LITI E Twee vriendinnen vieren 50-jarige vriendscliap \>J Het goede voorbeeld? DE TRENDY AVONTURIER. Dirkslandse dorpen krijgen weer schone plantsoenen! 0900-8844 ■(y14innaard Midwintermarkt in Dirksland www.knopsbv.nl Afsluiting Hellegatdam Thema-avond Hn perspectief' Creamiddag in Den Bommel Orgelconcert op Radio Flakkee 32.51 4b \%ser Meubelen chr. streekblad op geTeformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak auto Getuigenoproep Automobielbedrijf Flakkee B.V. Informatiemiddag Chauffeursvereniging QflOdOïïDSiKl instattatiebedrijf Hartelijk welkom in de showroom \aa ittSonimelsd^ e GARAGE KnÖpS Langeweg Mlddsltlamis Tol. (018?) 47 67 67 ^^S Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Kennisgeving aan het wegverkeer: (tussen Schaapsweg en Hellegatsplein) EFW houdt jaarlijkse vogeltentoonstelling Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Ingezonden: Vrijdag 1 november 2002 74e jaargang nr. 7151 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee OUDDORP - Maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf werd op de Westerweg in een auto ingebroken. Onbekenden hadden de achterruit ingeslagen en de auto door zocht. Enkele tassen met daarin onder meer kleding en schoeisel werden weggenomen. MIDDELHARNIS - De politie zoekt getui gen van het ingooien van vier ruiten van een bedrijfswoning van een camping aan de St. Pietersweg in Nieuwe Tonge. De vernieling vond plaats in de avond/nacht van vrijdag 18 oktober na 18.00 uur en voor 09.00 uur de volgende dag. De bewoners waren ten tijde van het voorval op vakantie. De politie roept iedereen die over deze ver nieling informatie kan verstrekken op, zich te melden bij de buurtagent van Nieuwe Tonge/Sommelsdijk, Kees Kievit. Hij is telefonisch bereikbaar via 0900-8844 (lo kaal tarief). Als hij niet in dienst is kunt u een terugbelverzoek laten noteren door de telefoniste. De buurtagent belt dan zo spoe dig mogelijk terug. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 M Middelharnis Tel. (0187)48 26 06 Op allerlei manieren wordt reclame gemaakt voor de meest uiteenlopende producten. Weet u hoe het werkt en denkt u dat u er door wordt beïnvloed? Luister maandag 4 novem ber om 21.00 uur naar 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. Dan zal dit onderwerp uit voerig aan de orde komen. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Presentatie: Marjan van Peperstraten. Op 23 november a.s. zal in verenigingsge bouw 'Onder de Wiek' te Dirksland een Midwintermarkt worden gehouden, van 9.00 -16.00 uur. Op deze markt is van alles te koop, o.a. sokken, truien, kaarten, tafelkle den, gebreide baby-bom Weertjes, enz., waarvan de opbrengst zal zijn voor de ver bouw van 'Onder de Wiek'. De handwerk- kring is een jaar lang creatief aktief geweest en hopen nu de door hen gemaakte spullen te verkopen. Heeft u iets te borduren? Neem het mee naar 'Onder de Wiek', want er zijn twee borduurmachines aanwezig. U ziet hier wat er allemaal geborduurd kan worden (er is keus uit meer dan 180.000 plaatjes). Een baby-bom of een chou-chou pop, wie heeft die niet?In 'Onderde Wiek' zijn er Weertjes voor te koop én is hier een prijsvraag aan verbonden. Kaarten voor de kerst? Koop ze op 23 november in 'Onder de Wiek' en steun hiermee gelijk deze actiedag ten bate van het verenigingsgebouw. Iets lekkers voor bij de koffie? Koop dan de eigengemaakte cake of de taarten. Appels, peren, spruiten, kaas, worst en oliebollen, enz., u vindt het er alle maal. Aan de inwendige mens wordt ook gedacht. Wat dacht u van een heerlijk kopje erwtensoep of één van