2X j m. Stichting Sociale en ll/laatscliappeiijlie Beiangen reild Dorpsiierstelprijs 2002 uit LITIE 0900-8844 Z.A.J.W. -hints Nieuwe Tonge EUROPA Kerstkaarten bij DeWurft Verkoping liandwerkkring Den Bommel innaard Verkoping 'Ora et Labora' OJW Podiumgroep Bevelvoerder Piet Nagtegaal Koninklijk onderscheiden bij afscheid brandweer Statenleden bezoeken Oostflakkee op uitnodiging van de PvdA Sing-in te Sommelsdijk 32^^4 4 Wethouder G. Slootweg bij Radio Superstar Auto opengebroken Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Winterpret in Sesamstraat Video CD met sinterklaas- of l<erstfeest in Sesamstraat. Per set MOOI WEER november 2002 jaargang 7152 Op zaterdag 9 november a.s. zal er in het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar een interview worden uitgezonden. Wethouder Dhr. G. Sloot weg zal aanwezig zijn. Dit i.v.m. de raads vergadering van de gemeente Middelhamis van donderdag 7 november. Deze vergade ring Radio Superstar live uit. Herhaling van de raadsvergadering vindt plaats op vrijdag 8 november vanaf 19.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 (vrije ether). hfc'^JW II Voor jullie allemaal, Hier een berichtje van het OJW! Aanstaande zaterdag komt er een podium- groep naar Middelhamis om voor ons een toneelstuk op te voeren. De entree voor deze avond is maar één Euro, de Hoek steen is om half 8 voor jullie open en we starten deze avond om acht uur. Verder willen we jullie aandacht voor ons jaarlijks schaatsevenement, want ook dit jaar hopen we weer met elkaar te kunnen gaan schaatsen in de Uithof, den Haag. Dit zal gebeuren op 14 december, we willen ongeveer om half één in de middag ver trekken, in verband met het vrij vragen van je werk attenderen we je er nu alvast op. Als je zin hebt om mee te gaan, geef je dan op bij Piet (484845) of bij Jantine (483526). Nog een fijne week en tot zaterdag! Het OJW. Vrijdag 8 november is er bij De Wurft Kre- atief. Stationsweg 15 te Dirksland een demonstratie van kerstkaarten met stofjes. Deze demonstratie begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. 's Avonds tot 20.00 en de volgen dag van 09.00 tot 12.00 uur kan men de voorbeelden nog komen bekijken. Bij bezoek aan de winkel een kaart en stukje stof gratis zolang de voorraad strekt. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - Zaterdagmiddag omstreeks half vier ontdekte een 48-jarige vrouw uit Dordrecht, dat haar auto die op het parkeer terrein bij de Vuurtoren stond, was openge broken. Men had het portier geforceerd en uit de auto een tas met daarin onder andere een portemonnee ontvreemd. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makeiaar/laxaleur, lid NVM OI87-476.';5.5 Zaterdag 9 november houdt de Handwer- kring van de Nederlandse Hervormde Kerk in Den Bommel weer haar jaarlijkse verko ping. Tussen 10.00 en 15.00 uur is iedereen van harte welkom in verenigingsgebouw 'Bij de Bron'. Er is weer van alles te koop, zoals advocaat, kruukplaetjes, appelkoeken, oliebollen en er wordt ook vis gebakken. In de cadeauhoek zijn er weer leuke handge maakte spullen en bij de enveloppenstand is het weer altijd prijs. Verder zijn er veel raad- spelletjes met mooie prijzen. Ook kan er gezellig koffie of thee gedronken worden met eigen gebakken cake en worden er poffertjes gebakken. De opbrengst is voor de aflossing en rente van het gebouw 'Bij de Bron'. De handwerkkring hoopt veel belangstellenden te begroeten. