiende avond te worden. De aanvang van de bijeenkomst is 19.30 uur en wordt gehouden in gebouw 'Pippeloen- tje' te Middelharnis. Het bestuur hoopt veel leden en introduces te begroeten. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer V.^ tangeweg MIcJdeihar* Te!. (0187) 47 67 67 Zaterdag 2 november nam de Koninklijke Fanfare 'ApoUo' uit Goedereede deel aan het KNFM concours te Temeuzen. 'Apol lo' kwam uit in de afdeling Uitmuntend heid en behaalde daarin met 82,08 punten een eerste prijs. In het mooie 'Scheldetheater' werden het verplichte werk 'Fiori Musicali' van R. Goorhuis en het keuzewerk 'Music for a Solemnity' van J. de Haan uitgevoerd onder leiding van dirigent Leo Siemons. De jurybeoordeling was in handen van de heren J.J. Koops, P.J.RM. Jansen en T.P.J.M. Oosterman. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1