de andere lekkernij en. Ook voor de kinderen zijn er een aantal activiteiten. Iedereen van harte welkom op zaterdag 23 november in 'Onder de Wiek aan de Ring in Dirksland. Groot was de verrassitig toen onze fotograaf de iinulmnen lii'lcn^ "Het Wapen van Slellendam opzocht en de vriendschap van de beide damea vastlegde. Links Gerrie van Uiten en rechts Joke van de Groef. Vorige week hebben twee vriendinnen stilgestaan bij het feit dat ze al vijftig jaar bevriend zijn. Nu zal een vriend schap met zo'n lange levensduur wel vaker voorkomen als je bijvoorbeeld samen in hetzelfde dorp bent opge groeid en blijven wonen. Maar in dit geval lag het anders: vijftig jaar lang hield de vriendschap stand, ondanks dat er een behoorlijke afstand - zo'n tweehonderd kilometer - tussen de beide vriendinnen ligt. Het begon allemaal in 1952: twee bevriende onderwijzers aan een lagere school in Gouda besloten een andere werkomgeving te zoe ken. Dat waren de heren P. de Vos en J. van Hoorn. De Vos trok noordwaarts, naar Wezep, en Van Hoorn kwam in Dirksland terecht. Allebei vatten ze het plan op om hun nieuwe Wassen met elkaar te gaan laten cor responderen. De brieven werden door de beide zesde klassen geschreven, verstuurd en uitgedeeld. Zo gebeurde het dat uit Dirks land een brief van Joke van der Groef terecht kwam op de schoolbank van Gerrie van Unen in Wezep, en zo begon een briefwisse ling die zou leiden tot een vijftig jaar duren de vriendschap. "We hebben eerst tien jaar met elkaar geschreven, we kenden elkaar alleen maar van de foto", zo blikt nu mevrouw Bestman-van der Groef uit Dirks land terug. De eerste ontmoeting volgde bij de verloving van Gerrie van Unen. In 1962 trok zij met haar aanstaande man op de brommer naar Wezep. Deze tweehonderd kilometer lange reis nam een groot deel van de dag beslag. Mevrouw Bestman herinnert zich nog dat "het best een verrassing was, want je weet niet precies wie je voor je krijgt". Vriendschap verdiept Na die eerste ontmoeting is de vriendschap niet bekoeld. Nee, ze is zelfs verdiept. Meer dere malen per jaar zoeken ze elkaar op. Ook in vakantietijd tref je de tenten van beide families nogal eens naast elkaar aan. En als er verdrietige dingen in het leven waren, zochten ze elkaar ook op en probeerden elkaar tot steun te zijn. De toenmalige Gerrie van Unen - nu mevrouw De Wolff - heeft de jarenlange vriendschap heel positief ervaren. "Door al die jaren heen zijn de contacten steeds meer gegroeid. Bij hoogte- en dieptepunten in het gezinsleven zochten we elkaar altijd op. Hans en Joke werden toch als familieleden beschouwd". De beide dames denken niet dat er nog andere intensieve contacten zijn overgebleven uit de correspondentie tussen de beide klassen. "Onze vriendschap is heel bijzonder", beamen ze. Het bijzondere van hun vriendschap illus treerde mevrouw De Wolff-van Unen door mevrouw Bestman-van der Groef het vol gende gedicht te sturen: Een Vriendin Neemt deel aan je zorgen. Verheugt zich ook in jou blijdsciiap, Draagt met jou je twijfels; En wanneer zij veraf is Is zij toch nabij. Als het aan de twee vriendinnen ligt hopen ze bij leven en welzijn over tien jaar hun zestigjarige vriendschap te mogen vieren! Toyota RAV4. Vanaf 24.150,- Dorpsweg 28, 3245 VC Sommeisdijk, Tel. (0187)48 44 66 ,q^ www.tovotaflakkee.nl Cê?TOYOTA Zaterdag 9 november organiseert Chauf feursvereniging 'Flcikkee' haar jaarlijkse informatiemiddag. Als vanouds wordt deze middag weer in het 'Melishof' te Melissant gehouden. Dit keer komt Volvo Truck Bus Nederland in samenwerking met Blue- kens Volvo tekst en uitleg geven