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 In Melissant is afgelopen zaterdag avond bevelvoerder Piet Nagtegaal afgezwaaid bij de vrijwillige brand weer aldaar. Vijfendertig jaar trouwe dienst heeft hij erop zitten, en dat was aanleiding voor Hare Majesteit Koningin Beatrix om hem een Koninklijke Onderscheiding toe te kennen. Burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland speldde hem die op tijdens zijn afscheid, zaterdag avond in verenigingsgebouw 'Melis hof' te Melissant. Piet gaat nu voor taan met meer als brandweerman door het leven, maar wél als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Piet's vertrek bij de Melissantse blusploeg heeft alles te maiken met zijn leeftijd. Hij is 55 jaar en dat betekent bij de brandweer 'ein de oefening' of - beter gezegd - einde dienst. 'Functioneel leeftijdsontslag' heet dan in officiële bewoordingen. Oefeningen vormen inderdaad het leeuwendeel van de activiteiten van een brandweerman. Weke lijks wordt er geoefend om de vaardigheden op peil te houden. En sinds Piet in 1975 bevelvoerder in Mehssant werd - hij was toen nog maar 27 jaar - heeft hij de leiding over de oefenavonden gehad. Ook met de voorbereidingen van wedstrijden en bij het onderhoud van het brandweermateriaal had hij de nodige bemoeienissen. In november 1976 trad Piet aan als adspirant brandweerman. En zoals een rechtgeaard brandweerman betaamt, zat ook hém het brandweerbloed al op jonge leeftijd danig in 't lijf. Hij was nog maar 14 jaar toen hij bij de jeugdbrandweer ging en zijn enthousias me voor dit hulpverlenersvak is ook nooit verminderd; het is zelfs maar de vraag of voor een brandweerman dat vuur wél te blussen valt... In ieder geval zal hij 't nu voortaan zónder brandweerpieper moeten doen en hoeft hij nooit meer in 't achter hoofd te leven vanuit de gedachte 24 uur per dag paraat te zijn. Mappen vol foto's, (kran- ten)knipsels, enz., zijn thans het erfgoed waarin hij alle herinneringen koesteren mag. V>%\eUweTo„ff^, Beste jongelui, jullie(!), jullie hints, gezel ligheid, gesprek, het Woord, home-made hapjes van onze huiskoks, wij; het zijn alle maal zaken waar het zaterdag 9 november a.s. om draait in verenigingsgebouw 'Elim' aan de Zuiddijk in Nieuwe Tonge. Vanaf 19.30 uur ben je daar van harte welkom! Commissie Z.A.J. W. Op vrijdag 8 november komen statenleden op werkbezoek in de gemeente Oostflakkee. Het werkbezoek start tussen 13.30 en 13.45 uur en gaat vanaf het gemeentehuis per bus richting koopplein, industrieterreinen en recreatiegebieden te Oude Tonge. Vandaar naar Den Bommel, waar de ontsluiting van het industrieterrein Bosland, de mogelijkhe den tot recreatie en het strandje van Den Bommel worden bekeken. Vervolgens gaat het naar Ooltgensplaat, voor een bezoek aan de nieuw te bouwen brandweerkazerne, de ontsluiting van het industrieterrein en de plaats voor een nieuwe rondweg. Daarna gaat het langs Achthuizen, waar gekeken wordt naar de al gerealiseerde peuterspeel zaal. Tijdens de busrit zal een aantal onder werpen de revue passeren zoals: jeugdbeleid, bibliotheek, levensloopbesten- dige woningen, recreatiegebieden, bouw van extra woningen voor het bewoonbaar blijven van kleine kemen, glastuinbouw en de ver keerssituatie op de provinciale weg en de twee rijkswegen op Goeree-Overflakkee. Van 15.15-16.00 uur is er een koffiestop in 't Centrum te Ooltgensplaat, waar de bevol king vragen kan stellen aan de Statenleden. Ook zal Vincent de Knegt van het Bouw- manhuis aanwezig zijn, die de problematiek van het dmgsgebmik op Goeree-Overflak kee nog eens duidelijk maakt. De jongeren werkers Ben van Stijn en Roel Bazuin zijn deze middag beschikbaar om hun visie te geven over het jeugdbeleid op Goeree-Over flakkee. Mogelijk weten de Statenleden oplossingen aan te dragen voor bijvoor beeld: - de kinderopvang en naschoolse opvang wat nog steeds niet is opgestart; - openbaar vervoer (ontsluiting van de klei ne kemen is voor jeugd maar ook voor ouderen een noodzaak); - ambulance vervoer er zou een stand plaats in Oude Tonge komen maar door bezuinigingen is dat nog steeds niet gere aliseerd); - dokterspost voor geheel Goeree Over- flakkee in Middelhamis wat vanaf 17.00 uur met maar één arts bemand is (als hij naar iemand toe is is er geen arts meer beschikbaar) en met een wisselende apo theek bijvoorbeeld Ouddorp. (ga maar na je doktersbezoek even medicijnen halen aan de andere kant van het eiland zonder vervoer); - EHBO post in het ziekenhuis te Dirksland (nu worden we naar Rotterdam gestuurd). Plusminus 17.00 uur is het bezoek afgelo pen. Woensdag 13 november hoopt de Neder lands Hervormde Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' haar verkoping te houden in het Hervormd Verenigingsgebouw 'Ehm'. De verkoping wordt gehouden 's middag van 14.00 tot 16.30 uur en 's avonds van 18.30 tot 19.30 uur. Er is van alles te koop: zoals prachtige hand werken, kaarten, cake, oliebollen, wafels, slaatjes, nieuw zijn er verse roombroodjes (ter plaatse gemaakt terwijl u wacht). Er is een kiepauto, geborduurd tafeUaken, Hard- anger kussen, kleertjes voor de baby-bom pop, enveloppen voor de kinderen met leuke prijsjes, een taart en nog veel meer. Er kan gezeUig een kopje thee of koffie gedronken worden met een plak cake. Na de sluiting om 19.30 uur worden de prijzen bekend gemaakt. De helft van de opbrengst van deze dag komt ten goede aan de nieuwe goten van de Kerk. De andere helft voor het gezondheidsproject van Woord en Daad; voor het voedselproject van St. Hulp Oost- Europa en voor de 'actie speel- en bele- vingstuin" van kinderdagcentmm De Regenboog te Middelhamis. In de gemeente Middelhamis kent de Stichting voor Sociale en Maatschap pelijke Belangen (SMB) jaarlijks de Dorpsherstelprijs uit. Deze is bestemd voor een - zo stelt de stichting - 'in het oog lopende restauratie binnen de gemeente Middelhamis', die dit jaar is afgerond. Elke keer opnieuw wordt van de avond waarop de Dorpsher stelprijs wordt uitgereikt én waarop ook de vijf andere genomineerden worden bekendgemaakt, een stijlvolle aangelegenheid gemaakt. Ditmaal vond die afgelopen vrijdagavond plaats, in de trouwzaal van het Rien Poortvlietmuseum in Middelhamis. De avond werd omlijst met klassiek muzikale optredens van fluitiste Elly Bakker, die op klavecimbel begeleid werd door Rinus Verhage. Ter stimulering In zijn welkomstwoord gaf voorzitter Kaste lein van de SMB aan dat het voor de zeven de keer is dat de 'Dorpsherstelprijs' werd toegekend. De stichting is daar destijds mee begonnen om particuheren te stimuleren his torische objecten in oude luister te (doen) herstellen in de dorpskemen van de gemeen te Middelhamis. Dit, daar in 1987 de kraan van overheidssubsidies voor dergelijke res tauraties meer en meer werd dichtgedraaid. Opmerkelijk was het - en een beetje jammer werd 't ook gevonden - dat nominaties voor de Dorpsherstelprijs 2002 uitsluitend in Het echtpaar Visser-Lodder uil Sommelsdijli ontvangt uil lianden van burgemeester De Vries de Dorpsiierstelprijs 2002. Sommelsdijk werden verdiend. In Middel hamis, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haring