over de laatste nieuwtjes en de nieuwe serie o.a. de FH 12, deze zal ook aanwezig zijn voor bezichtiging. Het tweede onderwerp van de middag wordt verzorgd door Hans Meijer Advies uit Som meisdijk. Ook zal er een afgevaardigde van Transport en Logistiek Nederland uit Zoe- termeer aanwezig zijn. Deze verzorgt het onderwerp 'Veilig op weg'. Zaal open vanaf 13.30 uur, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Ook niet-leden. Stoofweg 18, Ouddorp, (0187) 68 99 17 Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Sommelsdijkse Haven 19, 3245 MA Sommeisdijk, tel. (0187) 48 33 28 Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opei-dealer iOPEL voor ctuPorl/deH mtplezier JE RIJBEWIJS SUPER SNEL HALEN EN ACHTERAF BETALEN? Nu: vanaf 5- per week! Lespakketten vanaf 605- inct examen Met garantie R.S.N. 0900 20 20 778 w/vï»/.rijbewijsservice.nl BAPCULTUUR t INSTALLATIETECHNIEK nSS BLOUPETONCE j^UL'i TKL. (0187) 64X426 ijLl FAX {01B7) 64Ï110 STATIONSWEG 4 REG I STER ACCOUNTANTS Wie woensdagmorgen in Dirksland een horde schoolkinderen over straat heeft zien gaan, voorzien van vuilniszakken en -grijpers, heeft daar waarschijnlijk ook een ietwat merkwaardig maar tóch net gekle de heer bij zien lopen, met een eveneens ietwat merkwaardig - laten we zeggen: clowne.sk - gedrag. Dat was mijnheer De Nette, die eigenlijk mijnheer Braaksma heet en die deze morgen naar Dirksland was gekomen om namens Natuur-Avontuur te proberen de school kinderen van groep 7 en 8 een beetje bewust te maken datje maar niet lukraak buiten achter moet laten watje niet meer nodig hebt. Terwijl onder zijn leiding de kinderen de plantsoenen in gingen om daar aller lei rommel en zwerfafval uit te verwijderen beeldde hij bij wijze van act luidkeels zijn afkeer uit tegen al de troep die her in der in de plant soenen terechtkomt én stimuleerde hij de kinderen deze morgen om alles weer schoon te maken. En dat hebben de kinderen prima gedaan. "Meester, juffrouw, wees maar trots: dit zijn kanjers van kinderen!" klonk het regelmatig. Na afloop kregen ze een traktatie voor de moei te. De eerste helft van de morgen was mijnheer De Nette te gast bij o.b.s. 'de Inktvis", de tweede helft bij c.b.s. 'Prins Maurits". Volgen de week donderdag zijn de beide basisscholen te Melissant en Her kingen aan de beurt. De minister van Verlieer en Water staat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende: In verband met asfalteringswerkzaamheden op de hoofdrijbaan van Rijksweg 59 tussen de Schaapsweg en het Hellegatsplein, zal rijksweg 59 van km 43,5 tot km 46,5 wor den afgesloten voor het verkeer in beide richtingen. Deze wegwerkzaamheden vinden plaats in week 46, vanaf maandag 11 november 2002 tot en met donderdag 14 november 2002 tus sen 20.00 en 6.00 uur 's nachts of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk zal blijken te zijn. Bijzonderheden: Tijdens de werkzaamheden wordt het ver keer in beide richtingen omgeleid door mid del van een omleidingsroute, over N498, Langeweg, Bosweg en de Parallelweg langs de N59. Deze omleiding wordt ter plaatse met borden aangegeven. De parallelweg langs de N59 is tijdens de werkzaamheden in beide richtingen gesloten voor het overige verkeer. Voor voetgangers en (brom)fietsers is ter plaatse een pendeldienst aanwezig. Contactpersoon met betrekking tot deze afzetting is: Dienstkring Zuid Hollandse Eilanden Groene Kruiswseg 401, 3160 AE Rhoon, Rayon Nuraansdorp, de heer L. van der Bijl, tel.