vliet werden dit jaar kennelijk minder luis terrijke restauraties voltooid, terwijl de prijs juist ter stimulering binnen gehele gemeente bedoeld is. Niettemin, vijf nominaties waren Koofc^J».i DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND beslist te vinden binnen de gemeentegrenzen van Middelhamis, ook al vielen ze ditmaal alleen in Sommelsdijk. Daar is tenslotte de stichting SMB zelf ook gevestigd. Verliefd Burgemeester mevrouw De Vries van de gemeente Middelhamis reikte de Dorpsher stelprijs uit en maakte de nominaties daar voor bekend. Blij en trots zei ze te zijn dat er elke keer toch weer particulieren zijn die zich zóveel moeite willen getroosten om van een oud object een aanwinst voor het dorps beeld te willen maken. "Om dat te kunnen, moet je eigenlijk wel verliefd op het pand zijn". Ook prees ze de SMB, die het ook dit maar weer voor elkaar kreeg mensen te sti muleren tot dergelijke restauraties. Nominaties Als eerste genomineerde werd naar voren geroepen de familie P. van den Boogert, vanwege hun restauratie van het oude molenhuis aan Westdijk 21. Eveneens naar voren geroepen maar niet aanwezig was Vincent Otten, die genomi neerd werd vanwege de restauratie van het, zoals mevrouw De Vries noemde, 'deplora bele cafeetje' aan Oostdijk 2-4. Het is lang een lelijke plek geweest in Sommelsdijk en de gemeente heeft zich wel eens afgevraagd 'wat moeten we er nu eigenlijk mee?' Zowel vanbinnen als buiten heeft Otten echter laten zien watje van zulke panden maken kunt en heeft hij het bouwvallige spul van weleer omgetoverd tot café 'Nu 't Moment'. Met de restauratie van het oude koetshuis aan Oost Achterweg 11 sleepte ook de fami lie Grootenboer een nominatie in de wacht. Zelf niet aanwezig liet de familie zich deze avond vertegenwoordigen door de heer Van der Made, die de restauratiewerkzaamheden heeft uitgevoerd. De vierde nominatie was ■voor de famihe Commereuc, die deze op haar naam kreeg door het realiseren van een prachtige tuin- muur aan Oost Achterweg 6. Als laatste meldde mevrouw De Vries de geheel in stijl gerestaureerde landbouw- schuur van de familie Tieleman aan Van Gorcumstraat 13, die hierin een elektrotech nisch bedrijf heeft gevestigd. Dorpsherstelprijs De bekendmaking van de Dorpsherstelprijs werd, om de spanning erin te houden, voor 't laatst gehouden. Dit jaar viel de prijs ten deel aan twéé winnaars. Aan Enkele Ring 49-51 hebben namelijk de families Lodder-Troost en Visser-Lodder (moeder en dochter) van twee woningen één geheel gemaakt, en wel op zó'n wijze dat zij daarmee dit jaar de Dorpsherstelprijs verdienden, 't Was de dochter en haar echtgenoot die de - elk jaar weer andere - prijs uit handen van burge meester De Vries in ontvangst mocht nemen: twee aquarellen van de Slikken van Flakkee, vervaardigd door de Middelhamis- se kunstschilderes Suzan Offereins. En hoe zeer hun restauratie is geslaagd, dat kunt u op één van de foto's zien. Op vrijdag 8 november a.s. organiseert de zendingscommissie van de Hervormde gemeente van Sommelsdijk weer een sing-in in verenigingsgebouw 'Vita Nova' aan de Van Aerssenstraat. Jongeren en ouderen worden van harte uitgenodigd om met elkaar een aantal liederen te zingen. Het thema van deze avond is 'Met dankbaarheid vervuld'. De aanvang is om 19.30 uur. Na afloop 20.30 uur) is er koffie en gelegenheid elkaar te ontmoeten. De toegang is vrij. Wel zal er een collecte worden gehouden voor het kin dertehuis 'Open Arms' in Malawi.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1