(0186)654422. De Eerste Flakkeese Vogel Vereniging orga niseert op 7, 8 en 9 november a.s. weer haar jaarlijkse vogeltentoonstelling en nodigt u uit een kijkje te komen nemen op dit evene ment, dat gehouden wordt in de showroom van Automobielbedrijf Witvliet aan de Kon. lulianaweg te Middelharnis, op donderdag van 20.00-22.00 uur, op vrijdag van 10.00- 22.00 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur. De interkerkelijke werkgroep 'In Perspec tief, afd. Goeree-Overflakkee wil graag taboedoorbrekend bezig zijn op het gebied van psychische ziektes. Daarom organiseert zij elk najaar een thema-avond. De volgende bijeenkomst is gepland op woensdag 20 november a.s. om 20.00 uur in de Lukaska- pel van verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommeisdijk. Deze keer zijn er twee onder werpen: 1anorexia nervosa en 2) thuishulp voor psychiatrisch patiënten. Schrijf de datum vast in uw agenda en let op de aan kondigingen in de pers. Iedereen is welkom. Op donderdag 28 november organiseert de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een creamiddag voor alle volwassenen van Den Bommel. Deze wordt gehouden in 't Wes- terlicht. Oranjestraat 35a. Op deze middag, die van 13.30-15.30 wordt gehouden, zullen kerstkaarten worden gemaakt. De deelname kosten bedragen 1,50 euro, exclusief materi aal. U kunt zich aanmelden bij Lenie Lok ker, tel. 611449. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxateur, lid NVM 0187-476555 De Vereniging van Orgelvrienden organi seerde op zaterdag 26 oktober voor de 13e maal een orgelconcours in de Hervormde kerk in Oude-Tonge. Er waren J5 deelne mers. Drie van hen werden als winnaar aan gewezen. Dit waren Arjan de Vos uit Oude- Tonge, Paul Kieviet uit Sommeisdijk en Aart van Wolfswinkel uit Dirksland. De juryleden waren: Kees van Houten, organist in Helmond, en Jan Wisse, organist in Aag tekerke. Zoals gebruikelijk gaven de drie winnaars en de juryleden 's avonds een con cert op het orgel in de Hervormde kerk in Oude-Tonge. Dat concert is door Radio Flakkee opgenomen en zal op maandag 4 november tussen 18.00 en 19.00 uur worden uitgezonden op Radio Flakkee. De herhaling is op zondag 10 november tussen 20.00 en 21.00 uur. MIDDELHARNIS - Parkeren is een noodzakelijk kwaad dat onlosmake lijk verbonden is aan het gebruik van de auto. Om dit in goede banen te lei den zijn ook voor het parkeren regels opgesteld. Nu worden wij als rechtge aard burger geacht deze regels na te leven, hetgeen op een vrijdagavond of zaterdag in de drukke dorpskern van Middelharnis nogal eens leidt tot ein deloos zoeken naar een parkeergele genheid. Als er dan eventueel geparkeerd wordt op de grens van het toegestane, dan kan men vrij wel zeker zijn van een bekeuring. Dit is bij voorbeeld regelmatig het geval op de stoep rand van de eerste parkeerrij op het parkeer terrein tegenover de bibUotheek. Het half op de stoeprand parkeren is hier pas toegestaan vanaf de tweede rij, wat bij vele mensen tot verwarring en een bekeuring leidt. Zaterdag 19 oktober parkeerde vóór mijn ogen de politie hun wagen midden op de met gele streep gemarkeerde stoep terwijl er op het 'Diekhuusplein' voldoende parkeergele genheid was. Na ruim drie kwartier keerden de agenten pas terug bij hun wagen. Een langdurig voorbeeld dus van hoe het niet mag. In 'Ons Eiland' editie donderdag 17 oktober stond een artikel van de politie waarin aan gekondigd werd dat er nog strenger op fout parkeren zal worden gelet. De kop van dit artikel luidde 'Handhaving parkeerverbo den'. Dit geld dus ook voor de pohtie, zeker gezien hun 'Voorbeeldfunctie'. Verbeter de wereld, begin bij u zelf. Een geërgerd burger

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1